NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Filmek

40 feliratkozó

több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
The Day After (1983):
Múltkor amikor a dagadék már hidrogénbombával kísérletezett, akkor futottam bele ebbe a címbe.

Kemény témája van és kell hozzá gyomor, de megmutatta, hogy mi lehetett volna ebből annak idején. Ugye az oroszok egy téves riasztás miatt majdnem meg is lépték (nem rég halt meg Stanislav Petrov, akinek a hidegvérén múlt csak, hogy nem lett nagyobb baj.)

Ebben a témában még ott van a Threads, amit még nem láttam, de felírtam a listára. Állítólag ez még sokkal keményebb, mint a fent említett film.

Viszont akit érdekel a hidegháború, az mindenképp nézze meg a The Day Aftert.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
kicsit úgyérzem a van rajta sapka, nincs rajta sapka esete amit jelenleg hollywood átél
ennek egyik példája:
 twitter.com/Chris_Stuckmann/status/909475179834769408

a tweet amire válaszol, mert mind2-t nem tudja betenni:
 twitter.com/THR/status/909419007089840128

ha egy film megértéséhez utána kell járnod pár dolognak az a baj
ha mindent a szádba rágnak az a baj
nem könnyű az egyensúlyt megtalálni, de talán nem kéne lehúzni a porig valamit ha igényel extra agyműködést

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Henry - egy sorozatgyilkos portréja, 1986

Rég láttam ennyire lelketlen és reménytelen filmet. Mármint ami a filmet áthatja. Zseniálisan megragadott képsorok. Minden egyes másodpercéből üvölt a nihilizmus, az elállatiasodás, a civilizációs máz olvadása, a deviancia. Egyre jobban fokozza a tempót a film, a gyilkosságok annyira nyomasztóan realisták, hogy már-már kínszenvedés. A társadalom lecsúszott söpredékének egy ékes példája öl úgy, ahogy te elkészíted magadnak az ebédet. Rettenetesen nyomasztó egy alkotás. Ugyanakkor megnézed a filmet, és pontosan tudod, hogy hány ilyen történik nap, mint nap a világban.

| Igen, mindig is "bírtam" az ilyen filmeket. 😀 |

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 125 — Deion Sanders for president!
Elhunyt Harry Dean Stanton színész.
Itt az utolsó filmje:
 youtu.be/2KLLkj84GAo
Nyugodjon békében.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Fu megnéztem a Death Note filmet, nem is tudom miért, de valami borzasztóan bugyuta rossz. Inkább hagyja a netflix az animek filmesítését.
De legalább úgy felhúztam magam rajta, hogy megnéztem újra az eredetit 😊
Toca
nekem ennyi elég volt h még annyira se érdekeljen:

 www.youtube.com/watch?v=cixE6d9gW9A

egyébként én imádom az anime sorozatot és nekem már az is "sok" mikor össze van vágva 2 órába

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 19 263 — Vikings fan
Fu megnéztem a Death Note filmet, nem is tudom miért, de valami borzasztóan bugyuta rossz. Inkább hagyja a netflix az animek filmesítését.
De legalább úgy felhúztam magam rajta, hogy megnéztem újra az eredetit 😊
több mint 7 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Nem volt rossz ez a Dunkirk, de azért picit többre számítottam. Nem érintett meg annyira, amennyire kellett volna egy ilyen sztorinál úgy érzem.
több mint 7 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 198
Race - legendák ideje

Remek kis film Jesse Owensről, és a '36-os Olimpiáról.
Vrij6
Nekem is bejött. A vágatlan snitt 100 méteren nagyon adja

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Logan Lucky
fasza kis redneck heist movie
akik szereti ezeket mindenképp ajánlom

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Race - legendák ideje

Remek kis film Jesse Owensről, és a '36-os Olimpiáról.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Hitman's bodyguard

nekem jobban bejött mint amit a kritikák amiket mondanak róla
moziban voltunk és még mindig elég sokan voltak a filmen
és a tömeg jót tett mert elég sokat röhögtünk a filmen

el tudom képzelni, hogy a hülyeségek vkit felhúznak, DE én jót szórakoztam
és egy body movietól a moziban nem feltétlen várok el többet

tudom-tudom a béka segge alatt az elvárásaim, DE egy nyári vígjátéktól azután az aszáj után ami az elmúlt 2 hónapban volt, számomra már ez is bőven elég

holnap felkészül a Logan Lucky

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
 geekz.blog.hu/2014/03/11/the_battery

erősen ajánlom a filmet! szerintem remek!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 7 éve
Toca Minnesota Vikings 19 263 — Vikings fan
Batman and Harley Quinn.

Harley miatt nyilvánvaló volt h ez nem egy dark alkotás lesz, de a végeredmény már-már bugyutára sikerült.
Az első fele erőltetett nekem, aztán a közepétől azért már nézhető.
empty taxi
Imádom a DC comicsot de nem tudtam értelmezni ezt. Borzalmas.
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Spoiler - nem spoiler témában
valamint a filmes csavar témában:

 www.youtube.com/watch?v=CuorsbghT5M

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 9 017 — Undertaker of the Cleveland graveyard
amúgy a nem kell szar filmre menni, az érdekes kérdés én pl várom mikor jön be az orosz "képregényfilm" a Guardians ami már trailer alapján is retek 😀
de moziban akarom nézni mer az olyan 😀
Negritis
hétvégén néztük haverokkal a McGregor meccs előtt, hogy menjen valamivel az idő ... máshogy nem éri meg 😀

több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Batman and Harley Quinn.

Harley miatt nyilvánvaló volt h ez nem egy dark alkotás lesz, de a végeredmény már-már bugyutára sikerült.
Az első fele erőltetett nekem, aztán a közepétől azért már nézhető.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
amúgy a nem kell szar filmre menni, az érdekes kérdés én pl várom mikor jön be az orosz "képregényfilm" a Guardians ami már trailer alapján is retek 😀
de moziban akarom nézni mer az olyan 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Ha animációs filmek terén Ghibli játszik, akkor más müfaj esetén non-Hollywood miért? (komédia terén be a japánok felé kacsingass, isteni ments.... Angol Skandi, Francia, volt egy Key&Peele movie is az idén.

Szar filmre nem kell elmenni
(gyerek az egyetértek kivétel, de azt nem kell komédiára vinni.. szar rajzfilmet meg túl kell élni)
Igor
én járok nem hálivúd mozifilmre is, pl a korábban említett új zéladni Hunt for the Wilderpeople vagy az olasz Teljesen Idegenek
és itthon is bőven nézek másokat is, de mikor az ipari templateket említem és a film frontvonalát az sajnos nem a skandináv, angol vonal hanem igenis hálivúd

amúgy idén blockbuster téren a franciák és az angolok is megégtek az Artúrral valamint a Valeriannal (nekem mind2 bejött kb)
és mind2 komoly anyagi bukta lesz

míg a Transformer vagy a Karib 5 azért hoz hasznot pedig számomra nem kérdés a minőség merre billen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
egyébként ugyanez a template alapú építkezés megfigyelhető a modern horrorfilmek és vígjátékok esetében is
Negritis
Ahhoz képest a családi üzelmek óta nem láttam olyat amin visítva tudtam volna röhögni. Ha van még ilyen, ne fojtsd magadba...
peach
nem azt mondtam hogy jók a mai vígjátékok vagy horrorfilmek sablonos verziói
DE ettől még 1 kaptafa aminek egyik 'mintapéldánya' az Office Christmas Party
Negritis
Erre a müre nemhogy a komédia, de még a film szót se tudom ráhuzni.

Ennél legyünk már igényesebbek amikor 30 mozi van Pesten, az internet nevü cuccról nem is beszélve
Igor
"hálivood" ezeket promózza be mint nagy komoly vígjáték
és itthon is agyon volt tolva úgyhogy ez a kirakat vígjáték

nyílván van kismillió jobb film az utóbbi évekből, de ha az Emoji Movie meg a hupikék meg a bébifőnök a kirakat akkor mit tudsz mondani?
Negritis
Ha animációs filmek terén Ghibli játszik, akkor más müfaj esetén non-Hollywood miért nem? (komédia terén ne a japánok felé kacsingass, isten ments....angol, skandi, francia, volt egy Key&Peele movie is az idén.)
Biztos van amit kedvelsz...

És:
Szar filmre nem kell elmenni.

(gyerek az egyetlen kivétel, de azt nem kell komédiára vinni.. szar rajzfilmet meg túl kell élni)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
egyébként ugyanez a template alapú építkezés megfigyelhető a modern horrorfilmek és vígjátékok esetében is
Negritis
Ahhoz képest a családi üzelmek óta nem láttam olyat amin visítva tudtam volna röhögni. Ha van még ilyen, ne fojtsd magadba...
peach
nem azt mondtam hogy jók a mai vígjátékok vagy horrorfilmek sablonos verziói
DE ettől még 1 kaptafa aminek egyik 'mintapéldánya' az Office Christmas Party
Negritis
Erre a müre nemhogy a komédia, de még a film szót se tudom ráhuzni.

Ennél legyünk már igényesebbek amikor 30 mozi van Pesten, az internet nevü cuccról nem is beszélve
Igor
"hálivood" ezeket promózza be mint nagy komoly vígjáték
és itthon is agyon volt tolva úgyhogy ez a kirakat vígjáték

nyílván van kismillió jobb film az utóbbi évekből, de ha az Emoji Movie meg a hupikék meg a bébifőnök a kirakat akkor mit tudsz mondani?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
egyébként ugyanez a template alapú építkezés megfigyelhető a modern horrorfilmek és vígjátékok esetében is
Negritis
Ahhoz képest a családi üzelmek óta nem láttam olyat amin visítva tudtam volna röhögni. Ha van még ilyen, ne fojtsd magadba...
peach
nem azt mondtam hogy jók a mai vígjátékok vagy horrorfilmek sablonos verziói
DE ettől még 1 kaptafa aminek egyik 'mintapéldánya' az Office Christmas Party
Negritis
Erre a müre nemhogy a komédia, de még a film szót se tudom ráhuzni.

Ennél legyünk már igényesebbek amikor 30 mozi van Pesten, az internet nevü cuccról nem is beszélve

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
az a baj h a filmek template-jei már eleve az alapanyag képregényekben sokszor megjelennek

Green Arrow, Iron Man, Batman ...
mint kb ugyanaz a gazdag playboy zseni, csak enyhén más hangulattal

az iparra gyakorolt megfojtó hatás megint (SZTEM) jóval komplexebb kérdés, mert (ÉN) azt látom hogy ha nincs nagy képregény film azokon a hétvégéken a Box Office sír

1 igazi hatása van amúgy ezeknek a drága sikerorientált (és emiatt töketlen) látványfilmeknek hogy a mid-budget (30-80m) filmek átköltöznek a netflix-re

valamint a drága sorozatok is brutálisan előretörnek az HBO, Netflix, AmazonPrime, Hulu ... féle streaming szolgáltatások miatt
hosszútávon fingom sincs mi lesz a vége ennek, ezért tippem sincs hogy ez jó-e vagy rossz

az MCU filmek számomra klasszikus popcorn látvány akció filmek, ahol nem várok mélyebb mondanivalót (mert úgyse lesz benne, és túl erős a píszí)
ha néha jön egy Ant Man akkor pedig boldog vagyok hogy kicsit csavarunk a dolgokon

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
egyébként ugyanez a template alapú építkezés megfigyelhető a modern horrorfilmek és vígjátékok esetében is
Negritis
Ahhoz képest a családi üzelmek óta nem láttam olyat amin visítva tudtam volna röhögni. Ha van még ilyen, ne fojtsd magadba...
peach
nem azt mondtam hogy jók a mai vígjátékok vagy horrorfilmek sablonos verziói
DE ettől még 1 kaptafa aminek egyik 'mintapéldánya' az Office Christmas Party

amúgy ajánlom a Hunt for the Wilderpeople-t ami mint road movie, buddy movie és mint vígjáték is számomra pazar volt

a horror filmek esetében pedig ajánlom a Baaadmovies't akik a fél munkásságukat a tucat found footage horrorok "elemzésével" töltik

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 323 — No 1 Zhang Yufei fan
egyébként ugyanez a template alapú építkezés megfigyelhető a modern horrorfilmek és vígjátékok esetében is
Negritis
Horrorhoz nem értek/nem szeretem, azt passzolom.. de nem gondolod, hogy egy template-alapú építkezés pláne a vígjátékoknál (!!????) vagy olyan filmeknél, ahol mondjuk meglepetést vár az ember, nem túl előnyös? Innentől vagy a rendezőnek, vagy a szövegírónak, vagy a színésznek zseniálisnak kell lennie..

Az egyetlen, ahol elfogadom a template-alapú építkezést, az a látványalapú blockbuster, ami mondjuk az esetek nagy részében sima akciófilm. Láttam már példát sikeres hibridekre más műfajjal keverve, de az inkább a kivétel, és szerintem nem működik túl nagy hatásfokkal.. pont azért mert a legtöbb filmes műfajt (komédia, dráma, horror) - másfajta érzelmek, konfliktusok táplálják.. és ha ezt egy már sokszor látod template-re fűzöd fel, sokat veszít a frissességéből a dolog. Ettől még lehet jól megcsinált film más területeken, és ez simán kiemelheti a jó/kiváló kategóriába is akár... de a cbm-eknél (a szűkebb mozgástér miatt is) erre elég kevés példa van, pláne ha mainstream stúdiókról van szó.

Nálam egy cbm (cbm amúgy = comic-book-movie) nem eshet bele ebbe a kategóriába, hogy template - az alapműfajnak nem ez a lényege. Onnantól hogy a karaktereket/sztorit elhanyagoljuk.. onnantól az egy lusta látványfilm/akciófilm esetleg.. és már sokszor morogtam ezen, de ezek az unalmas, közhelyek templatek megfojtják az egész piacot... ezért fenem gyakran a fogam Marvel-filmekre. Sry, vége.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 713 — a new hope (again)
egyébként ugyanez a template alapú építkezés megfigyelhető a modern horrorfilmek és vígjátékok esetében is
Negritis
Ahhoz képest a családi üzelmek óta nem láttam olyat amin visítva tudtam volna röhögni. Ha van még ilyen, ne fojtsd magadba...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...