Politika
68 feliratkozó
2 napja
Amíg a társadalom úgy kezeli a jogállami kereteket - alaptörvényt, jogrendet, fékek és ellensúlyok rendszerét -, hogy azok addig fontosak, amíg engem védenek, de leszarom, ha a máshogy gondolkodókat nem, addig úgyis ez lesz. Hosszú távon csak a társadalom tudja megvédeni a demokratikus kereteket, nem a jog.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
(Ezért vagyok pl. Sulyok elzavarásával, vagy az AB elzavarásával is úgy, hogy totál nem érdekel, hogy hogyan csinálják. Illetve, csak annyira, hogy legalább "papíron" azért legyen rendben, de nem izgat, ha ugyanolyan hack/trükközés, mint a másik irány volt. Mert a lényeg nem az, hogy hogyan zavarják el Sulyokot, hanem az, hogy hogyan és kit jelölnek és neveznek majd ki helyette. Ha tökre szépen kisimítva küldik el, de aztán egy Tiszás házi pincsit neveznek ki, akkor hiába néz ki minden alkotmányosan jól, ott vagyunk ahol a part szakad, semmit nem léptünk előre. Ha hackelgetve zavarják el Sulyokot, de utána az új jelölt választásánál komolyan törekszenek majd a szélesebb társadalmi konszenzusra, akkor meg léptünk egy komolyat előre. Szerintem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.
Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
2 napja
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.
Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Szerkesztette: Cowboykarcsi90
The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
2 napja
24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
2 napja
24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/akkor ugy latszik koztarsasagielnokurnak tenyleg csak azzal van baja, ha szemely szerint elleni szol bmien torvenyhozas.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
ha bki masokat peceznek ki szemelyes jogalkotassal az rendben van szerinte, alairja.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 napja
isaiprofitable.com/Ha "régen" a covid előtt/környékén-t jelenti, akkor abban a covid és hirtelen felfutó brutális digitalizációs igény is táplálta. Ez lecsengőben van az utóbbi pár évben. De az nem is volt természetes.A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
És persze az AI, de azért én nem érzek olyan hűde nagy változást (egyelőre?). Nálunk pl. pár éve a kód 70-80%-át még ember írta, ma meg 95%-ban AI, de alapvetően a feladatkörök maradtak, a kereslet se csökkent. Kevesebb junior fejlesztő kell, ez tény.
peterk2005 udvari bolond

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 napja
24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
2 napja
Ha "régen" a covid előtt/környékén-t jelenti, akkor abban a covid és hirtelen felfutó brutális digitalizációs igény is táplálta. Ez lecsengőben van az utóbbi pár évben. De az nem is volt természetes.A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
És persze az AI, de azért én nem érzek olyan hűde nagy változást (egyelőre?). Nálunk pl. pár éve a kód 70-80%-át még ember írta, ma meg 95%-ban AI, de alapvetően a feladatkörök maradtak, a kereslet se csökkent. Kevesebb junior fejlesztő kell, ez tény.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Az IT szektor egy részének nem tett jót a bérek itthoni felfutása, én a SAP szektorra látok rá, olyan szinten elmentek a bérek és így a bérigények, hogy sok multi az ilyen melókat még úgy is viszi már Indiába, Malajziába, Costa Ricába, stb., hogy egyébként időzónában azok nem jók, egyszerűen túl drágák lettünk, lassan nyugat-európai béreket keresnek az emberek, főleg a seniorok, és akkor még a konzulens cégek órabéreiről nem is beszélnék, mert ott főleg horror, amit pár itthoni cég csinál már...amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
A gyász első fázisaRuff Bálint
2 napja
Ez is megér egy misét. Kíváncsi vagyok ebből mit tudnak kihozni.hvg.hu/itthon/20260619_hadhazy-akos-trafik-lazar-janos-felelos
2 napja
Mert ha már nem csökkennek az is jobb mint a csökkenés.A fidesznek a jelenlegi helyzetben az is elég, ha nem mozdulnak.Miért is?
zinedine5
Toca
2 napja
Bár a födèm recseg,
zacknorb
Ecsegen a Kecseg..

