Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Hehe, jó ez a hökös listás cucc. Gondolom valaki megszellőztette, hogy fikázza a diákszerevezeteket, oszt most nézem, hogy ez pont ilyen kis fidesznyikes/jobbikos feljelentős kis cumihuszár. Még egy nap köztársasági elnök is lehet.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
wazz, töröltem a kommentet, mert még magam sem gondoltam, hogy igaz lehet, ezek szerint mégis 😀 kösz 😀


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol

Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
na pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊jjncaa
Ez lehetsz:
"egy rahedli szívecske a magamrólban, ennyi" 😀


Na jó, találtam egyet:
"Amerikai focis, Vonnegut-rajongó pincér"atapapa
ez rly? 😊jjncaa
Aha 😀
 mandiner.blog.hu/2013/02/19/igy_listaztok_ti?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201302

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol

Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
na pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊jjncaa
Ez lehetsz:
"egy rahedli szívecske a magamrólban, ennyi" 😀


Na jó, találtam egyet:
"Amerikai focis, Vonnegut-rajongó pincér"

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol

Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
na pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊jjncaa
A TEK-et kérdezted már? Nekik talán(?) megvan.. 😛
több mint 11 éve
r.baggio Washington Commanders Vanderbilt Commodores 61 961 — no es importante
 atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol

Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
na pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 367 — Ajmo Vatreni
jó nap ez a mai



 vastagbor.blog.hu/2013/02/19/bajosan_gusztustalanAmadeus91
Ezután majd jön a függönyös autó és elviszik a lőtérre.
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
jó nap ez a mai



 vastagbor.blog.hu/2013/02/19/bajosan_gusztustalan

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
Na most ezt hogy?
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???

Sobri Jóska
Ez úgy lehetséges, hogy a közvélemény-kutatói módszertan ismeri a másodlagos kérdésfeltevés eszközét. Ebben az esetben (ha jól emlékszem, a Medián) már nem pártokra kérdeztek (hiszen az nincsen nekik), hanem az országos pártvezetőkre voltak kiváncsiak miniszterelnöki alkalmasság tekintetében. Bajnai-Orbán-Mesterházy-Vona lett a végeredmény, de BG toronymagasan nyert.Dzsokijuing
Erre alapozni, kb. annyit ér, mint amikor a Király, vagyis Zámbó Jimmy indult Csepelen egyéni választókörzetben.
Mindenki imádta, mégis, alig szedett össze 2-3%-ot.
Simán nyert az MSZP-s jelölt.
Sobri Jóska
Nem, ez inkább annyit ér, mint 2002-ben a teljesen ostoba, ám megnyerő Medgyessyt indítani az eszesebb, de jóval megosztóbb Kovács helyett. Most Mesterházy helyett Bajnai indul, bónusz trekként még esze is van.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 727
 atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol

Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing



fél Jobbik ott végzett. Na jó, ez túlzás, az a 2-3 csak, akinek diplomája van a Jobbikban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ha fáj valami, akkor rövidebb ideig fájjon, aztán legyen jobb. Ezzel a modellel, amit az elmúlt 20+ évben nyomunk, folyamatosan rossz és nem látszik a kivezető út sem.

Nem tudok azonosulni azzal a felfogással, hogy nyakig ülünk a szarban, de ha mindenki nyugton marad, akkor nem hullámzik, és legalább nem fröcsög a szánkba. Ja, de így sosem mászunk ki belőle...somoskovig
Én ezt nem fognám 20 évre, '94-től 2002-ig viszonylag rendben voltak a dolgok.

A Bokros-csomag eléggé fájdalmas volt, és a Fidesz se osztogatott 2001-ig.
Sokkterápiát meg senki se fog ígérni, Bajnai sem. Én ebben a nyúlfarknyi gazdasági alapvetésben Dzsokival szemben nem az ideológiák csatáját látom, hanem azt, hogy valahogy meg is kell nyerni a választást, és méretes kiadáscsökkentés beígérésével ez nehezen fog menni, az utolsó pár hónapot végigosztogató Orbán ellen pedig még kevésbé.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
 atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol

Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
A jó kormányzáshoz morál is kell.
De Magyarországon nincs.
És aki leváltaná annak sincs.
És aki mindkettő helyett jönne, annak sincs.
Ergo, meglesz a politikusi 1500 milliárd, az ország pár százaléka jár csak jól, tehát akár még újra is választhatják őket.Sobri Jóska
Egy dolgot kifelejtesz: miközben Mo-n 20 éve folyik a rossz kormányzás, annyi legalább megtörtént, hogy az MSZP és a Fidesz legalább a saját választóit kielégítette: Maszop-kormányzás alatt a nyugdíjak, szocellátások békén hagyódtak, a közszféra sértetlen volt. Az első Fidesz-kormány alatt nekiálltak a fiatalok, a vállalkozók támogatásának. A kettő persze együtt nem ment, ezért jöttek a kormányváltások, de a 2006-os Gyurcsány-kormány beomlasztotta a baloldalt, az ezt követő jobboldali kétharmad pedig ellensúly hiányában nem a saját választóit támogatta túl (ami logikusan következett volna), hanem önnönmagát. És ezért van bukásra ítélve: az ország kétharmada rosszabbul él, mit két éve és a tábornoktól csak azt kapják, hogy válság van, húzzák össze a nadrágot, nem lesz jobb. És valóban gyűlik az 1500 milliárd. Itt már az osztogatásban sem hiszek, rendszerszintű problémák vannak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ha fáj valami, akkor rövidebb ideig fájjon, aztán legyen jobb. Ezzel a modellel, amit az elmúlt 20+ évben nyomunk, folyamatosan rossz és nem látszik a kivezető út sem.

Nem tudok azonosulni azzal a felfogással, hogy nyakig ülünk a szarban, de ha mindenki nyugton marad, akkor nem hullámzik, és legalább nem fröcsög a szánkba. Ja, de így sosem mászunk ki belőle...

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Unortodoxia hiányában nagyjából hoznánk a régiós átlagot, Matolcsy kicsit rádobott a hiányra.Dzsokijuing
Ebben egyáltalán nem vagyok biztos, a deficiteljárás miatti szankciók egy régiós államot se fenyegettek annyira, mint minket, az ennek nyomán hozott megszorítások pedig koptatták a GDP-t. A kérdés az, hogy Matolcsy nélkül kikerültünk volna-e korábban a deficiteljárás alól. A válasz: valószínűleg, de annak is meg kellett volna fizetni az árát, csak korábban (lásd a balti államok amputációit 2008 után).

Idén talán véget ér a deficiteljárás, és akkor mehetnek a százmilliárdok 13. havi nyugdíjra. atapapa
Ahhoz végre olyan megállapodást kéne kötni a bankokkal, amit nem szeg meg a kormány rögtön másnap.
A túlzottdeficit-eljárás fennmaradásában azért komoly szerepe volt az unortodoxiának is, lássuk be.Dzsokijuing
Be van látva, erre írtam, hogy Matolcsy nélkül valószínűleg már nem lenne.
Csak egy dologra próbálom felhívni folyamatosan a figyelmet, még ha közvetetten is tettem ezt a legtöbbször: Matolcsyt és a Fideszt lehet és kell is kritizálni, de ahhoz, hogy itt végre valódi és fenntartható, nem hitelekből felpörgetett növekedés legyen, ahhoz olyan intézkedésekre lenne szükség, melyek koncentrálva fájdalmasabbak lennének, mint bármi az elmúlt 3 évben.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Na most ezt hogy?
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???

Sobri Jóska
Ez úgy lehetséges, hogy a közvélemény-kutatói módszertan ismeri a másodlagos kérdésfeltevés eszközét. Ebben az esetben (ha jól emlékszem, a Medián) már nem pártokra kérdeztek (hiszen az nincsen nekik), hanem az országos pártvezetőkre voltak kiváncsiak miniszterelnöki alkalmasság tekintetében. Bajnai-Orbán-Mesterházy-Vona lett a végeredmény, de BG toronymagasan nyert.Dzsokijuing
Erre alapozni, kb. annyit ér, mint amikor a Király, vagyis Zámbó Jimmy indult Csepelen egyéni választókörzetben.
Mindenki imádta, mégis, alig szedett össze 2-3%-ot.
Simán nyert az MSZP-s jelölt.


