Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egyulpianus
a valami ELLEN való lázadást mindig elítéltemjjncaa
szegény-szegény Sophie Scholl.Amadeus91
Ha pragmatikusan nézzük, Palach-hoz és mondjuk Bauer Sándorhoz hasonlóan "eredményeket" ő sem tudott felmutatni, és bár nem akarom meggyalázni az emlékét, az se véletlen, hogy épp a hetvenes években, a nagy német múlttal való szembenézés időszakában vált emblematikus figurává...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 654 — Lucas Scott
azért több mint érdekes, hogy a Kósa féle megnyilvánulások, vagy a Vámosszabadinál történt dolgok még csak beszédtémaként sem jelennek meg, hanem egy olyan jelentésről vitatkoztok, aminek mindenki tudja, hogy kb a marketing a lényege...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Olyan nem létezik, hogy egyszerre vágunk a közig létszámán és lesz jobb a közigazgatás.
A teljesítményértékelés meg marha nehéz a közigben. Ma is létezik, de a legtöbb helyen komikus helyzeteket szül. Persze lehetne előrébb lépni, mostanában is változtattak rajta, de ez se fogja a világot megváltani. atapapa
20%-ot természetesen nem úgy kell kirúgni, hogy véletlenszerűen, aki szembejön elküldjük. Hanem mondjuk kérdem én: minek van 4 (!) osztályvezető-helyettes azonos jogkörökkel a munkaügynél itt Pécsen?
De mondok egy egyszerű példát, a saját szakterületemről: a legtöbb ellenőrzést egy ellenőr végzi (most nem próbavásárlásról beszélek), a másik általában csak aláír, gyakorlatilag tanúsít. Kérdem én, miért nem lehet, hogy egy adott osztály/csoporton belül, mindig egy ember legyen a 2. aláíró? Ez csak szervezési kérdés.
A teljesítmény mérés sok helyen tényleg nehéz. De ha megoldják valahogy egy jogi tanácsadó cégnél vagy a Big4-nál, ahol szintén nehezen mérhető a teljesítmény, akkor miért ne lehetne itt is megoldani? Nyilván, vannak olyan munkakörök, ahol nehéz.

A vasúti személyszállítás privatizációja az angol példát elnézve nem biztos hogy jól sülne el, de amekkora pénz elfolyik abban a vállalatban, még azt is megkockáztatnám. atapapa
Nagyon végig kell gondolni. Természetesen nincsenek elvárásaim a magyar privatizációs gyakorlattal kapcsolatban, de jól megtervezve, óriási takarékoskodás lehetne elérni ezzel is. Plusz végre megszűnne a Glaskó-féle zsaroló potenciál lehetősége. Nem vagyok szakszervezet ellenes, sőt, de a magyar rendszer egy kommunista csökevény, ami inkább egyéni érdekeket képvisel.

Én a közmunkát, mint a segély feltételét hagynám, de valahogyan meg kellene oldani, hogy mindenki érdekelt legyen ennek az ideiglenes jellegében és nem a magánszféra permanens munkaerő-kölcsönzőjeként kéne működniük.atapapa
Valahogy így gondolom én is. A segély intézményét, mint olyat, eleve nem tartom jónak. Inkább valami olyasmit tudnék elképzelni, hogy EU pénzeket úgy irányítani, hogy az ilyen jellegű non-produktív munkákra legyen forrás. Persze, akkor még a végén valaki ellenőrizné is.

Más: Orbán ma azt találta mondani, hogy az EU-ban a baloldal összefonódik a nagytőkével. Nem az a gond, hogy ilyet mondd, hanem hogy valaki elhiszi, hogy a zöldpártiak tőkepártiak. Magyar politikai kultúra, köszi.

több mint 11 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
[
Mert az MSZP nem baloldali?

Természetesen nem.

