Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

68 feliratkozó

1 napja
kittli Pittsburgh Steelers 2 941 — Steelers fan
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
50 év után kellett megtudnom milyen szerencsés volt jó anyám.
Fater csak disznóhúst evett egész életében...

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
1 napja
Beki New York Jets 2 876
 telex.hu/sport/2026/06/20/kajak-kenu-egyetemi-vb-sukoroi-kovacs-katalin-nemzeti-kajak-kenu-akademia
50 milliárd jól elköltve ismét
1 napja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 047 — Saturday Night Lights
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Egy próbát megér 🍆
szaba
Röfiálarc és hajrá.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 napja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 895 — The Mathematician
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
RFK level dumb

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
1 napja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 295 — Így remélem megfelelek nektek.....
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
🤦😂
1 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Fel is dobok egy tarját pull porknak

1 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 881
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Egy próbát megér 🍆
1 napja
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 701 — Csodabogár
ez mi a fasz bazdmeg? 😀
 hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo

mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...

2 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 842 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
Őszentsége Sobri Jóska
A színfalak mögött sokkal összetettebb figura
resistance is futile
Nem lehet mindenki egy Szíjjas, Kósa Lali, Deutsch Tomi, Kövér Laca.

Meg attól még, hogy összetett figura, attól ez még nem ellenkezik azzal amit Sobri írt.
Ilyen alapon még akár tisztelni is kellene Pintér Sándorral meg az emberarcú, de gerinc nélküli Navrával együtt.
Lúdas Solymi
Kifelejtetted a cool Bercit 😊
2 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
Őszentsége Sobri Jóska
A színfalak mögött sokkal összetettebb figura
resistance is futile
De alapvetően ugye úgy sétál mint egy kacsa... You know the drill..

Most igazolta újra: lehet bármennyire összetett figura alapvetően a legfontosabb szerepe, hogy kiszolgálja illetve most még Hiroo Onodaként védje a császárt. Nem érdekli a saját karrierje, az élete a szolgálat.

2 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
Őszentsége Sobri Jóska
A színfalak mögött sokkal összetettebb figura
resistance is futile
Nem lehet mindenki egy Szíjjas, Kósa Lali, Deutsch Tomi, Kövér Laca.

Meg attól még, hogy összetett figura, attól ez még nem ellenkezik azzal amit Sobri írt.
Ilyen alapon még akár tisztelni is kellene Pintér Sándorral meg az emberarcú, de gerinc nélküli Navrával együtt.
2 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...
csebi
Miért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?

Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.

Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
nem szeretem a koponyegforgato embereket.
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Ugye megvolt ezeknek az alkotmánybíráknak a maguk kommentjei, miszerint ők mindig adták a különvéleményeket.

Itt Sulyok mellett mindenki kivárásra játszik és arra, hogy talán átmentheti magát ebbe a rendszerbe, függetlenül attól, hogy MP eddig mit kommunikált.
Lúdas Solymi
Vagy csak egyszerűen ez már sok volt néhány bírónak.

Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Miért, az eddigi ténykedés az nem volt sok? Dehogynem, csak akkor a különvéleményezésen kívül mást nem tudtak tenni, mert különben kipenderítik őket a fenébe.
Most meg tudnak ellenállást kifejteni, mert nincs ott a korábbi hatalom aki menesztené őket és mert arra számítanak, hogy ez talán értékelve lesz később.

Így laikusként lehet is benne ráció, ha a pl. ezen a poszton is úgymond káderhiány van a valóban függetlenekből, akkor ezt egy páran túlélhetik, főleg ha Poltot sikerül eltávolítani és visszaállítják a korábbi (vagy egy jobb) rendszert.

Ez egyébként még a Tisza szempontjából is eladható lesz, kérdés az, hogy ez benne volt-e a programjukban, hogy az egész AB menjen-e vagy csak a vezető.
2 napja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 815
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
Őszentsége Sobri Jóska
A színfalak mögött sokkal összetettebb figura
2 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
Őszentsége Sobri Jóska
Igaz


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 309 — #NoStress
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.

2 napja
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 24 938 — The only discipline that lasts, is self discipline
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...
csebi
Miért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?

Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.

Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
nem szeretem a koponyegforgato embereket.
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Ugye megvolt ezeknek az alkotmánybíráknak a maguk kommentjei, miszerint ők mindig adták a különvéleményeket.

Itt Sulyok mellett mindenki kivárásra játszik és arra, hogy talán átmentheti magát ebbe a rendszerbe, függetlenül attól, hogy MP eddig mit kommunikált.
Lúdas Solymi
Vagy csak egyszerűen ez már sok volt néhány bírónak.

Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...
csebi
Miért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?

Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.

Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
nem szeretem a koponyegforgato embereket.
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Ugye megvolt ezeknek az alkotmánybíráknak a maguk kommentjei, miszerint ők mindig adták a különvéleményeket.

