NFL mérkőzés beharangozók - 1. hét

Az első NFL-hétvége meccseinek előzetese.

NFL mérkőzés beharangozók - 1. hét

Cleveland Browns - Philadelphia Eagles, magyar idő szerint vasárnap 19:00, Cleveland Browns Stadium


Papìron bizony elég egyértelműnek tűnik a Philadelphia idei szezonnyitója, hiszen a Sasok a fiatal, újjáépülőben lévő Cleveland otthonába látogatnak. A Browns az utóbbi 12 évben mindössze egyszer kezdte győzelemmel az alapszakaszt, komoly meglepetés lenne ha ez a szám idén megduplázódna. Jelentős vérfrissìtéssel indul idén a csapat, hiszen Brandon Weeden és Trent Richardson személyében a QB és az RB posztján is egy újoncot szándékozik kezdetni Pat Shurmur, bár utóbbi sérülése miatt nem biztos hogy képes lesz erre, ha esetleg nem, akkor Montario Hardesty veheti át a helyét. Weeden az előszezonban mphicleutatott pozitìvumokat, de egyelőre nyomás alatt hajlamos butaságokat csinálni, ez pedig nem túl jó előjel az Eagles félelmetes pass rusha ellen. A két csapat 2 héttel ezelőtt is találkozott, akkor Weeden a Philly második számú védelmével nézett szembe, és az eredmény akkor sem volt túl kedvező számára, érdekes lesz ezúttal Cole, Babin, vagy éppen az újonc Fletcher Cox ellen figyelni. Labdáit Mohamed Massaquoi, Greg Little és a tight end Benjamin Watson várhatja leginkább, ehhez persze Asomugháéknak is lesz pár szava.
A másik oldalon Michael Vick felépült bordasérüléséből, a veterán irányìtó nem sokat mutatta magát a preseasonban, az utolsó két meccsen nem is erőltették, így legalább az újonc Nick Foles több lehetőséghez juthatott. Most viszont Vick elmondása szerint 100%-os, a kérdés csak az, meddig marad ez ìgy, arról szerintem már mindenki lemondott hogy futásai végén bölcsen előrecsússzon az ütközések helyett. A Cleveland védőfala nem tartozik a legfélelmetesebbek közé, ez talán nyugtató lehet a szurkolóknak. LeSean McCoy levédekezését nagyban segìtené, ha Scott Fujita vállalni tudná a játékot, csakhogy sérülése miatt ez egyelőre kérdéses. Rajta és D'qwell Jacksonon kìvül hihetetlenül tapasztalatlan a Cleveland linebacker sora, meglepő lenne ha McCoy gyengén kezdené az évet...A secondary bìztatóbb, tavaly is rendkìvül erős volt a passz ellen a Browns, nincs oka annak hogy ez idén másként legyen. DeSean Jackson, Jeremy Maclin, Jason Avant vagy Brent Celek persze éhesen várja majd a labdákat, különösen Jackson éghet most a bizonyìtási vágytól, azok után hogy mennyi kritika érte tavalyi játéka miatt.
Mindent összevetve, ideális mérkőzés lehet ez az Eaglesnek arra hogy szépen indìtsa a szezont, ha ez mégsem ìgy történne, akkor a találkozó jó eséllyel pályázhatna a forduló meglepetése cìmre.

Borsik Tamás (Tomeee)

 

Kansas City Chiefs - Atlanta Falcons, magyar idő szerint 19:00, Arrowhead Stadium

