OFF topik

30 feliratkozó

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 897 — No es importante
én pedig igenis vinném magammal az ágyba az ipad-et, és mivel szeretek olvasás közben valami komolyzenét hallgatni, hiába próbálom a fülhallgatómat a könyv bármelyik részébe bedugni, az nem szólal meg...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Az eBook annyiban zsákutca, hogy az újabb tabletek át fogják venni a szerepét. Én pl. szeretek könyvet olvasni, de sok olyan könyv van, amit nem vennék meg magamnak ( a mai könyvárakról ugye nem is beszélve), de ha meg van pdf-ben, szívesen elolvasnám. Sok cikk, leírás elérhető manapság digitálisan, de sokszor azért nem olvasom el, mert nincs kedvem órákig ülni a monitor előtt, és olvasni. Ellenben egy eBook olvasóval mindezt magaddal tudod vinni, és bárhol olvasni, mikor van szabad x perced.
Nyilván többet tud egy tablet, mint egy eBook olvasó, de szinte bármilyen tesztet ha elolvastok, olvasásra mindenképpen alkalmasabb az utóbbi (egyelőre). Ahhoz lett kifejlesztve a kijelző, és minden funkció. Persze előbb vagy utóbb átveszi a tablet a szerepét teljesen.
Mindazonáltal nagyon túl vannak ezek árazva, persze attól is függ hol, és kinek a pénztárcájához mérten nézzük. Egy amerikainak lazán belefér, hogy legyen egy ilyenje is, legfeljebb nem fogja használni sűrűn. Amcsi ismerősömnek az iPhonja mellett ott figyel az iPadja és a Kindle cucca is, és természetesen van PC-je is. A laptop helyét mondjuk már többnyire átvette az iPad nála, de azért még a laptop is ott figyel otthon.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Így van, az ebook olvasón minden állítható, ami könnyebb olvasást tesz lehetővé, mint mondjuk "vakoskodni" egy 40es égő mellett.
Azt senki sem tudja, mi lesz a jövőben, de amilyen ütemben fejlődnek a dolgok, bármi megtörténhet. Lehet az ebook zsákutca, lehet lesz valami teljesen új, de a könyv meg lejárt lemez. Attól, hogy valami 2000 éves, még nem garancia a túlélésre. De ezen vitázni felesleges, lehet 2012-ben úgyis vége a világnak 😊

több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
De ez nem igaz, hogy egy jó ebook olvasó, ami nem vibrál, és jól van beállítva a betűméret, bármivel egészségtelenebb lenne egy könyvnél. Sőt, mivel ezt a szemedhez tudod igazítani, ezért egészségesebb is.F.Schleck
Ebben mondjuk lehet valami 😊 + a jelenlegi fejlődést látva a Sobri Jóska által felállított 20-25 éves időintervallum bőven elég lehet ahhoz, hogy olyasmi technikai újítások jöjjenek ami most pl. eszünkbe sem jutna... Szóval megint cáfolom önmagam 😛

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Szerintem pár év, évtized, max 20-25 év, és nem lesz papíron könyvkiadás.
Ahogy a hírújságok/napilapok példányszáma is rohamosan esik vissza, vagy szinte teljesen megszűntek a bakelitek, kazetták, lassan kihalnak a cd-k is, ugyanúgy a papírkönyveknek is leáldozott, csak még egy kis idő. Ami mondjuk teljesen logikus is.
Lehet 20 év múlva egy mobilnyi kütyüben lesz 100 terra memória, benne 5ezer film, 50ezer könyv, 500ezer zene, beépítve egy 3d-s projektor, és az egész 1 heti átlagfizetésbe fog kerülni, mondjuk 3-500 dollárba. Nekem elég korán, '96-ban volt az első mobilom, ami kb 15x8x2-es, fél kilós volt, csak telefonálni tudott. Eltelt 14 év, Magyarországon több, mint 10 millió telefon van, és a nagyrésze könnyű, praktikus, és majd' mindent tud. És ez csak 14 év.Sobri Jóska
Ebben nem biztos hogy egyetértek. Aktuális infókat, rövidhíreket olvasni valóban sokkal praktikusabb a net mint a nyomtatott média. Teljes, többszázoldalas regényekre viszont szerintem egyelőre nincs alternatíva - nem vagyok optikus/szemész, de szerintem nem is egészséges ennyit monitoron/telefonon/iPaden olvasni... Persze simán bejöhetnek a képbe a valódi olvasás helyett a sztorit tényleg felolvasó "Microsoft Sam-ek", ezt viszont erőteljesen elítélném, gyakorlatilag az analfabetizmusba visszasüllyedést jelentené.Rataccess
Én is egyetértek azzal, hogy a könyvek nem fognak eltűnni. De ez nem igaz, hogy egy jó ebook olvasó, ami nem vibrál, és jól van beállítva a betűméret, bármivel egészségtelenebb lenne egy könyvnél. Sőt, mivel ezt a szemedhez tudod igazítani, ezért egészségesebb is.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
de a könyv más.
a hangrögzítés bármilyen formában, egy 100 éves technika. ráadásul a különféle eszközökön fellelhető szinte összes anyag digitalizálása már megtörtént, mintegy feleslegessé téve az többi eszközt.