Itt Sulyok mellett mindenki kivárásra játszik és arra, hogy talán átmentheti magát ebbe a rendszerbe, függetlenül attól, hogy MP eddig mit kommunikált.
2 napja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 481
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
Az egy borzasztó választási rendszer volt. Igazságtalan, aránytalan, logikátlan és még lehetne sorolni. A német és az angolszász választási rendszerek legrosszabb elemeit keverték a magyar bürokratizmus és sundámbundám módszerekkel 😀

De a Kovalcsikot kifejezetten ezért vette maga mellé Ruff, így amiatt nem aggódnék, hogy a 2010 előtti rendszer jön vissza, szidta ő is azt eleget.
MC12
Akkoriban ('90-es évek) nem politizáló és nagyon fiatal emberként az egy jó rendszernek tűnt, de elfogadom, hogyha nem volt az, igazából sosem néztem utána annak, hogy mennyire volt működőképes.
2 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...
csebi
Miért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?

Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.

Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
nem szeretem a koponyegforgato embereket.
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Ezzel nem teljesen értek egyet, de ettől szép.

2 napja
Stez SMU Mustangs 49 037 — Whoops, looks like something went wrong.
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Amíg a társadalom úgy kezeli a jogállami kereteket - alaptörvényt, jogrendet, fékek és ellensúlyok rendszerét -, hogy azok addig fontosak, amíg engem védenek, de leszarom, ha a máshogy gondolkodókat nem, addig úgyis ez lesz. Hosszú távon csak a társadalom tudja megvédeni a demokratikus kereteket, nem a jog.

(Ezért vagyok pl. Sulyok elzavarásával, vagy az AB elzavarásával is úgy, hogy totál nem érdekel, hogy hogyan csinálják. Illetve, csak annyira, hogy legalább "papíron" azért legyen rendben, de nem izgat, ha ugyanolyan hack/trükközés, mint a másik irány volt. Mert a lényeg nem az, hogy hogyan zavarják el Sulyokot, hanem az, hogy hogyan és kit jelölnek és neveznek majd ki helyette. Ha tökre szépen kisimítva küldik el, de aztán egy Tiszás házi pincsit neveznek ki, akkor hiába néz ki minden alkotmányosan jól, ott vagyunk ahol a part szakad, semmit nem léptünk előre. Ha hackelgetve zavarják el Sulyokot, de utána az új jelölt választásánál komolyan törekszenek majd a szélesebb társadalmi konszenzusra, akkor meg léptünk egy komolyat előre. Szerintem.)
peterk2005 udvari bolond
Nem hiszem, hogy OV a jovoben barmikor is komolyan lesz veve arrol a fiatalok oldalarol, meg azok nagyjabol, akik most ellene szavaztak. Sokan ebben nottek fel, es nem fogjak elfelejteni. Ekepp nem is gondolom, hogy barmilyen part komolyan veheto lesz a jovoben, aminek OV akar a goreja, akar mondjuk alelnoke/tagja, o az uj GYF, ekepp kevesbe is tartok attol, hogy visszakerulne a hatalomra. De azert tok vicces maga az egesz szabaly, mikozben egyebkent fel masodperc alatt eltorolheto lesz egy masik ketharmad eseten, aztan megis nyomja mindenki mindenhol, hogy akkor most ezert van vege OV-nak. Nem, OV a sajat maga karakteret es megiteleset nyirta ki az elmult x evben, nincs es nem is lesz koze ehhez annak, hogy papiron akkor o most nem kerulhet hatalomra ujra. Mert igazabol kerulhetne. Csak az emberek ezt nem fogjak mostmar engedni.

2 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...
csebi
Miért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?

Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.

Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
nem szeretem a koponyegforgato embereket.
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 napja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 018 — zászló zászló szív
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...
csebi
Miért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?

Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.

Ez az ügy ezennel meghalt.

2 napja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 889 — Lucas Scott
 telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitas

igazi beszari balkukik ...

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 napja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 545
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
Az egy borzasztó választási rendszer volt. Igazságtalan, aránytalan, logikátlan és még lehetne sorolni. A német és az angolszász választási rendszerek legrosszabb elemeit keverték a magyar bürokratizmus és sundámbundám módszerekkel 😀

De a Kovalcsikot kifejezetten ezért vette maga mellé Ruff, így amiatt nem aggódnék, hogy a 2010 előtti rendszer jön vissza, szidta ő is azt eleget.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
ender1112 Kansas City Chiefs 2 842 — Víí veeer dö cseempjönsz.
 24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.

ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Stez
Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.

Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.

Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
Nem, a korábbi sem volt jó, 6 választásból kettőben megvolt a kétharmad. Az alkotmányozni csak úgy lenne jó, ha ahhoz az ellenzék vagy nagy többségű népszavazás is kellene.