Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

2 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
Az egy borzasztó választási rendszer volt. Igazságtalan, aránytalan, logikátlan és még lehetne sorolni. A német és az angolszász választási rendszerek legrosszabb elemeit keverték a magyar bürokratizmus és sundámbundám módszerekkel 😀

De a Kovalcsikot kifejezetten ezért vette maga mellé Ruff, így amiatt nem aggódnék, hogy a 2010 előtti rendszer jön vissza, szidta ő is azt eleget.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 842 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
Nem, a korábbi sem volt jó, 6 választásból kettőben megvolt a kétharmad. Az alkotmányozni csak úgy lenne jó, ha ahhoz az ellenzék vagy nagy többségű népszavazás is kellene.
2 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Amíg a társadalom úgy kezeli a jogállami kereteket - alaptörvényt, jogrendet, fékek és ellensúlyok rendszerét -, hogy azok addig fontosak, amíg engem védenek, de leszarom, ha a máshogy gondolkodókat nem, addig úgyis ez lesz. Hosszú távon csak a társadalom tudja megvédeni a demokratikus kereteket, nem a jog.

(Ezért vagyok pl. Sulyok elzavarásával, vagy az AB elzavarásával is úgy, hogy totál nem érdekel, hogy hogyan csinálják. Illetve, csak annyira, hogy legalább "papíron" azért legyen rendben, de nem izgat, ha ugyanolyan hack/trükközés, mint a másik irány volt. Mert a lényeg nem az, hogy hogyan zavarják el Sulyokot, hanem az, hogy hogyan és kit jelölnek és neveznek majd ki helyette. Ha tökre szépen kisimítva küldik el, de aztán egy Tiszás házi pincsit neveznek ki, akkor hiába néz ki minden alkotmányosan jól, ott vagyunk ahol a part szakad, semmit nem léptünk előre. Ha hackelgetve zavarják el Sulyokot, de utána az új jelölt választásánál komolyan törekszenek majd a szélesebb társadalmi konszenzusra, akkor meg léptünk egy komolyat előre. Szerintem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
2 napja
Cowboykarcsi90 3 581 — …not me…Im in my prime!
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.

Szerkesztette: Cowboykarcsi90

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
2 napja
ozibozi New York Giants 21 718
Az nagyobb baj, ha netalán közvetlenül történő elnökválasztás lesz, akkor -jogkörtől függetlenül- akár lehet keresnivalója, hogy erre a mártírkodásra hogy nem lehet prime miniszter és felfűznek egy kampányt-pár év múlva

Szerkesztette: ozibozi
2 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.

2 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
akkor ugy latszik koztarsasagielnokurnak tenyleg csak azzal van baja, ha szemely szerint elleni szol bmien torvenyhozas.
ha bki masokat peceznek ki szemelyes jogalkotassal az rendben van szerinte, alairja.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 napja
warr_b Washington Commanders 30 297 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.

Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
Ha "régen" a covid előtt/környékén-t jelenti, akkor abban a covid és hirtelen felfutó brutális digitalizációs igény is táplálta. Ez lecsengőben van az utóbbi pár évben. De az nem is volt természetes.
És persze az AI, de azért én nem érzek olyan hűde nagy változást (egyelőre?). Nálunk pl. pár éve a kód 70-80%-át még ember írta, ma meg 95%-ban AI, de alapvetően a feladatkörök maradtak, a kereslet se csökkent. Kevesebb junior fejlesztő kell, ez tény.
peterk2005 udvari bolond
 isaiprofitable.com/


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 napja
Beki New York Jets 2 876
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
2 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.

Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
Ha "régen" a covid előtt/környékén-t jelenti, akkor abban a covid és hirtelen felfutó brutális digitalizációs igény is táplálta. Ez lecsengőben van az utóbbi pár évben. De az nem is volt természetes.
És persze az AI, de azért én nem érzek olyan hűde nagy változást (egyelőre?). Nálunk pl. pár éve a kód 70-80%-át még ember írta, ma meg 95%-ban AI, de alapvetően a feladatkörök maradtak, a kereslet se csökkent. Kevesebb junior fejlesztő kell, ez tény.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
StormST Denver Broncos 12 990 — SB 50 Champion @ Grund
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Az IT szektor egy részének nem tett jót a bérek itthoni felfutása, én a SAP szektorra látok rá, olyan szinten elmentek a bérek és így a bérigények, hogy sok multi az ilyen melókat még úgy is viszi már Indiába, Malajziába, Costa Ricába, stb., hogy egyébként időzónában azok nem jók, egyszerűen túl drágák lettünk, lassan nyugat-európai béreket keresnek az emberek, főleg a seniorok, és akkor még a konzulens cégek órabéreiről nem is beszélnék, mert ott főleg horror, amit pár itthoni cég csinál már...

THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
2 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Ez is megér egy misét. Kíváncsi vagyok ebből mit tudnak kihozni.

 hvg.hu/itthon/20260619_hadhazy-akos-trafik-lazar-janos-felelos
2 napja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
A fidesznek a jelenlegi helyzetben az is elég, ha nem mozdulnak.
zinedine5
Miért is?
Toca
Mert ha már nem csökkennek az is jobb mint a csökkenés.
2 napja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 892 — capitaine du château de Vienne 1487

zacknorb
Bár a födèm recseg,
Ecsegen a Kecseg..


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
2 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.

Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
a nokiánál több gond van, kb 10 éve folyamatosan balfasz belső döntések vannak
elég hosszan tudnék írni arról hogyan baszták el a 3 éves előnyt az 5Gben olyan szépen hogy 2 évvel később 1 év hátrányba kerültek, a 6Gről nem is beszélve
mindezt azért mert aki tolta hogy meg kell venni az alcatelt benyelte a belső marketing bullshitet
és akkor ez egy csoport de elég sok helyen volt ilyen gond

aztán meg az egész terméket ami az alapja volt leépítették hogy átrakják egy másikba amit meg eladtak a redhatnek, nem azért mert a pénz kellett hanem mert a managerek nem akartak szarakodni vele, jah és persze ők támogatják továbbra is
ericson 1 fokkal okosabban csinálta, de ott is hasonló bajok vannak

az hogy a zte-huawei bekerült egy csomó európai 5g hálózatba rendesen alájuk vágott
Negritis, a vajda
Hát ugye, a Huawei szépen eladta, hogy milyen fasza termékeket tud olcsón és jó minőségben adni és milyen csodás supporttal.
Aztán amikor rájöttek, hogy nem volt annyira jó ötlet kipicsázni az Ericssont meg egyéb cégeket a hálózatfejlesztésből, mert a Huawei mégse nyújt annyira fasza supportot, már késő volt.

Persze azóta a Huawei is felnőtt a feladathoz, csakhát most EU-s nyomásra is, próbálnak leválni róluk vagy legalábbis csökkenteni a kitettséget, lásd ORAN projektek.

Hosszútávon ki tudja mi lesz, főleg h faszkodik az USA, EU is máshogy áll Kínához, aztán lehet, hogy átmegy egy sima, racionalizált diverzifikálásba a dolog, csak az meg kb. 3-10 év.
2 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 895 — The Mathematician
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.

Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
a nokiánál több gond van, kb 10 éve folyamatosan balfasz belső döntések vannak
elég hosszan tudnék írni arról hogyan baszták el a 3 éves előnyt az 5Gben olyan szépen hogy 2 évvel később 1 év hátrányba kerültek, a 6Gről nem is beszélve
mindezt azért mert aki tolta hogy meg kell venni az alcatelt benyelte a belső marketing bullshitet
és akkor ez egy csoport de elég sok helyen volt ilyen gond

aztán meg az egész terméket ami az alapja volt leépítették hogy átrakják egy másikba amit meg eladtak a redhatnek, nem azért mert a pénz kellett hanem mert a managerek nem akartak szarakodni vele, jah és persze ők támogatják továbbra is
ericson 1 fokkal okosabban csinálta, de ott is hasonló bajok vannak

az hogy a zte-huawei bekerült egy csomó európai 5g hálózatba rendesen alájuk vágott

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.

Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Óriási a AI FOMO / hype miatt felizgult menedzsmentekben a túlmozgás, adattal nem alátámasztott ügyekben is...

2 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 895 — The Mathematician
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
MC12
van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
Ugyan Pócs nem rossz téma, de ez talán izgalmasabb:

 www.portfolio.hu/gazdasag/20260618/igy-epult-fel-a-ner-vagyona-es-igy-lehetne-lebontani-843988

Az én jogász barátaim - jellemzően nem fideszesek ugye - többsége szerint ez tipikusan az "elméletileg szép - gyakorlatilag nem kéne" dolog, mert játék a tűzzel, és vannak erre jobb, legalálisabb, egyszerűbb eljárások (ahogy a kekva vagyon is simán vissza lett véve, még különösebben buherálni se kellett hozzá). A kisebbség szerint viszont kurvajó ötlet és meg kell lépni, be kell vezetni a jogrendbe a fogalmat aztán hajrá 😀

Nekem egyébként tetszik, kreatív, lett bele munka rakva, kellően elborult ötlet visszamenőlegesen rámutatni dolgokra, hogy az politikai tulajdon, ezért elveszem, megszüntetem, az nem, az igen, az nem, az igen stb.

Ami viszont elgondolkodtatóbb, az a gazdasági hatás, amit az elmélet eredeti szerzői (Tóth - Lendvai) is elkennek (nyilván, jogászok....), tehát hogy ebből rövid és közép távon munkanélküliség és gazdasági csökkenés (recesszió) lesz, lenne, ami az ELTE jogfilozfiai tanszékéről tűnhet átemeneti problémának (ezt is írják), de a melósnak - amilyen területeket felsorolnak, ott sima melósok tízezrei dolgoznak - valóságos lesz a hiteltörlesztő a következő hónapban. Egyébként ebben látom a politikai akadályát is. Hiszen ha nem akarja, hogy munkanélküliség legyen, akkor át kell játszania egy Tiszás, vagy ad absurdum "sima" oligarchának, de akkor ugye borul az elmélet alapja, ha nem teszi, akkor meg az lesz, amit fentebb írnak. Bevállalható-e a NER gazdasági hátországának ilyen típusú szétszedése és a magyar gazdaság "megtisztítása" ezen az áron vagy sem, vagy csak részben, vagy hosszabb idő alatt.
Vagy szétesik magától és hozzá se kell nyúlni - néhány területen igen, néhényan nem... - , de a probléma - munkanélküliség - akkor is be fog következni. Éshát az, hogy idehaza 5% körüli, tehát alacsony a munkanélküliség az elsősorban demográfia és elvándorlás miatt van, nem azért, mert olyan könnyű melót találni. Legalábbis a piacon azt látom, hallom, hogy fizikai melót még csak-csak, de fehér gallérost azért elég nehéz találni, simán 1-2 év (!) is van, mire elhelyezkedik valaki, amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
Érdekes kérdés na.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
Toca Minnesota Vikings 20 705 — Vikings fan
Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.
KB23
olvass Fideszes kommenteket
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
NB2
Ez a lényeg. HISZIK.

A másik oldal arról van meggyőződve, hogy nem mondd igazat. Ez az ügy egy centit nem fog mozdítani az erővonalakon.
Gyurma Pappa
A fidesznek a jelenlegi helyzetben az is elég, ha nem mozdulnak.
zinedine5
Miért is?
2 napja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.
KB23
olvass Fideszes kommenteket
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
NB2
Ez a lényeg. HISZIK.

A másik oldal arról van meggyőződve, hogy nem mondd igazat. Ez az ügy egy centit nem fog mozdítani az erővonalakon.
Gyurma Pappa
A fidesznek a jelenlegi helyzetben az is elég, ha nem mozdulnak.
3 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.
KB23
olvass Fideszes kommenteket
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
NB2
Ez a lényeg. HISZIK.

A másik oldal arról van meggyőződve, hogy nem mond igazat. Ez az ügy egy centit nem fog mozdítani az erővonalakon.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

3 napja
NB2 New England Patriots 29 007 — nabege2@yahoo.com
Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.
KB23
olvass Fideszes kommenteket
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság