NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Az Oregon a Pac-10 élén, rangadót nyert a Florida és a Texas.

1. (1.) Florida Gators
Konferencia: SEC
Mérleg: 8-0
Eredmény: 41-17 vs Georgia

A világ legnagyobb koktélpartijának becézett rangadón magabiztos játékkal nyert a Florida Jacksonville-ben - Tim Tebow lakhelyén. A Heisman nyertes ráadásul megdöntötte Herschel Walker legtöbb futott TD-s rekordját az SEC-ben, megszerezve 50. majd 51. futott TD-jét. Ám mielőtt ez megtörtént volna, az első negyedben 2 TD passzt is adott szobatársának, Riley Coopernek. Innen még visszakapaszkodott a meglepő módon fekete sisakban próbálkozó Georgia, ám Caleb Sturgis az iskola történetének 2. leghosszabb field goal-ját értékesítve, 56 yardról talált be, majd jöttek Tebow futásai. Rengeteg szabálytalanság, és kisebb kakaskodás tarkította a találkozót, amelyekben főszereplő volt az immár makk egészséges MLB, Brandon Spikes is, aki meccs végén INT return TD-vel is villantott.
A vártnál tehát könnyebben nyert a Florida, amelynek elviekben a Vanderbilt ellen sem kellene, hogy nagy gondja legyen.

2. (3.) Texas Longhorns
Konferencia: Big 12
Mérleg: 8-0
Eredmény: 41-14 vs #14 Oklahoma State

Rangadóként harangozták be, de sima győzelem lett a vége. A védelem kitett magáért, 5 labdaszerzés, ráadásul Curtis Brown és Eartl Thomas is touchdown-ra váltotta az interception-jét. Colt McCoy megdobta karrierje 100. TD passzát, amit Malcolm Williams kapott el. Jóval érdekesebb, hogy a futás most sem akart menni, McCoy 34 yarddal volt a legeredményesebb futó a Longhorns-ban. Cody Johnson azért két rövid yardos TD-t be tudott vinni így is. Az elmúlt három meccséből 2. alkalommal maradt a Texas offense 300 yard alatt, de ez sem gond, amíg ilyen védelem van a pályán.
Ezzel gyakorlatilag az utolsó bagy feladatát is letudta a Longhorns, és nyílt az út a BCS nagydöntőbe. A UCF, Baylor duó ellen sima győzelem az elvárás, és bár a Kansas szépen kezdte a szezont, a Texas A&M pedig egy rivális lesz a záróhéten, ettől függetlenül hatalmas kudarc lenne, ha bármelyik meccsét is elbotlanák Shipley-ék.

3. (2.) Alabama Crimson Tide
Mérleg: 8-0
Eredmény: szabadnap

Ha valamikor, akkor most nem ártott a szabadnap, hiszen a Tennessee ellen csak nagy szerencsével tudott győzedelmeskedni a horda, és nagy gondok voltak az offense-ben, különösen, ami a passzjátékot illeti. Greg McElroy-nak most fel kell nőnie egy újabb kőkemény feladathoz, hiszen az LSU védelme is a liga szoros elitjábe tartozik. Két hasonló struktúrájú egylet fog összecsapni a hét rangadóján, ahol egyértelműen a Tide-nak van nagyobb veszítenivalója.

4. (4.) Iowa Hawkeyes
Konferencia: Big Ten
Mérleg: 9-0
Eredmény: 42-24 vs Indiana

