Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

6 órája
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 295 — Így remélem megfelelek nektek.....
 24.hu/belfold/2026/06/21/janos-korhaz-pszichiatria-hegedus-zsolt-video/
Nincsenek szavak...
Beki
Lipótot újranyitni ès az első páciensek orbán, lázár orbán, semjèn, nagy,.mèg nagyobb (fsz), h(k)ankó, rogan, szíjjas, stb stb, gyorsan megtelne....🤨
7 órája
Beki New York Jets 2 876
 24.hu/belfold/2026/06/21/janos-korhaz-pszichiatria-hegedus-zsolt-video/
Nincsenek szavak...
7 órája
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem semmi esetre sem lesz mártír.

Jelenleg a magyar társadalom többségi ügye a rendszerváltás. Ezért sem találja a helyét a Fidesz, mert ugye ők helyzetükből kifolyólag nem lehetnek részei a többségi ügynek. Ha Orbán Viktor lemondott volna, lenne helye a Fidesznek ebben az ügyben.

Így igaz ez Sulyokra is. Mivel ő a régi rendszer embere, mennie kell. MP megértette, nem várhat tovább, érzékeli, hogy az AB meghátrálása után sok politikai muníció ebben nem maradt.

Amit a Prokátor ír az egy TÖKÉLETES politikai helyzet lenne MP-nek, még egy ideig lehetne húzni az ügyet, még nagyobb hülyének nézne ki Sulyok (bár a péntek után ezt azért lehet nehéz elhinni). Nem mondom kétszer, hogy erre játszik a Tisza, azzal hogy a politikai uborkaszezont nem hagyja még beindulni.

Orbán HirTvs nyilatkozata is jól mutatja, hogy mennyire nem értik még mindig, hogy a többség nem mögöttük van. Vagy nem akarja érteni, ez is benne van. Amikor az Indexes interjúban azt mondja, hogy ideje az ország dolgaival foglalkozni, de közben azt a retorikát folytatja, mint amit az ország leszavazott április 12-én... Nem nagyon kell izgulnia Magyar Péternek.
Gyurma Pappa
Szerintem még mindig abban bízik, hogy nem fognak tudni kormányozni, nem jön az EU-s pénz, Trump megint meghülyül és felmegy az üzemanyagár, orosz-ukrán háborúba visszaszáll Irán és azt, hogy majd igaza lesz.

És benne van, hogy több minden ebből a számításból bejön, csak épp a mostani kormány szerintem ezeket a változásokat gyorsan le tudja majd reagálni, mert értenek hozzá, de legfőképpen képesek változtatni és ezt kommunikálni is.

Most is látszik, hogy hibáznak, de módosítanak illetve megvan a prioritás is, mint az EU-s pénzek, amellett kb. minden más sokadlagos, belefér egy kis csúszás.
Lúdas Solymi
És? Ettől megváltozik a többségi ügy? A nép hirtelen rájön, "áh mindegy akkor menjünk vissza oda, akit elzavartunk"? Orbán kommunikációja olyan, mintha 2006 lenne, de valójában 2010 van, és Fidesz=MSZP
Gyurma Pappa
Nem, nem fog megváltozni, de ezt gondolja, hogy ez csak átmeneti állapot, mert ez egy protest szavazás volt ellene és ha nem megy majd a Tiszának, akkor lehet hangja és lehet megint egy 2006.

Legalábbis ez jön le a kommunikációjából, de kérdéses számomra, hogy valóban elhiszi-e vagy csak eljátssza addig amíg nem menti át magát valahova vagy le nem zárja az egész helyzetmentési folyamatot és nem stabilizálja a pártot, már amennyire lehet, mert különben szétesik, aztán mindenki elkezd vádalkukat kötni.

Mintha most még védve éreznék magukat. Nem tudom mi végre vagy mire fel. Arra gondolnak tán, hogy annyi ember érintett, hogy ennyit nem tud eltakarítani a Tisza és helyükre újakat rakni vagy hogy?
8 órája
Cowboykarcsi90 3 580 — …not me…Im in my prime!
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem semmi esetre sem lesz mártír.