Arra gondoltam, hogy egy populista, a nyugdíjasokat zsebre tevő, a kiadások egy részét multik sarcolásából fedező Orbánnal szemben nem lehet klasszikus szociális ígérgetésekkel eredményesen versenybe szállni.Red Star
Az embereknek már elegük van az ígérgetésekből. Nem egy újabb semmitmondó ígéretet várnak, mert azt már megtapasztalhatták, hogy abból úgysem lesz semmi, ha meg nagy ritkán mégis akkor annak az árát sokszorosan megfizettetik velük. Elegük van abból, hogy a választásokon győztes párt bizonyos korlátok között gyakorlatilag diktatúrát gyakorolhat a ciklus végéig. Természetesen nem arról van szó, hogy valami rendőrállamként minden ok és törvényes procedúra nélkül meg lehet tölteni a börtönöket, hanem arról, hogy még kétharmad sem kell egyes személyek, cégek, ágazatok, vagy társadalmi csoportok ellehetetlenítéséhez, létfeltételeinek felszámolásához. Elegük van abból, hogy mindebbe semmiféle beleszólásuk sincs. És elegük van abból, hogy olyan csoportok, hazai és nemzetközi szervezetek, vagy egyes befolyásos személyek amelyeknek erre semmiféle törvényi felhatalmazásuk sincs érvényre juttassák akaratukat a kormányzatban. Utóbbit Orbán ügyes demagógiával igyekszik a maga javára fordítani, de elvakult híveit leszámítva már senki sem hisz neki, hiszen egyértelműen látszik, hogy pusztán annyi a különbség a szoci kormányokhoz képest, hogy most más, törvényileg arra jogosulatlan személyek és érdekcsoportok vannak olyan pozícióban, hogy saját igényik szerint alakítsák a magyar kormány politikáját.
Amúgy meg igen, szociális ígérgetésekkel nem lehet már választást nyerni.atapapa





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 11 éve
Geeri Miami Dolphins 2 962 — geeri93@citromail.hu
Ez a devizahiteles fidesz nyilatkozat vicc azután, hogy múlthéten repült az ukáz, hogy nehogy bankpánikot idézzen elő a Kúria a döntésével. Komolyan, egy hét alatt ezt elfelejtette mindenki? Mert ha igen akkor nem tudom mitől várunk itt változást.

Mindig jövőre!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Nézd én kész vagyok bármit a legnagyobb mélységig elemezni, de a semmire sem vezető moralizálás engem nem érdekel. Az, hogy ki érdemel mikor mekkora támogatást, osztogatást az nem gazdasági kategória. Red Star
Az szerintem gazdasági kategória, hogy az állam által végzett újraelosztás milyen szempontok alapján működik, milyen politikai erő irányítása alatt hogyan és miért változik, és ezek a változások miként hatnak a versenyképességre.
Jelen esetben az érdemet azért vontam be, mert ha egy jó politikus a választói értékítéletből azt olvassa ki, hogy az elmúlt 4 évben a nyugdíjas nem kapott eleget, bezzeg az aktív gyerekesek milyen jól jártak, akkor egy kampányban erre az attitűdre fog alapozni, különösen akkor, ha ez az út ideológiailag közel áll ahhoz, amit a pártja képvisel és a törzsszavazói is könnyen azonosulnak vele.
Egyszerűen nem lehet megtenni rövidlátó demokráciában, hogy 10 évig egy bizonyos nagyobb társadalmi csoport más nagyobb csoporthoz képest szopóágon legyen. Konkrétan én nem egy olyan embert ismerek, aki az I. Orbán kormány alatt aktívként annak haszonélvezője volt, de maga is elhitte, hogy azt a 19000 forintot bűn volt elvenni szegény idősektől és boldog volt, amikor ezt a csorbát a szocik hatványozottan kiköszörülték.
Továbbá valahogyan különbséget kell tenni az aktív állami szerepvállalások között: én nem tudom egyaránt negatív értelmű osztogatásnak hívni az államilag támogatott lakásépítési (és a költségvetésben fedezettel rendelkező) hitelt és az évi 300 milliárd elfüstölését bérekre és nyugdíjra kölcsönből.
Pedig nyilván mind a kettő hoz szavazatot, csak ugye az így elköltött pénzek más-más köröket járnak be később a gazdaságban.

Ami meg azt illeti, hogy szerinted Orbánt nem lehet baloldali szólamokkal legyőzni, arról már írtam. Orbánt annak ellenére, hogy a második Orbán kormány a rendszerváltás óta messze a legkatasztrofálisabb teljesítményt produkálja, jelenleg mégsem lehet legyőzni sem jobbról sem balról. Jobbról azért, mert semmiféle teret sem enged egy esetleges konkurens pártnak, balról meg azért, mert jelenleg nincs is országosan ismert baloldali párt. Red Star
Mert az MSZP nem baloldali?
Nézzük már meg a 2002 és 2006 közötti költségvetések kiadási szerkezetének változását!
2006 nyarán Gyurcsány teljes joggal verhette a mellét a megszorító csomag parlamenti vitájában arra, hogy micsoda szociális átalakítást végeztek. Ugyanitt elmondta, hogy éppenséggel ennek a felére nem volt fedezet. Hónapokkal a Beszéd kirobbanása előtt.
Most hogy utána megszorítást kellett csinálniuk emiatt, majd aztán részben emiatt és a válság miatt, az már egy külön történet, az emberek fejében ez maradt meg róluk. De az államcsőd elől menekülve csak korlátozottan lehet szociális szempontokat érvényesíteni, Gyurcsány ezt megtette. Bajnai nem.

Amit te baloldali szólamoknak nevezel, azaz a szocik erőtlen szörnyülködését a demokrácia felszámolásán, azzal valóban nem lehet választást nyerni, mert arra már rengetegen rájöttek, hogy a demokrácia egy olyan állatorvosi ló, amely sürgős gyógykezelésre szorul. Red Star
Talán félreérthető voltam, nem a jogállami aggódást hívom baloldali szólamnak, Sólyom László nem baloldali ember, ahogyan a román kormányon baloldaliak voltak hatalmon, amikor az EU-s néppárt az alkotmányosságért aggódott nem is olyan rég, míg az EU-s szocik szerint minden rendben volt....
Arra gondoltam, hogy egy populista, a nyugdíjasokat zsebre tevő, a kiadások egy részét multik sarcolásából fedező Orbánnal szemben nem lehet klasszikus szociális ígérgetésekkel eredményesen versenybe szállni.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Hát nézd, ami most igazán sürgős lenne....
Gyurma Pappa
Olyan nem létezik, hogy egyszerre vágunk a közig létszámán és lesz jobb a közigazgatás.
A teljesítményértékelés meg marha nehéz a közigben. Ma is létezik, de a legtöbb helyen komikus helyzeteket szül. Persze lehetne előrébb lépni, mostanában is változtattak rajta, de ez se fogja a világot megváltani.
A vasúti személyszállítás privatizációja az angol példát elnézve nem biztos hogy jól sülne el, de amekkora pénz elfolyik abban a vállalatban, még azt is megkockáztatnám.
Én a közmunkát, mint a segély feltételét hagynám, de valahogyan meg kellene oldani, hogy mindenki érdekelt legyen ennek az ideiglenes jellegében és nem a magánszféra permanens munkaerő-kölcsönzőjeként kéne működniük.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742
Pálffy István megint beakasztott; "semmiféleképp nem szeretnénk egy olyan Európai Uniót, ami a demokrácia uniója, vagyis egyfajta diktatórikus unió"

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Csak én érzem nagyon gáznak, hogy egy kormányzó párt ilyen stílusban és tartalommal kommentálja az elméletileg független magyar bíróság egy ítéletét?

A Fidesz szerint a Kúria csütörtöki döntésével a bankok oldalára állt a devizahitelesekkel szemben – mondta budapesti sajtótájékoztatóján Kocsis Máté. A Fidesz szerint a döntés elfogadhatatlan és felháborító, a devizakárosultak joggal érezhetik úgy, hogy az igazságszolgáltatás cserbenhagyta őket, mondta Kocsis.
somoskovig
Eztet akarják hallani a zemberek. Aztán jól megmentik őket, csak hát a védelmi pénz kicsit borsos lesz. Jogszabály, szerződés, az meg mi a fax? Nemzeti, vagy nem nemzeti kérem szépen, ez itt a kérdés.Kori
Kizárt, hogy ebbe beleszóljanak. Kocsis Máté teljes nyilatkozata is az lényegében, hogy "Jaj de köcsög ez a bíróság. De saaaajnos nem tudunk mi mit tenni." És nem is érdekük, hogy beleszóljanak, mert ha a bíróság a bankok ellen döntene, akkor csúnya nagy összeomlás történhetne, ami nem lenne jó sem a kormánynak, sem az embereknek.
Már ha erre gondoltál, így utólag olvasva nem vagyok ebben biztos. 😊

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Csak én érzem nagyon gáznak, hogy egy kormányzó párt ilyen stílusban és tartalommal kommentálja az elméletileg független magyar bíróság egy ítéletét?

A Fidesz szerint a Kúria csütörtöki döntésével a bankok oldalára állt a devizahitelesekkel szemben – mondta budapesti sajtótájékoztatóján Kocsis Máté. A Fidesz szerint a döntés elfogadhatatlan és felháborító, a devizakárosultak joggal érezhetik úgy, hogy az igazságszolgáltatás cserbenhagyta őket, mondta Kocsis.
somoskovig
Eztet akarják hallani a zemberek. Aztán jól megmentik őket, csak hát a védelmi pénz kicsit borsos lesz. Jogszabály, szerződés, az meg mi a fax? Nemzeti, vagy nem nemzeti kérem szépen, ez itt a kérdés.


több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 365 — Cowboys fan
Csak én érzem nagyon gáznak, hogy egy kormányzó párt ilyen stílusban és tartalommal kommentálja az elméletileg független magyar bíróság egy ítéletét?

A Fidesz szerint a Kúria csütörtöki döntésével a bankok oldalára állt a devizahitelesekkel szemben – mondta budapesti sajtótájékoztatóján Kocsis Máté. A Fidesz szerint a döntés elfogadhatatlan és felháborító, a devizakárosultak joggal érezhetik úgy, hogy az igazságszolgáltatás cserbenhagyta őket, mondta Kocsis.
Persze egyszerű a megoldás, Balogh képviselő úr kölcsönadja a vak komondort Szájer képviselő úrnak 1-2 hétre, aztán ha Handó Tünde átesett rajta 3-szor, mindjárt helyrerázódik az agya és nem lesz gond az igazságszolgáltatásban. 😀somoskovig
szemét bíróság, a forintot is tutira ők gyengítették be, hogy másfélszeres törlesztőt kelljen fizetnie a honpolgároknak.
a gyenge forint nem jó, mert sok a törlesztő, és még az exportban is segít, tehát jó, értem?
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Csak én érzem nagyon gáznak, hogy egy kormányzó párt ilyen stílusban és tartalommal kommentálja az elméletileg független magyar bíróság egy ítéletét?

A Fidesz szerint a Kúria csütörtöki döntésével a bankok oldalára állt a devizahitelesekkel szemben – mondta budapesti sajtótájékoztatóján Kocsis Máté. A Fidesz szerint a döntés elfogadhatatlan és felháborító, a devizakárosultak joggal érezhetik úgy, hogy az igazságszolgáltatás cserbenhagyta őket, mondta Kocsis.
Persze egyszerű a megoldás, Balogh képviselő úr kölcsönadja a vak komondort Szájer képviselő úrnak 1-2 hétre, aztán ha Handó Tünde átesett rajta 3-szor, mindjárt helyrerázódik az agya és nem lesz gond az igazságszolgáltatásban. 😀

több mint 11 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
Ha ennyire mélyre ásol, akkor legelőször azt kelleni tisztázni, hogy mi is az az osztogatás? Mi az, amire azt mondhatjuk, hogy az abból részesülő társadalmi réteg rászolgált? Az osztogatásból kimaradó más társadalmi rétegek kevésbé szolgálták-e meg a magasabb jövedelmet vagy kedvezményt? Vagy csak egyszerűen arról van szó, hogy az aktuálisan kedvezményezett réteg maradt ki korábbi osztogatásokból (vagy őket érintette komolyabban egy korábbi gazdasági eseménysorozat), és az aktuális kormányzat ezt ellensúlyozza?

Természetesen jobboldali gazdpol alapján is lehet osztogatni, mint ahogyan azt főleg tette I. Orbán a választásra rákanyarodva, de amikor nyugdíjak, segélyek emelkednek jellemzően, vagy munkavállalói jogok javulnak indokolatlanul a versenyképesség rovására, azt én inkább nevezném baloldali osztogatásnak, helyesebben baloldali gazdaságpolitikának.
A 2002-ben kezdődő első szociciklusban ez zajlott szerintem.
Most hogy ennek nem volt fedezete és a kormányzati ciklus legelején kezdődött, attól válik számomra igazán pejoratív értelemben vett osztogatássá a dolog, bár lehet hogy az én definíciómban van a hiba.
II. Orbánról se mondtam, hogy teljesen baloldali lenne (bár pont az egykulcsos adóval messze nem csak az elit járt jól, inkább ők jártak nagyon jól). De aki tartósan különadókra épít egy költségvetési szerkezetátalakítást, és akárhányszor megszorul, újabb adóemelést hajt végre költségcsökkentés helyett, vagy még akkor is a nyugdíj reálértékét növeli, amikor a családtámogatásra fordított összegek értéke csökken, arra nem tudom azt mondani, hogy jobboldali gazdaságpolitikát gyakorol.
Ahogy többször írtam már itt, Orbánt ma nem lehet szerintem baloldali szólamokkal megverni, leszámítva az SZJA és a tandíj kérdését. Nem 2002-t írunk, amikor a választási diadalhoz elég annyit kiírni az óriásplakátokra kétfarkú kutyaként, hogy több pénzt az embereknek, több pénzt a nyugdíjasoknak, több pénzt az önkormányzatoknak.
Részben azért, mert miután ma is ezeknek az ígéreteknek az árát nyögjük, ötnél több emberben ötlik fel a kérdés, hogy miből, és részben azért, mert Orbán a hárommillió nyugdíjast a legrosszabb években is kiszolgálta, ellentétben a 2009-es Bajnaival.atapapa


Nézd én kész vagyok bármit a legnagyobb mélységig elemezni, de a semmire sem vezető moralizálás engem nem érdekel. Az, hogy ki érdemel mikor mekkora támogatást, osztogatást az nem gazdasági kategória. Ami meg azt illeti, hogy szerinted Orbánt nem lehet baloldali szólamokkal legyőzni, arról már írtam. Orbánt annak ellenére, hogy a második Orbán kormány a rendszerváltás óta messze a legkatasztrofálisabb teljesítményt produkálja, jelenleg mégsem lehet legyőzni sem jobbról sem balról. Jobbról azért, mert semmiféle teret sem enged egy esetleges konkurens pártnak, balról meg azért, mert jelenleg nincs is országosan ismert baloldali párt. Amit te baloldali szólamoknak nevezel, azaz a szocik erőtlen szörnyülködését a demokrácia felszámolásán, azzal valóban nem lehet választást nyerni, mert arra már rengetegen rájöttek, hogy a demokrácia egy olyan állatorvosi ló, amely sürgős gyógykezelésre szorul. Nem visszaállítani akarja a többség a Fidesz által lerombolt rendszert, hanem drasztikusan változtatni akar rajta. 23 éve folyamatosan hülyítik a népet, csoda e ha nagyon fogékonyak a képviselői visszahívhatóságra, a szabad mandátum megszüntetésére és a részvételi demokrácia drasztikus növelésére? Egyre többen vélik úgy, hogy ezek a döntő fontosságú dolgok, nem az, hogy melyik párt milyen betarthatatlan ígéreteket tesz.





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Szerintem 10-15%-ot is képes lenne egy piacpárti erő kiizzadni magából, függően attól, hogy a néppárti státusra hajtó pártok éppen milyen állapotban vannak.
Ez meg már elég zsarolási potenciált nyújthatna egy populistább jobboldali kormánypárt oldalán.atapapa
Hát nézd, ami most igazán sürgős lenne:

- megszüntetni a ONYF-t, beleolvasztani a NAV-ba, majd kirúgni az ellenőrök 20%-át, és a maradékból még legalább ugyanennyit, ha nem többet
- eladni a MÁV-ot
- privatizálni az egészségügyből amit lehet
- törölni a különadókat
- tandíj
- nyugdíj befagyasztás
- kormányhivatalokban 20%-os leépítés
- önkormányzatokat halálba korlátozni, hogy ne legyenek pénz "újraelosztók"
- közmunka program stop (mert sokat továbbra sem ér, csak statisztika)
- teljesítményalapú bérezés a közigazgatásban

És ezek csak a nagyon sürgős dolgok, amiket 10 éve is késő lett volna végrehajtani. (adórendszerről alkotott véleményemet már lejjebb kifejtettem)

Ja, hogy ezért lehet adni:

- általános járulékcsökkentést
- olcsóbb államot
- hatékonyabb közigazgatást
- beruházás ösztönzést (pénzt kell tenni a környezetvédelembe, az energiaszektorba, az alapkutatásokba, mindenbe, ami 7-10 évnél lassabban térül meg, és nem feltétlenül útépítés)
- valódi (minőségi) versenyt az egészségügyben és az oktatásban
- hatékony önkormányzatok, akik a helyi adókat helyi érdekre költik, és nem pártkasszákat és haveri köröket tömnek vele

ezt már meg sem hallaná senki.

Nyilván, lehet azzal jönni, hogy elbocsátott dolgozók felpörgetnék a munkanélküliséget, de kérem szépen csökkenő infláció mellett, csökkenő munkanélküliséggel csak recesszió érhető el, így valamit-valamiért. Egyébként is, a 2014-től induló tervezési időszakban lehetne erre pénzt félretenni.