viszont a könyv egy 500 vagy ha úgy vesszük több mint 2000 éves "technológia" ergo a könyvekben felhalmozódott információ digitalizálása valószínűleg soha nem fog megtörténni ergo a mi életünkben még mindig szükség lesz könyvekre és annyival nem tünnek praktikusabbnak az ebben a témában megjelent innovációk, pl az e-book olvasó, hogy veszélyeztesség záros határidőn belül a könyv "egyeduralmát"a maga műfajában
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Szerintem pár év, évtized, max 20-25 év, és nem lesz papíron könyvkiadás.
Ahogy a hírújságok/napilapok példányszáma is rohamosan esik vissza, vagy szinte teljesen megszűntek a bakelitek, kazetták, lassan kihalnak a cd-k is, ugyanúgy a papírkönyveknek is leáldozott, csak még egy kis idő. Ami mondjuk teljesen logikus is.
Lehet 20 év múlva egy mobilnyi kütyüben lesz 100 terra memória, benne 5ezer film, 50ezer könyv, 500ezer zene, beépítve egy 3d-s projektor, és az egész 1 heti átlagfizetésbe fog kerülni, mondjuk 3-500 dollárba. Nekem elég korán, '96-ban volt az első mobilom, ami kb 15x8x2-es, fél kilós volt, csak telefonálni tudott. Eltelt 14 év, Magyarországon több, mint 10 millió telefon van, és a nagyrésze könnyű, praktikus, és majd' mindent tud. És ez csak 14 év.Sobri Jóska
Ebben nem biztos hogy egyetértek. Aktuális infókat, rövidhíreket olvasni valóban sokkal praktikusabb a net mint a nyomtatott média. Teljes, többszázoldalas regényekre viszont szerintem egyelőre nincs alternatíva - nem vagyok optikus/szemész, de szerintem nem is egészséges ennyit monitoron/telefonon/iPaden olvasni... Persze simán bejöhetnek a képbe a valódi olvasás helyett a sztorit tényleg felolvasó "Microsoft Sam-ek", ezt viszont erőteljesen elítélném, gyakorlatilag az analfabetizmusba visszasüllyedést jelentené.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Szerintem itt rohadtul nem a konzertatív/innovatív emberek közötti különbségről van szó, hanem a szóban forgó cucc használhatóságáról. Én pl. 26 évesen ( pedig vannak itt nálam egy évtizeddel fiatalabbak is 😊 ) nem érzem magam egy maradi arcnak a fentebb felvázolt véleményem ellenére...
Gondolom Te sem azért olvasol néha könyvi mennyiséget neten, mert az olyan rohadt praktikus, hanem azért, mert pl. a friss NFL eredményeket/fórumhozzászólásokat nem tudod kikölcsönözni a könyvtárból 😊 Viszont szerintem azt is jól sejtem, hogy ha a Világirodalom klasszikusainak készülnél nekiállni, akkor a könyvet választanád a monitor helyett 😊Rataccess
Szerintem pár év, évtized, max 20-25 év, és nem lesz papíron könyvkiadás.
Ahogy a hírújságok/napilapok példányszáma is rohamosan esik vissza, vagy szinte teljesen megszűntek a bakelitek, kazetták, lassan kihalnak a cd-k is, ugyanúgy a papírkönyveknek is leáldozott, csak még egy kis idő. Ami mondjuk teljesen logikus is.
Lehet 20 év múlva egy mobilnyi kütyüben lesz 100 terra memória, benne 5ezer film, 50ezer könyv, 500ezer zene, beépítve egy 3d-s projektor, és az egész 1 heti átlagfizetésbe fog kerülni, mondjuk 3-500 dollárba. Nekem elég korán, '96-ban volt az első mobilom, ami kb 15x8x2-es, fél kilós volt, csak telefonálni tudott. Eltelt 14 év, Magyarországon több, mint 10 millió telefon van, és a nagyrésze könnyű, praktikus, és majd' mindent tud. És ez csak 14 év.

