szaba

Los Angeles Chargers

szaba
Utoljára láttuk
3 órája
Regisztrált
több mint 19 éve
Fórum hozzászólások
12 858


Utolsó 10 fórum hozzászólás

3 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
És miért van ez így? Így születtek?
Gyurma Pappa
De hát pont ezt mondtam, hogy már ma eldőlt hogy nem fognak ott 5-10 év múlva dolgozni, nem akkor fog eldőlni.
ozibozi
Illetve munkaadóként hadd ne nekem kelljen már ezeket a problémákat megoldani. Nekem is van cigány munkatársam, aki jól dolgozik és építő tagja a közösségnek - sőt, volt olyan munkahelyem, ahol hatunkból négy volt az, nagyon szerettem velük dolgozni. De. Mai napig szembesülök azzal, hogy megadom az esélyt mindenkinek, viszont náluk a kibukás aránya sokkal magasabb. És ez nem rasszizmus, nem gyűlölöm őket, sőt, szerintem igenis türelmes vagyok. De a tények makacs dolgok. A mintakövetés pedig az emberi viselkedés egyik alapja.

Vicces adalék: foglalkoztatás ügyi hivatalban volt dolgom, munkabér támogatási pályázat miatt. Újdonság, hogy van a pályázat keretein belül alkalmazott munkavállalóknak mentorálás.
Kérdi az intéző hölgy: hozzájárulok-e.

Mondom igen, de én is kérdezek egyet: mit várnak ettől?

Válasz: magas volt a lemorzsolódás, és ezzel akarnak javítani rajta. Van esetleg valami ötletem, mivel lehetne javítani?

Mondom: persze - stabil, rendezett családi háttér szükséges, ahol a jó munkamorál is jelen van.

Mindketten nevettünk.

Szerkesztette: szaba
4 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
New York, Zverev, én meg egy rohadt hármast se tudok összehozni egy lottón se.
KeyG
Sam Darnold, Győri ETO FC, Arsenal, és a többi.
6 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Egyébként szerintem - sajàt tapasztalatok alapján, statok nèlkül, érzésre - az Orbán-rendszer munkaerőpiaci hiányokra adott azon válasza, h fülöp-szigetekiekkel töltik fel a hiányszakmákat, nem volt rossz ötlet, sőt nagyobb mintára is alkalmas.
Willie Parker
Nincs ezzel gond, de a cigány nők foglalkoztatási rátája 35% és országosan 20% körül van a munkanélküliség a cigányság körében. Ez már a közmunkásokkal együtt.

Nem a vendégmunkásokkal van a gond, hanem hogy politikai célokból szegénységben és függőségben tartja a cigányságot a (többnyire) Fideszhez kötődő helyi erő, többnyire a polgi...
Gyurma Pappa
Mondjuk az is megér egy kérdést, hogy az általad említett cigány nők munkájának minősége, illetve munkahelyi beilleszkedésük mennyire közelíti meg a filippínókét.
14 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Csak a te példádból kiindulva, az országon belül is rengetegen ingáznak napi 50-100km-et vagy akár egy órát más városba, megyébe, mert csak ott van megfelelő munka, megfelelő fizetésért, a lukra futó vállalkozó meg kajabál, hogy nincs munakerő.
Lúdas Solymi
Budapesten van, aki 10 km-t ingázik egy óra utazással 😃
14 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
“Ahogy látom, a Master Good tegnapi siráma arról, hogy nem építi meg az új gyárát, ha nem jöhet külföldi munkaerő, nem váltott ki sajnálatot a társadalomban. Nem csoda ez. Ha megnézzük, hogy mennyi a nettó átlagbér ennél a cégnél csak az elmúlt évben, amely átlagbérben a nagy számú vezető dolgozó milliós bére is benne van, havi 345.000,- Ft. Ezzel az átlagbérrel állítanak elő az emberek a tulajdonosoknak 105 milliárd forintos bevételt, s az adózás után több, mint 25 milliárd forint nyereséget. Az összes bérköltség a bevétel mindössze 16.6 %-a, az összes adózott nyereség a bevétel 24,3 %-a. Azaz jelentősen magasabb, 8 %-val magasabb, jövedelmet vesz ki a cégből a Bárány család, mint az összes, 2115 fő dolgozó. Ráadásul ezekben a cégekben a tulajdonosok minden olyan költséget is elszámolnak, amelyeket a dolgozóknak a bérükből kell az életükhöz finanszírozniuk, azaz a tulajdonosoknak jóval magasabb anyagi előnye van a vállalatból, mint a nyereség összege maga. Nyugat-Európában az ilyen volumenű cégeknél általában kizárt, hogy a nyereségük a bevételhez képest magasabb arányú legyen, mint az összes dolgozóra jutó összes bérköltség.
A Mercedes vállalatnál Magyarországon 50 %-val magasabb az átlag nettó dolgozói bér, mint a Master Goodnál, az Audinál pedig 2,44-szerese a dolgozói átlagbér, mint a Master Goodnál.
Így hát, kicsit vissza kellene venni a kapzsiságból, és elképzelhető hogy lenne minőségi dolgozó is.”
ozibozi
honnan az idézet?
csak hogy havernak át tudjam küldeni aki védte őket hogy nem kéne megnyomorítani a magyar cégeket
Negritis, a vajda
Kuruc info.
18 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Nagyon követem az NBA-t, egészen annyira, hogy most szembesülök vele, hogy nem adja egy magyar csatorna sem a döntőt!? Mi a szösz?
szaba
A Prime vette meg globálisan, nem nagyon tudott ezzel mit kezdeni a SportTV. Ugyanaz, mint a Netflix exkluziv NFL meccsek.
zsomborparrag
Kellemetlen.
18 órája
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Nagyon követem az NBA-t, egészen annyira, hogy most szembesülök vele, hogy nem adja egy magyar csatorna sem a döntőt!? Mi a szösz?
1 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Remélem èsznèl lesznek ès nem jön a fürdővíz gyerek effektus ebben a kèrèsben. De úgy tűnik kommunikáció alapján lenne mit finomítani.
dande2
(mondjuk szerintem nem gyengébb képességű csak tanulásban akadályozott).
Nemes samu09
Pedig sok gyengébb a képességei által. Nem mind, de nagyon sok. Nem megvető jelleggel írom, hanem tény.
szaba
Sok van igen, de szerintem kb ugyanolyan arányban vannak azok is, akik családi helyzetüknél fogva egyszerűen nem tudja tartani a szintet a kortársaival. Otthon nem foglalkoznak vele, nem tud készülni, nincs kitől segítséget kérni, esetleg a szülő nyíltan oktatás ellenes (ilyet is láttam). Ha a rajtvonal 100 méterrel hátrébb van, és nincs lehetősége felzárkózni, egy idő után a hozzáállása is változni fog.
Nemes samu09
Ezt nem vitatom, sőt, a szerető és segítő család hiánya a társadalmi problémák nagy részének a háttere. Pl. ha egy családban napi egyszer közösen étkeznek, akkor a gyerekek bizonyított tény, hogy szinte biztosan nem lesznek kábítószer függők felnőttként.
De te itt ugye azt írtad, hogy szerinted nem gyengébb képességű egy gyerek, csak a tanulásban akadályozott. Erre válaszoltam, hogy ez így nem fedi le az igazságot, mert sok gyereknek igenis gyengébbek a képességei. De ezzel nincs gond, mert jó családi háttérrel egy tanuláshoz szükséges képességekkel kevésbé rendelkező személynek is tudnak olyan utat biztosítani, hogy teljes életet éljen. De mindez már olyan szintű idealizmus, amit az élet nem képes hozni, csak kb. ezerből egyszer.
1 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Szerintem meg a zsidók voltak. És nem, nem vagyok antiszemita, mielőtt valaki rámsütné.
1 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Az utolsó mondatod pont ellentmond az elsőnek.
10/9 normális bevándorló, a maradék eggyel tele a szenzációhajhász média, ami meg is ágyaz a szélsőjobbnak.
Persze, lehet falat is építeni és az összes fehér boldog lesz, csak akkor ki fog alapmelókat elvégezni?
Dzsokijuing
De a 10-ből az 1 mennyire hasonló arány a fogadó ország lakosságához viszonyítva? Hiszen ott is van “nem normális”.
Illetve a helyi “nem normális” viselkedése alatt ugyanaz a szélsőséges megnyilvánulás van értve, mint a bevándorlónál? Mert nyilván úgy igazságos az összehasonlítás.

Legkedveltebb fórum hozzászólások

több mint 1 éve
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Arra esetleg látni esélyt, hogy Magyarország is egy amerikai állam legyen? Mert akkor lehetne ide rakni egy NFL franchise-t. Csak ne a Jagset.
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 12 858


nekem ez ide befér 😀😀szampi#33
Meglepődtem volna, ha azt másolod ide, amikor TD-saving tackle-t tolt, amiből ráadásul amiatt pontot sem kaptunk végül 😊 (Mondjuk egy sima alapszakaszmeccsen egy irányítónak nem feltétlen kell széttöretni magát egy tackle-lel, szal ez inkább +, de ha neked vicces, az se baj 😊)Wyatt
Engem meg az lepett volna meg, ha nem rohansz egyből őfelsége megmentésére. Nem lehet szó nélkül hagyni, ha a királyról kiderül, hogy tud mulatság tárgya is lenni.
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
M1 átállat 😮 15 perce a Tiszáról beszélnek, és jó színben. Mi van itt?
Nomac
Így működik a világ.
Ha elmúlik a láz, akkor normalizálódik a szervezet működése.
Az NSZK-ban is 12 hitleri év után kurva gyorsan visszazökkent mindenki a helyére.
Őszentsége Sobri Jóska
7 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Mivel párom szabolcsi én pedig borsodi vagyok, így Kelet és Észak-Magyaroszág zsákfalvainak és nyomortelepeinek ismerete nem jelentene újat,se emlékezeteset.
Chef a'la Laci pecsenyés
Gyuricza óta nem láttam ekkora öngólt, mint amit itt lőttem.
2 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
A JC6 eseményekre hozok egy ellenpéldát. Tegnap - végre 3 hónap után sikerült - vendégük láttuk családunk egy jó barátját, három tagú család, középkorúak egy tizenéves gyermekkel. Sikerült együtt eltölteni 3+ órát úgy, hogy nagyon jól éreztük magunkat, és szóba sem került a politika.

Szerkesztette: szaba
több mint 14 éve
szaba Los Angeles Chargers 12 858
pass first liga lett az NFL is, nem tudom figyelitek ejjncaa
6 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Ezek a madar irek bazmeg egyszer vezettek, a 96. percben.
Stez
Írek egy percben.
13 napja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Egeszen csodalatos ahogy Viktor koveteli a "paktum" reszleteit. Bazdmeg 27 orszagnak jar ha nem lopod el. 😀 Kinai meg isten tudja milyen hitel mogotti paktumokra valoban kivancsi lennek.
JéBé
Így kell leütni egy magas labdát.

iktriad
Orbán elképesztő sebességgel robog a történelem szemétdombjára.
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Újabb érzékeny veszteség, Bánki Erik sem veszi fel a mandátumát. Mondjuk ő top 3 esélyes sittre kerülni szerintem 😊
somoskovig
Elvesztette képviselő jellegét.
1 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 858
Emberek, ebből a kétharmadból nagyon nagy baj lesz.
szaba
2010. április 12-én írtam. Durva.