Csak tudjuk, hogy nem erre tartunk. Szerintem a fentiekkel nem lehet 10%-ot sem csinálni, pedig aki ez alatt gondolkodik, az kevés, legalábbis nekem. (Najó, első lépésben lehet meg lennék elégedve egy eü privatizációval és egy újraszervezett közigazgatással)

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Hát itt több dolgot is helyére kellene rakni.
Először is tisztázzuk azt, hogy az osztogatás nem baloldali sajátosság. A jobboldal is szokott osztogatni, igaz többnyire sokkal szűkebb körben mint ellenfelei, de még ez sem általánosítható, mert pl. Boross Péter miniszterelnöksége alkonyán szintén igen széles körben osztogatott, hogy ezzel javítson az MDF renoméjén. Orbán is osztogat. Kezdte az egykulcsos adóval, melynek során különféle számítások szerint 300-500 milliárd forintot adományozott az átlagosnál magasabb jövedelműeknek. Ennek árát az alacsonyabb jövedelműek fizetik meg. Ez egyébként válasz arra is, hogy miért jobboldali a Fidesz gazdaságpolitikája. Ez egy elitista gazdaságpolitika, amely a társadalom többségének érdekeit egyértelműen alárendeli a gazdasági élet kiváltságosainak és a hatalmon lévő párt tömegbázisát adó középosztály érdekeinek. Ezen az sem változtat, hogy közben az elit egy részének is hadat üzent, mert helyükre egy új elitet kíván létrehozni. Szép példája ennek a rezsicsökkentés és a különféle bankadók. A rezsicsökkentés továbbá a más faszával a csalánt tipikus esete és csöppet sem kizárólagosan jobboldali módszer. Ugyanakkor noha kárvallottja vagyok az orbáni politikának, azt el kell ismerjem, hogy Gyurcsánnyal ellentétben technikailag korrekten oldotta meg az osztogatást. Csak azt a bőrt osztotta szét amit egy másik társadalmi rétegről már lenyúzott. A szoci kormányok viszont úgy viselkedtek mint aki megütötte a lottóötöst. Aztán amikor kiderült, hogy fizetni is kell, akkor azokon hajtották be, akik azt hitték, hogy végre már kaptak valamit. Így ez végül is nem osztogatás lett hanem uzsorakölcsön.Red Star
Ha ennyire mélyre ásol, akkor legelőször azt kelleni tisztázni, hogy mi is az az osztogatás? Mi az, amire azt mondhatjuk, hogy az abból részesülő társadalmi réteg rászolgált? Az osztogatásból kimaradó más társadalmi rétegek kevésbé szolgálták-e meg a magasabb jövedelmet vagy kedvezményt? Vagy csak egyszerűen arról van szó, hogy az aktuálisan kedvezményezett réteg maradt ki korábbi osztogatásokból (vagy őket érintette komolyabban egy korábbi gazdasági eseménysorozat), és az aktuális kormányzat ezt ellensúlyozza?

Természetesen jobboldali gazdpol alapján is lehet osztogatni, mint ahogyan azt főleg tette I. Orbán a választásra rákanyarodva, de amikor nyugdíjak, segélyek emelkednek jellemzően, vagy munkavállalói jogok javulnak indokolatlanul a versenyképesség rovására, azt én inkább nevezném baloldali osztogatásnak, helyesebben baloldali gazdaságpolitikának.
A 2002-ben kezdődő első szociciklusban ez zajlott szerintem.
Most hogy ennek nem volt fedezete és a kormányzati ciklus legelején kezdődött, attól válik számomra igazán pejoratív értelemben vett osztogatássá a dolog, bár lehet hogy az én definíciómban van a hiba.
II. Orbánról se mondtam, hogy teljesen baloldali lenne (bár pont az egykulcsos adóval messze nem csak az elit járt jól, inkább ők jártak nagyon jól). De aki tartósan különadókra épít egy költségvetési szerkezetátalakítást, és akárhányszor megszorul, újabb adóemelést hajt végre költségcsökkentés helyett, vagy még akkor is a nyugdíj reálértékét növeli, amikor a családtámogatásra fordított összegek értéke csökken, arra nem tudom azt mondani, hogy jobboldali gazdaságpolitikát gyakorol.
Ahogy többször írtam már itt, Orbánt ma nem lehet szerintem baloldali szólamokkal megverni, leszámítva az SZJA és a tandíj kérdését. Nem 2002-t írunk, amikor a választási diadalhoz elég annyit kiírni az óriásplakátokra kétfarkú kutyaként, hogy több pénzt az embereknek, több pénzt a nyugdíjasoknak, több pénzt az önkormányzatoknak.
Részben azért, mert miután ma is ezeknek az ígéreteknek az árát nyögjük, ötnél több emberben ötlik fel a kérdés, hogy miből, és részben azért, mert Orbán a hárommillió nyugdíjast a legrosszabb években is kiszolgálta, ellentétben a 2009-es Bajnaival.


Ami veszettül hiányzik a mai magyar közéletből (talán mert számottevő igény sincs rá?😕), az egy gazdaságilag tényleg jobboldali LMP, egy olyan párt, mely kapitalista, de minimum "polgári" alapon merné bírálni a mostani folyamatokat és ennek megfelelő alternatívával lépne elő.atapapa
Lenne rá igény, csak mai választási rendszerben egy 5-8%-os pártot megalapítani nem akkora üzlet. Főleg, hogy nagyon nehéz lenne vele Bp és a megyei jogú városokat kivéve egyéni helyeket szerezni. És még ott is nagyon-nagyon nehéz lenne.
Várom én is a kapitalista fordulatot, de már kb. 10 éve várom...Gyurma Pappa
Szerintem 10-15%-ot is képes lenne egy piacpárti erő kiizzadni magából, függően attól, hogy a néppárti státusra hajtó pártok éppen milyen állapotban vannak.
Ez meg már elég zsarolási potenciált nyújthatna egy populistább jobboldali kormánypárt oldalán.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Ami veszettül hiányzik a mai magyar közéletből (talán mert számottevő igény sincs rá?😕), az egy gazdaságilag tényleg jobboldali LMP, egy olyan párt, mely kapitalista, de minimum "polgári" alapon merné bírálni a mostani folyamatokat és ennek megfelelő alternatívával lépne elő.atapapa
Lenne rá igény, csak mai választási rendszerben egy 5-8%-os pártot megalapítani nem akkora üzlet. Főleg, hogy nagyon nehéz lenne vele Bp és a megyei jogú városokat kivéve egyéni helyeket szerezni. És még ott is nagyon-nagyon nehéz lenne.

Várom én is a kapitalista fordulatot, de már kb. 10 éve várom...

több mint 11 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
Azért, mert a szocik már korábban ugyanúgy elveszítették hitelességüket. Náluk azonban súlyosabb a helyzet, mert a Fidesz jobboldali pártként, jobboldali politikát folytatva vált hiteltelenné....
Az MSZP azonban baloldali pártként jobboldali politikát folytatva szűnt meg hiteles politikai erőnek lenni.Red Star
Népszerű neoliberálisozni az elmúlt8évet, de valójában az első szoci ciklus csak az osztogatásról szólt, ráadásul főleg a passzívak és az alacsony-keresetűek javára.
Gyurcsány 2006-os csomagja is inkább volt még baloldali megszorítás, adóemelésekkel, privatizációval, persze volt némi tandíj és vizitdíj is, de az elszállt nyugdíjakhoz nem mert hozzányúlni. Majd Bajnai volt az, aki inkább jobbos csomagot csinált, ezért is mondott le Gyurcsány, mert úgy vélhette, hogy az a(z IMF követelte) csomag kinyírta volna a karrierjét.

Az orbáni gazdpolmixet nem tudom jobboldalinak nevezni. Nyilván vannak ilyen elemei is, de Orbán tényleg mindig mást csinál, mint amit éppen mond.
Szerintem pont azért nem tud a baloldal alternatívát kínálni, mert annak, ami most zajlik, csak jobboldalról lehet jogos kritikája. Eddig képtelen volt olyan kérdésekre kereken válaszolni Bajnai vagy az MSZP, hogy miként vezetnék ki a bankadót, hol vágnának a közszférán, mi lenne a rezsicsökkentések sorsa. Így marad nekik a rezsimezés, meg a demokrácia halála hetente, de közjogi kérdésekkel Magyarországon nem lehet választást nyerni.

Ami veszettül hiányzik a mai magyar közéletből (talán mert számottevő igény sincs rá?😕), az egy gazdaságilag tényleg jobboldali LMP, egy olyan párt, mely kapitalista, de minimum "polgári" alapon merné bírálni a mostani folyamatokat és ennek megfelelő alternatívával lépne elő.atapapa
Hát itt több dolgot is helyére kellene rakni.
Először is tisztázzuk azt, hogy az osztogatás nem baloldali sajátosság. A jobboldal is szokott osztogatni, igaz többnyire sokkal szűkebb körben mint ellenfelei, de még ez sem általánosítható, mert pl. Boross Péter miniszterelnöksége alkonyán szintén igen széles körben osztogatott, hogy ezzel javítson az MDF renoméjén. Orbán is osztogat. Kezdte az egykulcsos adóval, melynek során különféle számítások szerint 300-500 milliárd forintot adományozott az átlagosnál magasabb jövedelműeknek. Ennek árát az alacsonyabb jövedelműek fizetik meg. Ez egyébként válasz arra is, hogy miért jobboldali a Fidesz gazdaságpolitikája. Ez egy elitista gazdaságpolitika, amely a társadalom többségének érdekeit egyértelműen alárendeli a gazdasági élet kiváltságosainak és a hatalmon lévő párt tömegbázisát adó középosztály érdekeinek. Ezen az sem változtat, hogy közben az elit egy részének is hadat üzent, mert helyükre egy új elitet kíván létrehozni. Szép példája ennek a rezsicsökkentés és a különféle bankadók. A rezsicsökkentés továbbá a más faszával a csalánt tipikus esete és csöppet sem kizárólagosan jobboldali módszer. Ugyanakkor noha kárvallottja vagyok az orbáni politikának, azt el kell ismerjem, hogy Gyurcsánnyal ellentétben technikailag korrekten oldotta meg az osztogatást. Csak azt a bőrt osztotta szét amit egy másik társadalmi rétegről már lenyúzott. A szoci kormányok viszont úgy viselkedtek mint aki megütötte a lottóötöst. Aztán amikor kiderült, hogy fizetni is kell, akkor azokon hajtották be, akik azt hitték, hogy végre már kaptak valamit. Így ez végül is nem osztogatás lett hanem uzsorakölcsön.





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Bla bla bla!
Csak szájkarate!Terelik a figyelmet, semmi több!laccoo74
Terelnek, terelnek, az már igaz.

De ha megnézzük a pillanatnyi európai helyzetet, gazdasági vonalon Portugália, Görögo. esetében államcsőd-esélyes helyzet van, mindenféle mentőcsomagok után. Politikailag: amerikai nyomásra uniós országok törvénysértő módon jártak el valamelyik banán-elnökkel szemben, uniós országokat érintő lehallgatás-sztori... biztos hogy nálunk van a legnagyobb baj? Csak kérdezem.Jan
A terelés technikáját MINDKÉT oldal nagyszerűen alkalmazza!
Nekünk is jó, nekik is!
több mint 11 éve
tûzoltó Philadelphia Eagles 853
"Ahol a nagyobb visszaél a hatalmával,…és ahol csak a kisebbnek kell tisztelnie a nagyobbat" Valaki megmondaná a Fidesznek, hogy Ők aztán tényleg nem élnek vissza a "kétharmaddal", Ők tényleg tisztelik az ellenzéket...! Róluk aztán példát vehetne Európa!!!!
Van bőr az arcukon...
Persze nem csodálkozom, a Fidesznél, a hókáosz is sikertörténetnek lett eladva,
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Zajlik az EU parlamenti választások kampánya, nincs itt semmi látnivaló. Könyörgöm ne kajáljátok már be ezt a bullshitet, egyik oldalról se. A Tavares jelentés nem kisebb bullshit, mint a magyar válasz.

több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Bla bla bla!
Csak szájkarate!Terelik a figyelmet, semmi több!laccoo74
Terelnek, terelnek, az már igaz.

De ha megnézzük a pillanatnyi európai helyzetet, gazdasági vonalon Portugália, Görögo. esetében államcsőd-esélyes helyzet van, mindenféle mentőcsomagok után. Politikailag: amerikai nyomásra uniós országok törvénysértő módon jártak el valamelyik banán-elnökkel szemben, uniós országokat érintő lehallgatás-sztori... biztos hogy nálunk van a legnagyobb baj? Csak kérdezem.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci

Amadeus91
Bla bla bla!
Csak szájkarate!Terelik a figyelmet, semmi több!
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 399 — Ajmo Vatreni
....Amadeus91
Ez micsoda egy bohóckodás.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742
 de.delicast.com/tv/Ungarn/Duna_TV

live-stream

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 742


criminal lawyer or criminal lawyer?