Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Na most kicsit eltérek a tárgytól, de úgy a hazai költségvetés hányadát teszi ki annak a 300 valahány képviselőnek a fizetése?
Mert itt Tarjánban a PM asszony 2 helyről is kapja a lét. Képviselői juttatás meg PM tisztség is, ami havonta cirka 2 millió. Nem beszélve a szolgálati autókról, parkolásról, benzinről és a többi kiadásról.
És ő csak egy.

Én szívesen kezdeném itt az államadósság csökkentést itt, megfelezve mondjuk mindegyik honatya fizuját.
több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Az a baj, hogy nem csak a világgazdaságban kellene bízni, hanem belül kéne rendet tenni. Illetve lehetne bízni a külső tényezőkben, csak akkor nem kéne szembemenni velük (EU-val "naponta" összerúgni a port, IMF-et kidobni, multikat, bankokat baszogatni), ha már tőlük várjuk a felemelkedést...

Megvolt a felhatalmazás, a támogatottság, de semmit nem tettek, hogy javuljon a helyzet. Ahogy somos is írta, nem nyúltak a kiadási oldalhoz komolyabban...

Az adócsökkentésnél a hiba valóban náluk volt, pedig egy alap közgázos is megmondhatta volna, hogy nem a nagy keresetűek pörgetik fel a keresletet, ha náluk hagynak több pénzt, talán 1-2 ilyet kellett volna Matolcsy helyett megkérdezni...

Jah, meg nem alkotmányt kellett volna tákolni, az ráért volna az utolsó 1-2 évben is... 😛

Tényleg, tud valaki olyan nagy rendszert mondani, amihez komolyabban hozzányúltak és jobb lett? Ezt most komolyan kérdezem, nekem egy se jut eszembe... 😊



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Nem vitatom, hogy nagyon szar szituációt örököltek. A legnagyobb baj, hogy kiadási oldalon komolyan semmihez sem nyúltak hozzá, márpedig anélkül ez az egész unorthodox idiotizmus szart sem ér (az ortodox is pont ennyit érne kb.).

Az IMF érkezésével lenne pont ugyanolyan 3-4 nagyon szar évünk, mint most van, csak a végére, ha végigcsináljuk a kiadáscsökkentő/strukturális reformokat, akkor lenne remény egy normális gazdasági növekedésre és fenntartható államháztartásra. Most mindkettőtől olyan kibaszott messze vagyunk, hogy az borzasztó.

A nagy harc az államadósság ellen pedig oda vezetett, hogy 2 és fél év alatt 80-ról 77%-ra sikerült csökkenteni az adósságot. Bravo. Kicsit sok minden veszett el a harcban a másik oldalon, de ezért a 3%-ért simán megérte szerintem... Ja, nem.

Pl. ez egy tök jó ötlet lenne a tandíjra, leírható az adóból. Csak az államnak mostanában nem tetszenek azok a megoldások, ahol nem megy át rajtuk a pénz.somoskovig
Hidd el, az IMF-fel nem ugyanolyan 3-4 szar évünk lenne, hanem nagyon szar néhány év következne.
De lassan nincs más út Orbánék ördögi körén kívül, én ezért is vagyok kíváncsi a balos pártok konkrét gazdpol elképzeléseire, vélhetően kurvára népszerűtlen dolgokat lesznek kénytelenek ígérni, már ha nem akarják rögtön hitelességi deficittel indítani a kormányzást.


Valóban, csökkenhetett volna jobban is a GDP-arányos államadósság, ám nem árt figyelembe venni a körülményeket, tavaly az EU-ban átlag bő két százalékos növekedés volt ebben a számban...

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Svédeknél 36 százalékos a GDP-arányos államadósság, nálunk 76.
Az első Orbán-kormány 53 százalékkal adta át, átvette 80 felett.


Az IMF-recepttel még soha nem nőttek ki államadósságot, csak keserves szenvedések és áldozatok árán visszaszenvedték.
Orbánék pont azért léptek az unortodoxia útjára, hogy kinőjék: bankadó, egyéb különadó, abból fedezzük az adócsökkentéseket, így nő a háztartásoknál maradt pénz, ez pedig pörgeti végre a belső fogyasztást és a gazdaságot.
Hiba a képletben: a világgazdaság nem nagyon akart konjunktúrába átcsapni, az adócsökkentés érdemben nem azoknál jelentkezett, akik azt el is költötték volna, hanem azoknál, akik inkább megtakarították (ami nem rossz dolog különben, csak itt most nem arra volt szükség).
Végül a kormány minden egyes hülye ötletének megvalósításához a multikat sarcolta, ami aláásta a befektetői bizalmat, majd az ennek hatására is csökkenő gazdaság miatti hiányt újabb ilyen jellegű sarcokkal próbálta pótolni, újabb bizalomvesztés, a kör bezárult.


Orbán nem az államadósság ellen harcol, hanem azért, hogy az államháztartás hiánya ne legyen nagyobb az EU által megengedettnél. Ennek pedig egyik eszköze, hogy nem nő a felvett hitel, illetve annak a költségvetésben (hiányban) jelentkező kamatterhe.
Itt nincs sok választása Orbánnak, hát inkább a dolgok élére áll és egyenesen küzd az államadósság ellen.
A MANYUP-pénz pont hogy nem az államadósság elleni harc volt, azaz csak részben, egyéb tekintetben pedig többszázmilliárdos lazítást jelentett abban az évben.


Én azért vagyok tandíjpárti, hogy azzal párhuzamosabban kevesebbet vonjon el az állam adó formájában az emberektől. De ha az abból megtakarított pénz nem kiadáscsökkentésre megy, nem hagyjuk ott az embereknél, hogy eldöntsék szabadon, mire is költsék, akkor nincs semmi értelme. atapapa
Nem vitatom, hogy nagyon szar szituációt örököltek. A legnagyobb baj, hogy kiadási oldalon komolyan semmihez sem nyúltak hozzá, márpedig anélkül ez az egész unorthodox idiotizmus szart sem ér (az ortodox is pont ennyit érne kb.).

Az IMF érkezésével lenne pont ugyanolyan 3-4 nagyon szar évünk, mint most van, csak a végére, ha végigcsináljuk a kiadáscsökkentő/strukturális reformokat, akkor lenne remény egy normális gazdasági növekedésre és fenntartható államháztartásra. Most mindkettőtől olyan kibaszott messze vagyunk, hogy az borzasztó.

A nagy harc az államadósság ellen pedig oda vezetett, hogy 2 és fél év alatt 80-ról 77%-ra sikerült csökkenteni az adósságot. Bravo. Kicsit sok minden veszett el a harcban a másik oldalon, de ezért a 3%-ért simán megérte szerintem... Ja, nem.

Pl. ez egy tök jó ötlet lenne a tandíjra, leírható az adóból. Csak az államnak mostanában nem tetszenek azok a megoldások, ahol nem megy át rajtuk a pénz.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Az államadósság önmagában nem ördögtől való rossz dolog akármennyire is szeretné annak láttatni a mostani banda. A probléma akkor van, ha egy rossz szerkezetű államháztartásra/gazdaságra nehezedik rá. És itt visszatérhetünk a pár hsz-szel korábbi hasonlatsorhoz, amit Sobrinak írtam válaszként. A lényeg, hoyg történelmi felhatalmazás és történelmi mennyiségű pénz allt rendelkezésre ahhoz, hogy az állam felépítését és a gazdaságot átalakítsák ahhoz, hogy simán kinőjük az adósságot. Ezt a lehetőséget nem csak sikerült eljátszani, de konkrétan mindezt a következő 10-20 év összes kilátásának béka segge alá rángatásával is súlyosbították. Most még lesz egy einstand a jegybanki tartalékból, egy fasza választási költségvetés, rosszabb esetben még 4 év szabad fosztogatás, és aztán a Jóisten irgalmazzon a következő generációnak.somoskovig
Azt egy pillanatig nem vitattam, hogy általában a szűkös lehetőségeiket borzalmasan használják ki. Csak azt mondtam, hogy a szar szerkezetű gazdaságot örökölték, az államadósságot dettó, ennek megváltoztatására pedig nincs sok lehetőségük, mert törleszteni márpedig kell. Nem kell ecsetelned a hibáikat, de az az állításom, hogy ha nem követnék ezeket el (egy részét mondjuk "kötelességük" volt elkövetni a választások érdekében, azaz a klientúra kifizetései és a nyugdíjak miatt), akkor sem tudnának sokat javítani, egy felvett IMF-hitel nem nyújt komoly megoldásokat, a görögöknél sem lett jobb a szitu a tőle. De lehetne sokkal jobb a kormány teljesítménye persze, meg most további évekre veszik el a reményt is, de a remény megtartása sem lenne egyszerű feladat most senkinek.


(Sosem hittem volna, hogy én a kormányt fogom "védeni")

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Svédeknél 36 százalékos a GDP-arányos államadósság, nálunk 76.
Az első Orbán-kormány 53 százalékkal adta át, átvette 80 felett.


Az IMF-recepttel még soha nem nőttek ki államadósságot, csak keserves szenvedések és áldozatok árán visszaszenvedték.
Orbánék pont azért léptek az unortodoxia útjára, hogy kinőjék: bankadó, egyéb különadó, abból fedezzük az adócsökkentéseket, így nő a háztartásoknál maradt pénz, ez pedig pörgeti végre a belső fogyasztást és a gazdaságot.
Hiba a képletben: a világgazdaság nem nagyon akart konjunktúrába átcsapni, az adócsökkentés érdemben nem azoknál jelentkezett, akik azt el is költötték volna, hanem azoknál, akik inkább megtakarították (ami nem rossz dolog különben, csak itt most nem arra volt szükség).
Végül a kormány minden egyes hülye ötletének megvalósításához a multikat sarcolta, ami aláásta a befektetői bizalmat, majd az ennek hatására is csökkenő gazdaság miatti hiányt újabb ilyen jellegű sarcokkal próbálta pótolni, újabb bizalomvesztés, a kör bezárult.


Orbán nem az államadósság ellen harcol, hanem azért, hogy az államháztartás hiánya ne legyen nagyobb az EU által megengedettnél. Ennek pedig egyik eszköze, hogy nem nő a felvett hitel, illetve annak a költségvetésben (hiányban) jelentkező kamatterhe.
Itt nincs sok választása Orbánnak, hát inkább a dolgok élére áll és egyenesen küzd az államadósság ellen.
A MANYUP-pénz pont hogy nem az államadósság elleni harc volt, azaz csak részben, egyéb tekintetben pedig többszázmilliárdos lazítást jelentett abban az évben.


Én azért vagyok tandíjpárti, hogy azzal párhuzamosabban kevesebbet vonjon el az állam adó formájában az emberektől. De ha az abból megtakarított pénz nem kiadáscsökkentésre megy, nem hagyjuk ott az embereknél, hogy eldöntsék szabadon, mire is költsék, akkor nincs semmi értelme.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
A legnagyobb hiba, hogy 10 évre kinyírták és feláldozták a gazdasági növekedést az államadósság törlesztésének teljesen felesleges oltárán. A lenyúlt 3.000 milliárd nyugdíjvagyonból plusz egy, a jelenlegi piaci kamatszinteknél jelentősebb kedvezőbb IMF-hitelből simán lehetett volna olyan növekedési pályát összerakni, amivel ki tudtuk volna nőni az államadósságot. Ehelyett elment a pénz, az államadósság nem csökkent szinte semmit, és jelenleg inkább az uzsorakölcsönt keressük, mert ott csak vissza kell fizetni, egyébként azt csinálunk, amit akarunk. Ja, csak ha mégse megy a fizetés, akkor nagyon csúnyán beverik a pofánkat.

Cserébe van extra magas infláció, recesszió, nulla működőtőke-beáramlás, rekord munkanélküliség (a közmunkásokat hadd ne számoljam bele a munkavállalásba, gereblyézésből még sose lett GDP). Ez pedig nem az államadósság hibája, hanem az elbaszott válaszoké, amit Kusza Szem tábornok a gazdasági problémákra adott. Lehet, hogy nem látta rendesen a gondokat? 😀somoskovig
Az államadósság jelenlegi kezelése a Fidesz hibája, és eléggé el is cseszik, ebben nem is vitatkoztam veled (bár az IMF-hitelt én nem látom ilyen rózsásan. Az viszont kétségtelen, hogy az elmúttnyócév termelte ki ezt a gigantikus adósságot, amivel mint mondtam, egy nagyon jó kormány sem tudna egyhamar mit kezdeni.Rajna
Az államadósság önmagában nem ördögtől való rossz dolog akármennyire is szeretné annak láttatni a mostani banda. A probléma akkor van, ha egy rossz szerkezetű államháztartásra/gazdaságra nehezedik rá. És itt visszatérhetünk a pár hsz-szel korábbi hasonlatsorhoz, amit Sobrinak írtam válaszként. A lényeg, hoyg történelmi felhatalmazás és történelmi mennyiségű pénz allt rendelkezésre ahhoz, hogy az állam felépítését és a gazdaságot átalakítsák ahhoz, hogy simán kinőjük az adósságot. Ezt a lehetőséget nem csak sikerült eljátszani, de konkrétan mindezt a következő 10-20 év összes kilátásának béka segge alá rángatásával is súlyosbították. Most még lesz egy einstand a jegybanki tartalékból, egy fasza választási költségvetés, rosszabb esetben még 4 év szabad fosztogatás, és aztán a Jóisten irgalmazzon a következő generációnak.

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
Azt én értem, hogy a magas államadósság gond, de akkor kérdem én: honnan lesz jobb? Ugyanott áll, mint 2-2,5 éve, pedig már beletették a nyugdíjpénzeinket és folyamatosan az állami kalapba megy a MaNyuP-ak helyett a pénzünk, nálunk a legmagasabb az ÁFA, az egészségügy és a közalkalmazottak kivéreztetve (kivéve a vízfejek, de azokat úgyse fogják bántani, inkább röpül még pár "melós"), privatizálva van minden, amit lehetett, a MALÉV se nyeli a milliárdokat, stb., stb., stb....

Az elvonások már nagyon mennek, most már jöhetnének az előremozgató ötletek, pl. ideje lenne az építőipart valahogy beindítani (nem, pár stadion fölösleges építése nem jó), vagy megnyugtatni valahogy a piaci szereplőket (erre pl. nem jó, hogy október-novemberben beleköpünk mindenki levesébe, majd csak decemberben csinálunk költségvetést)...

Nem, nekem nincs konkrét ötletem, talán ezért is nem vagyok ott és nem is keresek vele havi X00 000 Ft-ot (X>5), de nem is állítom magamról, hogy tudom a válaszokat, én csak a gondokat látom...

"The first step in solving a problem is realizing there is one"



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
A legnagyobb hiba, hogy 10 évre kinyírták és feláldozták a gazdasági növekedést az államadósság törlesztésének teljesen felesleges oltárán. A lenyúlt 3.000 milliárd nyugdíjvagyonból plusz egy, a jelenlegi piaci kamatszinteknél jelentősebb kedvezőbb IMF-hitelből simán lehetett volna olyan növekedési pályát összerakni, amivel ki tudtuk volna nőni az államadósságot. Ehelyett elment a pénz, az államadósság nem csökkent szinte semmit, és jelenleg inkább az uzsorakölcsönt keressük, mert ott csak vissza kell fizetni, egyébként azt csinálunk, amit akarunk. Ja, csak ha mégse megy a fizetés, akkor nagyon csúnyán beverik a pofánkat.

Cserébe van extra magas infláció, recesszió, nulla működőtőke-beáramlás, rekord munkanélküliség (a közmunkásokat hadd ne számoljam bele a munkavállalásba, gereblyézésből még sose lett GDP). Ez pedig nem az államadósság hibája, hanem az elbaszott válaszoké, amit Kusza Szem tábornok a gazdasági problémákra adott. Lehet, hogy nem látta rendesen a gondokat? 😀somoskovig
Az államadósság jelenlegi kezelése a Fidesz hibája, és eléggé el is cseszik, ebben nem is vitatkoztam veled (bár az IMF-hitelt én nem látom ilyen rózsásan. Az viszont kétségtelen, hogy az elmúttnyócév termelte ki ezt a gigantikus adósságot, amivel mint mondtam, egy nagyon jó kormány sem tudna egyhamar mit kezdeni.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Egyébként lassan nincs olyan ország a környékünkön, aki cserlne velünk, mondjuk a jelenlegi életszínvonalat talán Ukrajna meg Románia múlja alul, de utóbbi 5 év múlva annyival lesz előttünk, hogy 23 millió magyar menne oda majd dolgozni. Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.somoskovig
Ez nem igaz, nem áll fényévekkel senki sem előttünk a régióban, bár azért előttünk vannak. Akik tényleg lehagytak minket, azok a szlovénok, de az egy érdekes sztori és hát kicsiben minden könnyebb.Rajna
Hát, ha csak kicsit van előttünk Szlovákia, az is gáz, hány éve voltak éhséglázadások odaát?somoskovig
Épp fel akartam hozni őket 😊 bizonyos szempontból akkor is előttünk voltak, bizonyos szempontból (pl. gigantikus ellátórendszerek, amik az éhséglázadásokat megelőzik) meg előttük. Mégis hozzájuk kell viszonyítanunk, mert nekik vannak hasonló lehetőségeik történelmük, földrajzi helyzetük alapján.

Ahogy te is írtad, makrogazdasági mutatókban bőven megelőznek, Orbánék pont ezen parázták túl magukat. Az államadósság tényleg nem a Fidesz hibája, viszont tényleg komolyat szívnak vele, nyilván lehetne sok mindent jobban csinálni, de különösebben jó helyzetben nem lennénk egy tökéletes kormánnyal sem, amíg 1,5-2x akkora adósságunk van, mint egyes környező országoknak.Rajna
A legnagyobb hiba, hogy 10 évre kinyírták és feláldozták a gazdasági növekedést az államadósság törlesztésének teljesen felesleges oltárán. A lenyúlt 3.000 milliárd nyugdíjvagyonból plusz egy, a jelenlegi piaci kamatszinteknél jelentősebb kedvezőbb IMF-hitelből simán lehetett volna olyan növekedési pályát összerakni, amivel ki tudtuk volna nőni az államadósságot. Ehelyett elment a pénz, az államadósság nem csökkent szinte semmit, és jelenleg inkább az uzsorakölcsönt keressük, mert ott csak vissza kell fizetni, egyébként azt csinálunk, amit akarunk. Ja, csak ha mégse megy a fizetés, akkor nagyon csúnyán beverik a pofánkat.

Cserébe van extra magas infláció, recesszió, nulla működőtőke-beáramlás, rekord munkanélküliség (a közmunkásokat hadd ne számoljam bele a munkavállalásba, gereblyézésből még sose lett GDP). Ez pedig nem az államadósság hibája, hanem az elbaszott válaszoké, amit Kusza Szem tábornok a gazdasági problémákra adott. Lehet, hogy nem látta rendesen a gondokat? 😀

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Egyébként lassan nincs olyan ország a környékünkön, aki cserlne velünk, mondjuk a jelenlegi életszínvonalat talán Ukrajna meg Románia múlja alul, de utóbbi 5 év múlva annyival lesz előttünk, hogy 23 millió magyar menne oda majd dolgozni. Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.somoskovig
Ez nem igaz, nem áll fényévekkel senki sem előttünk a régióban, bár azért előttünk vannak. Akik tényleg lehagytak minket, azok a szlovénok, de az egy érdekes sztori és hát kicsiben minden könnyebb.Rajna
Hát, ha csak kicsit van előttünk Szlovákia, az is gáz, hány éve voltak éhséglázadások odaát?somoskovig
Épp fel akartam hozni őket 😊 bizonyos szempontból akkor is előttünk voltak, bizonyos szempontból (pl. gigantikus ellátórendszerek, amik az éhséglázadásokat megelőzik) meg előttük. Mégis hozzájuk kell viszonyítanunk, mert nekik vannak hasonló lehetőségeik történelmük, földrajzi helyzetük alapján.

Ahogy te is írtad, makrogazdasági mutatókban bőven megelőznek, Orbánék pont ezen parázták túl magukat. Az államadósság tényleg nem a Fidesz hibája, viszont tényleg komolyat szívnak vele, nyilván lehetne sok mindent jobban csinálni, de különösebben jó helyzetben nem lennénk egy tökéletes kormánnyal sem, amíg 1,5-2x akkora adósságunk van, mint egyes környező országoknak.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Egyébként lassan nincs olyan ország a környékünkön, aki cserlne velünk, mondjuk a jelenlegi életszínvonalat talán Ukrajna meg Románia múlja alul, de utóbbi 5 év múlva annyival lesz előttünk, hogy 23 millió magyar menne oda majd dolgozni. Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.somoskovig
Ez nem igaz, nem áll fényévekkel senki sem előttünk a régióban, bár azért előttünk vannak. Akik tényleg lehagytak minket, azok a szlovénok, de az egy érdekes sztori és hát kicsiben minden könnyebb.Rajna
Hát, ha csak kicsit van előttünk Szlovákia, az is gáz, hány éve voltak éhséglázadások odaát?

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.somoskovig
Ezzel nem értek egyet. Majdnem minden téren (gazdaság, egészségügy, stb.) körülbelül hasonló cipőben járnak, mint Magyarország. Tapasztalat.
Annyi a különbség, hogy ők 20 év alatt jutottak el arra a szintre, külön álló államként, mint ahol most MO áll, évek, évtizedek óta.

Egyébként meg nagyon sokat köszönhetnek Csehországnak.
JC6
A makrogazdasági mutatókra bármikor elcserélném a miénket. Márpedig életszínvonal előbb-utóbb abból lesz, nem abból, ha ülünk egymással szemben a homokozóban és az ott talált kutyaszart kenegetjük egymás homlokára.

Egyébként pl. mostanság és 5-6 évvel ezelőtt is gyakran jártam Komarno-ban és Komáromban. Hát, nem mondanám, hogy az 5 év alatt nem vertek ránk 3 kört odaát.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Egyébként lassan nincs olyan ország a környékünkön, aki cserlne velünk, mondjuk a jelenlegi életszínvonalat talán Ukrajna meg Románia múlja alul, de utóbbi 5 év múlva annyival lesz előttünk, hogy 23 millió magyar menne oda majd dolgozni. Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.somoskovig
Ez nem igaz, nem áll fényévekkel senki sem előttünk a régióban, bár azért előttünk vannak. Akik tényleg lehagytak minket, azok a szlovénok, de az egy érdekes sztori és hát kicsiben minden könnyebb.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
A svédeket csak azért írtam, hogy lehet X mennyiségű elvonásból 0,9X mennyiségű szolgáltatást visszaadni, ez nem életszínvonal kérdése. Nálunk az X elvonás megvan, csak mondjuk 0,3X jön vissza a rendszerbe hasznosan, a többi elfolyik, mert szar a szervezeti felépítés, nincs hatékonyság, ellopják, stb. Ez a különbség a gáz, nem az életszínvonal különbsége.

somoskovig
Ha ki kell fizess mondjuk 700 egységet, és van 7000 bevételed, akkor könnyen adsz vissza 90%-ot, de ha csak 1000 a bevételed, akkor 30% ami visszaadható.

Alap példám, hogy ma Magyarországon aki 300ezret visz haza az nem kétszer annyit keres, mint aki 150ezret.
Mert miután mindketten kifizettek minden kötelezőt (feltéve, hogy ugyanannyi ételt vesznek, áramot, benzint fogyasztanak, stb.) az egyiknek marad 10ezre, a másiknak 160ezre.
Ergo tizenhatszor annyit keres, vagyis tizenhatszor annyi pénze marad szórakozásra, félretenni, stb. annak aki 300ezret keres, mint aki 150ezret.
Sobri Jóska
Az állam szempontjából mi a kötelező? A szar rendszer finanszírozása?somoskovig
Hiteltörlesztések, alapszolgáltatások, államháztartás költségei, kötelezettségvállalások.
A szar rendszer finanszírozása, igen, így is mondhatjuk.Sobri Jóska
Ha a nettó 150.000 HUF-ból 140.000 HUF elmegy a kötelezőre, és nem vagy teljesen hülye, akkor változtatsz a kereteken. Kisebb lakásba költözöl, felveszel egy kedvezőbb hitelt, átalakítod a kiadásaidat. Nekünk eddig az elmúlt 20 évben kevés kivételtől eltekintve annyi sikerült, hogy éjszakánként elhordtuk a nagymamától a maradék családi ezüstöt a zaciba (privatizáció), majd az átmenetileg szerzett pénzt elvertük faszságokra (pl. Medgyessy 100 napja), utána a normális kölcsön helyett szereztünk némi lóvét az uzsorásoktól (IMF-megállípodás helyett a jelenlegi piaci finanszírozás giga kamatokkal), majd összeloptuk magunknak a lakótelep összes megtakarítását (nyugdíj-einstand), amit szintén elvertünk faszságokra (pl. MOL-részvények, de az államadósság törlesztése pont ugyanez a kategória). Közben azért minden este a kocsmában költünk piára, cigire is mindig van lóvé, Józsi meg Pisti nálunk lakik, mert szegényeknek nincs hova menniük (itt lehetne sorolni stadionépítéstől a sok ingyenélő eltartásáig sokmindent).

Aztán az egész sztorira az az előremutató megoldási ötletünk van, hogy a gyerek ne járjon iskolába, mert az pénzbe kerül, inkább húzzon dolgozni a Tescoba és adja oda a fizujának 70%-át, akkor majd fasza lesz.

Ha egy ország politikai elitjének összesen ennyi elképzelése van a jövőről, a problémákról és azok megoldásáról, akkor mindenki nagyon szégyellje magát. Az is, aki ott van, meg az is, aki odaszavazta őket és hagyja, hogy előadják ezt a műsort.

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.somoskovig
Ezzel nem értek egyet. Majdnem minden téren (gazdaság, egészségügy, stb.) körülbelül hasonló cipőben járnak, mint Magyarország. Tapasztalat.
Annyi a különbség, hogy ők 20 év alatt jutottak el arra a szintre, külön álló államként, mint ahol most MO áll, évek, évtizedek óta.

Egyébként meg nagyon sokat köszönhetnek Csehországnak.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
A svédeket csak azért írtam, hogy lehet X mennyiségű elvonásból 0,9X mennyiségű szolgáltatást visszaadni, ez nem életszínvonal kérdése. Nálunk az X elvonás megvan, csak mondjuk 0,3X jön vissza a rendszerbe hasznosan, a többi elfolyik, mert szar a szervezeti felépítés, nincs hatékonyság, ellopják, stb. Ez a különbség a gáz, nem az életszínvonal különbsége.

somoskovig
Ha ki kell fizess mondjuk 700 egységet, és van 7000 bevételed, akkor könnyen adsz vissza 90%-ot, de ha csak 1000 a bevételed, akkor 30% ami visszaadható.

Alap példám, hogy ma Magyarországon aki 300ezret visz haza az nem kétszer annyit keres, mint aki 150ezret.
Mert miután mindketten kifizettek minden kötelezőt (feltéve, hogy ugyanannyi ételt vesznek, áramot, benzint fogyasztanak, stb.) az egyiknek marad 10ezre, a másiknak 160ezre.
Ergo tizenhatszor annyit keres, vagyis tizenhatszor annyi pénze marad szórakozásra, félretenni, stb. annak aki 300ezret keres, mint aki 150ezret.
Sobri Jóska
Az állam szempontjából mi a kötelező? A szar rendszer finanszírozása?somoskovig
Hiteltörlesztések, alapszolgáltatások, államháztartás költségei, kötelezettségvállalások.
A szar rendszer finanszírozása, igen, így is mondhatjuk.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
A svédeket csak azért írtam, hogy lehet X mennyiségű elvonásból 0,9X mennyiségű szolgáltatást visszaadni, ez nem életszínvonal kérdése. Nálunk az X elvonás megvan, csak mondjuk 0,3X jön vissza a rendszerbe hasznosan, a többi elfolyik, mert szar a szervezeti felépítés, nincs hatékonyság, ellopják, stb. Ez a különbség a gáz, nem az életszínvonal különbsége.

somoskovig
Ha ki kell fizess mondjuk 700 egységet, és van 7000 bevételed, akkor könnyen adsz vissza 90%-ot, de ha csak 1000 a bevételed, akkor 30% ami visszaadható.

Alap példám, hogy ma Magyarországon aki 300ezret visz haza az nem kétszer annyit keres, mint aki 150ezret.
Mert miután mindketten kifizettek minden kötelezőt (feltéve, hogy ugyanannyi ételt vesznek, áramot, benzint fogyasztanak, stb.) az egyiknek marad 10ezre, a másiknak 160ezre.
Ergo tizenhatszor annyit keres, vagyis tizenhatszor annyi pénze marad szórakozásra, félretenni, stb. annak aki 300ezret keres, mint aki 150ezret.
Sobri Jóska
Az állam szempontjából mi a kötelező? A szar rendszer finanszírozása?

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
A svédeket csak azért írtam, hogy lehet X mennyiségű elvonásból 0,9X mennyiségű szolgáltatást visszaadni, ez nem életszínvonal kérdése. Nálunk az X elvonás megvan, csak mondjuk 0,3X jön vissza a rendszerbe hasznosan, a többi elfolyik, mert szar a szervezeti felépítés, nincs hatékonyság, ellopják, stb. Ez a különbség a gáz, nem az életszínvonal különbsége.

somoskovig
Ha ki kell fizess mondjuk 700 egységet, és van 7000 bevételed, akkor könnyen adsz vissza 90%-ot, de ha csak 1000 a bevételed, akkor 30% ami visszaadható.

Alap példám, hogy ma Magyarországon aki 300ezret visz haza az nem kétszer annyit keres, mint aki 150ezret.
Mert miután mindketten kifizettek minden kötelezőt (feltéve, hogy ugyanannyi ételt vesznek, áramot, benzint fogyasztanak, stb.) az egyiknek marad 10ezre, a másiknak 160ezre.
Ergo tizenhatszor annyit keres, vagyis tizenhatszor annyi pénze marad szórakozásra, félretenni, stb. annak aki 300ezret keres, mint aki 150ezret.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Egyébként lassan nincs olyan ország a környékünkön, aki cserlne velünk, mondjuk a jelenlegi életszínvonalat talán Ukrajna meg Románia múlja alul, de utóbbi 5 év múlva annyival lesz előttünk, hogy 23 millió magyar menne oda majd dolgozni. Szlovákia, akiken 10 évet röhögtünk, a függetlenné válása után 20 évvel fényévekkel van előttünk.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Bár ez egyrészt demagóg, másrészt elég messzire vezet, de a tandíjjal ugyanaz a bajom, mint az összes egyéb állami szolgáltatással, amiért fizetek.

Magyarországon iszonyat magas az össz adóelvonás mértéke, ehhez képest borzasztó gyenge a cserébe kapott szolgáltatás. Svédországban senki nem panaszkodik a magas adóterhelés miatt, cserébe meg lehet nézni, hogy milyen hatékonyan csinálja a dolgait az állam (mellesleg el is tudja dönteni, hogy mibe kell beleszólnia és mibe nem). Pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz az a pillanat, amikor valaki bepereli a magyar államot, mert hónapokat kell várnia egy vizsgálatra mondjuk rák gyanújával, és mire sorra kerül, már mindegy. Pl. fair lenne, hogy ha nekem kell egy csípőprotko, amire 2 évet kell várnom, akkor abban a két évben nem fizetek TB-t.
somoskovig
Ennek is megvannak az okai, és csak az egyik a klientúra kifizetése. Ilyen szar adósságterhekkel nincs túl sok mozgástere a mindenkori kormánynak. Hiába jönne most a tökéletes kormány, akinek nincs klientúrája (hogy került akkor hatalomra?), csak néhány nagyobb rendszert tudna rendbetenni. Lehet, hogy lenne mondjuk okés egészségügy, de az oktatás maradna szar vagy fordítva vagy ki tudja.

Nekem amúgy az agyamra megy, hogy mindig a svédekkel meg hasonlókkal példálózunk, de ezt már elmondtam egyszer. Csoda kéne ahhoz, nem jó kormány, hogy Magyarország úgy nézzen ki, mint a nyugati jóléti államok, ez történelmileg és földrajzilag determinált dolog. A kicsit keletebbre lévőknél meg jobbak vagyunk, ez sem azért van, mert Viktorék vagy előtte Fletóék faszán dolgoztak volna. A visegrádi országokkal, esetleg a horvátokkal, szlovénokkal, románokkal van értelme összehasonlítgatni, mondjuk a legtöbb téren velük szemben is hátrányban vagyunk, de ott sem sokkal jobb az egészségügy vagy az oktatás helyzete, csak kicsivel (nem véletlenül van teli az egész angolszász világ polákokkal). Hozzájuk kéne ismét felzárkózni és esetleg szép lassan lehagyni őket, nem a svéd, német, amerikai helyzetre hivatkozni, mert akkor joggal hivatkozhatna Viktor is Szíriára mondjuk.Rajna
A svédeket csak azért írtam, hogy lehet X mennyiségű elvonásból 0,9X mennyiségű szolgáltatást visszaadni, ez nem életszínvonal kérdése. Nálunk az X elvonás megvan, csak mondjuk 0,3X jön vissza a rendszerbe hasznosan, a többi elfolyik, mert szar a szervezeti felépítés, nincs hatékonyság, ellopják, stb. Ez a különbség a gáz, nem az életszínvonal különbsége.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Ha megis lesz valtozas a tuntetesek hatasara akkor Sobri koltozik?😊Toca
Hidd el, lehet bármilyen változás, nekem nem kell költöznöm.

FVSZ 162. szabály: Még a legrosszabb időkben is, valaki profitot termel. 😉

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Bár ez egyrészt demagóg, másrészt elég messzire vezet, de a tandíjjal ugyanaz a bajom, mint az összes egyéb állami szolgáltatással, amiért fizetek.

Magyarországon iszonyat magas az össz adóelvonás mértéke, ehhez képest borzasztó gyenge a cserébe kapott szolgáltatás. Svédországban senki nem panaszkodik a magas adóterhelés miatt, cserébe meg lehet nézni, hogy milyen hatékonyan csinálja a dolgait az állam (mellesleg el is tudja dönteni, hogy mibe kell beleszólnia és mibe nem). Pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz az a pillanat, amikor valaki bepereli a magyar államot, mert hónapokat kell várnia egy vizsgálatra mondjuk rák gyanújával, és mire sorra kerül, már mindegy. Pl. fair lenne, hogy ha nekem kell egy csípőprotko, amire 2 évet kell várnom, akkor abban a két évben nem fizetek TB-t.
somoskovig
Ennek is megvannak az okai, és csak az egyik a klientúra kifizetése. Ilyen szar adósságterhekkel nincs túl sok mozgástere a mindenkori kormánynak. Hiába jönne most a tökéletes kormány, akinek nincs klientúrája (hogy került akkor hatalomra?), csak néhány nagyobb rendszert tudna rendbetenni. Lehet, hogy lenne mondjuk okés egészségügy, de az oktatás maradna szar vagy fordítva vagy ki tudja.

Nekem amúgy az agyamra megy, hogy mindig a svédekkel meg hasonlókkal példálózunk, de ezt már elmondtam egyszer. Csoda kéne ahhoz, nem jó kormány, hogy Magyarország úgy nézzen ki, mint a nyugati jóléti államok, ez történelmileg és földrajzilag determinált dolog. A kicsit keletebbre lévőknél meg jobbak vagyunk, ez sem azért van, mert Viktorék vagy előtte Fletóék faszán dolgoztak volna. A visegrádi országokkal, esetleg a horvátokkal, szlovénokkal, románokkal van értelme összehasonlítgatni, mondjuk a legtöbb téren velük szemben is hátrányban vagyunk, de ott sem sokkal jobb az egészségügy vagy az oktatás helyzete, csak kicsivel (nem véletlenül van teli az egész angolszász világ polákokkal). Hozzájuk kéne ismét felzárkózni és esetleg szép lassan lehagyni őket, nem a svéd, német, amerikai helyzetre hivatkozni, mert akkor joggal hivatkozhatna Viktor is Szíriára mondjuk.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Bár ez egyrészt demagóg, másrészt elég messzire vezet, de a tandíjjal ugyanaz a bajom, mint az összes egyéb állami szolgáltatással, amiért fizetek.

Magyarországon iszonyat magas az össz adóelvonás mértéke, ehhez képest borzasztó gyenge a cserébe kapott szolgáltatás. Svédországban senki nem panaszkodik a magas adóterhelés miatt, cserébe meg lehet nézni, hogy milyen hatékonyan csinálja a dolgait az állam (mellesleg el is tudja dönteni, hogy mibe kell beleszólnia és mibe nem). Pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy mikor lesz az a pillanat, amikor valaki bepereli a magyar államot, mert hónapokat kell várnia egy vizsgálatra mondjuk rák gyanújával, és mire sorra kerül, már mindegy. Pl. fair lenne, hogy ha nekem kell egy csípőprotko, amire 2 évet kell várnom, akkor abban a két évben nem fizetek TB-t.

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 109 — SB 50 Champion @ Grund
És most akkor mondjatok egy olyan területet amibe ugyanígy nem kotortak bele hátulról válligérő gumikesztyűvel? Tudom, hogy fontos, de ha mindenhol ánusztágítás van, mért éppen ez ami leveri a villanyt?sutianap
Egyrészt szerintem lassan telik be a pohár, másrészt egy olyan réteget (a fiatal, még a politikába nem belefáradt embereket) sikerült megijeszteni, akik nem félnek visszaszólni...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!