Gyűlölködjünk
38 feliratkozó
29 napja
Bármi felmerülhet, mert egy Bruce féle kálváriát csak a legvégső esetben vállalnék be.még felmerülhet egy asszonycsere is 😊Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
Bruce
kittli
Bruce
NB2
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
29 napja
na csak kibújt, hogy nem jogot végeztem. valszeg a közlekedési dolgokban előforduló szabálysértés és bűncselekmény kettősére húztam fel, hogy ami nem bcs, az a másik, és sikerült egy egyenlőségjelet tennem a szabálysértés és a vétség közé.A közúti baleset okozása gondatlanságból történhet csak, hiszen ha valaki szándékosan okoz balesetet (pl. szándékosan üt el valakit) az más bűncselekmény (pl. emberölés kísérlete). A gondatlan bűncselekmény pedig büntetési tételtől függetlenül vétség.A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!
24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
slowmotion
Jughead
na majd legközelebb figyelek.
29 napja
A közúti baleset okozása gondatlanságból történhet csak, hiszen ha valaki szándékosan okoz balesetet (pl. szándékosan üt el valakit) az más bűncselekmény (pl. emberölés kísérlete). A gondatlan bűncselekmény pedig büntetési tételtől függetlenül vétség.A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!
24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
slowmotion
29 napja
még felmerülhet egy asszonycsere is 😊Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
Bruce
kittli
Bruce
29 napja
Igen... alapvetően ez a legjobb deal ebben az esetben 😀Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
Bruce
kittli
29 napja
Bruce, egy bagatell kérdés: a garat műtét utóhatásai nem segítettek a fogyásban?De akkor szépen lefogytam, de természetesen az visszajön egyből, kb 3-4 éve ilyen 100 kg vagyok. Mondjuk azt nem bántam, hogy a karácsonyi zabálások kimaradtak. De januárban szépen pótoltam az elvesztegetett kilókat.
szaba
Amúgy érdekes módon az első hét után már tudtam enni viszonylag könnyedén, inkább az állandó fájdalom volt megerőltető és hogy nem tudtam mikor fog elmúlni, mert karácsony környékén nem is tudtam hívni a dokit, így kicsit ez is fokozhatta a fájdalomérzetemet.
1 hónapja
Bruce, egy bagatell kérdés: a garat műtét utóhatásai nem segítettek a fogyásban?
1 hónapja
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba...Ha nagyon zavarja az asszonyt a horkolásom azt hiszem inkább másik szobában alszok...
Bruce
"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
1 hónapja
Én elmentem 2 éve nyáron egy alváslaborba Szolnokra, ott bent kellett aludnom és egy csomó műszert kapcsoltak rám. Kb 6 órát aludtam és megállapították, hogy alvási apnoé nem áll fenn, de nagyfokú horkolás igen. Egyébként azért mentem el, mert a feleségem nekem is azt mondta, hogy néha nekem is kimaradnak légzések az éjszaka folyamán. Mivel azonban ez nem állt fenn a vizsgálat alapján, így a horkolást elleni lehetőségek kapcsán egy fül-orr-gégészhez irányítottak a Semmelweis klinikára, ahová szeptemberre kaptam időpontot. Ott az első vizsgálat alapján előírtak egy alvásendoszkópiás vizsgálatot, ami novemberben volt és annyiból állt, hogy reggel be kellett mennem, elaltattak, aztán délben, amikor megvolt a műtét eredménye, volt egy konzultáció a dokival, ahol elmondta, hogy orrsövényferdülésem van, illetve a számban a lány szájpadlás és a garat alvás közben beszűkül és ez okozhatja a horkolást, így az orvos javaslatára az orrsövény műtéttel kezdtünk, ami februárban volt. Ez egy két éjszakás benntartózkodással járt. A menete ugyanaz volt, hogy reggel mentem és délelőtt megvolt a műtét, majd figyelgették az állapotomat és két nap múlva hazamehettem. Ezután többször kellett visszamennem ellenőrzésre, majd azt mondta, hogy kb fél évnek el kellene telni a két műtét között, így ismét szeptember táján vettük fel a kapcsolatot, aztán november végére kaptam időpontot a garatplasztika műtétre, ami az orrsövény műtéthez hasonlóan zajlott. Ez után is volt még néhány kontroll vizsgálat, meg otthoni alvásvizsgálat egy géppel és most májusban mondta a doktornő, hogy tovább nem tudunk menni műtéti úton. A horkolás mérséklődött ugyan, de nem szűnt meg teljesen. Úgyhogy most annyit kell tenni, hogy egy picit fogynom kellene, mert az tovább segítheti a horkolás mérséklődését. 187 cm és 101 kg vagyok most, de le kellene adni így akkor 10 kg-t kb. Nem szabad alvás előtt két órával már enni vagy nagyon bekajálni, mert az is fokozhatja a horkolást. De egyébként van egy snorelab nevű applikáció, ami méri az esti horkolás hangjait és pontozza az adott éjszakát. Ezt a doktornő ajánlotta, amivel néha méregetem az éjszakákat és nem olyan rosszak az eredmények.
Alapvetően az orrsövény műtét, amitől jobban féltem, az volt a kevésbé rossz, igaz hogy hideg időben volt és utána még egy hónapig kb érzékenyebb volt az orrom, de nem volt vészes. A garatplasztika viszont nagyon durva volt és kb egy hónapig éltem fájdalomcsillapítókon, azt a fájdalmat nem kívánom senkinek. És még kb. plusz egy hónapig olyan volt, mintha torokgyulladásom lenne, de ott már nem voltam hajlandó további gyógyszereket bevenni. Tele volt varrva az egész szájpadlásom, ami rohadt lassan szívódott fel és folyamatosan mozgolódott és fájdalmat okozott. A doki szerint nem mindenki szenvedi meg ennyire, de én úgy látszik megszívtam. Emiatt az egész procedúra nekem nagyon negatív volt és hogy még nem is lett 100% az eredmény, így nem vagyok tőle boldog.
Arra vigyázni kell, hogy ha valaki elmegy alvásvizsgálatra és alvási apnoét állapítanak meg nála, akkor azt onnan valamilyen módon kezelni kell, mert még a jogsit is elvehetik miatta, ha nincs kezelés, szóval csak óvatosan.
Amúgy az alvásvizsgálat volt fizetős, a többi része az már mind TB alapon ment, de elég sok vizsgálattal járt, mert minden altatás előtt, amiből 3 volt ugye, kellett nagylabor, mellkasröntgen, ekg és altatóorvosi konzultáció, vérnyomásnapló.
Szóval ha valakinek ezzel kapcsolatosan van kérdése az tegye fel nyugodtan, ha tudok válaszolok.
1 hónapja
Gpt szerint:A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!
24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
slowmotion
Azért, mert a magyar büntetőjogban a „vétség” és a „bűntett” közti különbséget nem az dönti el, hogy mennyire felkavaró vagy súlyos az eset, hanem az, hogy az adott bűncselekményre a törvény milyen büntetési tételt ír elő.
Ebben az ügyben a rendőrség jelenleg „közúti baleset okozása vétség” miatt nyomoz.
Ez elsőre tényleg enyhének hangzik egy kómában fekvő sértettnél, de ennek több oka lehet:
a nyomozás elején még csak az alapminősítést közlik;
még nem biztos, hogy jogilag megállapították az életveszélyes vagy maradandó sérülést;
a gyanúsítás később súlyosbodhat.
A Btk.-ban a közúti baleset okozása alapból gondatlan bűncselekmény. Ha „csak” súlyos sérülés történik, az tipikusan vétség. Viszont:
életveszélyes sérülés,
maradandó fogyatékosság,
vagy halál
esetén már súlyosabb minősítés jöhet, akár bűntett is.
A cikk szerint a sértett kómában van és életveszélyes koponyasérülést szenvedett.
Ha ezt hivatalos igazságügyi orvosszakértő is megerősíti, könnyen lehet, hogy a minősítést később módosítják.
Van még egy fontos jogi háttér: az elektromos roller szabályozása Magyarországon sokáig eléggé bizonytalan volt. Nem minden roller számít ugyanúgy járműnek, és ez néha a büntetőjogi minősítést is bonyolítja. Ettől függetlenül zebrán gyalogost elütni nyilvánvalóan súlyos szabályszegés lehet.
Szóval röviden:
a „vétség” itt nem azt jelenti, hogy a hatóság bagatellizálja az ügyet;
inkább azt, hogy a nyomozás jelenlegi szakaszában ez az ideiglenes jogi minősítés;
ez még változhat a sérülések végleges szakértői megállapítása után.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
A BRFK közúti baleset okozása vétség gyanúja miatt indított az ügyben büntetőeljárást.Súlyos, maradandó sérülést okozó baleset elkövetése zebrán, és VÉTSÉG miatt nyomoznak?! Mi a fasz van a yarddal, bazmeg?!
24.hu/belfold/2026/05/24/elektromos-roller-gazolas-idos-ferfi-koma/
1 hónapja
És valszeg ezért lehet csak csapolt változatban megtalálni30 literes hordóval még tudsz rendelni 😎Fogalmam sincs. Már csak csapolva van, ír pubokban.Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.Mi az oka?
És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.
Kapja be a Diageo.
slowmotion
szaba
slowmotion
www.italclub.hu/ital-webaruhaz/30-Hordos-Sor/170-Kilkenny-hordos-sor-30-l?srsltid=AfmBOorhuZhkX9EtuDQXz9nh3MY2piFKGi8NsFIA1BAuXcBoIf6RU7Cr
warr_b
1 hónapja
Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok! Vigyázzatok magatokra, amennyire lehet!első posztom
Egyébként a fórum és a korfa előrehaladásával lassan illene nyitni egy orvosi vagy egészségügyi topikot, hogy ne offoljunk szét mindent😊
Willie Parker
P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
1 hónapja
Nálunk mindenki nagyon jó alvó. Csak hogy oldjam kicsit a hangulatot.Kopogd le gyorsan! 😀
szaba
1 hónapja
30 literes hordóval még tudsz rendelni 😎Fogalmam sincs. Már csak csapolva van, ír pubokban.Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.Mi az oka?
És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.
Kapja be a Diageo.
slowmotion
szaba
slowmotion
www.italclub.hu/ital-webaruhaz/30-Hordos-Sor/170-Kilkenny-hordos-sor-30-l?srsltid=AfmBOorhuZhkX9EtuDQXz9nh3MY2piFKGi8NsFIA1BAuXcBoIf6RU7Cr

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
1 hónapja
Fogalmam sincs. Már csak csapolva van, ír pubokban.Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.Mi az oka?
És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.
Kapja be a Diageo.
slowmotion
szaba
1 hónapja
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.Mi az oka?
És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.
Kapja be a Diageo.
slowmotion
1 hónapja
Baszki, tegnap esett le, hogy már nem lehet errefelé üveges/dobozos Kilkennyt kapni.És az errefelé alatt nem csak ezt a gödröt értem, hanem konkrétan a kontinentális Európát.
Kapja be a Diageo.
1 hónapja
Érdekes szóhasználat ebben a témakörben.Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok! Vigyázzatok magatokra, amennyire lehet!Végre halálrakeresemmagam
Egyébként a fórum és a korfa előrehaladásával lassan illene nyitni egy orvosi vagy egészségügyi topikot, hogy ne offoljunk szét mindent😊
Willie Parker
sutianap
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
1 hónapja
YoungZeeZee
9 842
Én rendkívül rossz alvó vagyok.na az alvasioaralizis is kellemetlen. de azt olvastam vhol h kinovi az ember. nekem sok volt korabban.
Van egy agyi aneurizmám, ami villámcsapásként hajnali 4-kor rendkívül erős fejfájással és kifolyt orrvérzéssel párosul. Ott van még egy alvásparalízisom is.
De közben meg egy ismert hosszabb úton vezetés közben mikróalvással is küzdöttem, vagy küzdök. Nem tudom mert lehet éppen alszok 🙃
steelwolf
1 hónapja
Mindenkinek jobbulást és jó egészséget kívánok! Vigyázzatok magatokra, amennyire lehet!Már lassan mindenki vén "szar" lesz 😊
Egyébként a fórum és a korfa előrehaladásával lassan illene nyitni egy orvosi vagy egészségügyi topikot, hogy ne offoljunk szét mindent😊
Willie Parker
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
1 hónapja
Én rendkívül rossz alvó vagyok. Van egy agyi aneurizmám, ami villámcsapásként hajnali 4-kor rendkívül erős fejfájással és kifolyt orrvérzéssel párosul. Ott van még egy alvásparalízisom is.
De közben meg egy ismert hosszabb úton vezetés közben mikróalvással is küzdöttem, vagy küzdök. Nem tudom mert lehet éppen alszok 🙃
1 hónapja
Nálunk mindenki nagyon jó alvó. Csak hogy oldjam kicsit a hangulatot.Én egyedül élek, így fingom nincs, hogy életveszélyben vagyok vagy sem, én jól alszom, csak nehogy egyszer arra ébredjek, hogy megfulladtam.
szaba
1 hónapja
Nálunk mindenki nagyon jó alvó. Csak hogy oldjam kicsit a hangulatot.
1 hónapja
Same here! Szoktam mondani, hogy csukja be a szemét, úgy könnyebb aludni.Nálunk ugyan ez van!😱 Reggel meg fel van háboradva, hogy alig aludt mert nem akarta, hogy megfulladjak...🥴Nekem asszony mondja időnként, hogy éjszaka hoszzú ideig nem veszek levegőt, van hogy meg is kell lökjön. Aztán nagy horkantás és szuszogok tovább. Mondjuk én ebből semmit nem érzékelek, nem ébredek fel semennyire, reggel nem vagyok fáradt (nem tudom ő is miért nem alszik inkább ahelyett hogy a lélegzésemet hallgatja 😀 ). Nem vagyok elhízva, nem dohányzok, inni is ritkán iszok, szóval nem sok minden van meg a szokásos tényezőkből.Dettó.
warr_b
| Kivéve az utolsó mondatot. |
Belefut egy kihagyásba és egész éjszaka azt figyeli élek-e még.
A másnapi fáradtság nála jelentkezik nem nálam.
kittli
nagir