Politika
68 feliratkozó
1 napja
ez mi a fasz bazdmeg? 😀50 év után kellett megtudnom milyen szerencsés volt jó anyám.
hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
Fater csak disznóhúst evett egész életében...
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
1 napja
telex.hu/sport/2026/06/20/kajak-kenu-egyetemi-vb-sukoroi-kovacs-katalin-nemzeti-kajak-kenu-akademia50 milliárd jól elköltve ismét
1 napja
Röfiálarc és hajrá.ez mi a fasz bazdmeg? 😀Egy próbát megér 🍆
hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
szaba
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 napja
ez mi a fasz bazdmeg? 😀RFK level dumb
hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
1 napja
ez mi a fasz bazdmeg? 😀🤦😂
hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
1 napja
ez mi a fasz bazdmeg? 😀Fel is dobok egy tarját pull porknak
hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey

1 napja
ez mi a fasz bazdmeg? 😀Egy próbát megér 🍆
hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
petey
1 napja
ez mi a fasz bazdmeg? 😀hvg.hu/gazdasag/20260619_sertesagazat-afrikai-sertespestis-elelmiszer-argariumert-es-elelmiszerert-felelos-miniszterium-bona-szabolcs-buza-laszlo
mikor azt hitted, csak a fideszben vannak ilyen faszságok...
2 napja
Kifelejtetted a cool Bercit 😊Nem lehet mindenki egy Szíjjas, Kósa Lali, Deutsch Tomi, Kövér Laca.A színfalak mögött sokkal összetettebb figuraPolt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska
resistance is futile
Meg attól még, hogy összetett figura, attól ez még nem ellenkezik azzal amit Sobri írt.
Ilyen alapon még akár tisztelni is kellene Pintér Sándorral meg az emberarcú, de gerinc nélküli Navrával együtt.
Lúdas Solymi
2 napja
De alapvetően ugye úgy sétál mint egy kacsa... You know the drill..A színfalak mögött sokkal összetettebb figuraPolt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska
resistance is futile
Most igazolta újra: lehet bármennyire összetett figura alapvetően a legfontosabb szerepe, hogy kiszolgálja illetve most még Hiroo Onodaként védje a császárt. Nem érdekli a saját karrierje, az élete a szolgálat.

2 napja
Nem lehet mindenki egy Szíjjas, Kósa Lali, Deutsch Tomi, Kövér Laca.A színfalak mögött sokkal összetettebb figuraPolt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska
resistance is futile
Meg attól még, hogy összetett figura, attól ez még nem ellenkezik azzal amit Sobri írt.
Ilyen alapon még akár tisztelni is kellene Pintér Sándorral meg az emberarcú, de gerinc nélküli Navrával együtt.
2 napja
Miért, az eddigi ténykedés az nem volt sok? Dehogynem, csak akkor a különvéleményezésen kívül mást nem tudtak tenni, mert különben kipenderítik őket a fenébe.Vagy csak egyszerűen ez már sok volt néhány bírónak.Ugye megvolt ezeknek az alkotmánybíráknak a maguk kommentjei, miszerint ők mindig adták a különvéleményeket.nem szeretem a koponyegforgato embereket.telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasMiért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?
igazi beszari balkukik ...
csebi
Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.
Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Itt Sulyok mellett mindenki kivárásra játszik és arra, hogy talán átmentheti magát ebbe a rendszerbe, függetlenül attól, hogy MP eddig mit kommunikált.
Lúdas Solymi
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.
peterk2005 udvari bolond
Most meg tudnak ellenállást kifejteni, mert nincs ott a korábbi hatalom aki menesztené őket és mert arra számítanak, hogy ez talán értékelve lesz később.
Így laikusként lehet is benne ráció, ha a pl. ezen a poszton is úgymond káderhiány van a valóban függetlenekből, akkor ezt egy páran túlélhetik, főleg ha Poltot sikerül eltávolítani és visszaállítják a korábbi (vagy egy jobb) rendszert.
Ez egyébként még a Tisza szempontjából is eladható lesz, kérdés az, hogy ez benne volt-e a programjukban, hogy az egész AB menjen-e vagy csak a vezető.
2 napja
A színfalak mögött sokkal összetettebb figuraPolt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska
2 napja
IgazPolt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
peterk2005 udvari bolond
Őszentsége Sobri Jóska


