Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 743
 most.444.hu/2013/07/04/igy-vagunk-vissza-az-eu-nak-tavaresert4/

Így vágunk vissza az EU-nak Tavaresért!!4!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Érdekes:  index.hu/belfold/2013/07/04/szegedi_csanad_kirekesztobol_kirekesztett_lettem/


több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 036 — #neverpunt
Azért, mert a szocik már korábban ugyanúgy elveszítették hitelességüket. Náluk azonban súlyosabb a helyzet, mert a Fidesz jobboldali pártként, jobboldali politikát folytatva vált hiteltelenné....
Az MSZP azonban baloldali pártként jobboldali politikát folytatva szűnt meg hiteles politikai erőnek lenni.Red Star
Népszerű neoliberálisozni az elmúlt8évet, de valójában az első szoci ciklus csak az osztogatásról szólt, ráadásul főleg a passzívak és az alacsony-keresetűek javára.
Gyurcsány 2006-os csomagja is inkább volt még baloldali megszorítás, adóemelésekkel, privatizációval, persze volt némi tandíj és vizitdíj is, de az elszállt nyugdíjakhoz nem mert hozzányúlni. Majd Bajnai volt az, aki inkább jobbos csomagot csinált, ezért is mondott le Gyurcsány, mert úgy vélhette, hogy az a(z IMF követelte) csomag kinyírta volna a karrierjét.

Az orbáni gazdpolmixet nem tudom jobboldalinak nevezni. Nyilván vannak ilyen elemei is, de Orbán tényleg mindig mást csinál, mint amit éppen mond.
Szerintem pont azért nem tud a baloldal alternatívát kínálni, mert annak, ami most zajlik, csak jobboldalról lehet jogos kritikája. Eddig képtelen volt olyan kérdésekre kereken válaszolni Bajnai vagy az MSZP, hogy miként vezetnék ki a bankadót, hol vágnának a közszférán, mi lenne a rezsicsökkentések sorsa. Így marad nekik a rezsimezés, meg a demokrácia halála hetente, de közjogi kérdésekkel Magyarországon nem lehet választást nyerni.

Ami veszettül hiányzik a mai magyar közéletből (talán mert számottevő igény sincs rá?😕), az egy gazdaságilag tényleg jobboldali LMP, egy olyan párt, mely kapitalista, de minimum "polgári" alapon merné bírálni a mostani folyamatokat és ennek megfelelő alternatívával lépne elő.

több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egyulpianus
Bárki is indította be az arab tavaszt, túl sok pozitív eredményt nem lehet felmutatni. A hírcsatornák bezzeg, mennyire szerették a politikusokkal együtt, hogy szegény eltiport népeket megszabadítják a diktátortól és elviszik nekik a demokráciát... A hab a tortán, hogy Obama a szír felkelőket már hivatalosan is fegyverrel látja el. Nem kis bravúr a teljes Közel-keletet destabilizálni elnöksége alatt. Megérne még egy Nobel-békedíjat. 😛
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 743
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egyulpianus
a valami ELLEN való lázadást mindig elítéltemjjncaa
szegény-szegény Sophie Scholl.Amadeus91
Hans Scholl és Christoph Probst hol marad?Vrijbloed
meg sem mertem kockáztatni, hogy ő róluk valaha is hallott volna.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egyulpianus
a valami ELLEN való lázadást mindig elítéltemjjncaa
szegény-szegény Sophie Scholl.Amadeus91
Hans Scholl és Christoph Probst hol marad?
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 072 — Steelers fan
Hajlamos vagy összemosni az összes embert, a választani tudókkal, akarókkal, nem először.
Egyébként az összes közvélemény-kutatás 35 % köré teszi OV népszerűségét (kicsivel nagyobb mint pl. Bajnaié vagy Mesterházyé), ami azért nem a többség, főleg nem a nagy többség. A kormányzás meg kb. az emberek negyedének tetszik, szintén közvélemény-kutatások szerint.
Az, hogy ő nyerne újra, inkább az ellenzéknek (vagy annak hiányának) köszönhető, mint kizárólag neki.zinedine5
Mo.-n időnként úgy dőlnek el választások, hogy a szavazók valaki ellen szavaznak. OV nem azért kapott 2/3-ot, mert annyira szerették az emberek, hanem mert már nagyon elég volt az MSZP-SZDSZ vircsaftból.

Ezt egyébként OV is elmondta, többször.
több mint 11 éve
Red Star Pittsburgh Steelers 206
[
Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek (nagy része), de ha mégse, ez 1 éven belül kiderül.
Bár meglepne, ha a Gyurcsány-Bajnai-Mesterházy hármasból kerülne ki a következő pm, de ha igen, akkor meg az lesz a népakarat demokratikus megnyilvánulása.
És azt is illendő tudomásul venni.Sobri Jóska
Azért, mert a Fidesz jövőre is nyilvánvalóan nyerni fog egyáltalán nem következik az, hogy Orbán Viktort szeretik és a kormányzásával elégedettek. Én olyan közegben dolgozom, ahol 3 éve a munkatársaim közel 80%-a a Fideszre szavazott. Mára egyetlen töretlen Fidesz hívő maradt közülük, s talán még 4-5 ember, aki rájuk szavazna. Kb a kollégák 15 százaléka. Tudom ez szélsőséges helyzet, mert 2010-ben országosan kisebb volt a Fidesz támogatottsága, jelenleg pedig a közvélemény kutatók szerint jelentősen magasabb, ám mindenhol folyamatosan azt tapasztalom, hogy óriási a kiábrándultság, sőt egyre több olyan embert látok akiken eluralkodik a már minden mindegy állapot, s az ilyenek mindenre képesek ha kipattan egy szikra. A melósok, kisvállalkozók, kistisztviselők körében olyan hangnemben beszélnek Orbánékról, hogy ahhoz képest Tóta tánc és illemórákat adhatna. Orbán és a Fidesz egyszerűen elveszítette hitelességét. Ennek ellenére szinte biztosra lehet venni jövő évi győzelmüket.
Miért?
Azért, mert a szocik már korábban ugyanúgy elveszítették hitelességüket. Náluk azonban súlyosabb a helyzet, mert a Fidesz jobboldali pártként, jobboldali politikát folytatva vált hiteltelenné, így a jobboldali szavazó számára kínálat hiányában még mindig vállalhatóak. Az MSZP azonban baloldali pártként jobboldali politikát folytatva szűnt meg hiteles politikai erőnek lenni. A baloldali szavazók egy része persze továbbra is illúziói rabja és soha nem fog váltani, ám egy jelentős rész, akár a többség is nem hajlandó többé egy álbaloldali pártra szavazni. A számba jöhető baloldali, vagy akár csak potenciálisan baloldali pártok pedig kicsik és teljesen valószínűtlen, hogy nem egészen egy év alatt úgy megerősödjenek, hogy esélyük legyen egy komolyabb választási eredményre.
Tehát a Fidesz kormánnyal maximálisan elégedetlen a lakosság többsége és Orbánt is minimum a pokolba kívánják, ám ugyanazok az emberek annak is tudatában vannak, hogy újabb négy évig kénytelenek lesznek elviselni azt az esztelen ámokfutást, ami itt 2010 óta tart.





Aki másnak vermet ás, az sírásó.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 743
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egyulpianus
a valami ELLEN való lázadást mindig elítéltemjjncaa
szegény-szegény Sophie Scholl.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egyulpianus
ezért vagyok én konformista, legalábbis a valami ELLEN való lázadást mindig elítéltem


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 890 — Circus Maximus
Egyiptomban közben zajlik az élet. Egy folyamatosan frissülő cikk:
 hvg.hu/vilag/20130703_Elnoki_tanacsado_katonai_puccs_zajlik_Egy


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 399 — Ajmo Vatreni
Érdekes, mi?Sobri Jóska
Nem szeretnék beleragadni ebbe a parttalan vitába, ezért részemről befejezem, azonban csak a tények kedvéért:

"Biztos nem mindenki szereti, nem mindenki elégedett, de a nagy többség igen."

Ez egyszerűen nem igaz.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
"Orbán Viktor (50) bejelentette, hogy csütörtökön a parlament el fog fogadni egy határozatot, ami elítéli majd az EU-t, mert súlyosan korlátozza Magyarország függetlenségét..Amadeus91
Magyarország kormányfője bejelentette, hogy az őt ellenőrző parlament, mit fog holnap elfogadni. És vajon tényleg nem érti Orbán Viktor, hogy mi a baja a liberális demokrácia hívőinek az ő demokrácia elgondolásával? 😀 (ami egyébként semmivel sem antidemokratikusabb, csak más... mondjuk pl. az Angoloknál ilyen megszólaláson senki nem akadna ki)

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 743
"Orbán Viktor (50) bejelentette, hogy csütörtökön a parlament el fog fogadni egy határozatot, ami elítéli majd az EU-t, mert súlyosan korlátozza Magyarország függetlenségét. “Nem tudjuk elfogadni, hogy azt az alapszerződést, mely alapján – népszavazással is megerősítve – beléptünk az Európai Unióba, most valaki egyoldalúan felül akarja írni” – mondta Orbán Viktor (50) az MTI-nek. "

eszembe jut erről egy nagyon régi film, az Ordító Egér.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
De ez a politika topic.
Lehet a barátom 15 éves lányának nem jönne be OV, de ő még nem fog szavazni, ergo az ő akarata a választáson nem érvényesül közvetlenül.
Aki meg nem akar választani, ne válasszon.
De ha ő sem akar, én ugyan miért számoljak vele?!
Ergo kénytelen vagyok - nem összemosni hanem - azokra fókuszálni, akik választásra képesek, és akarnak is, hisz ők választanak, vagyis az ő akaratuk jelenítődik majd meg a törvényhozásban.
Szerinted a kormányzás az emberek negyedének tetszik, mert így van feltéve a kérdés az adott kérdőíven.
Ha mondjuk azt kérdeznék, hogy szeretné e, hogy visszajöjjön Gyurcsány, vagy legyen e újra komcsivilág Magyarországon, akkor elsöprő lenne a NEM! -ek aránya.
Márpedig egy választáson nem lehet ravaszul trükközni a kérdések átfogalmazásával (az a kampány ahol ez történik), ott teljesen egyértelmű lesz a választás:
Orbán
Gyurcsány
Bajnai
Mesterházy
Jobbik
egyéb
Ha így van feltéve a kérdés, egyértelmű az Orbán válasz.

Arról nem is beszélve, hogy ugye 1 választókerület 1 képviselő.
Mondjuk van 2 budapesti választókerület 80-80ezer emberrel, és 4 vidéki 50-50ezrekkel.
Ha pesten nyer mindkettőben egy nemfideszes jelölt, mondjuk 80%-os részvétel mellett 70-30 arányban, míg vidéken mind a négyben a fideszes 60%-os részvétel mellett 55-45 arányban, akkor az erre a 6 helyre vetítve ugye sima kétharmad a Fidesznek.
Holott 360ezer emberből 248ezer ment csak el szavazni, és ebből 143.600 a nemfideszre szavazott, és 104.400 szavazott a Fideszre.
Tehát ha ezen a 360ezer emberen végzel egy közvéleménykutatást, és kijön, hogy mondjuk kb. 2:1 arányban kormányváltást akarnak, attól még simán kijöhet a 2:4, vagyis 1:2 arányú Fidesz mandátumszerzés ugyanezen 360ezer emberen.
Érdekes, mi?

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 399 — Ajmo Vatreni
Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek...Sobri Jóska
uuhzinedine5
Én nem tudom te hol élsz, akváriumban vagy retikülben, de ez a nagy büdös helyzet.
Ha ma lennének a választások ő lenne újra a pm.
Ha annyira elégedetlenek lennének a kormányzással az emberek, akkor leváltanák.
Visszahívnák a képviselőjüket, vagy egyéb legitim módon.
Én ilyen kezdeményezésről még csak nem is hallottam.
Néhány tízezreléknyi szélsőségestől eltekintve.
De lehet félreérthető voltam. Biztos nem mindenki szereti, nem mindenki elégedett, de a nagy többség igen.Sobri Jóska
Hajlamos vagy összemosni az összes embert, a választani tudókkal, akarókkal, nem először.
Egyébként az összes közvélemény-kutatás 35 % köré teszi OV népszerűségét (kicsivel nagyobb mint pl. Bajnaié vagy Mesterházyé), ami azért nem a többség, főleg nem a nagy többség. A kormányzás meg kb. az emberek negyedének tetszik, szintén közvélemény-kutatások szerint.
Az, hogy ő nyerne újra, inkább az ellenzéknek (vagy annak hiányának) köszönhető, mint kizárólag neki.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
A magánvéleményem pedig ennek és a többi hasonló cikknek kapcsán az, hogy az ilyen való világtól eltávolodott elefántcsonttoronyból publikáló értelmiségiek, lelkesítő szalonforradalmárok figyelmen kívül hagynak egy icike-picike, de cáfolhatatlan tényt, miszerint Magyarországon demokratikus berendezkedés van, és a népakarat kifejeződése értelmében legitim kormányzás, méghozzá kétharmados (meggyőző) többséggel, ami ha nem is tetszetős (nekem sem), mindenképpen illő figyelembe venni.
Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek (nagy része), de ha mégse, ez 1 éven belül kiderül.
Bár meglepne, ha a Gyurcsány-Bajnai-Mesterházy hármasból kerülne ki a következő pm, de ha igen, akkor meg az lesz a népakarat demokratikus megnyilvánulása.
És azt is illendő tudomásul venni.Sobri Jóska
Ezek szerint, 4 évig pofa be, mert legitim a kormány. Nehogy már kritizálni tetszenek, hát hogyan merészeli bárki? Meg van választva, azt csinál amit akar és még örülni is kell neki!

Így érted?

Tudomásul veszi itt mindenki, hogy most ők az atyaúristenek, ettől még hadd utáljam már ha kedvem tartja, szerintem le is írhatja nyugodtan aki akarja. Vagy azt is tilos? Nem szabad kritizálni, negatív véleményt formálni?

Mindig minden kormány geciládák gyülekezete volt és lesz. Egy dolgot lehet csinálni a ciklusukban, kritizálni őket ha okot adnak rá, hátha kevesebb hülyeséget csinálnak.Kori
Úgy értem, hogy tőlem aztán írhatja, a személyeskedő, sértett hülyeségeit, ahogy a kurucinfio is amit akar, senkinek se pofa be.
De pont ebből következik, hogy én meg elmondom, hogy miért szar amit csinál, miért súlytalan, miért haszontalan.
Kritizálj, formálj véleményt, csak magyarázd el, hogy mi értelme van, ha kérhetem.
Másként fogalmazva, ha bemegyek a mekibe, és szar a kaja, akkor beírhatok a panaszkönyvbe, oszt történik, ami történik.
De ha választok egy színházi előadást, és nem tetszik a főszereplő fizimiskája, akkor se annak nincs értelme, hogy felállok előadás közben, és kurjongatok, hogy mondjon le (kibasznak a picsába), se annak, hogy utána boldog-boldogtalannak telesírom a fejét, hogy ezdeszarvolturamisten, mert semmi haszna nincs, semmi se változik.
Megtehetem? Meg. Van haszna? Nincs.
Azt utálsz, akit akarsz, azt ír le bárki amit akar, a kérdésem Gyurma Pappához szólt, hogy ebben mi számára a szórakoztató.
Megmondta. Erről ennyit.


Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek...Sobri Jóska
uuhzinedine5
Én nem tudom te hol élsz, akváriumban vagy retikülben, de ez a nagy büdös helyzet.
Ha ma lennének a választások ő lenne újra a pm.
Ha annyira elégedetlenek lennének a kormányzással az emberek, akkor leváltanák.
Visszahívnák a képviselőjüket, vagy egyéb legitim módon.
Én ilyen kezdeményezésről még csak nem is hallottam.
Néhány tízezreléknyi szélsőségestől eltekintve.
De lehet félreérthető voltam. Biztos nem mindenki szereti, nem mindenki elégedett, de a nagy többség igen.

több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 alfahir.hu/torvenytelen_volt_a_boliviai_elnok_gepenek_atkutatasa

Ez a Snowden valamit még nagyon tudhat, ha ennyire fontos a feje az Államoknak!
több mint 11 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 689 — Csodabogár
ó azok a boldog 50-es évek...
 index.hu/belfold/2013/07/03/a_bizalmasok_kaszaltak_a_politikai_ugyeket/

több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A magánvéleményem pedig ennek és a többi hasonló cikknek kapcsán az, hogy az ilyen való világtól eltávolodott elefántcsonttoronyból publikáló értelmiségiek, lelkesítő szalonforradalmárok figyelmen kívül hagynak egy icike-picike, de cáfolhatatlan tényt, miszerint Magyarországon demokratikus berendezkedés van, és a népakarat kifejeződése értelmében legitim kormányzás, méghozzá kétharmados (meggyőző) többséggel, ami ha nem is tetszetős (nekem sem), mindenképpen illő figyelembe venni.
Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek (nagy része), de ha mégse, ez 1 éven belül kiderül.
Bár meglepne, ha a Gyurcsány-Bajnai-Mesterházy hármasból kerülne ki a következő pm, de ha igen, akkor meg az lesz a népakarat demokratikus megnyilvánulása.
És azt is illendő tudomásul venni.Sobri Jóska
Ezek szerint, 4 évig pofa be, mert legitim a kormány. Nehogy már kritizálni tetszenek, hát hogyan merészeli bárki? Meg van választva, azt csinál amit akar és még örülni is kell neki!

Így érted?

Tudomásul veszi itt mindenki, hogy most ők az atyaúristenek, ettől még hadd utáljam már ha kedvem tartja, szerintem le is írhatja nyugodtan aki akarja. Vagy azt is tilos? Nem szabad kritizálni, negatív véleményt formálni?

Mindig minden kormány geciládák gyülekezete volt és lesz. Egy dolgot lehet csinálni a ciklusukban, kritizálni őket ha okot adnak rá, hátha kevesebb hülyeséget csinálnak.


több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 399 — Ajmo Vatreni
Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek...Sobri Jóska
uuh
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Szórakoztató?!
...
Sobri Jóska
Mindent leírtál, amiért szórakoztat.

Tóta W. belesüppedt a saját öncélú stílusába. Jobb napjain osztja az észt, amiből süt a Fidesz utálat, rosszabb napjain kifejti, hogy mennyire fasza, hogy ő ateista. Szórakoztat, hogy elhiszi magáról, hogy ő még komoly újságíró, de gyakorlatilag értelmezhetetlen, amit csinál. Nem csak ő, a hvg.hu-n található publicisztikák 90%-a ilyen.
Szórakoztat, hogy úgy csinál magából hülyét, hogy közben komolyan veszi, hogy van súlya, annak amit mondd.

Sekélyes vagyok, tudom.

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 009 — no es importante
Hányingerem van ettől a stílustól, kb. a kocsmában különb módon osztják az észt az emberek, örülök, hogy ezt más is így látja


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
 m.hvg.hu/w/20130703_Nem_sokasag_hanem_lelek

Többször mondtam, hogy unom W.-t, ez most sincs másképp, és kimondta megint, hogy a víz vizes, de legalább szórakoztató ez az írás.Gyurma Pappa
Szórakoztató?!
Ha mindenképp ragaszkodsz az "sz"-betűhöz, akor inkább személyeskedő, szellemtelen, szánalmas, és röviden: szar.

Nekem az ilyen újságírással alapvetően azon ellentmondás a bajom, hogy ha
1, igaza van, vagy igaza lenne, akkor ezt nem írhatná így le következmények nélkül,
2, ha nincs igaza, akkor meg csak hatásvadász, populista módon vádaskodik, amit az is bizonyít, hogy egy ilyen írásnak az égvilágon semmi következménye nem volt, nincs és nem is lesz. Se szellemi, se jogi, semmi az égvilágon.

Alkalmazott öncélú újságírás, mindenféle ok, értelmes cél, és főleg bárminemű hasznosság nélkül.


A magánvéleményem pedig ennek és a többi hasonló cikknek kapcsán az, hogy az ilyen való világtól eltávolodott elefántcsonttoronyból publikáló értelmiségiek, lelkesítő szalonforradalmárok figyelmen kívül hagynak egy icike-picike, de cáfolhatatlan tényt, miszerint Magyarországon demokratikus berendezkedés van, és a népakarat kifejeződése értelmében legitim kormányzás, méghozzá kétharmados (meggyőző) többséggel, ami ha nem is tetszetős (nekem sem), mindenképpen illő figyelembe venni.
Orbán Viktort szeretik, kormányzásával elégedettek az emberek (nagy része), de ha mégse, ez 1 éven belül kiderül.
Bár meglepne, ha a Gyurcsány-Bajnai-Mesterházy hármasból kerülne ki a következő pm, de ha igen, akkor meg az lesz a népakarat demokratikus megnyilvánulása.
És azt is illendő tudomásul venni.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
 m.hvg.hu/w/20130703_Nem_sokasag_hanem_lelek

Többször mondtam, hogy unom W.-t, ez most sincs másképp, és kimondta megint, hogy a víz vizes, de legalább szórakoztató ez az írás.