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én imádom a számítástechnikát és tisztában vagyok vele, hogy az e-book a jövő, de ahogy Tibi is írta számomra minden varázsát elveszi a rendes könyvnek. Nekem kell a feeling, hogy lapozgatok, ott van a kezemben a könyv és élvezem az olvasást.
Ipadról meg egyszerűen nem tudom kinek kellhet azokon kívül, akiknek tényleg annyi pénzük van már, hogy nem tudják mire költsék. Semmi olyat nem nyújt, ami létszükség lenne, én ezerszer inkább vennék akkor már egy netbookot.tenorx
Mivel mi már konzervatívak vagyunk, öregek. De annak, aki most 6 éves mondjuk kb ugyanolyan vicc lesz a könyv papíron, mint nekünk mondjuk egy balladáskör, vagy egy kisbíró, aki a híreket kidobolja.
Így változik a világ.
Egyébként én sokat olvasok neten, van amikor komplett könyvnyit, teljesen megszoktam már a monitorról olvasást. Kiváncsi leszek, hogy pár év múlva, amikor egy ilyen tablet kb. olyannyira hétköznapi lesz, mint egy mobil, akkor miképp változik meg sok konzervatív ember véleménye.Sobri Jóska
én is sokat olvasok a neten, de amikor befekszem az ágyba és el akarok aludni akkor soha nem vinnék magammal egy gépet, hogy azon olvassak, ellentétben egy könyvvel amit viszont minden nap megteszek.

az e-book olvasó lehet hogy el fog terjedni, de a tablet szerintem nem, mivel nem eléggé funkcionális. Illetve a funkcióinak a 90% már betölti az általánosan meghonosodott mobilnak egy válfaja.

amit viszont notebook-on vagy számitogépen tudnál csak csinálni arra alkalmatlan a tablet.
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Szerintem itt rohadtul nem a konzertatív/innovatív emberek közötti különbségről van szó, hanem a szóban forgó cucc használhatóságáról. Én pl. 26 évesen ( pedig vannak itt nálam egy évtizeddel fiatalabbak is 😊 ) nem érzem magam egy maradi arcnak a fentebb felvázolt véleményem ellenére...
Gondolom Te sem azért olvasol néha könyvi mennyiséget neten, mert az olyan rohadt praktikus, hanem azért, mert pl. a friss NFL eredményeket/fórumhozzászólásokat nem tudod kikölcsönözni a könyvtárból 😊 Viszont szerintem azt is jól sejtem, hogy ha a Világirodalom klasszikusainak készülnél nekiállni, akkor a könyvet választanád a monitor helyett 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Biztos vagyok benne, hogy a tablet nem lesz ennyire elterjedt, mint a mobil, ugyanis nem nagy upgrade egy okostelefonhoz képest.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Én imádom a számítástechnikát és tisztában vagyok vele, hogy az e-book a jövő, de ahogy Tibi is írta számomra minden varázsát elveszi a rendes könyvnek. Nekem kell a feeling, hogy lapozgatok, ott van a kezemben a könyv és élvezem az olvasást.
Ipadról meg egyszerűen nem tudom kinek kellhet azokon kívül, akiknek tényleg annyi pénzük van már, hogy nem tudják mire költsék. Semmi olyat nem nyújt, ami létszükség lenne, én ezerszer inkább vennék akkor már egy netbookot.tenorx
Mivel mi már konzervatívak vagyunk, öregek. De annak, aki most 6 éves mondjuk kb ugyanolyan vicc lesz a könyv papíron, mint nekünk mondjuk egy balladáskör, vagy egy kisbíró, aki a híreket kidobolja.
Így változik a világ.
Egyébként én sokat olvasok neten, van amikor komplett könyvnyit, teljesen megszoktam már a monitorról olvasást. Kiváncsi leszek, hogy pár év múlva, amikor egy ilyen tablet kb. olyannyira hétköznapi lesz, mint egy mobil, akkor miképp változik meg sok konzervatív ember véleménye.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Én imádom a számítástechnikát és tisztában vagyok vele, hogy az e-book a jövő, de ahogy Tibi is írta számomra minden varázsát elveszi a rendes könyvnek. Nekem kell a feeling, hogy lapozgatok, ott van a kezemben a könyv és élvezem az olvasást.
Ipadról meg egyszerűen nem tudom kinek kellhet azokon kívül, akiknek tényleg annyi pénzük van már, hogy nem tudják mire költsék. Semmi olyat nem nyújt, ami létszükség lenne, én ezerszer inkább vennék akkor már egy netbookot.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
az e-book olvasásról senki nem fog meggyőzni. az hiperidegesítő.haromt
Nem az. 3 nap alatt megszoknád, ha lenne jelentősége. De nincs, így maradhadsz "lázadó" 😊

több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 720 — Sworn to the Black
az e-book olvasásról senki nem fog meggyőzni. az hiperidegesítő.haromt
Na ezt cáfolom, az elmúlt fél évben Ipod Touchon vagy 30 könyvet elolvastam, amióta felraktam rá a Stanzát. Kibaszott praktikus, hogy ott van a zsebedben lényegében az összes könyv, amit el akarsz olvasni, és ott olvasom ahol akarom. És 3 perc alatt lényegében bármilyen könyvet megszerzel rá. Meg nekem még nem folyt ki a szemem, pedig rövidlátó vagyok. 😛

Dehát kinek mi.
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
...bár speciel gépelni azon sem lehet rendesen max extra vékony ujjakkal 😛
haromt
Ettől én is féltem, de kipróbáltam, és ugyanúgy megy rajta a vakongépelés mint a normál billentyűzetemen 😊 Mondjuk tényleg nincs egy bányászkezem, és az is közre játszhat, hogy 10-15 szezonnal ezelőtt zongoráztam is vagy egy évig 😊
Na ezt pl. el nem tudom képzelni egy iPaden, hogy úgy gépelek, hogy közben a monitort nézem...

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
jegyzetelni? touchscreen-nel? a filmekben maximum 😛

és mikor nézel filmet? a kocsmában vagy a buszon?
Böngészni az utcán vagy valahol tökéletesen megfelel a telefon. EL nem tudom képzelni hogy valaki filmet akar nézni egy 10"os kijelzőn

Én már akkor néztem nagyokat amikor kijött vele az apple, hogy ez mi a fasz. Igazán semmire sem jó. Azóta annyit változott a véleményem, hogy annak jó lehet aki nem ért a számítástechnikához.

A netbooknak több értelmét látom, bár speciel gépelni azon sem lehet rendesen max extra vékony ujjakkal 😛 de azon gondolkoztam én is anno. Egészen addig amíg nem jöttek be az elérhető árú okostelefonok.

Természetesen ez most független az almagyűlöletemtől, mert a Samsung Galaxy Tab-nak úgyan ennyire nem látom értelmét.

az e-book olvasásról senki nem fog meggyőzni. az hiperidegesítő.
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
olvasni, előadásokon jegyzetelni, filmet nézni, böngészni?
nagyra nőtt okostelefon, az igaz, de nincs is ezzel gondJJ Tiller
Számomra előadásokon jegyzetelni sokkal hasznosabb lenne egy billentyűzettel ellátott netbook, és a másik 3 szempontban sem látom az iPad előnyét 😊 De ahogy Sobri is írtam: ízlések és pofonok 😊 Egyébként nekem is asztali gépem van, megy érintős telefonom - sajnos nem androidos, egy gagyi s5230 samsung, de Family Guyt ezen is tudok nézni, zenét is tudok hallgatni, meg persze telefonálni 😊 A telefonos netet meg egyelőre nem szeretném megfizetni. Ettől függetlenül el tudnék viselni egy fasza androidos telót , jól jönne a GPS mert nagyon praktikus - bár szerencsére egyelőre egy térképpel a kezemben még bárhova el tudok jutni, és nem is utazok olyan sűrűn ismeretlen helyekre. Egy erős netbook kellene még, ha tévére köthető lenne, akkor talán az asztali gépre se lenne szükség 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 897 — No es importante
na de éppen ez a lényeg.
én is most vettem androidos telot. ezt pont tudom mindenre használni.
fogalmam sincs mire kellhet egy okostelefon mellé egy tablet.
netezni ezen is tudok, zenét is hallgatni meg mindenféle fityfaszt csinálni.
és elfér a zsebemben.

szóval nekem arra hozzatok fel érveket hogy miért kell a tablet ha van smartphone.

ha másra akarom használni a számítógépet arra itt az asztali PC amivel viszont bármit megcsinálok.haromt
olvasni, előadásokon jegyzetelni, filmet nézni, böngészni?
nagyra nőtt okostelefon, az igaz, de nincs is ezzel gond


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Kelleni nem kell.
Ez kb olyan, hogy minek autó, ha van robogó.
Más. Vannak közös funkciók, van amit csak az egyik tud, van amit a másik.
Nekem pl van egy erős asztali gépem, és egy kis netbook-om, 4órás aksival. Szerintem ez a kombó tökéletes, nekem se jön be az iPad, de akinek bejön, azt megértem, mert valóban fasza. Ízlések és pofonok.

több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
na de éppen ez a lényeg.
én is most vettem androidos telot. ezt pont tudom mindenre használni.
fogalmam sincs mire kellhet egy okostelefon mellé egy tablet.
netezni ezen is tudok, zenét is hallgatni meg mindenféle fityfaszt csinálni.
és elfér a zsebemben.

szóval nekem arra hozzatok fel érveket hogy miért kell a tablet ha van smartphone.

ha másra akarom használni a számítógépet arra itt az asztali PC amivel viszont bármit megcsinálok.haromt
Ahogy mondod! 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
na de éppen ez a lényeg.
én is most vettem androidos telot. ezt pont tudom mindenre használni.
fogalmam sincs mire kellhet egy okostelefon mellé egy tablet.
netezni ezen is tudok, zenét is hallgatni meg mindenféle fityfaszt csinálni.
és elfér a zsebemben.

szóval nekem arra hozzatok fel érveket hogy miért kell a tablet ha van smartphone.

ha másra akarom használni a számítógépet arra itt az asztali PC amivel viszont bármit megcsinálok.
több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
Én tuti vennék egy IPadet ha miller lennék és lenne mellé egy fasza laptopom meg egy fasza telefonom is 😊 Pont a napokban láttam élőben először ilyet, és nagyon menő volt a nagyméretű GPS-en bámulni hogy hol vagyok épp (és még praktikus is, mert épp egy eladó földterületünket mutattam a szerkezet tulajának).
Viszont nálam 100% hogy nem váltana ki egy normál, billentyűzettel, egérrel ellátott számítógépet. Ahogy TTT is írta, nem tudsz rendesen írni - vagy ha tudsz is, az tuti hogy nem tudsz írni és "teljesértékű" képernyőt bámulni egyszerre (mert ha előjn a billentyűzet akkor nyilván eltűnik a kijelző egy része). Ha írni akarok akkor fektetve kényelmes (függőlegesen elég gázos), ha nézni az viszont állítva, mert erre áll rá a szemem 😊 Szóval nálam biztos nem váltana ki egy laptopot a dolog 😊 Én most pillanatnyilag az asztali gépem mellé egy fasza, erős kis netbookot tudnék elképzelni - akkora mint egy könyv, sokat bír az aksija (vagyis inkább az energiaigénye alacsony az aksijához képest), kényelmes és hasznos is egyben 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 897 — No es importante
Ehhez a témához, hogy nemrég vettem egy király androidos telót és hihetetlen, hogy az okosgépek mennyire megkönnyítik a dolgokat... könyvek, képregények, zene, internet, dokumentumaim (pl. egyetem), király játékok és iszonyat hasznos alkalmazások, és ezek csak amiket naponta használok. Kb. lassan minden egyben megvan... iPhone-ra 200k fölött, androidra 100k fölött vannak alkalmazások, szóval mindent megtalálsz... Serintem igenis megéri rááldozni, sőt az iPad is eléggé magával ragadó élményt nyújt... de ez csak saját vélemény 😊pc_x
csak azt tudom ismételni, hogy az tudja az ilyet értékelni, aki már használt ilyet

ezt meg Schlecknek, inkább videókat mutogatok, mintsem szubjektív véleményeket
http://www.youtube.com/watch?v=hukiLNBgyFE


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
Ehhez a témához, hogy nemrég vettem egy király androidos telót és hihetetlen, hogy az okosgépek mennyire megkönnyítik a dolgokat... könyvek, képregények, zene, internet, dokumentumaim (pl. egyetem), király játékok és iszonyat hasznos alkalmazások, és ezek csak amiket naponta használok. Kb. lassan minden egyben megvan... iPhone-ra 200k fölött, androidra 100k fölött vannak alkalmazások, szóval mindent megtalálsz... Serintem igenis megéri rááldozni, sőt az iPad is eléggé magával ragadó élményt nyújt... de ez csak saját vélemény 😊pc_x
igen, pont erre gondoltam. hogy ha megteheted, érdemes 😊