Semmilyen igazán lázba hozó gondolat nem jutott eszembe a párosítás láttán, lehet ebben közrejátszik a tény, hogy a két csapat mindössze négy évente találkozik egymással az NFL egyedi menetrendrendszere miatt. Remek erőfelmérő lesz ez a találkozó, hiszen az előszezon alapján sok mindent nem lehetett levonni a redukált játékidőből, a kezdőjátékosok itt élhetik ki majd először önmagukat az idény során.
Mindkét csapatot playoff esélyesnek tartom: az Atlantának csont nélkül meg kéne szereznie minimum az egyik Wild Card helyet, de a csoportgyőzelem sem elképzelhetetlen, a Chiefs pedig tavaly is csupán egy hajszálnyival maradt le a januári tétmeccsekről, az AFC West viszont idén talán még kifürkészhetetlenebb, mint valaha, egyedül talán az tűnik biztosnak, hogy a Raiders idén sem fog odaérni. Kansasben szeretnék elkerülni serényen a minél jobb drafthelyet, és ha a csapatnak sikerült elég ideig egészségesnek maradni, akkor erre ezzel a játékosállománnyal minden esélyük megvan, ráadásul végre úgy néz ki, hogy Romeo Crennel személyében olyan vezetőedző került a Chiefs stábjának élére, aki valóban ért a dolgához. Matt Cassell visszatér kézsérüléséből, de még mindig nem a világ megváltását kell tőle várni, a játék menedzselésének feladatát sérülésmentes perceiben tökéletesen el fogja látni. Aggasztó lehet Jamaal Charles térdének állapota, ami elvileg meggyógyult a tavalyi ACL-szakadás után, az előszezonban is védték a limitált játékidővel ahogy csak tudták, de egy ilyen sérülés után mindig kérdéses, hogy az adott játékos milyen lesz valójában. Charles a liga egyik premier futója, nem hiszem egyébként, hogy nagyon lelassulna. Kiegészítésképpen megkapta maga mellé Peyton Hillist, aki szintén nem a kicsattanó egészség mintapéldánya, de ha nem szed össze valami komolyabb sérülést, akkor nagyon szép számokat hozhatnak össze ők ketten.
Ehhez peratlkcsze az atlantai védelemnek is lesz egy, inkább kettő szava. Az új védekező koordinátor, Mike Nolan alaposan felforgatta a defenzív csapategységet, sokan sémaváltást is vártak, de megfelelő méretű Nose Tackle hiányában minden maradt a régi 4-3-as rendszerben. A sólyom védelem az elmúlt években rendre a futás megállításában jeleskedett, de ez a szekció Curtis Lofton New Orleans-ba távozásával jelentősen meggyengült. Helyére a másodéves Akeem Dent és a veterán, atlantai pályafutása alatt csak külső linebackert játszó Mike Peterson került, miután Lofa Tatupu megsérült és megköszönték a munkáját. Persze Sean Weatherspoontól így is láthatunk majd nagyszerű játékmegállításokat és Stephen Nicholas is jelentősen alul van értékelve. A csapat igazi erőssége idén azonban a másodvonal lehet. Asante Samuel remekül beilleszkedett, Brent Grimes-szal és Dunta Robinsonnal félelmetes triót fognak alkotni, elég csak Cassell nyilatkozatát olvasni, amiben a liga egyik legjobb cornerback triójának nevezte őket. Előreláthatólag az NFL-szintű MLB hiánya miatt rengeteg olyan sémát fognak Nolanék játszatni, ahol inkább 3 CB lesz fent
 Cassell két fő célpontja Dwayne Bowe és Jon Baldwin lesznek. Előbbi hosszan tartó holdout után volt hajlandó visszatérni a csapathoz, utóbbi pedig idén bizonyíthatja miért is volt ő 1 éve első körös választott, és már Thomas Jones sincs itt, hogy össze kelljen vesznie mindenképpen valakivel. 
A disznóbőr másik oldalán Matt Ryan fogja vezetni az atlantai offenzívát. Az idei célja a csapatnak egyértelmű: nyerni a rájátszásban legalább egy meccset. Mivel ez az elmúlt 3 próbálkozásból egyszer sem jött össze, ezért természetesen új támadóedző is érkezett Atlantába. Koetter mesterrel nagyon gyorsan megtalálta a közös nevezőt a támadósor és az előszezon alapján jobban is fekszik nekik az új rendszer. A Chiefs toldozott-foltozott védelme ellen kiváló napot foghat ki ez az egység, Derrick Johnson, Jalil Brown, Brandon Flowers, Kendrick Lewis és Tamba Hali se játszhat vasárnap egyéb okok miatt, Jacques Reeves és Stanford Routt nevei pedig nem éppen számítanak életbiztosításnak az NFL-ben. Főleg nem az NFL egyik legjobb és leghypeoltabb elkapó párosa ellen. Roddy White mindig korrekt számokat tesz le az asztalra, ha meg is sikerült fognia a labdákat, akkor meg még inkább azok lesznek. Julio Jones-nak elképesztően jót tett az edzőtábor, a tengerentúli szakértők az idei év egyik legjobb elkapójának várják, sokak szerint ez lesz a fiatal játékos robbantó éve. Ha a másodvonalbeli játékosok nem tudják a villámléptű atlantaiakkal tartani a lépést, akkor komoly légiparádéba torkollhat a találkozó, mert Eric Berry egyedül nem lesz ez ellen megoldás. Visszatért még egy utolsó szezonra Tony Gonzalez is, aki pont a Chiefs-ből lépett le Atlantába 4 évvel ezelőtt és ez lesz első alkalom, hogy régi csapata ellen léphet pályára. Kulcsfontosságú lesz a Falcons falembereinek munkája, Dontari Poe-val könnyen meggyűlhet majd a belső falemberek baja, a Memphis egyetemről érkező újonc hatalmas potenciállal bíró Nose Tackle és az előszezonban is mutatott bíztató dolgokat.
 Ha a Kansas City védelme elbírja a hiányzókat, Matt Cassell pedig képes lesz odatenni magát és minél kevesebb eladott labdával abszolválni a találkozót, illetve a futók is hozzá tudják tenni a magukét, akkor elképzelhető, hogy az Atlantát falhoz lehet állítani. Két nagyon hasonló csapatról van tehát szó. Az Atlanta mellett a jobb játékosállomány, a Kansas mellett a hazai pálya szól. Utóbbit sosem illik lebecsülni.

Parrag Zsombor (shawnka)

 

New York Jets – Buffalo Bills, magyar idő szerint 19:00, MetLife Stadium

Rögtön egy fontos rangadóval nyit az AFC East, ahol a várhatóan a csoport második helyéért versengő két együttes csap össze.

Az év elején persze rengeteg a kérdőjel mindenhol, de a Jets támadósora talán az egész liga legrejtélyesebb egysége jelenleg. Az egész holtidény Tim Tebow érkezéséről és akklimatizációjáról szólt, ez pedig nem tett jót az egyébként közepes erőkből álló bandának. Az előszezon folyamán egyetlen touchdown tudtak csak összehozni, azt sem Sanchez vagy Tebow vezetésével. Sanchez sosem arról volt híres, hogy nagy nyomás alatt jól teljesít, márpedig most muszáj lenne produkálnia, ha meg akarja tartani kezdő állását (állítólag Tebow a playek 10-20%-ában lesz pályán vasárnap). Dustin Keller sérülése és a nem túl erősnek tűnő támadófal sem fog sokat segíteni ebben. Különösen úgy nem, hogy az ellenfélnél van a liga egyik legjobb nevekből álló védőfala az újonnan szerzett Mario Williams vezetésével, nagyon nehéz elképzelni, hogy nagy pontparádéval szórakoztassa a hazai publikumot a Sanchez-banda.

bufnyjA Bills támadói a tavalyi év eleji bombaformát szeretnék visszaszerezni, ehhez megvannak a tavalyi emberek, kérdés, a Fitzpatrick-Johnson kapcsolat és a sérülésből felépülő Fred Jackson melyik arcát fogja mutatni. A fal maradt a tavalyi közepes alakulat, és könnyítésként feltehetően nem kell megküzdeniük a Jets elmozdíthatatlan nose tacklejével, Sione Pouhával, aki hátproblémák miatt hiányzik majd. Rex Ryan elmondta a holtszezonban, hogy szerinte Jets-es pályafutása legjobb védelme less az idei, ezt bizonyíthatják például a Revis-Steve Johnson párharcban, ahol az elmúlt években felváltva győzek a felek.

A két csapat elmúlt öt találkozóját a Jets nyerte, és most is ők az esélyesek. De a tavalyi szezon elején a Bills a liga legizgalmasabb csapata volt, ha azt az arcukat mutatják most, amikor többé-kevésbé mindenki egészséges, nagyon jó meccs kerekedhet ki ebből az összecsapásból. A két csapat szurkolóinak és Tebow-rajongóknak kötelező.

Rajnai Gergely (Rajna)


Tennessee Titans – New England Patriots, magyar idő szerint 19:00, LP Field

A tapasztalt sztárcsapat és a fiatal átalakulóban lévő együttes összecsapásaként is be lehet harangozni ezt a párharcot, bár a New England sem szűkölködik fiatalokban.

