Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
Snowden kérelmét elutasította Németország is.Amadeus91
Számos ország van, ahol csak úgy lehet menedékjogot kérni, ha a kérelmező ott van. (ami egyébként teljesen ésszerű, szvsz)Jan
A nagykövetség nem számít annak? Assange sem ment ki Ecuadorig, csak beszaladt a londoni képviseletre, és most ott tartják már egy éve.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 694 — Bears & Illinois fan
 cink.hu/sarvaron-a-tudokorhazban-vannak-a-fidesz-trafikok-632379282

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Horvátország EU tagsága szerintem hatalmas jóság, én jövő héten megyek ki céget alapítani. Pécsiként jó is 😊

több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 694 — Bears & Illinois fan
Arról nem is értekezett senki, hogy Horvátország is EU tag lett. Alapjában én örülök nekik........csi77
végre egy kikötő elérhető távolságban, ahonnan lehet majd hozni a cigitAmadeus91
Eléggé hasonló árban vannak a cigiárak ott is, max a határmenti településeken élőknek éri meg átruccani érte. Persze a nyugatabbra élőknek nyaralásból hazafele érdemes lehet vinni.Dub
Örülök, hogy ez jött le nektek ebből...........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 019
Arról nem is értekezett senki, hogy Horvátország is EU tag lett. Alapjában én örülök nekik........csi77
végre egy kikötő elérhető távolságban, ahonnan lehet majd hozni a cigitAmadeus91
Eléggé hasonló árban vannak a cigiárak ott is, max a határmenti településeken élőknek éri meg átruccani érte. Persze a nyugatabbra élőknek nyaralásból hazafele érdemes lehet vinni.
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Snowden kérelmét elutasította Németország is.Amadeus91
Számos ország van, ahol csak úgy lehet menedékjogot kérni, ha a kérelmező ott van. (ami egyébként teljesen ésszerű, szvsz)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742
Snowden kérelmét elutasította Németország is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
Csak remélni merem, hogy ha hasonló célzatú nem is, legalább hasonló hatású lesz a trafikmutyi. A sok háborgó betartja fenyegetőzését és egy forintot nem költ ilyen boltokban, ergo leszokik a dohányzásról 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Örülj, hogy nem Új-Zélandon élsz.
Ott sok a kikötő, de minden más kurva messze van.
 index.hu/kulfold/hirek/2012/05/31/17_000_forint_lett_volna_egy_doboz_cigi/

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742
Arról nem is értekezett senki, hogy Horvátország is EU tag lett. Alapjában én örülök nekik........csi77
végre egy kikötő elérhető távolságban, ahonnan lehet majd hozni a cigit

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 694 — Bears & Illinois fan
Arról nem is értekezett senki, hogy Horvátország is EU tag lett. Alapjában én örülök nekik........

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
amit lattam belole, nem lehet mondani, hogy könnyű napja volt. de Viktornál nagyobb bullshit artist kevés van, kő profin tolta le a műsort.gabtsi
Semmi nem történt, kb előre be lehetett volna mondani mindenki helyett a szöveget, kicsit nagyobb dolgokra számítottam, tavaly januárban jobb menet volt.

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
amit lattam belole, nem lehet mondani, hogy könnyű napja volt. de Viktornál nagyobb bullshit artist kevés van, kő profin tolta le a műsort.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Biztos csinálja minden állam, de nekem nem rémlik, hogy európai államok vagy az EU bukott volna le az USA elleni kémkedéssel mostanában, az USA viszont már az ír EU-s népszavazásnál is megbukott, amikor kiderült hogy a titkosszolgálatokon keresztül a "nem" kampányt pénzelték.
atapapa
Ezt nem tudtam, így meg a véleményem, hogy:

"Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me."

(Bár továbbra is úgy gondolom, hogy a németek ugyanezt csinálják, és abban is biztos vagyok, hogy az emlegetett fontos tárgyalásokat azért megoldották, hogy olyan szobában folytassák, amit 25-ször leellenőriztek. Ha nem, lásd az előző közmondást.)Gyurma Pappa
Számomra itt nem egyszerűen arról van szó, hogy "mindenki csinálja, ne lepődjünk meg".
Hanem arról, hogy az USA néha már annyira aktív ebben a tekintetben, ami egy szövetséges közegben szerintem nem, vagy legalábbis elég nehezen tolerálható.
Az USA terroristákra szabott, az európainál sokkal szélesebb jogosítványokat biztosító eszközökkel megy a barátinak nevezett EU-nak, miközben a felszín alatt mindent megtesz azért, hogy az EU-integrációt bomlassza, de legalábbis lassítsa. Semmi szüksége még egy globális hatékony versenytársra.
Az nonszensz, hogy két EU-s alkalmazott nem küldhet egymásnak emailt bizalmas csatolmánnyal, mert az USA (nem Kína vagy az arabok) abba is jó eséllyel belevájkál.
Én ezt a hozzáállást is el tudom fogadni, valszeg az USA kevésbé lesz megértő, amikor az utóbbi idők botrányaira szervezeti átalakításokkal és hozzáállásbeli változásokkal fog reagálni az EU.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nem értek különösebben a dologhoz, de az EU elég hátrányos helyzetben lehet, mivel a tagállamok egyre több döntést engednek át neki, az itteni döntési mechanizmusokat és adatokat védeni kellene, de speciel EU-s kémelhárításról még soha nem is hallottam.atapapa
Van valami ilyesmi pedig, legalábbis a schengeni kormányzás részeként megosztanak ilyen adatokat is a tagállamok (már akik részei Schengennek). Mondjuk rengeteg gond van vele, mert senki nem akar a minimumnál többet megosztani meg nyilván egymás után is kémkednek, amit igyekeznek titokban tartani.

De lehet ez hivatalosan nincs, a belügyi együttműködésért felelős külügyes arc mondta valamelyik órán 😊

több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Na oké, de eddig arról szólt a fáma, hogy a kiszivárogtató mekkora kockázatot okoz Amerikának, mert ők csak önvédelemből (terrorizmus elleni harc!) hallgatóztak, és milyen jó hogy hallgatóztak, mert ötven valahány terrorcselekményt így meg tudtak akadályozni világszerte, stb...

Mostantól ez ugye nem áll meg, viszont felmerül egy csomó szövetséges (baráti?) ország állampolgárainak jogellenes lehallgatása, emberi jogok megsértése, esetlegesen diplomáciai - ipari titkok jogosulatlan megszerzése.

Az EU központjának lehallgatása nem magyarázható a terrorizmus elleni harccal, és ettől Snowden sokkal jobb pozícióba került. Őt már nem lehet azzal vádolni, hogy egy szükséges és törvényes tevékenységet felfedett mindenki, -köztük a gonosz terroristák- előtt, mert pl az EU központ lehallgatására nem hiszem hogy volt bírói engedély. Ezért ő egy -legalábbis részben- törvénysértő tevékenységet leplezett le, és máris más a leányzó fekvése.

Lehet hogy csórikám ebbe belebukik (értsd: életfogytiglan, vagy kinyírják valahol) de ezt a fejesek közül sem fogja mindenki megúszni, az kb sejthető. És még kitudja mi van nála?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Biztos csinálja minden állam, de nekem nem rémlik, hogy európai államok vagy az EU bukott volna le az USA elleni kémkedéssel mostanában, az USA viszont már az ír EU-s népszavazásnál is megbukott, amikor kiderült hogy a titkosszolgálatokon keresztül a "nem" kampányt pénzelték.
atapapa
Ezt nem tudtam, így meg a véleményem, hogy:

"Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me."

(Bár továbbra is úgy gondolom, hogy a németek ugyanezt csinálják, és abban is biztos vagyok, hogy az emlegetett fontos tárgyalásokat azért megoldották, hogy olyan szobában folytassák, amit 25-ször leellenőriztek. Ha nem, lásd az előző közmondást.)

több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
"Most ez van, ránk nem vonatkozik a törvény. Nem tudok olyan képviselőről, aki lemondott volna a nyugdíjáról"

 propeller.hu/itthon/2731395-harrach-peter-arrol-hogy-rajuk

Amadeus91
ne bántsátok Pétert, mély keresztényi beletörődéssel, orcáján patakzó könnyekkel fogadta el a nyugdíját is a fizetése mellé.slowmotion
több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
A német belügy pedig nagyon bölcsen fülét-farkát behúzva hallgat arról, hogy a BND (német titkosszolgálat) mi a jó istent csinált ezalatt.Amadeus91
vszleg ugyanezt.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742
 www.origo.hu/nagyvilag/20130629-az-usa-lehallgatja-az-eu-brusszeli-kozpontjat-is.html

Az utolsó mondat a lényege az egész történetnek. Az emberi jogok, és a demokratikus rend uniós élharcosai eléggé kussolnak most.

Ha jól tudom a franciák hivatalosan is magyarázatot kértek, rajtuk kívül mindenki lapít.Jan
állítólag áll is a bál Merkel és Obama közt.Amadeus91
biztos nagyon meglepődött Merkel, hogy léteznek titkosszolgálatok és azok működnek is...
hagyjadmár.gabtsi
azért nem ilyen egyszerű. A német kancellártól kezdve több millió német civilen át mindenkit lehallgattak a hagyományos és az online felületen is, mindezt egy frankfurti központból irányítva. Németországot ezek után a "3. osztályba" sorolták, amely a "szövetséges, de akár ellenséggé is válható" kategóriát jelenti.
A német belügy pedig nagyon bölcsen fülét-farkát behúzva hallgat arról, hogy a BND (német titkosszolgálat) mi a jó istent csinált ezalatt.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
És most tényleg, engem pl. miért zavarna ez az egész, nem vagyok se terrorista, se nemzetközi fegyvercsempész.Gyurma Pappa
Úgy vélem az EU-t se azért hallgatták le, mert sok lenne ott a terrorista vagy a csempész.

Ha az ember belegondol, az ilyen kémkedésekkel komoly károkat lehet okozni, például most zajlanak az EU és az USA között a szabadkereskedelmi megállapodás tárgyalásai, vajon mennyivel rosszabb pozícióból tárgyal az EU, ha az USA előtt minden EU-s lap fel van fedve?

Biztos csinálja minden állam, de nekem nem rémlik, hogy európai államok vagy az EU bukott volna le az USA elleni kémkedéssel mostanában, az USA viszont már az ír EU-s népszavazásnál is megbukott, amikor kiderült hogy a titkosszolgálatokon keresztül a "nem" kampányt pénzelték.
Engem magyarként minden kémkedési szokás ellenére zavarna, ha kiderülne hogy bármely állam a maga titkos eszközeivel a belpolitikánkat alakítgatná a céljának megfelelően vagy "csak" tisztában lenne titkos magyar információkkal. Főleg azért, mert a nagyobb államok felé ugyanezt a "szívességet" mi nem igazán tudjuk viszonozni.

Nem értek különösebben a dologhoz, de az EU elég hátrányos helyzetben lehet, mivel a tagállamok egyre több döntést engednek át neki, az itteni döntési mechanizmusokat és adatokat védeni kellene, de speciel EU-s kémelhárításról még soha nem is hallottam.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
 www.origo.hu/nagyvilag/20130629-az-usa-lehallgatja-az-eu-brusszeli-kozpontjat-is.html

Az utolsó mondat a lényege az egész történetnek. Az emberi jogok, és a demokratikus rend uniós élharcosai eléggé kussolnak most.

Ha jól tudom a franciák hivatalosan is magyarázatot kértek, rajtuk kívül mindenki lapít.Jan
Igazából annyi történt, hogy az amerikaiak lebuktak. Ugyan már, nincsenek angol/francia/német kémek az USA-ban? Ugye ezt senki sem hiszi el.

És most tényleg, engem pl. miért zavarna ez az egész, nem vagyok se terrorista, se nemzetközi fegyvercsempész. A Facebook eladja a böngészési szokásaidat nagyvállalatoknak, a Google ebből birodalmat épített, ez sokkal jobban kellene, hogy zavarjon mindenkit, de érdekes módon ez annyira nem érdekes.

Azt, hogy lehallgatták az EU központját, arra meg igen magasról teszek. Sőt ha bárkit lehallgatnak, arra is teszek. Ez annyira távoli dolog a kisemberektől, hogy tényleg teljesen mindegy, sőt én nagyobb biztonságban érzem magam.

A magyar NAV arra hivatkozva, hogy banktitokból adótitokká minősül, bármikor kikérheti bármely cég bankszámláját, sőt mától magánszemélyekét is. Nincs itt semmi látnivaló, mivel az egész életünk elektronikus, ha az állam akarja, vagy kell neki valami, úgy is megnézi. Az amerikaiak a világbiztonságra hivatkoznak, a magyarok meg arra, hogy sok az adócsaló. Mindkettőnek igaza van, és ha akarja, mindkettő meg tudja védeni, hogy miért. Az üzenet sem bonyolult: ne robbants fel semmit, ne csalj adót, mert tudni fogunk róla, és jövünk érted.

És maradva az eredeti témánál, brüsszeli lehallgatás esete sem bonyolult: az információ hatalom. És ha nem tudta az EU, hogy lehallgatják? Akkor az igen nagy szégyen minden európai titkosszolgálatnak.

több mint 11 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 www.origo.hu/nagyvilag/20130629-az-usa-lehallgatja-az-eu-brusszeli-kozpontjat-is.html

Az utolsó mondat a lényege az egész történetnek. Az emberi jogok, és a demokratikus rend uniós élharcosai eléggé kussolnak most.

Ha jól tudom a franciák hivatalosan is magyarázatot kértek, rajtuk kívül mindenki lapít.Jan
állítólag áll is a bál Merkel és Obama közt.Amadeus91
biztos nagyon meglepődött Merkel, hogy léteznek titkosszolgálatok és azok működnek is...
hagyjadmár.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742
 www.origo.hu/nagyvilag/20130629-az-usa-lehallgatja-az-eu-brusszeli-kozpontjat-is.html

Az utolsó mondat a lényege az egész történetnek. Az emberi jogok, és a demokratikus rend uniós élharcosai eléggé kussolnak most.

Ha jól tudom a franciák hivatalosan is magyarázatot kértek, rajtuk kívül mindenki lapít.Jan
állítólag áll is a bál Merkel és Obama közt.

criminal lawyer or criminal lawyer?