Miami Dolphins
29 feliratkozó
több mint 12 éve
mmqb.si.com/2013/11/07/richie-incognito-jonathan-martin-dolphins-lydon-murtha/?sct=nfl_t11_a0Ez a riport is megerősíti, hogy semmi rendkívüli nem történt valójában. Semmilyen csapat alapú versenysport nem egy hímzőegylet, főképp egy olyan játék, ahol nap mint nap komoly sérülésekkel fenyegető "háborúba" mennek. Szerintem ez az eset tipikus amerikai "polkorrekt" álszentkedés.
Amúgy nem túl szimpatikus ember Incognito sem, de egy budai gimnázium alsó tagozatában durvább dolgok történnek, mint amin itt megy a hiszti.
több mint 12 éve
egyre furább a sztori:...mint gyakorló helyi lakos tapasztalatból mondom, ez is csak a feketéknek fontos... ha egy fehér, mondjuk Miller mondaná, hogy TJAX fehérebb, mint afasztudja Russel Wilson, egyből mocskos rasszista lenne, meg milyen alapon mond ilyeneket.
In the Dolphins locker room, Richie Incognito was considered a black guy. He was accepted by the black players. He was an honorary black man. And Jonathan Martin, who is bi-racial, was not. Indeed, Martin was considered less black than Incognito.deyell
More black, less black ez faszság, Incognitot kedvelték, és most kiállnak mellette!
több mint 12 éve
Valahogy nem kerek nekem ez az egész történet...Szinte bárkit megkérdeznek, védik Incognito-t. Mind amellett velünk van tele az NFL oldala 😕
És oké, hogy összetart egy csapat meg betyárbecsület, de ha valami rohadt nagy balhé lenne odabent, nem hiszem, hogy mindenki ilyen nyilt arccal hazudna Richie-ről. Mert az oké, hogy ő megütheti a bokáját, de ha itt robban a kaki, akkor az összes, aki arcát adta a rossz oldalhoz, azt beteríti...
És egy magánvélemény: ez a rasszista kártya elsüthető egy orosz fociligában vagy még talán az NHL-ben is, mert ott elég kevés a nem fehér játékos. De szerintem nyíltan rasszistának lenni az NFL-ben, ahol a játékosok kevesebb, mint fele (most csak tippelem) fehér, a többi meg mindenféle náció - nekem kicsit elképzelhetetlennek tűnik. Mármint oké, valaki utálja őket, de hogy nem hirdeti fennhangon egy ilyen közegben, meg nem sérteget valakit a származása miatt sokak füle hallatára, stb.
Ez nekem kb. olyan lehet, mint Bruce Willis a Die Hard 3-ban, mikor beküldik Harlembe a táblával, egy szál alsógatyában 😀
Believe In Your 'Fins!
több mint 12 éve
Ricky Williams-et is kérdezték az üggyel kapcsolatban, és ő is a guard oldalán állt. Szerinte az is megkérdőjelezhető, hogy Martin az NFL tartozik-e, oda való-e egyáltalán.danylyNa, megszólalt a gödörben a lyuk. 😀 😀
Nem semmi a fickó, még hozzá is tette, hogy nézzék meg őt, ő is eljutott arra a pontra, amikor úgy érezte, hogy már sok neki a foci, az öltöző, akkor tudott nemet mondani és visszavonulni. Azt az apróságot persze nem tette hozzá, hogy előtte kétszer elkapták fűvel, és akkor vonult vissza egyik napról a másikra hirtelen, amikor kiderült, hogy elindult egy új, harmadik "case" is ellene. 😀
Persze nem tudjuk, hogy mi volt a "case", hiszen a visszavonulással pecsét került rá. Mindenesetre egy esetleges harmadik drog ügy meghatározatlan idejű eltiltást jelentett volna a számára. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
közben megszólalt Tannehill is, szerinte ha Martint megkérdezik két héttel korábban, hogy ki a legjobb barátja a csapattársak közül, azt mondja, hogy Incognito, mert ő volt az, aki azonnal segítségére sietett a pályán, ha valami probléma volt. Tannehillel többször is eljátszották az étkezdés szívatást, amin Martin végül befalcolt.egyre furább a sztori:Nem meglepő szerintem, Incognito ugyanabból a közegből jött, Martin meg nagyon nem.Geeri
In the Dolphins locker room, Richie Incognito was considered a black guy. He was accepted by the black players. He was an honorary black man. And Jonathan Martin, who is bi-racial, was not. Indeed, Martin was considered less black than Incognito.deyell
built for this shit
több mint 12 éve
bírom Rickyt ahogy osztja az észt, egy-két csokor füvet már megélt szegény 😀
Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 12 éve
egyre furább a sztori:Nem meglepő szerintem, Incognito ugyanabból a közegből jött, Martin meg nagyon nem.
In the Dolphins locker room, Richie Incognito was considered a black guy. He was accepted by the black players. He was an honorary black man. And Jonathan Martin, who is bi-racial, was not. Indeed, Martin was considered less black than Incognito.deyell
Mindig jövőre!
több mint 12 éve
Állítólag valamelyik edzésen Jordan és Martin összeverekedett. Na és ki választotta szét őket? Incognito.Ricky Williams-et is kérdezték az üggyel kapcsolatban, és ő is a guard oldalán állt. Szerinte az is megkérdőjelezhető, hogy Martin az NFL tartozik-e, oda való-e egyáltalán.
Több játékost kérdeztek az üggyel kapcsolatban, ahol Antrel Rolle azt mondta, hogy "Martin ne legyen kisfiú, ne hagyja magát". Természetesen mindketten hibásak. Terrance Knighton azzal nem értett egyet, hogy miért kellett ezt kivinni az öltöző keretei közül. Zach Ertz (volt csapattársa a Stamford-ról) pedig egyetért, hogy igenis ki kellett, hogy derüljön a turpisság (még ha nem is tudni mi derül ki, és persze miről).
Luck sejtelmes és óvatos:
Luck said: "Jon (is a) close friend. We had a lot of great times together at Stanford. I have talked to him.. . . unfortunate situation."
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
egyre furább a sztori:In the Dolphins locker room, Richie Incognito was considered a black guy. He was accepted by the black players. He was an honorary black man. And Jonathan Martin, who is bi-racial, was not. Indeed, Martin was considered less black than Incognito.
built for this shit
több mint 12 éve
Ez nem volt kérdés:Congrats to Cam Wake, who has been named AFC Defensive Player of the Week.
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Nekem ez a sztori valahogy nem áll össze.. Adott Richie aki egy paraszt, adott Martin aki érzékeny.. Martin 1,5 évig kussol arról, hogy Richie rasszista üzenetekkel zaklatja? Majd mikor kiakad úgy, hogy rendelkezésére állnak hangfelvételek stb.. nem mer szólni semmi konkrét dolgot mert fél Richie bosszújától, csak elvonul csendben és a Médián át derülnek ki dolgok? Martin otthagyja a csapatot twitteren ír ezt azt, ami arra utal, hogy semmi komoly.. Közben kiröppen a hangfelvétel amiben Richie megmondja hogy egy "szardarab" egész eddig semmi nem jön a csapattól csak egy semmitmondó statement. Martin miért a médiának adta a hangfelvételt? Miért nem ment be Davie-be Philbinhez és adta oda, hogy ez a rasszista tahó másfél éve szopat. Martinnal is vannak itt komoly gondok, és itt nem azt értem, hogy szarban vagyunk miatta. Hanem ahogy ez az egész lezajlott nekem érthetetlen.. lehet azért mert ilyesminek egyik irányból sem voltam résztvevője.Csabee13Ha sportoltál csapatban, vagy esetleg voltál katona, és lett volna a társaságban egy ilyen Incognito féle alak, akkor tudnád miről van szó szerintem. Én még a rendszerváltás előtt voltam katona (akkor még volt kötelező sorkatonaság), és ott megéltem ilyent. Az egyik öreg szakaszvezető volt ilyen. Egyszerűen élvezte megalázni, szivatni a gyengébbet. És mindegy, hogy a gyengébb fizikailag, szellemileg volt-e gyengébb, vagy csak "kopasz" volt (a katonai rookie). És bizony a csoport pszichológia úgy működik, hogy amikor az ilyen faszkalap, amelyiknek hatalma is van, szopatja a leggyengébbet, azt a legtöbben csak nézik. Még röhögnek is a barom viccein. Ahogy hallom, ez az Incognito az egyik hangadó volt az öltözőben. Ráadásul egy 150 kilós benga, aki még jó játékos is. Abszolút nem csodálom, hogy nem állt ki senki Martin mellett. A legtöbben valószínűleg arrébb mentek, azok meg, akiket "havernak" fogadott (bár az ilyen személyiségnél inkább a védett csicska jelző a jobb, nem a "haver"), azok meg még ki is állnak mellette, vagy mert ők is tartanak tőle, vagy csak "hálásak", hogy kivételezett helyzetben vannak, mert a hangadó szereti őket.
Persze nem tudom, hogy mennyi igaz abból amit hallani, csak azt akartam mondani, hogy bizony előfordul, sőt nem is olyan rendkívüli, hogy ha egy emberben összejön egy ilyen negatív személyiség és a tekintély (akár mert rangja van akár mert jó játékos a pályán), akkor az el tudja rothasztani egy öltöző, egy katonai körlet, de akár egy munkahely légkörét is. És bizony idegileg is ki tudja készíteni azokat az embereket, akikre rászáll. Olyanokat is, akik egyébként normális idegzetűek.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
Nem tudom mennyire hiteles forrás:Ez nagyon durva lenne, a csapatnak mi köze van két ember magánbeszélgetéséhez?
@ESPNOlbermann: Richie Incognito speaks, and why the NFL may hit the Dolphins as it hit the Saints over Bounty-gate.danyly
Mindig jövőre!
több mint 12 éve
Nem tudom mennyire hiteles forrás:@ESPNOlbermann: Richie Incognito speaks, and why the NFL may hit the Dolphins as it hit the Saints over Bounty-gate.
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Omar Kelly (Sun Sentinel) szerint a nyilvánosságra került telefonüzenet két nappal azután történt, hogy Martin kihagyott egy önkéntes edzést a csapattal és az edzők megkérték Incognitót, hogy keményítsen be egy kicsit OL társánál, hogy helyre rázódjék.Ha ebből az lesz kihozva, hogy az edzői stáb rendelte meg a niggerezést akkor elsírom magam. Olyan meg nyílván máshol is van, hogy az edzők ráhatnak azokra akik nem jelennek meg az önkéntes edzésen. Szóval ezek a kommentek zseniálisak...
Miami Dolphins coaches asked player Richie Incognito, who was the offensive line's undisputed leader, to toughen up teammate Jonathan Martin after he missed a voluntary workout last spring, multiple sources told the Sun Sentinel.touch.sun-sentinel.com/#section/1204/article/p2p-78065907/
Az a csoda, hogy eddig nem került elő ilyen elmélet. A Pro Football Talkon a cikk kommentjei már televannak "Egy becsületbeli ügy/A few good men" idézetekkel.DoM
Schefter első nekem tetsző tévedhetetlen információja
Mindig jövőre!
több mint 12 éve
Omar Kelly (Sun Sentinel) szerint a nyilvánosságra került telefonüzenet két nappal azután történt, hogy Martin kihagyott egy önkéntes edzést a csapattal és az edzők megkérték Incognitót, hogy keményítsen be egy kicsit OL társánál, hogy helyre rázódjék.Miami Dolphins coaches asked player Richie Incognito, who was the offensive line's undisputed leader, to toughen up teammate Jonathan Martin after he missed a voluntary workout last spring, multiple sources told the Sun Sentinel.touch.sun-sentinel.com/#section/1204/article/p2p-78065907/
Az a csoda, hogy eddig nem került elő ilyen elmélet. A Pro Football Talkon a cikk kommentjei már televannak "Egy becsületbeli ügy/A few good men" idézetekkel.
több mint 12 éve
Do you think Richie Incognito will ever play in the NFL again?Yes 953
28%
No 2460
72%
Nem túl rózsás a helyzet Richie körül.
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Ricky Williams on Richie Incognito: "I know Richie and you cannot be a racist and ask a black man for help." Ricky azért ismerheti egy kicsit.
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
David Arkin (OG) aláírt hozzánk. A Cowboys PS-ből vágták ki.
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
Utoljára ült le az asztalhoz, amire a többiek felálltak és otthagyták.azt lehet tudni mi volt az éttermi incidens?sapkaSenki nem akart vele enni, vagy egyel enyhébb, hogy leült valahova és a többiek felálltak.Geeri
több mint 12 éve
azt lehet tudni mi volt az éttermi incidens?sapkaSenki nem akart vele enni, vagy egyel enyhébb, hogy leült valahova és a többiek felálltak.
Mindig jövőre!
több mint 12 éve
azt lehet tudni mi volt az éttermi incidens?
Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 12 éve
Philbin ha tudott róla, ha nem (szerintem nem), mindkét esetben vezetői hibát követett el. Vagy engedte, vagy nem volt információja.tomi-tomiNem lehet mindenki egy Schefter, hogy olyan informátorai legyenek akik már akkor tudnak mindent amikor meg sem történt...
Incognito meg nyílván nem rasszista, de amikor az mlsz hajigálja a büntiket a huhogásért, akkor azért nem ildomos USAban sem leniggerezni valakit lehetsz akármennyire pszichiátriai eset, lehet akármilyen magánüzenet, és lehet akármennyi fekete haverod. Ha valamiből akkor ebből lehet igazán nagy ügyet csinálni.
Martin fél árulkodni, ezért nem csapaton belül intézi, hanem a médián keresztül. Így aztán tárt karokkal várják majd.
Mindig jövőre!
több mint 12 éve
Én Jon Gruden-el értek egyet:"Players, coaches --- everyone is guilty here. It's horrific."
Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 12 éve
A kiindulási pont Incognito mentális problémája (kontrollálatlan dühkitörések, agresszív viselkedés - bipoláris személyisége?), amelyen a csapat támogatásával próbál javítani, kezelésre jár stb.Martin valószínűleg nem csak azért nem szólt, mert nem így nevelték, vagy félt. Elképzelhető, hogy tényleg a "spanjának" tartotta Richie-t, akitől a(z egyre ritkuló) baszogatásokat eltűri, már csak a csapat érdekében is. Hátha idővel teljesen megszűnnek ezek a beszólások, szopatások.
Az éttermi incidens átbillenthetett benne valamit, ami miatt most már nem képes/nem akar betegként, támogatandó személyként tekinteni az eddigi haverjára. Jellemzően ekkor sem a közvetlen konfliktust választotta, inkább ő hagyta ott a csapatot.
Szerintem csőd Incognito terápiája és erre ráment Martin idegrendszere, esetleg karrierje is.
Philbin ha tudott róla, ha nem (szerintem nem), mindkét esetben vezetői hibát követett el. Vagy engedte, vagy nem volt információja.
"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Miért nem ment be Davie-be Philbinhez és adta oda, hogy ez a rasszista tahó másfél éve szopat.Csabee13
ezért: Said one personnel man (who's not alone): "Instead of being a man and confronting him, (Martin) acted like a coward and told like a kid." - ha odamegy "árulkodni", akkor a csapattársai megutálják, kiközösítették volna. másrészt az edzők sem az ő pártját fogták volna, azt mondták volna neki, hogy akkor álljon oda Incognito elé, és vállalja fel a konfrontációt. Martin azonban nem így van nevelve.
Egyedül Martinra mászott volna rá? Vagy egyedül Martin vette rosszul Rich redneck stílusát?Csabee13
minden bizonnyal nem, csak Martin tűrte végig, még másodévesen is. Incognito már a Nebraskában is baszogatott játékosokat egy cikk szerint. ki is rúgták a csapatból (aztán az Oregonból is).
Amúgy WTF A Rasszista Richie egyik legjobb spanja Pouncey fekete, fekete csapattársak állnak ki Richie mellett, hogy jó lenne ha a csapattal lenne stb.. Csabee13nem hiszem, hogy Incognito rasszita, sőt a korábbi tweetekből is instragram fényképekből kiderül, hogy nem csak Pouncey-t, Martint is a spanjának tekintette, együtt jártak gokartozni, egymás melett ültek a repülőn, meg ilyenek. csak mivel Martin nem állt ki magáért, ezért nem tisztelte, folyton baszogatta, alázta. Martin pedig nem tudott nemet mondani neki, hogy akkor elég volt belőled, és többet nem beszélünk, mert félt tőle, csak tűrte a gecizéseit, amíg be nem telt a pohár, és idegösszeroppanást kapott.
built for this shit