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
2 napja
Hát ugye, a Huawei szépen eladta, hogy milyen fasza termékeket tud olcsón és jó minőségben adni és milyen csodás supporttal.a nokiánál több gond van, kb 10 éve folyamatosan balfasz belső döntések vannakA hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
elég hosszan tudnék írni arról hogyan baszták el a 3 éves előnyt az 5Gben olyan szépen hogy 2 évvel később 1 év hátrányba kerültek, a 6Gről nem is beszélve
mindezt azért mert aki tolta hogy meg kell venni az alcatelt benyelte a belső marketing bullshitet
és akkor ez egy csoport de elég sok helyen volt ilyen gond
aztán meg az egész terméket ami az alapja volt leépítették hogy átrakják egy másikba amit meg eladtak a redhatnek, nem azért mert a pénz kellett hanem mert a managerek nem akartak szarakodni vele, jah és persze ők támogatják továbbra is
ericson 1 fokkal okosabban csinálta, de ott is hasonló bajok vannak
az hogy a zte-huawei bekerült egy csomó európai 5g hálózatba rendesen alájuk vágott
Negritis, a vajda
Aztán amikor rájöttek, hogy nem volt annyira jó ötlet kipicsázni az Ericssont meg egyéb cégeket a hálózatfejlesztésből, mert a Huawei mégse nyújt annyira fasza supportot, már késő volt.
Persze azóta a Huawei is felnőtt a feladathoz, csakhát most EU-s nyomásra is, próbálnak leválni róluk vagy legalábbis csökkenteni a kitettséget, lásd ORAN projektek.
Hosszútávon ki tudja mi lesz, főleg h faszkodik az USA, EU is máshogy áll Kínához, aztán lehet, hogy átmegy egy sima, racionalizált diverzifikálásba a dolog, csak az meg kb. 3-10 év.
2 napja
a nokiánál több gond van, kb 10 éve folyamatosan balfasz belső döntések vannakA hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
MC12
elég hosszan tudnék írni arról hogyan baszták el a 3 éves előnyt az 5Gben olyan szépen hogy 2 évvel később 1 év hátrányba kerültek, a 6Gről nem is beszélve
mindezt azért mert aki tolta hogy meg kell venni az alcatelt benyelte a belső marketing bullshitet
és akkor ez egy csoport de elég sok helyen volt ilyen gond
aztán meg az egész terméket ami az alapja volt leépítették hogy átrakják egy másikba amit meg eladtak a redhatnek, nem azért mert a pénz kellett hanem mert a managerek nem akartak szarakodni vele, jah és persze ők támogatják továbbra is
ericson 1 fokkal okosabban csinálta, de ott is hasonló bajok vannak
az hogy a zte-huawei bekerült egy csomó európai 5g hálózatba rendesen alájuk vágott
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 napja
A hazai Nokiát hallottam, hogy leépítések vannak éppen, vagy már le is építették? 300 körüli IT-st mondtak, az Ericssonnál szintén mondtak ilyesmit. Sok a létszámstop, tehát nem vesznek fel embert, belülről megoldják.amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda
Persze, aki nagyon jó, az területtől függetlenül el tud helyezkedni, de a legtöbb ember nem nagyon jó - csak simán átlagos. És amíg régen egy átlagos IT-st is felszívott a piac és olyan béreket kerestek, hogy csak néztem, most azért ez nincs így, ahogy hallom.
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
Óriási a AI FOMO / hype miatt felizgult menedzsmentekben a túlmozgás, adattal nem alátámasztott ügyekben is...amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
Negritis, a vajda

2 napja
amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.van egy stagnálás, de közbe meg pörögnek a dolgok
MC12
én is és több haverom is nonstop kapja a megkereséseket, mert sajnos sok a kókler és kellene a kompetens ember
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
2 napja
Ugyan Pócs nem rossz téma, de ez talán izgalmasabb:www.portfolio.hu/gazdasag/20260618/igy-epult-fel-a-ner-vagyona-es-igy-lehetne-lebontani-843988
Az én jogász barátaim - jellemzően nem fideszesek ugye - többsége szerint ez tipikusan az "elméletileg szép - gyakorlatilag nem kéne" dolog, mert játék a tűzzel, és vannak erre jobb, legalálisabb, egyszerűbb eljárások (ahogy a kekva vagyon is simán vissza lett véve, még különösebben buherálni se kellett hozzá). A kisebbség szerint viszont kurvajó ötlet és meg kell lépni, be kell vezetni a jogrendbe a fogalmat aztán hajrá 😀
Nekem egyébként tetszik, kreatív, lett bele munka rakva, kellően elborult ötlet visszamenőlegesen rámutatni dolgokra, hogy az politikai tulajdon, ezért elveszem, megszüntetem, az nem, az igen, az nem, az igen stb.
Ami viszont elgondolkodtatóbb, az a gazdasági hatás, amit az elmélet eredeti szerzői (Tóth - Lendvai) is elkennek (nyilván, jogászok....), tehát hogy ebből rövid és közép távon munkanélküliség és gazdasági csökkenés (recesszió) lesz, lenne, ami az ELTE jogfilozfiai tanszékéről tűnhet átemeneti problémának (ezt is írják), de a melósnak - amilyen területeket felsorolnak, ott sima melósok tízezrei dolgoznak - valóságos lesz a hiteltörlesztő a következő hónapban. Egyébként ebben látom a politikai akadályát is. Hiszen ha nem akarja, hogy munkanélküliség legyen, akkor át kell játszania egy Tiszás, vagy ad absurdum "sima" oligarchának, de akkor ugye borul az elmélet alapja, ha nem teszi, akkor meg az lesz, amit fentebb írnak. Bevállalható-e a NER gazdasági hátországának ilyen típusú szétszedése és a magyar gazdaság "megtisztítása" ezen az áron vagy sem, vagy csak részben, vagy hosszabb idő alatt.
Vagy szétesik magától és hozzá se kell nyúlni - néhány területen igen, néhényan nem... - , de a probléma - munkanélküliség - akkor is be fog következni. Éshát az, hogy idehaza 5% körüli, tehát alacsony a munkanélküliség az elsősorban demográfia és elvándorlás miatt van, nem azért, mert olyan könnyű melót találni. Legalábbis a piacon azt látom, hallom, hogy fizikai melót még csak-csak, de fehér gallérost azért elég nehéz találni, simán 1-2 év (!) is van, mire elhelyezkedik valaki, amúgy főleg az IT-szektorból hallom mostanság, hogy dögrovás van és fejlesztők, programozók se taláknak állást ukmukfuk.
Érdekes kérdés na.
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
Miért is?A fidesznek a jelenlegi helyzetben az is elég, ha nem mozdulnak.Ez a lényeg. HISZIK.Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.olvass Fideszes kommenteket
KB23
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
NB2
A másik oldal arról van meggyőződve, hogy nem mondd igazat. Ez az ügy egy centit nem fog mozdítani az erővonalakon.
Gyurma Pappa
zinedine5
2 napja
A fidesznek a jelenlegi helyzetben az is elég, ha nem mozdulnak.Ez a lényeg. HISZIK.Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.olvass Fideszes kommenteket
KB23
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
NB2
A másik oldal arról van meggyőződve, hogy nem mondd igazat. Ez az ügy egy centit nem fog mozdítani az erővonalakon.
Gyurma Pappa
3 napja
Ez a lényeg. HISZIK.Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.olvass Fideszes kommenteket
KB23
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
NB2
A másik oldal arról van meggyőződve, hogy nem mond igazat. Ez az ügy egy centit nem fog mozdítani az erővonalakon.
Szerkesztette: Gyurma Pappa

3 napja
Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.olvass Fideszes kommenteket
KB23
ők most azt hiszik Pócsnál van az igazság
3 napja
Most egyébként Pöcs János mit vár ettől a messziről kamu szagú "interjútól"? Őt egy darabig védi a mentelmi joga, de az alanya meg lesz hurcolva nem kicsit és csak maga alatt vágja a fát ez a gyökér.
3 napja
Akkor bye-bye tek..Szegő századost meg remélem áthelyezik smasszernek mondjuk a csillagba.
telex.hu/belfold/2026/06/18/terrorelharitasi-kozpont-tek-orfk-keszenleti-rendorseg-nemzeti-nyomozo-iroda
warr_b
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