Mindenesetre a Titans új irányítója, a másodéves Jake Locker az új vonalat képviseli már. Locker a tavaly megfelelően teljesítő Matt Hasselbecket szorította ki az előszezon során, és egész Tennessee egy új korszak kezdetét várja ettől a döntéstől. A Pats passzvédelme nem örvend jó hírnévnek, így Locker Kenny Britt eltiltása ellenére is sikeresen mutatkozhat be. Segítségére lnetenehet Chris Johnson, aki tavalyi közepes idénye után idén szeretne visszatérni a kétezer yardos szezonjában mutatott játékhoz. A Titánok támadófalának közepén az eddig nagyon kevés lehetőséghez jutó fiatal Fernando Velasco kezd, a Pats feltehetően az ő megzavarásával fog próbálkozni elsősorban. Vince Wilforkék erre alkalmasak lehetnek, a secondary azonban sebezhetőnek látszik, a Tennessee fiatal elkapói és tight endjei pedig rendkívül motiváltak lesznek, hogy bizonyítsanak az AFC címvédői ellen.

Tom Bradyt már régóta ismerjük, és feltehetően idén sem fog sokat romlani az eddigiekhez képest. A fiatal nashvillei védelem ellen várhatóan nem less nehéz dolga, hiszen a két szuper tight endre, Gronkowskira és Hernandezre, és a McCourty-Verner duó sem feltétlenül Brandon Lloyd és Wes Elker ellen van kalibrálva. A védőfalnak éppen ezért nagy nyomást kell helyeznie Bradyre, ha a házigazdák győzni akarnak, ez pedig nehéz less, mert Sen’Derrick Marks és Jurrell Casey is sérült a fal közepéből, bár utóbbi játékára jó esély mutatkozik. A Patriótáktól hiányzik majd Shane Vereen, akinek hiányában nagy teher lesz majd Stevan Ridleyre, aki egyedül fogja vezetni a vendégek futójátékát. Sebastian Vollmer is a maródiak között van, ha vállalja is a játékot a jobb oldali tackle, bizonyára komoly támadásokkal készülnek majd ellene a Titánok.

Izgalmas, látványos, pontzuhataggal kecsegtető mérkőzés ez, aminek esélyese természetesen a konferencia címvédője. A Tennesseeben viszont megvan az a plusz, amivel megverheti a legnagyobbakat is, természetesen azonban kikaphatnak a leggyengébbektől is. A támadó foci kedvelőinek csak ajánlani tudom a meccs megtekintését.

Rajnai Gergely (Rajna)

 

Houston Texans - Miami Dolphins, magyar idő szerint 19:00, Reliant Stadium

Bár kicsit korai az első heti beharangozóban eldőlő kérdésekről beszélni, de néhány választ mindkét csapat kapcsán megkaphatunk az első összecsapás során.

A Delfinek teljesen felforgatott, megújított, és rengeteg sebből vérző csapattal, valamint teljesen új edzői stábbal vágnak neki az idénynek, mellyel kapcsolatban nagy elvárásai senkinek nem lehetnek. A legfontosabb kérdés, hogy az újonc Ryan Tannehill milyen gyorsan lendül bele az NFL ritmusába. Az első tesztje mindenesetre nem tűnik egyszerűnek, a liga egyik legkeményebb védelme ellen kell csatába vezetnie övéit. A futójáték miahoualaphelyzetben segítségére lehet, Reggie Bush és Daniel Thomas is képes lehet egy stabil alapot hozni, Bush ráadásul checkdown célpontként is fontos lehet az ex-Aggies QB számára. A passzjáték sokkal nagyobb kérdőjel, a Reed-Barwin-Watt trió pokollá teheti az estét Tannehill számára, hiába védi vakoldalát a liga egyik legjobb falembere Jake Long szeméjében. Emellett nem nagyon látni a Dolphins keretében azt az elkapót, akire a necces helyzetekben megbízhatóan számíthatna.

A labda másik oldalán is elég egyértelműek az erőviszonyok, a liga egyik legjobb futójátéka ellen kellene felvenni a harcot az új sémában játszó Miami védőknek, ráadásul Schaub és Andre Johnson is egyszerre tűnik egészségesnek, ami a houstoni passzjátékot is visszarepíthati a korábban megszokott színvonalra. Ami érdekes lehet, hogy a Texans falának jobb oldala hogyan muzsikál, hiszen a tavalyi Winston - Brisiel páros helyett a Newton - Caldwell duóval vágnak neki az idénynek, márpedig a két játékos közül Newton most lesz először kezdő, Caldwell pedig tavaly összesen 3 meccset játszott kezdőként. Márpedig a Miami front sevenben akad jópár olyan játékos, akik azonnal meg tudnak büntetni bármilyen kihagyást, megingást.

Összességében nagy meglepetés lenne a sima Texans-diadalon kívül bármilyen más eredmény, a nagydöntőbe jutásra (titkon) ácsingózó csapatnak egy potenciális 1/1 várományos ellen dominálnia kell. Ha nem így lesz, akkor pedig születhetnek új kérdések, amiket a jövő heti beharangozókban lehet majd megválaszolni.

Somoskövi Gergely (somoskovig)

 

Chicago Bears - Indianapolis Colts, magyar idő szerint 19:00, Soldier Field

Bizonyára a semleges nézők közül is szép számmal tekintik meg majd a mérkőzést, hiszen végre tétmérkőzésen is debütál a kiemelkedő tehetségű irányító, az idei játékosbörze legelső választottja, Andrew Luck. A fiatal QB-re azonban nehéz feladat vár vasárnap, hiszen az évek óta meghatározó erőt képviselő Bears védelem ellen kell majd sikerrel vezetnie a támadásokat. Láttunk már olyat, hogy tehetséges irányítót rögötn az első héten taccsra tett a Bears indchivédekező egysége (konkrétan Staffordot Peppers), elengedhetetlen lesz tehát az újjáépítkező Indianapolisnál Luck épségben tartása, mind a Bears ellen, mind pedig a szezon hátralevő részében (láttuk mi történt tavaly is). Az irányító védelme azonban a másik csapatnál is kardinális kérdés lesz, tavaly a Bears a szezon kétharmadánál még bőven rájátszást érő helyen tanyázott, akkor azonban Cutler kidőlt egész szezonra, és ezután csak vereségek következtek, el is úszott a playoff annak rendje és módja szerint. Tavasszal jött is Jason Campbell csereirányítónak, ő igazából soha nem volt képes megváltani a világot, viszont Chicagoban nem is várja ezt tőle senki, a lényeg az lesz, hogyha netán kidől Cutler, akkor az ne jelentse egyből a biztos vereséget. A Szeles Városba is érkezett nagy név tavasszal, de nem a játékosbörzéről, hanem a szabadügynökpiacról. Az idei Pro Bowl legjobbja, az elkapó Brandon Marshall öltözött sötétkék-narancssárgába, igazi upgrade ez az amúgy tehetséges fiatalokból álló WR sornak a Medvéknél, hiszen igazi klasszikus elsőszámú wideout nagyon régen játszott Lovie Smith csapatában. Marshall képességei elvitathatatlanok, ha jól kapja el a rajtot a Bears, akkor simán hozhat egy ezer yardos szezont is, viszont ha netán nehezebb idők következnének be, akkor ő az a típusú játékos, aki hamar kiveri a balhét, erre is ügyelnie kell majd tehát az edzői stábnak. Segítségére szolgálhat viszont, hogy Cutlerrel már Denverben is nagyon szép dolgokat produkáltak a támadások során. A másik fontos esemény a holtszezonban Forté holdoutja volt, de végül sikerült megegyezni a nagyon sokoldalú, elkapásoknál is rendkívül hasznos futójátékossal, draftról érkező játékosok közül pedig Jefferyt (WR) kell kiemelni, akiben bennevan a potenciál, hogy az elkövetkező 2-3 évben a liga legjobb elkapói között emlegessék a nevét. Akár vele szemben is felállhat a Colts "X-Faktora", a nyár végén leigazolt Vontae Davis CB, aki a Csikók újraszerveződő, 3-4re átálló hátsó alakzatába hozhat további lendületet. Említettem a Cutler-Marshall összeszokott párost, ugyanilyen duó kékben is kifut majd a pályára, Luck ugyanis megkapta egyetemi játszótársát, Coby Fleener TE-t. Az építkező Colts és a bivalyerős NFC Northban érvényesülni kívánó Bears csatájában talán a Chicago számít esélyesebbnek, de abszolút nem jelenthető ki, hogy egyesélyes lenne a 2007-es nagydöntő immáron sokadik visszavágója.

Pap Dániel (konqueror)



Minnesota Vikings - Jacksonville Jaguars, magyar idő szerint 19:00, Mall of America Field

Tavaly egyik gárda sem zárt túl fényes idényt, és akkor még finoman fogalmaztam. A Vikes nemhogy gyenge volt, és a franchise történetének legrosszabb alapszakaszmérlegét hozta össze, de még peches is olyan szempontból, hogy az egész liga legerősebb csoportjában van, hiszen a csoportban mindenki más sima playoff esélyes, ez a valóságban hat sima vereséget jelez előre. persze nem szabad leírni őket, de elég nagy csodának kéne történnie, hogy a Vikingek a szezon végi power rankingok felsőházáig hajózzanak. A legfontosabb történés tavasszal Adrian Peterson rendőrségi ügye volt, a súlyos sérülésből lassan felépülő Pminjaxeterson azonban a szezonra már hadrafogható, ehhez az is kellett, hogy az edzőtáborban Leslie Frazier HC úgy óvta őt, mint a hímes tojást, hasonlóan az irányítókhoz, őt sem szabadott szerelni, ami egy futónál nem igazán megszokott. Az offenseben még Harvin számít meccsdöntő faktornak, ő vélhetően idén is bemutat egykét nagy visszahordást, a szokásos elkapások és end around, reverse, valamint egyéb WR futások során. A másik oldalon is találunk egy extraklasszis RB-t, Maurice Jones-Drew személyében, a változatosság kedvéért vele kapcsolatban se volt unalmas a holtidény, hiszen MoJo új szerződést akart, és holdoutja során edzéseket hagyott ki sorozatban, ami eddig nem volt rá jellemző (ugyanígy Petersont se olyan karakternek ismertük meg, aki a sitten ücsörög). De elvileg Jones-Drew is ott lesz a rajton, érdekes különpárharc lesz a két futó között, hogy melyikük tud jobban bizonyítani ilyen közjátékok után. A Jax egyébként erősödött (bár azért megszokásól szállítottak egy sírvanevetős draftpicket is mikor a harmadik körben punter húztak), érkezett elkapónak Laurent Robinson, valamint a drafton Blackmon, valamint Gabbert is jónak tűnik a szakértők szerint, eleve sokan arra számítottak, hogy az új arc Chad Henne ellen sem lesz képes megnyerni a pozíciós harcot. Ezen a meccsen a Jacksonville számít esélyesnek, a Jaguároknak amúgy is szükségük lenne egy jó idénykezdetre, ami megalapozhatná esetleges menetelésüket a totál kiszámíthatatlan AFC Southban. A Vikingsnek pedig idén alaposan fel kell kötnie a nadrágot, hogyha legalább elfogadható mérleget szeretnének összegereblyézni.

Pap Dániel (konqueror)

 

Detroit Lions – St. Louis Rams, magyar idő szerint 19:00, Ford Field

Nehéz szezonkezdet az edzőváltáson átesett Ramsnek, míg a Lions elindul a csoportgyőzelem felé vezető úton egy pályán kívüli ügyekkel tarkított offseason után.
A hazaiaknál nem nagyon kell bemutatni a támadójátékot. A Matthew Stafford – Calvin Johnson iránító – elkapó párostól tudjuk mire számíthatunk. Ez még inkább igaz az átalakított Rams cornerek ellen. Igaz érkezett Cortland Finnegen, aki egy kis keménykedésért nem megy a szomszédba. Neki kell majd lelassítania Megatront, de ha a másik oldalra keveredik a kiváló elkapó az újonc Janoris Jenkinsszel kerül majd szembe. Ha ez nem lenne elég ott van még Nate Burleson és Titus Young is mint célpontok. Könnyebb dolga lesz a Lions támadófalnak megvédeni irányítóját, mivel a két szélen Chris Long és Robert Quinn ugyan veszélyesek lehetnek, de középen nagyon vékony a Rams védekező fala. Három DT (Brockers, Conrath, Scott) is maródi, így csak Kendall Langford az igazi kezdő a másik oldalon Jermelle Cudjo fog a legtöbbet játszani.
Megfordítva a Dedetstltroiti DL elég komoly nevekből áll. Az Avril-Williams-Suh-Van Den Bosch négyes előreláthatólag dominálni fogja a gyengécske Rams támadófalat, ahol két új játékos az RT Richardson és a LG Watkins az új emberek. Utóbbi ráadásul ötödik körös draftolt újonc. Ez nem jó jel Sam Bradford számára, mivel igen kevés ideje lesz passzolni. Érdekes lesz megfigyelni melyik elkapó lép elő első számú célponttá, mivel kifejezett no.1 WR nincs a csapatnál. Ugyanakkor Steven Jacksonnak sok labdacipelését nem nehéz megjósolni. A kiváló futót nagyon nehéz megállítani, ha egy kis lendületet tud venni ezért a védekező fal és Stephen Tulloch szerepe nagyon fontos lesz.
Ha az esélyeket és a pozíciós párharcokat nézzük sima hazai győzelem várható.

Kiss Ferenc (Fucu)

 

New Orleans Saints - Washington Redskins, magyar idő szerint 19:00, Mercedes-Benz Superdome (TV: ESPN America)

Mozgalmas offseasonon van túl a New Orleans Saints csapata, de azt hiszem a Szentek szívesen lemondtak volna az afféle izgalmakról, amiket számukra tartogatott a holt idény. A bounty ügyben hozott eltiltások, azok visszavonása, a LB sort tizedelő sérülések, Brees szerződése körüli mizéria, volt itt minden, mint a búcsúban. Hogy ezek után hol is tart a csapat az nehezen meghatározható, de azt azért nem hinném, hogy Brees elfelejtett passzolni, így nem lennék a Redskins védelmének a helyében ezen a vasárnap estén, mert a történtek után motivációban nem lesz hiány, abban biztos vagyok. Véleményem szerint nem is a támadósorra kíváncsiak igazán a hazai drukkerek, hanem inkább a Steve Spagnuolo által trenírozott védelemre. Lesz benne új arc bőven, főleg a LB-sor felállása lesz érdekes, tekintettel arra, hogy több a sérült játékos ezen a poszton, mint az egészséges. Bármennyire is viccesen hangzik, egyedül Scott Shanle helye biztos az esti csapatban, az újonnan megszerzett Lofton és Hawthorne játéka is kérdéses.

A vendégeknél minden bizonnyal az idei draft második játékosaként kiválasztott Robert Griffin III lesz a figyelem középpontjában, mindenki arra lesz kíváncsi, mire megy majd a profik közt az egykori Baylor játékos. Mike Shanahan aktuális csapatainál a futókérdés is érdekes szokott alakulni, idén sincs ez másképp, nehezen megjósolható, hogy a frissen a depth chart első helyére rakott Royster, a sérülésből visszatérő Roy Helu, esetleg Alfred Morris lesz az, aki a labdacipelések javát magáénak mondhatja. A védelemmel tavaly jóval kevesebb gondja volt a Skinsnek, ütős kis egység alakult a labda ezen oldalán és nem hinném, hogy idén jelentős visszaesés következne be náluk, biztosan lesznek pillanatok, amikor Kerriganék még Breesék életét is megkeserítik. Ennek ellenére nem várnám a vendégcsapattól, hogy a Szentek otthonában szerezze meg az RG III éra első győzelmét, ha viszont úgy alakulna, hogy sikerül diadallal hazatérni a fővárosba, az hatalmas lökést adhatna Mike Shanahan fiainak az egész idényre.

Kocsis Gábor (gabokocka)

 

Arizona Cardinals - Seattle Seahawks, magyar idő szerint 22:25, University of Phoenix Stadium

NFC West rangadó a javából. A két csapat a tavalyi alapszakaszt is az egymás elleni mérkőzéssel zárta. A holtszezonban a Cardinalsnál és a Seahawksnál is irányító kérdések voltak és mindkettőnél nem az előzetesen várt játékos lesz a kezdő vasárnap.


A hazaiaknál Jonh Skelton fog kezdeni, aki Kevin Kolbot szorította a cserepadra. A tavaly hét mérkőzésen játszó irányító kifejezetten lassan veszi fel a mérkőzések ritmusát és sokat hibázik. Ezeket igyekszik majd a futójátékkal limitálni a Cardinals. Beanie Wells játéka térdín problémák miatt kérdéses, de a helyét Ryan Williams át tudja venni és bizonyítani, hogy tavalyi súlyos térdsérülése már a múlté. A Cardinals másik kérdőjele a támadófal, ahol két új játékos lép pályára kezdőként. D'Anthony Batiste (LT) és az újonc Bobby Massie (RT). A AriVsSeaSeahawks védekező fala a Brandon Mbane - Alan Branch párossal középen és Red Bryanttel az egyik szélen, nagyon erős nehéz ellenük futni. Ha átjutna a futó rajtuk az újonc MLB Bobby Wagner "tárt karokkal" várja majd. Passzjáték esetén az elsőszámú passz siettetők Chris Clemons, Jason Jones és az újonc Bruce Irvin okozhat gondot a támadófalnak és Skeltonnak. Az elkapósorral nincs gond Arizonában. Larry Fitgeraldban bármikor benne van egy kiugró teljesítmény. Rajta kívül Andre Roberts, Early Doucet és Michael FLoyd, valamint a TE Todd Heap is remek célpontok, de a Seahawks secondary rendkívül erős. Brandon Browner (CB), Earl Thomas(FS) és Kam Chancellor (SS) is Pro Bowler volt tavaly.

A vendéket támadóit az előzetesen várt szabadügynök igazolás Matt Flynn helyett az idei draft harmadik körében kiválasztott újonca Russel Wilson vezeti majd. Alacsony termete (178 cm) ellenére remek teljesítmény nyújtott az előszezonban, kiérdemelve a kezdő pozíciót. Viszont tapasztalatlan, így egy biztos futójáték nem ártana a kisegítésére, de Marshawn Lynch játéka hátproblémák miatt kérdéses, helyét az újonc Robert Turbin veheti át. A futások megállításában fontos szerepe van a Darnell Dockett és Calais Campbell fémjelezte védekező falnak, valamint a Paris Lenon - Daryl Washington belső linebacker párosnak. Az ő feladatuk lesz Lynch és/vagy Turbin megállítása. Viszont ne feledkezzünk meg arról, hogy Wilson (ha nem talál célpontot) igen mobilis irányító. Sidney Rice végre egészséges így egy biztos célpontja lesz az újonc QB-nek, de Golden Tate sérülés miatt nem játszhat, így a veterán Braylon Edwards, valamint a harmadik kísérletek specialistája Doug Baldwin kaphatnak több labdát.

