Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
 magyarnarancs.hu/narancsblog/lehet-nem-politizalni-82558Amadeus91
Szórakoztató ez a zsigeri mocskolódás, a nagy vagdalkozásban olyan baromságokat is leírnak, mint pl. hogy az LMP programjáról semmit nem lehetett tudni azon kívül hogy ari és zöld, holott mindig is határozott véleményük volt, más kérdés, hogy a többség valóban nem a program miatt szavazott rájuk.

Az is nyilvánvaló, hogy a média balfele (amelyet az LMP bázisa hitelesnek tart a másikkal ellentétben) most kígyót-békát köp rájuk, miután kis akadályt görgettek Bajnai és potenciálisan az MSZP és Gyurcsány újrakoronázásába. Az is fasza hozzáállás, hogy aki demokrata, az Bajnaival tart, ez legalább annyira demokratikus, mint a NER.Rajna
te milyen Gyurcsány újrakoronázásról beszélsz?Amadeus91
Hát a DK erősen hajlik arra, hogy Bajnaiékkal tartson, persze nem biztos, hogy beveszik őket, de valószínű, ezért írtam a potenciálisan szót. Ha Bajnai nyer, a DK is a nyertesek közt lesz tehát valószínűleg. Ez azt hittem nyilvánvaló.Rajna
Ettől ez még egy igazi hatásvadász kifejezés.
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 magyarnarancs.hu/narancsblog/lehet-nem-politizalni-82558Amadeus91
Szórakoztató ez a zsigeri mocskolódás, a nagy vagdalkozásban olyan baromságokat is leírnak, mint pl. hogy az LMP programjáról semmit nem lehetett tudni azon kívül hogy ari és zöld, holott mindig is határozott véleményük volt, más kérdés, hogy a többség valóban nem a program miatt szavazott rájuk.

Az is nyilvánvaló, hogy a média balfele (amelyet az LMP bázisa hitelesnek tart a másikkal ellentétben) most kígyót-békát köp rájuk, miután kis akadályt görgettek Bajnai és potenciálisan az MSZP és Gyurcsány újrakoronázásába. Az is fasza hozzáállás, hogy aki demokrata, az Bajnaival tart, ez legalább annyira demokratikus, mint a NER.Rajna
te milyen Gyurcsány újrakoronázásról beszélsz?Amadeus91
Hát a DK erősen hajlik arra, hogy Bajnaiékkal tartson, persze nem biztos, hogy beveszik őket, de valószínű, ezért írtam a potenciálisan szót. Ha Bajnai nyer, a DK is a nyertesek közt lesz tehát valószínűleg. Ez azt hittem nyilvánvaló.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Kérdés hogy az LMP hajlandó-e értük tenni néhány lépést jobbra (középre). Ez a döntés is talán egy ilyen "lépés" volt. atapapa
Pont ebben bízok én is.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
... atapapa
Szerintem pont emiatt a győztes mindent visz logika miatt, nem lesz olyan tarolás, mint volt 2010ben, hogy 173 egyéniben Fideszes nyert. Lesz jópár "független", mszp-s, jobbikos, ügyes szervezkedéssel, nagyágyúk indításával, sok körzet eleve feladásával , másokra ráerősítéssel szednek el egyéni körzeteket a Fidesztől. Ami azt eredményezi, hogy a szorosabb listás szavazás miatt nem megy olyan könnyen a 40%-al tuti nyerés, mint vélelmezed.
Sobri Jóska
Szerintem ilyen "erőátcsoportosítások" néhány százalék pluszt hozhatnak csak. A nagyágyúk biztosan nagyobb arányban mérettetik meg magukat, mert kevesebb hely lesz biztosítva listáról (meg egyáltalán képviselő is sokkal kevesebb lesz), ez érdekes lesz majd.

Az előfordulhat, hogy 2014-re a szocik és Bajnai összebútoroznak, és ha ketten együtt hoznak egy 30-35%-t, akkor biztos hogy koalíciós kormány lesz (ők és az LMP vagy a Fidesz valakivel). De messze van ez még.


 magyarnarancs.hu/narancsblog/lehet-nem-politizalni-82558Amadeus91
Szórakoztató ez a zsigeri mocskolódás, a nagy vagdalkozásban olyan baromságokat is leírnak, mint pl. hogy az LMP programjáról semmit nem lehetett tudni azon kívül hogy ari és zöld, holott mindig is határozott véleményük volt, más kérdés, hogy a többség valóban nem a program miatt szavazott rájuk.
Rajna
A legkonkrétabb programja nekik és a Jobbiknak volt.
Ezzel most biztos vesztenek szavazatot balról, de jelenleg nem a baloldalon van üresedés, hanem az egykori fidesz-szavazók keresnek új pártot.
Kérdés hogy az LMP hajlandó-e értük tenni néhány lépést jobbra (középre). Ez a döntés is talán egy ilyen "lépés" volt.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
 magyarnarancs.hu/narancsblog/lehet-nem-politizalni-82558Amadeus91
Szórakoztató ez a zsigeri mocskolódás, a nagy vagdalkozásban olyan baromságokat is leírnak, mint pl. hogy az LMP programjáról semmit nem lehetett tudni azon kívül hogy ari és zöld, holott mindig is határozott véleményük volt, más kérdés, hogy a többség valóban nem a program miatt szavazott rájuk.

Az is nyilvánvaló, hogy a média balfele (amelyet az LMP bázisa hitelesnek tart a másikkal ellentétben) most kígyót-békát köp rájuk, miután kis akadályt görgettek Bajnai és potenciálisan az MSZP és Gyurcsány újrakoronázásába. Az is fasza hozzáállás, hogy aki demokrata, az Bajnaival tart, ez legalább annyira demokratikus, mint a NER.Rajna
te milyen Gyurcsány újrakoronázásról beszélsz?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
 magyarnarancs.hu/narancsblog/lehet-nem-politizalni-82558Amadeus91
Szórakoztató ez a zsigeri mocskolódás, a nagy vagdalkozásban olyan baromságokat is leírnak, mint pl. hogy az LMP programjáról semmit nem lehetett tudni azon kívül hogy ari és zöld, holott mindig is határozott véleményük volt, más kérdés, hogy a többség valóban nem a program miatt szavazott rájuk.

Az is nyilvánvaló, hogy a média balfele (amelyet az LMP bázisa hitelesnek tart a másikkal ellentétben) most kígyót-békát köp rájuk, miután kis akadályt görgettek Bajnai és potenciálisan az MSZP és Gyurcsány újrakoronázásába. Az is fasza hozzáállás, hogy aki demokrata, az Bajnaival tart, ez legalább annyira demokratikus, mint a NER.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
... atapapa
Szerintem pont emiatt a győztes mindent visz logika miatt, nem lesz olyan tarolás, mint volt 2010ben, hogy 173 egyéniben Fideszes nyert. Lesz jópár "független", mszp-s, jobbikos, ügyes szervezkedéssel, nagyágyúk indításával, sok körzet eleve feladásával , másokra ráerősítéssel szednek el egyéni körzeteket a Fidesztől. Ami azt eredményezi, hogy a szorosabb listás szavazás miatt nem megy olyan könnyen a 40%-al tuti nyerés, mint vélelmezed.

Ez meg telitalálat.
 varanus.blog.hu/2012/11/18/csao_lmp

Persze biztos lesznek akiknek pont ettől az illogukus, mindenkiellenes hozzáállástól lesz szimpatikus a párt, csak minden ilyenre jut 10 másik, aki nem ennyire tudatos, és csak azt látja, amit ma délután hallottam: "ezek is csak olyan szarháziak, mint az SZDSZ volt, és csak magukkal törődnek, nem normálisak".Sobri Jóska
Az első ponttal egyetértek, szerintem sem fognak tudni a fideszes nímandok hagyományosan balos körzeteket hozni egy-egy prominens MSZP-ssel szemben, szóval nem lesz akkora tarolás.

Az LMP döntése szerintem meg nem illogikus. Egyrészt rengetegen utálják Bajnait és az MSZP-t (valsz többen is, mint Orbánt), márpedig ebből a rétegből aki nem jobbikos vagy fideszes, azaz nem tetszik neki a jelenlegi felállás és nem zsidóvéren nevelgetik az most örül. Én is ilyesmi lennék pl., és az LMP-nek ez ügyesen menedzselve (itt lehetnek problémák) simán jelentheti az 5%-ot, ami atúléléshez szükséges.

Egy önálló 5% nagyságrendekkel jobb nekik, mintha kormányra kerülnének Bajnaiék farvizén, kapnának egy vagy két tárcát, esetleg lenne önálló frakciójuk 5 emberrel, aki folyamatosan a kormánnyal szavaz. Ez a biztos halál 2018-ra. Ha viszont magukban bejutnak, 2018-ra valós alternatívák is lehetnek, de még akkor is több erre az esély, ha nem jutnak be, de nem is állnak be Bajnaiékhoz, ami a tuti eltűnés (KDNP, FKGP, SZDSZ, MDF aki eddig ezt meghúzta, mind remekül áll).

Ez a stratégiai rész, de azt sem érdemes elfelejteni, hogy a párt neve eleve mutatja, hogy elvileg nem tömbökben, polgárháborús szitukban és hatalmi játszmákban akarnak gondolkodni, hanem önálló értékekben, amik vagy tetszenek a szavazóknak vagy nem. Másrészt meg a Gyurcsány-Bajnai tengely ellenében jöttek létre eleve, 180 fokos fordulatot venni 3 évvel az alapítás után nem épp elegáns, meg azért néhányakban dolgozik is az ellenérzés magától is, elegancia ide vagy oda.

Nem is értem, akik most bye-bye LMP-t, meg LMP=SZDSZ-t írnak (a magyar net nagy része, meglepő módon az Index a kivétel a jobbos portálokon kívül), mit mondanának akkor, ha beállnának Bajnai és potenciálisan az MSZP meg Gyurcsány mellé/mögé. Akkor nulla esélyük maradna életben maradni, és pontosan az SZDSZ magatartását utánoznák le, ha a hatalomba kerülésről/országrontó fasiszták elleni harcról van szó, az eredeti ellenség barát is lehet.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
 magyarnarancs.hu/narancsblog/lehet-nem-politizalni-82558

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
... atapapa
Szerintem pont emiatt a győztes mindent visz logika miatt, nem lesz olyan tarolás, mint volt 2010ben, hogy 173 egyéniben Fideszes nyert. Lesz jópár "független", mszp-s, jobbikos, ügyes szervezkedéssel, nagyágyúk indításával, sok körzet eleve feladásával , másokra ráerősítéssel szednek el egyéni körzeteket a Fidesztől. Ami azt eredményezi, hogy a szorosabb listás szavazás miatt nem megy olyan könnyen a 40%-al tuti nyerés, mint vélelmezed.

Ez meg telitalálat.
 varanus.blog.hu/2012/11/18/csao_lmp

Persze biztos lesznek akiknek pont ettől az illogukus, mindenkiellenes hozzáállástól lesz szimpatikus a párt, csak minden ilyenre jut 10 másik, aki nem ennyire tudatos, és csak azt látja, amit ma délután hallottam: "ezek is csak olyan szarháziak, mint az SZDSZ volt, és csak magukkal törődnek, nem normálisak".

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
 hvg.hu/itthon/20121118_plagiumgyanu_Semjen

Semjén is plagizált (?)

getting better 'n' better


criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
Nem kérdés, melyik is időszerűbb. Azért vettem elő őket, hogy lásd, felesleges ezt a kérdést hetente megfogalmaznod lassan egy éve. Ez egy létező, nem egyszeri jelenség, bármennyire is érthetetlen a te nézőpontodból.
(Én speciel azt se értettem a saját nézőpontomból, hogy az állampárt hogy a picsába tudott 4 év pauza után egyedül 50%-t szerezni, mégis ez történt).
atapapa
Aprócska túlzásba estél.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Csak hogy tiszta legyen, szerintem már leírtam itt is és egy pár hozzászóásban is jeleztem, én nem az Mszp-re szavaztam 2010-ben.
zinedine5
Biztos. De nem olvastam tőled még soha azt a kérdést, hogy milyen észérv alapján szavazott 1 millió ember 2010-ben az MSZP-re? 😊atapapa
Szeretem amikor ezzel jön valaki. Azt sem értettem, ezt sem értem, de jelenleg ez a kérdés kicsit időszerűbb.
zinedine5
Nem kérdés, melyik is időszerűbb. Azért vettem elő őket, hogy lásd, felesleges ezt a kérdést hetente megfogalmaznod lassan egy éve. Ez egy létező, nem egyszeri jelenség, bármennyire is érthetetlen a te nézőpontodból.
(Én speciel azt se értettem a saját nézőpontomból, hogy az állampárt hogy a picsába tudott 4 év pauza után egyedül 50%-t szerezni, mégis ez történt).


Honnan tudjam?
Te tudod hány egyéni körzetet visz a Fidesz vagy a Jobbik?
És azt, hány százalékot kap az MSZP vagy az LMP?
Mert ha igen, akkor felesleges a szájtépés, az egész hercehurca, mondd meg, oszt jónapot.
Sobri Jóska
Az országos támogatottsággal számolva elég jól lebontható, hogy egy párt hány helyen nyerhet egyéniben. Lásd, fidesz, 2010: kapott listán 52%-t, a 176 egyéni körzetben 1 kivételével mindet megnyerte volna a mostani rendszerben. Mivel volt 2. forduló, így két helyen fordulhatott az arány.

Hevesben vagy Borsodban a szavazatok 45%t kapta a fidesz, Hevesben 24%-t a Jobbik, 21%-t az MSZP, Borsodban 27-t a jobbik, 19-t a szocik. listán. Egyéniben ez mire volt elég? Mindegyik hevesi és borsodi választókörzetben az első helyen végzett a fideszes.
Volt ahol 39%-t kapott, a jobbikos meg a szoci 28-28-t, de egyfordulós egyéniben aki nem végez az élen, az olyan, mintha el se indult volna.
kétfordulósban esetleg haverkodhatnak az alulmaradt pártok a második körre, egy helyen így fordított a független a jobbik visszalépésével, de most egy forduló lesz.
A modelled szerinti két 20%-os párt nem tud 46 helyen megverni egy 40%-os pártot.
Egy 40%-os párt rögtön viszi a választást, ha a második legerősebb párt csak 30%-os.


A belinkelt táblázat első oldala rögtön lemodellezi az országos összeredményt a 13. és 14. sorban, felesleges szöszölni a másik két lappal.

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 066 — #NoStress
Olyan táblázatra gondoltam, amelyben csak úgy nyerhet a Fidesz, hogy a kormányalakításhoz ne legyen szüksége a Jobbikra.

Beírtam a te táblázatodba egy 40% (Fidesz)-20%(Mszp)-20%(Jobbik)-10%(LMP)-10%(egyéb) szavazatarányt, beállítgattam az egyénibe 60 Fidesz győzelmet, 30 Mszpt, 16 Jobbikot, és máris kijött:
Fidesz 95 képviselő
Mszp 53
Jobbik 39
LMP 12
Vagyis simán kijöhet egy Fidesz-Jobbik kormány, teljesen standard módon.
(Szerintem te csak a piros sort állítgattad, és fixnek vetted az enyéni körzeteket a táblázatból.)Sobri Jóska
Ha a fidesznek országosan úgy van 40%-a, hogy az öt követő legjobb pártnak max 20%-a van, akkor csak nagyon szélsőséges (teljesen életszerűtlen) területi szavazatmegoszlás esetén nem nyeri meg a fidesz a legtöbb egyéni körzetet.

Főleg úgy, hogy a körzethatárok nagyobbak lettek több szavazóval, a "szélsőséges gócpontok" jobban feloldódnak majd.

Különben is, ha a Jobbiknak és az MSZP-nek is 20-20%-t adsz, hogy jött ki neked, hogy az egyik párt ugyanakkora támogatottsággal 30 egyéni körzetben, a másik meg 16-ban győz? atapapa
Honnan tudjam?
Te tudod hány egyéni körzetet visz a Fidesz vagy a Jobbik?
És azt, hány százalékot kap az MSZP vagy az LMP?
Mert ha igen, akkor felesleges a szájtépés, az egész hercehurca, mondd meg, oszt jónapot.
Én beírtam az elsőnek eszembejutó tippjeimet, a jelenlegi támogatottságokkal kb. összhangban, és ez jött ki.
Azt hittem azért adod ezt a táblázatot, hogy ebből kiderüljön az, hogy kizárt, hogyha a Fidesz nyer, akkor kelljen a Jobbik a kormányalakításhoz. Nem derült ki, ennyi.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
Csak hogy tiszta legyen, szerintem már leírtam itt is és egy pár hozzászóásban is jeleztem, én nem az Mszp-re szavaztam 2010-ben.
zinedine5
Biztos. De nem olvastam tőled még soha azt a kérdést, hogy milyen észérv alapján szavazott 1 millió ember 2010-ben az MSZP-re? 😊atapapa
Szeretem amikor ezzel jön valaki. Azt sem értettem, ezt sem értem, de jelenleg ez a kérdés kicsit időszerűbb.
több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Ettől eltekintve megértem a felháborodásodat, bárki csinálja bármelyiket, bicskanyitogató. Nagyon boldog lennék, ha egyszer kihalnának az ilyen mechanizmusok,irtsa ki azt bármilyen színezetű politikus. atapapa
Naiv, minden alapot nélkülöző remény volt, de én ezt vártam volna a Fidesz 2/3-tól, hogy megmutassák, hogy másképpen is lehet ezt csinálni. Lehet mondani, hogy a hatalom és politika már csak ilyen, és miután megszavazták a zemberek egy szót se többet. Ha valamikor, akkor itt lett volna rá lehetőség, amit alaposan sikerült elszúrni.

DoM
Engem 2014 annyira nem foglalkoztat, 2013-at kellene valahogy túlélni.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 164 — vaccpáör fan
Ettől eltekintve megértem a felháborodásodat, bárki csinálja bármelyiket, bicskanyitogató. Nagyon boldog lennék, ha egyszer kihalnának az ilyen mechanizmusok,irtsa ki azt bármilyen színezetű politikus. atapapa
Naiv, minden alapot nélkülöző remény volt, de én ezt vártam volna a Fidesz 2/3-tól, hogy megmutassák, hogy másképpen is lehet ezt csinálni. Lehet mondani, hogy a hatalom és politika már csak ilyen, és miután megszavazták a zemberek egy szót se többet. Ha valamikor, akkor itt lett volna rá lehetőség, amit alaposan sikerült elszúrni.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Persze, csak nem mindegy, hogy kapsz-e erre 1-2 milliárdot az "államtól", vagy saját zsebből kell kicsengetni.somoskovig
Na, akkor mégse a törvénnyel van a gond.
BTW mikor eszméltél politikailag? Pártközeli alapítványok, "civil"szervezetek már a tocsikpénzből is kaptak annak idején 😊
Az ilyen függetlenként támogatjuk a pártot tipikus balos találmány itthon, még ha a fidesz is fejlesztette tökélyre.
Ez inkább pártfinanszírozási, korrupciós kérdés, mint az, hogy ki hol reklámozhat.

Csak hogy tiszta legyen, szerintem már leírtam itt is és egy pár hozzászóásban is jeleztem, én nem az Mszp-re szavaztam 2010-ben.
zinedine5
Biztos. De nem olvastam tőled még soha azt a kérdést, hogy milyen észérv alapján szavazott 1 millió ember 2010-ben az MSZP-re? 😊atapapa
Nem vagyok teljesen naiv nyilván, csak ez megint a medencébe pisálás a trambulinról esete. Kinevezzük a saját emberkénket egy állami pénzekről döntő szervezet élére, aki aztán leosztja a pénzt a saját szervezetének, amit aztán meglepő módon Fidesz-kommunikációra költenek, mindenképpen pofátlanabb, mint a Tocsik, Strabag, BKV és társaiból kinyúlt lóvé. Valószínűleg az "államháztartási mérleg" nem lehet nagyon eltérő a két modell között, csak a stílus...somoskovig
És, mi a jobb? Amit teljesen legálisan, de pofátlanul csinál a fidesz, vagy amit fű alatt, bűncselekményekkel kikövezve csináltak a szocik (meg vélhetően a fidesz is)?
Előbbiről rögtön értesülsz, utóbbiról meg csak a vádirat fogalmazásakor. Ha egyáltalán lebukik bárki is.

Amúgy meg a társadalmi szervezeteknek korábban is volt parlamenti bizottsága, ami osztotta a lovét önálló hatáskörben, szép summák mentek pártközeli szerveknek azon a csatornán. A Zuschlag-ügy is részben civil szervezetekbe történő pénzpumpálásról szólt, csak Cusi túl éhes volt és nem papírozott valami jól (de legalább elvitte egyedül a balhét és nem rántott magával senkit).

Ettől eltekintve megértem a felháborodásodat, bárki csinálja bármelyiket, bicskanyitogató. Nagyon boldog lennék, ha egyszer kihalnának az ilyen mechanizmusok,irtsa ki azt bármilyen színezetű politikus.

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Mile lett a frackióvezető. Ő a szürke eminenciás definíciója, bár Jávor sem volt egy karizmatikus vezér. Az ilyen húzásokkal kicsit mellélő sztem a párt.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Persze, csak nem mindegy, hogy kapsz-e erre 1-2 milliárdot az "államtól", vagy saját zsebből kell kicsengetni.somoskovig
Na, akkor mégse a törvénnyel van a gond.
BTW mikor eszméltél politikailag? Pártközeli alapítványok, "civil"szervezetek már a tocsikpénzből is kaptak annak idején 😊
Az ilyen függetlenként támogatjuk a pártot tipikus balos találmány itthon, még ha a fidesz is fejlesztette tökélyre.
Ez inkább pártfinanszírozási, korrupciós kérdés, mint az, hogy ki hol reklámozhat.

Csak hogy tiszta legyen, szerintem már leírtam itt is és egy pár hozzászóásban is jeleztem, én nem az Mszp-re szavaztam 2010-ben.
zinedine5
Biztos. De nem olvastam tőled még soha azt a kérdést, hogy milyen észérv alapján szavazott 1 millió ember 2010-ben az MSZP-re? 😊atapapa
Nem vagyok teljesen naiv nyilván, csak ez megint a medencébe pisálás a trambulinról esete. Kinevezzük a saját emberkénket egy állami pénzekről döntő szervezet élére, aki aztán leosztja a pénzt a saját szervezetének, amit aztán meglepő módon Fidesz-kommunikációra költenek, mindenképpen pofátlanabb, mint a Tocsik, Strabag, BKV és társaiból kinyúlt lóvé. Valószínűleg az "államháztartási mérleg" nem lehet nagyon eltérő a két modell között, csak a stílus...

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Persze, csak nem mindegy, hogy kapsz-e erre 1-2 milliárdot az "államtól", vagy saját zsebből kell kicsengetni.somoskovig
Na, akkor mégse a törvénnyel van a gond.
BTW mikor eszméltél politikailag? Pártközeli alapítványok, "civil"szervezetek már a tocsikpénzből is kaptak annak idején 😊
Az ilyen függetlenként támogatjuk a pártot tipikus balos találmány itthon, még ha a fidesz is fejlesztette tökélyre.
Ez inkább pártfinanszírozási, korrupciós kérdés, mint az, hogy ki hol reklámozhat.

Csak hogy tiszta legyen, szerintem már leírtam itt is és egy pár hozzászóásban is jeleztem, én nem az Mszp-re szavaztam 2010-ben.
zinedine5
Biztos. De nem olvastam tőled még soha azt a kérdést, hogy milyen észérv alapján szavazott 1 millió ember 2010-ben az MSZP-re? 😊

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Persze, csak nem mindegy, hogy kapsz-e erre 1-2 milliárdot az "államtól", vagy saját zsebből kell kicsengetni.somoskovig
Ez ugyan igaz, de a finanszírozási egyenlőtlenségek kb. ugyanígy meglennének a régi törvénynél is. És azt azért irreális elvárni a mindenkori hatalomban lévő párttól, hogy ezen változtasson, hacsak nem így, a saját javára.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
A nemzeti mázat meg arra írtam, hogy valaki mondjon észérvet, hogy miért van Viktroénak a mai napig 1,5 millió szvazójuk. Tudom, hogy nem csak az észérv számít a választásnál (Ferencünknek, akkor 0 szavazója kéne, hogy legyen), viszont én olyat hallottam volna szivesen.
zinedine5
Érdekes témát feszegetsz, így megkérdem: Te miért szavaztál a "nyócév" után 2010-ben másik egymillió emberrel együtt az MSZP-re? 😊
atapapa
Csak hogy tiszta legyen, szerintem már leírtam itt is és egy pár hozzászóásban is jeleztem, én nem az Mszp-re szavaztam 2010-ben.

A nemzeti mázat meg arra írtam, hogy valaki mondjon észérvet, hogy miért van Viktroénak a mai napig 1,5 millió szvazójuk. Tudom, hogy nem csak az észérv számít a választásnál (Ferencünknek, akkor 0 szavazója kéne, hogy legyen), viszont én olyat hallottam volna szivesen.zinedine5
Miért NE lenne? Elég sok ember van, aki konstans arra szavaz akire mindig. Több ilyen embert ismerek, persze nem mind fidesz, de mindegyik olyan, hogy amióta az eszemet tudom ugyanarra szavaz, és issza a szavát a kedvencének teljesen függetlenül attól, hogy az tönkrevágta-e az országot vagy nem.fetomy
És ez szerinted észérv.
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
 vastagbor.blog.hu/2012/11/18/magyarorszag_2012-ben_egy_kepen?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_11_18&utm_campaign=index

Na, erről pofáztam, amikor pár napja fejtegettem, hogy milyen fasza lesz a ker.tévéken a szigorúan civil felvilágosító/tájékoztató hirdetésáradat a kampány alatt.somoskovig
Egy ilyet szerintem nehéz nem politikai reklámnak titulálni.
Ha mégis engednek ilyet a kertévékben, semmi se tarthatja vissza az ellenzéki pártokat attól, hogy "civil" szervezeteken keresztül hasonlót műveljenek.

De a végső véleményalkotással várok addig, amíg az új törvény el lesz fogadva "egyben". Próbáltam korábban átolvasni, de jelenleg fogalmam sincs hogy mennyire bombázzák szét az eredeti javaslatot. atapapa
Persze, csak nem mindegy, hogy kapsz-e erre 1-2 milliárdot az "államtól", vagy saját zsebből kell kicsengetni.

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
 vastagbor.blog.hu/2012/11/18/magyarorszag_2012-ben_egy_kepen?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_11_18&utm_campaign=index

Na, erről pofáztam, amikor pár napja fejtegettem, hogy milyen fasza lesz a ker.tévéken a szigorúan civil felvilágosító/tájékoztató hirdetésáradat a kampány alatt.somoskovig
Egy ilyet szerintem nehéz nem politikai reklámnak titulálni.
Ha mégis engednek ilyet a kertévékben, semmi se tarthatja vissza az ellenzéki pártokat attól, hogy "civil" szervezeteken keresztül hasonlót műveljenek.

De a végső véleményalkotással várok addig, amíg az új törvény el lesz fogadva "egyben". Próbáltam korábban átolvasni, de jelenleg fogalmam sincs hogy mennyire bombázzák szét az eredeti javaslatot.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
 vastagbor.blog.hu/2012/11/18/magyarorszag_2012-ben_egy_kepen?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_11_18&utm_campaign=index

Na, erről pofáztam, amikor pár napja fejtegettem, hogy milyen fasza lesz a ker.tévéken a szigorúan civil felvilágosító/tájékoztató hirdetésáradat a kampány alatt.somoskovig
pitiáner. (nincs rá jobb szó) pitiáner, kiszámítható, amatőr.

criminal lawyer or criminal lawyer?