Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
pedig retek eccerű, úgyhíjják tak.bank törvény, őszre Vandamme közvetlenül bármiféle Sanyibácsi nélkül hozzáfér a hitelezéshez, adhatja 0%on is, ott azt és úgymentmeg akit akar, placc vanhozzá, mer ott állnak a posták és szevasz. Cs. bácsi csak azt az aranyszabályt tartotta, hogy bukásnál te adj el először, viszont vagy elmérte az ütőtávot, mer nem Feriidealista van, hanem Vandamme, vaagy ha konteózunk akkor ott harap, ahol sebes, tehát LézerDzsínek kifele áll a petrence. Na kíváncsi vagyka.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Fogalmam nincs mi van valójában a háttérben, nem is akarok túlságosan konteózni, csak abból indulok ki, hogy Csányi 100%, hogy többet tud a piac várható alakulásáról, mint én.
És ha ő úgy döntött, hogy most elad (akármilyen motivációból is tette), akkor neki elhiszem, hogy most érte meg eladni. Ergo az OTP részvények árfolyama tartósan alacsony lesz. Hogy ez mit jelent, pedig mindenki kisakkozhatja magának.
Az én verzióm szerint, pláne, hogy forintosítani akarják a devizahiteleket, itt biza álamcsődre, hiperinflációra játszhat a kormány, ami nem egy rossz stratégia (elfüstölni a lakosság teljes hitelállományát), stabil 20 évet jelentene ennek a garnitúrának, csak egyben kurva veszélyes is, ha nem tudják időben visszahúzni, és normalizálni, mert akkor meg megy mind a levesbe.

több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 368 — Cowboys fan


ez de finom voltAmadeus91
nem, ez nem volt finom, magyar fordításban szerintem ez a vágóhídi marhák végső felböffenésesutianap
olyan szempontból nem féltem Csányit, hogy ha akarja, akkor kilóra megveszi HMVH-t, ledózeroltatja, behinteti sóval, és elküldi a képet Lézerjaninak, hogy "hova tűnt a játszótered, kisöcsi?"

persze előtte szólni kellene Bazzaninak, hogy költözzön el onnan 😊
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487


ez de finom voltAmadeus91
nem, ez nem volt finom, magyar fordításban szerintem ez a vágóhídi marhák végső felböffenése


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745


ez de finom volt

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Az index halódása Gyurma Pappa

Nem esznek a cigányok kezéből
"A Detki kekszgyár hiába nyert 19 milliót új munkahely létesítésére, helyieket nem alkalmaz.
A cigányok tüntetnek, a gyár kussol."

Csak szerintem undorítóak az ilyen főcímek tőlük?

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
novégremán valami Neue, Peter.
 444.hu/2013/07/23/csanyi-sandort-orban-viktor-ugratja/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201307sutianap
Mi a fene!
Egy cikk, aminek van formája, tartalma, üzenete.
Pedig amikor megláttam, hogy 444.hu meg se akartam nyitni, de megérte.
Szeretjük a konteókat.Sobri Jóska
Több igazságtartalma van, mint egy átlagos konteonak és Péter nem is akar végleges következtetéseket levonni, ettől lesz igazán érdekes.

Egyébként a 444.hu fejlődik, és tényleg vannak érdekes dolgok rajta. Most hagyjuk, hogy sokszor csapnak át idiótába (Bede Márton BS közvetítése egy oldalon keresztül vicces volt, utána borzasztóan kínos), de Uj Péter továbbra is az egyik legjobb újságíró szerte széphazánkban, és nem mellékesen szerkesztőnek sem rossz. Az index halódása gyakorlatilag ott kezdődik, amikor ő elhagyta a főszerk posztot.Gyurma Pappa
énnem újságíróznám le, publicista, aki tud rendes tárcát írni, szeressük Vincent


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 052 — Egyéb témák lakó
novégremán valami Neue, Peter.
 444.hu/2013/07/23/csanyi-sandort-orban-viktor-ugratja/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201307sutianap
Mi a fene!
Egy cikk, aminek van formája, tartalma, üzenete.
Pedig amikor megláttam, hogy 444.hu meg se akartam nyitni, de megérte.
Szeretjük a konteókat.Sobri Jóska
Több igazságtartalma van, mint egy átlagos konteonak és Péter nem is akar végleges következtetéseket levonni, ettől lesz igazán érdekes.

Egyébként a 444.hu fejlődik, és tényleg vannak érdekes dolgok rajta. Most hagyjuk, hogy sokszor csapnak át idiótába (Bede Márton BS közvetítése egy oldalon keresztül vicces volt, utána borzasztóan kínos), de Uj Péter továbbra is az egyik legjobb újságíró szerte széphazánkban, és nem mellékesen szerkesztőnek sem rossz. Az index halódása gyakorlatilag ott kezdődik, amikor ő elhagyta a főszerk posztot.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
novégremán valami Neue, Peter.
 444.hu/2013/07/23/csanyi-sandort-orban-viktor-ugratja/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201307sutianap
Mi a fene!
Egy cikk, aminek van formája, tartalma, üzenete.
Pedig amikor megláttam, hogy 444.hu meg se akartam nyitni, de megérte.
Szeretjük a konteókat.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
novégremán valami Neue, Peter.
 444.hu/2013/07/23/csanyi-sandort-orban-viktor-ugratja/?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201307


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 745
 www.investor.hu/news/elemzesek/20130722-eladta-otp-reszvenyeit-csanyi.html

ma is

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
csak kerdeztem, nem kell egybol megsertodni, mert nem te irtad le elsonek. mellesleg azt plane nem ertem, mit kell azon turaztatni magad, amikor veled csinaljak azt, mint amiert te sokszor idejarsz 😉MMMS
Félreérted, alapvetően nem probléma, hogy rávilágítottál Bazzani tévedésére.
Sőt, egy gonddal kevesebb.
Csak úgy éreztem jó Mr.Wolf-szériában vagy, politika topic, kerékpár topic, hátha összejön ez a szögharmadolós dolog is. De látom meg se akarod próbálni...Sobri Jóska
elegans megfogalmazas, de inkabb mondjuk ugy h elbeszeltetek egymas mellett.
en folyamatosan jo mr. wolff-szeriaban vagyok, ez nem ujdonsag. barkacsolasban ugyan nem vagyok topon, de a szervezessel/problemamegoldassal/logikai ellentmondasok feloldasaval sosem volt gondom, sot, kifejezetten szeretem az ilyen helyzeteket. az euklideszi szogharmadolason meg mar tulvagyok reg, gyarthatod a konteokat, h miert nem beszelhetek rola.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
csak kerdeztem, nem kell egybol megsertodni, mert nem te irtad le elsonek. mellesleg azt plane nem ertem, mit kell azon turaztatni magad, amikor veled csinaljak azt, mint amiert te sokszor idejarsz 😉MMMS
Félreérted, alapvetően nem probléma, hogy rávilágítottál Bazzani tévedésére.
Sőt, egy gonddal kevesebb.
Csak úgy éreztem jó Mr.Wolf-szériában vagy, politika topic, kerékpár topic, hátha összejön ez a szögharmadolós dolog is. De látom meg se akarod próbálni...

több mint 11 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
csak kerdeztem, nem kell egybol megsertodni, mert nem te irtad le elsonek. mellesleg azt plane nem ertem, mit kell azon turaztatni magad, amikor veled csinaljak azt, mint amiert te sokszor idejarsz 😉

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
nem lehet h a lakashitelnel nem csinalhatsz ilyent, de a szabadfelhasznalasunal igen ?
nemtom bazzaninak mien nyomorositoja van, de mintha lakast mondott vna, te pedig a spanod szabadfelhasznalasujaval peldalozol.MMMS
Meglehet, hogy ez az oka.
Most örülsz, hogy megoldottál egy problémát, mi?
Ha ennyire megy, harmadolj szöget euklidészi módszerekkel. Tessék.

több mint 11 éve
MMMS Indianapolis Colts 2 326 — 51st state
nem lehet h a lakashitelnel nem csinalhatsz ilyent, de a szabadfelhasznalasunal igen ?
nemtom bazzaninak mien nyomorositoja van, de mintha lakast mondott vna, te pedig a spanod szabadfelhasznalasujaval peldalozol.

the area dividing the brain and the soul/is affected in many ways by experience –/some lose all mind and become soul: insane./some lose all soul and become mind: intellectual./some lose both and become: accepted.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Nem lehet frankban törleszteni.
A forintszámládról váltják át a havi összeget egy devizaszámlára, de arra a devizaszámlára Te nem tehetsz be frankot.Bazzani
Pedig megtörtént.
A fennálló chf tartozást egyösszegben chf-ben fizette ki.
Hogy mit milyen számlára tett, nem tudom.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nem lehet frankban törleszteni.
A forintszámládról váltják át a havi összeget egy devizaszámlára, de arra a devizaszámlára Te nem tehetsz be frankot.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Nincs baj a gondolatmenetemmel. 😛
Az emberek 50ezer CHF-t vettek fel, fehéren-feketén ott van a szerződéseikben.
Az, hogy ők forintban kérték akkor logikus volt.
Sobri Jóska
Tévedsz, nem lehetett frankban kérni. Törleszteni sem lehetett frankban, hiába akartad (sokan akarták volna, mikor megugrott az árfolyam). Tehát úgy volt ez frankhitel, hogy a frank jelenléte teljességgel ki volt zárva. Csak a könyvelésben volt ott a CHF.Rajna
Én nem így tudom.
Egyik ismerősöm frankban törlesztette vissza, igaz ő egyben az egészet.
És kérni is kérhetted bármilyen pénznemben a szabadfelhasználásút, hisz egyszerűen csak megjelent a számládon forintban. de aki devizaszámlára kérte, annak jóváírták nemforintban is.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Nincs baj a gondolatmenetemmel. 😛
Az emberek 50ezer CHF-t vettek fel, fehéren-feketén ott van a szerződéseikben.
Az, hogy ők forintban kérték akkor logikus volt.
Sobri Jóska
Tévedsz, nem lehetett frankban kérni. Törleszteni sem lehetett frankban, hiába akartad (sokan akarták volna, mikor megugrott az árfolyam). Tehát úgy volt ez frankhitel, hogy a frank jelenléte teljességgel ki volt zárva. Csak a könyvelésben volt ott a CHF.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Ez szépen hangzik, de outsiderként nem látom ebben a jogi támpontot. Vagy maga a konstrukció ütközött törvénybe, és akkor az egész szerződés semmis (akkor mondjuk nemtom mi van, mert ugye a pénzt már elköltötte az ügyfél elég régen), vagy pedig törvényes volt és mivel az ügyfél aláírta, hogy minden árfolyamkockázat őt terheli, így is lesz.

Amit te írtál, az a méltányos megoldás, de jogilag lehet csinálni ilyen salamoni dolgokat?Rajna
Nem volt törvénytelen, az adott körülmények között senki nem írta le, hogy miként is kellene ilyen szerződést kötni, és ki terhel a felelősség, ha elszáll az árfolyam.

Szemléltetném: megegyezünk, hogy közösen eladunk valamit valakinek. Ha keresünk rajta, akkor osztozunk a hasznon, ha nem, akkor a tiéd minden bukta. Ezt nem mondom el előre neked, sőt biztosítalak róla, hogy fel sem merülhet olyan körülmény, hogy bukjunk, ráadásul ha másnak adnánk el, akkor ugyan fix és kiszámító, ámbátor kevés hasznot hozna, szóval nehogy már neki adjuk el. És amikor borul a bili, akkor azt mondom, hogy sajnos nem tudok mit csinálni, de ha akarod megveszem tőled az egészet, persze úgy hogy a már meglévő buktát rád hárítom. Ez pedig tisztességtelen, és ez ellen jogorvoslatot kell kérni. Az, hogy ez a semmisség kimondása vagy a feltételek újrarendezése, az már megint más kérdés.

Most hagyjuk a jogi részleteket, hogy forintban finanszírozott hitel az akkori szabályok szerint sem devizahitel, hanem devizában nyilvántartott, így olvasva pl. az egész kockázat a banké. Ez annyira részletkérdés, hogy ezen rugózzanak a jogászok.Gyurma Pappa
Én értem, hogy mi a probléma a szerződésekkel, csak szerintem az a kérdés, hogy ez eleve egy jogellenes konstrukció volt (mint azt Róna Péter állítja), vagy csak szimplán tisztességtelen. Ha a szerződés alapkoncepciója vagy információhiánya jogellenes volt, akkor gondolom ott helyben semmis a szerződés. Ha viszont a szerződés betartotta a korabeli jogszabályokat, nem tudom, mit lehetne csinálni. Semmis szerződés esetén gondolom új szerződést kell kötni a feleknek, aminek feltételei érdekesek lehetnek, de talán ezt sem határozhatja meg a bíróság, legalábbis a logika ezt mondatja velem, de nem vagyok jogász.

Engem eléggé idegesít, hogy a családomban azért van sok brutális forinthitel (kiszámoltam, összességében még mindig a deviza lett volna jobb), mert féltek attól, hogy ebből valami machináció/probléma lesz. Bejött a számításuk és a végén mégis ők fognak szívni.

több mint 11 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Hogy összekössük a kettőt -a hitelszerződéshez ügyvédet vinni kábé oly végkimenetet eredményez, mint használtgépjárművásárláshoz ótószerelőt cibálni, mindkettő azt fogja tanácsolni, hogy a büdös életbe ne vakard oda a neved. Üdvözöljük Önöket latin-európában, ja hogy ezek a szerződések totál egyoldalúak, teljesen egyértelműen testesítik meg az erőfölénnyel való visszaélést. Nekem avvót a szerencsém, hogy fölbéreltem egy pénzügyi managert a hitelfelvételkor, így forinthitelem van, igaz egy párszázezerbe került, ahogy a műszaki ellenőr is az építkezéskor, de megérte, nem kell mindenhez érteni.sutianap
Nekem nem is adtak forinthitelt.
Két választásom volt.
Vagy frankhitel vagy semmi.
A rosszabbikat választottam, bár ha jobbikat választom akkor meg nyomorgunk anyámnál és tuti szétmentem volna az asszonnyal a rengeteg konfliktus miatt.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Hogy összekössük a kettőt -a hitelszerződéshez ügyvédet vinni kábé oly végkimenetet eredményez, mint használtgépjárművásárláshoz ótószerelőt cibálni, mindkettő azt fogja tanácsolni, hogy a büdös életbe ne vakard oda a neved. Üdvözöljük Önöket latin-európában, ja hogy ezek a szerződések totál egyoldalúak, teljesen egyértelműen testesítik meg az erőfölénnyel való visszaélést. Nekem avvót a szerencsém, hogy fölbéreltem egy pénzügyi managert a hitelfelvételkor, így forinthitelem van, igaz egy párszázezerbe került, ahogy a műszaki ellenőr is az építkezéskor, de megérte, nem kell mindenhez érteni.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak