Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

4 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Én a korábbi hozzászólásomban kifejtettem, hogy ezzel önmagában nem értek egyet, de akkor hozzád is szól a kérdésem, hogy hol van az a határ, ahol az emberre már nem kell köpködni? Mert ha munkahelyet váltasz, de országot nem, akkor is adod a táptalajt a kormánynak, aki elment az országból, mert semmilyen formában nem tudott azonosulni Orbánékkal, az megszólhatja az itthon maradókat?
ervinator
Bárki megszólhat bárkit bármiért, de nem kell se neked, se nekem határokat kreálni.
Erre vannak Magyarország hatályos törvényei.
Az erkölcs meg az etika mindig is full szubjektív volt.
Engedd el, hogy neked kell ezt szétválogatnod.
Azt utálsz akit akarsz, én meg azt nem utálok akit én akarok.
Nincs univerzális zsinórmerték, a világ ennél összetettebb.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem félreérted a felvetésemet.
Én nem szeretnék határokat szabni, én annak a gondolatmenetét szeretném megismerni, aki azt mondja, hogy bár nem voltál aktív kiszolgálója a rendszernek, de mégis ott voltál egy munkahelyen, ahol kiszolgálták a rendszert, akkor viseld el, ha ezt szóváteszik. Erre irányult a kérdésem, hogy akkor meddig kell elviselni a szóvátételt szerintük.
ervinator
Én a 14-es önkori kampányban csináltam a Fidesznek kampányrendezvényt. Könnyű meló, jó pénz, senki se ugatott bele, a teljes 8 órás programban a fideszes polgi beszélt 10 percet. (Nem szavaztam 14-ben a Fideszre) A 22-esben már nem csináltam volna. Valaki már 14-ben se csinált volna, valaki meg még idén is. Ő dolguk.
Molnár Áron sose volt barátja a Fidesznek. Mégis szerepelt kurzusfilmben (Hadik). Ezért basztatni kéne? Szerintem nem. Ahogy Horváth Lajos Ottót vagy Lukács Sandort a Petőfi film miatt?
Szerintem jobb előre nézni, mint hátra.

4 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Abszolút értem Stez érveit is a családos, hiteles munkavállalókról. És nem azzal van a baj, ha valaki kurva és pénzért baszik, hanem amikor kimondják akkor kikéri magának.. Itt csak ennyiről van szó.
topin
Nem erről van szó, hanem arról, hogy jön X vagy Y és megkérdi, hogy "hol szabjunk határt?"
Kurvaanyázzon, hogy Hajós, Majka a TV2-ben vagy Juliska, az Origo popzenei híreinek firkálgatója a NER szekerét tolta, szíve joga, de határt nem kell szabnia.
Majd kivizsgálják szépen, törvényesen, hogy ki mit tett, és ezzel mit szegett meg, mit nem, de pont a dolog általad is átlátott összetettsége miatt nem kell a folyamatokba beleerkölcscsőszködni, mert az tipik SZDSZ 2.0, ráadásul nem győzöm hangsúlyozni, hogy a szóba került kirúgásokat nem MP-ék ejtették meg erkölcsi/etikai alapon, hanem a NER, vegytiszta anyagi megfontolasból. ezen kárörvendeni nem ugyanaz, mint egy vezető fideszesen vagy Deák, Stefka, Huth féle propagandistán.
És nyilván más volt a helyzet egy háborúban, mint egy 21.századi maffiállamban, de az etikai, erkölcsi számonkérhetőség ezeken a pimf szinteken ugyanaz. Vagy van utólag, kívülről, vagy nincs. Szerintem ilyen embereknél nincs. Jóhogy nem kérjük számon a kurvát, hogy leszopta a fideszes polgit, vagy a kivitelezőt, aki nyaralót épített egy fideszes ogy-i képviselőnek, mert a médiaban a Duna TV-be turisztikai riportot készítő, az Origora Taylor Swiftről író, vagy az MTVA onlinera a BL-döntőről tudosító médiamunkas kb. ez a szint.
Meglepne ha ezt nem látnád pont te.
Őszentsége Sobri Jóska
Én látom ezt. Csak a Swift meg a BL döntő mellett mást is arcukba adtak azon a felületen. És ezt tudta az is, aki azt a cikket írta. És azért ne csináljunk úgy, hogy a tehetséges embereket ne szippantotta volna fel a piac. Aki meg nem volt az, annak tudnia kellett hogy amíg a cici tejet ad, addig van lehetőség ezen lógni és minél tovább lóg, annál esélytelenebb átmenni máshova.

Nem török pálcát egyik felett se, nem is kárörvendek. Egyszerűen tudniuk kellett, hogy meddig tart a munkaidejük és utána vége a karriernek. Biztos van akinek megérte rövidtávon. Aztán ha most el tud helyezkedni, akkor valszeg sikerült volna előtte is.
topin
Elfogadom, hogy neked ez így jön le.
Szerintem te még emlékszel a régi onlinepókeres időkből (2010-14 környéke) arra, hogy voltak szervezett csalások az Unibetnél, illetve a Full Tiltnél. Ebből sok tróger sokat profitált. Phil Hellmuth meg Gus Hansen vitte oda az embereket, akkor ők is csalók? Meg azok az adminok és modok akik a döntő asztali osztásokat menedzselték? És aki az irodában a kifizetéseket hagyta jóvá? Az emaileket küldözgető menedzserek?
Ne legyünk már ennyire kétbitesek, a világ nem fehér vagy fekete.

4 napja
topin New England Patriots 2 384
Én a korábbi hozzászólásomban kifejtettem, hogy ezzel önmagában nem értek egyet, de akkor hozzád is szól a kérdésem, hogy hol van az a határ, ahol az emberre már nem kell köpködni? Mert ha munkahelyet váltasz, de országot nem, akkor is adod a táptalajt a kormánynak, aki elment az országból, mert semmilyen formában nem tudott azonosulni Orbánékkal, az megszólhatja az itthon maradókat?
ervinator
Bárki megszólhat bárkit bármiért, de nem kell se neked, se nekem határokat kreálni.
Erre vannak Magyarország hatályos törvényei.
Az erkölcs meg az etika mindig is full szubjektív volt.
Engedd el, hogy neked kell ezt szétválogatnod.
Azt utálsz akit akarsz, én meg azt nem utálok akit én akarok.
Nincs univerzális zsinórmerték, a világ ennél összetettebb.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem félreérted a felvetésemet.
Én nem szeretnék határokat szabni, én annak a gondolatmenetét szeretném megismerni, aki azt mondja, hogy bár nem voltál aktív kiszolgálója a rendszernek, de mégis ott voltál egy munkahelyen, ahol kiszolgálták a rendszert, akkor viseld el, ha ezt szóváteszik. Erre irányult a kérdésem, hogy akkor meddig kell elviselni a szóvátételt szerintük.
ervinator
A munkahelyig.
4 napja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 085
Én a korábbi hozzászólásomban kifejtettem, hogy ezzel önmagában nem értek egyet, de akkor hozzád is szól a kérdésem, hogy hol van az a határ, ahol az emberre már nem kell köpködni? Mert ha munkahelyet váltasz, de országot nem, akkor is adod a táptalajt a kormánynak, aki elment az országból, mert semmilyen formában nem tudott azonosulni Orbánékkal, az megszólhatja az itthon maradókat?
ervinator
Bárki megszólhat bárkit bármiért, de nem kell se neked, se nekem határokat kreálni.
Erre vannak Magyarország hatályos törvényei.
Az erkölcs meg az etika mindig is full szubjektív volt.
Engedd el, hogy neked kell ezt szétválogatnod.
Azt utálsz akit akarsz, én meg azt nem utálok akit én akarok.
Nincs univerzális zsinórmerték, a világ ennél összetettebb.
Őszentsége Sobri Jóska
Szerintem félreérted a felvetésemet.
Én nem szeretnék határokat szabni, én annak a gondolatmenetét szeretném megismerni, aki azt mondja, hogy bár nem voltál aktív kiszolgálója a rendszernek, de mégis ott voltál egy munkahelyen, ahol kiszolgálták a rendszert, akkor viseld el, ha ezt szóváteszik. Erre irányult a kérdésem, hogy akkor meddig kell elviselni a szóvátételt szerintük.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
4 napja
topin New England Patriots 2 384
Abszolút értem Stez érveit is a családos, hiteles munkavállalókról. És nem azzal van a baj, ha valaki kurva és pénzért baszik, hanem amikor kimondják akkor kikéri magának.. Itt csak ennyiről van szó.
topin
Nem erről van szó, hanem arról, hogy jön X vagy Y és megkérdi, hogy "hol szabjunk határt?"
Kurvaanyázzon, hogy Hajós, Majka a TV2-ben vagy Juliska, az Origo popzenei híreinek firkálgatója a NER szekerét tolta, szíve joga, de határt nem kell szabnia.
Majd kivizsgálják szépen, törvényesen, hogy ki mit tett, és ezzel mit szegett meg, mit nem, de pont a dolog általad is átlátott összetettsége miatt nem kell a folyamatokba beleerkölcscsőszködni, mert az tipik SZDSZ 2.0, ráadásul nem győzöm hangsúlyozni, hogy a szóba került kirúgásokat nem MP-ék ejtették meg erkölcsi/etikai alapon, hanem a NER, vegytiszta anyagi megfontolasból. ezen kárörvendeni nem ugyanaz, mint egy vezető fideszesen vagy Deák, Stefka, Huth féle propagandistán.
És nyilván más volt a helyzet egy háborúban, mint egy 21.századi maffiállamban, de az etikai, erkölcsi számonkérhetőség ezeken a pimf szinteken ugyanaz. Vagy van utólag, kívülről, vagy nincs. Szerintem ilyen embereknél nincs. Jóhogy nem kérjük számon a kurvát, hogy leszopta a fideszes polgit, vagy a kivitelezőt, aki nyaralót épített egy fideszes ogy-i képviselőnek, mert a médiaban a Duna TV-be turisztikai riportot készítő, az Origora Taylor Swiftről író, vagy az MTVA onlinera a BL-döntőről tudosító médiamunkas kb. ez a szint.
Meglepne ha ezt nem látnád pont te.
Őszentsége Sobri Jóska
Én látom ezt. Csak a Swift meg a BL döntő mellett mást is arcukba adtak azon a felületen. És ezt tudta az is, aki azt a cikket írta. És azért ne csináljunk úgy, hogy a tehetséges embereket ne szippantotta volna fel a piac. Aki meg nem volt az, annak tudnia kellett hogy amíg a cici tejet ad, addig van lehetőség ezen lógni és minél tovább lóg, annál esélytelenebb átmenni máshova.

Nem török pálcát egyik felett se, nem is kárörvendek. Egyszerűen tudniuk kellett, hogy meddig tart a munkaidejük és utána vége a karriernek. Biztos van akinek megérte rövidtávon. Aztán ha most el tud helyezkedni, akkor valszeg sikerült volna előtte is.
4 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Én a korábbi hozzászólásomban kifejtettem, hogy ezzel önmagában nem értek egyet, de akkor hozzád is szól a kérdésem, hogy hol van az a határ, ahol az emberre már nem kell köpködni? Mert ha munkahelyet váltasz, de országot nem, akkor is adod a táptalajt a kormánynak, aki elment az országból, mert semmilyen formában nem tudott azonosulni Orbánékkal, az megszólhatja az itthon maradókat?
ervinator
Bárki megszólhat bárkit bármiért, de nem kell se neked, se nekem határokat kreálni.
Erre vannak Magyarország hatályos törvényei.
Az erkölcs meg az etika mindig is full szubjektív volt.
Engedd el, hogy neked kell ezt szétválogatnod.
Azt utálsz akit akarsz, én meg azt nem utálok akit én akarok.
Nincs univerzális zsinórmerték, a világ ennél összetettebb.

4 napja
topin New England Patriots 2 384
De itt nem arrol van szo, hogy valaki kurva es penzert baszik. Itt arrol van szo, hogy van egy bordely, amiben a kurvaknak rossz kiruk van, majd a bordelyban megszoritas jon es kibasszak a takaritokat, a kulonbozo kisegito szemelyzetet, de a rossz hiru kurvak es a meg rosszabb hiru madam meg marad, a bordely meg ugyanugy folytatja a mukodeset. Az emberek meg tapsikolnak es kopnek a takaritokra, mondvan, megerdemeltek, mert ott voltak. De kozben a lenyeg nem ez, hanem az, hogy valojaban ebben a bordelyban, a madamnak, a kurvaknal semmi lenyegi valtozas sem tortenik.

A "kurva es penzert baszik" az azokra lenne megfelelo jelzo az origo eseteben, akik gyartottak a propagandat es a politikai szarokat, akik tenyleg mentek is a vonallal. Na oket kellene kisoporni. Az, ha kibaszod a takaritokat, a bordelyban meg ugyanugy kurvalkodni fognak, ha ott vannak a kurvak.

Remelem erted a hasonlatot. 🙂
Stez
Abszolút értem, de ettől még minden leütött karakter olvasót vitt oda, aki aztán más tartalommal is szembesült nem csak azzal ami miatt odatévedt. Minden megszerkesztett kép, cikk, videó ugyanígy teljesített. Ha te becsalsz egy embert a bárba, mert valami nagyon szépet tálalsz, de ott bent megölik, akkor mégiscsak te vitted oda és tudtad mi fog vele történni, annak ellenére hogy te magad se bántani nem akartad és még minőséget is adtál neki.

És én abszolút értem, hogy ezt sokan nem hagyták ott, van rá magyarázat és ok. De ha szóba kerül, akkor ezt el kell ismerni, hogy egy személyes dolog fontosabb volt mindennél. És egyáltalán nem biztos, hogy ne lett volna más lehetőség.
4 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Abszolút értem Stez érveit is a családos, hiteles munkavállalókról. És nem azzal van a baj, ha valaki kurva és pénzért baszik, hanem amikor kimondják akkor kikéri magának.. Itt csak ennyiről van szó.
topin
Nem erről van szó, hanem arról, hogy jön X vagy Y és megkérdi, hogy "hol szabjunk határt?"
Kurvaanyázzon, hogy Hajós, Majka a TV2-ben vagy Juliska, az Origo popzenei híreinek firkálgatója a NER szekerét tolta, szíve joga, de határt nem kell szabnia.
Majd kivizsgálják szépen, törvényesen, hogy ki mit tett, és ezzel mit szegett meg, mit nem, de pont a dolog általad is átlátott összetettsége miatt nem kell a folyamatokba beleerkölcscsőszködni, mert az tipik SZDSZ 2.0, ráadásul nem győzöm hangsúlyozni, hogy a szóba került kirúgásokat nem MP-ék ejtették meg erkölcsi/etikai alapon, hanem a NER, vegytiszta anyagi megfontolasból. ezen kárörvendeni nem ugyanaz, mint egy vezető fideszesen vagy Deák, Stefka, Huth féle propagandistán.
És nyilván más volt a helyzet egy háborúban, mint egy 21.századi maffiállamban, de az etikai, erkölcsi számonkérhetőség ezeken a pimf szinteken ugyanaz. Vagy van utólag, kívülről, vagy nincs. Szerintem ilyen embereknél nincs. Jóhogy nem kérjük számon a kurvát, hogy leszopta a fideszes polgit, vagy a kivitelezőt, aki nyaralót épített egy fideszes ogy-i képviselőnek, mert a médiaban a Duna TV-be turisztikai riportot készítő, az Origora Taylor Swiftről író, vagy az MTVA onlinera a BL-döntőről tudosító médiamunkas kb. ez a szint.
Meglepne ha ezt nem látnád pont te.