Az unortodoxiáról meg annyit:
Képzeld el, hogy megteszlek Magyarország fő gazdasági vezetőjévé.
Azt a feladatot kapod, hogy termelj ki 4 év alatt 1500 milliárd forintot nekem, szépen bele a zsebembe, és a barátaim és üzletfeleim zsebébe.
Mondd el mi kell ehhez, törvények, intézmények, alkotmánymódosítás, etcetera, azt én intézem, te elötted egy cél lebegjen, az 1500 milliárd kitermelése.
Ja, és törvényes kell legyen az egész.
Nézz utána hogysmint, és várlak a következő kreatív brainstormingon.
Sobri Jóska
Értem az érvelési logikádat, csak a jó kormányzáshoz (és létezik ilyen, nyugatra, északra) morál is kell. Persze politikusi morál, ami abban áll, hogy zsebre teszem a magamét, de a választóim is jól járnak. Nálunk meglesz a politikusi 1500 milliárd, de az ország 10%-as jár csak jól, tehát bukni fognak.Dzsokijuing
Én is értem a tiédet.
A jó kormányzáshoz morál is kell.
De Magyarországon nincs.
És aki leváltaná annak sincs.
És aki mindkettő helyett jönne, annak sincs.
Ergo, meglesz a politikusi 1500 milliárd, az ország pár százaléka jár csak jól, tehát akár még újra is választhatják őket.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
Az unortodoxiáról meg annyit:
Képzeld el, hogy megteszlek Magyarország fő gazdasági vezetőjévé.
Azt a feladatot kapod, hogy termelj ki 4 év alatt 1500 milliárd forintot nekem, szépen bele a zsebembe, és a barátaim és üzletfeleim zsebébe.
Mondd el mi kell ehhez, törvények, intézmények, alkotmánymódosítás, etcetera, azt én intézem, te elötted egy cél lebegjen, az 1500 milliárd kitermelése.
Ja, és törvényes kell legyen az egész.
Nézz utána hogysmint, és várlak a következő kreatív brainstormingon.
Sobri Jóska
Értem az érvelési logikádat, csak a jó kormányzáshoz (és létezik ilyen, nyugatra, északra) morál is kell. Persze politikusi morál, ami abban áll, hogy zsebre teszem a magamét, de a választóim is jól járnak. Nálunk meglesz a politikusi 1500 milliárd, de az ország 10%-as jár csak jól, tehát bukni fognak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
Na most ezt hogy?
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???

Sobri Jóska
Ez úgy lehetséges, hogy a közvélemény-kutatói módszertan ismeri a másodlagos kérdésfeltevés eszközét. Ebben az esetben (ha jól emlékszem, a Medián) már nem pártokra kérdeztek (hiszen az nincsen nekik), hanem az országos pártvezetőkre voltak kiváncsiak miniszterelnöki alkalmasság tekintetében. Bajnai-Orbán-Mesterházy-Vona lett a végeredmény, de BG toronymagasan nyert.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Az unortodoxiáról meg annyit:
Képzeld el, hogy megteszlek Magyarország fő gazdasági vezetőjévé.
Azt a feladatot kapod, hogy termelj ki 4 év alatt 1500 milliárd forintot nekem, szépen bele a zsebembe, és a barátaim és üzletfeleim zsebébe.
Mondd el mi kell ehhez, törvények, intézmények, alkotmánymódosítás, etcetera, azt én intézem, te elötted egy cél lebegjen, az 1500 milliárd kitermelése.
Ja, és törvényes kell legyen az egész.
Nézz utána hogysmint, és várlak a következő kreatív brainstormingon.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Szóval a jövő évi választást már csak az ellenzék cs@szheti el és ők jó úton vannak efelé.Dzsokijuing
Te élsz egy alternatív valóságban, úgy tűnik.
A Fidesz még mindig stabilan vezet a pártok között, a választási rendszer átvariáltsága folytán egy ilyen szavazatmegoszlás majdnem kétharmadot ér (magyarázta el nekem is atapapa nemrég), de a Jobbikkal simán maradhatnak kormányon.
A pénzek ömlenek ki a kampányra, médiumok zsebben, intézmények szintúgy.
Miközben az ellenzék egyre jobban forgácsolódik, semmi valódi választási összefogás, együttműködési kisérlet, csak azok részéről esetleg, akik magukban be se jutnának a Parlamentbe, Gyurcsány, Bajnai még mindig ott sertepertél, ezzel biztosítva a sohaösszenemfogást, Mszp egyelőre Jobbik-nyi szavazóra számíthat, LMP esik darabokra, elárulnád, hogy miről beszélsz???
Mit tudnak elcseszni, mikor közük nincs semmihez?
Sobri Jóska
Egyetlen valódi szám jelent bármit is az összes közvélemény-kutatási adatsorban: 1,1 millió olyan választót mérnek, akinek még nincsen pártja, de biztosan elmennek szavazni jövőre. A körükben Bajnai támogatottsága 90%-os.
Ha az ellenzék felismeri, hogy mi kell az egyfordulós választási győzelemhez, az általad ájultan szemlélt fideszes gazdasági-intézményi és médiahálózat úgy omlik össze, mint a kártyavár. Mert most is az.Dzsokijuing
Na most ezt hogy?
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???

Én nem szemlélek semmit se ájultan, csak el tudom fogadni - a számomra nem tetsző - valóságot is.
A Fidesznek van egy metódusa a győzelemhez.
Ha te lennél a Fidesz, nem ezt tennéd?
Pénz, csatlósok, médiumok, intézmények zsebben.
Én ezt a metódust az ő nézőpontjukból logikusnak minősítem.
Ha mondjuk az lenne a tervük, hogy azzal nyernek választást, hogy miniszterelnöknek jelölnék Győzikét, alkoholtilalmat rendelnének el, valamint visszahoznák a sorkatonaságot, azt meg nem tartanám az ő nézőpontjukból logikusnak és önazonosnak.
Ahogy egy átgondolt, megvalósítható gazdaságpolitikát sem.
Egyszerűen nem passzolna a hatalomgyakorlás magyarországi metódusába.

több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
b]Az Együtt 2014 konkrét tervei:[/b]

Gyurma Pappa
Jó az összegzésed, ebből is kiderül, micsoda csata folyhat a neoliberálisok, az oldszkúl szocik és a progresszív balosok között az Együtt 2014 programíró műhelyében.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 921 — Saturday Night Lights
Nem áll feljebb, a bullshit meg nem Rád vonatkozott, hanem arra, ahogy ez az egész kommunikálva van. Bocs, ha félreérthető volt.

És igazából nem nagyon vigasztal, hogy van pár EU-ország, ahol -0,5%-os recesszió van, ha közben nálunk -2,7% az utolsó negyedéves adat somoskovig
Nem kértem, hogy vígasztaljon (ez vélhetően senkit se vigasztal), csupán egy, a tényeknek nem megfelelő állításodat javítottam ki.
atapapa
Unortodoxia hiányában nagyjából hoznánk a régiós átlagot, Matolcsy kicsit rádobott a hiányra.Dzsokijuing
Ebben egyáltalán nem vagyok biztos, a deficiteljárás miatti szankciók egy régiós államot se fenyegettek annyira, mint minket, az ennek nyomán hozott megszorítások pedig koptatták a GDP-t. A kérdés az, hogy Matolcsy nélkül kikerültünk volna-e korábban a deficiteljárás alól. A válasz: valószínűleg, de annak is meg kellett volna fizetni az árát, csak korábban (lásd a balti államok amputációit 2008 után).

Idén talán véget ér a deficiteljárás, és akkor mehetnek a százmilliárdok 13. havi nyugdíjra. atapapa
Ahhoz végre olyan megállapodást kéne kötni a bankokkal, amit nem szeg meg a kormány rögtön másnap.
A túlzottdeficit-eljárás fennmaradásában azért komoly szerepe volt az unortodoxiának is, lássuk be.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Azért gondolom a cikket faszságnak, amiért a kormánypárti logikát is. Lehet, hogy a faszság kifejezés megtévesztő volt, de akkor legyen helyette szemétség. Erőseb kutya baszik alapon politizálnak, mint ahogy a cikk is feszegeti ezt amikor a hierarchiáról ír. zinedine5
Pontosan. És a cikk is csak ennyit mond.
Nem minősít, csak megállapítja azt is, amit te is.

Ha a kiherélt, kiherélésre váró AB azt mondja tilos a röghöz kötés akkor tilos, egyébként a többi szereplő kussoljon. Mintha a cikk írója tudomást sem venne arról, hogy milyen trükökkel akadályozzák az AB-t.zinedine5
Ez megint tény, hisz nem az ellenzék, a civilek, stb. dolga a kormányzás, hanem a kormányé. Az AB fennhatóságát elfogadják, a többit nem.
Miért is tennék?

Azt is értem, hogy te ezt a helyzetet a kormánypárt helyzetéből nézed, és így logikusnak is tünhet, de nekem mint választónak nem tetszik. zinedine5
Kénytelen vagyok onnan nézni, mert ők alakítják a valóságot.
Nekem, mint választónak sem logikus, de a kormánypárt nem választó, így az ő tetteik, motivációik értelmezéséhez az ő tetteiket és motivációjukat kell vizsgálni. Nem az én vagy a mi vágyainkat.

Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy logikus volt GYF hazudozása, mert végülis nyert, ez volt a nyerő taktika. Beszélhetnénk arról, hogy milyen ügyes ez a Feri mert simán nyert egy választást a logikus döntéseivel, az, hogy közben mi van az országgal, nem számit.zinedine5
Pontosan.
Gyurcsányék stratégiája ott és akkor a nyerő stratégia volt számukra, és logikus is. Az őszödi beszéd pont erről szól, bepillantást enged a hatalomgyakorlás mindennapjaiba, hogy mi a győztes metódus, a nyerő taktika: hazudni éjjel, hazudni nappal. Ez logikus és evidens, mégha számunkra kurvára disszonáns is. De attól még ez a valóság.
És jól mondod, számukra kurvára nem számít, hogy mi van az országgal.
Se Gyurcsánynak, se Bajnainak, se Orbánnak, se Vonának, egyik politikusnak se.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem áll feljebb, a bullshit meg nem Rád vonatkozott, hanem arra, ahogy ez az egész kommunikálva van. Bocs, ha félreérthető volt.

És igazából nem nagyon vigasztal, hogy van pár EU-ország, ahol -0,5%-os recesszió van, ha közben nálunk -2,7% az utolsó negyedéves adat somoskovig
Nem kértem, hogy vígasztaljon (ez vélhetően senkit se vigasztal), csupán egy, a tényeknek nem megfelelő állításodat javítottam ki.
atapapa
Unortodoxia hiányában nagyjából hoznánk a régiós átlagot, Matolcsy kicsit rádobott a hiányra.Dzsokijuing
Ebben egyáltalán nem vagyok biztos, a deficiteljárás miatti szankciók egy régiós államot se fenyegettek annyira, mint minket, az ennek nyomán hozott megszorítások pedig koptatták a GDP-t. A kérdés az, hogy Matolcsy nélkül kikerültünk volna-e korábban a deficiteljárás alól. A válasz: valószínűleg, de annak is meg kellett volna fizetni az árát, csak korábban (lásd a balti államok amputációit 2008 után).

Idén talán véget ér a deficiteljárás, és akkor mehetnek a százmilliárdok 13. havi nyugdíjra.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 031 — Egyéb témák lakó
Az Együtt 2014 konkrét tervei:

1. Adóalkotmány bevezetése. Olyan alkotmány, amely rögzíti az adózás kereteit. Ebben többek közt lefektetnék, hogy adótörvényt évente csak egyszer lehet módosítani.
Ez aranyos, de értelme nem sok van. Tipikus "orbáni" taktikai elem. És ha gond van?

2. Átláthatóbb, programalapú költségvetési tervezés. Régi Költségvetési Tanács visszaállítása.
Ez rendben van, bár sokat a régi sem csinált.

3. Az egykulcsos adórendszer helyett újra progresszív rendszer kell. Meg kell találni a progresszió ideális mértékét, a korábbi hibákból is le kell vonni a tanulságokat. Bevezetnének egy felső adókulcsot a havi bruttó négyszázezer felett keresőknél, (max. másfélszeres marginális adókulccsal) és visszahoznák az adójóváírás rendszerét.
Ez egyik oldalról király, én egyetértek a progresszív adórendszerrel, de az adójóváírás kell a tökömnek.

4. Az Orbán-kormány munkahelyvédelmi akcióterve jó, folytatni kell a munkahelyteremtő járulékcsökkentő intézkedéseket.
Baloldali populizmus. Dehogy jó a munkahelyvédelmi akcióterv. Egy általános, 5%-os szocadó csökkentés, az jó. Ezek a marginális járulékcsökkentések értelmetlenek, és nem érnek célt sem.

5. Sárgalap-rendszer. A hatóságok nem elsőre bírságolnának behajtás jelleggel.
Ez ma is így van, gondolom bővített formába gondolják el.

6. Különadók elvonták a növekedés forrásait, az új kormánynak európai szintre kell csökkentenie az adók mértékét. Ezzel párhuzamosan azonban fontos, hogy a szektorok növeljék a gazdaságot élénkítő aktivitásukat.
Ez is érdekes. Nem merik azt mondani, hogy kivezetik, de azt se, hogy megtartják. Populista-kapitalista-mégseegyikse?

7. A foglalkoztatáspolitika az oktatáspolitikánál kezdődik. A röghöz kötést el kell törölni, csökkenteni kell a szegregációt, pedagógus életpálya-modell szükséges.
Első mondattal egyetértek. A második elejével azért, mert értelmetlen a röghöz kötés, minden szerződést annyit ér, amennyire be lehet tartatni, ezt semennyire sem lehet, szóval értelmetlen. A következő tagmondat kikacsintás a liberálisok felé, a vége meg ha 2014 májusban még kérdés lesz, az baj.

8. Közbeszerzési rendszer átalakítása. Az állam csak úgy köthetne szerződést magáncéggel, hogy a szerződést egyből nyilvánosságra hozza.
Szép, kicsit populista, kicsit liberális, de igazából haszna kevés. Antikorrupció meg minden. Majd megoldják máshogy.

9. Vállalkozástámogatási központ létrehozása, cégalapítás időtartamának lerövidítése, automatikus adóregisztráció.
Ez gyakorlatilag a Fidesz-féle értelmezhetetlen szigorítás eltörlése. Vannak jó elemei a Fidesz megmozdulásnak, de így összeségében felesleges. Az első mondatrésszel nem tudom mit akartak mondani.

10. Pártfinanszírozási reform
Jó, de ez így kevés.

11. Munkanélküli ellátás időtartamának emelése, közmunkaprogram átalakítása, munkaügyi kirendeltségek átalakítása.
Az első no-no, a másodikat nem is nagyon értem, hogy mivé akarják átalakítani, a harmadik meg semmit nem jelent megint csak.

12. Országos lakó- és középület-felújítási program, 12 év alatt 80 ezer munkahely. Értelmiségi fiatalok vidéki letelepedését támogató programok.
Egyetértek, meg kell menteni az építőipart, vállalható. Ez is tetszik

Értékelés (ha már amerikai foci oldalon vagyunk): C-. Több szép dolog, de egy szót nem szóltak az áfacsökkentésről, nincs szó egyéni nyugdíjszámláról, hogy az egészségügy, ez a kettő sokkal fontosabb, mint az itt felsorolt pontok közül bármelyik. A leghasznosabb "hozzászólás" az utolsó.