Az örök igazság, miszerint a falak (támadó és védő) teljesítménye dönti el a meccseket, itt hatványozottan igaz. Erős védelmek és kérdéses támadójáték, mindkét oldalon. A tavalyi szezonzáróból kiindulva (hosszabbításba torkollott) izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Kiss Ferenc (Fucu)

 

Green Bay Packers – San Francisco 49ers, magyar idő szerint 22:25, Lambeau Field – Sport TV által közvetített mérkőzés

Már az első mérkőzésén hatalmas rangadóval kezdi a két csapat. Tavaly bőven lehetett volna ez a párosítás az NFC konferencia döntőben, de a későbbi Super Bowl győztes New York Giants keresztbe húzta a számításokat. Nem sokban változott a két csapat kerete az offseasonben.
gbsfA Packersnél adott az Aaron Rodgers vezette támadósor. Célpontokban nem történt változás Jennings, Nelson, James Jones és a veterán Donald Driver. Persze ne feledkezzünk meg a TE-ről, Jermichael Finley-ről sem. Remek erőpróba lesz ez a liga egyik legjobb védelmének. Akiknek a secondary a gyenge pontja. A kezdő posztokon megbízható játékosok vannak, de a több elkapós felállásoknál előfordulhatnak majd mismatch-ek, amiket a Packers irányítója kegyetlenül kihasználhat. Futni évente egyszer tudnak a 49ers, köszönhetően a rendkívül erős, Justin Smith, Patrick Willis vagy NaVorro Bowman fémjelezte front7-nek. Így a nemrég szerződtetett Cedric Benson kevés sikerélményben fog részesülni.

A vendégek támadó oldalon inkább a futásokra építhetnek, Frank Gore és Kendall Hunter futásaira alapozva. Fontos hiányzó lehet Brandon Jacobs, aki sérülés miatt kénytelen kihagyni a találkozót. Alex Smithnek több célpontja lesz, mint tavaly volt, de Crabtree-n, Moss-on és Manningham-en kívül Vernon Davis is ott lesz a pályán. Davis levédekezését az a Charles Woodson igyekszik megoldani, aki az idei szezontól safety-ként játszik. De ez nem nagy változás, mivel a védelem vezéreként a secondary minden posztján bevethető. A támadófal szélén játszó Anthony Davis és Joe Staley a pass rush levédekezésében a Nick Perry - Clay Matthews párossal néznek majd szembe.
Aki a passzjátékot szereti vagy a futójátékot esetleg a betonkemény védelmet. Egy minden igényt kielégítő találkozóra van kilátás.

Kiss Ferenc (Fucu)

 

Tampa Bay Buccaneers – Carolina Panthers magyar idő szerint 22:25 Raymond James Stadium

A házigazda Bucs szinte teljesen megújult csapattal és edzői stábbal veszi fel a küzdelmet az átépítést egy évvel korábban elkezdő Panthers ellen. A házigazdáknál Greg Schiano lett a főedző és ahogy ilyenkor lenni szokott, igyekszik mihamarabb saját képére formálni alakulatát. Az offseason során érkezett a csapathoz, ilyen-olyan módon Vincent Jackson, Dallas Clark, Doug Martin, Carl Nicks, Lavonte David, Eric Wright, Mark Barron, hogy csak a nagyobb neveket említsem. Nehéz elképzecartblni, hogy a sok új játékos azonnal egységes csapattá válna, azonban az mindenképp megállapítható, hogy a törekvés megvolt arra, hogy a jelentős capspace-t elköltse a vezetőség, és érdemben megerősítse a tavaly teljes mértékben leszereplő gárdát. A támadókat továbbra is Josh Freeman vezeti majd és szerintem nyugodtan fogalmazhatunk úgy, hogy sorsdöntő év elé néz, ha nem sikerül átlépnie saját árnyékát, nehezen hiszem, hogy a jövő évi drafton ne irányítót húzzon magának Schiano az első körben.

A Panthers-nél ekkora változások nem voltak az előző szezon óta, legnagyobb átrendeződés a speciális egységben volt, azonban az előszezon alapján nem merném állítani, hogy a tavaly botrányosan szerepelt csapatrész drámai fejlődésen ment volna keresztül. A védelem acélosabbnak tűnik Luke Kuechly draftolása, Jon Beason és Thomas Davis visszatérése után, mondjuk a tavalyinál erősebb egységet pályára küldeni nem egy veretes feladat. A Cam Newton vezette támadósor idén is igen erősnek ígérkezik, kérdés, hogy Jonathan Stewart bokája mennyire rakoncátlankodik, tudja-e segíteni már az első fordulóban csapatát, vagy DeAngelo Williams lesz az, aki 20-25 alkalommal is cipelheti a labdát a Bucs nem annyira acélos védelme ellen. Mindent figyelembe véve talán valamivel esélyesebb a vendégcsapat, de az első mérkőzésekre hatványozottan igaz, hogy minden megtörténhet, így a hazai drukkerek is reménykedve várhatják a találkozót.

Kocsis Gábor (gabokocka)

 

Denver Broncos-Pittsburgh Steelers, magyar idő szerint hétfő hajnali 2:20 óra, Sports Authority Field at Mile High (TV: ESPN America)

Mondhatnánk, hogy a januári Wild Card-meccs visszavágója, de nem az. Egy alapszakaszbeli mérkőzés tétje sosem hasonlítható egy rájátszásbelihez, kiváltképpen nem az első fordulóban, amikor még egy esetleges kudarc is bőven belefér bármelyik csapatnak. De nem csak ezért nem nevezhetjük visszavágónak. Azon a bizonyos nyolc hónappal ezelőtti meccsen a(z akkor) lesajnált denveri irányító, Tim Tebow porig alázta Dick LeBeau, a Steelers védelmi koordinátorának remekművét. Tehát ha valakivel szemben lenne törlesztenivalója a Kohászok amúgy rettegett védelmének, az Tebow. Csakhogy ő nyáron a New York Jets csapatához került, így az Acélfüggöny (Steel Curtain) reinkarnációjának nincs lehetősége megmutatni az amúgy jóval kisebb jelentőségű találkozón, hogy januárban csak egy véletlen történt.

Azonban így sem maradunk pikantéria nélkül, ugyanis azt viszont nyugodt szívvel állíthatjuk, hogy klasszikus meccs lesz: Peyton Manning és kompániája a Steelers védelme ellen. Ez igazi csemegének hangzik, még ha nem is reváns. A legendás 18-as és a Pittsburgh 10 éve domináns védelme számos nagy csata részese volt – váltakozó sikerrel. Most is hasonlóra lehet számítani, de valószínűleg egy kicsit rosszabb kiadásban. Egyrészt a Steelers tavaly ligaelső passzvédekezése némi vérveszteséget szenvedett azzal, hogy egyik kezdő cornerbackje (CB), William Gay az Arizona Cardinalshoz távozott, másrészt a magaslati levegőt a lépe miatt nem bíró Ryan Clark free safety (FS) nem játszhat, ahogy a liga egyik legjobb passzsiettető linebackere (OLB), a 2008-ban év védőjének választott James Harrison sem. Persze szupersztárokban és klasszisokban még így sincs híján a Steelers védelme, elég ha a 2010-es idény legjobb védőjére, Troy Polamalu strong safetyre (SS), vagy éppen Harrison társára, LaMarr Woodleyra (OLB) gondolunk.

denpitTovábbá azt is látni kell, hogy a Broncosnál korántsem olyan nagy a fegyverarzenálja Manningnek, mint egykoron az Indianapolis Coltsnál volt, ahol olyan elkapók – Marvin Harrison, Reggie Wayne - várták tőle a labdát, akik pár év múlva a Hírességek Csarnokában (Hall of Fame) lesznek. Ugyanakkor Denverben minden bizonnyal sokkal hatékonyabb futójáték segíti majd Manninget, elvégre a támadófal (OL) és Willis McGahee futó (RB) maradt, márpedig ez az összeállítás egy éve ebben a kategóriában a liga legjobbja volt – igaz Tebow-val. Mindenesetre rendkívül érdekes lesz a rekordot jelentő módon négyszer az idény legértékesebb játékosának választott Manninggel felturbózott Broncos támadósorának és a kiöregedő – ha úgy tetszik, megújuló – Steelers védelmének összecsapása.

 Ami talán a Pittsburgh esetében furcsa lehet elsőre, hogy hosszú évek, sőt, évtizedek óta először nem a védelemtől várhatja az igazi kiugrást! Sokkal izgalmasabb képet fest jelenleg a Ben Roethlisberger vezette támadósor. Ha a támadófal legalább csak a ligaátlagot megüti, akkor nagyon nagy dolgokra lehet képes ez a csapatrész. A kétszeres Super Bowl-győztes irányító és a Young Money, azaz a tavaly egyaránt 1000 yard fölé jutott elkapópáros, a bérvita miatt nemrég visszatért, legveszedelmesebb mélységi célpontnak számító Mike Wallace és a harmadévesként máris Hines Ward utódjaként emlegetett Antonio Brown, kiegészülve az egyik legrespektáltabb támadó koordinátorral, Todd Haleyvel szinte garancia hatékony támadásokra. A támadófal öt embere önmagában elég lehet a kívánt szintre, csakhogy a sokadszor reaktivált vakoldali tackle (LT) Max Starks, az All-Pro center Maurkice Pouncey és a jobboldali tackle (RT) posztról baloldali guardnak (LG) áthelyezett Willie Colon egyike sem bírta végig az előző két idényt… Mindenesetre ez az első meccsen még aligha okozhat problémát a vendégeknek, inkább egy jó teszt lesz a nagyembereknek az Elvis Dumervil és a tavaly év védő újoncává választott Von Miller fémjelezte denveri passzsiettetés megakadályozása. Ha sikerül, akkor nagy tűzijáték lesz.

Gergelics József (Soldados)

 

Baltimore Ravens - Cincinnati Bengals, magyar idő szerint kedd 1:00 (TV: Sport2) 

Nem akármilyen presztízsmérkőzéssel kezdődnek az AFC Északi csoportjának küzdelmei hétfő éjjel, amikor a Bengals Baltimore-ba látogat. Hatalmas emóció és nagy küzdelem várható, hiszen mindkét csapatnak van mit bizonyítani, egymással szemben is, és a többi csapat számára is. A vendégeknek arról kell tanúbizonyságot tenni, hogy a tavalyi szezon nem a véletlen műve volt, igen is számolni kell a Bengalsszal mindenkinek, mert ez egy masszív, jó csapat. A mások oldalon a tavalyi AFC döntős Ravensnek pedig azt, hogy megkérdőjelezhetetlen nehézfiúk a konferenciában. Ehhez két dolog szükséges, egyfelől bizonyítani kell, hogy Terrell Suggs hiányát, valamilyen szinten tudják orvosolni, másrészt azt, hogy Joe Flacco valóban képes arra a kiemelkedő játékra, ami a fő cél, a Super Bowl eléréshez kell. Ray Rice önmagában kevés lesz, de ha azt az up-tempo támadójátékot látjuk az alapszakaszban is, mint az előszezonban, messzire juthat a Ravens. Az ellenfél ráadásul jó értékmérő lesz, a Bengals tavaly a top10-ben végzett szinte minden fontos védelmi kategóriában, különösen a frontvonal számít nagyon erősnek. Az első négyest folyamatosan rotálja Mike Zimmer koordinátor, minden feladatra van megfelelő embere, atletikus és mély egység, ráadásul a tehetségnek sincsenek híján. Az egyik legérdekesebb csata a találkozón a Bentals DT Geno Atkins valamint a Ravens RG Marshall Yanda között zajlik majd. A tavalyi évben mindkét fiatalember bekerült a Pro Bowlra, és nem véletlenül. Mindkét játékos a közvetlen elitbe tartozik a posztján, összecsapásuk eredménye nagyban befolyásolhatja a végeredményt is. A vendégek másodéves irányítójának is bőven van mit bizonyítani, tavaly négy vereséggel zárt a csoport két nagyágyúja ellen, de éppen a Ravens otthonában volt az egyetlen alkalom, ahol egyáltalán meccsben voltak. A WR állomány és kényszerű okokból a támadófal nagyon átalakult a tavalyi évhez képest. Zökkenőmentesnek nem volt nevezhető az átmenet az idei előszezonban, de voltak nagy pillanatok, főként, ha AJ Green kereste a fiatal irányító. A legfontosabb feladat Dalton számára, hogy vigyázzon a labdára, azonban a túloldalon ifjú és örökifjú nagyságok vadásznak a disznóbőrre, így szinte bármerre megy a passz, csak a tökéletes fér bele. A Ravens védelmét még mindig Haloti Ngata játéka határozza meg leginkább (Terrell Suggs kiesésével meg főleg), az ő játéka nagyban segítheti az újonc és az új játékosokat a linebacker sorban. A vendégek oldalán a legjobb pass rushers Carlos Dunlap térdproblémák miatt biztosan nem játszik, ahogy a csere futó Bernard Scott, illetve a hosszú ideje sérült, idei első körben kiválasztott Dre Kirkpatrick sem. A hazaiaknál biztos hiányzó nincs, a CB Asa Jackson és az OT Jah Reed jó eséllyel nem játszik hétfőn, de a többi sérüléssel bajlódó játékos valószínűleg pályára léphet, így az újonc OLB Courtney Upshaw illetve a két TE Dickson és Pita is.
Ha a tavalyi teljesítményekre rá tudnak pakolni a csapatok, akkor hatalmas csatára, és kevés pontra van kilátás, akár egy mezőnygól is döntő lehet. Akár az is előfordulhat, hogy gyorsan kiderül, jó döntést hozott-e a Ravens azzal, hogy a veterán rúgót Billy Cundiffot lecserélték egy újoncra.

Zandler Gábor (gabtsi)

 

Oakland Raiders - San Diego Chargers, magyar idő szerint kedd 4:15 órakor, O.co Coliseum (TV: ESPN America)

Olyan párosítás ez, amit ha nem hétfőn adnának, valószínűleg kevés semleges szurkolót ültetne a tévé elé, hiszen manapság az AFC Westben minden a Denverről és Kansas City-ről szól. Ezen két csapat igyekszik majd az 1. forduló zárómeccsén némi extra megbecsülést szerezni magának a korai lebecsülés után.
Mivel az előszezonban nem mindenki követte az edzőtábor eseményeit, kezdjük a hiányzókkal. Aaron Curry alkalmatlan a bevetésre a hazaiaknál, de őt könnyebben tudják sdoakmajd pótolni, mint a Chargers a kulcscsont-törésből gyógyuló Ryan Mathews-t vagy a bokatörés miatt idén nem szereplő Vincent Brownt. Phillip Rivers így új társaknak dobálhat, Robert Meachem és Eddie Royal mellett természetesen Antonio Gates továbbra is rendelkezésére áll, érdekes lesz megnézni, hogy Vincent Jackson távozásával újra a TE lesz-e a fő célpont. Mathews helyén Ronnie Brown kezdhet, ami tavalyi, philadelphiai évét tekintve eléggé baljós. A 2011-es idény közepén érkező LT, Jared Gaither sem öltözik be, ami szintén kritikus, mert vele sokkal jobb statokat gyártott Rivers, mint nélküle. Szerencséje a Bolts-nak, hogy Wimbley már nem erősíti a Raiders-t, az aránylag korán választott OLB, Miles Burris debütálása a pótlás szempontjából jó irányadó lesz.
A megtizedelt támadósor mellett a drafton jól feltöltött védelemmel igyekszik megkeseríteni Carson Palmer dolgát a San Diego, Reyes vagy Ingram játékideje sem tisztázott még. Palmer elég bő receiver felhozatallal vág neki az évnek, igaz Ford nem teljesen egészséges, Streater és Criner pedig undrafted rookie, de ezt előszezon formájuk alapján senki sem mondta volna meg. Darren McFadden eddig is kulcsfigura volt, de Michael Bush nélkül ez tovább fokozódik. Nem szabad elfelejteni, hogy a DMc eddig 4 év alatt egy szezont se tudott végigjátszani.
A legutóbb találkozást 38-26-ra nyerte a Chargers, Rivers 3 touchdownt dobott, Palmer pedig 417 yardot passzolt, akár ehhez hasonló látványos mérkőzés is kisűlhet a mai találkozóból.
A Raiders a 2002-es Super Bowl óta nem jutott rájátszásba, a Chargers pedig az utóbbi években inkább visszafelé fejlődik, szóval mindkét csapatnak szüksége lenne egy jó rajtra a jövőbeli sikerességhez.

Herczeg Ádám (Höri)


New York Giants - Dallas Cowboys, magyar idő szerint csütörtök 02:30, MetLife Stadium (TV: Sport2, élő)

A 2012-es alapszakasz egy NFC East-beli derbivel indul, a címvédő New York Giants az ősi rivális Dallas Cowboyst fogadja a Meadowlandsen. A Cowboysnál a megszokott történettel kezdődik ez az év is: a csalódást keltő tavalyi szezon után idén ismét sokat várnak a szurkolók, a remények beteljesítése felé pedig nagy lökést adhatna egy szerdai győzelem.
A vendégeknél a legnagyobb hiányzó Jason Witten lesz, aki valószínűleg csak a második héten tér vissza a lépét ért sérüléséből, a helyén John Phillips kezdhet, ő azonban elkapások terén egyértelműen nem lehet akkora tényező mint Witten, Jason Witteninkább blokkolást várhatunk tőle. Romo többi célpontja a megszokott, a Dez Bryant – Miles Austin kettős kezd, a harmadik számú WR posztot pedig a nyáron távozott Laurent Robinson helyett immáron Kevin Ogletree tölti be. A tavaly parádés (és sérülése miatt sajnos idejekorán véget ért) újonc szezont futó DeMarco Murray visszatér, ő és Felix Jones próbálhatja szétcincálni a Giants védelmét a földön. A new yorki D nem sok változáson esett át nyáron, ami aggodalomra adhat okot hogy Prince Amukamara nem tudja vállalni a játékot bokaproblémája miatt (Terrell Thomas pedig IR-en van, tehát az egész szezont kénytelen lesz kihagyni), így a karrierje során először Michael Coe kezdőként futhat ki a gyepre. A D-line viszont még mindig félelmetes, A Tuck - Umenyiora – Pierre-Paul hármast szerintem nem kell bemutatni senkinek, Romo nem számíthat könnyű meccsre.

A túloldalon Manningnek a legnagyobb fejfájást Will Beatty hiánya okozhatja, egyelőre kérdéses a bal oldali tackle játéka, ha nem lesz rajtra kész, akkor Sean Locklear próbálja majd pótolni. A futójáték izgalmas lesz, hiszen Ahmad Bradshaw mögött a Nicks&Cruzcsapat idei első körös választottja, David Wilson várja majd a lehetőséget. Az elkapógárdából Mario Manningham távozott San Franciscoba, de a Cruz – Nicks – Hixon trió sem hangzik rosszul, Cruzt a slotban Jerrel Jernigan követi, Ramses Barden pedig a szélen kaphat majd szerepet. Martellus Bennett személyében új tight endje is van Manningnek, Bennett éppen a Cowboystól érkezett, pikáns élt ad a meccsnek, hogy első éles meccsén éppen excsapata ellen léphet pályára. A texasi defense-ből előreláthatólag Mike Jenkins fog hiányozni nemrég műtött válla miatt, a secondary könnyen elképzelhető hogy csikorogni fog, sok az új arc, mindjárt a két kezdő cornerback a Kansas City-ből érkező Brandon Carr és az újonc Morris Claiborne, főleg utóbbi játékát lesz érdekes figyelni, akár Nickset akár Hixont kell fognia. Sokat kell majd Sensabaughnak és Churchnek középről besegítenie. A Giants új erőt kapott futójátékának Sean Lee-vel kell farkasszemet néznie, a tacklegyár középső linebacker által vezetett soron nem lesz könnyű átjutni, DeMarcus Ware-ék pedig legalább annyira megnehezíthetik Manning életét, mint Pierre-Paulék Romoét a másik oldalon.

Borsik Tamás (Tomeee)