Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

1 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
Amúgy korrupcióval kapcsolatban beszélgettem egy régi barátommal, és beszélgetés közben jött elő, hogy úgy 20 éve azt is nehéz volt elhinnem/felfognom, hogy a közbeszerzések kb. 7-10%-a megy korrupcióra, és az urambátyám gazdasági tevékenységek (értsd verseny nélküli pénzlenyúlás, állami és piaci szektorban együtt) 5% körül lehet. Olyan sok ezer milliárdos szám jött ki már akkor is ebből, hogy nehéz volt elhinnem, még, ha az 5%-ot egyébként minden további nélkül elhittem. És ugyanígy voltam a NER korrupcióval is. Tudtam, biztos voltam benne (személyesen tapasztaltam is), hogy messze nagyobb mértékű, mint a rendszerváltás óta valaha volt, de a nagyságrend hihetetlennek tűnt. MP kampánybeli dumáját is (miből lesz nyugdíjemelésre, meg a többi ígéretre) túlzónak gondoltam, hogy olyan sok folyik ki a szitán, hogy ha azt megfogják, már rengeteg dologra fog jutni.

Nos, a választások óta eltelt 2 hónap alatt eljutottam oda, hogy már bármit elhiszek. Úgy röpködnek a 10 meg 100 milliárdok, hogy az ember olvassa és 10 perc múlva már nem is emlékszik rá, mert újabb 10 meg 100 milliárdos hír jön. Megint, ezredszer is leírom, hadd röhögjek magamon: ezt se gondoltam volna. 😊
peterk2005 udvari bolond
Még ha csak 10 meg 100 milliárdok lennének, de itt 3-500-1000 milliárdok röpködnek.
És akkor még vedd bele azt is, hogy mennyi büntetést fizetünk az EU-nak, mert OV baszakodni akar.
1 napja
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 388 — Bears & Illinois fan
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Hallottam mik mennek agrárminisztériumban.
Pl. elkezdtek előkészíteni egy madarinfluenzás anyagot és közben szóltak nekik a “régiek”, hogy fasza csak amúgy sertés pestis van. 😀
Toca
Egy picit off a téma, de ha már meg lett említve a sertéspestis, azt hallottam, hogy a vaddisznók terjesztik. Nem vagyok szakértő, de azt tudom, hogy pár éve komoly pályázatok voltak a sertés és a baromfi, tavaly meg a marhatelepek járványvédelmére. Ezekben a komoly vadvédelmi kerítéstől, a csizma és gumimosótól, fertőtlenítő kapuig, öltöző, betegistálló stb tudtak pályázni. A disznók amúgy is kényesek, utcai ruhában nem lehet bemenni stb, stb, akkor hogy a faszba fertőzi meg a vaddisznó az állományt? Vagy inkább az van, hogy a legtöbb telepen leszarják a higiéniai dolgokat? Ha van érintett vagy hozzáértő, elmondhatná a dolgokat.

Szerkesztette: csi77

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
1 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy korrupcióval kapcsolatban beszélgettem egy régi barátommal, és beszélgetés közben jött elő, hogy úgy 20 éve azt is nehéz volt elhinnem/felfognom, hogy a közbeszerzések kb. 7-10%-a megy korrupcióra, és az urambátyám gazdasági tevékenységek (értsd verseny nélküli pénzlenyúlás, állami és piaci szektorban együtt) 5% körül lehet. Olyan sok ezer milliárdos szám jött ki már akkor is ebből, hogy nehéz volt elhinnem, még, ha az 5%-ot egyébként minden további nélkül elhittem. És ugyanígy voltam a NER korrupcióval is. Tudtam, biztos voltam benne (személyesen tapasztaltam is), hogy messze nagyobb mértékű, mint a rendszerváltás óta valaha volt, de a nagyságrend hihetetlennek tűnt. MP kampánybeli dumáját is (miből lesz nyugdíjemelésre, meg a többi ígéretre) túlzónak gondoltam, hogy olyan sok folyik ki a szitán, hogy ha azt megfogják, már rengeteg dologra fog jutni.

Nos, a választások óta eltelt 2 hónap alatt eljutottam oda, hogy már bármit elhiszek. Úgy röpködnek a 10 meg 100 milliárdok, hogy az ember olvassa és 10 perc múlva már nem is emlékszik rá, mert újabb 10 meg 100 milliárdos hír jön. Megint, ezredszer is leírom, hadd röhögjek magamon: ezt se gondoltam volna. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
A Pócs féle Zsolti bácsis sztori hol tart most? Nincs kedvem se Pócsot se senkit nézni már ebben az ügyben...
peterk2005 udvari bolond
Álló háború, ahol a fidess áll vesztésre. Konkrétan mindenki röhög rajta. 😄
1 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Pócs féle Zsolti bácsis sztori hol tart most? Nincs kedvem se Pócsot se senkit nézni már ebben az ügyben...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 napja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 941
Bassz, ez az ember hülyébb mint gondoltam 🤣
Ilyet mondani egy kritikus lapnak, igen buta húzás.

"az új miniszterelnök még Orbánnál is szemtelenebbül él vissza hatalmas parlamenti többségével."


 444.hu/2026/06/20/sulyok-a-politiconak-magyar-meg-orbannal-is-szemtelenebbul-el-vissza-hatalmas-parlamenti-tobbsegevel-en-vedem-meg-a-demokratikus-normakat

Szerkesztette: KB23
1 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Hallottam mik mennek agrárminisztériumban.
Pl. elkezdtek előkészíteni egy madarinfluenzás anyagot és közben szóltak nekik a “régiek”, hogy fasza csak amúgy sertés pestis van. 😀
Toca
lehet a jövőbe látnak, a madárinfulenza lesz a következő
slowmotion
Szóval nem igazuk van, hanem igazuk lesz?
Jó kilátások. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt valami hozzáértő igazán elmondhatná, hogy a Fidesz mit lát Sulyokban, ami miatt ennyire védeni kell?…
somoskovig
Küllőt

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
1 napja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 519 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
A Zsóti gépéről ment az igeforrás, hogy 503-at dob a site? Vagy elfogyott money?
gamerkr
Most ez mi?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
letérdelt a vadhajtások
resistance is futile
Sajnos már megy 😕

1 napja
slowmotion Dallas Cowboys 28 138 — Cowboys fan
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Hallottam mik mennek agrárminisztériumban.
Pl. elkezdtek előkészíteni egy madarinfluenzás anyagot és közben szóltak nekik a “régiek”, hogy fasza csak amúgy sertés pestis van. 😀
Toca
lehet a jövőbe látnak, a madárinfulenza lesz a következő
1 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
 444.hu/2026/06/20/szilagyi-ugy-sertetten-lemondott-a-magyar-sportjogasz-tarsasag-arrol-hogy-tagot-delegaljon-a-mob-ba

A Sportjus (is) fullba tolja a kretént.
1 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
A Zsóti gépéről ment az igeforrás, hogy 503-at dob a site? Vagy elfogyott money?
gamerkr
Most ez mi?
bcsarli, Udvari Főkóstoló
letérdelt a vadhajtások
1 napja
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 9 519 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
A Zsóti gépéről ment az igeforrás, hogy 503-at dob a site? Vagy elfogyott money?
gamerkr
Most ez mi?

1 napja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 085
Korábban sokat beszéltünk itt Kapu Tiborról, itt elég részletesen kifejti a szerepvállalásának az okát és kicsit más megvilágításba helyezi azt.

 youtu.be/jAmXnnLSfCM?t=2068

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
1 napja
Toca Minnesota Vikings 20 705 — Vikings fan
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Hallottam mik mennek agrárminisztériumban.
Pl. elkezdtek előkészíteni egy madarinfluenzás anyagot és közben szóltak nekik a “régiek”, hogy fasza csak amúgy sertés pestis van. 😀
1 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
Őszentsége Sobri Jóska
A színfalak mögött sokkal összetettebb figura
resistance is futile
De alapvetően ugye úgy sétál mint egy kacsa... You know the drill..

Most igazolta újra: lehet bármennyire összetett figura alapvetően a legfontosabb szerepe, hogy kiszolgálja illetve most még Hiroo Onodaként védje a császárt. Nem érdekli a saját karrierje, az élete a szolgálat.
Gyurma Pappa
bizonyosan, ettől még az utolsó pillanatában ügyészként vonult le a színpadról és nem szolgaként. Nem véletlenül száműzték az ab-ba.
1 napja
gamerkr Green Bay Packers 11 942 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
A Zsóti gépéről ment az igeforrás, hogy 503-at dob a site? Vagy elfogyott money?

1 napja
Beki New York Jets 2 876
Na Fityeszék szerint MP sógora alkut kötött az alkotmánybírák többségével... húú de geci buták ezek...
1 napja
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 701 — Csodabogár
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Miért hitted ezt?
ender1112
volt 16 év nézni és hallgatni ezeket a kreténeket, gondolná az ember, hogy talán eszükbe jut mit nem kell leutánozni. józan paraszti ész junó.

1 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 842 — Víí veeer dö cseempjönsz.
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Miért hitted ezt?
1 napja
Jughead Dallas Cowboys 6 747
Azt valami hozzáértő igazán elmondhatná, hogy a Fidesz mit lát Sulyokban, ami miatt ennyire védeni kell? Mert hogy nem ez lesz az a téma, ami majd jól összerántja a tábort és újakat is bevonz, az tuti…
somoskovig
Teljes lukra futás, MP-éknek annál jobb minél tovább ez a téma, nem véletlen nem sietik el a váltást.
1 napja
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 4 047
Azt valami hozzáértő igazán elmondhatná, hogy a Fidesz mit lát Sulyokban, ami miatt ennyire védeni kell? Mert hogy nem ez lesz az a téma, ami majd jól összerántja a tábort és újakat is bevonz, az tuti…
somoskovig
Szerintem egyszerű kommunikációs trükk ez is, mint minden amit csinálnak. Addig se az MNB meg a Szőlő utca van pl napirenden.
1 napja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
Azt valami hozzáértő igazán elmondhatná, hogy a Fidesz mit lát Sulyokban, ami miatt ennyire védeni kell? Mert hogy nem ez lesz az a téma, ami majd jól összerántja a tábort és újakat is bevonz, az tuti…

1 napja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 558 — Chiefs GM
 telex.hu/sport/2026/06/20/kajak-kenu-egyetemi-vb-sukoroi-kovacs-katalin-nemzeti-kajak-kenu-akademia
50 milliárd jól elköltve ismét
Beki
Meg 1-2 év, és fasza tájfutó központ lehet belőle.

1 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
 telex.hu/sport/2026/06/20/kajak-kenu-egyetemi-vb-sukoroi-kovacs-katalin-nemzeti-kajak-kenu-akademia
50 milliárd jól elköltve ismét
Beki
Csak a linkből tippelem, hogy Katalin férje is közreműködött.