Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 660
Rosszabb esetben a kolinál meg ösztöndíjnál is számít, ami problémás és valószínű, de ehhez inkább ezek kiosztását kéne kivizsgálni.Rajna
ez itt a lényeg. amikor elsőéves voltam, meglepetésemre nem kaptam kollégiumot, pedig a távolság és a szoc. helyzet alapján indokolt lett volna. azóta már sejtem, mi volt az oka, nem tetszett nekik a pofám a gólyatáborban. (nem BTK-s vagyok, de nincs kétségem, hogy más karon is ez megy)

choose life
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
szóval mocskos náci vagyok, aki ezt tagadja. Amadeus91
Nem hiszem, hogy mocskos náci lennél, de a hozzászólásaid alapján a feketék, sárgák, stb. rovására szeretsz sértő megjegyzéseket tenni. Amiről van véleményem, de megtartom magamnak. Viszont amellett már nem tudok szó nélkül elmenni, hogy ha számodra politikailag nem rokonszenvesek teszik ugyanezt, akkor rögtön te leszel a TASZ bowl.hu-s szóvivője.

több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 608 — sapka
nem tudom hova kell írni, de minden elismerésem JJ, úgy látom maradandót alkottál 😀
--
nem is értem, hogy merülhet fel bárkiben is, hogy nem az lenne a helyes, hogy elsőszándékból bekaszliznák őket, bárkit aki csinálta/részt vett benne/tudott róla.

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Hát az bizonyos, hogy pl. akikkel egy szemináriumot vettem fel, azokat csekkolom fb-n, és valami velős véleményem lesz az alapján, persze tudni fogom, hogy ennek pontossága minimális (persze a külsőt leszámítva). Van, akiről fb-profil alapján azt mondom, hogy zsidó, max nem az, havernak még mondhatom azt. A lista nagy része azt állapítja meg, hogy az illető jó csaj-e, bal vagy jobboldali, illetve kinek szurkol, ezeket azért felületesen minden bölcsész fb-jéről meg lehet állapítani.

De ezt ne kelljen már magyaráznom, te még senkit nem beszéltél ki max 5 perc beszélgetés vagy hasonló infoszerzés alapján, akár olyan hangnemben, amit mondjuk sajtóközleményben nem vállalnál?Rajna
az a baj, hogy te nem érted meg, hogy a lista készítés és az 5 perc után kibeszélés az nem ugyanaz. A listának célja van.

Engem például érdekelne, és válaszold is meg nekem akkor, hogy téged miért érdekelne az én származásom például? Miért tényező ez annyira, hogy nyilván kelljen tartani? Mire kell az információ?Amadeus91
Engem nem érdekel a te származásod, de ha a fb-profilodon annyit látok, hogy naponta megosztasz egy MAZSIHISZes cuccot vagy Izraellel kapcsolatos cikket, akkor annyi fog megmaradni, hogy zsidó vagy. Ha jobbikos vagyok, akkor pláne. Márpedig ha együtt leszek veled bizonyos szinten bulikon és napközben is, akkor érdekelni fogsz, és a haverjaim ha kérdeznek, első körben valami ilyesmit fogok mondani rólad. A HÖKben meg nyilván minden alájuk tartozó hallgató érdekli őket, már csaka zért is, hogy azt szervezzék be célzottan, akit jófejnek/jó csajnak tartanak, gondolom kb. erről szól a lista. Rosszabb esetben a kolinál meg ösztöndíjnál is számít, ami problémás és valószínű, de ehhez inkább ezek kiosztását kéne kivizsgálni.

A dolog pont ugyanaz, mint amikor a HaHa fel akarta égetni a várost, az sem kifelé ment, nem is volt annak szóló komolyságú, fel lett fújva teljesen feleslegesen.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Amadeus, neked mint a fórum egyik legjelentősebb mennyiségű rasszista jellegű hozzászólástömeggel rendelkező tagjának, továbbra se áll jól a származási alapon történő megkülönböztetés miatti aggódás 😀

Rajna, értem hogy mit akarsz mondani, társaságban nem ritka orr, bőrszín, stb. alapján kibeszélni bizonyos embereket, tőlünk nyugatra is elő-előfordul. Orbán Viktor is cigány a baloldal bizonyos szegmenseiben, Gyurcsány Ferenc is zsidó a jobboldal bizonyos köreiben. Nem vagyok ezért oda, de tagadhatatlan a jelenség.

Viszont ha emberek sorsa felett diszponáló csoport állít ilyen listát össze, az vállalhatatlan, bármennyire elterjedt (?) dologról van szó.
Én speciel mindig felháborodom, amikor a negyvenértelmiségi menetrendszerűen rohan külföldre antiszemitizmus és rasszizmus miatt, de jelen esetben nem kell skizofrén jogvédőnek lenni annak belátásra, hogy az adatok felhasználása rasszista és antiszemita motivációkkal lehetett tűzdelt.
Mindezt történt a magyar felsőoktatásban, 2013-ban. atapapa
szóval mocskos náci vagyok, aki ezt tagadja.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
a portfolio.hu szerint az állam az államosított magánnyugdíjpénztári vagyon mintegy 10 %-át elbukta az átértékelődések miatt
 www.portfolio.hu/befektetesi_alapok/nyugdij/odaveszett_280_milliard_forintnyi_nyugdijpenz.179958.html

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Amadeus, neked mint a fórum egyik legjelentősebb mennyiségű rasszista jellegű hozzászólástömeggel rendelkező tagjának, továbbra se áll jól a származási alapon történő megkülönböztetés miatti aggódás 😀

Rajna, értem hogy mit akarsz mondani, társaságban nem ritka orr, bőrszín, stb. alapján kibeszélni bizonyos embereket, tőlünk nyugatra is elő-előfordul. Orbán Viktor is cigány a baloldal bizonyos szegmenseiben, Gyurcsány Ferenc is zsidó a jobboldal bizonyos köreiben. Nem vagyok ezért oda, de tagadhatatlan a jelenség.

Viszont ha emberek sorsa felett diszponáló csoport állít ilyen listát össze, az vállalhatatlan, bármennyire elterjedt (?) dologról van szó.
Én speciel mindig felháborodom, amikor a negyvenértelmiségi menetrendszerűen rohan külföldre antiszemitizmus és rasszizmus miatt, de jelen esetben nem kell skizofrén jogvédőnek lenni annak belátásra, hogy az adatok felhasználása rasszista és antiszemita motivációkkal lehetett tűzdelt.
Mindez történik a magyar felsőoktatásban, 2013-ban (2009-ben).

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Hát az bizonyos, hogy pl. akikkel egy szemináriumot vettem fel, azokat csekkolom fb-n, és valami velős véleményem lesz az alapján, persze tudni fogom, hogy ennek pontossága minimális (persze a külsőt leszámítva). Van, akiről fb-profil alapján azt mondom, hogy zsidó, max nem az, havernak még mondhatom azt. A lista nagy része azt állapítja meg, hogy az illető jó csaj-e, bal vagy jobboldali, illetve kinek szurkol, ezeket azért felületesen minden bölcsész fb-jéről meg lehet állapítani.

De ezt ne kelljen már magyaráznom, te még senkit nem beszéltél ki max 5 perc beszélgetés vagy hasonló infoszerzés alapján, akár olyan hangnemben, amit mondjuk sajtóközleményben nem vállalnál?Rajna
az a baj, hogy te nem érted meg, hogy a lista készítés és az 5 perc után kibeszélés az nem ugyanaz. A listának célja van.

Engem például érdekelne, és válaszold is meg nekem akkor, hogy téged miért érdekelne az én származásom például? Miért tényező ez annyira, hogy nyilván kelljen tartani? Mire kell az információ?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Hát az bizonyos, hogy pl. akikkel egy szemináriumot vettem fel, azokat csekkolom fb-n, és valami velős véleményem lesz az alapján, persze tudni fogom, hogy ennek pontossága minimális (persze a külsőt leszámítva). Van, akiről fb-profil alapján azt mondom, hogy zsidó, max nem az, havernak még mondhatom azt. A lista nagy része azt állapítja meg, hogy az illető jó csaj-e, bal vagy jobboldali, illetve kinek szurkol, ezeket azért felületesen minden bölcsész fb-jéről meg lehet állapítani.

De ezt ne kelljen már magyaráznom, te még senkit nem beszéltél ki max 5 perc beszélgetés vagy hasonló infoszerzés alapján, akár olyan hangnemben, amit mondjuk sajtóközleményben nem vállalnál?

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Mondjuk nekem ezzel olyan nagy bajom nincs, egymás között dumáltak arról, hogy kinek mi a véleménya a gólyatáborosok fb profiljáról, amik azért szinte publikus adatnak tekinthetők. Ha a kolifelvételnél a jó csajok előnyt élveztek, az persze elvileg nem szép, de gyakorlatban nem hiszem, hogy ELTE specifikum lenne 😊 a jobbikos arcok meg nyilván minden, környezetkben lévő, potenciálisan jobbikos arcot próbálnak rektuálni, ehhez az első forrás a fb. Aki a haverjaival ilyen kibeszélést nem tartott még, az hazudik 😛 nemtom mi ebbena visszaélés, a HÖKös sikkasztások kérdése sokkal érdekesebb, meg az ösztöndíjosztás is szép sztorikat hozhat.Rajna
így van. Nincs azzal semmi gond, ha valakit mocskos zsidóként tartanak nyilván. Amadeus91
Hát nemtom, én mondtam már ilyet poénból sokszor haverok előtt, ettől még nem tartom magam antiszemitának. Egy társaság egymás között írásban vagy szóban véleményt sozt meg egyetemista társairól azok fb profilja alapján, ez nem vétség önmagában. Azt meg lehet tudni, hogy az ELTE BTK-n sok a jobbikos, tőlük pláne nem meglepő. Ha nem tetszik a hallgatóknak, hogy így beszélnek róluk, legközelebb nem választják meg a jobbikos bandát, de nincs kétségem afelől, hogy hasonló listák minden ilyen szervezetnél vannak, ha máshogy nem, szóben osztják meg egymás közt.Rajna
szóval haverokkal lekádereztek mindenkit származás, politikai beállítottság, külső, hobbik alapján és fejben/papíron van róla egy listátok és ez egy felsőoktatási intézményben teljesen természetes dolog, amin nincs is miért felkapni a vizet. Valóban kurva jó poén.

Kíváncsi vagyok, hogy te ismeretlenül a facebook profilom alapján látatlanban, hogy állapítanád meg a származásom, vallásom?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk nekem ezzel olyan nagy bajom nincs, egymás között dumáltak arról, hogy kinek mi a véleménya a gólyatáborosok fb profiljáról, amik azért szinte publikus adatnak tekinthetők. Ha a kolifelvételnél a jó csajok előnyt élveztek, az persze elvileg nem szép, de gyakorlatban nem hiszem, hogy ELTE specifikum lenne 😊 a jobbikos arcok meg nyilván minden, környezetkben lévő, potenciálisan jobbikos arcot próbálnak rektuálni, ehhez az első forrás a fb. Aki a haverjaival ilyen kibeszélést nem tartott még, az hazudik 😛 nemtom mi ebbena visszaélés, a HÖKös sikkasztások kérdése sokkal érdekesebb, meg az ösztöndíjosztás is szép sztorikat hozhat.Rajna
így van. Nincs azzal semmi gond, ha valakit mocskos zsidóként tartanak nyilván. Amadeus91
Hát nemtom, én mondtam már ilyet poénból sokszor haverok előtt, ettől még nem tartom magam antiszemitának. Egy társaság egymás között írásban vagy szóban véleményt sozt meg egyetemista társairól azok fb profilja alapján, ez nem vétség önmagában. Azt meg lehet tudni, hogy az ELTE BTK-n sok a jobbikos, tőlük pláne nem meglepő. Ha nem tetszik a hallgatóknak, hogy így beszélnek róluk, legközelebb nem választják meg a jobbikos bandát, de nincs kétségem afelől, hogy hasonló listák minden ilyen szervezetnél vannak, ha máshogy nem, szóben osztják meg egymás közt.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Mondjuk nekem ezzel olyan nagy bajom nincs, egymás között dumáltak arról, hogy kinek mi a véleménya a gólyatáborosok fb profiljáról, amik azért szinte publikus adatnak tekinthetők. Ha a kolifelvételnél a jó csajok előnyt élveztek, az persze elvileg nem szép, de gyakorlatban nem hiszem, hogy ELTE specifikum lenne 😊 a jobbikos arcok meg nyilván minden, környezetkben lévő, potenciálisan jobbikos arcot próbálnak rektuálni, ehhez az első forrás a fb. Aki a haverjaival ilyen kibeszélést nem tartott még, az hazudik 😛 nemtom mi ebbena visszaélés, a HÖKös sikkasztások kérdése sokkal érdekesebb, meg az ösztöndíjosztás is szép sztorikat hozhat.Rajna
így van. Nincs azzal semmi gond, ha valakit mocskos zsidóként tartanak nyilván.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mondjuk nekem ezzel olyan nagy bajom nincs, egymás között dumáltak arról, hogy kinek mi a véleménya a gólyatáborosok fb profiljáról, amik azért szinte publikus adatnak tekinthetők. Ha a kolifelvételnél a jó csajok előnyt élveztek, az persze elvileg nem szép, de gyakorlatban nem hiszem, hogy ELTE specifikum lenne 😊 a jobbikos arcok meg nyilván minden, környezetkben lévő, potenciálisan jobbikos arcot próbálnak rektuálni, ehhez az első forrás a fb. Aki a haverjaival ilyen kibeszélést nem tartott még, az hazudik 😛 nemtom mi ebbena visszaélés, a HÖKös sikkasztások kérdése sokkal érdekesebb, meg az ösztöndíjosztás is szép sztorikat hozhat.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
Az ELTE BTK HÖK elnöksége ezúton kíván reagálni az elmúlt napok eseményeire. Ez az
egyetlen hiteles közlemény, bármely más közlemény, komment, hozzászólás nem tőlünk
származik. Határozottan visszautasítjuk azokat a vádakat, hogy az ELTE BTK HÖK bármikor,
bármilyen formában hallgatókat diszkriminált vagy listát készített vallási, etnikai vagy világnézeti
hovatartozásukról.

Annak a tényét sosem tagadtuk, hogy a gólyatáborban résztvevő hallgatókról egy olyan
regisztrációs adatbázist készítünk, mely az alábbi adatokat tartalmazza: név, születési hely, idő,
szak/szakirány, lakcím, e-mail cím, telefonszám, hozzátartozó elérhetősége, betegség, allergia,
pólóméret. Ezen adatok azért szükségesek, hogy a rendezvényen – melyen közel 1000 fő vesz
részt – a hatályos jogszabályoknak megfelelően, a résztvevők biztonságáról gondoskodjunk. A
jelentkezők által feltöltött adatokon kívül még két oszloppal bővítjük a táblázatot, melyek a
következők: őrsszám (18–22 fős csapatok, akik versenyeznek egymással a gólyatábor folyamán),
kollégium. Az őrsökbe történő beosztás a szak/szakirány, illetve a kollégiumi jelentkezés
figyelembe vételével történik.

Elutasítjuk azon vádakat, hogy a fentieken kívül még bármilyen más adatot rögzítettünk ezen
táblázatokban. Miután tegnapi kérésünknek nem tettek eleget, ezúton felszólítjuk az ATV-t, hogy
bizonyítsa a listák hitelességét. Amennyiben nem munkatársaik készítették a birtokukban lévő
hamis listákat, nevezzék meg forrásukat. Ha ez nem történik meg, és nem kér bocsánatot 2013.
február 20. éjfélig az ATV, a cikkben érintett, jelenlegi hallgatói érdekképviselők a bírósághoz
fordulnak hitelrontás, rágalmazás és becsületsértés miatt.

Az ATV honlapján megjelent cikk hemzseg a légből kapott, semmivel sem bizonyítható
állításoktól, és hazugságoktól. Az írás az egykori és jelenlegi hallgatói képviselőkről számtalan
valótlanságot tartalmaz. Ebből is látszik, hogy az ELTE és a hallgatói önkormányzatok ellen
politikai hátterű lejárató hadjárat zajlik.

Örömmel üdvözöljük az ELTE-nek azt a döntését, hogy vizsgálatot indít az ügyben, ehhez
minden segítséget megadunk, remélve, hogy minél hamarabb fény derül a rágalmazás hátterére.

Budapest, 2013. február 19.

Garbai Ádám és elnöksége
ELTE BTK HÖK

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 297 — capitaine du château de Vienne 1487
postkubatovfreegathering


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
Ja, max a koli. A Jobbikos célba bele sem gondoltam, az ilyen sztori tőlem távol áll.

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
én metaszinten gondolkodom: facebook fiokrómról mindent töröltem, csak ezt az egy képet hagyom fenn, szóval ha legközelebb listáznak, akkor a lista alapján fogják ezt megtenni 😀jjncaa
Egyébként ha már itt tartunk, az igazi gáz, hogy erre volt ideje valakinek... Én elég sokáig HÖTöztem, szerveztem/rendeztem 3 gólyatábort, 3 gólyabált, 4 tavaszi fesztivált, de emlékeim szerint erre nem nagyon volt időnk. Mondjuk akkoriban se FB, se igazán iwiw nem volt. 😊

Nagyon a célt nem értem egyébként. Kinézni, hogy kit lehet megb***ni? Vagy hogy kit lehet majd szeretni? Értelmetlen. A HÖT a legtöbb helyen semmibe nem tud beleszólni, max. koli meg szoctám. De az esetek nagy részében azt "beosztottak" számolják ki, azoknak meg nem hiszem, hogy kiadnak egy ilyen listát. Gyurma Pappa
koliról tudnék még mesélni, ott biztos "használták" ezt a listát, másrészről pedig, amit az atv is pedzgetett, hogy jobbikos célra is szolgálhatott, kit lehet beszervezni, stb.

Egyszerűbb letiltani, hogy csak ismerősök lássanak 😀
Gyurma Pappa
jut eszembe ez szerinted mennyire lett volna visszatartó erő, mikor az ismerőseim fele elte-btk-s volt? 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
én metaszinten gondolkodom: facebook fiokrómról mindent töröltem, csak ezt az egy képet hagyom fenn, szóval ha legközelebb listáznak, akkor a lista alapján fogják ezt megtenni 😀jjncaa
Egyszerűbb letiltani, hogy csak ismerősök lássanak 😀

Egyébként ha már itt tartunk, az igazi gáz, hogy erre volt ideje valakinek... Én elég sokáig HÖTöztem, szerveztem/rendeztem 3 gólyatábort, 3 gólyabált, 4 tavaszi fesztivált, de emlékeim szerint erre nem nagyon volt időnk. Mondjuk akkoriban se FB, se igazán iwiw nem volt. 😊

Nagyon a célt nem értem egyébként. Kinézni, hogy kit lehet megb***ni? Vagy hogy kit lehet majd szeretni? Értelmetlen. A HÖT a legtöbb helyen semmibe nem tud beleszólni, max. koli meg szoctám. De az esetek nagy részében azt "beosztottak" számolják ki, azoknak meg nem hiszem, hogy kiadnak egy ilyen listát.

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
én metaszinten gondolkodom: facebook fiokrómról mindent töröltem, csak ezt az egy képet hagyom fenn, szóval ha legközelebb listáznak, akkor a lista alapján fogják ezt megtenni 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
csodás, köszönöm 😀

nézegetve a listát, kiváló kis csapatba kerültél annak idején 😀

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
nem találom az amerikai focis sort 😀 de már kiesik a szememGyurma Pappa
jjncaa
Ha igazán eredeti akarsz lenni, akkor ennek mennie kell aláírásba 😂

több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
nem találom az amerikai focis sort 😀 de már kiesik a szememGyurma Pappa


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
nem találom az amerikai focis sort 😀 de már kiesik a szemem

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Azért okos dologra is használták a listát a hökösök, a szoc. alapon járó juttatásokat is szűrték a sajátos környezettanulmányuk által: "hawaii kép, koliba nem vesszük fel 😊"

több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
wazz, töröltem a kommentet, mert még magam sem gondoltam, hogy igaz lehet, ezek szerint mégis 😀 kösz 😀jjncaa
Én meg már majdnem beleszóltam, hogy szerinted hogy lenne ez komoly. 😀
Elég kemény sztori. 😀