NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
A Jordan-Hicks-Galette dologhoz: mindössze 2, azaz kettő olyan play volt, ahol az alap védelemmel álltunk fel és más esetekben bizony sokszor ez a hármas volt a fal NT nélkül.
Tocy
Erről pofázok, nem is ment. Félrement a game plan, hasonlóan a tavalyi Jets elleni meccshez.

Egyébként a tavalyi szezonnyitón, ahol ugye fordított volt a lelkiplusz, a hazaipálya, a rebound szezon, ésatöbbi. szintén nem játszottunk túl jól, csak ott az utolsó pillanatban nekünk volt szerencsénk, most fordítva (azért a Colston nem ejti el a labdát, akkor nem valószínű hogy megtudnak fogni minket, bár még sok volt a pályából vissza), és akkor most minden Cooksról meg Colstonról, meg Grahamről szól, ez ilyen. Nincs ezzel semmi baj, jó itt a radar alatt.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
A Jordan-Hicks-Galette dologhoz: mindössze 2, azaz kettő olyan play volt, ahol az alap védelemmel álltunk fel és más esetekben bizony sokszor ez a hármas volt a fal NT nélkül. Egyébként szinte folyamatosan nickelben nyomtuk, ritkábban dime-ban - összesen húsz különböző felállás volt.

A támadóknál is nagy volt a variálás ilyen szempontból, mert 28 féle felállás volt, tavaly 20,5-öt átlagoltunk. Viszont a 11-es beosztást nyomtuk szinte végig, 2013-ban 38%-ban álltunk fel így, most vasárnap 61%-ban...emellett volt néha 22-es, minden más elenyésző volt. Sproles nélkül nem játszottunk (négy play a 70-ből...) 21-est, tavaly 22%-ban ez volt a formáció.
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Összefoglalom, amit a héten megtanulhatott a csapat:
- szerelni nem szabad elfelejteni
- a Jordan-Hicks-Galette hármas kevés, a fal akkor ment, ha volt fent disznó is (Galette egyébként egészen tűrhető lett openfielden is), hatalmas lenne ha Jenkins egészséges lenne és a Fostert többet játszanánk
- cover 2 nem megy, szerintem Vaccaronak is azért volt ennyi missed tackle-je mert nagyon sokat kellett hatalmas openfielden teljesítenie, ami nyilván nehezebb
- szerelni nem szabad elfelejteni
- Ingram 4,6 o_o Robinson szintén, de ezt megszoktuk
- ST teljesen rendben van, talán az elmúlt évek legszebb coverage-t láthattuk, illetve az is látható, hogy Cooks nagyon intelligens visszahordónak is. Cadet nem láthattuk munka közben, mert minden rúgás kiment ugye
- szerelni nem szabad elfelejteni

Én úgy vagyok ezzel a vereséggel, hogy megadtuk Las Vegasnak, ami jár, minden évben van ilyen meccsünk (amikor arról cikkeztek, hogy rekord kevesen fogadtak a Falcons-ra, már sejtettem hogy baj lesz... nyilván nem eladtuk a meccset vagy ilyesmi, csak ez "bevonzza" a szart), szerintem egészen más védelmet fogunk látni a Browns ellen (abban is biztos vagyok, hogy Ryan nem fogja minden héten élete meccsét játszani... inkább most, mint a 16. héten, amikor a seed múlhat rajta), és az O sem fog ennyit hibázni.

SZVSZ nincs különösebb látnivaló.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ami érdekes még, azok a snapszámok.

Offense-ben a 75 playből Graham 66, Colston 64 alkalommal volt fent, Cooks 52 - viszont nekem meglepő, hogy Morgan 49 snapet megélt.

A futóink helyzete is érdekes, mert Thomas 34x volt fent, Ingram 20x, Robinson és Cadet pedig 12-12x, Robinsonnál ezt borzasztó kevésnek érzem. Ha azt nézem, hogy ebből volt hat futása, 28 yardja és egy TD-je, az mondjuk nem néz ki rosszul. Ingramet sokat használtuk, mert a húszból 13x futott 60 yardért és két TD-ért +egy elkapása is volt.

A védelemben elég keveset rotáltunk, gyakorlatilag Jordan-Hicks-Galette-Lofton-Hawthorne-Lewis-White-PatRob-Byrd-Vaccaro végig fent volt, utóbbi tényleg minden snapnél játszott - mellettük a Bunkley-Deaderick-Bush triót forgattuk gyakran.

A ST alapja Hill-White-Humber-Edebali-Sunseri-Powell-Knox volt most.
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Vaccaro kétszer annyi szerelést hagyott ki vasárnap, mint tavaly.... az egész szezonban @)

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
A legkomolyabb problémám a meccsel az Ryan volt. Mármint az ellenfél irányítója.
Az egyik legjobb QB-teljesítmény volt, amit valaha láttam tőle. Nagyon érezte, hogy mikor kell menekülni, jól is csinálta, egy, a korábbi évek sémáinál komplexebb támadógépezetet vezényelt kiválóan.

Remélem ebből nem csinál rendszert 😊


A hétvégi Browns elleni meccset közösen tervezzük megnézni Pesten, lehet jelentkezni itt, ha van kedvetek.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Ha én lennék Ryan helyében levonnám a következtetéseket:
- m2m a széleken, hagyjuk a zónázgatást
- 4man rush orrba-szájba, nem mindig lesz ennyire ihletett az ellenfél, mint amennyire Ryan volt (ő sem mindig lesz ennyire jó), akinek élete egyik legjobb meccse volt, lehet a sokkal jobban játszik a D, akkor is lett volna ellenszere, egyszerűen tényleg jó volt, és igen Ryan elit (hallod peach 😉 ), bár ezt már tavaly is így gondoltam, amikor a rokikkal is bőven 4k fölé ment.
- White ki szélre, Sunseri be slotba, ha nem jön valaki waiverről
- felejtsük el a cover2-3-4-et, nem áll jólGyurma Pappa
Amikor az LB-k beszálltak a zónázásba, az garantált nagy play volt. A hazaiaknak.

Nem vagyok abban biztos, hogy White jobb megoldás lenne Robinál. Jobban szerel, de hasonlóan híg állagú széklet passz ellen.

Nem tudom mi van velem, nekem ma sikerült pozitívnak maradnom. Tavaly is volt 1-2 vak meccse a védelemnek, remélem a tegnapi is csak egy néhány részes műsor része.
És végre kimondhatjuk, hogy Armsteaddel megtaláltuk a nagybetűs LT-t a következő évtizedre, talán 2 hibája ha volt tegnap.atapapa
Úgy van, Én is pozitívabban látom már, volt egy gyenge D-nap, amin azért javítani lehet annak ellenére, hogy a problémákat eddig is láttuk, csak nem vettünk róluk tudomást. De majd most, mikor élesben is látszott. Egyébként meg egy franchise-rekordot dobó Ryannel, kulcspillanatban kétszer is 50+-ról bevert FG-lal, hosszabbításban kaptunk ki a Georgia Dome-ban...nem hangzik ez rosszul. Kalkulálható vereség volt ez, itt meg Carolinában elfér, mjuk azért mindkettő nem kellene. Emellé gázos lesz Pittsburgh-ben, Chicagóban, aztán ki tudja. Persze majd vasárnap kapunk 450 yardot Clevelandben és átértékelem...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ha én lennék Ryan helyében levonnám a következtetéseket:
- m2m a széleken, hagyjuk a zónázgatást
- 4man rush orrba-szájba, nem mindig lesz ennyire ihletett az ellenfél, mint amennyire Ryan volt (ő sem mindig lesz ennyire jó), akinek élete egyik legjobb meccse volt, lehet a sokkal jobban játszik a D, akkor is lett volna ellenszere, egyszerűen tényleg jó volt, és igen Ryan elit (hallod peach 😉 ), bár ezt már tavaly is így gondoltam, amikor a rokikkal is bőven 4k fölé ment.
- White ki szélre, Sunseri be slotba, ha nem jön valaki waiverről
- felejtsük el a cover2-3-4-et, nem áll jólGyurma Pappa
Amikor az LB-k beszálltak a zónázásba, az garantált nagy play volt. A hazaiaknak.

Nem vagyok abban biztos, hogy White jobb megoldás lenne Robinál. Jobban szerel, de hasonlóan híg állagú széklet passz ellen.

Nem tudom mi van velem, nekem ma sikerült pozitívnak maradnom. Tavaly is volt 1-2 vak meccse a védelemnek, remélem a tegnapi is csak egy néhány részes műsor része.
És végre kimondhatjuk, hogy Armsteaddel megtaláltuk a nagybetűs LT-t a következő évtizedre, talán 2 hibája ha volt tegnap.

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
 whodatnation.blog.nepsport.hu/archives/2014/09/08/Erzelmi_hullamvasut/

Ha már írásterápia...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
 www.youtube.com/watch?v=VzzeHmeOEXQ

Most egy kicsit más volt a fail tárgya, de azért kísérteties. Végül 2010 alapszakasznak nem lett annyira rossz vége (mondjuk a PO-t hagyjuk).

