OFF topik

30 feliratkozó

több mint 13 éve
IRISHMAN Notre Dame Fighting Irish 221 — Notre Dame fan
na jó, innentől viszont már csak a szívünket fájdítod feleslegesen 😛 😊

tényleg egy kérdés: streameket tudsz rajta nézni rendesen?JJ Tiller
a live-nak van egy mobilos verziója és az megy rajta. mást nem próbáltam.

Urban Meyer to N.F.L. coaches: I’m not impressed
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 897 — No es importante
na jó, innentől viszont már csak a szívünket fájdítod feleslegesen 😛 😊

tényleg egy kérdés: streameket tudsz rajta nézni rendesen?


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
IRISHMAN Notre Dame Fighting Irish 221 — Notre Dame fan
ja tényleg az aksi, kb ez a legfontosabb mindennél ami mobil. én 2 naponta szoktam tőlteni... és ebben benne van a videó nézés is (nálam általában sorozatok)

Urban Meyer to N.F.L. coaches: I’m not impressed
több mint 13 éve
IRISHMAN Notre Dame Fighting Irish 221 — Notre Dame fan
köszi JAX a terjedelmes kommentet, jól összefoglaltad a lényeget
az ESPN Mag is már megjelenik külön iPadre, ha ehhez hozzáveszem még az SI-t és az olvasólámpa nélküli könnyed olvasást, már bőven megéri nekem... 😊JJ Tiller
az espn mag fél évre 6 euró 😀

Urban Meyer to N.F.L. coaches: I’m not impressed
több mint 13 éve
IRISHMAN Notre Dame Fighting Irish 221 — Notre Dame fan
ez most elsőre hülyén fog hangozni, de az iPad egyik előnye az olcsóság. nem az eszközé, hanem a rá megvehető alkalmazásoké/szoftvereké. röhejes összegekbe kerülnek és kurva jó dolgokat lehet velük csinálni. ezen felül rengeteg olyan tartalom van ami csak ezen keresztül érhető el. most ez valakit vasgy érdekel vagy nem, ez már szubjektív és egyéni felhasználás kérdése.

pár érdekesebb cucc:
http://www.algoriddim.com/djay-ipad
http://itunes.apple.com/us/app/football-offensive-attack/id384567990?mt=8
http://www.youtube.com/watch?v=ntyXvLnxyXk&hd=1
http://www.red-software.com/achd
http://itunes.apple.com/us/app/aweditorium/id399946763?mt=8

Urban Meyer to N.F.L. coaches: I’m not impressed
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Kispál és a Borz a XXI. században, előtte Kányádi Sándorról volt riport, érdemes újranézni ezt a részt a neten.tenorx
Ha érdekelnek az ilyen riportok, akkor érdemes beszerezned a filmmúzeum privát rocktörténet című sorozatát. Nekem jobban tetszik az, mint ez a riport.F.Schleck
Kösz, már töltöm is 😀tenorx
Ha már kulturálódunk, most megy a sprektumon az on the sport mauritániai része.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Kispál és a Borz a XXI. században, előtte Kányádi Sándorról volt riport, érdemes újranézni ezt a részt a neten.tenorx
Ha érdekelnek az ilyen riportok, akkor érdemes beszerezned a filmmúzeum privát rocktörténet című sorozatát. Nekem jobban tetszik az, mint ez a riport.F.Schleck
Kösz, már töltöm is 😀
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Kispál és a Borz a XXI. században, előtte Kányádi Sándorról volt riport, érdemes újranézni ezt a részt a neten.tenorx
Ha érdekelnek az ilyen riportok, akkor érdemes beszerezned a filmmúzeum privát rocktörténet című sorozatát. Nekem jobban tetszik az, mint ez a riport.

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Kispál és a Borz a XXI. században, előtte Kányádi Sándorról volt riport, érdemes újranézni ezt a részt a neten.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
http://www.mommo.hu/media/Eskuvoi_virusvideo

Gondolom volt már...szaba
Egy milliószor kábé 😀
Sőt, már az Officeban is volt tavaly 😀tenorx
Sorry, de nekem új volt 😕
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
http://www.mommo.hu/media/Eskuvoi_virusvideo

Gondolom volt már...szaba
Egy milliószor kábé 😀
Sőt, már az Officeban is volt tavaly 😀
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 897 — No es importante
köszi JAX a terjedelmes kommentet, jól összefoglaltad a lényeget
az ESPN Mag is már megjelenik külön iPadre, ha ehhez hozzáveszem még az SI-t és az olvasólámpa nélküli könnyed olvasást, már bőven megéri nekem... 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nekem már csak egy laptopom van az albérletben (MSI GX660) és számomra teljesen felváltotta az asztalit, sőt okostelefonom sincs, "csak" egy Nokia e51, ami abszolút elég nekem, és ezért mondtam, hogy nekem nincs szükségem iPadre.
Rata laptopos jegyzeteléshez annyit, hogy nem tudok olyanról, aki 1-2 előadás után bírta. Ha ábrák vannak, akkor beszúrogatni őket otthon, folyamatosan figyelni, szerkeztgetni, elég nehéz. Arról nem is beszélve, hogy ha gép van előtted, akkor nekiállsz netezni és ennyit a jegyzetelésről 😀tenorx
egyébként igen.
sokkal praktikusabb kézzel jegyzetelni

bár van még praktikusabb mód:
óra helyett kocsmába mész és elkéred a vizsgára a jegyzetet. Na én ebben voltam profi. És el is ittam 2-3 iPad árát 3,5 év egyetem alatt 😀haromt
Én félév után meguntam a jegyzetelést órán, mert kurvajó jegyzetek vannak fent nálunk a tárgyak honlapjain, majd meglátjuk mi lesz a második félévben (főleg úgy, hogy végre nem lesz kötelező bejárni 😀 ).
több mint 13 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Nekem már csak egy laptopom van az albérletben (MSI GX660) és számomra teljesen felváltotta az asztalit, sőt okostelefonom sincs, "csak" egy Nokia e51, ami abszolút elég nekem, és ezért mondtam, hogy nekem nincs szükségem iPadre.
Rata laptopos jegyzeteléshez annyit, hogy nem tudok olyanról, aki 1-2 előadás után bírta. Ha ábrák vannak, akkor beszúrogatni őket otthon, folyamatosan figyelni, szerkeztgetni, elég nehéz. Arról nem is beszélve, hogy ha gép van előtted, akkor nekiállsz netezni és ennyit a jegyzetelésről 😀tenorx
szakfüggő az ábrák, meg tárgy függő
én mérnök szakon nem tudnék gépre jegyzetelni pár töltelék tárgy kivételéve, mert már egy képletet genyó gyorsan wordbe beírni.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Nekem már csak egy laptopom van az albérletben (MSI GX660) és számomra teljesen felváltotta az asztalit, sőt okostelefonom sincs, "csak" egy Nokia e51, ami abszolút elég nekem, és ezért mondtam, hogy nekem nincs szükségem iPadre.
Rata laptopos jegyzeteléshez annyit, hogy nem tudok olyanról, aki 1-2 előadás után bírta. Ha ábrák vannak, akkor beszúrogatni őket otthon, folyamatosan figyelni, szerkeztgetni, elég nehéz. Arról nem is beszélve, hogy ha gép van előtted, akkor nekiállsz netezni és ennyit a jegyzetelésről 😀tenorx
egyébként igen.
sokkal praktikusabb kézzel jegyzetelni