Sokat nem kell gondolkodni ha a veretlen csapatok közül a legkevésbé magabiztosat keressük. Ellenfeleik erőssége miatt azonban az Iowa a mutatott játékuk ellenére is a 4. pozíciót birtokolja már 2 hete.
A szezonnyitón, a másodosztályú Northern Iowa ellen 3 pont hátránnyal mentek neki a zárónegyednek, de nagy nehezen 17-16-ra nyertek. A Penn State ellen 5 pont volt a hátrányuk 3 negyedet követően, de a végső negyedet uralva, 21-10 arányban győzedelmeskedtek. Múlt héten a Michigan State ellen 3 pont hátránnyal fordultak a célegyenesbe, ami a végére még nőtt is, de 2 másodperccel a vége előtt Stanzi passza McNuttnak az end zone-ba győzelmet ért. Ezek után legutóbb a Hoosiers 10 pont előnyről kezdte meg a 4. negyedet, de a Hawkeyes ismét hatalmas lelki erőről tanubizonyságot téve, a 10 pont deficitet 18 pont előnyre változtatta.
A főszereplő az a Ricky Stanzi volt, aki karriercsúcsot érő 337 yardot passzolt, és szintén karriercsúcsnak számító 5 interceptiont dobott. A harmadik negyed kész rémálom volt számára, hiszen itt négyszer adta el a labdát, aztán mintha mi sem történt volna, a záró játékrészben 177 yarddal és 2 TD-vel vezette győzelemre övéit. Az említett McNutton kívül Darrell Johnson-Koulianos, a másik WR is átlépte a 100 yardos határt, akárcsak a 3. számúból kezdő futóvá előlépő Brandon Wegher, akinek 3 TD-t is köszönhetnek a Sólyomszemek szurkolói.
A következő lépés a tökéletesség felé a Northwestern legyőzése lesz szombaton.

5. (8.) Cincinnati Bearcats
Konferencia: Big East
Mérleg: 8-0
Eredmény: 28-7 vs Syracuse

Zach Collaros kiválóan irányít, ami nem vet túl jó fényt azokra, akik Tony Pike kivételes képességeiről beszéltek. A beugró QB ismét hiba nélkül játszott, és csapata mind a 4 touchdown-jában aktív résztvevő volt. ezzel 1954 után imsét 8-0-val indítja a szezont a Bearcats. 55 éve a remekbeszabott kezdést 2 vereség követte, ezt nyilvánvalóan szeretnék most elkerülni Ohio-ban. A Syracuse eléggé megnehezítette saját dolgát azzal, hogy kétszer is eladta a labdát a vörös zónában. Talán emiatt is történt, hogy Mike Williams, a 'Cuse zseniális elkapója a héten kilépett a futballcsapatból. A WR a tavalyi szezonban tanulmányi gyengélkedése miatt el volt tiltva a focitól, pedig már 20 TD-je van az Orange-ban, pont annyi, mint Marvin Harrisonnak volt egyetemi karrierje során a csapat színeiben. Greg Paulus már a 12. passzolt TD-jét hozta a Syracuse-nak, ez máris több, mint amennyit tavaly egész idényben szereztek. Ennyi örömük legalább akadt a meccsben.
A Bearcats-re a UConn vár legközelebb, akiknek eddig nem sikerült magukra ölteni az óriásölő szerepét. Pike ha kéne, elvileg tudna játszani, de most vajon mi a jó döntés?

6. (6.) TCU Horned Frogs
Konferencia: Mountain West
Mérleg: 8-0
Eredmény: 41-0 vs UNLV

Nagyon feldobta a TCU-t a múlt heti MWC konf rangadón begyűjtött győzelem. Majdnem napra pontosan 2 év után tudott ugyanis nullázni a Horned Frogs, ráadásul nem csak pontokban, hanem a yardokban is megfogták a vegasiakat, 160 yardon tartva őket. Ellenben az Andy Dalton irányította defense 578 yardot tett meg a UNLV-vel szemben, amelyben a QB három TD-ig jutott. 12 meccs óta veretlen hazai pályán a gárda, 1999 óta pedig 54-6 a mérlegük Fort Worth-ben.
A San Diego State ellen most is biztosnak tűnik majd a győzelem, 2 hét múlva azonban rangadó jön ismét nyugati hegyek között, hiszen a Utah lesz az ellenfél.

