Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
 velvet.hu/blogok/randi/2013/07/17/europaban_nalunk_elnek_a_legjobban_a_szinglik/Sobri Jóska
Csak annak a statnak az igazságtartamát tudom, amit én magam hazudtam oda 😛 .
+
"Másrészt a kutatás definíciója szerint azokat a háztartásokat „fenyegeti az elszegényedés”, ahol az egy főre eső jövedelem nem éri el az adott országra jellemző átlagkereset 60%-át. Azaz a felmérés azt nem veszi figyelembe, hogy valószínűleg egészen más életszínvonalat jelent szegénynek lenni Magyarországon, mint szegénynek lenni Skandináviában." Vicc, vicc, kamúúú, kamúúú 😀 .
Ezt most miért hírérték? Mi alapján feleltette meg és állította relációba az adatait a statisztika készítője?
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ezt Amadeus91, toxique, apeszos és a többi "itthon minden szar" feelingben élő kedvéért:

 velvet.hu/blogok/randi/2013/07/17/europaban_nalunk_elnek_a_legjobban_a_szinglik/
Sobri Jóska
Mi ez az általánosítás, kérem? Sose mondtam, hogy MINDEN szar.apeszos
Te azt mondtad, hogy pár hónap és lelépsz. (Sikerült?)
Gondolom nem azért mert MINDEN fasza. 😉
És nézz csak feljebb: feelingről van szó, nem idézetről.Sobri Jóska
Direkt nem akartam azzal foglalkozni, mert puszta személyeskedés. És mert te azt gondolod, akkor az biztos úgy is van. 😉
És igen, sikerült. Márciusban - áprilisban sokat ingáztam, és jelenleg (még) az ingatlanok miatt itthon vagyok, de a családom már ötödik hónapja kint van. És ha megbirkózom az itthoni bürokráciával végre, akkor csá...
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Ezt Amadeus91, toxique, apeszos és a többi "itthon minden szar" feelingben élő kedvéért:

 velvet.hu/blogok/randi/2013/07/17/europaban_nalunk_elnek_a_legjobban_a_szinglik/
Sobri Jóska
Mi ez az általánosítás, kérem? Sose mondtam, hogy MINDEN szar.apeszos
Te azt mondtad, hogy pár hónap és lelépsz. (Sikerült?)
Gondolom nem azért mert MINDEN fasza. 😉
És nézz csak feljebb: feelingről van szó, nem idézetről.

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ezt Amadeus91, toxique, apeszos és a többi "itthon minden szar" feelingben élő kedvéért:

 velvet.hu/blogok/randi/2013/07/17/europaban_nalunk_elnek_a_legjobban_a_szinglik/
Sobri Jóska
Mi ez az általánosítás, kérem? Sose mondtam, hogy MINDEN szar. Szinglik... meg velvet. Ilyet én is tudok.

Az Eurostat szerint hat olyan állam volt az Unióban, ahol a lakosság nagyon nagy arányát fenyegette a szegénység, vagy a társadalmi kirekesztődés. Bulgáriában 49, Romániában és Lettországban 40-40, Litvániában 33, Görögországban és Magyarországon pedig az emberek 31 százalékát fenyegette szegénység. A legkevésbé volt kitéve ennek a hatásnak Csehország, Hollandia, Svédország és Ausztria, mindössze 15-17 százalék közötti rátákkal.
Míg a súlyos anyagi nélkülözés az Unió lakosságának átlag 9 százalékát fenyegeti, addig ez az érték Magyarországon 23 (!) százalék. Míg az alacsony intenzitású háztartások átlaga 10 százalékon áll az Unióban, addig ez az arány nálunk 12 százalék. Ha csak a mediánjövedelem 60 százaléka alatti küszöbértéket nézzük, akkor meglehetősen jó a magyar érték a maga 14 százalékával, szemben az uniós 17 százalékkal.
Ha azt nézzük, hogy a fenti három szegénységi kategóriába hányan esnek, akkor kiderül, hogy ez Magyarország esetében 3 millió százezer embert jelent, vagyis a lakosság mintegy 31 százaléka tekinthető szegénynek, ami átlagon felüli az Unión belül.


 penz.facepress.hu/hirek/tomeges-elszegenyedes-20130141128

A válságban a magyarok először kevesebbet vásároltak, aztán csak az olcsóbbat vették, és most elérkezett egy újabb állomás: nem vesznek meg bizonyos termékeket.
Tavaly szinte minden áruféleségben jelentős méretet öltött az úgynevezett kategóriaelhagyás, vagyis az a jelenség, amikor egy adott termékfajta vásárlásával felhagy a vevők érezhető aránya - derül ki a Gfk Hungária piackutatásából.
Ehhez képest csak pár olyan termék van, amelyekből a magyarok 2012-ben többet vettek, mint egy évvel korábban. Ilyen például a liszt, a tejföl, a sajt, az üdítők helyettesítésére szolgáló szörp, az instant kávé és a csokoládé. Ezzel szemben a csökkenő trendet mutató termékek felsorolásával egy vaskos könyvet lehetne megtölteni.


 vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20130320-gfk-szinte-minden-termeknel-csokkent-2012ben-a-vasarlok-szama.html
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Ezt Amadeus91, toxique, apeszos és a többi "itthon minden szar" feelingben élő kedvéért:

 velvet.hu/blogok/randi/2013/07/17/europaban_nalunk_elnek_a_legjobban_a_szinglik/

Persze van huncutság az adatok csoportosításában, de ez is van olyan statisztika, amiket más szokott citálni, hogy demonstrálja, "hűdeszar itt minden".

Az egy háztartásban egyedül élők közül hány százalékot fenyeget az elszegényedés veszélye?
Magyarország 13,2%
Franciaország 16,8%
Hollandia 17,6%
Csehország 18,0%
Belgium 18,8%
Ausztria 22,1%
Olaszország 24,3%
Lengyelország 24,5%
Spanyolország 25,7%
Románia 26,7%
Egyesült Királyság 27,0%
Dánia 27,1%
Görögország 27,2%
Svédország 28,5%
Németország 30,0%
Portugália 30,1%
Finnország 31,5%
Bulgária 50,9%

több mint 11 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 906
 media.mandiner.hu/cikk/20130717_toroltek_a_kuruc_infot_a_facebookrol

hoppáAmadeus91
hoppábizony, 70ezer lájkolással. Várom a Jobbik nyilatkozatát a zsidó összeesküvésről.

Mindig jövőre
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 media.mandiner.hu/cikk/20130717_toroltek_a_kuruc_infot_a_facebookrol

hoppá

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
Nem hiszem, hogy a bíróság ellent merne mondani a fidesznek, ha egy adott ügyben fidesz érdekek sérülnének.vandeminek
Ez egyfelől nem igaz, másrészről meg engem teljesen hidegen hagy. Eszem ágában sincs a Fidesszel perbe állni.

több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?slowmotion
Nem ez a lényeg. Kimondta (leírta) a NAV, hogy számviteli fegyelmet meg lehet sérteni véletlenül. Itt a lényeg számomra. Az, hogy ez most Mohács vagy a Közgép vagy K. Béla egyéni vállalkozó, nem érdekes.Gyurma Pappa
Ne bízz ebben, mert az eddigi munkásságuk alapján csak annyit mondanak az egyszerű kisvállalkozónak, hogy amit szabad jupiternek... aztán pedig laza mosollyal ráverik a büntetést. De remélem ez csak az én képzelt világomban van jelen.vandeminek
4 év tárgyalótermi és 6 év ellenőrzési tapasztalattal mondom, hogy nem ennyire egyszerű. Mondhatja, hogy mit szabad jupiternek és mit nem, de találkozunk a bíróság előtt, és ha elég pénzről van szó, akkor legkésőbb a Kúria úgyis nekem ad igazat.

Nincs ugyan precedens jog, de a bírósági gyakorlat (ezen a területen legalábbis) működőképes.Gyurma Pappa
Nem hiszem, hogy a bíróság ellent merne mondani a fidesznek, ha egy adott ügyben fidesz érdekek sérülnének.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 367 — Cowboys fan
ja, ne félj, vannak az egyenlőbbek, meg az esetenként kézzel válogatott grémiumok. Kovács Béla vállalkozónak meg marad a számviteli fegyelem.slowmotion
Nézd, én nem félek, eltekintve, hogy ebből élek. Sobrihoz csatlakozva: nem kiskapu nyílt meg, hanem egy akkora kapu, amin elég sok mindent át lehet szuszakolni. (fellapoztam az irataimat, van egy ügy, amiben ezt használhattuk volna, félév múlva elévül, majd akkor elmesélem, felírtam a teendőim közé 😊 )Gyurma Pappa
ok. tégy úgy.
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
ja, ne félj, vannak az egyenlőbbek, meg az esetenként kézzel válogatott grémiumok. Kovács Béla vállalkozónak meg marad a számviteli fegyelem.slowmotion
Nézd, én nem félek, eltekintve, hogy ebből élek. Sobrihoz csatlakozva: nem kiskapu nyílt meg, hanem egy akkora kapu, amin elég sok mindent át lehet szuszakolni. (fellapoztam az irataimat, van egy ügy, amiben ezt használhattuk volna, félév múlva elévül, majd akkor elmesélem, felírtam a teendőim közé 😊 )

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?slowmotion
Nem ez a lényeg. Kimondta (leírta) a NAV, hogy számviteli fegyelmet meg lehet sérteni véletlenül. Itt a lényeg számomra. Az, hogy ez most Mohács vagy a Közgép vagy K. Béla egyéni vállalkozó, nem érdekes.Gyurma Pappa
Ne bízz ebben, mert az eddigi munkásságuk alapján csak annyit mondanak az egyszerű kisvállalkozónak, hogy amit szabad jupiternek... aztán pedig laza mosollyal ráverik a büntetést. De remélem ez csak az én képzelt világomban van jelen.vandeminek
4 év tárgyalótermi és 6 év ellenőrzési tapasztalattal mondom, hogy nem ennyire egyszerű. Mondhatja, hogy mit szabad jupiternek és mit nem, de találkozunk a bíróság előtt, és ha elég pénzről van szó, akkor legkésőbb a Kúria úgyis nekem ad igazat.

Nincs ugyan precedens jog, de a bírósági gyakorlat (ezen a területen legalábbis) működőképes.Gyurma Pappa
Pontosan.
Eddig a hiba hiba volt.
Most nyílt egy kiskapu, hiszen "emberek vagyunk tévedhetünk".
Ugyan, ki gondolná, hogy szándékoltan sértette meg akárki is a számviteli fegyelmet.
Ha nem derül ki már megérte, ha kiderül, akkor meg véletlen volt.
Főleg, ha a területért illetékes vezető gyakorlatlan.
Mondjuk egy rokon vagy ismerős.
Aki egy ilyen apró hibácskát elkövet - nem szándékosan.
Emberi hiba, ami nem számonkérhető.
A huncutmindenit.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 367 — Cowboys fan
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?slowmotion
Nem ez a lényeg. Kimondta (leírta) a NAV, hogy számviteli fegyelmet meg lehet sérteni véletlenül. Itt a lényeg számomra. Az, hogy ez most Mohács vagy a Közgép vagy K. Béla egyéni vállalkozó, nem érdekes.Gyurma Pappa
ja, ne félj, vannak az egyenlőbbek, meg az esetenként kézzel válogatott grémiumok. Kovács Béla vállalkozónak meg marad a számviteli fegyelem.
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Csak úgy eszembe jutott:
Ugye, néhány hónapja Magyarországon összesen három helyen lehet legálisan nyerőgépezni.
Az indoklás szerint azért likvidálták ezt az iparágat, mert rengeteg kispénzű ember dobálta oda a családja megélhetését.
Eltelt majdnem egy év, kíváncsi lennék, hogy az a pénz, ami így a családok zsebében maradt "elvileg"a gyakorlatban jelentkezik-e valahol?Kimutathatóan?
Tehát, arra gondolok, hogy több tej, hús, joghurt stb fogy-e azóta, csökkent-e a közüzemi cégek kintlévősége? Vagy csak annyi a változás, hogy az állam eldobott egy jelentős adóbevételt, és a nyerőgépezés továbbra is él, és virul?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?slowmotion
Nem ez a lényeg. Kimondta (leírta) a NAV, hogy számviteli fegyelmet meg lehet sérteni véletlenül. Itt a lényeg számomra. Az, hogy ez most Mohács vagy a Közgép vagy K. Béla egyéni vállalkozó, nem érdekes.Gyurma Pappa
Ne bízz ebben, mert az eddigi munkásságuk alapján csak annyit mondanak az egyszerű kisvállalkozónak, hogy amit szabad jupiternek... aztán pedig laza mosollyal ráverik a büntetést. De remélem ez csak az én képzelt világomban van jelen.vandeminek
4 év tárgyalótermi és 6 év ellenőrzési tapasztalattal mondom, hogy nem ennyire egyszerű. Mondhatja, hogy mit szabad jupiternek és mit nem, de találkozunk a bíróság előtt, és ha elég pénzről van szó, akkor legkésőbb a Kúria úgyis nekem ad igazat.

Nincs ugyan precedens jog, de a bírósági gyakorlat (ezen a területen legalábbis) működőképes.

több mint 11 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?slowmotion
Nem ez a lényeg. Kimondta (leírta) a NAV, hogy számviteli fegyelmet meg lehet sérteni véletlenül. Itt a lényeg számomra. Az, hogy ez most Mohács vagy a Közgép vagy K. Béla egyéni vállalkozó, nem érdekes.Gyurma Pappa
Ne bízz ebben, mert az eddigi munkásságuk alapján csak annyit mondanak az egyszerű kisvállalkozónak, hogy amit szabad jupiternek... aztán pedig laza mosollyal ráverik a büntetést. De remélem ez csak az én képzelt világomban van jelen.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?slowmotion
Nem ez a lényeg. Kimondta (leírta) a NAV, hogy számviteli fegyelmet meg lehet sérteni véletlenül. Itt a lényeg számomra. Az, hogy ez most Mohács vagy a Közgép vagy K. Béla egyéni vállalkozó, nem érdekes.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 367 — Cowboys fan
 vastagbor.blog.hu/2013/07/16/a_mohacsi_onkormanyzat_csak_veletlenul_sertette_meg_a_szamviteli_torvenyt_a_nav_szerint

Ez nagyon szép történet, szakmailag. Ha a vállalkozó elhagyja a számlatömbjét, kiszabnak rá LAPONKÉNT 500.000 Ft büntetést, közig határozatban, fellebbezésnek csak formailag van helye, mert ugye a mulasztás megtörtént. Az alap hasonló, számviteli fegyelem megsértése, nem szándékosan. Tehát nem történik bűncselekmény.

Nem mellékesen elmentettem a cikket, mert ugyan de jure a NAV-nak nem kötelessége a korábbi határozatait figyelembe venni, de a bíróság bizony szokta szeretni ezt. Köszönjük annak, aki nyilvánosságra hozta.Gyurma Pappa
és szerinted melyik önkormányzat fogja így hirtelen csődközeliből nyereségessé tenni a költségvetését?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
ennél sokkal "sírnivalóbb", hogy ilyen cikkekkel egyáltalán foglalkozik valaki

van egy klasszikus liberális lap, mely egy külföldi ország legitim kormányfőjét úgy oszt, mintha bármilyen köze is lenne ahhoz, ami történik, nem mellesleg nyílt titok, hogy az újság szemléletben nem is állhatna messzebb a kritika tárgyától

rendkívül mértékadó és hiteles így a kép, de legalább van egy újabb felület, ahol és amin lehet szitkozódnijjncaa
te JJ, neked akkor tulajdonképpen mi mértékadó?Amadeus91
Gondolom az, ami Descartes-nak volt, és neked is kellene legyen: a saját magad által kialakított és megalapozott vélemény.
Az egészséges, és mindent megkérdőjelező szkepszis.

"A kétely a bölcsesség kezdete."
Descartes

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 959 — Saturday Night Lights
ennél sokkal "sírnivalóbb", hogy ilyen cikkekkel egyáltalán foglalkozik valaki

van egy klasszikus liberális lap, mely egy külföldi ország legitim kormányfőjét úgy oszt, mintha bármilyen köze is lenne ahhoz, ami történik, nem mellesleg nyílt titok, hogy az újság szemléletben nem is állhatna messzebb a kritika tárgyától

rendkívül mértékadó és hiteles így a kép, de legalább van egy újabb felület, ahol és amin lehet szitkozódnijjncaa
A Guardian védelmében (ami nem mellesleg kurva jó lap), hogy korábban azért ezt is leközölték:  www.guardian.co.uk/commentisfree/2013/apr/03/hungary-ignorant-nonsense?INTCMP=SRCH

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A sajtó ferdít, mert az írót arrafelé fizetik. Ha nem arra ferdítene amerre a főnökei "megkérték", hogy ferdítsen, akkor egyrészt az irományait sem publikálnák, másrészt azonnal ki is rúgnák. Akinek azt a fajta ferde igazságot veszi be a gyomra, mi egy bizonyos lapnak a sajátja, annak az a mértékadó vélemény. Mert az egyértelmű, hogy a hitelesség árnyéka - érthető okokból - egyetlen mai sajtótermékre sem vetülhet... 😊
Fizetett magánvéleményeken - szerintem - nem éri meg felhúznotok magatok...
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
ennél sokkal "sírnivalóbb", hogy ilyen cikkekkel egyáltalán foglalkozik valaki

van egy klasszikus liberális lap, mely egy külföldi ország legitim kormányfőjét úgy oszt, mintha bármilyen köze is lenne ahhoz, ami történik, nem mellesleg nyílt titok, hogy az újság szemléletben nem is állhatna messzebb a kritika tárgyától

rendkívül mértékadó és hiteles így a kép, de legalább van egy újabb felület, ahol és amin lehet szitkozódnijjncaa
te JJ, neked akkor tulajdonképpen mi mértékadó?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
 vastagbor.blog.hu/2013/07/16/a_mohacsi_onkormanyzat_csak_veletlenul_sertette_meg_a_szamviteli_torvenyt_a_nav_szerint

Ez nagyon szép történet, szakmailag. Ha a vállalkozó elhagyja a számlatömbjét, kiszabnak rá LAPONKÉNT 500.000 Ft büntetést, közig határozatban, fellebbezésnek csak formailag van helye, mert ugye a mulasztás megtörtént. Az alap hasonló, számviteli fegyelem megsértése, nem szándékosan. Tehát nem történik bűncselekmény.

Nem mellékesen elmentettem a cikket, mert ugyan de jure a NAV-nak nem kötelessége a korábbi határozatait figyelembe venni, de a bíróság bizony szokta szeretni ezt. Köszönjük annak, aki nyilvánosságra hozta.

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 62 010 — no es importante
ennél sokkal "sírnivalóbb", hogy ilyen cikkekkel egyáltalán foglalkozik valaki

van egy klasszikus liberális lap, mely egy külföldi ország legitim kormányfőjét úgy oszt, mintha bármilyen köze is lenne ahhoz, ami történik, nem mellesleg nyílt titok, hogy az újság szemléletben nem is állhatna messzebb a kritika tárgyától

rendkívül mértékadó és hiteles így a kép, de legalább van egy újabb felület, ahol és amin lehet szitkozódni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 www.168ora.hu/itthon/a-die-presse-orbanrol-sirnivalo-milyen-embereket-valasztanak-meg-116312.html

"...a politikai elit egész Európában nyomorúságos képet mutat, de Orbán és a cseh Zeman különösen kiemelkedik a képből...."

criminal lawyer or criminal lawyer?