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Egyébként meg ha azt nézzük, ilyen botrány védekezéssel is kevésen múlt az, hogy Atlantában nyerjünk, Bryant előbb az egyenlítésért, majd a győzelemért is 50+-ról volt kénytelen rúgni, utóbbinál a védelem is hozzátett azért.

Ja, amúgy Stills meddig nincs?
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
A cégnél rám néztek, és rögtön megkérdezték: "kikaptatok?" 😊

Szóval írásterápia:

Az offense nagyon jó, gyermeteg hibák vannak. amik orvosolhatóak. Szeretném jelezni, hogy a korábbi évek tapasztalatai alapján Colstonnak monster éve lesz, 2011-ben kezdett ilyen fosul a Green Bay ellen, meg is nyertük a csoportot a végén. Ingram-Robinson-Thomas hármas pedig kegyetlen. Ha nem lesz sérülés, nem félek, a 2009-es szintet is hozni tudják, Ingram>Bell, Robinson>az akkori PT (ehhez még annyit, hogy sokkal kevésbé kell félteni, és LoS-ról jobban fut; pár szerintem elkapni is tud annyira), PT>akkori Bush (mert még mindig jobban fut LoS-ról, mint az akkori Bush, és Brees-zel az összhangja páratlan).
Aki teljes kudarc, az Morgan. Nem is játszott (illetve labda nem ment felé, blokkolni felhoztuk) a dropja után. Meachem nem lesz rossz a saját szerepében, de kell Stills, mert működőképes mélység célpont nélkül hatástalan lesz, az ő sebessége már nem a régi, de még mindig ígéretesebb, mint Morgan.
Cooks fogja tudni azt a szintet, amit Harvin tud Seattle-ben. Már most is brutális, de ez csak egyre jobb lesz. Nem lepődnék meg, ha a következő meccsen sokkal több 2 TE-t látnánk, mert 3. WR-ünk kvázi nincs, és lehetséges hogy Graham lesz a slotban sűrűbben és Watson a klasszikus TE, csak hogy meglegyen a 4 külső célpont.

A defense más tészta: a missed tackle hegyeket tudjuk be az idény eleji formának, meg annak hogy nagyon szétesett a védelem a második félidőre. Ezt fejben kell megoldani, nem félek, ez a srácok szeretnének bizonyítani. Szerintem ebből a szempontból kimondottan jól jött ez a pofon, mindenki kezdte elhinni, hogy sérthetetlenek vagyunk. Sosem zavart, hogy radar alatt repülünk, most sem fog.
Amit nagyobb bajnak érzek, hogy a half time adjusment nem működött. SP nem végzett rossz munkát, ha nincs Colston és Brees egyéni hibája, nem lesz különösebb gond ezen a téren. Ryan viszont betlizett. Elkezdtünk blitzelni, amikor az nem ment átváltottunk cover2-re, mintha a kettő között nem lenne átmenet, pedig de. Lewis zónáztatni, az SS időket idézi, amikor Greert akarta minden áron zónában tartani. Az oké, hogy PatRob jobb zónában, de White meg jobb volt emberfogásban.
PatRob-t tegyük IR-re, írjuk le veszteségnek, és hozzuk vissza Champet, meg kukázzunk még egy CB-t, mielőtt nagyobb baj lesz.
Ha én lennék Ryan helyében levonnám a következtetéseket:
- m2m a széleken, hagyjuk a zónázgatást
- 4man rush orrba-szájba, nem mindig lesz ennyire ihletett az ellenfél, mint amennyire Ryan volt (ő sem mindig lesz ennyire jó), akinek élete egyik legjobb meccse volt, lehet a sokkal jobban játszik a D, akkor is lett volna ellenszere, egyszerűen tényleg jó volt, és igen Ryan elit (hallod peach 😉 ), bár ezt már tavaly is így gondoltam, amikor a rokikkal is bőven 4k fölé ment.
- White ki szélre, Sunseri be slotba, ha nem jön valaki waiverről
- felejtsük el a cover2-3-4-et, nem áll jól

több mint 10 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Nagyjából az jött, amit korábban is írtam: az O tavalyi hibáit Cooks draftolásával, a fal rendbetételével (hejhó, Goodwin kimondottan jól játszott) és a bitang futótriónkkal teljesen elsimítottuk, kétszer puntoltunk, volt egy INT az end zone-ba, ezen kívül átmentünk rajtuk. Ezzel nem nagyon lesz gond még akkor sem, ha ez most a Falcons-D volt.

De...a másik oldal tragikus. Egyszerre hiányzott a pass-rush, volt vakon a secondary és hibáztuk el sorra a szereléseket, nagyjából csak azt rontottuk el, amit el lehet. Az a baj, hogy ha nem megbízható a védelem, egyetlen meccset sem lehet úgy alakítani, ahogy eltervezzük, mert a félidőt előtti, húsz mp alatt kapott FG és a végén, bő egy perc alatt kapott FG bőven elkerülhető volt és akkor megvan a meccs. Annak ellenére, hogy két egészen kabaré TD-t kaptunk...oké, igaza van Gyurmának abban, hogy ez rivaly, itt bármikor bármi megtörténhet, de ezek a gondok látszottak már preseasonben is és nem nagyon sikerült megoldani - ezt pedig egy amúgy elit offense bőven megbüntette. A secondary kérdése főleg kidomborodott, Robinson és White is könnyű préda volt végig...

A pass-rush kicsit érthetetlen, az első félidőben nem is voltunk agresszívek, ennek ellenére volt egy 3 and out és ha elkerültük volna azt a húsz másodperces FG-t, hét ponton tartottuk volna az Atlantát. Aztán a másodikban jobban odaértünk Ryan arcába és sorra dobálta meg a 15 yardokat, amikből még szerzett az elkapó tízet a rontott szerelések miatt. Mondjuk az is igaz, hogy ilyen szempontból (is) óriási meccset nyomott Matty, amikor összeomlott a zseb, azt is zseniálisan oldotta meg.

Pozitívum Cooks, Byrd, a fal és a futók és S. Graham, ötvenről beverte ám. De 20-7-ről a tavalyi csapat lehozta volna a meccset és ez fáj...
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Mondom mégegyszer: ez a meccs más volt, ahogy az addig tökéletes Falconst a nagyon szar 2012-es Saints elverte itthon, idegenben meg szopott. Ez rivaly. Ha jövő héten ennyire szar lesz a D, kezdjünk aggódni.

Addig take calm, és nézzétek ahogy Anderson lealázza a TB-t 😀

több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 898
(személyes mind note: nem olvasni focit egy hétig, mert ilyenkor csak felbasz 😊 )Gyurma Pappa
A firkászok szeretnek egy meccsből fél életre vonatkozó jóslatokat alkotni.


Byrd nagyon megéri a lovét, Cooks a két picket
ha nincs pass rush, akkor már nem annyira sexy ez a secondary. különösen emiatt vagyok csalódott, mert a meccs előtt kifejezetten a hazai OL-t gondoltam sebezhetőnek.

Ja és a mi támadófalunk is korrektnek tűnik szerencsére.

Szóval csak Ryannek lesz dolga, de neki nagyon sokatapapa
mi sem számítottunk egyrészt Jake, majd később a helyén Carimi teljesítményére. De rajtuk kívül is tette a fal a dolgát, úgy tűnik, hatott az ipari mennyiségű basztatás. Ha meg mégsem, akkor Ryan elszaladt a védől elöl.

Egy ennél gyengébb OL-lel rendelkező csapat ellen semmi ilyesmi gondotok nem lesz szerintem. A secondaryt látom a leggyengébb pontnak, de jön vissza Bailey, ahogy írtad, majd ő gatyába rázza a sok fiatal csirkét.

Mindig jövőre
több mint 10 éve
BB New Orleans Saints 42 — Who Dat!
A srácok még nem pörögtek fel teljesen erre a szezonra. A támadókat nem hibáztatnám, azért 34 pont idegenben nem kevés. A védelemmel még lesz munka, látványosan sok volt a miss tackle...
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
szvsz az O, mint csapatrészt megfelelően funkcionált. Nyilván voltak nagy egyéni hibák a labdavesztéseknél, de ahogy azt hajtogatni szoktam: ha úgy veszítünk, hogy 30 pont felett termel az O viszonylag hatékonyan, akkor...

több mint 10 éve
eloel 3 212 — Hard working. Alpha male. Jackhammer.
azért Colston nem kicsit volt benne a vereségben (nem csak a fumble miatt), szóval azért az O is hagyott kívánni valót maga után... de összességében elégedettek lehetünk, de azzal eddig se nagyon volt baj. Vaccaroval ma nem tudom mi volt, mintha a pályán se lett volna... elkeserítő vereség :-/

- new orleans saints hungary - sig gallery -
több mint 10 éve
adam77 New Orleans Saints 635
a tippek alapján jól elvitt bennünket a hurrá optimizmus. kicsit váratlan lett ez a pofon.
bár a védelem nem sokat mutatott, talán annyit villantott, hogy képes nagy playekre. fel kell rázni a brigádot. az o elég meggyőző volt.
többi meccset elnézve, sok helyen igen idényeleji a forma 😉
több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
(személyes mind note: nem olvasni focit egy hétig, mert ilyenkor csak felbasz 😊 )Gyurma Pappa
A firkászok szeretnek egy meccsből fél életre vonatkozó jóslatokat alkotni.


Byrd nagyon megéri a lovét, Cooks a két picket
ha nincs pass rush, akkor már nem annyira sexy ez a secondary. különösen emiatt vagyok csalódott, mert a meccs előtt kifejezetten a hazai OL-t gondoltam sebezhetőnek.

Ja és a mi támadófalunk is korrektnek tűnik szerencsére.

Szóval csak Ryannek lesz dolga, de neki nagyon sok

több mint 10 éve
sLyNz New Orleans Saints Oregon Ducks 731 — 100% Borsod
Az O hozta, amit Payton alatt mindig is tudott.
De ha a védelem tartósan besül, 8-8-nál jobbra ne számítsunkatapapa
nagyon csalódott vagyok...harapós agresszív D-t vártam erre kapjuk ezt a......"valamit"

......
több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
(személyes mind note: nem olvasni focit egy hétig, mert ilyenkor csak felbasz 😊 )

több mint 10 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Az O hozta, amit Payton alatt mindig is tudott.
De ha a védelem tartósan besül, 8-8-nál jobbra ne számítsunk

több mint 10 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 014 — Egyéb témák lakó
Személyesen óvatosan tippelnék, minden előjel és szakértő pozitív véleménye ellenére sem mernék Saints W-t nyomni. Azt is meg kell jegyezni hogy ez a meccs semmit nem dönt el, és ráadásul a szezon egészét nézve sokat nem is vetít előre. Annyira sok az extra tényező (rivaly, az idegenbeli meccs, a Falcons tavalyi szopása stb.), hogy baromi nehéz tippelni, jól meg majdnem lehetetlen.
Gyurma Pappa
A D nélkül nagyon nehéz lesz ez az idény, sajnos idén nem mutattak életjelet. Menni kell tovább.

több mint 10 éve
hayden New Orleans Saints 124
Kérdések fél pontért
A szezonban….
1. Brees sorban negyedszer is dob-e legalább 5000 yardot? Igen
2. Cooks vagy Stills zár-e több elkapott yarddal? Stills
3. Galette vagy Jordan szerez-e több sacket? Jordan
4. Ingram vagy Robinson szerez-e több futott yardot? Ingram
5. Brees-en kívül fog-e bárki passzolt TD-t szerezni? Nem
6. Lesz-e bármelyik játékosunk tagja az all pro first teamnek? Igen
7. Lesz-e visszahordott TD kickoffból a Saints valamelyik meccsén? (ha az ellenfél hord vissza TD-t, az is számít, de puntból visszahordott TD nem számít) Igen
8. Puntolunk-e hatvannál többször? Igen
9. Rontunk-e XP-t? Igen

Kérdések egy pontért
10. Lesz-e legalább 4 győzelmünk a csoportellenfelek ellen? Igen
11. Az NFC North és az AFC North csapatai ellen vívott 8 meccsből nyerünk-e legalább ötöt? Igen
12. Hányadik helyen végzünk a divízióban? 1.
13. Szerzünk-e 25 labdánál többet? Igen

A következő kérdések telitalálat esetén 2 pontot, egy meccsnyi tévedés esetén fél pontot érnek. Kettő vagy többmeccses tévedés esetén nem jár pont.
14. Hány meccsen enged a védelem legalább 30 pontot? 2
15. Hány meccsünk zárul 3 vagy annál kevesebb pontkülönbséggel? 2
16. Hány alkalommal dob Brees legalább 300 yardot? 14
17. Hány meccsen nem fog Brees egy TD-t se dobni? 0
18. Hány győzelmet szerzünk az alapszakaszban? 12

Kérdések két pontért
19. Ki szerzi a legtöbb nem passzolt (elkapott+futott+visszahordott) TD-t? Ingram
20. Ki harcolja ki a legtöbb fumble-t? Jordan
21. Melyik játékosunk gyűjti be a legtöbb fumble recoveryt? Jordan
22. Ki szerzi majd a legtöbb interception utáni visszahordott yardot? Lewis


Kérdés holtverseny holtversenyének eldöntésére
23. Mennyi lesz Brees passer ratingje a szezonban? 106,6