7. (7.) Boise State Broncos
Konferencia: WAC
Mérleg: 8-0
Eredmény: 45-7 vs San José State

Az elmúlt 6 idényből immár 4. alkalommal kezdett 8-0-val a Boise State. Bánhatják, hogy a San Jose State elleni újabb sima győzelmükkel is a leggyengébb veretlen csapatnak tartják őket a rangsorkészítők. Elmúlt 22 WAC csoportmeccséből 21-et nyertek meg, a Spartans ellen pedig mind a 9 összecsapást behúzták.
A védelem ezúttal 221 yardon tartotta az ellenfelet,és két labdát is szeretek. Az egyiket Kyle Wilson, a defense arca, aki egészen TD-ig futott vissza interception-jével. Az offense most leginkább abban újult meg, hogy a megszokott 190 átlag futott yard helyett csak 140-et csinált, miközben Kellen Moore 3 TD passzt osztott ki, egyet pedig meg is futott 1 yardról.
Aki kíváncsi, hogy megörzi-e veretlenségét a Broncos, az pénteken foglaljon helyet a számítógép előtt, mert ekkor látogat a Louisiana Tech-hez a lehetséges BCS buster.

8. (10.) Oregon Ducks
Konferencia: Pac10
Mérleg: 7-1
Eredmény: 47-20 vs #5 USC

Megsemmisítő vereséget mért a Ducks a Trojans-re, amivel élre állt a Pac10-ben, 5-0-s veretlen mérlegével, és a legfőbb Rose Bowl aspiránssá lépett elő. A szezonnyitó Boise State lleni sima vereség és Blount eltiltása után kevesen gondlták volna, hogy az Oregon BCS Bowl-ra fog hajtani. 47 pont a USC védelme ellen hatalmas teljesítmény. Az 1996-os UCLA elleni 48-41-es vereség óta nem kaptak ennyit a trójaiak. A 613 támadó yard is rekord, ugyanis mióta Pete Carroll edzi a kalfiorniaiakat, nem kaptak ennyit egy meccs alatt. Jeremiah Masoli ellen nem volt orvossága a védőknek. A kistermetű, rendkívül mobilis QB 222 passzolt és 164 futott yarddal terhelte meg a USC Defense-t. LaMichael James-nek is nagy napja volt, 183 yardot futott, remek párost alkotva irányítójával.
Nagyon kiegyenlített idén a Pac10, emiatt nem nyugodhat meg a Ducks. A Stanford után a 2 Arizona állami gárda, majd a saját állami riválisa, a Beavers vár rá, hogy nagy upsettel taszítsa le a trónról a kacsákat. A nyerő pozíció tehát megvan Oregonban, de meg is kell tartani még ezt a kiváló állapotot.

9. (9.) LSU Tigers
Mérleg: 7-1
Eredmény: 42-0 vs Tulane

Louisana állami összecsapáson söpörte aktuális ellenfelét az LSU. A tigrisek zsinórban 22 meccset nyertek meg azok közül, ahol nem SEC riválissal kerültek szembe. Nyilvánvaló, ezen ellenfelek nagy részét ők választották maguknak. A Tulane ellen speciel 18 meccs óta veretlenek, utoljára 27 éve kaptak ki, igaz utolsó nullázásuk 1969-re tehető.
A nap hőse Brandon LaFell volt, aki 2 TD passzt kapott el ismét, amivel már 2. az iskola történetének erre vonatkozó rekordjában. A Tigers offense igazi erőssége azonban a futójáték, nem is csoda, hogy Stevan Rindley, Russell Shepard és Bernard Scott is járt az end zone-on belül, utóbbi ráadásul kétszer is.
Szombaton a hét meccsét játssza az LSU az Alabama ellen. A Florida elleni vereség óta kissé leszakadt a Tigers a SEC uralkodói mögött, de egy esetleges győzelemmel erős rá a gyanu, hogy beelőzhetnék a Bamát, onnantól kezdve pedig már csak egy gárdát kéne üldözniük.

