Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 2 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 188
Kicsit a két megosztó személyisegg mellett kiemelnék pár dolgot:
- Norris nagy király
- Perez Hamilton elleni védekezései
- Alonso úgy amblokk, es az ikonikus defense
- Sainz >Leclerc
- Gasly bérelt 5. Rajtrács.
Eazzy
Leclercet én eddig is kicsit túlhype-olt pilótának éreztem, idén Sainz a csapatban újként be is árazta. Gasly pedig nagyon erős és érett volt idén, még egy ilyen év és ismét egy élcsapatban találja magát.
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 666 — Kinek mit intézett a kormánya
Az elsikkadt, hogy Hamilton full korrektül nyilatkozott, respekt.
Sokkal jobban áll neki a vesztes szerepkör mint amikor vezet es nyavog 😊
Remélem ki se mozdul ebből pályafutasa vegeeig, hagy domborodjon ki emberi nagysaga 🤣
gabokocka
A kor áll neki jól inkább
több mint 2 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 635 — No one likes us, cause no one like us
Kicsit a két megosztó személyisegg mellett kiemelnék pár dolgot:
- Norris nagy király
- Perez Hamilton elleni védekezései
- Alonso úgy amblokk, es az ikonikus defense
- Sainz >Leclerc
- Gasly bérelt 5. Rajtrács.

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 301 — Keep pounding
Az elsikkadt, hogy Hamilton full korrektül nyilatkozott, respekt.
Sokkal jobban áll neki a vesztes szerepkör mint amikor vezet es nyavog 😊
Remélem ki se mozdul ebből pályafutasa vegeeig, hagy domborodjon ki emberi nagysaga 🤣

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 28 011
sírtatok itt baszki.
jó, nem lett annyira sima, de végül a picsa angollal szemben mégis a barom holland nyert. so what?
slowmotion
Én örülök.
Unalmas volt már Hamilton dominanciája, ami hosszú távon lehet, hogy még nem is ért véget.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 380 — Cowboys fan
sírtatok itt baszki.
jó, nem lett annyira sima, de végül a picsa angollal szemben mégis a barom holland nyert. so what?
több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
Még egy gondolat: nem úgy van, hogy a SC elengedi a sallangot, majd egy kört még kintmarad és utána jön ki a boxba? Mert akkor nem lett volna utolsó kör.
Szokol
De, errol okoskodtunk eddig. Ezt ovta meg a Merci, hivatalosan nem johetett volna be az SC, es Hamilton a bajnok.
Stez
Viszont ez is csak azért lehet mert az FIA hibásan először azt mondta nem előzhetnek, már rég elmehettek volna a lekörözöttek.
Tarsi
Persze, az FIA egy bohoc. 😀

több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 154 — Így remélem megfelelek nektek.....
Legalább ma a mi meccsünk miatt nem kell izgulnunk ma 😛
dande
Hány TD-t vett volna el Michael Masi?
csipkelli
Majd Hóculi vagy vki jövő 7n egy párat 😁
több mint 2 éve
zacknorb Green Bay Packers Cincinnati Bearcats 11 666 — Kinek mit intézett a kormánya
Egyébként vicces, hogy Masi előre fenyegette a pilótákat, csak azt felejtette el, hogy ők is elbaszhatják a megint össze-vissza, követhetetlen döntéseikkel.
A shownak jót tesz, a sportnak kevésbé, hogy ennyire inkompetens a versenyigazgatóság - sokadszorra a szezonban.
Vito
Már nem tudom melyik verseny után írtam be, de most megint megteszem: Masinak mennie kell.

Minden egyes kiszabott bünti után olyan felületet adnak egyik másik versenyző szurkolótáborának, ami megengedhetetlen szerintem.
gamerkr
Dehogy kell mennie! Ez egy baromi jó szezon volt, amihez kellett ő is. Hozzuk még vissza Briatoret és Ecclestonet és jöhet a party! 😁
Szokol
Ok, akkor felejtsük el véglegesen azt, hogy az F1-ről sportként beszélünk, aminek egzakt szabályai vannak.
több mint 2 éve
Tarsi San Francisco 49ers 1 188
Még egy gondolat: nem úgy van, hogy a SC elengedi a sallangot, majd egy kört még kintmarad és utána jön ki a boxba? Mert akkor nem lett volna utolsó kör.
Szokol
De, errol okoskodtunk eddig. Ezt ovta meg a Merci, hivatalosan nem johetett volna be az SC, es Hamilton a bajnok.
Stez
Viszont ez is csak azért lehet mert az FIA hibásan először azt mondta nem előzhetnek, már rég elmehettek volna a lekörözöttek.
több mint 2 éve
csipkelli 4 008
Legalább ma a mi meccsünk miatt nem kell izgulnunk ma 😛
dande
Hány TD-t vett volna el Michael Masi?
több mint 2 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 891 — Illegális gyakorló
Egyébként a Merci mit vár az óvástól? Nem a RB hibázott, nem voltak szabálytalanok sem, tehát a végeredmény nem fog változni. A FIA nekifutásból seggbe rúghatja magát büntetésből, de attól a Mercinek miért lesz jobb? Vagy hátha jövőre megúsznak egy necces szitut cserébe?

több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
Még egy gondolat: nem úgy van, hogy a SC elengedi a sallangot, majd egy kört még kintmarad és utána jön ki a boxba? Mert akkor nem lett volna utolsó kör.
Szokol
De, errol okoskodtunk eddig. Ezt ovta meg a Merci, hivatalosan nem johetett volna be az SC, es Hamilton a bajnok.

több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 154 — Így remélem megfelelek nektek.....
Legalább ma a mi meccsünk miatt nem kell izgulnunk ma 😛
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 378 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Még egy gondolat: nem úgy van, hogy a SC elengedi a sallangot, majd egy kört még kintmarad és utána jön ki a boxba? Mert akkor nem lett volna utolsó kör.
Szokol
Még az jutott eszembe, hogy:
- az szabályos, hogy az újraindításkor gyakorlatilag egymás nellett mentek?
- addig kijöhet a SC, amíg minden lekörözött el nem ment előtte?

Nem tudom, valami nem kerek.
Szokol
Igen, nem.
csipkelli
Dehogynem, kijöhet mert csak 5 autónak lett a clerkek által megengedve a körözés.
Toca
Akkor belenyúlt az FIA a szabályokba vagy nem?
Heisman
Nem nyúlt bele, szabálykönyv szerint járt el, ami kimondja hogy a clerkek bizonyos esetben dönthetnek másképpen. Ahogy idén is tették nem egyszer…
Undorító de jogszerű.
Toca
Részben visszavonom.
Amúgy ez nem történt meg erre hivatkozva tök jogos a boncolgatás:
“ Unless the clerk of the course considers the presence of the safety car is still necessary, once the last lapped car has passed the leader the safety car will return to the pits at the end of the following lap.”
Toca

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 936 — Steelers fan
Egyébként vicces, hogy Masi előre fenyegette a pilótákat, csak azt felejtette el, hogy ők is elbaszhatják a megint össze-vissza, követhetetlen döntéseikkel.
A shownak jót tesz, a sportnak kevésbé, hogy ennyire inkompetens a versenyigazgatóság - sokadszorra a szezonban.
Vito
Már nem tudom melyik verseny után írtam be, de most megint megteszem: Masinak mennie kell.

Minden egyes kiszabott bünti után olyan felületet adnak egyik másik versenyző szurkolótáborának, ami megengedhetetlen szerintem.
gamerkr
Dehogy kell mennie! Ez egy baromi jó szezon volt, amihez kellett ő is. Hozzuk még vissza Briatoret és Ecclestonet és jöhet a party! 😁
több mint 2 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 609 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Egyébként vicces, hogy Masi előre fenyegette a pilótákat, csak azt felejtette el, hogy ők is elbaszhatják a megint össze-vissza, követhetetlen döntéseikkel.
A shownak jót tesz, a sportnak kevésbé, hogy ennyire inkompetens a versenyigazgatóság - sokadszorra a szezonban.
Vito
Már nem tudom melyik verseny után írtam be, de most megint megteszem: Masinak mennie kell.

Minden egyes kiszabott bünti után olyan felületet adnak egyik másik versenyző szurkolótáborának, ami megengedhetetlen szerintem.

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 565 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Egyszer valaki kiszámolhatná hogy mi lett volna a vége, ha mindenhol betű szerint járnak el. Egy algoritmus meg kiszámolná, hogy az elengedések után mi lett volna. Valahogy, játékból persze 😀

több mint 2 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 936 — Steelers fan
Még egy gondolat: nem úgy van, hogy a SC elengedi a sallangot, majd egy kört még kintmarad és utána jön ki a boxba? Mert akkor nem lett volna utolsó kör.
több mint 2 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 891 — Illegális gyakorló
Ez a VB már Verstappené. Elvitte, megünnepelték, így marad.
Ha elvennék tőle, annak sose lenne vége...
bcsarli
5mp bünti maxnak, vissza az egész.
Vagy holnap hajnalban nyomják le az utolsó öt kört újra.