bár van még praktikusabb mód:
óra helyett kocsmába mész és elkéred a vizsgára a jegyzetet. Na én ebben voltam profi. És el is ittam 2-3 iPad árát 3,5 év egyetem alatt 😀
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Nekem már csak egy laptopom van az albérletben (MSI GX660) és számomra teljesen felváltotta az asztalit, sőt okostelefonom sincs, "csak" egy Nokia e51, ami abszolút elég nekem, és ezért mondtam, hogy nekem nincs szükségem iPadre.
Rata laptopos jegyzeteléshez annyit, hogy nem tudok olyanról, aki 1-2 előadás után bírta. Ha ábrák vannak, akkor beszúrogatni őket otthon, folyamatosan figyelni, szerkeztgetni, elég nehéz. Arról nem is beszélve, hogy ha gép van előtted, akkor nekiállsz netezni és ennyit a jegyzetelésről 😀
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Számomra előadásokon jegyzetelni sokkal hasznosabb lenne egy billentyűzettel ellátott netbook, és a másik 3 szempontban sem látom az iPad előnyét 😊 De ahogy Sobri is írtam: ízlések és pofonok 😊 Egyébként nekem is asztali gépem van, megy érintős telefonom - sajnos nem androidos, egy gagyi s5230 samsung, de Family Guyt ezen is tudok nézni, zenét is tudok hallgatni, meg persze telefonálni 😊 A telefonos netet meg egyelőre nem szeretném megfizetni. Ettől függetlenül el tudnék viselni egy fasza androidos telót , jól jönne a GPS mert nagyon praktikus - bár szerencsére egyelőre egy térképpel a kezemben még bárhova el tudok jutni, és nem is utazok olyan sűrűn ismeretlen helyekre. Egy erős netbook kellene még, ha tévére köthető lenne, akkor talán az asztali gépre se lenne szükség 😊Rataccess
sztem is legjobb kombó egy androidos teló + netbook (otthonra meg egy baszott nagy tévé + konzol)
Rata: sztem egy dell inspiron 1010hd-val akár ki is válthatod az asztali pc-t. (hdmi csatlakozó, de utazáshoz is 6-8 órás akksi)
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Szép poszt, jól összefoglaltad a lényeget a pozitívumokkal kapcsolatban. Azonban ne legyenek kételyek, ezeket az iPad only cuccokat pont azért csinálják, amiért Xbox only címek is vannak a játékpiacon, hogy megvegyék az exclusive címek miatt a terméket. Én megértem, hogy jó, meg praktikus cucc, de nekem nem tud annyi extrát nyújtani, hogy megvegyem, nekem bőven elég a laptopom, ami mindent megcsinál, ami nekem kell.tenorx
Majd ha lesz neked is pénzed iPad-re, és megvenni hozzá az alkalmazásokat, pár dollárt fizetni tartalmakért, akkor releváns a döntésed, hogy van vagy nincs.
Kb. olyan pár ember fanyalgása, mintha azon menne, hogy megéri e Lamborghini-t venni, vagy sem. De ha már ott fennakad a dolog, hogy nincs rá pénz, akkor ugyebár az az elsődleges szempont, és felesleges elméleteket gyártani, hogy "á, amúgy is szar". Természetesen a Suzuki is levisz Balcsira, vagy buliba, tehát funkcionálisan nem létkérdés egy Lamborghini/iPad/Lacoste póló/stb. De annak aki megengedheti magának egy lehetőség, hogy választhasson.
Persze nem fikázni akarom azt, aki nem engedheti meg magának, csak ha igen, akkor könnyebb objektív véleményt kialakítani 😊Sobri Jóska
Ööö hol írtam arról, hogy azért nem veszek, mert nincs rá pénzem? Sőt, le se szaroztam, csak leírtam, hogy nekem nem nyújt annyi extrát, hogy megérje, hogy megvegyem.
Ez a Lamborghini párhuzam, meg nem jó, mivel a laptop meg a tablet nem egy kategória. Inkább veszel-e egy hajót az autód mellé, hogy ne kelljen megkerülni a Balatont, ha át akarsz menni a másik partra.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 397 — #NoStress
Szép poszt, jól összefoglaltad a lényeget a pozitívumokkal kapcsolatban. Azonban ne legyenek kételyek, ezeket az iPad only cuccokat pont azért csinálják, amiért Xbox only címek is vannak a játékpiacon, hogy megvegyék az exclusive címek miatt a terméket. Én megértem, hogy jó, meg praktikus cucc, de nekem nem tud annyi extrát nyújtani, hogy megvegyem, nekem bőven elég a laptopom, ami mindent megcsinál, ami nekem kell.tenorx
Majd ha lesz neked is pénzed iPad-re, és megvenni hozzá az alkalmazásokat, pár dollárt fizetni tartalmakért, akkor releváns a döntésed, hogy van vagy nincs.
Kb. olyan pár ember fanyalgása, mintha azon menne, hogy megéri e Lamborghini-t venni, vagy sem. De ha már ott fennakad a dolog, hogy nincs rá pénz, akkor ugyebár az az elsődleges szempont, és felesleges elméleteket gyártani, hogy "á, amúgy is szar". Természetesen a Suzuki is levisz Balcsira, vagy buliba, tehát funkcionálisan nem létkérdés egy Lamborghini/iPad/Lacoste póló/stb. De annak aki megengedheti magának egy lehetőség, hogy választhasson.
Persze nem fikázni akarom azt, aki nem engedheti meg magának, csak ha igen, akkor könnyebb objektív véleményt kialakítani 😊

több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Szép poszt, jól összefoglaltad a lényeget a pozitívumokkal kapcsolatban. Azonban ne legyenek kételyek, ezeket az iPad only cuccokat pont azért csinálják, amiért Xbox only címek is vannak a játékpiacon, hogy megvegyék az exclusive címek miatt a terméket. Én megértem, hogy jó, meg praktikus cucc, de nekem nem tud annyi extrát nyújtani, hogy megvegyem, nekem bőven elég a laptopom, ami mindent megcsinál, ami nekem kell.
több mint 13 éve
IRISHMAN Notre Dame Fighting Irish 221 — Notre Dame fan
iPad, akkor nézzük sorban

ipaden tökéletesen lehet gépelni, jegyzetelni. mivel van benne szövegfelismerés (mind angol, mind magyar, meg amit még beállítasz rá) pontosan ezért még az ékezetes betükkel sem kell pöcsölni. kis túlzással helyeted ír.
könyvek, újságok. bár ezt vegyük ketté. könyvek. rengeteg könyvem van és sokat olvasok. ebook/ibook tökéletesen helyetesíti a rendes könyveket. tekintettel arra, h nem szagolni akarom a könyveket, hanem olvasni méginkább. és persze a környezetvédelem is megérne egy misét, h fákat vágok ki a könyvekért vagy ebook...
mellesleg a lapozás is kurva jól van megoldva, beszarás jól néz ki.
minden állítható. betűméret, kontraszt, fényerő, betűtípus. másik fele, itt nem arra kell gondolni, h pdfekről olvasol. minden optimalizálva van az eszközhöz. ágyban rohadt jó olvasni, főleg, h még olvasó lámpára sincs szükségem a kijelző miatt. eddig 4 óra a rekordom amit egyhuzamban olvastam és nem fájt a szemem, nem könyeztem, semmi bajom nem volt.a másik, h 70 dekán elfér egy komolyabb könyvespolc.
aki persze nem mozdul ki otthonról az nem fogja ezt értékelni, de aki utazik repülön, buszon az igen, h nem kell magával vinnie 5-6 könyvet és képregényt. de szép is lett volna hamár 2008-ban is lett volna tablet és a jfk reptéren nem büntetnek meg 75 usd-re túlsúly címen a könyvek, meg képregények miatt.
filmeket, sorozatokat, egyéb videókat is tökéletes nézni rajta a már említett utazások miatt. nyilván otthon inkább a 107 centin nézni jobb a filmeket, meccseket. de megint csak a mobilitás. és mivel néztem filmet laptopról is meg tabletről is repülön, buszon ezért van összehasonlítási alapom.
újságok, magazinok. már csak a sports illustrated miatt megéri az egész. itt megint nem arról van szó, h egy gagyi pdf-t kapok 3-4 eurért, hanem egy optimalizált kiadást, tele interaktív tartalommal, és ipad edition extrákkal amik a rendes újságban nincsenek benne.
a kickass képregényeket is fasza volt megvenni (20 másodperc alatt) és elolvasni, mint szarakodni az amazon.com-on és várni a retkes postát, h megjönn-e vagy sem.
hamár az érzésről beszélük. jah. nem egy rossz érzés a konyhában ülve kettőt klikkelve megvenni a legfrisebb SI-t és már olvasni is. főleg, h itthon kapni se lehet, még horror áron sem. max 1 évre előfizetni 2x annyiért.
vagy william gibson neurománcerjét olvasni iPaden, azért van egy hangulata...
számtalan példát lehetne még hozni, csak akkor 10x ennyit írhatnék.

nagyranőt telefon. bullshit. ezt inkább a samsung galaxy tab-re mondanám, amiben tényleg van telefon... mellesleg a samsung a drágább. mire tényleges kifizetve 200 e fölött vagy. lehet utána számolni a t-home oldalán. ipad asszem 150 e-ből megvan.
most jött ki az empire (angol filmes újság), itthon is lehet kapni 3000 Ft felett, ipad edition 1,79 font. kb 590 Ft. no comment. és itt is mint az SI-nél, sokkal többet kapsz mint az újságnál.

bizonyos fajta munkákra, tervezésre is tökéletes. 3-4 alkalmazásba ki-be ugrálva (multitasking), közben zenét hallgatva, mindezt kényelmesen, nem iróasztal előtt ülve. számomra ez felbecsülhetetlen értéket képvisel.
voltak olyan napjaim, h a gépet egész nap 10 percre kapcsoltam be, minden mást iPaderől. bár az iPad óta nálam már a smartphone használat is brutál visszaesett.
de egy meccsen a pálya szélén statisztikát írni is érdekes lesz és egy klikkelésre összesíteni az adatokat és real-time látni...😀

és mégegy tévhit. az, h csak számitástechnikus hülyéknek jó. nagyon komoly dolgokat lehet vele csinálni...

laptopot (bár a gagyi szarokat simán), asztali pc-t nem helyetesít, egy notebook-t simán
szóval mondjon bárki bármit simán a legjobb dolog ami az informatikával történhetet az elmúlt 10 évben az a tablet pc és ezt nem véletlenül írtam, nem csak iPad létezik van más is, lehet próbálkozni. csak ahhoz, h egy kicsit is hiteles legyen a témában a vélemény, ahhoz nem ártana legalább 2-3 órát használni és kicsit elmélyedni az eszközben.

Urban Meyer to N.F.L. coaches: I’m not impressed
több mint 13 éve
Danna 698 — Pats Fan Club vezető
Na akkor egy kis vélemény: nekem van. mármint iPad. kurva jó.

egyrészt nagyon egyszerű kezelni, nagyon jól futnak rajta azok az alkalmazások, amiket Te töltesz le hozzá, nincsenek benne kötelező klisé sz.r programok, amik csak arra jók h összeakadjanak. Nagyon sokban könnyíti meg a napi netezési szokásokat, és akár a mindennapi életet is.

Gépelni pedig csak szokás kérdése, elég távol esnek egymástól a betűk, ha kényelmesen kitámasztom gyak ugyanúgy 10 ujjal, gyorsan lehet rajta gépelni ha mondjuk az ékezetektől eltekintünk. az a része kicsit lassítja, mert elő kell hívni az ékezetes betűket. De amúgy simán lehet rajta gyorsan írni.

Olvasáshoz meg ennyit, h én is sokáig úgy voltam vele mint Tibi, imádok olvasni (sajnos idő hiányában nem tudok annyit, amennyit szeretnék) és mindig azt mondtam, h nekem érezni kell a könyvet, a papírt a kezemben, az illatát, stb. Ezt tartom továbbra is, DE simán van egy csomó könyv az iPad-en is, amit tudok ide-oda vinni és nem kell a könyvet cipelni. Van amit ott olvasok, van amit könyvben. A kettő nem zárja ki egymást.

Még annyit hozzá, h a 63 éves anyukámat próbáltam már rászoktatni az asztali számítógépre, a notebookra h netezzen, egyiket sem sikerült, pedig mielőtt nyugdíjba ment, PC-n dolgozott. Most alig tudom az iPad-et kivenni a kezéből... ennyire egyszerű a kezelése.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
olvasás közben nem tudok zenét hallgatni. Mármint könyv olvasás közben.
Szóval nálam ez sem nyert.

De ha minden áron hallgatni akarok az olvasás mellé, akkor is olcsóbb magam mellé rakni az mp3lejátszót/telefont mint kidobni 100-200k-t 😛

Ami pozitívum szerintem, hogy ha betámadnak az utcán, akkor pont akkora hogy faszát lehessen vele a cigány pofájába verni. Ehhez a telefon kicsi, a laptop meg nagy 😛
több mint 13 éve
pc_x 943 — Red Fist
én pedig igenis vinném magammal az ágyba az ipad-et, és mivel szeretek olvasás közben valami komolyzenét hallgatni, hiába próbálom a fülhallgatómat a könyv bármelyik részébe bedugni, az nem szólal meg...JJ Tiller
Vidd a mobilod is, voilá!tenorx
De pont ez a kényeg: kompakt
Amúgy én csak egy ellenérvet tudok az eBookon, tableten, mobilon való olvasással kapcsolatban, és az az amit említettetek, hogy papír, meg lapozgatás... de ezen is túl lehet lépni.
Ezen kívül szerintem csak mellette szóló érvek vannak, és még csak fákat sem kell kivágni 😀 😀


több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
én pedig igenis vinném magammal az ágyba az ipad-et, és mivel szeretek olvasás közben valami komolyzenét hallgatni, hiába próbálom a fülhallgatómat a könyv bármelyik részébe bedugni, az nem szólal meg...JJ Tiller
Vidd a mobilod is, voilá!