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.Szerintem Polt nem nyalonc, hanem bűntárs. Fullra involválódva a NER-be. Ez számomra sokkal logikusabb és rosszabb is egyben.
peterk2005 udvari bolond
2 napja
Vagy csak egyszerűen ez már sok volt néhány bírónak.Ugye megvolt ezeknek az alkotmánybíráknak a maguk kommentjei, miszerint ők mindig adták a különvéleményeket.nem szeretem a koponyegforgato embereket.telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasMiért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?
igazi beszari balkukik ...
csebi
Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.
Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Itt Sulyok mellett mindenki kivárásra játszik és arra, hogy talán átmentheti magát ebbe a rendszerbe, függetlenül attól, hogy MP eddig mit kommunikált.
Lúdas Solymi
Polt viszont nem nyugszik, tovább nyomja full kreténben a NER-es nyaloncot. Az az ember, ha apró betűvel is, de beírja magát a történelembe.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
2 napja
Ugye megvolt ezeknek az alkotmánybíráknak a maguk kommentjei, miszerint ők mindig adták a különvéleményeket.nem szeretem a koponyegforgato embereket.telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasMiért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?
igazi beszari balkukik ...
csebi
Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.
Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi
Itt Sulyok mellett mindenki kivárásra játszik és arra, hogy talán átmentheti magát ebbe a rendszerbe, függetlenül attól, hogy MP eddig mit kommunikált.
2 napja
Akkoriban ('90-es évek) nem politizáló és nagyon fiatal emberként az egy jó rendszernek tűnt, de elfogadom, hogyha nem volt az, igazából sosem néztem utána annak, hogy mennyire volt működőképes.Az egy borzasztó választási rendszer volt. Igazságtalan, aránytalan, logikátlan és még lehetne sorolni. A német és az angolszász választási rendszerek legrosszabb elemeit keverték a magyar bürokratizmus és sundámbundám módszerekkel 😀Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.
Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
De a Kovalcsikot kifejezetten ezért vette maga mellé Ruff, így amiatt nem aggódnék, hogy a 2010 előtti rendszer jön vissza, szidta ő is azt eleget.
MC12
2 napja
Ezzel nem teljesen értek egyet, de ettől szép.nem szeretem a koponyegforgato embereket.telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasMiért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?
igazi beszari balkukik ...
csebi
Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.
Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
csebi

2 napja
Nem hiszem, hogy OV a jovoben barmikor is komolyan lesz veve arrol a fiatalok oldalarol, meg azok nagyjabol, akik most ellene szavaztak. Sokan ebben nottek fel, es nem fogjak elfelejteni. Ekepp nem is gondolom, hogy barmilyen part komolyan veheto lesz a jovoben, aminek OV akar a goreja, akar mondjuk alelnoke/tagja, o az uj GYF, ekepp kevesbe is tartok attol, hogy visszakerulne a hatalomra. De azert tok vicces maga az egesz szabaly, mikozben egyebkent fel masodperc alatt eltorolheto lesz egy masik ketharmad eseten, aztan megis nyomja mindenki mindenhol, hogy akkor most ezert van vege OV-nak. Nem, OV a sajat maga karakteret es megiteleset nyirta ki az elmult x evben, nincs es nem is lesz koze ehhez annak, hogy papiron akkor o most nem kerulhet hatalomra ujra. Mert igazabol kerulhetne. Csak az emberek ezt nem fogjak mostmar engedni.Amíg a társadalom úgy kezeli a jogállami kereteket - alaptörvényt, jogrendet, fékek és ellensúlyok rendszerét -, hogy azok addig fontosak, amíg engem védenek, de leszarom, ha a máshogy gondolkodókat nem, addig úgyis ez lesz. Hosszú távon csak a társadalom tudja megvédeni a demokratikus kereteket, nem a jog.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
(Ezért vagyok pl. Sulyok elzavarásával, vagy az AB elzavarásával is úgy, hogy totál nem érdekel, hogy hogyan csinálják. Illetve, csak annyira, hogy legalább "papíron" azért legyen rendben, de nem izgat, ha ugyanolyan hack/trükközés, mint a másik irány volt. Mert a lényeg nem az, hogy hogyan zavarják el Sulyokot, hanem az, hogy hogyan és kit jelölnek és neveznek majd ki helyette. Ha tökre szépen kisimítva küldik el, de aztán egy Tiszás házi pincsit neveznek ki, akkor hiába néz ki minden alkotmányosan jól, ott vagyunk ahol a part szakad, semmit nem léptünk előre. Ha hackelgetve zavarják el Sulyokot, de utána az új jelölt választásánál komolyan törekszenek majd a szélesebb társadalmi konszenzusra, akkor meg léptünk egy komolyat előre. Szerintem.)
peterk2005 udvari bolond
2 napja
nem szeretem a koponyegforgato embereket.telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasMiért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?
igazi beszari balkukik ...
csebi
Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.
Ez az ügy ezennel meghalt.
Gyurma Pappa
ha aprilis 11ig boszen kiszolgaltak a NERt akkor ne valtoztassanak ezen csak, mert holmimagyarpeterek feltuntek.
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 napja
telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasMiért? Mert nem mentek bele egy olyan ügybe, amit Polt + két bíró erőltetett eleve?
igazi beszari balkukik ...
csebi
Nagyon jól csinálták, soha nem lehet tárgyalni ezt az ügyet, így semmilyen módon nem tudja a jövőben mondjuk valamilyen csavarral Polt kivonni magát.
Ez az ügy ezennel meghalt.

2 napja
telex.hu/belfold/2026/06/19/alkotmanybirosag-sulyok-tamas-kizaras-eltavolitasigazi beszari balkukik ...
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 napja
Az egy borzasztó választási rendszer volt. Igazságtalan, aránytalan, logikátlan és még lehetne sorolni. A német és az angolszász választási rendszerek legrosszabb elemeit keverték a magyar bürokratizmus és sundámbundám módszerekkel 😀Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.
Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi
De a Kovalcsikot kifejezetten ezért vette maga mellé Ruff, így amiatt nem aggódnék, hogy a 2010 előtti rendszer jön vissza, szidta ő is azt eleget.
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
2 napja
Nem, a korábbi sem volt jó, 6 választásból kettőben megvolt a kétharmad. Az alkotmányozni csak úgy lenne jó, ha ahhoz az ellenzék vagy nagy többségű népszavazás is kellene.Hosszútávon azt hiszem az a terv, hogy ne legyen megint tiszta kétharmad vagy ne így.Szerintem sincs eleget beszélve róla, se itt se úgy általában, hogy mennyire fontos lenne megváltoztatni a választási törvényt. Igazából az összes jogi lépés amit meghoznak akkor biztosítható be igazán.24.hu/belfold/2026/06/19/sulyok-tamas-allamfo-alairta-alaptorveny-modositas-miniszterelnoki-ciklus/Mondjuk tovabbra sem gondolnam, hogy ez igy onmagaban barmit befolyasolna, egy kovetkezo ketharmadnal siman eltorolne a masik oldal, addig meg papiron mas lenne a fonok, aztan atjatsszak siman a kezere a dolgokat, ha ugy van. Bar nem ertek hozza, de biztosan talalnanak kiskapukat, ha nagyon keresnek.
Ennek értelmében Orbán Viktor többet nem lehet miniszterelnök.
ezt így nagyon jól esik olvasni
Beki
Stez
Jön majd a következő kétharmados nyertes és megint szépen mindent úgy csinál vissza, ahogy neki tetszik.
Addig pl. ez is csak jelképes értékkel bír.
Cowboykarcsi90
A korábbi kétkörös választási törvény ilyen szempontból jó volt, mert rákényszerítette a pártokat a koalícióra.
Ha meg azt el tudják érni, hogy ne falja fel egyik a másikat kisgömböc módjára, ahogy a Fidesz tette, akkor meg főleg jó.
Lúdas Solymi