4 napja
topin New England Patriots 2 384
Én a korábbi hozzászólásomban kifejtettem, hogy ezzel önmagában nem értek egyet, de akkor hozzád is szól a kérdésem, hogy hol van az a határ, ahol az emberre már nem kell köpködni? Mert ha munkahelyet váltasz, de országot nem, akkor is adod a táptalajt a kormánynak, aki elment az országból, mert semmilyen formában nem tudott azonosulni Orbánékkal, az megszólhatja az itthon maradókat?
ervinator
nem kell köpködni senki, épp ezt írtam
hanem tudomásul kell vennie annak aki a döntést hozta, hogy miért tette
és amikor ez szóba kerül, akkor nem megsértődni, hanem azt mondani, igen nekem ez így volt kényelmes/biztonságos

Ugye sok melóban ezt nem lehetett megtenni, hogy elmegy az ember független vagy ellenzéki oldalra dolgozni, mert konkrétan voltak olyan munkakörök, amikben csak állami szereplők dominálnak. Mégis voltak, akik inkább kiálltak és vállaltál hogy akkor vonalon kívülre kerülnek. Ők baromi sokat tettek hozzá a váltáshoz.

Az országváltás szerintem nem ugyanaz mint a munkahely. De manapság már ezt is könnyebb meglépni, mint 20-30-40 éve. Sok ismerősöm, rokonom kiment az elmúlt 16 évben, köztük a húgom is. És még több mondta, ha megint a ner nyer, akkor tipliznek. Olyanok is, akik bőven átlag felett éltek, de nem akarták ilyen légkörben felnevelni a gyerekeiket. És mi is úgy voltunk vele, hogy bár kurvára nem vagyunk már fiatalok és mindegy ki van hatalmon a megélhetésünket nem fenyegeti, de a morál miatt nem kérünk akkor belőle tovább mi sem.

Azonban sok országváltó nem azért ment el, mert a nerből volt elege, hanem mert jobban meg tudott élni. Ha a sok mediaworksos többet kapott volna máshol, akkor átmentek volna. Szóval ebben a kontextusban nem lehet összevetni a munkahely meg az ország váltását.
4 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Én értem ezt a gondolkodást, csak hol szabunk határt?
Mert ugye minden itthon dolgozó magyar ember fizette az adót a volt kormányunknak, szóval éppen ki lehetett volna menni mindenkinek külföldre dolgozni ezzel is elhatárolódva.
ervinator
Ez a végletes erkölcscsőszködés messszire vezet, de legfőképp sehova.
Nem neked kell megítélned más erkölcsi döntéseit. Persze megteheted, de mi haszna?
Nem kell sehol se határt szabnunk, se nekem, se neked, ezért vannak törvények, azok elrendezik a dolgokat. Amiket meg nem rendeznek el, azokat nem neked kell.
Sváb nagyapám fodrász volt a 2.vh-ban, sok nyilas vezető járt hozzá, jóban volt velük, egyiknek se vágta el a torkát, nem is emigrált, el se határolódott. De a zsidó haverjának és az egész családjanak segített hamis papírokat intézni, illetve sok zsidónak átfestette a haját szőkére, mint "első védelmi vonal".
Akkor így mentek a dolgok, az elmúlt 16 évben meg emígy. Teljesen feleslegesek a valóságot ignoráló, torzító ítélkezések, határszabások.
Őszentsége Sobri Jóska
Szemléletes a példát, de nem időt álló.
Akkoriban egy fodrász az fodrász volt, azt tudta dolgozni amihez papírja volt.
Ha elvágta volna bárki nyakát, akkor kivégzik. Szóval zéró mozgástere volt.

Ma meg egy médiában dolgozó nem ezen a skálán mozog. Átmehet olyan helyre, ahol nem kell felköpni és aláállni. Én is ismerek sok olyan tévést, újságírót, akik maradtak annak ellenére hogy nem értettek egyet és a tiszára szavaztak. Egyértelműen megélhetési vagy karrier elősegítő döntés ez. Nincs ezzel semmi baj, érthető. Csak amikor ki van mondva, akkor ne húzza a száját senki, hiszen mindegyiküknek volt választása odébb állni.

Messze nem olyan kaliberű hatásuk van mint egy Majka, Tilla, Hajós hármasnak. Akikből kettő mindig kikéri magának, hogy az nem is úgy volt. És ismerem mindkettőt személyesen is, bírom is őket, mégse tudok igazat adni nekik. Mert ők aztán végképp megtehették volna, hogy köszi ebből nem kérek. És a szórakoztató részleg nem politizál azt értem, de tematizálja a csatornát, odakapcsoltatja a tévét, teret ad az 1 perceseknek stb.. Csak fáj megérteni nekik ezt.

Abszolút értem Stez érveit is a családos, hiteles munkavállalókról. És nem azzal van a baj, ha valaki kurva és pénzért baszik, hanem amikor kimondják akkor kikéri magának.. Itt csak ennyiről van szó.
topin
De itt nem arrol van szo, hogy valaki kurva es penzert baszik. Itt arrol van szo, hogy van egy bordely, amiben a kurvaknak rossz kiruk van, majd a bordelyban megszoritas jon es kibasszak a takaritokat, a kulonbozo kisegito szemelyzetet, de a rossz hiru kurvak es a meg rosszabb hiru madam meg marad, a bordely meg ugyanugy folytatja a mukodeset. Az emberek meg tapsikolnak es kopnek a takaritokra, mondvan, megerdemeltek, mert ott voltak. De kozben a lenyeg nem ez, hanem az, hogy valojaban ebben a bordelyban, a madamnak, a kurvaknal semmi lenyegi valtozas sem tortenik.

A "kurva es penzert baszik" az azokra lenne megfelelo jelzo az origo eseteben, akik gyartottak a propagandat es a politikai szarokat, akik tenyleg mentek is a vonallal. Na oket kellene kisoporni. Az, ha kibaszod a takaritokat, a bordelyban meg ugyanugy kurvalkodni fognak, ha ott vannak a kurvak.

Remelem erted a hasonlatot. 🙂

4 napja
Beki New York Jets 2 876
Origonál is állomány 3/4-e repült.
4 napja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 085
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Én értem ezt a gondolkodást, csak hol szabunk határt?
Mert ugye minden itthon dolgozó magyar ember fizette az adót a volt kormányunknak, szóval éppen ki lehetett volna menni mindenkinek külföldre dolgozni ezzel is elhatárolódva.
ervinator
Ez a végletes erkölcscsőszködés messszire vezet, de legfőképp sehova.
Nem neked kell megítélned más erkölcsi döntéseit. Persze megteheted, de mi haszna?
Nem kell sehol se határt szabnunk, se nekem, se neked, ezért vannak törvények, azok elrendezik a dolgokat. Amiket meg nem rendeznek el, azokat nem neked kell.
Sváb nagyapám fodrász volt a 2.vh-ban, sok nyilas vezető járt hozzá, jóban volt velük, egyiknek se vágta el a torkát, nem is emigrált, el se határolódott. De a zsidó haverjának és az egész családjanak segített hamis papírokat intézni, illetve sok zsidónak átfestette a haját szőkére, mint "első védelmi vonal".
Akkor így mentek a dolgok, az elmúlt 16 évben meg emígy. Teljesen feleslegesek a valóságot ignoráló, torzító ítélkezések, határszabások.
Őszentsége Sobri Jóska
Szemléletes a példát, de nem időt álló.
Akkoriban egy fodrász az fodrász volt, azt tudta dolgozni amihez papírja volt.
Ha elvágta volna bárki nyakát, akkor kivégzik. Szóval zéró mozgástere volt.

Ma meg egy médiában dolgozó nem ezen a skálán mozog. Átmehet olyan helyre, ahol nem kell felköpni és aláállni. Én is ismerek sok olyan tévést, újságírót, akik maradtak annak ellenére hogy nem értettek egyet és a tiszára szavaztak. Egyértelműen megélhetési vagy karrier elősegítő döntés ez. Nincs ezzel semmi baj, érthető. Csak amikor ki van mondva, akkor ne húzza a száját senki, hiszen mindegyiküknek volt választása odébb állni.

Messze nem olyan kaliberű hatásuk van mint egy Majka, Tilla, Hajós hármasnak. Akikből kettő mindig kikéri magának, hogy az nem is úgy volt. És ismerem mindkettőt személyesen is, bírom is őket, mégse tudok igazat adni nekik. Mert ők aztán végképp megtehették volna, hogy köszi ebből nem kérek. És a szórakoztató részleg nem politizál azt értem, de tematizálja a csatornát, odakapcsoltatja a tévét, teret ad az 1 perceseknek stb.. Csak fáj megérteni nekik ezt.

Abszolút értem Stez érveit is a családos, hiteles munkavállalókról. És nem azzal van a baj, ha valaki kurva és pénzért baszik, hanem amikor kimondják akkor kikéri magának.. Itt csak ennyiről van szó.
topin
Én a korábbi hozzászólásomban kifejtettem, hogy ezzel önmagában nem értek egyet, de akkor hozzád is szól a kérdésem, hogy hol van az a határ, ahol az emberre már nem kell köpködni? Mert ha munkahelyet váltasz, de országot nem, akkor is adod a táptalajt a kormánynak, aki elment az országból, mert semmilyen formában nem tudott azonosulni Orbánékkal, az megszólhatja az itthon maradókat?

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
4 napja
topin New England Patriots 2 384
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Én értem ezt a gondolkodást, csak hol szabunk határt?
Mert ugye minden itthon dolgozó magyar ember fizette az adót a volt kormányunknak, szóval éppen ki lehetett volna menni mindenkinek külföldre dolgozni ezzel is elhatárolódva.
ervinator
Ez a végletes erkölcscsőszködés messszire vezet, de legfőképp sehova.
Nem neked kell megítélned más erkölcsi döntéseit. Persze megteheted, de mi haszna?
Nem kell sehol se határt szabnunk, se nekem, se neked, ezért vannak törvények, azok elrendezik a dolgokat. Amiket meg nem rendeznek el, azokat nem neked kell.
Sváb nagyapám fodrász volt a 2.vh-ban, sok nyilas vezető járt hozzá, jóban volt velük, egyiknek se vágta el a torkát, nem is emigrált, el se határolódott. De a zsidó haverjának és az egész családjanak segített hamis papírokat intézni, illetve sok zsidónak átfestette a haját szőkére, mint "első védelmi vonal".
Akkor így mentek a dolgok, az elmúlt 16 évben meg emígy. Teljesen feleslegesek a valóságot ignoráló, torzító ítélkezések, határszabások.
Őszentsége Sobri Jóska
Szemléletes a példát, de nem időt álló.
Akkoriban egy fodrász az fodrász volt, azt tudta dolgozni amihez papírja volt.
Ha elvágta volna bárki nyakát, akkor kivégzik. Szóval zéró mozgástere volt.

Ma meg egy médiában dolgozó nem ezen a skálán mozog. Átmehet olyan helyre, ahol nem kell felköpni és aláállni. Én is ismerek sok olyan tévést, újságírót, akik maradtak annak ellenére hogy nem értettek egyet és a tiszára szavaztak. Egyértelműen megélhetési vagy karrier elősegítő döntés ez. Nincs ezzel semmi baj, érthető. Csak amikor ki van mondva, akkor ne húzza a száját senki, hiszen mindegyiküknek volt választása odébb állni.

Messze nem olyan kaliberű hatásuk van mint egy Majka, Tilla, Hajós hármasnak. Akikből kettő mindig kikéri magának, hogy az nem is úgy volt. És ismerem mindkettőt személyesen is, bírom is őket, mégse tudok igazat adni nekik. Mert ők aztán végképp megtehették volna, hogy köszi ebből nem kérek. És a szórakoztató részleg nem politizál azt értem, de tematizálja a csatornát, odakapcsoltatja a tévét, teret ad az 1 perceseknek stb.. Csak fáj megérteni nekik ezt.

Abszolút értem Stez érveit is a családos, hiteles munkavállalókról. És nem azzal van a baj, ha valaki kurva és pénzért baszik, hanem amikor kimondják akkor kikéri magának.. Itt csak ennyiről van szó.
4 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Én értem ezt a gondolkodást, csak hol szabunk határt?
Mert ugye minden itthon dolgozó magyar ember fizette az adót a volt kormányunknak, szóval éppen ki lehetett volna menni mindenkinek külföldre dolgozni ezzel is elhatárolódva.
ervinator
Ez a végletes erkölcscsőszködés messszire vezet, de legfőképp sehova.
Nem neked kell megítélned más erkölcsi döntéseit. Persze megteheted, de mi haszna?
Nem kell sehol se határt szabnunk, se nekem, se neked, ezért vannak törvények, azok elrendezik a dolgokat. Amiket meg nem rendeznek el, azokat nem neked kell.
Sváb nagyapám fodrász volt a 2.vh-ban, sok nyilas vezető járt hozzá, jóban volt velük, egyiknek se vágta el a torkát, nem is emigrált, el se határolódott. De a zsidó haverjának és az egész családjanak segített hamis papírokat intézni, illetve sok zsidónak átfestette a haját szőkére, mint "első védelmi vonal".
Akkor így mentek a dolgok, az elmúlt 16 évben meg emígy. Teljesen feleslegesek a valóságot ignoráló, torzító ítélkezések, határszabások.

4 napja
Beki New York Jets 2 876
 hvg.hu/gazdasag/20260617_szegenyseg-fogyasztas-eurostat-gdp
4 napja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 2 085
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Én értem ezt a gondolkodást, csak hol szabunk határt?
Mert ugye minden itthon dolgozó magyar ember fizette az adót a volt kormányunknak, szóval éppen ki lehetett volna menni mindenkinek külföldre dolgozni ezzel is elhatárolódva.

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
4 napja
rva 4 700 — Me for President!
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy akkor akiket most kirúgnak az Origo-tól, a szakmájukban soha többé nem fognak tudni elhelyezkedni?

Magyarul ezek az emberek az egész életüket egy olyan munkahelyre építették fel, ahol kvázi bármit megtehetnek velük, mert nem tudnak onnan felmondani?
Üvöltözhetnek veled a főnökeid, üvöltözhetnek veled a beosztottjaid, beleköphetnek a kávédba, megehetik a bevitt ebédedet, nem engednek ki a mosdóba ha épp úgy tartja kedvük?

Csak mert ha nincs más munkahely a szakmán belül akkor A) bármit el kell tűrnöd ha nem akarsz éhenhalni B) el kell menned más szakmába dolgozni.

Magyarországon olyan szinten belénk van kódolva ez a "jajj úristen ha elvesztem az állásom egy földönfutó senki leszek" mentalitás, hogy az valami félelmetes, ellenben amikor megkérdem, hogy hány %-át rakja félre a dolgozó a fizetésének bármilyen váratlan kiadásra akkor meg pislogás van...
bobi0092
Szamos szerkesztoseg, medium van, ahol mar 16+ eve is ott voltak sokan, akik egyebkent megeltek x rendszert, es soha egyikhez sem bujtak, hanem csak probalva politikamentesen, csondben tettek a feladatukat, ami nem is politikahoz kototte oket. Tehat nem olyan munkahelyre epitettek fel, hanem beleestek, mert a fejuk felett felvasarolta valaki a lapot/portalt, vallalatot, etc. Es igen, sokan meg lesznek ezzel belyegezve a szakmaban, mikozben valoszinuleg kozuk nem volt a maniakus Fidesz-hivo fonokok amokfutasaihoz. A maniakus fonokok megis maradnak es folytatjak, ok meg ki vannak baszva, es a vicc, hogy pont azert, mert a fonokeik szar munkat vegeztek. 😀

Ez egy tok jo gondolat amugy, hogy „majd elmegyek mashova”, csak ez korulbelul az a szintu naivitas a mai Magyarorszagon, minthogy „aki dolgozni akar, az fog is tudni”. Mikozben tele vannak diplomasokkal a McDonaldsok meg a hasonlo helyek, ha nagyon gecik akarunk lenni, es abban az orszagban elsz, ahol a seggedbe feldughatod a sok diplomadat is, mert hiaba vagy ezerszer kepzettebb egy poziciora, helyetted sok esetben azt fogjak valasztani, akinek kapcsolata van. Tehat kurvara nem fair. Na most az ujsagiroi szakma aztan foleg ilyen. Es foleg annyira at lett itatva a rendszer narancsra, hogy ha egy hozzajuk kotheto lapnal/portalnal felmondtal, akkor kb. ki voltal kozositve, es tenyleg csak nagyon jo kapcsolatok altal tudtal maradni a szakmaban.

Es tudom, furcsa, de igenis sok olyan ember van, aki imadja csinalni, amit csinal, neki az az elete es ugy gondolkodik, hogy nem is akar mast csinalni, meg ha elmehetne kasszazni a lidlbe, vagy arut pakolni az auchanba. Dolgoztam olyan helyen, helyeken, amiket szivbol utaltam es tudom, hogy ez a mindennapokban mekkora stresszt adott, pont ezert fogadtam meg egy dolgot az eletemben cca 15 eve, hogy inkabb dolgozom kevesebb penzert, de abban, amit imadok, amit elvezek es amit nem is kotelezonek meg munkanak fogok fel.

Es igen, abszolut igazad van, hogy rengeteg ember fel felmondani, fosik az ismeretlentol es inkabb kiteszi maganak a stressznek, a megalazasnak es az abuzalasnak. Sok ilyen van a kozelemben is. Sot, en is rengeteg ideig feltem, mert egyet tudok, ezt akarom csinalni, de ebben a szakmaban lepdelni ide-oda... kurva nehez. Aztan megis siman azt mondtam, hogy en nem viselem el a toxikus szar kornyezetet, es leleptem a fonok miatt, most pedig, ot ev utan rohogve elkoszonok itt is, miutan a fonok egy narcisztikus gyoker, aki lelkileg megalazza es leamortizalja az embereit, es meg sorolhatnam. 😀 Szoval nekem irod ezt, de en pont az vagyok, aki siman feladja a jol fizeto allasat is a lelki nyugalmaert es a teljes jovobeli kerdojelert. Ettol fuggetlenul ismetlem, abszolut igazad van, hogy mennyien es mennyire felnek belevagni az ujba, de azert ne felejtsd el, hogy en 37 evesen, szinglikent, egy szem alberlettel ezt talan megtehetem, de ha lenne egy-ket-harom gyerekem, csaladom, felesegem, netalantan hitelem meg egyeb ilyen befolyasolo tenyezok, akkor haromszor is valoszinuleg meggondolnam, hogy a csaladom erdekeben meghuzzam-e a felmondast. Ezt azert irom, mert nem egy ismerosom, akar kollegam is van, akik nincsenek ilyen egyszeru helyzetben, mint en. Es igy viszont nem tudom oket hibaztatni. Ha engem barmelyik megkerdez, en is azt mondom, hogy ne varjon, lepjen a fenebe, mert nem eri meg felemeszteni magad, de nekik akkor sem csak a maguk kenyelme jar az eszukben, hanem a csalad es egyebek.

De igazabol az a vicces, hogy azon vitatkozunk tovabbra is – amire Sobrira is utalt –, hogy „hu de jo, bassza meg az origo, vegre normalisabb lesz” alapon gondolkozva orulunk x szaz ember kirugasanak, mikozben az a valosag, hogy nem, az origo, a mediaworks es tarsai pontosan ugyanugy nem lesz semmivel sem normalisabb, mert pont nem azokat basszak ki, aki felelosek az elmult evekert, a mediaworks meg minden egyes oldala ezek utan is pontosan ugyanugy ontani fogja a szart magabol.

Es nekem ez utobbi a bajom ezzel az egesszel. Hogy hullanak az emberek, csak magas szazalekban nem a fergese, es nem az, akinek kene.
Stez
Annak aki tényleg szereti a szakmáját és szenvedéllyel csinálja, hát szerintem pont annak kellene ebből a leginkább “erkölcsi kérdést” csináljon. Az ő szakmáját és munkáját ne használják fel aljas és hazug politikai célokra.

Aki lapít, meg jovanezígy mód tűr, az pont hogy nem azért nem lép mert annyira imádja amit csinál hanem mert kényelmes a langyos fosban.
Cowboykarcsi90
ha nem lenne kényelmes a langyos fosban, akkor sokkal több házasság dőlne be, és több lenne a munkahelyi fluktuáció is. tökéletes munka és tökéletes feleség/férj viszont nincs.
4 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy akkor akiket most kirúgnak az Origo-tól, a szakmájukban soha többé nem fognak tudni elhelyezkedni?

Magyarul ezek az emberek az egész életüket egy olyan munkahelyre építették fel, ahol kvázi bármit megtehetnek velük, mert nem tudnak onnan felmondani?
Üvöltözhetnek veled a főnökeid, üvöltözhetnek veled a beosztottjaid, beleköphetnek a kávédba, megehetik a bevitt ebédedet, nem engednek ki a mosdóba ha épp úgy tartja kedvük?

Csak mert ha nincs más munkahely a szakmán belül akkor A) bármit el kell tűrnöd ha nem akarsz éhenhalni B) el kell menned más szakmába dolgozni.

Magyarországon olyan szinten belénk van kódolva ez a "jajj úristen ha elvesztem az állásom egy földönfutó senki leszek" mentalitás, hogy az valami félelmetes, ellenben amikor megkérdem, hogy hány %-át rakja félre a dolgozó a fizetésének bármilyen váratlan kiadásra akkor meg pislogás van...
bobi0092
Szamos szerkesztoseg, medium van, ahol mar 16+ eve is ott voltak sokan, akik egyebkent megeltek x rendszert, es soha egyikhez sem bujtak, hanem csak probalva politikamentesen, csondben tettek a feladatukat, ami nem is politikahoz kototte oket. Tehat nem olyan munkahelyre epitettek fel, hanem beleestek, mert a fejuk felett felvasarolta valaki a lapot/portalt, vallalatot, etc. Es igen, sokan meg lesznek ezzel belyegezve a szakmaban, mikozben valoszinuleg kozuk nem volt a maniakus Fidesz-hivo fonokok amokfutasaihoz. A maniakus fonokok megis maradnak es folytatjak, ok meg ki vannak baszva, es a vicc, hogy pont azert, mert a fonokeik szar munkat vegeztek. 😀

Ez egy tok jo gondolat amugy, hogy „majd elmegyek mashova”, csak ez korulbelul az a szintu naivitas a mai Magyarorszagon, minthogy „aki dolgozni akar, az fog is tudni”. Mikozben tele vannak diplomasokkal a McDonaldsok meg a hasonlo helyek, ha nagyon gecik akarunk lenni, es abban az orszagban elsz, ahol a seggedbe feldughatod a sok diplomadat is, mert hiaba vagy ezerszer kepzettebb egy poziciora, helyetted sok esetben azt fogjak valasztani, akinek kapcsolata van. Tehat kurvara nem fair. Na most az ujsagiroi szakma aztan foleg ilyen. Es foleg annyira at lett itatva a rendszer narancsra, hogy ha egy hozzajuk kotheto lapnal/portalnal felmondtal, akkor kb. ki voltal kozositve, es tenyleg csak nagyon jo kapcsolatok altal tudtal maradni a szakmaban.

Es tudom, furcsa, de igenis sok olyan ember van, aki imadja csinalni, amit csinal, neki az az elete es ugy gondolkodik, hogy nem is akar mast csinalni, meg ha elmehetne kasszazni a lidlbe, vagy arut pakolni az auchanba. Dolgoztam olyan helyen, helyeken, amiket szivbol utaltam es tudom, hogy ez a mindennapokban mekkora stresszt adott, pont ezert fogadtam meg egy dolgot az eletemben cca 15 eve, hogy inkabb dolgozom kevesebb penzert, de abban, amit imadok, amit elvezek es amit nem is kotelezonek meg munkanak fogok fel.

Es igen, abszolut igazad van, hogy rengeteg ember fel felmondani, fosik az ismeretlentol es inkabb kiteszi maganak a stressznek, a megalazasnak es az abuzalasnak. Sok ilyen van a kozelemben is. Sot, en is rengeteg ideig feltem, mert egyet tudok, ezt akarom csinalni, de ebben a szakmaban lepdelni ide-oda... kurva nehez. Aztan megis siman azt mondtam, hogy en nem viselem el a toxikus szar kornyezetet, es leleptem a fonok miatt, most pedig, ot ev utan rohogve elkoszonok itt is, miutan a fonok egy narcisztikus gyoker, aki lelkileg megalazza es leamortizalja az embereit, es meg sorolhatnam. 😀 Szoval nekem irod ezt, de en pont az vagyok, aki siman feladja a jol fizeto allasat is a lelki nyugalmaert es a teljes jovobeli kerdojelert. Ettol fuggetlenul ismetlem, abszolut igazad van, hogy mennyien es mennyire felnek belevagni az ujba, de azert ne felejtsd el, hogy en 37 evesen, szinglikent, egy szem alberlettel ezt talan megtehetem, de ha lenne egy-ket-harom gyerekem, csaladom, felesegem, netalantan hitelem meg egyeb ilyen befolyasolo tenyezok, akkor haromszor is valoszinuleg meggondolnam, hogy a csaladom erdekeben meghuzzam-e a felmondast. Ezt azert irom, mert nem egy ismerosom, akar kollegam is van, akik nincsenek ilyen egyszeru helyzetben, mint en. Es igy viszont nem tudom oket hibaztatni. Ha engem barmelyik megkerdez, en is azt mondom, hogy ne varjon, lepjen a fenebe, mert nem eri meg felemeszteni magad, de nekik akkor sem csak a maguk kenyelme jar az eszukben, hanem a csalad es egyebek.

De igazabol az a vicces, hogy azon vitatkozunk tovabbra is – amire Sobrira is utalt –, hogy „hu de jo, bassza meg az origo, vegre normalisabb lesz” alapon gondolkozva orulunk x szaz ember kirugasanak, mikozben az a valosag, hogy nem, az origo, a mediaworks es tarsai pontosan ugyanugy nem lesz semmivel sem normalisabb, mert pont nem azokat basszak ki, aki felelosek az elmult evekert, a mediaworks meg minden egyes oldala ezek utan is pontosan ugyanugy ontani fogja a szart magabol.

Es nekem ez utobbi a bajom ezzel az egesszel. Hogy hullanak az emberek, csak magas szazalekban nem a fergese, es nem az, akinek kene.
Stez
Annak aki tényleg szereti a szakmáját és szenvedéllyel csinálja, hát szerintem pont annak kellene ebből a leginkább “erkölcsi kérdést” csináljon. Az ő szakmáját és munkáját ne használják fel aljas és hazug politikai célokra.

Aki lapít, meg jovanezígy mód tűr, az pont hogy nem azért nem lép mert annyira imádja amit csinál hanem mert kényelmes a langyos fosban.
Cowboykarcsi90
Vagy mert csaladja es gyerekei vannak, es nem teheti meg csak ugy, hogy egyik naprol a masikra, anelkul, hogy fixen lenne mas lehetosege, bedobja a torolkozot. De en ertem (sot, meg is ertem) a te allaspontodat is, csak mellette meg azert testkozelbol figyelem a sok emberben zajlo „erzelmi valsagokat”, olyanoktol, akiknek megvannak ezek a nehezito korulmenyek, amik mindent atirnak.

4 napja
Cowboykarcsi90 3 580 — …not me…Im in my prime!
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy akkor akiket most kirúgnak az Origo-tól, a szakmájukban soha többé nem fognak tudni elhelyezkedni?

Magyarul ezek az emberek az egész életüket egy olyan munkahelyre építették fel, ahol kvázi bármit megtehetnek velük, mert nem tudnak onnan felmondani?
Üvöltözhetnek veled a főnökeid, üvöltözhetnek veled a beosztottjaid, beleköphetnek a kávédba, megehetik a bevitt ebédedet, nem engednek ki a mosdóba ha épp úgy tartja kedvük?

Csak mert ha nincs más munkahely a szakmán belül akkor A) bármit el kell tűrnöd ha nem akarsz éhenhalni B) el kell menned más szakmába dolgozni.

Magyarországon olyan szinten belénk van kódolva ez a "jajj úristen ha elvesztem az állásom egy földönfutó senki leszek" mentalitás, hogy az valami félelmetes, ellenben amikor megkérdem, hogy hány %-át rakja félre a dolgozó a fizetésének bármilyen váratlan kiadásra akkor meg pislogás van...
bobi0092
Szamos szerkesztoseg, medium van, ahol mar 16+ eve is ott voltak sokan, akik egyebkent megeltek x rendszert, es soha egyikhez sem bujtak, hanem csak probalva politikamentesen, csondben tettek a feladatukat, ami nem is politikahoz kototte oket. Tehat nem olyan munkahelyre epitettek fel, hanem beleestek, mert a fejuk felett felvasarolta valaki a lapot/portalt, vallalatot, etc. Es igen, sokan meg lesznek ezzel belyegezve a szakmaban, mikozben valoszinuleg kozuk nem volt a maniakus Fidesz-hivo fonokok amokfutasaihoz. A maniakus fonokok megis maradnak es folytatjak, ok meg ki vannak baszva, es a vicc, hogy pont azert, mert a fonokeik szar munkat vegeztek. 😀

Ez egy tok jo gondolat amugy, hogy „majd elmegyek mashova”, csak ez korulbelul az a szintu naivitas a mai Magyarorszagon, minthogy „aki dolgozni akar, az fog is tudni”. Mikozben tele vannak diplomasokkal a McDonaldsok meg a hasonlo helyek, ha nagyon gecik akarunk lenni, es abban az orszagban elsz, ahol a seggedbe feldughatod a sok diplomadat is, mert hiaba vagy ezerszer kepzettebb egy poziciora, helyetted sok esetben azt fogjak valasztani, akinek kapcsolata van. Tehat kurvara nem fair. Na most az ujsagiroi szakma aztan foleg ilyen. Es foleg annyira at lett itatva a rendszer narancsra, hogy ha egy hozzajuk kotheto lapnal/portalnal felmondtal, akkor kb. ki voltal kozositve, es tenyleg csak nagyon jo kapcsolatok altal tudtal maradni a szakmaban.

Es tudom, furcsa, de igenis sok olyan ember van, aki imadja csinalni, amit csinal, neki az az elete es ugy gondolkodik, hogy nem is akar mast csinalni, meg ha elmehetne kasszazni a lidlbe, vagy arut pakolni az auchanba. Dolgoztam olyan helyen, helyeken, amiket szivbol utaltam es tudom, hogy ez a mindennapokban mekkora stresszt adott, pont ezert fogadtam meg egy dolgot az eletemben cca 15 eve, hogy inkabb dolgozom kevesebb penzert, de abban, amit imadok, amit elvezek es amit nem is kotelezonek meg munkanak fogok fel.

Es igen, abszolut igazad van, hogy rengeteg ember fel felmondani, fosik az ismeretlentol es inkabb kiteszi maganak a stressznek, a megalazasnak es az abuzalasnak. Sok ilyen van a kozelemben is. Sot, en is rengeteg ideig feltem, mert egyet tudok, ezt akarom csinalni, de ebben a szakmaban lepdelni ide-oda... kurva nehez. Aztan megis siman azt mondtam, hogy en nem viselem el a toxikus szar kornyezetet, es leleptem a fonok miatt, most pedig, ot ev utan rohogve elkoszonok itt is, miutan a fonok egy narcisztikus gyoker, aki lelkileg megalazza es leamortizalja az embereit, es meg sorolhatnam. 😀 Szoval nekem irod ezt, de en pont az vagyok, aki siman feladja a jol fizeto allasat is a lelki nyugalmaert es a teljes jovobeli kerdojelert. Ettol fuggetlenul ismetlem, abszolut igazad van, hogy mennyien es mennyire felnek belevagni az ujba, de azert ne felejtsd el, hogy en 37 evesen, szinglikent, egy szem alberlettel ezt talan megtehetem, de ha lenne egy-ket-harom gyerekem, csaladom, felesegem, netalantan hitelem meg egyeb ilyen befolyasolo tenyezok, akkor haromszor is valoszinuleg meggondolnam, hogy a csaladom erdekeben meghuzzam-e a felmondast. Ezt azert irom, mert nem egy ismerosom, akar kollegam is van, akik nincsenek ilyen egyszeru helyzetben, mint en. Es igy viszont nem tudom oket hibaztatni. Ha engem barmelyik megkerdez, en is azt mondom, hogy ne varjon, lepjen a fenebe, mert nem eri meg felemeszteni magad, de nekik akkor sem csak a maguk kenyelme jar az eszukben, hanem a csalad es egyebek.

De igazabol az a vicces, hogy azon vitatkozunk tovabbra is – amire Sobrira is utalt –, hogy „hu de jo, bassza meg az origo, vegre normalisabb lesz” alapon gondolkozva orulunk x szaz ember kirugasanak, mikozben az a valosag, hogy nem, az origo, a mediaworks es tarsai pontosan ugyanugy nem lesz semmivel sem normalisabb, mert pont nem azokat basszak ki, aki felelosek az elmult evekert, a mediaworks meg minden egyes oldala ezek utan is pontosan ugyanugy ontani fogja a szart magabol.

Es nekem ez utobbi a bajom ezzel az egesszel. Hogy hullanak az emberek, csak magas szazalekban nem a fergese, es nem az, akinek kene.
Stez
Annak aki tényleg szereti a szakmáját és szenvedéllyel csinálja, hát szerintem pont annak kellene ebből a leginkább “erkölcsi kérdést” csináljon. Az ő szakmáját és munkáját ne használják fel aljas és hazug politikai célokra.

Aki lapít, meg jovanezígy mód tűr, az pont hogy nem azért nem lép mert annyira imádja amit csinál hanem mert kényelmes a langyos fosban.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
4 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy akkor akiket most kirúgnak az Origo-tól, a szakmájukban soha többé nem fognak tudni elhelyezkedni?

Magyarul ezek az emberek az egész életüket egy olyan munkahelyre építették fel, ahol kvázi bármit megtehetnek velük, mert nem tudnak onnan felmondani?
Üvöltözhetnek veled a főnökeid, üvöltözhetnek veled a beosztottjaid, beleköphetnek a kávédba, megehetik a bevitt ebédedet, nem engednek ki a mosdóba ha épp úgy tartja kedvük?

Csak mert ha nincs más munkahely a szakmán belül akkor A) bármit el kell tűrnöd ha nem akarsz éhenhalni B) el kell menned más szakmába dolgozni.

Magyarországon olyan szinten belénk van kódolva ez a "jajj úristen ha elvesztem az állásom egy földönfutó senki leszek" mentalitás, hogy az valami félelmetes, ellenben amikor megkérdem, hogy hány %-át rakja félre a dolgozó a fizetésének bármilyen váratlan kiadásra akkor meg pislogás van...
bobi0092
Szamos szerkesztoseg, medium van, ahol mar 16+ eve is ott voltak sokan, akik egyebkent megeltek x rendszert, es soha egyikhez sem bujtak, hanem csak probalva politikamentesen, csondben tettek a feladatukat, ami nem is politikahoz kototte oket. Tehat nem olyan munkahelyre epitettek fel, hanem beleestek, mert a fejuk felett felvasarolta valaki a lapot/portalt, vallalatot, etc. Es igen, sokan meg lesznek ezzel belyegezve a szakmaban, mikozben valoszinuleg kozuk nem volt a maniakus Fidesz-hivo fonokok amokfutasaihoz. A maniakus fonokok megis maradnak es folytatjak, ok meg ki vannak baszva, es a vicc, hogy pont azert, mert a fonokeik szar munkat vegeztek. 😀

Ez egy tok jo gondolat amugy, hogy „majd elmegyek mashova”, csak ez korulbelul az a szintu naivitas a mai Magyarorszagon, minthogy „aki dolgozni akar, az fog is tudni”. Mikozben tele vannak diplomasokkal a McDonaldsok meg a hasonlo helyek, ha nagyon gecik akarunk lenni, es abban az orszagban elsz, ahol a seggedbe feldughatod a sok diplomadat is, mert hiaba vagy ezerszer kepzettebb egy poziciora, helyetted sok esetben azt fogjak valasztani, akinek kapcsolata van. Tehat kurvara nem fair. Na most az ujsagiroi szakma aztan foleg ilyen. Es foleg annyira at lett itatva a rendszer narancsra, hogy ha egy hozzajuk kotheto lapnal/portalnal felmondtal, akkor kb. ki voltal kozositve, es tenyleg csak nagyon jo kapcsolatok altal tudtal maradni a szakmaban.

Es tudom, furcsa, de igenis sok olyan ember van, aki imadja csinalni, amit csinal, neki az az elete es ugy gondolkodik, hogy nem is akar mast csinalni, meg ha elmehetne kasszazni a lidlbe, vagy arut pakolni az auchanba. Dolgoztam olyan helyen, helyeken, amiket szivbol utaltam es tudom, hogy ez a mindennapokban mekkora stresszt adott, pont ezert fogadtam meg egy dolgot az eletemben cca 15 eve, hogy inkabb dolgozom kevesebb penzert, de abban, amit imadok, amit elvezek es amit nem is kotelezonek meg munkanak fogok fel.

Es igen, abszolut igazad van, hogy rengeteg ember fel felmondani, fosik az ismeretlentol es inkabb kiteszi maganak a stressznek, a megalazasnak es az abuzalasnak. Sok ilyen van a kozelemben is. Sot, en is rengeteg ideig feltem, mert egyet tudok, ezt akarom csinalni, de ebben a szakmaban lepdelni ide-oda... kurva nehez. Aztan megis siman azt mondtam, hogy en nem viselem el a toxikus szar kornyezetet, es leleptem a fonok miatt, most pedig, ot ev utan rohogve elkoszonok itt is, miutan a fonok egy narcisztikus gyoker, aki lelkileg megalazza es leamortizalja az embereit, es meg sorolhatnam. 😀 Szoval nekem irod ezt, de en pont az vagyok, aki siman feladja a jol fizeto allasat is a lelki nyugalmaert es a teljes jovobeli kerdojelert. Ettol fuggetlenul ismetlem, abszolut igazad van, hogy mennyien es mennyire felnek belevagni az ujba, de azert ne felejtsd el, hogy en 37 evesen, szinglikent, egy szem alberlettel ezt talan megtehetem, de ha lenne egy-ket-harom gyerekem, csaladom, felesegem, netalantan hitelem meg egyeb ilyen befolyasolo tenyezok, akkor haromszor is valoszinuleg meggondolnam, hogy a csaladom erdekeben meghuzzam-e a felmondast. Ezt azert irom, mert nem egy ismerosom, akar kollegam is van, akik nincsenek ilyen egyszeru helyzetben, mint en. Es igy viszont nem tudom oket hibaztatni. Ha engem barmelyik megkerdez, en is azt mondom, hogy ne varjon, lepjen a fenebe, mert nem eri meg felemeszteni magad, de nekik akkor sem csak a maguk kenyelme jar az eszukben, hanem a csalad es egyebek.

De igazabol az a vicces, hogy azon vitatkozunk tovabbra is – amire Sobrira is utalt –, hogy „hu de jo, bassza meg az origo, vegre normalisabb lesz” alapon gondolkozva orulunk x szaz ember kirugasanak, mikozben az a valosag, hogy nem, az origo, a mediaworks es tarsai pontosan ugyanugy nem lesz semmivel sem normalisabb, mert pont nem azokat basszak ki, aki felelosek az elmult evekert, a mediaworks meg minden egyes oldala ezek utan is pontosan ugyanugy ontani fogja a szart magabol.

Es nekem ez utobbi a bajom ezzel az egesszel. Hogy hullanak az emberek, csak magas szazalekban nem a fergese, es nem az, akinek kene.

4 napja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Rendben. Akkor szolj kerlek, ha majd ebben a valosagban elunk, es biztosithatlak afelol, hogy az elsok kozott ott is leszek. 😊
Stez
Nem lesz ilyen. Én nem is ítélnélek el sem téged, sem akárki kisembert, akinek fizetnie kell a hiteleit, etetni a gyerekét, és orvoshoz vinni a szüleit. Lehet, hogy én sem cselekedtem volna másképp. De ezzel együtt azért ne csináljunk úgy, mintha ez valami erkölcsös cselekedet lenne. Emberileg érthető és védhető, de beszéljünk róla őszintén.
4 napja
bobi0092 Indianapolis Colts 4 857
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Nekem ezzel csak az a bajom, hogy akkor akiket most kirúgnak az Origo-tól, a szakmájukban soha többé nem fognak tudni elhelyezkedni?

Magyarul ezek az emberek az egész életüket egy olyan munkahelyre építették fel, ahol kvázi bármit megtehetnek velük, mert nem tudnak onnan felmondani?
Üvöltözhetnek veled a főnökeid, üvöltözhetnek veled a beosztottjaid, beleköphetnek a kávédba, megehetik a bevitt ebédedet, nem engednek ki a mosdóba ha épp úgy tartja kedvük?

Csak mert ha nincs más munkahely a szakmán belül akkor A) bármit el kell tűrnöd ha nem akarsz éhenhalni B) el kell menned más szakmába dolgozni.

Magyarországon olyan szinten belénk van kódolva ez a "jajj úristen ha elvesztem az állásom egy földönfutó senki leszek" mentalitás, hogy az valami félelmetes, ellenben amikor megkérdem, hogy hány %-át rakja félre a dolgozó a fizetésének bármilyen váratlan kiadásra akkor meg pislogás van...

Szerkesztette: bobi0092
4 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
Elorebb lett volna az orszag, ha fogom, kiverem a balhet M4-eskent az M1 miatt, amihez kozvetlenul egyaltalan semmi kozom sincs, es eletemben meg csak nem is beszeltem onnan senkivel, de en megis erre mutogatva felmondok, aztan meg allast nem talalok sehol sem a szakmaban?
Stez
Igen. Ha mindenki megcsinálta volna, akkor előrébb. De ilyen persze a valóságban nincs.

És nem, nem olyan, mintha az összes németet vádolnánk. Hanem olyan, mintha az összes olyan németet vádolnánk, aki ott dolgozott a táborban. És azokat bizony joggal vádoljuk. De ennek is csak valami utópisztikus világban van jelentősége.
Assurbanapli
Rendben. Akkor szolj kerlek, ha majd ebben a valosagban elunk, es biztosithatlak afelol, hogy az elsok kozott ott is leszek. 😊

4 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Azért azt se feledjük, hogy a Mediaworksnél ezeket az elbocsájtásokat nem Ruff Bálint meg a kormányzat intézi erkölcsi vagy igazságossági alapon.
Hanem a fideszes vezetés gazdasági, pénzügyi alapon.
Vagyis nem a rendszerváltás része, hanem a bukás félredelegált következménye.
Aki ehhez tapsikol, ennek örül, az a NER-t tapsikolja miközben az még utórángásként is NERkedik tovább.

4 napja
Facsiga 15
Sziasztok! Korrupciókutatást végzek, légyszi segítsetek 😀 van egy sportág ami szintén a Nemzeti Versenysport Szövetség tagja. Mi is kapunk központi támogatást, de szinte semmi nem csapódik le hozzánk, a válogatott kap pólót pár évente, de hogy rendes mezünk legyen, már húzzák a szájukat.

A kérdés, hogy a fociban mik érződnek a gyakorlatban? A nyilvános beszámolóban látom, hogy állták a felkészüléseket, bíróképzést, versenyszervezéseket. A felkészülés pl. miben valósult meg, fizették a szállást, kiutazást, étkeztetést, edzőtáborozást? Milyen egyéb dolgok jutnak el a sportolókhoz?

Jöhetnek mérföldes kommentek is.Elsődleges célom, hogy a kapott pénz hasonló mértékben jusson el a célig, de ha nem megy, inkább vonják meg tőlünk és kapja olyan sport, ahol rendesen elszámolnak.