NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Gyűlölködjünk

36 feliratkozó

több mint 2 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Talán ide..
Nem láttam jönni a hírt
 www.nepszava.hu/3139374_ez-nem-az-en-szegyenem
zemanla
Kesjár csaját qrta, bármire képes 2 forintért
ozibozi
Mármint ki?
csi77
Nem én! 😄😄😄




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 684 — Bears & Illinois fan
Talán ide..
Nem láttam jönni a hírt
 www.nepszava.hu/3139374_ez-nem-az-en-szegyenem
zemanla
Kesjár csaját qrta, bármire képes 2 forintért
ozibozi
Mármint ki?

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 741
Talán ide..
Nem láttam jönni a hírt
 www.nepszava.hu/3139374_ez-nem-az-en-szegyenem
zemanla
Kesjár csaját qrta, bármire képes 2 forintért
több mint 2 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 366 — Do Your Job
Talán ide..
Nem láttam jönni a hírt
 www.nepszava.hu/3139374_ez-nem-az-en-szegyenem




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 2 éve
James007 Green Bay Packers Wisconsin Badgers 1 828
És basszus, azóta sem képesek felfogni...

Ha már gyűlölködjünk.

De jó, hogy csináltatok még egy politika topicot.
Hanni
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
Én csak azt tudom, hogy amit látok, hogy az emberek olyan helyeken mint Lutz, mömax, Praktiker és hasonló boltokban milliókat hagynak ott.
Én nem azt mondom, hogy nincs egy masszív réteg akinek alig van pénze (családban is van ilyen), de nem elhanyagolható azoknak a száma, akiknek van pénzük.
Bár én szívesen látnék olyat, hogy akiknek van pénzük, azok mire költenek? Járnak-e étterembe, járatnak-e 5-6 újságot, olvasnak-e könyveket, vesznek-e zenéket, költenek-e olyan szórakozásokra, kikapcsolódásokra, amik havi viszonylatban azért a 100e-t is elérhetik. Nálam ez az igazi értékmérő, hogy valaki gazdag-e. Nem az, hogy havonta keres 400e-t, de abból elmegy bevásárol, vesz néha ruhát, de a pénzét egy esetleg két dologra költi el. Pl lakásfelújítás vagy 2 hetes nyaralás jobb helyen.
NB2
Csányi Sándor likeolja ezt a magatartást.

Persze, hogy van sok. 2,9 millió ember a felső 3 decilisben. Az sok ám. Mivel te sem közmunkás vagy, az ismerőseid sem azok lesznek.

Ez a személyes érzékelés korlátjának problémája, illetve szokták még jelenlét problémájaként is leírni. A lényege, hogy te csak arról tudsz érdemben információt szerezni, amit látsz, amikor ott vagy, mit megtapasztalsz. Ezt pontosan tudja a politikai kommunikáció is, és erre játszik rá, amikor általánosít.

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 536 — nabege2@yahoo.com
Én csak azt tudom, hogy amit látok, hogy az emberek olyan helyeken mint Lutz, mömax, Praktiker és hasonló boltokban milliókat hagynak ott.
Én nem azt mondom, hogy nincs egy masszív réteg akinek alig van pénze (családban is van ilyen), de nem elhanyagolható azoknak a száma, akiknek van pénzük.
Bár én szívesen látnék olyat, hogy akiknek van pénzük, azok mire költenek? Járnak-e étterembe, járatnak-e 5-6 újságot, olvasnak-e könyveket, vesznek-e zenéket, költenek-e olyan szórakozásokra, kikapcsolódásokra, amik havi viszonylatban azért a 100e-t is elérhetik. Nálam ez az igazi értékmérő, hogy valaki gazdag-e. Nem az, hogy havonta keres 400e-t, de abból elmegy bevásárol, vesz néha ruhát, de a pénzét egy esetleg két dologra költi el. Pl lakásfelújítás vagy 2 hetes nyaralás jobb helyen.
több mint 2 éve
rokaur 869
Sokan a valóságban többet keresnek, mert csak papíron vannak minimálbéren
NB2
+ Sokan a valóságban kevesebbet keresnek, mert csak papíron vannak minimálbéren
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
Sokan a valóságban többet keresnek, mert csak papíron vannak minimálbéren
NB2
Ezek hivatalos jövedelmek. Elővehetném a fogyasztási adatokat is, de a decilisek között nincs különbség, megnéztem. Az alacsonyabb jövedelműek továbbra sem keresnek szignifikánsan többet "feketén"

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 24 536 — nabege2@yahoo.com
Sokan a valóságban többet keresnek, mert csak papíron vannak minimálbéren
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
clbass
Bullshit.
125 ezer ft az átlagkereset ma Magyarországon.
#JC6
Ezt nem tudom miből szűrted le.

Ha levesszük az extrém magas keresetűeket akkor az átlag pont kb 180-200 körül lehet szvsz. Azért a 125ös átlag azt jelentené h vki 100 alatt keres, ezt azért ma már nem hiszem, pláne majd a 200e-s bruttó minimálbérrel.
davemayer
Hát, napi szinten találkozok vele sajnos, nem csak Budapesten, vidéken is. Elkeserítő állapotok uralkodnak, vannak olyan családok, ahol 150 ezret visz haza a 2 szülö együtt. De tudok olyanokról is, akik 80-90 ezer forintot kapnak és semmi mást... siralmas.
#JC6
Ha valaha megkérdezik tőlem, hogy miért kudarc a Fidesz családpolitikája, akkor csak következő 3 diagramot mutatnám meg. Ugye az egyes oszlop decilisek, tehát nagyjából ugyanannyi ember van benne egyes katógriákban. Az oszlopok nettó jövedelmet jelenetek ft-ban. Az adatok 2020-asok
(Szarul látszik, de a szürke vonal, a háztartások létszámai (NEM GYEREKSZÁMOK!) így alakulnak:
2,9
3,0
3,0
2,6
2,4
2,3
2,0
2,1
1,9
1,8)


1. Az összes jövedelmet hoztam elsőre. Ebben benne vannak a segélyek, a családi pótlék és minden egyéb.



2. Az összes munkajövedelmet tartalmazó tábla, ebben benne vannak a vállalkozói jövedelmek is (a KATA jövedelmet úgy számolja a NAV és a KSH, hogy az éves bevétel 2/3-da lesz itt bent)



3. Az összes munkabért tartalmazó tábla:



Összefoglalva: a lakosság 70% épp hogy átlagjövedelmet keres. Nem látszik a családbarát kormány eredménye, a középosztály gyerekvállalási kedve szinte semmit nem változott 2010 óta. Az idősoros adatokat nézve szépen mutat, hogy milyen sokat nőtt a jövedelem szint, de közben a régióban legalábbis messze Mo-n volt a legmagasabb az infláció az elmúlt 10 évben.

A lakosság 70%-nak jövedelme csak úgy közelít az átlagos jövedelemhez, ha hozzávesszük az állami hozzájárulásokat is - konkrétan semmit nem mozdult a magyar társadalom nagy része 10 év alatt.

Források:
Jövedelem decilisek:
 www.ksh.hu/stadat_files/jov/hu/jov0005.html

Háztartások száma:
 www.ksh.hu/stadat_files/jov/hu/jov0002.html

Szerkesztette: Gyurma Pappa

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
clbass
Bullshit.
125 ezer ft az átlagkereset ma Magyarországon.
#JC6
Ezt nem tudom miből szűrted le.

Ha levesszük az extrém magas keresetűeket akkor az átlag pont kb 180-200 körül lehet szvsz. Azért a 125ös átlag azt jelentené h vki 100 alatt keres, ezt azért ma már nem hiszem, pláne majd a 200e-s bruttó minimálbérrel.
davemayer
Hát, napi szinten találkozok vele sajnos, nem csak Budapesten, vidéken is. Elkeserítő állapotok uralkodnak, vannak olyan családok, ahol 150 ezret visz haza a 2 szülö együtt. De tudok olyanokról is, akik 80-90 ezer forintot kapnak és semmi mást... siralmas.
#JC6
De ők mit dolgozhatnak hogy ennyit kapnak? Ez a mostani minimalbér alatt van nem? Teljes állàsban kapnak ennyit?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
clbass
Bullshit.
125 ezer ft az átlagkereset ma Magyarországon.
#JC6
Ezt nem tudom miből szűrted le.

Ha levesszük az extrém magas keresetűeket akkor az átlag pont kb 180-200 körül lehet szvsz. Azért a 125ös átlag azt jelentené h vki 100 alatt keres, ezt azért ma már nem hiszem, pláne majd a 200e-s bruttó minimálbérrel.
davemayer
Hát, napi szinten találkozok vele sajnos, nem csak Budapesten, vidéken is. Elkeserítő állapotok uralkodnak, vannak olyan családok, ahol 150 ezret visz haza a 2 szülö együtt. De tudok olyanokról is, akik 80-90 ezer forintot kapnak és semmi mást... siralmas.
#JC6
inkább mediant kéne nézni mint átlagot

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 791
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
clbass
Bullshit.
125 ezer ft az átlagkereset ma Magyarországon.
#JC6
Ezt nem tudom miből szűrted le.

Ha levesszük az extrém magas keresetűeket akkor az átlag pont kb 180-200 körül lehet szvsz. Azért a 125ös átlag azt jelentené h vki 100 alatt keres, ezt azért ma már nem hiszem, pláne majd a 200e-s bruttó minimálbérrel.
davemayer
Hát, napi szinten találkozok vele sajnos, nem csak Budapesten, vidéken is. Elkeserítő állapotok uralkodnak, vannak olyan családok, ahol 150 ezret visz haza a 2 szülö együtt. De tudok olyanokról is, akik 80-90 ezer forintot kapnak és semmi mást... siralmas.
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
clbass
Bullshit.
125 ezer ft az átlagkereset ma Magyarországon.
#JC6
Ezt nem tudom miből szűrted le.

Ha levesszük az extrém magas keresetűeket akkor az átlag pont kb 180-200 körül lehet szvsz. Azért a 125ös átlag azt jelentené h vki 100 alatt keres, ezt azért ma már nem hiszem, pláne majd a 200e-s bruttó minimálbérrel.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 791
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
clbass
Bullshit.
125 ezer ft az átlagkereset ma Magyarországon.
több mint 2 éve
clbass New Orleans Saints 3 113 — Saints fan
A kedvezmények nélkül számított hazai átlagkereset cirka nettó 290e.
Nem tudom, hogy azon baxam é fel magam, hogy még mindig csak 10% fizeti nálunk az óvodai/iskolai ellátást, azon hogy mennyire torzítja ezt a számot a humbuk és a KATA, vagy azon hogy a 15 éve pályán lévő pedagógus feleségem még ez a lecsalt adat mellett is csak 180at hoz haza 😮
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 836 — Bla, bla, bla
Börtön sziget:
 www.portfolio.hu/global/20211130/hatalmas-botrany-az-ausztral-parlamentben-megeroszakoltak-egy-not-majd-borzalmas-szamok-lattak-napvilagot-513518



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 244 — Je suis kobranadrág
Ha már gyűlölködjünk.

De jó, hogy csináltatok még egy politika topicot.
több mint 2 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
Szóval alapvető problémának látom azt, hogy szimpátia által befolyásolva az emberek nagyon is hajlamosak elfogadni, hogy az egyik banda lop, mert megnyugtatják magukat azzal, hogy a másik is lopna.
gyeek
Ezek szerint nem tartozom az emberek néven jelölt élőlények csoportjába, mert vannak ugyan politikai szimpátiáim, de a legkevésbé sem vagyok hajlamos elfogadni a lopást senkitől. Sőt: azokkal szemben, akik megkapják a szavazatomat, még nagyobbak is az elvárásaim.
Amúgy jogos, amit kristóf17 írt, menjünk a "politika" topikba, ahova a téma való.
nagylaza
Én fogalmaztam rosszul, emberek helyett inkább jó kifejezés a szervilis proli népesség. Én sem vagyok megalkuvó típus, a lopást tipikus balkán alja hagyománynak tartom. Kezdve azokkal a söpredékkel akik nagyon büszkék voltak arra, hogy meg tudták Angliában hackelni az italautomatát 50Ft érmével és halomra vették ki belőle az üdítőket, keresztül azokon a vízfejű firkászokon akik a piti egójuk miatt képesek elcsalni egy borkóstoló estet, egészen azokig a pályázat elbíráló felkapaszkodott papírtologatóig aki kenőpénzért, "ajándékért" cserébe osztja a sikeres pályázatokat.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 2 éve
nagylaza, főpohárnok Green Bay Packers 13 988 — beers & Packers
Szóval alapvető problémának látom azt, hogy szimpátia által befolyásolva az emberek nagyon is hajlamosak elfogadni, hogy az egyik banda lop, mert megnyugtatják magukat azzal, hogy a másik is lopna.
gyeek
Ezek szerint nem tartozom az emberek néven jelölt élőlények csoportjába, mert vannak ugyan politikai szimpátiáim, de a legkevésbé sem vagyok hajlamos elfogadni a lopást senkitől. Sőt: azokkal szemben, akik megkapják a szavazatomat, még nagyobbak is az elvárásaim.
Amúgy jogos, amit kristóf17 írt, menjünk a "politika" topikba, ahova a téma való.
több mint 2 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
egyébként meg aki megteheti én mindenkinek azt tanácsolom hogy egy 1-2 évet éljen külföldön, maga az élmény és egy más kultúra hatása miatt
Heisman
A Fidesz szavazóbázisa az a röghöz kötött sötét jobbágy, akinek vagy mindegy, vagy nagyon kényelmes élete van és simán megkajálja a miggerező propagandát. Tipikusan az az élhetetlen fajta aki külföldön még kenyeret se tudna venni és úgy néznének rá (joggal) mint a hülyére. Emiatt természetesen a nyugat a szar, meg miggerek őt ne szolgálják ki, stb.

Szerkesztette: gyeek

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 24 356 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Amikor megvolt a hatalom, a lehetőség - megtették. Pont mint a Fidesz.
MC12
Először úgy voltam vele, hogy elengedem, de meggondoltam magam. Pont mint a Fidesz? A lófaszt, ha nem haragszol meg érte.
Olyan ez, mint a kétharmad. Mert hiszen az MSZP-SZDSZ kombó is visszaélt a kétharmados többséggel, amikor átverte, hogy egyfordulós legyen az önkormányzati választás és polgármesterek is lehessenek parlamenti képviselők. Így volt? Igen.
Csak:
1. A saját holdudvarukból is alaposan megkapták a magukét (mármint azért, hogy az ellenzék beleegyezés nélkül hoztak ilyen döntést), és nem a függönyök mögött ment a pusmogás, hanem nyilvánosan a kartácstűz.
2. A Fidesznek nem egy parlamenti ciklus alatt van egy döntése, amikor visszaél a kétharmaddal, hanem átlagosan hetente. (Nagyvonalú voltam a matekkal.)
Egyik kutya, másik eb. No, persze. Mintha a Gyurcsány-féle soha meg nem valósult sukorói ügylet is összevethető lenne azzal, hogy Orbán csipet-csapata a teljes Velencei-tavat és a Balatont is lenyúlja (maradva csak a vízfelületeknél).
Szóval: nem mint a Fidesz.
nagylaza
Mintha azt akarnád bizonyitani hogy jobb 5 kiló szart enni mint 7et.

Amúgy ha aki az 5 kiló szart előallította annyi lehetősége lett volna mint aki a 7et akkor ő is minimum hetet létrehozott volna.

Ezzel akarsz meggyőzni bárkit is hogy a gyurcsányos évek jobbak voltak? Sok sikert.

Amíg ilyen a mentalitás a baloldalon addig ezek a figurák a politikában mindig mosolyogni fognak.
davemayer
Nem akarok én meggyőzni senkit semmiről (téged pláne nem), csupán nem kedvelem a demagógiát, és ezt időnként szóvá is teszem.
nagylaza
Pedig igen csak demagóg azzal érvelni, hogy ők nem "loptak" annyit mint a másik és nem hozzátenni, hogy csak azért mert nem volt többre lehetőségük. 😉
KoporShow
Igazad van. A fél Fertő-tó fideszes lenyúlását kifelejtettem. (És azért csak "fél", mert egy része osztrák terület. Persze, miért is ne?)
nagylaza
Köszönöm.
Felőlem vihetik a velenceit is a felét vagy az egészet. Nincs ráhatásom.
Annyit nyúlnak le amennyit csak tudnak. A Fidesz is meg az Mszp/Dk/stb. is.
KoporShow
Ez is egy megközelítés. Én mást mondok: a választók 2010-ben nem azért buktatták meg a szocikat, hogy az ország a nyakába kapjon egy sokszorta korruptabb és gátlástalanabb bandát, amitől nehezebb megszabadulni, mint a cipőtalpra ragadt rágógumitól.
Veled ellentétben én nem gondolom és nem is állítom, hogy az MSZP-SZDSZ csak azért nem lopott többet, mert nem volt rá lehetősége. (Igaz, ha felőled vihet bárki bármit, akkor mindegy is.)
nagylaza
megérdemeljük hogy itt a Fidesz, mivel az ország nem tudott egy normális ellenzéket kitermelni magából. én is gyűlölöm Vitya bandáját, de random jött-mentekre rohadtul nem biztonságos rábízni az országot.
Heisman
Jó nekünk ez a szar ami van, mert a másik biztos rosszabb lesz. Tökéletesen eszik az emberek a Fidesz narratívát.
Lehet rosszabb lesz, de ilyen szinten bebetonozni egy rendszert sem szabad. Mert egy idő után eljutunk oda, hogy hogyan legyen normális ellenzék, ha Fidesz erőből / pénzből megveszi őket.
Itt van egy jelölt, aki pont nem a posvány növendéke, itt az idő a minimális szintű váltásra. (Minimális mert nyilván a többség nem lesz nála és több pártos koalició necces dolog).

Amúgy érdekes, hogy ezt a megközelítést te és Dave toljátok. És egyikőtök sincs Magyarországon 😊
Toca
én csak annyit mondom hogy kritikusnak kell lenni az ellenzékkel is, és nem szabad a Fidesz iránti harag miatt odaengedni másokat akikkel ugyanúgy nem lennénk előre. ettől még ellenzéki szavazó vagyok, de nem fogok random akárkire X-et behúzni. és igen, nem élek Magyarországon jelenleg, de szeretnék egy olyan jövőt támogatni ahol hazaköltözhetek.
egyébként meg aki megteheti én mindenkinek azt tanácsolom hogy egy 1-2 évet éljen külföldön, maga az élmény és egy más kultúra hatása miatt

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart / National Teams : HUN, ESP
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
gyeek LSU Tigers 8 157 — Stromfeld Aurél fan
Komolyan, én már itt is elvesztettem a fonalat, olyan szürke az érvelés mindkét oldalról. Szóval alapvető problémának látom azt, hogy szimpátia által befolyásolva az emberek nagyon is hajlamosak elfogadni, hogy az egyik banda lop, mert megnyugtatják magukat azzal, hogy a másik is lopna. Ennek a fullkretén verziója még örül is, hogy az ő kedvencei lopnak a másik helyett. Amíg ilyen szinten megy a kötélhúzás, nem lesz semmi, de semmi érdemi változás és a közéleti politizálás ugyanúgy a trutymóban ragad az aktuális piti témákkal, míg a háttérben röhögnek a haramiák.

Rendes ember és politikus közt az a különbség, hogy előbbi se 1000Ft-ért, se 100000ért nem adná el a becsületét, mert sose kapná vissza. A politikusok "elit" klubjában viszont 10 milliós tolvajok elnökölnek, ezek meg pofátlanul lopnak, néha lejáratják a másikat ha az keresztbe tett nekik, aztán ha ők is lebuknak és félreállítják őket elmennek valami szép helyre pihenni egy kicsit, majd hasznosítják a lopott közpénzt valami becstelen kufárkodással. Majd ha a kritikus többségnél betelik a pohár és eljön a Ragyogó Magyar Lámpavas Mozgalom ideje (magyar lámpavasra magyar politikust!), akkor lesz itt bármi érdemi változás. Olyan emberek kellenek ide, akiknek a becsülete pénzben nem mérhető.

blikk.hu : Sajnos ki vagy tiltva 9999-12-31 23:59:00-ig, mert •
Káromkodás, csúnya szavak használata, alapvető beszélgetési normák be nem tartása.


"ALL IN" refers to the proximity of Jerry's head to his ass
több mint 2 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 426 — Colts fan
Amikor megvolt a hatalom, a lehetőség - megtették. Pont mint a Fidesz.
MC12
Először úgy voltam vele, hogy elengedem, de meggondoltam magam. Pont mint a Fidesz? A lófaszt, ha nem haragszol meg érte.
Olyan ez, mint a kétharmad. Mert hiszen az MSZP-SZDSZ kombó is visszaélt a kétharmados többséggel, amikor átverte, hogy egyfordulós legyen az önkormányzati választás és polgármesterek is lehessenek parlamenti képviselők. Így volt? Igen.
Csak:
1. A saját holdudvarukból is alaposan megkapták a magukét (mármint azért, hogy az ellenzék beleegyezés nélkül hoztak ilyen döntést), és nem a függönyök mögött ment a pusmogás, hanem nyilvánosan a kartácstűz.
2. A Fidesznek nem egy parlamenti ciklus alatt van egy döntése, amikor visszaél a kétharmaddal, hanem átlagosan hetente. (Nagyvonalú voltam a matekkal.)
Egyik kutya, másik eb. No, persze. Mintha a Gyurcsány-féle soha meg nem valósult sukorói ügylet is összevethető lenne azzal, hogy Orbán csipet-csapata a teljes Velencei-tavat és a Balatont is lenyúlja (maradva csak a vízfelületeknél).
Szóval: nem mint a Fidesz.
nagylaza
Mintha azt akarnád bizonyitani hogy jobb 5 kiló szart enni mint 7et.

Amúgy ha aki az 5 kiló szart előallította annyi lehetősége lett volna mint aki a 7et akkor ő is minimum hetet létrehozott volna.

Ezzel akarsz meggyőzni bárkit is hogy a gyurcsányos évek jobbak voltak? Sok sikert.

Amíg ilyen a mentalitás a baloldalon addig ezek a figurák a politikában mindig mosolyogni fognak.
davemayer
Nem akarok én meggyőzni senkit semmiről (téged pláne nem), csupán nem kedvelem a demagógiát, és ezt időnként szóvá is teszem.
nagylaza
Pedig igen csak demagóg azzal érvelni, hogy ők nem "loptak" annyit mint a másik és nem hozzátenni, hogy csak azért mert nem volt többre lehetőségük. 😉
KoporShow
Igazad van. A fél Fertő-tó fideszes lenyúlását kifelejtettem. (És azért csak "fél", mert egy része osztrák terület. Persze, miért is ne?)
nagylaza
Köszönöm.
Felőlem vihetik a velenceit is a felét vagy az egészet. Nincs ráhatásom.
Annyit nyúlnak le amennyit csak tudnak. A Fidesz is meg az Mszp/Dk/stb. is.
KoporShow
Ez is egy megközelítés. Én mást mondok: a választók 2010-ben nem azért buktatták meg a szocikat, hogy az ország a nyakába kapjon egy sokszorta korruptabb és gátlástalanabb bandát, amitől nehezebb megszabadulni, mint a cipőtalpra ragadt rágógumitól.
Veled ellentétben én nem gondolom és nem is állítom, hogy az MSZP-SZDSZ csak azért nem lopott többet, mert nem volt rá lehetősége. (Igaz, ha felőled vihet bárki bármit, akkor mindegy is.)
nagylaza
megérdemeljük hogy itt a Fidesz, mivel az ország nem tudott egy normális ellenzéket kitermelni magából. én is gyűlölöm Vitya bandáját, de random jött-mentekre rohadtul nem biztonságos rábízni az országot.
Heisman
Jó nekünk ez a szar ami van, mert a másik biztos rosszabb lesz. Tökéletesen eszik az emberek a Fidesz narratívát.
Lehet rosszabb lesz, de ilyen szinten bebetonozni egy rendszert sem szabad. Mert egy idő után eljutunk oda, hogy hogyan legyen normális ellenzék, ha Fidesz erőből / pénzből megveszi őket.
Itt van egy jelölt, aki pont nem a posvány növendéke, itt az idő a minimális szintű váltásra. (Minimális mert nyilván a többség nem lesz nála és több pártos koalició necces dolog).

Amúgy érdekes, hogy ezt a megközelítést te és Dave toljátok. És egyikőtök sincs Magyarországon 😊
Toca
Nagyon sokan toljuk még ezt, csak feleslegesen minek írogassunk, úgysincs foganatja. Páran válaszolgatnak ellenpólusként, felüdülő is olvasni, de ennyi.

Írnék még szívesen, de újfent egy másik topicot szemetelünk. Folytassátok az erre kijelölt helyen légyszi.