Jelenleg a magyar társadalom többségi ügye a rendszerváltás. Ezért sem találja a helyét a Fidesz, mert ugye ők helyzetükből kifolyólag nem lehetnek részei a többségi ügynek. Ha Orbán Viktor lemondott volna, lenne helye a Fidesznek ebben az ügyben.

Így igaz ez Sulyokra is. Mivel ő a régi rendszer embere, mennie kell. MP megértette, nem várhat tovább, érzékeli, hogy az AB meghátrálása után sok politikai muníció ebben nem maradt.

Amit a Prokátor ír az egy TÖKÉLETES politikai helyzet lenne MP-nek, még egy ideig lehetne húzni az ügyet, még nagyobb hülyének nézne ki Sulyok (bár a péntek után ezt azért lehet nehéz elhinni). Nem mondom kétszer, hogy erre játszik a Tisza, azzal hogy a politikai uborkaszezont nem hagyja még beindulni.

Orbán HirTvs nyilatkozata is jól mutatja, hogy mennyire nem értik még mindig, hogy a többség nem mögöttük van. Vagy nem akarja érteni, ez is benne van. Amikor az Indexes interjúban azt mondja, hogy ideje az ország dolgaival foglalkozni, de közben azt a retorikát folytatja, mint amit az ország leszavazott április 12-én... Nem nagyon kell izgulnia Magyar Péternek.
Gyurma Pappa
Szerintem még mindig abban bízik, hogy nem fognak tudni kormányozni, nem jön az EU-s pénz, Trump megint meghülyül és felmegy az üzemanyagár, orosz-ukrán háborúba visszaszáll Irán és azt, hogy majd igaza lesz.

És benne van, hogy több minden ebből a számításból bejön, csak épp a mostani kormány szerintem ezeket a változásokat gyorsan le tudja majd reagálni, mert értenek hozzá, de legfőképpen képesek változtatni és ezt kommunikálni is.

Most is látszik, hogy hibáznak, de módosítanak illetve megvan a prioritás is, mint az EU-s pénzek, amellett kb. minden más sokadlagos, belefér egy kis csúszás.
Lúdas Solymi
És? Ettől megváltozik a többségi ügy? A nép hirtelen rájön, "áh mindegy akkor menjünk vissza oda, akit elzavartunk"? Orbán kommunikációja olyan, mintha 2006 lenne, de valójában 2010 van, és Fidesz=MSZP
Gyurma Pappa
Ott a pont.

Ha a Tisza kormány jancsiszög módjára állna földbe mondjuk őszre, én még akkor is nehezen látom, hogy jelentős mennyiségű ember térne vissza hozzájuk.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
8 órája
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Szerintem is simán aláírja Sulyok, kibasszák, aztán utána majd lehet mártírkodni, hogy "jajj, kibasztak/ták". Az átlagember ezekről a jogi procedúrakról, azok lépéseiről úgyse tud semmit. Aki akar még orbános-fideszes lenni, annak ebből lejöhet, hogy "ezek a gecik kibaszták", és simán beleillesztheti a brüsszelpetis, diktatúrás narratívájába, mi többiek meg teszünk egy pipát a rendszerváltós checklistre és megyünk tovább.

8 órája
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem semmi esetre sem lesz mártír.

Jelenleg a magyar társadalom többségi ügye a rendszerváltás. Ezért sem találja a helyét a Fidesz, mert ugye ők helyzetükből kifolyólag nem lehetnek részei a többségi ügynek. Ha Orbán Viktor lemondott volna, lenne helye a Fidesznek ebben az ügyben.

Így igaz ez Sulyokra is. Mivel ő a régi rendszer embere, mennie kell. MP megértette, nem várhat tovább, érzékeli, hogy az AB meghátrálása után sok politikai muníció ebben nem maradt.

Amit a Prokátor ír az egy TÖKÉLETES politikai helyzet lenne MP-nek, még egy ideig lehetne húzni az ügyet, még nagyobb hülyének nézne ki Sulyok (bár a péntek után ezt azért lehet nehéz elhinni). Nem mondom kétszer, hogy erre játszik a Tisza, azzal hogy a politikai uborkaszezont nem hagyja még beindulni.

Orbán HirTvs nyilatkozata is jól mutatja, hogy mennyire nem értik még mindig, hogy a többség nem mögöttük van. Vagy nem akarja érteni, ez is benne van. Amikor az Indexes interjúban azt mondja, hogy ideje az ország dolgaival foglalkozni, de közben azt a retorikát folytatja, mint amit az ország leszavazott április 12-én... Nem nagyon kell izgulnia Magyar Péternek.
Gyurma Pappa
Szerintem még mindig abban bízik, hogy nem fognak tudni kormányozni, nem jön az EU-s pénz, Trump megint meghülyül és felmegy az üzemanyagár, orosz-ukrán háborúba visszaszáll Irán és azt, hogy majd igaza lesz.

És benne van, hogy több minden ebből a számításból bejön, csak épp a mostani kormány szerintem ezeket a változásokat gyorsan le tudja majd reagálni, mert értenek hozzá, de legfőképpen képesek változtatni és ezt kommunikálni is.

Most is látszik, hogy hibáznak, de módosítanak illetve megvan a prioritás is, mint az EU-s pénzek, amellett kb. minden más sokadlagos, belefér egy kis csúszás.
Lúdas Solymi
És? Ettől megváltozik a többségi ügy? A nép hirtelen rájön, "áh mindegy akkor menjünk vissza oda, akit elzavartunk"? Orbán kommunikációja olyan, mintha 2006 lenne, de valójában 2010 van, és Fidesz=MSZP

9 órája
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem semmi esetre sem lesz mártír.

Jelenleg a magyar társadalom többségi ügye a rendszerváltás. Ezért sem találja a helyét a Fidesz, mert ugye ők helyzetükből kifolyólag nem lehetnek részei a többségi ügynek. Ha Orbán Viktor lemondott volna, lenne helye a Fidesznek ebben az ügyben.

Így igaz ez Sulyokra is. Mivel ő a régi rendszer embere, mennie kell. MP megértette, nem várhat tovább, érzékeli, hogy az AB meghátrálása után sok politikai muníció ebben nem maradt.

Amit a Prokátor ír az egy TÖKÉLETES politikai helyzet lenne MP-nek, még egy ideig lehetne húzni az ügyet, még nagyobb hülyének nézne ki Sulyok (bár a péntek után ezt azért lehet nehéz elhinni). Nem mondom kétszer, hogy erre játszik a Tisza, azzal hogy a politikai uborkaszezont nem hagyja még beindulni.

Orbán HirTvs nyilatkozata is jól mutatja, hogy mennyire nem értik még mindig, hogy a többség nem mögöttük van. Vagy nem akarja érteni, ez is benne van. Amikor az Indexes interjúban azt mondja, hogy ideje az ország dolgaival foglalkozni, de közben azt a retorikát folytatja, mint amit az ország leszavazott április 12-én... Nem nagyon kell izgulnia Magyar Péternek.
Gyurma Pappa
Szerintem még mindig abban bízik, hogy nem fognak tudni kormányozni, nem jön az EU-s pénz, Trump megint meghülyül és felmegy az üzemanyagár, orosz-ukrán háborúba visszaszáll Irán és azt, hogy majd igaza lesz.

És benne van, hogy több minden ebből a számításból bejön, csak épp a mostani kormány szerintem ezeket a változásokat gyorsan le tudja majd reagálni, mert értenek hozzá, de legfőképpen képesek változtatni és ezt kommunikálni is.

Most is látszik, hogy hibáznak, de módosítanak illetve megvan a prioritás is, mint az EU-s pénzek, amellett kb. minden más sokadlagos, belefér egy kis csúszás.
9 órája
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem semmi esetre sem lesz mártír.

Jelenleg a magyar társadalom többségi ügye a rendszerváltás. Ezért sem találja a helyét a Fidesz, mert ugye ők helyzetükből kifolyólag nem lehetnek részei a többségi ügynek. Ha Orbán Viktor lemondott volna, lenne helye a Fidesznek ebben az ügyben.

Így igaz ez Sulyokra is. Mivel ő a régi rendszer embere, mennie kell. MP megértette, nem várhat tovább, érzékeli, hogy az AB meghátrálása után sok politikai muníció ebben nem maradt.

Amit a Prokátor ír az egy TÖKÉLETES politikai helyzet lenne MP-nek, még egy ideig lehetne húzni az ügyet, még nagyobb hülyének nézne ki Sulyok (bár a péntek után ezt azért lehet nehéz elhinni). Nem mondom kétszer, hogy erre játszik a Tisza, azzal hogy a politikai uborkaszezont nem hagyja még beindulni.

Orbán HirTvs nyilatkozata is jól mutatja, hogy mennyire nem értik még mindig, hogy a többség nem mögöttük van. Vagy nem akarja érteni, ez is benne van. Amikor az Indexes interjúban azt mondja, hogy ideje az ország dolgaival foglalkozni, de közben azt a retorikát folytatja, mint amit az ország leszavazott április 12-én... Nem nagyon kell izgulnia Magyar Péternek.

10 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 881
Én a kitörés napi banzájra reagáltam amire szaba válasz az volt, hogy van benne valami ami egyeseknek sok.
Szerintem az "egyesek" az Magyarország lakosságának 90-95%-át lefedi, az MH szavazataiból kiindulva.

Persze lehet, hogy szaba nem konkrétan erre a felvetésre reagált.
Lúdas Solymi
Nyilván tudtam, hogy konkrétan Gyurma példájával mi a helyzet, de inkább tovább folytattam egy általános vonallal. Azért kitörés napi banzájra jellemzően nem mennek tömegével a fiatalok, sőt. De szélsőséges és érzékeltető példának tökéletes volt.
11 órája
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.
peterk2005 udvari bolond
Azért a mártírrá válás egyik feltétele szerintem, hogy az alany képes legyen valami olyat megtestesiteni, amivel lehet azonosulni, vagy aki legalább személyében szimpatikus. Sulyok meg Polt maximum azon a skálán lehet mártír, mint Trockij meg Ceausescu 😊 (Ráadásul őket csak elzavarják a p*csába ugyebár 😊 ).

11 órája
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."
petey
Meglepődnék, ha ez történne ... bár én nagyon sok mindenről "nem gondoltam volna. 😀

Mindenesetre most (még) azt gondolom, hogy Sulyok nem saját maga állt bele a sztoriba, hanem Orbán környékéről jött az ukáz. Ő meg van annyira szervilis, hogy teljesíti a kérést és ha kell, be is áldozza magát. Viszont Orbánnak csak addig jó a buli, amíg Sólyom mártír szerepben tűnhet fel. Ha az alkotmányos kötelességét nem teljesíti - akár ő, akár az alkotmánybíróság - az már szerintem kicsúsztatná a mártír szerepből.

A másik verzió, hogy Orbán tényleg megbolondult, és ésszerűtlenségekre is képes. Sajnos nem zárható ki ez a variáció sem, látva pl. az ukrán pénzszállítmány ügyét.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
11 órája
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 701 — Csodabogár
Vidéki Prókátor:
"Könnyen lehet, hogy még csak most jön majd az alkotmányos válság. Ez abban az esetben következhet be, ha Sulyok Tamás nem írja alá a Magyar Péter által holnapra ígért, az Orbán-rendszert szolgáló közjogi hivatalviselők (köztük a saját) megbízatásának megszüntetéséről szóló alaptörvény-módosítást. Erre az esetre a köztársasági elnök Alaptörvényben foglalt törvény-aláírási és kihirdetés-elrendelési jogkörének megszüntetése sem jelentene megoldást, mivel az ezt tartalmazó alaptörvény-módosítást is alá kellene írnia az elnöknek ahhoz, hogy az hatályba lépjen. Éppen ezért véleményem szerint amennyiben Sulyok Tamás alkotmányos indok nélkül megtagadná a megbízatásának megszüntetéséről rendelkező alaptörvény-módosítást, az Alaptörvény szándékos megsértésére tekintettel meg kell indítani ellene a megfosztási eljárást és az Alkotmánybíróság ebben az esetben nem tehet mást, mint hogy megállapítja Sulyok közjogi felelősségét és megfosztja a tisztségétől."

13 órája
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
szaba
Kitörés napi banzáj pl.
Gyurma Pappa
Na ez is jó példa. Elvileg semmilyen fizikai veszélynek nincs kitéve, de mégis van benne valami, ami neked sok. És ugyanúgy egy konzervatív embernek is. De bele gondolva, ha nekem ezzel állna elő a gyerekem, lehet azt mondanám, hogy menjünk el együtt, nézzük meg, és beszéljük meg mi történt. Vagy menjen el, de cserébe utána eljön velem egy haláltábor múzeumba.
Nyilván egy normálisnak mondott ember nem örül, ha ilyen rendezvényre akar menni a gyereke, de hogy kinek mi a reakciója, azt embere válogatja.
szaba
Konkrétan az, hogy ez egy többnyire széljobberek és neonácik által többnyire önmaguknak szervezett esemény, ahol a kedvenc egyenruháikban parádézhatnak, persze örülnek annak, hogyha ezt az "emléktúra" és egyéb civil és polgári köntösbe öltöztethetik, azzal karöltve, hogy ezen normális túrázók is részt vesznek.

De ugye egyik se mondja ki a nyilvánvalót.
Lúdas Solymi
en itt egy beton hofi, pogany indulo es tarsai sot rosszabb akar mollywood fele koncertre gondoltam
YoungZeeZee
Én a kitörés napi banzájra reagáltam amire szaba válasz az volt, hogy van benne valami ami egyeseknek sok.
Szerintem az "egyesek" az Magyarország lakosságának 90-95%-át lefedi, az MH szavazataiból kiindulva.

Persze lehet, hogy szaba nem konkrétan erre a felvetésre reagált.
13 órája
YoungZeeZee 9 835
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
szaba
Kitörés napi banzáj pl.
Gyurma Pappa
Na ez is jó példa. Elvileg semmilyen fizikai veszélynek nincs kitéve, de mégis van benne valami, ami neked sok. És ugyanúgy egy konzervatív embernek is. De bele gondolva, ha nekem ezzel állna elő a gyerekem, lehet azt mondanám, hogy menjünk el együtt, nézzük meg, és beszéljük meg mi történt. Vagy menjen el, de cserébe utána eljön velem egy haláltábor múzeumba.
Nyilván egy normálisnak mondott ember nem örül, ha ilyen rendezvényre akar menni a gyereke, de hogy kinek mi a reakciója, azt embere válogatja.
szaba
Konkrétan az, hogy ez egy többnyire széljobberek és neonácik által többnyire önmaguknak szervezett esemény, ahol a kedvenc egyenruháikban parádézhatnak, persze örülnek annak, hogyha ezt az "emléktúra" és egyéb civil és polgári köntösbe öltöztethetik, azzal karöltve, hogy ezen normális túrázók is részt vesznek.

De ugye egyik se mondja ki a nyilvánvalót.
Lúdas Solymi
en itt egy beton hofi, pogany indulo es tarsai sot rosszabb akar mollywood fele koncertre gondoltam
13 órája
Beki New York Jets 2 876
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t15.5256-10/728618356_2231156794090725_4109492153296653461_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=596eb7&_nc_ohc=BiTWGb8A08AQ7kNvwEIEDh7&_nc_oc=AdoGjUNEAcR-9QZUhA-b-fKsD8_IwmJkrKM6W7JM0Hvw9ynUaZ16ryypcr6D7yby7Cs&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent.xx&_nc_gid=HvJFwGz3JCU3nV2x6bCRGg&_nc_ss=7b20f&oh=00_Af9_CwQibesOxQ3ZKpBM3TPJkVjmvyyG92zZ_VNoKHe0vQ&oe=6A3DB21C
26.946 Aufrufe · 2.367 Reaktionen | Miért nincs elég klimatizált InterCity-kocsi? Mert a magyar vasút egyik legfontosabb járműjavító üzemét előbb az oroszoknak és az előző honvédelmi miniszternek privatizálták, majd a Fideszhez közeli vállalkozók csődbe vitték. Ennek következményeit ma az utasok érzik: miközben a Dunakeszi Járműjavító tele van javításra váró kocsikkal, a magyar vasút kénytelen bérelt járművekkel pótolni a hiányt. Erről és az egyiptomi kocsik körüli helyzetről is beszéltem tegnap - a MÁV vezetőivel a járműjavítóban jártunk, felmérni a helyzetet és a kiutat: | Vitézy Dávid
Miért nincs elég klimatizált InterCity-kocsi? Mert a magyar vasút egyik legfontosabb járműjavító üzemét előbb az oroszoknak és az előző honvédelmi miniszternek privatizálták, majd a Fideszhez közeli...

Tobb tucat IC kocsit emlit Vitezy...
Nem igaz h Lazaron vmivel nem tudnak fogast talalni, amivel Hanko utan bortonben rohadhatna...
15 órája
Beki New York Jets 2 876
„Túl korán örült a Fidesz, a bábjai és a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák. Fontos nap előtt állunk. Hétfőn ismertetjük az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot és az Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást.” – írja Facebook-oldalán Magyar Péter miniszterelnök vasárnap.

 telex.hu/belfold/2026/06/21/vitezy-david-obb-mav-vasuti-kocsi-dunakeszi-jarmujavito
Mondjuk itt érdekelt volna h hány IC kocsi vesztegel ott Lézer Jani miatt.
Beki
"Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást"

ez kíváncsi lennék mit takar pontosan.
deyell
Ohh banyek cikk lemaradt sorry... Sulyok, Polt meg ezeknek az eltávolítását jelentené.
 24.hu/belfold/2026/06/21/magyar-peter-alaptorveny-modositas-vagyonvisszaszerzes/
16 órája
deyell Las Vegas Raiders 12 850 — Sworn to the Dark
„Túl korán örült a Fidesz, a bábjai és a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák. Fontos nap előtt állunk. Hétfőn ismertetjük az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot és az Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást.” – írja Facebook-oldalán Magyar Péter miniszterelnök vasárnap.

 telex.hu/belfold/2026/06/21/vitezy-david-obb-mav-vasuti-kocsi-dunakeszi-jarmujavito
Mondjuk itt érdekelt volna h hány IC kocsi vesztegel ott Lézer Jani miatt.
Beki
"Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást"

ez kíváncsi lennék mit takar pontosan.

built for this shit

16 órája
Beki New York Jets 2 876
„Túl korán örült a Fidesz, a bábjai és a hazánkat szétrabló milliárdos oligarchák. Fontos nap előtt állunk. Hétfőn ismertetjük az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot és az Orbán bábjainak vergődését lezáró Alaptörvény módosítást.” – írja Facebook-oldalán Magyar Péter miniszterelnök vasárnap.

 telex.hu/belfold/2026/06/21/vitezy-david-obb-mav-vasuti-kocsi-dunakeszi-jarmujavito
Mondjuk itt érdekelt volna h hány IC kocsi vesztegel ott Lézer Jani miatt.
19 órája
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
szaba
Kitörés napi banzáj pl.
Gyurma Pappa
Na ez is jó példa. Elvileg semmilyen fizikai veszélynek nincs kitéve, de mégis van benne valami, ami neked sok. És ugyanúgy egy konzervatív embernek is. De bele gondolva, ha nekem ezzel állna elő a gyerekem, lehet azt mondanám, hogy menjünk el együtt, nézzük meg, és beszéljük meg mi történt. Vagy menjen el, de cserébe utána eljön velem egy haláltábor múzeumba.
Nyilván egy normálisnak mondott ember nem örül, ha ilyen rendezvényre akar menni a gyereke, de hogy kinek mi a reakciója, azt embere válogatja.
szaba
Konkrétan az, hogy ez egy többnyire széljobberek és neonácik által többnyire önmaguknak szervezett esemény, ahol a kedvenc egyenruháikban parádézhatnak, persze örülnek annak, hogyha ezt az "emléktúra" és egyéb civil és polgári köntösbe öltöztethetik, azzal karöltve, hogy ezen normális túrázók is részt vesznek.

De ugye egyik se mondja ki a nyilvánvalót.
19 órája
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
szaba
Kitörés napi banzáj pl.
Gyurma Pappa
Na ez is jó példa. Elvileg semmilyen fizikai veszélynek nincs kitéve, de mégis van benne valami, ami neked sok. És ugyanúgy egy konzervatív embernek is. De bele gondolva, ha nekem ezzel állna elő a gyerekem, lehet azt mondanám, hogy menjünk el együtt, nézzük meg, és beszéljük meg mi történt. Vagy menjen el, de cserébe utána eljön velem egy haláltábor múzeumba.
Nyilván egy normálisnak mondott ember nem örül, ha ilyen rendezvényre akar menni a gyereke, de hogy kinek mi a reakciója, azt embere válogatja.
szaba
Irónia volt. De ha már itt tartunk: ha radikalizálódik a gyerek, annak oka van. Ezt meg kell érteni, sokkal fontosabb mint a tiltás. Sokat dolgozok ezeken a kérdéseken a nagyokkal, nem könnyű.

19 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 881
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
szaba
Kitörés napi banzáj pl.
Gyurma Pappa
Na ez is jó példa. Elvileg semmilyen fizikai veszélynek nincs kitéve, de mégis van benne valami, ami neked sok. És ugyanúgy egy konzervatív embernek is. De bele gondolva, ha nekem ezzel állna elő a gyerekem, lehet azt mondanám, hogy menjünk el együtt, nézzük meg, és beszéljük meg mi történt. Vagy menjen el, de cserébe utána eljön velem egy haláltábor múzeumba.
Nyilván egy normálisnak mondott ember nem örül, ha ilyen rendezvényre akar menni a gyereke, de hogy kinek mi a reakciója, azt embere válogatja.
20 órája
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
szaba
Kitörés napi banzáj pl.

20 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 881
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk
YoungZeeZee
Ez nem konzervatív vagy liberális kérdése, hanem az élethez való hozzáállásé. Itt is van sok, magát liberálisnak valló ember, aki biztos, hogy a gyerekének tiltana bizonyos rendezvényt, stb.
20 órája
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Hát ez már tényleg sok! A retkes, geci kurva anyját ennek a féreg gecinek! Nem hogy bagatellizálja az egész ügyet, amitől persze így féltek mint a tűztől korábban, de még neki áll feljebb! És akkor kérdezem én, miért nem mondják be a Zsolti bácsi nevét? Azért mert az ártatlanság vélelme, személyiségi jogok? Érdekes ez őket neme érdekelte amikor a gyerekeket kellett volna megvédeni, és ahogy most ezt a hitvány ferget se érdekli az hogy mi történt, amikor O volt hatalmon!

 24.hu/belfold/2026/06/21/orban-viktor-szolo-utca/
20 órája
YoungZeeZee 9 835
lattam egy regi jobb oldali influenszert meg a csaladjat gyerekeit?!amin meglepodtem h kerdezi a gyerek h elmehete xy kincertre (mai trendi reppes) valasz igen.
bevallonm ezen meglepodten en a konzervativ jobb oldali hozzaallas miatt azt hittem ezek tiltott dolgok es vagy fel sem merul ilyen naluk