Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Az államkötvények hozama 2011 vége óta szinte folyamatosan csökken. Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
Igaz, csak az a probléma, hogy kb. most ért le a 2010-es szintre (a legutóbbi kibocsájtás ha jól tudom 5.5%-on ment ki, ez kb. a 2010-es kötvénykamat szint). És az a baj, hogy még ez is magasabb, mint az IMF hitel kamata (azt 3-3.5%-ért kaptuk), márpedig mostanság jelentős részben annak a visszafizetésére vesszük fel az új hiteleket. Emiatt még mindig nőnek a kamatszolgálati terhek. A csökkenésre majd esetleg akkor lesz esély, amikor az IMF hitel kifutott, és már a 2010-2012 közötti magas hiteleket futtatjuk ki (néhány év múlva). De ha az megtörténik, akkor azzal is csak a 2010-es szint közelébe jutunk, ha nem csökken tovább jelentősen a kamatszint.

All in all, növekedés nélkül itt nem lesz adósságcsökkentés, az ziher. Inkább az a kérdés, hogy a növekedés mennyi lesz...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 maria.postr.hu/mennyire-idegenszivu-on-teszteljezinedine5
várakozásoknak megfelelően kijött, hogy hazaáruló vagyok.
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
A végső cél a választási győzelem. 😊 Szerintem a rezsicsökkentés mögött semmi más szándék nincs. Direktben nincs pénz osztogatni, ezért olyan formát kerestek, amit beszop a nép, a költségei ugyanakkor majd később jelentkeznek. Nem más ez, mint a 13, havi nyögdíj, vagy az 50%-os béremelés pepitában. Az árát majd fizetjük 2014 után. (Jópár százmilliárdnyi lesz...)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
figyeljetek (lehet, hogy volt már, nem olvastam vissza), konteó:

nem lehet, hogy a nagy rezsicsökkentést csak azért vállalta be a kormány - a nyilvánvaló szavazatvadászaton kívül -, hogy így olcsóbbér' tudja visszavásárolni a közműszolgáltatókat?

(a vállalatértékelésbe ugye beleszámít a jövőbeli elvárt nyereség is ilyen-olyan formában, tehát a szolgáltatók torkán lenyomott árcsökkentés maguk a szolgáltatók értékét is csökkenti, nem?)
több mint 13 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."Amadeus91
Lojalitás mindenek előtt.zinedine5
Csak aztán ráférjen a növekedés a papírra. Különben is, mi a tökömnek kell szakmai stáb bárhová? Kell egy fantaszta meg neki egy füzet és toll és kész, Maonak is bejött.Kori
mint az adóbevallás, amit fel lehet firkantani egy söralátétre?
muhaha...
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
 maria.postr.hu/mennyire-idegenszivu-on-tesztelje
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."Amadeus91
Lojalitás mindenek előtt.zinedine5
Csak aztán ráférjen a növekedés a papírra. Különben is, mi a tökömnek kell szakmai stáb bárhová? Kell egy fantaszta meg neki egy füzet és toll és kész, Maonak is bejött.


több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."Amadeus91
Lojalitás mindenek előtt.
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.origo.hu/gazdasag/20130322-matolcsy-alatt-szepitenek-a-szamokat-a-felsovezetes-bele-szeretne-nyulni.html

"Félreérthetetlen célzásokat kaptak a jegybanki stáb tagjai, hogy a kormány számára kényes területeken, a gazdasági növekedésnél és a költségvetési hiánynál igazodjanak a kormány hivatalos prognózisához, értesült az [origo]. Az MNB cáfol. Matolcsy György elnök és a monetáris tanács négy külsős tagja is összerúgta a port."
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
"Sajnálom a német gyerekeket, Magyarországon ez elképzelhetetlen lenne, hogy a gyerekeket politikai agymosásnak vessék alá. Ha nálunk ilyen történne, akkor midenki repülne." - Orbán Viktor, MR1

😂
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Pitlák bosszú:  index.hu/belfold/2013/03/22/ismet_megszalltak_a_siralyt/Dzsokijuing
Na most aztán kurvára meglepődtem. Kíváncsi leszek, mikor fog megjelenni Kedves Vezetőnk úttörő avatáson...
több mint 13 éve
slowmotion Dallas Cowboys 28 166 — Cowboys fan
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?laccoo74
Előbb olajunk, aztán pilótánk.Dzsokijuing
Anno BZsóti idejében sem volt, még is azt csicseregték a madárkák, hogy állam bácsi komoly összeggel szállt be.Lehet, hogy városi legenda, de lehet, hogy nem...laccoo74
bár apuci sem csóringer, de emlékeim szerint az a cég, amelyik a horvát fociválogatott mezszponzora volt egy időben, az ott virított a Minardi oldalán is...
több mint 13 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?laccoo74
Előbb olajunk, aztán pilótánk.Dzsokijuing
Anno BZsóti idejében sem volt, még is azt csicseregték a madárkák, hogy állam bácsi komoly összeggel szállt be.Lehet, hogy városi legenda, de lehet, hogy nem...
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Pitlák bosszú:  index.hu/belfold/2013/03/22/ismet_megszalltak_a_siralyt/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?laccoo74
Előbb olajunk, aztán pilótánk.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.Dzsokijuing
És nekünk is lesz ismét Forma-1-es pilótánk állami pénzen?
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 088 — Saturday Night Lights
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."Kori
Ne legyen kétségünk, a végső cél a visszaállamosítás. Chávez reinkarnálva.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.zinedine5
Ennél szebben azért semmi sem tükrözi a mentalitást:
"A kormány szívesen együttműködik az energiaszolgáltatókkal, ha azt teszik, amit mond."


több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 532 — Ajmo Vatreni
Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.atapapa
 www.origo.hu/itthon/20130322-orban-viktor-kormanyfo-ha-kell-erobol-csokkentjuk-a-rezsit.html

Így nehéz is lenne.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ezt még tájékoztatójelleggel beírom, érdekesatapapa
Nem tudom a számoknak önmagában van-e így értelmük.... peterk2005
Szándékosan kezdtem azzal, hogy ”tájékoztatójelleggel”. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy forintosítva a 4. ciklusban szaladtak el igazán a hitelek, válságtól mentes ”békeidőben” sikerült megduplázni az államadósságunkat.
A 2006 utáni kormányokkal kapcsolatban türelmesebb vagyok, ott már nem volt sok választási lehetőség, az alternatívák egyre jobban szűkültek, míg a válságtól már csak az IMF-sínpályán tudtunk haladni.
A privatizációs bevételek párhuzamos feltüntetésével az volt a célom, hogy látszódjon: az egyes kormányok mennyire segítették ki magukat és az államadósság alacsonyabban tartását hol tudták saját erőből féken tartani, hol vettek igénybe mankót.
Én speciel azért szavaztam a fideszre, mert a választási maszlagtól függetlenül hasonló magatartást vártam tőlük gazdasági téren, mint amit 1998-2001 között műveltek: régiós államok átlaga feletti gazdasági növekedés, régiós államok átlaga alatti államháztartási hiánnyal, alacsonyabb privatizáció mellett is csökkenő GDP-arányos államadósság, és így évről évre alacsonyabb hitelfinanszírozási teher a költségvetésen. Nos, ebből az elmúlt 3 évben talán csak a régiós átlag alatti államháztartási hiányt kaptuk meg, ahogy jól megfogalmaztad, bokrosi szintű ”privatizációval”.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Hogy ne lenne "hűde"atapapa
Természetesen igazad van, az államadósság nominálisan komolyan nőtt, és utólag arányában is "hűde"-nek számít. Arra utaltam csak, hogy önmagában egy 6-8%-os adósságállomány növekedés még nem nem ördögtől való.l adókedvezménnyel, hol baltás gyilkossal, de valahogy az udvarias bólogatáson és mosolygáson kívül több nem jön össze...peterk2005
Nem ördögtől való eszköz. A körülményektől függően. A válság első teljes évében azok az államok, amelyek nem robbantak le hozzánk hasonlóan rögtön, szinte mindannyian próbálták állami pénzzel felfűteni a gazdaságot, az USA szinte azóta csak ezt csinálja, kezdve azzal, hogy szó szerint pénzt szórt az embereknek, csak költsék már el valamire.
Mire mi eljutottunk a válságba, nem hogy a gazdaság felfűtésére nem volt pénz, hanem a hitelek visszafizetésére se, mert a szocik konjunktúra idején is halmozták a hiányt (hűde). Nálunk nagyjából 2006 óta a túlzott deficitszabályok szigorúbb betartása miatt nincs ”ortodox” mód hitelből gazdaságot élénkíteni.
(Azt nem is nagyon akarom feszegetni, hogy az amúgy is régió alatt növekedő gazdaságunkkal mi lett volna 2002 és 2006 között, ha az az évi közel plusz 1000 milliárd forint nem lett volna elfogyasztva. Teljes csőd volt az a gazdpol)
De ez már a múlt, engem pillanatnyilag a jelen és a közeljövő jobban aggaszt. Csinálni kéne a bizalmi deficitünkkel valamit, mert enélkül egyre drágább lesz az adósság finanszírozása. peterk2005
Az államkötvények hozama 2011 vége óta szinte folyamatosan csökken. Viszont szerintem a működő tőke bizalma addig nem fog visszatérni, amíg Orbán a miniszterelnök.

több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
És akik tiltakozásul lemondtak a Táncsics-díjukról, azok most visszakérik? 😊
Legkevésbé sem érdekel a magyar média-biznisz belterjes dagonyázása, de hasonló eset már velem is megtörtént. Még az óvodában. Mert ez kb az a színvonal.Jan
És nehogy azt hidd hogy vége, ez bizony egy folytatásos regény. Ma este az elegáns Balog miniszter azzal az epizóddal folytatta a saga-t, hogy bejelentette: ezentúl szeretné, ha egy független testület jelölné és adná oda a Táncsics díjat. Meg is nevezte ezt a független testületet. Úgy hívják, hogy Médiatanács. 😀 😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezt még tájékoztatójelleggel beírom, érdekesatapapa
Nem tudom a számoknak önmagában van-e így értelmük.... Az 1994-es 3513 milliárd adósság pl. az akkori GDP-hez mérten magasabb volt, mint a mostani.

A privatizációs bevételi számokat is zűrös hasonlítgatni egymással, mert más és más privatizációs "korszakokat" reprezentálnak. A "vadprivatizáció" idején (1990-1996 között) relative alacsony volt a privatizációs bevétel, pedig akkor privatizáltuk az állami vagyon zömét, cégek tízezreit. Eközben mondjuk a 2006-2010 közötti bevételt lényegében 1 vállalat eladásából hoztuk össze (a reptér), amit viszonylag jó áron, nemzetközi standardek alapján értékesítettünk. Szóval hiába nagyságrendileg ugyanaz a bevétel, mégis egész más van mögötte. Persze az igazsághoz tartozik az is, hogy 1990-1996 között szabadultunk meg a működésképtelen, csődbe ment, csak keletre termelő, versenyképtelen cégek zömétől is, amik nyilván nem eredményezhettek érdemi bevételt. (Sok esetben annak is örültünk, ha valaki ingyért elviszi és fejleszt bele, hogy működőképes maradjon.)

Ja, és a 1994-1998-as 1100 milliárdos bevételben Bokros keze van benne elsősorban. A privatizációs bevételekből teremtette elő a csomagjához szükséges forrásokat. Orbánék meg az mnyp pénzeket csaklizták el hasonló okokból. Valahol pikáns is, hogy Bokros privatizált, hogy pénzhez jusson, Orbán meg államosított ugyanezért. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 967 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hogy ne lenne "hűde"atapapa
Természetesen igazad van, az államadósság nominálisan komolyan nőtt, és utólag arányában is "hűde"-nek számít. Arra utaltam csak, hogy önmagában egy 6-8%-os adósságállomány növekedés még nem nem ördögtől való. Ez lehet akár egy jól megtervezett gazdaságélénkítő program eredménye is, ahol a 3-5 év átmeneti adósságállomány növekedése olyan beruházásokra, beruházás ösztönzésre, illetve versenyképesség-javító intézkedésekre megy el, amik utána pár év alatt ennél akár jóval többet is visszacsökkentenek az adósságon. Azaz önmagában ez lehet egy valid gazdaságpolitika. (Ma nem egy ország ezt is csinálja - és ahol korábban alacsony volt az adósságszint, ott működhet is.) Persze, onnantól, hogy 50%-os béremelésre meg szociális osztogatásra ment el nálunk egy jelentős része, onnantól már "hűde" lett. 😊

De ez már a múlt, engem pillanatnyilag a jelen és a közeljövő jobban aggaszt. Csinálni kéne a bizalmi deficitünkkel valamit, mert enélkül egyre drágább lesz az adósság finanszírozása. No, meg a beruházások se jönnek. Elég ijesztő, hogy az unortodox gazdasági zsenink még most is olyan gyármegnyitásokra jár szalagot vágni, amit még a Bajnaiék tárgyaltak le, miközben az elmúlt években lényegében egyetlen komolyabb beruházót se sikerült idecsalogatni. Pedig próbálkozunk rendesen nyugaton is meg keleten is, hol adókedvezménnyel, hol baltás gyilkossal, de valahogy az udvarias bólogatáson és mosolygáson kívül több nem jön össze...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ezt még tájékoztatójelleggel beírom, érdekes
Az államháztartás konszolidált adóssága a választási évek 2. negyedévében

1990. 1353 milliárd forint
(állami vagyon eladásából származó bevétel 1990-től 1993-ig: 280 milliárd forint)
1994. 3513 milliárd forint
(állami vagyon eladásából származó bevétel 1994-től 1997-ig: 1100 milliárd forint)
1998. 5852 milliárd forint
(állami vagyon eladásából származó bevétel 1998-től 2001-ig: 279 milliárd forint)
2002. 8602 milliárd forint
(állami vagyon eladásából származó bevétel 2002-től 2005-ig: 383 milliárd forint)
2006. 15564 milliárd forint
(állami vagyon eladásából származó bevétel 2006-től 2009-ig: 373 milliárd forint)
2010. 22120 milliárd forint