10. (11.) Georgia Tech Yellow Jackets
Konferencia: ACC
Mérleg: 8-1
Eredmény: 56-31 vs Vanderbilt

Hetedik vereségével immár biztosan meglesz a Vandy-nek az emúlt 27 évből a 26. negatív szezonja, pedig remekül helytálltak a Georgia Tech ellen - az első félidőben. Sőt, Ryan Fowler mezőnygóljával még a 3. negyedben is ők kezdték meg a pontgyártást a félidei döntetlen után. A triple option azonban ismét aratott és az FG-re 4 TD-vel válaszolt a Jackets, a meccs végére sima győzelmet aratva. Josh Nesbitt ritka hatékony passzjátékot mutatott be. 6 jó passza is volt, amiből 193 yard jött össze, ráadásul most nem csak Dermaryius Thomas, hanem Embry Peeples is kapott labdát. Nesbitt emellé természetesen két rövid yardos TD-vel is jelentkezett, míg Jonathan Dwyer karriercsúcsot jelentő 186 yardot futott, 3 TD-vel megspékelve.
8-1, tizenkilenc éve nem kezdett ilyen jól a GT szezont, és a WF ellen is folytatódhat a jó sorozat, aminek ACC csoportmeccs lévén, különösen nagy tétje van a sárga kabátosok szempontjából.

11. (12.) Penn State Nittany Lions
Mérleg: 8-1
Eredmény: 34-13 vs Northwestern

Szünetben még vesztésre állt a Lions, miután az idei szezon 2. touchdown-ját szedte be a defense az első félidőben, ám a harmadik negyedben Collin Waghner egyenlített, a záró játékrészben pedig már magabiztossá tették a sikert Roysterék. Az említett running back 118 yardig jutott, miközben a Wildcats összes futója mindössze 1 yarddal tudta őt felülmúlni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a futott TD-vel jelentkező QB, Mike Kafka sérülés miatt nem tudta végigjátszani a találkozót. Ez volt a PSU 808. győzelme a történetük folyamán, amivel behozták a szabadnapos Alabamát az örökranglista 6. helyén.
Szombaton a Big Ten szurkolók figyelme mind a PSU-ra szegeződik, hiszen az Ohio State ellen indulnak harcba. Mutatott játék alapján nagyobb sanszot adhatnánk a Lions-nek, de az Iowa ellen sem tudták pár hete érvényesíteni a papírformát. Bármi megtörténhet, és valószínűleg meg is fog.

12. (5.) USC Trojans
Mérleg: 6-2
Eredmény: 20-47 vs #10 Oregon

4 meccs óta nem tud nyerni a USC Oregon államban. Az első félidő végig kiegyenlített játékot hozott, és bár a harmadik negyedben is az Oregon vezetett, még a félidő közepén is csak 1 labdabirtoklásnyi különbség volt a csapatok között. Ezután viszont beindult a Ducks henger, és 20 megválaszolatlan ponttal eldöntötték a találkozót. A Ducks leírásában már szóba került, hogy milyen (USC szempontból negatív) rekordokat hozott a mérkőzés. Ezek után abszolút nincs a Trojans saját kezében a sorsa. A Washington elleni vereség után a nagydöntő reménye azonnal elszállt, most úgy tűnik a BCS Bowl-é is, bár néhány nagy upset, és a kis konfok csapatainak népszerűtlensége a listaírók krében még tán segíthet rajtuk, de ez eléggé utolsó szalmaszálnak tűnik.
A schedule 3 részben megegyezik az Oregon hátralévő meccseivel, a negyedik azonban a Beavers helyett majd a UCLA lesz. Természetes, hogy mindet elvárásszerűen meg akarják nyerni a trójaiak, de még ha sikerül is, nem lehet tudni, hogy mindez mire lehet elég. Mozgalmas végjáték lesz a Pac10-ben, ahol ne feledjük: nincs döntő meccs.

13. (15.) Pittsburgh Panthers
Mérleg: 7-1

A Virginia Tech és az Oklahoma State veresége miatt a Panthers meccs nélkül tudott felkapaszkodni 2 helyet a tabellán. Nem rossz ez a 13. hely azt nézve, hogy sokáig egyáltalán nem számolt velük senki.
A Syracuse ráadásul egy olyan ellenfél lesz a következő fordulóban, akik ellen elviekben nem kéne, hogy gondot okozzon a győzelem megszerzése.

14. (16.) Utah Utes
Mérleg: 7-1
Eredmény: 22-10 vs Wyoming

Nem mutatott túlságosan egetverő formát, mégis előre tudott lopakodni a Utes is. A fordulópont az volt, hogy a szünetben 10-3-as Wyoming vezetésnél lecserlték Terrence Caint, a csapat rapszódikusan teljesítő irányítóját. Helyére a szurkolók által már nagyon várt Jeremy Wynn érkezett, aki 2 harmadik negyedbeli Joe Phillips mezőnygólt követően Jereme Brooks-nak adta első TD passzát az NCAA-ben. A hajrában még Eddie Wide is villant, akinek ez már az ötödik 100+ futott yardos meccse volt, amivel iskolarekordot állított fel. 16 meccs óta veretlen hazai pályán a Utah. A védelem legjobbja az ezúttal 2 sacket bemutató végzős DE, Koa Misi volt.
Szombaton Wynn debütálhat akár a kezdőben is, a New Mexico erre ideális ellenfélnek tűnik.

15. (18.) Houston Cougars
Konferencia: C-USA
Mérleg: 7-1
Eredmény: 50-43 vs Southern Miss

Case Keenumra lassan nincsen szó. A Cougars irányító 559 (!) yardot passzolt a Southern Miss ellen, amivel az idei NCAA szezon egy meccsen összeszedett legtöbb yard rekordja lett az övé. Vagyis lett volna, mert eddig is ő tartotta, a UTEP elleni 536-tal. Dominanciáját mutatja továbbá, hogy a 3. helyen álló Tyler Sheehan 505 yardot passzolt a legjobb napján.
Maga a meccs óriási erőfeszítésre kényszerítette a Houstont. A Southern Miss 57 másodperccel a találkozó vége előtt egyenlített ki, és bizakodtak is a hosszabításban, ám Keenumnak 36 másodperc elég volt, hogy végigmenjen a pályán, és 28 yardos TD passzt adjon Patrick Edwards-nak. A legeredményesebb célpont azonban nem ő, hanem szokásosan James Cleveland volt, aki az este folyamán 190 yardig jutott.
7-1 ezzel a Cougars mérlege, 1990 óta a legjobb! Akkor 10-1-gyel zárták a szezont, ez idén megdőlhet, hiszen 12 meccses az alapszakasz. A Tulsa ellen folytatódik szombaton az offenzív parádé.

16. (17.) Ohio State Buckeyes
Mérleg: 7-2
Eredmény: 45-0 vs New Mexico State

Nem túl megeröltető győzelmen van túl a Buckeyes, de az mindenképpen szomorú, hogy az elmúlt hét csillogása után Terrelle Pryor megint csak szenvedett a passzolással. A másodéves, egykori gimnazista sztár ötven százaléknél is gyengébb hatákonysággal dobálózott, és csak 135 yardig jutott. Hozzá kell tenni, a yardokat futással jól pótolta, hiszen abból további 83 jött neki össze.
Az OSU immár harmadszor nullázott a szezonban, amire 1996 óta nem volt példa a gesztenyéknél. Megintcsak szóba jön az ellenfélválasztás, amivel kapcsolatban érdekes adat, hogy 30 meccs óta nem kapitulált az Ohio State nem-BCS konfból vagy alsóbb osztályból érkező gárdával szemben. Sokat játszik tehát az OSU gyengébb ellenfelekkel, de legalább a papírformát rendszerint érvényesíteni tudja. Az újjáépülőben lévő Aggies mindössze 62 támadó yardra volt képes a remeklő ohio-i védelemmel szemben.
Eddig tartott azonban a szép világ, a hétvégén rangadó következik, mégpedig a Penn State ellen. Mondani sem kell, micsoda tétje van az összecsapásna így, a szezon végéhez közeledve, hiszen az Iowát már nehéz lenne megszorítani, de a PSU beelőzése hatalmas lépés lenne a Big Ten csoportdöntője felé.

17. (19.) Miami Hurricanes
Mérleg: 6-2
Eredmény: 28-27 vs Wake Forest

Heroikus küzdelemben hozta a 6. győzelmét a Hurricanes. A Wake Forest már 17-0-ra is vezetett, és innen sikerült megfordítani a mérkőzést. A félidők végét nagyon megnyomta a Canes, 7-20-nál 3 másodperccel a szünet előtt tette szorossá a mérkőzést a safety-ből való átképzése óta minden meccsén TD-t jegyző futó, Damien Berry. A harmadik negyedben aztán Riley Skinner megszerezte harmadik TD-ját is (a 2.-at passzolva), ami 13 pont előnyt eredményezett a záró játékrészre. Jacory Harris is megszerezte második, majd harmadik TD-jét, utóbbival 68 másodperccel a meccs vége előtt első alkalommal vezetést szerezve a meccsen a Miaminek. Mivel Skinner megsérült, így az utolsó drive-ot nem tudta vezetni, aminek (is) köszönhetően 60 yardos FG próbálkozásra kényszerült a Wake Forest, ami nem volt sikeres, így drámai körülmények között, de a Hurricanes behúzta a találkozót.
A Virginia ellen sem lesz könnyebb dolga a U csapatának, ha ezt az arcát mutatja.

18. (20.) Arizona Wildcats
Mérleg: 6-2

A Pac10 leggyengébb csapata, a Washington State ellen készül harcba a Wildcats a szabadidőt követően. Kötelező győzelem, bár komoly hátráltató tényező lehet, hogy a 2 legjobb running back közül egyik sem egészséges!

19. (14.) Oklahoma State Cowboys
Mérleg: 6-2
Eredmény: 14-41 vs #3 Texas

Bryant nélkül nem ment, lényegében esélye sem volt a bravúrra a Pokies-nak. Zac Robinson a leggyengébb napját fogta ki NCAA karrierje folyamán, ugyanis 4 interceptiont még sohasem dobott egy meccs alatt.
Mi lehet a Cowboys célja idén így, hogy nem jött össze az upset bravúr? Megnyerni a maradék 4 Big XII meccsüket, aztán egy minél jobb bowl-on búcsúztatni a sokkal szebb reményekkel beharangozott 2009-es szezonjukat. Azt meg továbbra sem tudni, hogy mi lesz így Dez Bryanttel.

20. (25.) California Golden Bears
Mérleg: 6-2
Eredmény: 23-21 vs Arizona State

Nem akármilyen tettet hajtott végre a Cal, hiszen úgy szerezte meg immár 3. győzelmét zsinórban a Pac10-ben, hogy legjobb játékosa, Jahvid Best 63 yardon ragadt a találkozón. Tavaly elképzelhetetlen lett volna, hogy Best remeklése nélkül nyerni tudjon a Bears, de idén Kevin Riley is összekapta magát, és 351 passzolt yarddal, 2 TD-vel állt az offense élére. Nagy győzelem volt ez, hiszen nem sok különbség volt a csapatok között a játékban, és Giorgio Tavecchio 21 másodperccel a lefújás előtt szerezte meg a győzelmet érő FG-t. Érdekesség, hogy az Arizona State-ben bemutatkozott Samson Szakacsy, aki élete első passzából rögtön TD-t szerzett. Igaz, több próbálkozása nem is volt a meccsen. A két csapat összesen 238 yard büntetést szedett össze, ez sem egy mindennapos arány.
Szombaton a Jacquizz Rodgers vezette Oregon State ellen folytatódhat a menetelés az idén rendkívül kiélezett Pacific 10-ben.

21. (ÚJ) Wisconsin Badgers
Mérleg: 6-2
Eredmény: 37-0 vs Purdue

A Badgers azok után, hogy bekerült a top25-be, rögtön szabadnapos lett, majd a nem túl sok upsetet hozó múlt hét miatt ki is csúszott onnan. Erre azonban egy nullázással feletek, ráadásul a Bukeyes-t verő Purdue ellen. A siker fő letéteményese az a John Clay volt, aki 123 yard-jába belecsempészett 3 TD-t is. A mérkőzés gyakorlatilag már a nagyszünetre eldőlt látva a Boilermakers gyenge támadójátékát, és, hogy Aaron Henry egy punt blokk után már 24 pontosra növelte a különbséget a két csapat között.
Sötét ló a Wisconsin a Big Tenért folyó versenyfutásban, hiszen a hétvégi PSU-OSU meccs vesztesét minden bizonnyal be fogja előzni az Indiana elleni esetleges sikerrel, aminél ha előrébb már nem is mennének, akkor is kellemes meglepetéscsapatként zárnák ezt a szezont. No de hol van ennek még a vége!