Szerkesztette: Bálesz

több mint 2 éve
Stez SMU Mustangs 43 252 — Whoops, looks like something went wrong.
"Having overtaken the cars on the lead lap and the safety car these cars should then proceed around the track at an appropriate speed, without overtaking, and make every effort to take up position at the back of the line of cars behind the safety car. Whilst they are overtaking, and in order to ensure this may be carried out safely, the cars on the lead lap must always stay on the racing line unless deviating from it is unavoidable. Unless the clerk of the course considers the presence of the safety car is still necessary, once the last lapped car has passed the leader the safety car will return to the pits at the end of the following lap"
NB2
Azt hiszem, hogy ennek köszönhetően megértettem, de javítsatok ki, ha nem.

Tehát amikor kiírták, hogy a lekörözöttek előzhetnek, az nem arra vonatkozott, hogy majd az SC távozása után előzhetnek, hanem hogy a Hamilton és Verstappen közé beszorult lekörözött pilóták szolidan megelőzhetik Hamiltont és az SC-t, hogy aztán besoroljanak a sor végére?

És így fizikailag eltűntek Hamilton és Verstappen közül, így amikor az SC tényleg eltűnt, akkor Verstappen közvetlenül tudott támadni, míg ha nem előzhettek volna, akkor Verstappennek előbb még meg kellett volna kerülnie őket (ugye ez sima lekörözés, tehát el kellett volna engedniük), de mégis így később ért volna Hamilton mögé és lehet, hogy már nem tudott volna előzni.
Kampman
Igen. Csak a vita itt azon megy, hogy miutan a lekorozott autok visszaeloznek, utana vissza kell erniuk az elbolyhoz, csatlakozniuk kell, de itt ez nem tortent meg, csak szimplan elment a ket vb-aspirans kozul az a par lekorozott auto.

Csak itt a banda fele arra eskuszik, hogy ilyen szabaly nincs, mig amugy tobb oldal szerint pedig van ez a szabaly, hogy az elengedes utan akkor jon ki a safety car, ha a hatsok ismet becsatlakoznak az elbolyhoz. Esetunkben ez nem tortent meg, igy ha a szabaly el, akkor a safety car meg nem johetett volna be a korben, amiben egyebkent bejott. Es az a verseny veget jelentette volna.

En, amit talaltam a szabalyra vonatkozoan, az elozo hozzaszolasomban be is vagtam, de aztan hogy mi a nagy valosag, nem tudom. Nem is erdekel, mert DVSC–FTC van. 😀
Stez
Dehogy van ilyen szabaly, szerinted ha van egy ember 5 kör hatranyban akkor szotyiznak nyóc körig amig visszaér? 😀😀
eaglesmcnabb
Gondolom ez arra vonatkozik, hogy csatlakozzanak ujra a mezonyhoz, nem arrol, hogy visszavegyek az ot koruket. De bro, ott van az emlitett szovegresz, ami az idei szabalykonyvbol van allitolag. Most erre mit mondjak neked, hogy hazudik? 😀
Stez
Olvasd el amit beraktál, nincs benne olyan, hogy meg kell várni amíg utolérik a mezőnyt.
Vito
Es az vajon nem lenyeges, hogy a safety car nem johetett volna be abban a korben, amiben egyebkent bejott? 😊
Stez
Legalább látszik, hogy elolvastad, csak eddig nem erről beszéltél. De ez lényeges kérdés, én a végén nem tudom, ezt be volt-e tartva vagy sem.
Vito
Ezt a pontot is tamadta meg a Merci az ovasaban. Es ebben szerintem fixen igazuk van egyebkent. A masik ez.


