Eredménykövető - Foci VB 2018

19 feliratkozó

több mint 6 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 008 — no es importante
KINEK DRUKKOLSZ?
ANGLIA: Fast Willie, Tony Adams, Tito05, Stez, Duff, peterbadbone, slowmotion, Antonius, alatriste, dr0725, Zolika, bergerdani, Wyatt
BELGIUM: Borbinho, Sixo, Hanni, Padrinaggio, Coolearie, kristof
BRAZÍLIA: Shilkor, Gergőbácsi, eaglesmcnabb, Gergőke, FViktor, bogec7, Zero_L, Toca
FRANCIAORSZÁG: shawnka, zemanla, katonadani
HORVÁTORSZÁG: dankodavid, diverdoc, zavi27, zinadine5, ervinator, Gorcsev
OROSZORSZÁG: ozibozi
URUGUAY: deyell, Szesze

Szerkesztette: Igor
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 361 — Cowboys fan
Az is lehet a háttérben, ezt se nagyon fogjuk megtudni, hogy Sampaolival kapcsolatban kirobbant a zaklatási botrány. Simán el tudom képzelni hogy elvesztette az öltözőt, s a szövetség is a hitelét hogy nem rakta ki a francba, ha igazak a vádak. Mert rendben, Messi fáradt, (azért a Barcában nem gyenge idényt hozott megint, bármit mondtok), de ennyire pocsék csak akkor tud lenni, ha nem akar játszani. Ennek pedig oka van. Egyébként a himmusz alatt ahogy fogta a fejét , látszott h nem stimmel vmi.

Remélem azért Nigéria ellen lesz még egy normális búcsú meccs.
dande
Simán benne van hogy Izland leX-el ma és egy Nigéria győzelemmel tovabbmennek.
Toca
ha Izland ma döntetlenezik, akkor a horvátok csoportgyőztesek, tehát ad absurdum le is adhatják az izlandiak elleni meccsüket.
bocsánat, nem leadják, csak a kevés szerephez jutó emberek is játszhatnak, és véletlenül becsúszik egy vereség.

tudom, karma iz a biccs, de ha nekem lenne ekkora esélyem egy potenciális vetélytársat így pályán kívülre tenni, akkor nem haboznék. főleg ha azt nézzük, hogy Billy Zane hibájáig igazából bármilyen kimenetel benne volt a meccsben, szóval egyáltalán nem biztos, hogy még egyszer legyőznék a horvátok Argentínát.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 21 406 — KARTAL CITY CHIEFS örökös fantasy 2. helyezett
Én alapvetően egyetértek azzal, hogy nem csupán Messi miatt ilyen full szar az argentin válogatott... de..

1. Ez nem magyarázza hogy miért szarik bele ennyire az egészbe, és miért fut messze a legkevesebbet, a pályán, Ronaldo pedig miért sprintel vissza védekezni a 93. percben is. Ráadásul 33 évesen nála mérték a legnagyobb végsebességet a pályán az első fordulóban. Persze fáradt, de szezon közben is ő fut a legkevesebbet...

2. A Portugál válogatottban még gyengébb egyének vannak, mint az argentin csapatban...
Persze benne van hogy így is kiesnek, de a 4 Gólt nem kell megmagyarázni...

3.: CR azért csak vert 3-at a spanyoloknak, nélküle kiszoptak volna mint a szar, és csak az ő góljával verték Marokkót, pedig közük nem volt a meccshez, de ott volt CR aki megteremtette a különbséget.

4.: Az alapvetés hogy nem Messi miatt szar a válogatott, de mégis őmiatta nincs a kezükben a sorsuk a kihagyott tizi miatt, és miatta ment el a Copa is anno, ugyanígy egy kihagyott tizi miatt.
Mert kiélezett szituációban sokkal gyengébb mint CR. És lehet linkelgetni spanyol kupa döntőket, hogy milyen fontos gólokat lőtt, évek óta ez az (a fejjátékon kívül) amiben sokkal jobb Ronaldo.

5. Szerintem Messi a pályafutása elején jobb volt, de tény és való, hogy Ronaldo az évek során egy robottá érett, gyakorlatilag NINCS gyenge pontja, míg Messi belekényelmesedett az egészbe, és az elmúlt 5 évben CR messze mindenki felett áll...
A viselkedése sokszor nekem sem tetszik, éppen ezért sohasem lesz kedvencem, sokkal jobban szeretem a szerényebb focistákat, mint pl. Bale, de több mint bizonyos hogy enélkül nem is lenne ekkora focista.

6. Gyenge csapat ide vagy oda, egy GOAT-ról beszélünk, ha egy GOATnál is az az érv, hogy gyenge a csapat, akkor nem is GOAT.
2006-ban Zidane-t kurvára nem érdekelte hogy az ellenfélben ott volt Ronaldo, Roberto Carlos, Cafú és a csúcsformábban levő Dinho+Kaká, odament 34 évesen és leoktatta a mezőnyt... A GOAT valahol itt kezdődik. Szerintem.

 www.youtube.com/watch?v=iSZmcO8L93c

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
Ma dobtam egy brazil 3-0/4-0-t egy 4.5-ös súlyozott szorzóért, bár alapból nem szeretem a végeredményes fogadásokat, viszont Neymar gólt szerez 1.8, Jesus 2.0, Firminho 2.2... ilyen alacsony odds-ok miatt ez jobbnak tűnt.
Igor
Minden csapat szarik bele rúgnak egyet aztán alibiznek 40-60 percet.
Miért gondolod hogy ez másképpen lesz?
Pláne ha kitömik Costa Ricat nehezebb lesz elkerülniük a Németeket.
Toca
Szerintem ez BEL-PAN jellegű meccs lesz és büszkeségből hajtani fognak... mert dél-amerikaiak/nagycsapat.
Illetve szerintem várjuk ki mi lesz a másik csoportban, taktikázni mindig az utolsó körben kell.
Igor
Én is 2-es hendit raktam de semmi nem indokolja nálam ezért bíztam benne hogy meggyőzöl 😀
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Ma dobtam egy brazil 3-0/4-0-t egy 4.5-ös súlyozott szorzóért, bár alapból nem szeretem a végeredményes fogadásokat, viszont Neymar gólt szerez 1.8, Jesus 2.0, Firminho 2.2... ilyen alacsony odds-ok miatt ez jobbnak tűnt.
Igor
Minden csapat szarik bele rúgnak egyet aztán alibiznek 40-60 percet.
Miért gondolod hogy ez másképpen lesz?
Pláne ha kitömik Costa Ricat nehezebb lesz elkerülniük a Németeket.
Toca
Szerintem ez BEL-PAN jellegű meccs lesz és büszkeségből hajtani fognak... mert dél-amerikaiak/nagycsapat.
Illetve szerintem várjuk ki mi lesz a másik csoportban, taktikázni mindig az utolsó körben kell.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
Ma dobtam egy brazil 3-0/4-0-t egy 4.5-ös súlyozott szorzóért, bár alapból nem szeretem a végeredményes fogadásokat, viszont Neymar gólt szerez 1.8, Jesus 2.0, Firminho 2.2... ilyen alacsony odds-ok miatt ez jobbnak tűnt.
Igor
Minden csapat szarik bele rúgnak egyet aztán alibiznek 40-60 percet.
Miért gondolod hogy ez másképpen lesz?
Pláne ha kitömik Costa Ricat nehezebb lesz elkerülniük a Németeket.
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 250 — Whoops, looks like something went wrong.
Aki egy ilyen meccs, vagy a teljes argentin kudarc után Messit fikazza, az hülye. Annak tényleg más sportot kell néznie. Én hálás vagyok a sorsnak, hogy élőben láthatom hetente. Öt is Ronaldot is, meg Modricot vagy Rakiticet. Ez csak ebben a 10-15 évben adatik. Az argentin középpálya teljes homály, a kiöregedett Mascheranoval az élen. Messi egyedül meg nem tud begyalogolni a kozeppalyarol, mert annál a horvátok, meg Izland is jobb csapat. Ettől meg a legnagyobb, vagy a top 2 maximum.
Klaci79
Szerintem meg nem.
En is fikazom Messzit, holott birom, sot, ezerszer jobban birom, mint CR-t barmikor. Es jobbnak is gondolom CR-nel.

De itt most nem a vilagbajnoksagot kell nezni, hanem az elmult masfel evet mondjuk, hogy az argentin valogatott szepen fokozatosan, meccsrol meccsre hogy vesztette el a sajat arcat, hogy alakult at az egesz labdarugasuk lepesrol lepesre olyan durvan Messi-kozpontuva, hogy az argentin szovetseget mar at lehetne nevezni Lesszinek, hogy a kapitanyokat sorra buktattak meg, es igen, Lionel Messi eleg hathatos kozbenjarasaval. Egy olyan generacio, aminek mindent meg kellett nyernie, tulajdonkeppen sajat magat tonkretette fokozatosan.

Messi pedig sokcsilliard eve magyarazza, hogy a Barca, a csapat, az egyseg, jaj igy meg ugy, aztan kozben miota visszatert a valogatottba a fesztivaljuk es a sorozatos visszavonulasok utan, fosik magasrol a csapat erdekeire. O kozepen akar jatszani, noha ott abszolut nem aknazhato ki az az irgalmatlan tudas, ami neki van. De ott jatszik, mert ott akar.

Mint ahogy az sem urban legend, hogy Sampaoli kinevezeseben is szerepe volt, a jatekrendszerbe is van beleszolasa, valamint abba is volt, hogy epp mondjuk egy Icardi otthon maradjon-e vagy sem.

Oriasi szerepe van abban, hogy Argentina Messi-kozpontu lett, ez az elmult evek tenykedesei szepen fokozatosan elvezettek ide, hogy konkretan vert pisal o is, de mindenki mas is. Sampaoli is, a szovetseg is, kivetel nelkul mindenki. Konkretan mar annak is orulhetnek, hogy itt lehetnek a veben, olyan siralmasan szarok voltak a selejtezok javaban, sokaig ugye az is kerdes volt, egyaltalan el tudnak-e csipni egy kijutast ero helyet.

Argentinaban is nyilvan a fejetol buzlik a hal, csak eppen abban a bizonyos fejben az elmult idoszakban mar nem kicsit van ott Messi is.

Mindezek ellenere en tovabbra is ot tartom a #1-nak es nem CR-t, de azert szamomra eleg egyertelmuen kiderult, hogy igenis tud o is „sok lenni”, es igenis tud az o szemelye is kartekony lenni.

Argentina pedig ezek utan remelem, hogy kiesik a fenebe, takaritsak ki az osszes fost a kornyekrol, aztan kezdek el felepiteni az uj generaciot, mert a jelenleginek lealdozott. Messi meg igazabol magaval is, de foleg az argentin valogatottal is jobbat tesz hosszu tavon, ha tobbet nem lep palyara cimeres mezben. Muszaj lesz elfelejteni ezt a Messi-fuggest, minel hamarabb.
Stez
Épp a tegnapi meccs mutatta meg sztem hogy azért ez nem teljesen van így. Épp Messi volt a legkevesebbet játékba s kvázi "hagyta volna" a többieket játszani, csak nekik sem ment. Kicsit az-az érzésem, ha van kalap az a baj, ha nincs, akkor az. Ha be vonódik akkor túlságosan, ha meg nem annyira, akkor nem.csinál semmit.

Icardi meg tett azért hogy otthon maradjon Messitől függetlenül....

De tudom én vagyok elfogult vele kapcsolatban (illetve drukkolok neki, hogy bizonyítani tudjon, ha kell még egyátalán vmit bizonyatania)
dande
Persze, mert az elso meccsen kibukott az egesz Messi-fuggoseg, amiert egybol ki is lett kezdve Sampaoli, ezek utan o meg megprobalta eltuntetni ezt, es ugymond a tobbiekre helyezni a hangsulyt.

Csak epp nem egyik vegletbol a masikba kellett volna ezt meghuzni, hanem megtalalni az arany kozeputat, hogy Messi profitaljon ebbol, es a csapat is Messibol.

De egyebkent tokeletesen latszik az argentin sztarok sunyisaga, ami jol jellemzi az elmult eveket a valogatottnal. Sampaoli mutogat rajuk, ok egybol visszakenik ra a szart, mindenki mosdatja magat es masokat vadol rohadt nagy felhaborodottsaggal, mintha o aztan mindent megtett volna. Kozben mindegyik tesz magasrol az egeszre.

Ez a legkor evek ota belengi a csapatot es a sportagat naluk, nem veletlen, hogy mar a szurkolok is a sajat csapatuk ellen van es folyamatosak a balhek.

Es akkor mindjart jon az orszag elso szamu patkanya, Maradona, aki termeszetesen belerug egy jo nagyot az argentin fociban, majd megy orulni maganak, hogy megmaradt tovabbra is elso szamu hosnek. 8-)

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Srácok,
se CR, se Messi nem tudnak ilyeneket... akkor miről beszélünk?
 pnftop10.blog.hu/2018/06/21/top_10_a_magyar_foci_emblematikus_pillanatai

Hangolódjunk mára!

| Az 1-esre nem emlékeztem elsőnek, de a mozdulat közben beugrott és olyan hangosan röhögtem fel, hogy kb a fél emelet hallotta (szerencsére sikerült köhögésnek álcázni...) |

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
...braxa88
Az az Agüero - Higany 1. csere 1-0-ás horvát vezetésnél zseniális volt Sampaoli részéről...
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 537
Aki egy ilyen meccs, vagy a teljes argentin kudarc után Messit fikazza, az hülye. Annak tényleg más sportot kell néznie. Én hálás vagyok a sorsnak, hogy élőben láthatom hetente. Öt is Ronaldot is, meg Modricot vagy Rakiticet. Ez csak ebben a 10-15 évben adatik. Az argentin középpálya teljes homály, a kiöregedett Mascheranoval az élen. Messi egyedül meg nem tud begyalogolni a kozeppalyarol, mert annál a horvátok, meg Izland is jobb csapat. Ettől meg a legnagyobb, vagy a top 2 maximum.
Klaci79
Mondjuk azért egy 11-est berúghatna :I Meg az állandó hiszti, ha nem megy neki.
Arról nem is beszélve, hogy valóban csak a Barcelonában tudott alkotni, míg Ronaldo az angol bajnokságban és a válogatottban is. Elég erősnek érzem ezt a "legnagyobb, max top 2" kijelentést.
undisputedly
Szerintem Messi a valaha volt legjobb futbalista. de mindegy is

11es oké. be kell rúgni, nincs apelláta.

De most komolyan hogy menne neki a játék? ebből a kezdőből Otamendin és Agüeron kívűl még ki férne be mondjuk a svájci kezdőbe? segítek senki.
Messi a kezdőkörben játszott. onnan hogy rugdosson gólokat. max ha végigviszi. Bevonni egy Mezát, Acunát egy kényszerítőbe vagy Perezt aki üreskaput nem találja el, vagy a vén Mascheranot, aki barcában is középhátvéd volt?
Sampaolinak Leekens szinten fingja nem volt hogyan kéne játszani. Meza csatárként kezdett, aztán 1-0 után vkp volt. ezmi?! Ilyen csapatban nem lehet alkotni. Ráadásul Brozovic (tegnap Rakitic mellett nálam meccs legjobbja) élete védőmunkáját mutatta, végig szivta a vérét, és nem egyedül végig ráhelyezkedett Messire. Agüero 20 percig nem ért labdához. Peruban több kreatív ember van mint ezek a középpályások.
CR középcsatár, aki akkorát ugrik mint egy kecske, sokkal egyszerűbb dolga van, neki a góllövés a feladata, és egész portugál csapat alá játszik. Rúg egy gólt és ő király, lásd marokkó elleni meccs, ahol a gólon kívűl nem nagyon volt jó megmozdulása. DE győztes gól, eldöntötte a meccset, több nem kell ilyenkor.
Messi 40-50méterre játszik háttal a kapunak, és neki kell alájátszania egész argenín csapatnak.
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 324 — No 1 Zhang Yufei fan
Ma dobtam egy brazil 3-0/4-0-t egy 4.5-ös súlyozott szorzóért, bár alapból nem szeretem a végeredményes fogadásokat, viszont Neymar gólt szerez 1.8, Jesus 2.0, Firminho 2.2... ilyen alacsony odds-ok miatt ez jobbnak tűnt.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 149 — Így remélem megfelelek nektek.....
Aki egy ilyen meccs, vagy a teljes argentin kudarc után Messit fikazza, az hülye. Annak tényleg más sportot kell néznie. Én hálás vagyok a sorsnak, hogy élőben láthatom hetente. Öt is Ronaldot is, meg Modricot vagy Rakiticet. Ez csak ebben a 10-15 évben adatik. Az argentin középpálya teljes homály, a kiöregedett Mascheranoval az élen. Messi egyedül meg nem tud begyalogolni a kozeppalyarol, mert annál a horvátok, meg Izland is jobb csapat. Ettől meg a legnagyobb, vagy a top 2 maximum.
Klaci79
Szerintem meg nem.
En is fikazom Messzit, holott birom, sot, ezerszer jobban birom, mint CR-t barmikor. Es jobbnak is gondolom CR-nel.

De itt most nem a vilagbajnoksagot kell nezni, hanem az elmult masfel evet mondjuk, hogy az argentin valogatott szepen fokozatosan, meccsrol meccsre hogy vesztette el a sajat arcat, hogy alakult at az egesz labdarugasuk lepesrol lepesre olyan durvan Messi-kozpontuva, hogy az argentin szovetseget mar at lehetne nevezni Lesszinek, hogy a kapitanyokat sorra buktattak meg, es igen, Lionel Messi eleg hathatos kozbenjarasaval. Egy olyan generacio, aminek mindent meg kellett nyernie, tulajdonkeppen sajat magat tonkretette fokozatosan.

Messi pedig sokcsilliard eve magyarazza, hogy a Barca, a csapat, az egyseg, jaj igy meg ugy, aztan kozben miota visszatert a valogatottba a fesztivaljuk es a sorozatos visszavonulasok utan, fosik magasrol a csapat erdekeire. O kozepen akar jatszani, noha ott abszolut nem aknazhato ki az az irgalmatlan tudas, ami neki van. De ott jatszik, mert ott akar.

Mint ahogy az sem urban legend, hogy Sampaoli kinevezeseben is szerepe volt, a jatekrendszerbe is van beleszolasa, valamint abba is volt, hogy epp mondjuk egy Icardi otthon maradjon-e vagy sem.

Oriasi szerepe van abban, hogy Argentina Messi-kozpontu lett, ez az elmult evek tenykedesei szepen fokozatosan elvezettek ide, hogy konkretan vert pisal o is, de mindenki mas is. Sampaoli is, a szovetseg is, kivetel nelkul mindenki. Konkretan mar annak is orulhetnek, hogy itt lehetnek a veben, olyan siralmasan szarok voltak a selejtezok javaban, sokaig ugye az is kerdes volt, egyaltalan el tudnak-e csipni egy kijutast ero helyet.

Argentinaban is nyilvan a fejetol buzlik a hal, csak eppen abban a bizonyos fejben az elmult idoszakban mar nem kicsit van ott Messi is.

Mindezek ellenere en tovabbra is ot tartom a #1-nak es nem CR-t, de azert szamomra eleg egyertelmuen kiderult, hogy igenis tud o is „sok lenni”, es igenis tud az o szemelye is kartekony lenni.

Argentina pedig ezek utan remelem, hogy kiesik a fenebe, takaritsak ki az osszes fost a kornyekrol, aztan kezdek el felepiteni az uj generaciot, mert a jelenleginek lealdozott. Messi meg igazabol magaval is, de foleg az argentin valogatottal is jobbat tesz hosszu tavon, ha tobbet nem lep palyara cimeres mezben. Muszaj lesz elfelejteni ezt a Messi-fuggest, minel hamarabb.
Stez
Épp a tegnapi meccs mutatta meg sztem hogy azért ez nem teljesen van így. Épp Messi volt a legkevesebbet játékba s kvázi "hagyta volna" a többieket játszani, csak nekik sem ment. Kicsit az-az érzésem, ha van kalap az a baj, ha nincs, akkor az. Ha be vonódik akkor túlságosan, ha meg nem annyira, akkor nem.csinál semmit.

Icardi meg tett azért hogy otthon maradjon Messitől függetlenül....

De tudom én vagyok elfogult vele kapcsolatban (illetve drukkolok neki, hogy bizonyítani tudjon, ha kell még egyátalán vmit bizonyatania)
több mint 6 éve
Toca Minnesota Vikings 19 268 — Vikings fan
Az is lehet a háttérben, ezt se nagyon fogjuk megtudni, hogy Sampaolival kapcsolatban kirobbant a zaklatási botrány. Simán el tudom képzelni hogy elvesztette az öltözőt, s a szövetség is a hitelét hogy nem rakta ki a francba, ha igazak a vádak. Mert rendben, Messi fáradt, (azért a Barcában nem gyenge idényt hozott megint, bármit mondtok), de ennyire pocsék csak akkor tud lenni, ha nem akar játszani. Ennek pedig oka van. Egyébként a himmusz alatt ahogy fogta a fejét , látszott h nem stimmel vmi.

Remélem azért Nigéria ellen lesz még egy normális búcsú meccs.
dande
Simán benne van hogy Izland leX-el ma és egy Nigéria győzelemmel tovabbmennek.
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 250 — Whoops, looks like something went wrong.
Aki egy ilyen meccs, vagy a teljes argentin kudarc után Messit fikazza, az hülye. Annak tényleg más sportot kell néznie. Én hálás vagyok a sorsnak, hogy élőben láthatom hetente. Öt is Ronaldot is, meg Modricot vagy Rakiticet. Ez csak ebben a 10-15 évben adatik. Az argentin középpálya teljes homály, a kiöregedett Mascheranoval az élen. Messi egyedül meg nem tud begyalogolni a kozeppalyarol, mert annál a horvátok, meg Izland is jobb csapat. Ettől meg a legnagyobb, vagy a top 2 maximum.
Klaci79
Szerintem meg nem.
En is fikazom Messzit, holott birom, sot, ezerszer jobban birom, mint CR-t barmikor. Es jobbnak is gondolom CR-nel.

De itt most nem a vilagbajnoksagot kell nezni, hanem az elmult masfel evet mondjuk, hogy az argentin valogatott szepen fokozatosan, meccsrol meccsre hogy vesztette el a sajat arcat, hogy alakult at az egesz labdarugasuk lepesrol lepesre olyan durvan Messi-kozpontuva, hogy az argentin szovetseget mar at lehetne nevezni Lesszinek, hogy a kapitanyokat sorra buktattak meg, es igen, Lionel Messi eleg hathatos kozbenjarasaval. Egy olyan generacio, aminek mindent meg kellett nyernie, tulajdonkeppen sajat magat tonkretette fokozatosan.

Messi pedig sokcsilliard eve magyarazza, hogy a Barca, a csapat, az egyseg, jaj igy meg ugy, aztan kozben miota visszatert a valogatottba a fesztivaljuk es a sorozatos visszavonulasok utan, fosik magasrol a csapat erdekeire. O kozepen akar jatszani, noha ott abszolut nem aknazhato ki az az irgalmatlan tudas, ami neki van. De ott jatszik, mert ott akar.

Mint ahogy az sem urban legend, hogy Sampaoli kinevezeseben is szerepe volt, a jatekrendszerbe is van beleszolasa, valamint abba is volt, hogy epp mondjuk egy Icardi otthon maradjon-e vagy sem.

Oriasi szerepe van abban, hogy Argentina Messi-kozpontu lett, ez az elmult evek tenykedesei szepen fokozatosan elvezettek ide, hogy konkretan vert pisal o is, de mindenki mas is. Sampaoli is, a szovetseg is, kivetel nelkul mindenki. Konkretan mar annak is orulhetnek, hogy itt lehetnek a veben, olyan siralmasan szarok voltak a selejtezok javaban, sokaig ugye az is kerdes volt, egyaltalan el tudnak-e csipni egy kijutast ero helyet.

Argentinaban is nyilvan a fejetol buzlik a hal, csak eppen abban a bizonyos fejben az elmult idoszakban mar nem kicsit van ott Messi is.

Mindezek ellenere en tovabbra is ot tartom a #1-nak es nem CR-t, de azert szamomra eleg egyertelmuen kiderult, hogy igenis tud o is „sok lenni”, es igenis tud az o szemelye is kartekony lenni.

Argentina pedig ezek utan remelem, hogy kiesik a fenebe, takaritsak ki az osszes fost a kornyekrol, aztan kezdek el felepiteni az uj generaciot, mert a jelenleginek lealdozott. Messi meg igazabol magaval is, de foleg az argentin valogatottal is jobbat tesz hosszu tavon, ha tobbet nem lep palyara cimeres mezben. Muszaj lesz elfelejteni ezt a Messi-fuggest, minel hamarabb.

több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 149 — Így remélem megfelelek nektek.....
Otamendi egyébként 0-tól
de Jong-ig terjedő skálán mekkora türhő???
Matthew99
Rá se volt ez jellemző. Amikor láttam játszani (azért jó néhányszor) mindig tanári és tiszta módon játszott. Most sajnos -1
több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 149 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az is lehet a háttérben, ezt se nagyon fogjuk megtudni, hogy Sampaolival kapcsolatban kirobbant a zaklatási botrány. Simán el tudom képzelni hogy elvesztette az öltözőt, s a szövetség is a hitelét hogy nem rakta ki a francba, ha igazak a vádak. Mert rendben, Messi fáradt, (azért a Barcában nem gyenge idényt hozott megint, bármit mondtok), de ennyire pocsék csak akkor tud lenni, ha nem akar játszani. Ennek pedig oka van. Egyébként a himmusz alatt ahogy fogta a fejét , látszott h nem stimmel vmi.

Remélem azért Nigéria ellen lesz még egy normális búcsú meccs.
több mint 6 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 592 — Invisible man
Otamendi egyébként 0-tól
de Jong-ig terjedő skálán mekkora türhő???


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 6 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Aki egy ilyen meccs, vagy a teljes argentin kudarc után Messit fikazza, az hülye. Annak tényleg más sportot kell néznie. Én hálás vagyok a sorsnak, hogy élőben láthatom hetente. Öt is Ronaldot is, meg Modricot vagy Rakiticet. Ez csak ebben a 10-15 évben adatik. Az argentin középpálya teljes homály, a kiöregedett Mascheranoval az élen. Messi egyedül meg nem tud begyalogolni a kozeppalyarol, mert annál a horvátok, meg Izland is jobb csapat. Ettől meg a legnagyobb, vagy a top 2 maximum.
Klaci79
Mondjuk azért egy 11-est berúghatna :I Meg az állandó hiszti, ha nem megy neki.
Arról nem is beszélve, hogy valóban csak a Barcelonában tudott alkotni, míg Ronaldo az angol bajnokságban és a válogatottban is. Elég erősnek érzem ezt a "legnagyobb, max top 2" kijelentést.
undisputedly
Azért tegyük hozzá, hogy a.MU is egy kis világválogatott volt és nem Rodaánó tette naggyá azt a csapatot.
Igaz, akkoriban meg céer is csak kezdte az ismerkedést a "hogyanlegyen2cmvastagvénánk" kurzust, így fizikailag gyengébb volt.

Mondjuk az a meló, amit végez meghozta a gyümólcsét, régen nem állt másból a nagy tehetsége, mint a.soha nem működő biciklicsele. Most meg elmondható, hogy top10 futballista evör. A jelenkorban meg a formát tekintve éppen legjobb.

(Én szeretem szapulni, mert ritka gusztustalan jelenség a pályán, és az ilyen hisztis ribancok ellen is utáltam mindig játszani, de a jótékonykodásai viszont egy teljesen más emberről tanúskodnak, ami viszont példaképpé teszi pályán kívül.)

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 6 éve
YoungZeeZee 8 474
Amúgy érdekes ez a horvát szitu, ugye hallani, hogy micsoda lázongás van náluk, és közben jönnek ezek az eredmények. Ugyanúgy rohad az egész rendszerük mint a miénk, csak van egy fantasztikus generációjuk megint. Elég ambivalens érzés lehet valóban. Mondjuk érdekes, hogy a sok fertővel ami ott van, mégis milyen utánpótlás nevelésük van, és rendszeresen ott vannak a klubcsapatok is. Ki érti ezt...
Hanni
Ki érti ezt? Nekik mindig fantasztikus a generációjuk, a válasz Yugoslavia, de nem csak itt, hanem a legtöbb csapatsportnál is. 😉
ozibozi
korabban irtam ide.fociban mindig nagyon megy nekik aztal altalaban jon vmi agybajuk es kiszopatjak magukat.
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 24 580 — nabege2@yahoo.com
Ronaldo vs Messi:

Kb mindenki lecummantaná magát ha úgy tudna focizni mint bármelyikük. Zsenik, de kétségtelen tény, hogy mindegyiknek van olyan tulajdonsága ami a hatereknek remek táptalajt nyújt.
Ronaldo: focistaként én komplexebbnek érzem, a már általatok is említett előre-hátra játékban, a kapura is több veszélyt jelent akár lábbal, akár fejjel. Viszont egy pojáca, műmájer, annyit színészkedik, rájátszik, hisztizik, hogy sokan megutálták ezért, illetve önző is.
Messi: a földön szerintem nincs nála jobb, nagyon jól keni. Nála én 2 hibát tudnék felsorolni. Egyrészt nem érzi, hogy mikor kéne a csapattársaira bízni a meccset, a válogatottban is rossz nézni mit összeerőlködik. Illetve a pályán kívül ez az akarnok, úgyvan ahogy én mondom mentalitás. Ld pl argentin válogatott összeállítása. Azért elképzelem ahogy TB beleszól BB csapat összeállításába😊

Végezetül amit viszont mind a kettejükön látok: a hulla fáradtság, kimerültség. A klubokban a sok pénzért meg kell dögleni és ide nem jut energia.
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 24 580 — nabege2@yahoo.com
2 hozzászólásban a mai estéről...
Én a meccset haverokkal néztem egy vendéglátóipari egységben, lehet, hogy nem láttam minden mozzanatot, de én nem látom ilyen vészesnek a szitut. Argentína felvállalta a támadójátékot, a horvátok meg beálltak egy kontrajátékra. Argentinok ugyanazt az ötlettelen meddő mezőnyfölénnyel járó támadófocit tolták, mint itt a vb-n még másik 10 nagycsapat. De védekezni - főleg egy európai csapat- azt nagyon tud, ráadásul a játékosanyag is megvan egy korrekt kontrafocira a horvátoknál. Az első félidőben volt 2 helyzetük, de ők sem voltak beljebb. Annyi szerencséjük volt, hogy az argentin kapus velük volt😊 Nem azt mondom, hogy az argentinok fantasztikusan játszottak, annyi a különbség pl a franciákhoz képest, hogy ők bemákoltak egy gólt ma és nyertek.
több mint 6 éve
dawyd728 3 838
Amúgy érdekes ez a horvát szitu, ugye hallani, hogy micsoda lázongás van náluk, és közben jönnek ezek az eredmények. Ugyanúgy rohad az egész rendszerük mint a miénk, csak van egy fantasztikus generációjuk megint. Elég ambivalens érzés lehet valóban. Mondjuk érdekes, hogy a sok fertővel ami ott van, mégis milyen utánpótlás nevelésük van, és rendszeresen ott vannak a klubcsapatok is. Ki érti ezt...
Hanni
Alapvetően a jugoszláv sportpolitika mindig is a közösség teremtő/építő/összetartó sportokat nyomta és nem az olimpiai aranyak elérése volt a cél. Már csak ez óriási helyzeti előnyük. Erre a társadalmi "szokásra", beidegződésre épül fel 14 éves korig a gyerekek sportoltatása. Ezt a rendszert nagyon nehezen lehet szétverni. Megkockáztatom, a szövetség vagy a klubok felső vezetése nem is tudná szétverni, ezt csak politika tudná és ők se rövid távon.
Velünk összevetve, lehet náluk is rohad a teteje a rendszernek, de az alja velünk ellentétben stabil. Ez pedig a nehézségek ellenére is termeli a tehetségeket, és fogja is a jövőben.
Persze Modric, Rakitic, Mandzukic, Perisichez hasonló minőségű és mennyiségű nem mindig fog összejönni, de stabil top 16-os európai csapatra való játékosok mindig lesznek, az biztos.
több mint 6 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 738
Én miért nem vagyok felírva Németország mellé?

Szerkesztette: Amadeus the Young

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 938 — SuperBowl Champions 2013/2014
Aki egy ilyen meccs, vagy a teljes argentin kudarc után Messit fikazza, az hülye. Annak tényleg más sportot kell néznie. Én hálás vagyok a sorsnak, hogy élőben láthatom hetente. Öt is Ronaldot is, meg Modricot vagy Rakiticet. Ez csak ebben a 10-15 évben adatik. Az argentin középpálya teljes homály, a kiöregedett Mascheranoval az élen. Messi egyedül meg nem tud begyalogolni a kozeppalyarol, mert annál a horvátok, meg Izland is jobb csapat. Ettől meg a legnagyobb, vagy a top 2 maximum.
Klaci79
Mondjuk azért egy 11-est berúghatna :I Meg az állandó hiszti, ha nem megy neki.
Arról nem is beszélve, hogy valóban csak a Barcelonában tudott alkotni, míg Ronaldo az angol bajnokságban és a válogatottban is. Elég erősnek érzem ezt a "legnagyobb, max top 2" kijelentést.

Szerkesztette: undisputedly
több mint 6 éve
ozibozi New York Giants 16 754
Amúgy érdekes ez a horvát szitu, ugye hallani, hogy micsoda lázongás van náluk, és közben jönnek ezek az eredmények. Ugyanúgy rohad az egész rendszerük mint a miénk, csak van egy fantasztikus generációjuk megint. Elég ambivalens érzés lehet valóban. Mondjuk érdekes, hogy a sok fertővel ami ott van, mégis milyen utánpótlás nevelésük van, és rendszeresen ott vannak a klubcsapatok is. Ki érti ezt...
Hanni
Ki érti ezt? Nekik mindig fantasztikus a generációjuk, a válasz Yugoslavia, de nem csak itt, hanem a legtöbb csapatsportnál is. 😉
több mint 6 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 10 712
De miért veszitek ennyire X-re? 😀
Izlandi henger simán átmegy az afrikai testvéreken, utolsó meccsen meg tolnak egy pihentetős kényelmes X-et horvátokkal és viszontlátásra.
Hanni
Nigéria az esélyesebb (igaz csak egy hajszállal), nem Izland...
Igor
Az esélyekre nem kell adni, ez a vb eddig nem kedvezett igazán az "esélyesebbeknek".