22. (23.) Notre Dame Fighting Irish
Konferencia: független
Mérleg: 6-2
Eredmény: 40-14 vs Washington State

Nagyon megy a Notre Damenek a Washington állami csapatok ellen, hiszen 10-0 a mérlegük, míg Halloween napi találkozókon 15-0 szóval duplán is mellettük volt a papírforma a Cougars ellen, ha a megfogható tudáskülönbség ne lett volna előzetesen elég. Hamar el is dőlt a találkozó, szünetben már 30-7-re vezetett az Irish, és a második félidőre nem hajszolta anyon magát. Armando Allen távollétében Robert Hughes lépett elő kezdővé, aki 2007 után első alkalommal produkált 100 yardos meccset. A meccs embere mégsem ő, hanem a Steve Smith hasonmásnak is vélt Golden Tate lett. A WR-nek volt egy 50 yardos TD-je 2 védő közötti elkapással, de ami még szebb, hogy 4 futásból 61 yardot és TD-t is jegyzett csapatának. A Heisman esélyes Jimmy Clausent is kötelesség megemlíteni, nos 27 passzkísérletéből csak ötöt rontott el, így jutott 268 yardig.
Szombaton "független rangadó" a Navy ellen. Idén a Buckeyes már megszenvedett a haditengerészek ellen, ezek után érdekes lesz látni, hogy mit kezd az Irish a triple option ellen.

23. (13.) Virginia Tech Hokies
Mérleg: 5-3
Eredmény: 13-20 vs North Carolina

Az volt a kérdés a csütörtöki mérkőzés előtt, hogy a Hokies fel tudja-e őrölni a Tar Heels jó nevekből álló védelmét, vagy a UNC offense botladozását kihasználva vezeti győzelemre a pulykákat a védelmük. Végül egyik sem jött be, hiszen a North Carolina legyőzte a VT-t, mégpedig első alkalommal a Hokies ACC-hez való csatlakozása óta. Nagy sorozatban van a North Carolina. Tavalyról áthozva egy sorozatot, immár 4 csapatot vertek meg zsinórban azok közül, akik kiemeltek voltak.
Tyrod Taylor az elmúlt három meccsen a passzainak csaknem háromnegyedét sikeresen célba juttatta, ehhez képest csütörtökön 11/23 volt a passzmutatója. Ryan Williams a 100 yardot nem érte, míg a szokásos "Beamerball" sem segített a Virginia Tech-en. Eközben TJ Yates, a UNC irányítója rossz szokásával ellentétben most csak 1 végzetes hibát vétett, mikor saját end zone-ja előtt pár yarddal dobott interceptiont, mert nem akarta, hogy sackeljék. A VT bevállalós playcalling-ja azonban kevés volt a sikerhez, itt az idei 3. vereség, amivel az ACC döntője is igencsak elszállóban van.
Újabb hétközi találkozó vár a Virginia Tech-re a 10. fordulóban. Az ECU ellen lehet, hogy újraindul a pontzápor, ám rajtuk ez már sokat nem segít.

24. (ÚJ) Oklahoma Sooners
Mérleg: 5-3
Eredmény: 42-30 vs Kansas State

A Sooners csak nem hagyja magát, és újra visszaküzdötte magát az elitbe. A Kansas State feltörekvő gárdáját verték Landry Jones 4 TD passzával. A beugró QB remek formát mutatott, már-már feledtetve Sam Bradford sérülését. Érdekes lesz látni, hogy Jones jó szereplése esetleg szemet szúr-e majd a játékosmegfigyelők közül valakinek akkor, mikor Bradfordot igyekeznek feltérképezni. Lehet, hogy a remeklés nagyobb részben köszönhető a társaknak, mint hittük? Ryan Broyles is remekül játszotta a no1 célpont szerepét, 2 TD-t kapott el, míg DeMarco Murray egyet, a két futott TD-je mellé.
Rangadó következik, a Nebraska ellen, akik hétről-hétre bizonyítják, hogy védelmük a liga szoros elit-jébe tartozik, ám támadóik így sem tudják őket versenyképessé tenni. A Sooners O tehát komoly erőpróba elé néz, de többdimenziós védelme miatt egyértelműen esélyesnek mondható a Huskers ellen.

25. (ÚJ) South Florida Bulls
Mérleg: 6-2
Eredmény: 30-19 vs #21 West Virginia

Két vereség után tudott ismét nyerni a Bulls, és mivel rangsorolt csoportellenfelét múlta felül, vissza is került a mezőnybe. A defense ezúttal remek munkát végzett, hiszen a csoport legtermelékenyebb futója, a meccsenként átlagosan 130 yardot hozó Noel Devine-t 50 yard alatt tartották, amivel lényegében ki is húzták az 'Eers méregfogát. A sérült Grothe helyén irányító BJ Daniels eddigi leszebb estéjét fogta ki egyetemi pályafutása alatt, hiszen 3 TD passzt is adott, és futásban is ő volt csapata legjobbja.
Most szabadnapos lesz a USF, aminek köszönhetően a számítógépes rangsor akár meg is tréfálhatja őket azzal, hogy kicsúsztatja a top25-ből.

távozók:
21. West Vriginia Mountaineers
Mérleg: 6-2
Eredmény: 19-30 vs South Florida

Bebizonyosodott, hogy - Pat White-tal elletétben - Jarrett Brown nem tud meccset nyerni, ha a futójátékát megfogják a WVU-nak.
Ezzel együtt sincs lefutva a Mountaineers sorsa, hiszen még 4 Big East csoportmeccs vár rájuk, köztük a Cincinnati illetve a Pittsburgh elleni találkozókkal, akik ellen könnyen visszanyerheti tekintélyét a csapat. Hozzá kell tenni, ahhoz sokkal jobb játékra lesz szükség a mostaninál.

22. South Carolina Gamecocks
Mérleg: 6-3
Eredmény: 13-31 vs Tennessee

Hiába passzolt Stephen Garcia 300 yardot, a régi-új fekete mezébe öltözött Volunteers offense-ze kivételesen összeállt, és mivel a védelemmel sohasem volt gond, így sokkal jobb csapat benyomását keltette, mint a Gamecocks. Eric Berry-ék 4 labdát szereztek meg a kakasoktól, és az ezek után szerzett pontok hozták ki a különbséget a két gárda között. Montario Hardesty 2 futott touchdownnal volt ismét az offense legjobbja.
A S.Carolinának eddig sem lehettek túl vérmes reményei a szezonnal kapcsolatban, de így, 3 vereség után alighanem végleg elköszönhetünk tőlük a top25-ből. Az ugyanis nem túl valószínű, hogy a hátralévő Arkansas-Florida-Clemson sorozatot veretlenül hozzák le.

25. Ole Miss Rebels
Mérleg: 5-3
Eredmény: 20-33 vs Auburn

A szezon előtt még a SEC nyugati csoportjának esélyese volt az Ole Miss, a játékuk azonban messze elmarad a várakozásoktól. 5 csoportmeccsükből csak kettőt tudtak megnyerni, az Auburn pedig valószínűleg végleg elütötte őket a top25-től. Dexter McCluster hiába alkot szinte minden meccsen kiemelkedőt, Jevan Snead vesszőfutása az Auburn ellen is folyatódott. Walter McFadden interception return TD-je után el is dőlt a mérkőzés, mikor a 3. negyedben már 3 labdabirtoklásnyi előnye volt a Tigers-nek.
A Northern Arizona ellen egy soha vissza nem térő alkalma lesz Sneadnek, hogy erős kozmetikázásba kezdjen idei számaival kapcsolatban, ha már az élvonalbeli gárdák ellen nem megy.