Stez
Ezt támadhatják, de nincs értelme, ugyanis egyből visszatért a kijelölt pozíciójába
Heisman
Az elozo az eros (es amugy jogos) ovas, amiben igaza van a Mercinek. De nem lesz valtoztatas az eredmenyben, nem meri meghuzni az FIA. Es ahogy irtam korabban, azzal igazabol sajat magukat feketitenek be meg jobban, mert nem a pilotak hibaztak, hanem ok basztak el a sajat szabalyukat, amikor az SC-t behivtak egy korrel hamarabb. Azert vicces, hogy szerencsetlen Hamilton pont az FIA aldozata lett, de szo szerint. 😀

több mint 2 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Egyébként vicces, hogy Masi előre fenyegette a pilótákat, csak azt felejtette el, hogy ők is elbaszhatják a megint össze-vissza, követhetetlen döntéseikkel.
A shownak jót tesz, a sportnak kevésbé, hogy ennyire inkompetens a versenyigazgatóság - sokadszorra a szezonban.
több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 565 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Ez a VB már Verstappené. Elvitte, megünnepelték, így marad.
Ha elvennék tőle, annak sose lenne vége...

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 565 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Masi biztos nem lesz elküldve. Szerintem benne van a munkaköri leírásában, hogy rendezzen drámát. Maximálisan megtette 😊

Szerkesztette: bcsarli, Udvari Főkóstoló

több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 378 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
"Having overtaken the cars on the lead lap and the safety car these cars should then proceed around the track at an appropriate speed, without overtaking, and make every effort to take up position at the back of the line of cars behind the safety car. Whilst they are overtaking, and in order to ensure this may be carried out safely, the cars on the lead lap must always stay on the racing line unless deviating from it is unavoidable. Unless the clerk of the course considers the presence of the safety car is still necessary, once the last lapped car has passed the leader the safety car will return to the pits at the end of the following lap"
NB2
Azt hiszem, hogy ennek köszönhetően megértettem, de javítsatok ki, ha nem.

Tehát amikor kiírták, hogy a lekörözöttek előzhetnek, az nem arra vonatkozott, hogy majd az SC távozása után előzhetnek, hanem hogy a Hamilton és Verstappen közé beszorult lekörözött pilóták szolidan megelőzhetik Hamiltont és az SC-t, hogy aztán besoroljanak a sor végére?

És így fizikailag eltűntek Hamilton és Verstappen közül, így amikor az SC tényleg eltűnt, akkor Verstappen közvetlenül tudott támadni, míg ha nem előzhettek volna, akkor Verstappennek előbb még meg kellett volna kerülnie őket (ugye ez sima lekörözés, tehát el kellett volna engedniük), de mégis így később ért volna Hamilton mögé és lehet, hogy már nem tudott volna előzni.
Kampman
Igen. Csak a vita itt azon megy, hogy miutan a lekorozott autok visszaeloznek, utana vissza kell erniuk az elbolyhoz, csatlakozniuk kell, de itt ez nem tortent meg, csak szimplan elment a ket vb-aspirans kozul az a par lekorozott auto.

Csak itt a banda fele arra eskuszik, hogy ilyen szabaly nincs, mig amugy tobb oldal szerint pedig van ez a szabaly, hogy az elengedes utan akkor jon ki a safety car, ha a hatsok ismet becsatlakoznak az elbolyhoz. Esetunkben ez nem tortent meg, igy ha a szabaly el, akkor a safety car meg nem johetett volna be a korben, amiben egyebkent bejott. Es az a verseny veget jelentette volna.

En, amit talaltam a szabalyra vonatkozoan, az elozo hozzaszolasomban be is vagtam, de aztan hogy mi a nagy valosag, nem tudom. Nem is erdekel, mert DVSC–FTC van. 😀
Stez
Dehogy van ilyen szabaly, szerinted ha van egy ember 5 kör hatranyban akkor szotyiznak nyóc körig amig visszaér? 😀😀
eaglesmcnabb
Gondolom ez arra vonatkozik, hogy csatlakozzanak ujra a mezonyhoz, nem arrol, hogy visszavegyek az ot koruket. De bro, ott van az emlitett szovegresz, ami az idei szabalykonyvbol van allitolag. Most erre mit mondjak neked, hogy hazudik? 😀
Stez
Olvasd el amit beraktál, nincs benne olyan, hogy meg kell várni amíg utolérik a mezőnyt.
Vito
Es az vajon nem lenyeges, hogy a safety car nem johetett volna be abban a korben, amiben egyebkent bejott? 😊
Stez
Legalább látszik, hogy elolvastad, csak eddig nem erről beszéltél. De ez lényeges kérdés, én a végén nem tudom, ezt be volt-e tartva vagy sem.
Vito
Ezt a pontot is tamadta meg a Merci az ovasaban. Es ebben szerintem fixen igazuk van egyebkent. A masik ez.


Stez
Ezt támadhatják, de nincs értelme, ugyanis egyből visszatért a kijelölt pozíciójába

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz