Politika

46 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Majd milyen hálás lesz az a banki alkalmazott, akit azért rúgtak ki, mert a 160 ezer végtörlesztőn keletkezett veszteséget rajta spórolta meg a bank. (többek közt rajta)Amadeus91
Azt a 230 milliárdot nehezen tudja ilyen lépésekkel ellensúlyozni a bank. És ezen kívül ott vannak még a bankadó százmilliárdjai is.
Sok kárt okozott a kormány a bankok szopatásával az egész gazdaságra nézve (ugye a végtörlesztés elindításának következménye volt az IMF-tárgyalások kényszerű megkezdése), de ha csak szűken a bankok fejésének bevételi és közvetlen (átterhelés, fiókbezárás, elbocsátás) kiadási mérlegét nézzük, akkor jól járt az állam.
Csak sajnos a számlához még sok tétel jött hozzá kiadási oldalon.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Majd milyen hálás lesz az a banki alkalmazott, akit azért rúgtak ki, mert a 160 ezer végtörlesztőn keletkezett veszteséget rajta spórolta meg a bank. (többek közt rajta)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Ezek a számok így nem stimmelnek. Miért különbözik a két bázis?
tomi-tomi
Mert az árfolyamgát igénybevételére jóval szűkebb kör jogosult, mint ahányan a végtörlesztést igénybe vehették.

Szerintem sokkal többet buktak a réven, mint nyertek a vámon. Sokkal kevesebb egyszer (2010-ben) rájuk szavazót tudtak ezekkel a lépésekkel megtartani, mint amennyit az ezekhez szükséges egyéb unortodox gazdasági manőverekkel és folyományikkal ellöktek maguktól.
tomi-tomi

Ezzel a kijelentéssel nem lehet vitába szállni.

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A devizahitelesek kb. 16%-a végtörlesztett, kb. 160ezer hitelszerződésről van szó. Ez szerintem egész elfogadható arány volt.
Árfolyamgát aug. végén 10% körül állt, közel 50ezer szerződéssel. Szerintem az év végére könnyen lehet ez a szám a duplája is, vagyis összesen kb. 250ezer hitelszerződéssel érintett lehet hálás Orbánéknak. Bukott a Fidesz ennél jóval kevesebb szavazatkülönbséggel választást 😊

Persze biztos hogy ez nem 250ezer háztartás, nem tudom mekkora lehet az átfedés azok között, aki végtörlesztettek és maradt másik árfolyamgátra jogosult hitelük is. Vélhetően nem olyan nagy ez a szám.
Na meg feltehetően ennek a halmaznak nem csekély része rendelkezik szilárd, a Fideszt utolsó helyre soroló pártpreferenciával és köszönte szépen a lehetőséget, de ugyanúgy behúzza a voksát másra, mint eddig.
atapapa
Ezek a számok így nem stimmelnek. Miért különbözik a két bázis?

Az utolsó mondatodat fogalmaztam meg másképp. Szerintem sokkal többet buktak a réven, mint nyertek a vámon. Sokkal kevesebb egyszer (2010-ben) rájuk szavazót tudtak ezekkel a lépésekkel megtartani, mint amennyit az ezekhez szükséges egyéb unortodox gazdasági manőverekkel és folyományikkal ellöktek maguktól.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 029 — #neverpunt
Rajna: a C pontot el is felejtheted sztem, a svájci frank kb. 30 forintot drágult a Fidesz alatt, nem véletlenül volt szükség a végtörlesztésre, és hasonló eszközökre, nehogy azt hidd, hogy ezzel szavazatot szereztek. Én legalábbis nem látom. Plusz kezelni se tudták a problémát, a kilakoltatások csak most kezdődnek.
füligjimmy
A svájci frank drágult a fidesz alatt, de ehhez sok közük nem volt, az euró és a dollár válsága miatt a CHF menekülődevizává vált, ami felnyomta az árát. Most 1-2 hülye fideszes húzás utórezgését nem számolva, ha jól számolom jelenleg a forint és a zlotyi majdnem ugyanolyan arányban romlott 2010 áprilisa óta az euróhoz képest, a lej még nálunk is rosszabbul teljesített, egyedül a cseh koronáért lehet ma több eurót venni, mint 2010-ben.

Nagyon kevés devizahiteles végtörlesztett, szintén kevesen választották a részletcsökkentést.tomi-tomi
A devizahitelesek kb. 16%-a végtörlesztett, kb. 160ezer hitelszerződésről van szó. Ez szerintem egész elfogadható arány volt.
Árfolyamgát aug. végén 10% körül állt, közel 50ezer szerződéssel. Szerintem az év végére könnyen lehet ez a szám a duplája is, vagyis összesen kb. 250ezer hitelszerződéssel érintett lehet hálás Orbánéknak. Bukott a Fidesz ennél jóval kevesebb szavazatkülönbséggel választást 😊

Persze biztos hogy ez nem 250ezer háztartás, nem tudom mekkora lehet az átfedés azok között, aki végtörlesztettek és maradt másik árfolyamgátra jogosult hitelük is. Vélhetően nem olyan nagy ez a szám.
Na meg feltehetően ennek a halmaznak nem csekély része rendelkezik szilárd, a Fideszt utolsó helyre soroló pártpreferenciával és köszönte szépen a lehetőséget, de ugyanúgy behúzza a voksát másra, mint eddig.

több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Mindez azon múlik mennyire lehet összedrótozni egy választási évet. Mánpedig azon vannak.sutianap
Jövőre Gyuri bá menni MNB, devizatartalék menni osztogatás, aztán utánuk az özönvíz, Magyarország menni lecsó.

több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 292 — capitaine du château de Vienne 1487
Mindez azon múlik mennyire lehet összedrótozni egy választási évet. Mánpedig azon vannak.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
fetomy 9 005 — Törölt Felhasználó
Janek: Hogyne lenne sok fidesz szimpatizáns? Csomó ember van, aki megunta már, hogy "Mocskos MSZP tönkretettek minket, jöjjön a fidesz...*4évvel később*... Mocskos Fidesz tönkretettek minket, jöjjön az MSZP...*4évvel később*...Mocskos MSZP tönkretettek minket, jöjjön a Fidesz*..." az most úgy van vele, hogy most marad fideszes, és akkor 4 év múlva mikor újra itt leszünk, akkor már ő király lesz, hiszen előre megmondta, hogy az mszp szar lesz 😀

Engem inkább az lep meg, hogy van még olyan ember az országban aki elmegy szavazni, mert hisz abban, hogy bármi máshogy lesz. Szánalmas ahogy posztolgatják FB-n is az Orbán-szidásokat, mintha újak lennének, közben ugyanezeket kapja meg már mittudomén 10 éve mindenki

Egyébként ehhez a 1) fidesz, 2) fidesz-jobbik sobri ötlethez: Szerintem sincs sok más valószínűsíthető kimenetel. Az emberek tömege nem ismer mást a fideszen és az mszpn kívül, utóbbi pedig szerintem most túlzottan tönkrement a 2/3-ad után, és mindegy mit csinált a fidesz, maximum annyit veszíthetnek, hogy csak koalícióval maradnak kormányon.
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
Azért azt megjegyezném -mivel alapvetően én tettem fel a kérdést-, hogy továbbra sem kaptam még olyan választ amiben megmagyarázza valaki (ésszel, nem érzelemmel), hogy miért fog a Fideszre szavazni.

Rajna: a gazdagok stimt, plusz a családi adókedvezmény rendszerével egyetértek én is. Elég sok devizahitelest ismerek, hát szerintem ez nem nagy halmaz, mint Fidesz szavazó. A nemzeti mázas faszság, meg nem észérv.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Na nem mintha fideszes lennék, de itt egymást között szépen lerendeztétek, hogy

1: Orbánra senki sem szavaz (racionálisan legalábbis)
2: Bajnai biztató.

Még az is lehet, hogy mindkét állítás helyes, de azért nagy tévedésben vagytok, ha úgy gondoljátok, ezek megdönthetetlen dogmák. A vallásos Orbán-utálat nem sokban különbözik a vallásos Orbán-gyűlölettől. Nem látjátok be, hogy vannak rétegek, akiknek a Fidesz tettei többé-kevésbé jól jöttek. Most azon túl, hogy Bajnait szapulnám, aki nekem legalább annyira unszimpatikus, mint Orbán, bár lehet, hogy kormányzásával jobban menne, nemtom, lehet, hogy rá fogok szavazni, de valószínűtlen, de itt most ettől vonatkoztassunk el. De Orbán a következőknek bejött így-úgy:

a, Azoknak, akinek ez a nemzeti máz létszükséglet. Higgyétek el, elég sokan vannak, akik a nemzet nagyságának állandó hangsúlyozásától jól érzik magukat, függetlenül attól, hogy a keresetük amúgy jobb-e közben. A boldogságot nem csak a pénz hozza meg, még a kormányzati intézkedések közül sem. Egyik ági nagyszüleim pl. ilyenek, kőkemény kisgazdaszavazók voltak rózsadombi nyugdíjasként, aztán az ő elsüllyedésük után tértek át a Fideszre. 2010-ben jobbikosok lettek (tehát nem orbánhívők alapjáraton), de most megint a Fideszre váltanak, mert tetszik nekik ez a retorika. Tehát vannak, akiknek szimplán ezzel a kommunikációval imponálni lehet.

b, A nagycsaládosok. Mivel itt a fórumon alul vannak reprezentálva, felhívnám a figyelmet arra, hogy gigantikus adókedvezmény jár 3+ gyerek után. Anyám másfélszer annyit vihet haza ebben a rendszerben, mint előtte, azért ez nem rossz bolt.

c, A devizahitelesek egy része. Van, aki ki tudta váltani (ezek mondjuk nem sokan), van, aki csökkenthette a részletét (még ha később be is szophatja vele), van, akinek meg az Eszközkezelő nyújtott megoldást (asszem ez se sok, de azért vannak néhányan).

d, A nyugdíjasok. Ez ugye majdnemhogy állandó a magyar politikában, a nyugdíjak azok biza nőnek. Bajnainál ugye csökkentek (elvették a 13. havit). De ez mondjuk annyira nem számít, mert bár sokan vannak a nyugdíjasok, a legtöbbjük úgyis identitásalapon komcsizik vagy fasisztázik és eszerint szavaz. De azért a sok nyugdíjas között vannak olyanok, akik azért mégis azt nézik, hogy hol nőtt, és hol csökkent a nyugdíj, és ezután meg is jön a logikus válasz.


Biztos kihagytam amúgy még csoportokat, de a lényeg az, hogy azért, mert az ismeretségi körötökben nincsenek fideszesek, azt gondolni, hogy nincs olyan réteg, akinek bejött a kormányzásuk, az hibás gondolatmenet. Lásd Boross Péter, aki 94-ben biztos volt a győzelemben, mert nem találkozott MSZP-sekkel, gondolta, mindenki MDF-es. Rajna
Az a) b) és c) nagyjából ugyanannak a halmaznak a különböző metszetei. A rózsadombi nyugdíjasnak mindig is bejött a jobboldali nemzeti máz, mellesleg ez ugye nem ép eszű, hanem érzelmi döntés. A nagycsaládosok minimális része tudja kihasználni az adókedvezmény teljes (lényeges) részét. Nagyon kevés devizahiteles végtörlesztett, szintén kevesen választották a részletcsökkentést. Az Eszközkezelő még el sem indult.
A nyugdíjasok per pillanat az inflációt élik meg, sokkal húsbavágóbban, mint az aktívak. Reálértéken a nyugdíjak csökkennek.
Természetesen van olyan réteg, amelyiknek bejött a FIDESZ kormányzása, valójában az a kérdés, hogy mennyi szavazót tud megtartani a FIDESZ. A nemzeti mázt kedvelők maradnak meg és döntően ennek a rétegnek a lojalitását erősítették meg különböző gazdasági lépésekkel. (Tudják racionalizálni az érzelmi döntésüket.)
Ellenben az egyéb esetleges haszonélvezőket ez a nemzeti, kuruckodó, fülkeforradalmár tempó elveszi az ép eszét; ők is érzelmi döntést fognak hozni.
Btw ezt az egészet nagyon pontosan érzi a FIDESZ, egyáltalán nem véletlen a választási törvény folyamatos alakítása. Távol akarják tartani minél nagyobb számban az indulatból, a valami ellen szavazókat. 1990 óta egyetlen kivétellel mindig nagyot fordult a világ, a kivétel nem a FIDESZ volt.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 828 — Apu ökölbeszorított keze
Számomra az a meglepő,hogy milyen sok fidesz szimpatizáns van még az országban.Az elvakultakon meg csak nevetni tudok egy darabig aztán már fáj...
Nem mintha bárki hiteles lehet ebben a magyar felső politikában de ez éppen jó a tőkének aki az egészet irányítja szvsz.

Naiv vagyok tudom de nekem ha valaki nagyon elront valamit a cégnél,vagy hazudik nekem azt akkor is kirúgom,ha tudom,hogy egy másik hasonló vagy rosszabb jön.

Na ez az ami nincs az emberek elfelejtik mit csinált Ferenc,még Gordon sem az a becsülethuszár csak most épp Viktor az ügyeletes gonosz.

Más kérdés,hogy az elmúlt 20 év legtenyérbemászóbb kommunikációja zajlik most azért is utálom őket most.

Utoljára is LMP-re szavaztam igaz elenyésző sikerrel ami nem is fog változni amíg nem lesz mögöttük anyagi erő...

több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Rajna: a C pontot el is felejtheted sztem, a svájci frank kb. 30 forintot drágult a Fidesz alatt, nem véletlenül volt szükség a végtörlesztésre, és hasonló eszközökre, nehogy azt hidd, hogy ezzel szavazatot szereztek. Én legalábbis nem látom. Plusz kezelni se tudták a problémát, a kilakoltatások csak most kezdődnek.

Egyedül a nagycsaládos adókedvezmény az, amire azt lehet mondani, hogy a politikájuk része, és megcsinálták. Az más tészta, hogy emiatt feláldoztak minden mást. Namost a jól (hát inkább jobban) kereső nagycsaládosok a kisebbség ebben az országban. Plusz a manyup pénzek lenyúlását százezres tömegek nagyon nehezen emésztik meg, különösen a közalkalmazottak. Lehet ők még nem jelentek meg Bajnai táborában, majd fognak, amikor 2014 elején ez szóba kerül.

Az A pontot azért adom, mert sokaknak tényleg teljesen mindegy, hogy ki a góré, döglődnek naphosszat a kocsmában egy deci szilva mellett havi 27e forint rokkantságiból, és osztják az észt. füligjimmy
Persze, elég sokaknak meg szart okoztak, nem tagadom, én se fogok rájuk szavazni 😊 csak idegesített, hogy már napok óta az megy a topikban, hogy Orbánék mindenkit tönkretettek és épeszű ember nem szavaz rájuk.

Hát lehet, hogy Orbán alatt emelkedett a frank, de az korábban kezdődött, sztem azért azoknak, akiknek valamilyen formában csökkent a részletük/végtörlesztettek/megúszták a kilakoltatást, az maradt meg, hogy orbánék megmentették őket, még ha nem is ez az alapszitu. De ez szerintem sem nagy réteg, csak épp eszembe jutottak.

Amúgy a gazdagokat, akiknek az egykulcsos adó bejött, ki is hagytam.

több mint 11 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Rajna: a C pontot el is felejtheted sztem, a svájci frank kb. 30 forintot drágult a Fidesz alatt, nem véletlenül volt szükség a végtörlesztésre, és hasonló eszközökre, nehogy azt hidd, hogy ezzel szavazatot szereztek. Én legalábbis nem látom. Plusz kezelni se tudták a problémát, a kilakoltatások csak most kezdődnek.

Egyedül a nagycsaládos adókedvezmény az, amire azt lehet mondani, hogy a politikájuk része, és megcsinálták. Az más tészta, hogy emiatt feláldoztak minden mást. Namost a jól (hát inkább jobban) kereső nagycsaládosok a kisebbség ebben az országban. Plusz a manyup pénzek lenyúlását százezres tömegek nagyon nehezen emésztik meg, különösen a közalkalmazottak. Lehet ők még nem jelentek meg Bajnai táborában, majd fognak, amikor 2014 elején ez szóba kerül.

Az A pontot azért adom, mert sokaknak tényleg teljesen mindegy, hogy ki a góré, döglődnek naphosszat a kocsmában egy deci szilva mellett havi 27e forint rokkantságiból, és osztják az észt.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 11 éve
Rajna Tennessee Titans 7 926 — Nega Scott
Na nem mintha fideszes lennék, de itt egymást között szépen lerendeztétek, hogy

1: Orbánra senki sem szavaz (racionálisan legalábbis)
2: Bajnai biztató.

Még az is lehet, hogy mindkét állítás helyes, de azért nagy tévedésben vagytok, ha úgy gondoljátok, ezek megdönthetetlen dogmák. A vallásos Orbán-utálat nem sokban különbözik a vallásos Orbán-gyűlölettől. Nem látjátok be, hogy vannak rétegek, akiknek a Fidesz tettei többé-kevésbé jól jöttek. Most azon túl, hogy Bajnait szapulnám, aki nekem legalább annyira unszimpatikus, mint Orbán, bár lehet, hogy kormányzásával jobban menne, nemtom, lehet, hogy rá fogok szavazni, de valószínűtlen, de itt most ettől vonatkoztassunk el. De Orbán a következőknek bejött így-úgy:

a, Azoknak, akinek ez a nemzeti máz létszükséglet. Higgyétek el, elég sokan vannak, akik a nemzet nagyságának állandó hangsúlyozásától jól érzik magukat, függetlenül attól, hogy a keresetük amúgy jobb-e közben. A boldogságot nem csak a pénz hozza meg, még a kormányzati intézkedések közül sem. Egyik ági nagyszüleim pl. ilyenek, kőkemény kisgazdaszavazók voltak rózsadombi nyugdíjasként, aztán az ő elsüllyedésük után tértek át a Fideszre. 2010-ben jobbikosok lettek (tehát nem orbánhívők alapjáraton), de most megint a Fideszre váltanak, mert tetszik nekik ez a retorika. Tehát vannak, akiknek szimplán ezzel a kommunikációval imponálni lehet.

b, A nagycsaládosok. Mivel itt a fórumon alul vannak reprezentálva, felhívnám a figyelmet arra, hogy gigantikus adókedvezmény jár 3+ gyerek után. Anyám másfélszer annyit vihet haza ebben a rendszerben, mint előtte, azért ez nem rossz bolt.

c, A devizahitelesek egy része. Van, aki ki tudta váltani (ezek mondjuk nem sokan), van, aki csökkenthette a részletét (még ha később be is szophatja vele), van, akinek meg az Eszközkezelő nyújtott megoldást (asszem ez se sok, de azért vannak néhányan).

d, A nyugdíjasok. Ez ugye majdnemhogy állandó a magyar politikában, a nyugdíjak azok biza nőnek. Bajnainál ugye csökkentek (elvették a 13. havit). De ez mondjuk annyira nem számít, mert bár sokan vannak a nyugdíjasok, a legtöbbjük úgyis identitásalapon komcsizik vagy fasisztázik és eszerint szavaz. De azért a sok nyugdíjas között vannak olyanok, akik azért mégis azt nézik, hogy hol nőtt, és hol csökkent a nyugdíj, és ezután meg is jön a logikus válasz.


Biztos kihagytam amúgy még csoportokat, de a lényeg az, hogy azért, mert az ismeretségi körötökben nincsenek fideszesek, azt gondolni, hogy nincs olyan réteg, akinek bejött a kormányzásuk, az hibás gondolatmenet. Lásd Boross Péter, aki 94-ben biztos volt a győzelemben, mert nem találkozott MSZP-sekkel, gondolta, mindenki MDF-es.

több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Hogy egy kicsit más irányba is elmenjünk, ne csak a matolcsyzás, orbánozás legyen, mert annak igazságát mindenki látja, lenne egy kérdésem ahhoz, aki szerint Bajnai jobb lenne annál, ami most van, mégpedig az, hogy: miért?
És kéretik nem vélelmezéseket írni, hogy: ő biztos nem fog eztmegazt csinálni, mert ugye ez a Fidesznél is elhangzott, amikor 2 éve arról írtam, hogy a kétharmad ellen kell szavazni, hogy "kétharmaddal bármit megtehetnek, ergo akár jót is a kishazának", biztos nem fognak eztmegazt megtenni, ahogy az is elhangzott, hogy volt 8 évük felkészülni, meg az is, hogy ők nem a saját érdekeiket nézik, etcetera.
Tehát aki ismeri Bajnait, vagy a céljait, elveit, az árulja el, miért lenne jobb ő és csapata, mint Orbán és csapata.
És induljunk ki abból, hogy a minusz 1000nél szignifikánsan nem jobb a minusz 999, vagy a minusz 997.Sobri Jóska
Félreértések elkerülése végett semmi különösebben szimpatikusat nem találok Bajnaiban, csak a gazdasághoz nyomokban értő és a versenyszférában dolgozó emberként tökéletesen látszik, hogy ennek a mostani pályának egy végeredménye lehet, és az nem az elrugaszkodás. Hacsak a valóságtól nem.somoskovig
Az az igazság Sobri, hogy somoskovig válasza tökéletesen megfelel a kérdésedre.
Ha Bajnai a vakok közt a félszemű, akkor ez is elegendő érv. Annyira vakon van jelenleg Mo. gyakorlatilag minden téren gazd.pol, kül.pol., demokratikus alapértékek, hogy tipikusan az a helyzet állt elő, amikor, ha semmit sem csinálnak az is jobb.

Ezek megbuktak, Gordonka teljesítménye pedig -az alapján amit tudunk róla miniszterelnök korából- ezekhez képest bizakodásra adhat okot. zinedine5
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
És a tiédnek?apeszos
Ez elég gyenge volt... hetedik a. hajdu
Mert a vallás alapú Orbán hit erősebb. Meghajlok érveid előtt.apeszos
Én csak egy kérdést tettem fel... Elnézést. hajdu
de te még mindig nem indokoltad meg.Amadeus91
Már nem is fogom barátom. Nem jövök ide többet. A bowl. hura azért járok, mert szeretem ezt a sportot és nem azért, hogy itt is felbasszam magam. Marad a Saints topik. 😊 😊hajdu
csupán nem értem. Belekötöttél Zidaneba, visszakérdeztek és megsértődtél.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Hogy egy kicsit más irányba is elmenjünk, ne csak a matolcsyzás, orbánozás legyen, mert annak igazságát mindenki látja, lenne egy kérdésem ahhoz, aki szerint Bajnai jobb lenne annál, ami most van, mégpedig az, hogy: miért?
És kéretik nem vélelmezéseket írni, hogy: ő biztos nem fog eztmegazt csinálni, mert ugye ez a Fidesznél is elhangzott, amikor 2 éve arról írtam, hogy a kétharmad ellen kell szavazni, hogy "kétharmaddal bármit megtehetnek, ergo akár jót is a kishazának", biztos nem fognak eztmegazt megtenni, ahogy az is elhangzott, hogy volt 8 évük felkészülni, meg az is, hogy ők nem a saját érdekeiket nézik, etcetera.
Tehát aki ismeri Bajnait, vagy a céljait, elveit, az árulja el, miért lenne jobb ő és csapata, mint Orbán és csapata.
És induljunk ki abból, hogy a minusz 1000nél szignifikánsan nem jobb a minusz 999, vagy a minusz 997.Sobri Jóska
Félreértések elkerülése végett semmi különösebben szimpatikusat nem találok Bajnaiban, csak a gazdasághoz nyomokban értő és a versenyszférában dolgozó emberként tökéletesen látszik, hogy ennek a mostani pályának egy végeredménye lehet, és az nem az elrugaszkodás. Hacsak a valóságtól nem.somoskovig
Az az igazság Sobri, hogy somoskovig válasza tökéletesen megfelel a kérdésedre.
Ha Bajnai a vakok közt a félszemű, akkor ez is elegendő érv. Annyira vakon van jelenleg Mo. gyakorlatilag minden téren gazd.pol, kül.pol., demokratikus alapértékek, hogy tipikusan az a helyzet állt elő, amikor, ha semmit sem csinálnak az is jobb.

Ezek megbuktak, Gordonka teljesítménye pedig -az alapján amit tudunk róla miniszterelnök korából- ezekhez képest bizakodásra adhat okot. zinedine5
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
És a tiédnek?apeszos
Ez elég gyenge volt... hetedik a. hajdu
Mert a vallás alapú Orbán hit erősebb. Meghajlok érveid előtt.apeszos
Én csak egy kérdést tettem fel... Elnézést. hajdu
de te még mindig nem indokoltad meg.Amadeus91
Már nem is fogom barátom. Nem jövök ide többet. A bowl. hura azért járok, mert szeretem ezt a sportot és nem azért, hogy itt is felbasszam magam. Marad a Saints topik. 😊 😊
több mint 11 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 723
Hogy egy kicsit más irányba is elmenjünk, ne csak a matolcsyzás, orbánozás legyen, mert annak igazságát mindenki látja, lenne egy kérdésem ahhoz, aki szerint Bajnai jobb lenne annál, ami most van, mégpedig az, hogy: miért?
És kéretik nem vélelmezéseket írni, hogy: ő biztos nem fog eztmegazt csinálni, mert ugye ez a Fidesznél is elhangzott, amikor 2 éve arról írtam, hogy a kétharmad ellen kell szavazni, hogy "kétharmaddal bármit megtehetnek, ergo akár jót is a kishazának", biztos nem fognak eztmegazt megtenni, ahogy az is elhangzott, hogy volt 8 évük felkészülni, meg az is, hogy ők nem a saját érdekeiket nézik, etcetera.
Tehát aki ismeri Bajnait, vagy a céljait, elveit, az árulja el, miért lenne jobb ő és csapata, mint Orbán és csapata.
És induljunk ki abból, hogy a minusz 1000nél szignifikánsan nem jobb a minusz 999, vagy a minusz 997.Sobri Jóska
Félreértések elkerülése végett semmi különösebben szimpatikusat nem találok Bajnaiban, csak a gazdasághoz nyomokban értő és a versenyszférában dolgozó emberként tökéletesen látszik, hogy ennek a mostani pályának egy végeredménye lehet, és az nem az elrugaszkodás. Hacsak a valóságtól nem.somoskovig
Az az igazság Sobri, hogy somoskovig válasza tökéletesen megfelel a kérdésedre.
Ha Bajnai a vakok közt a félszemű, akkor ez is elegendő érv. Annyira vakon van jelenleg Mo. gyakorlatilag minden téren gazd.pol, kül.pol., demokratikus alapértékek, hogy tipikusan az a helyzet állt elő, amikor, ha semmit sem csinálnak az is jobb.

Ezek megbuktak, Gordonka teljesítménye pedig -az alapján amit tudunk róla miniszterelnök korából- ezekhez képest bizakodásra adhat okot. zinedine5
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
És a tiédnek?apeszos
Ez elég gyenge volt... hetedik a. hajdu
Mert a vallás alapú Orbán hit erősebb. Meghajlok érveid előtt.apeszos
Én csak egy kérdést tettem fel... Elnézést. hajdu
de te még mindig nem indokoltad meg.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Hogy egy kicsit más irányba is elmenjünk, ne csak a matolcsyzás, orbánozás legyen, mert annak igazságát mindenki látja, lenne egy kérdésem ahhoz, aki szerint Bajnai jobb lenne annál, ami most van, mégpedig az, hogy: miért?
És kéretik nem vélelmezéseket írni, hogy: ő biztos nem fog eztmegazt csinálni, mert ugye ez a Fidesznél is elhangzott, amikor 2 éve arról írtam, hogy a kétharmad ellen kell szavazni, hogy "kétharmaddal bármit megtehetnek, ergo akár jót is a kishazának", biztos nem fognak eztmegazt megtenni, ahogy az is elhangzott, hogy volt 8 évük felkészülni, meg az is, hogy ők nem a saját érdekeiket nézik, etcetera.
Tehát aki ismeri Bajnait, vagy a céljait, elveit, az árulja el, miért lenne jobb ő és csapata, mint Orbán és csapata.
És induljunk ki abból, hogy a minusz 1000nél szignifikánsan nem jobb a minusz 999, vagy a minusz 997.Sobri Jóska
Félreértések elkerülése végett semmi különösebben szimpatikusat nem találok Bajnaiban, csak a gazdasághoz nyomokban értő és a versenyszférában dolgozó emberként tökéletesen látszik, hogy ennek a mostani pályának egy végeredménye lehet, és az nem az elrugaszkodás. Hacsak a valóságtól nem.somoskovig
Az az igazság Sobri, hogy somoskovig válasza tökéletesen megfelel a kérdésedre.
Ha Bajnai a vakok közt a félszemű, akkor ez is elegendő érv. Annyira vakon van jelenleg Mo. gyakorlatilag minden téren gazd.pol, kül.pol., demokratikus alapértékek, hogy tipikusan az a helyzet állt elő, amikor, ha semmit sem csinálnak az is jobb.

Ezek megbuktak, Gordonka teljesítménye pedig -az alapján amit tudunk róla miniszterelnök korából- ezekhez képest bizakodásra adhat okot. zinedine5
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
És a tiédnek?apeszos
Ez elég gyenge volt... hetedik a. hajdu
Mert a vallás alapú Orbán hit erősebb. Meghajlok érveid előtt.apeszos
Én csak egy kérdést tettem fel... Elnézést.
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Hogy egy kicsit más irányba is elmenjünk, ne csak a matolcsyzás, orbánozás legyen, mert annak igazságát mindenki látja, lenne egy kérdésem ahhoz, aki szerint Bajnai jobb lenne annál, ami most van, mégpedig az, hogy: miért?
És kéretik nem vélelmezéseket írni, hogy: ő biztos nem fog eztmegazt csinálni, mert ugye ez a Fidesznél is elhangzott, amikor 2 éve arról írtam, hogy a kétharmad ellen kell szavazni, hogy "kétharmaddal bármit megtehetnek, ergo akár jót is a kishazának", biztos nem fognak eztmegazt megtenni, ahogy az is elhangzott, hogy volt 8 évük felkészülni, meg az is, hogy ők nem a saját érdekeiket nézik, etcetera.
Tehát aki ismeri Bajnait, vagy a céljait, elveit, az árulja el, miért lenne jobb ő és csapata, mint Orbán és csapata.
És induljunk ki abból, hogy a minusz 1000nél szignifikánsan nem jobb a minusz 999, vagy a minusz 997.Sobri Jóska
Félreértések elkerülése végett semmi különösebben szimpatikusat nem találok Bajnaiban, csak a gazdasághoz nyomokban értő és a versenyszférában dolgozó emberként tökéletesen látszik, hogy ennek a mostani pályának egy végeredménye lehet, és az nem az elrugaszkodás. Hacsak a valóságtól nem.somoskovig
Az az igazság Sobri, hogy somoskovig válasza tökéletesen megfelel a kérdésedre.
Ha Bajnai a vakok közt a félszemű, akkor ez is elegendő érv. Annyira vakon van jelenleg Mo. gyakorlatilag minden téren gazd.pol, kül.pol., demokratikus alapértékek, hogy tipikusan az a helyzet állt elő, amikor, ha semmit sem csinálnak az is jobb.

Ezek megbuktak, Gordonka teljesítménye pedig -az alapján amit tudunk róla miniszterelnök korából- ezekhez képest bizakodásra adhat okot. zinedine5
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
És a tiédnek?apeszos
Ez elég gyenge volt... hetedik a. hajdu
Mert a vallás alapú Orbán hit erősebb. Meghajlok érveid előtt.
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Nem tud ilyen szépen beszélni.
Janek
meg egyszerre két ember szemében nézniKori
Valakinek a testi fogyatékosságán élcelődni, hibáján, kinézetén, amiről az égvilágon semmit sem tehet, valamint ezt felhozni egy vitában érvként mindennek a legalja.
Ha ilyen frappáns érvekkel bírsz, akkor elég azt mondanod, hogy Orbán törpe, Matolcsy bandzsa, Pintérnek rókaarca van, Némethné meg eleve nő.
Minek belekeverni a gazdaságot?Sobri Jóska
Nem érvnek szántam a "vitában", vagy annak tűnt? Tőlem lehetne transzvesztita is magassarkúban, ha úgy összehozza a matekot és nem elkúrja.

Ettől még vicces, hogy a fő "gazdász" úgy néz ki mint egy bolond. Kár, hogy nem csak úgy néz ki, az már nem annyira poén.


több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
Kérdésre kérdés nem válasz.
Frappáns, meg élőbeszédben ügyes metódus, de pl engem valóban érdekelne, hogy mi zinedine5 bizakodásának alapja.
Mert ugye az, hogy "ennélcsakjobblehet" nem bizalomról hanem elkeseredettségről szól.
És őszintén érdekel, mitől hitelesebb egy bukott mszp-s arc, mint egy bukott fideszes?Sobri Jóska
Jogos az elkeseredettség fontos tényező, de én személy szerint régebben is leírtam, hogy arra fogok szavazni aki a legnagyobb eséllyel elzavarja ezeket. Ha ez az MSZP akkor oda, ha az E14, akkor oda, ha za LMP akkor oda. Bárki, kivéve a jobbik.
De ha konkrétan Bajnaira vagy kiváncsi, akkor bizakodásra ad okot, ahogy a gazdaságot és a hitelességet helyrehozta (nagyjából és egy év alatt) GYF után.

És ami még fontos nem gondolom azt, hogy de facto csak aza két lehetőség van, amit te folyamatosan nyomsz. (Fidesz vagy Fidesz /Jobbik)zinedine5
De facto sok lehetőség van, de tényszerűen most én nem látok mást. Te igen?
Sobri Jóska
Két év múlva bármi lehet és igen úgy gondolom, hogy túl sok embernek léptek a tyúkszemére ahhoz, hogy úgy gondolkodjon mint én.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 065 — #NoStress
Kérdésre kérdés nem válasz.
Frappáns, meg élőbeszédben ügyes metódus, de pl engem valóban érdekelne, hogy mi zinedine5 bizakodásának alapja.
Mert ugye az, hogy "ennélcsakjobblehet" nem bizalomról hanem elkeseredettségről szól.
És őszintén érdekel, mitől hitelesebb egy bukott mszp-s arc, mint egy bukott fideszes?Sobri Jóska
Jogos az elkeseredettség fontos tényező, de én személy szerint régebben is leírtam, hogy arra fogok szavazni aki a legnagyobb eséllyel elzavarja ezeket. Ha ez az MSZP akkor oda, ha az E14, akkor oda, ha za LMP akkor oda. Bárki, kivéve a jobbik.
De ha konkrétan Bajnaira vagy kiváncsi, akkor bizakodásra ad okot, ahogy a gazdaságot és a hitelességet helyrehozta (nagyjából és egy év alatt) GYF után.

És ami még fontos nem gondolom azt, hogy de facto csak aza két lehetőség van, amit te folyamatosan nyomsz. (Fidesz vagy Fidesz /Jobbik)zinedine5
De facto sok lehetőség van, de tényszerűen most én nem látok mást. Te igen?

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 365 — Ajmo Vatreni
Ezek megbuktak, Gordonka teljesítménye pedig -az alapján amit tudunk róla miniszterelnök korából- ezekhez képest bizakodásra adhat okot. zinedine5
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
Előre azért megjegyezném, hogy te nem válaszoltál az én kérdésemre, viszont ha már megkérded, csak röviden nézd meg az ország gazdasági mutatóit a kormányváltás elöttről és azóta. Ezeket pedig hasonlítsd össze a hozzánk hasonszőrű országokéval. Ez csak a gazd.pol.
Vagy pl. ki az a komoly, demokratikus kormány aki esetleg idejön vagy fogad minket. Merkel nem ér, mert csak a lebaszás miatt hívta Viktort.
Aztán nézhetjük az eü-t, mert állítólag ők jobban tudják vizitdíj nélkül is, vagy az oktatást, ahogy azt már itt taglaltuk, (szénszünet egyetemeken, nem Alsómocsoládon?), aztán a választási törvény hetente saját kívánalmaik szerinti változtatása. Dobj fel egy témát és rengeteg választ fogsz kapni.
Az a baj, hogy olyan szinten hiteltelenek, hogy arra a szintre nem tudom, hogy lehetett eljutni két év alatt.

Azt szoktam mondani barátaimnak, hogy annyi faszságot csinálnak egymás után, hogy az emberek többsége már immunis lett. Ennél lényegeen kevesebb is elég volt Gyurcsánytól, hogy oda jusson, ahova való.

Kérdésre kérdés nem válasz.
Frappáns, meg élőbeszédben ügyes metódus, de pl engem valóban érdekelne, hogy mi zinedine5 bizakodásának alapja.
Mert ugye az, hogy "ennélcsakjobblehet" nem bizalomról hanem elkeseredettségről szól.
És őszintén érdekel, mitől hitelesebb egy bukott mszp-s arc, mint egy bukott fideszes?Sobri Jóska
Jogos az elkeseredettség fontos tényező, de én személy szerint régebben is leírtam, hogy arra fogok szavazni aki a legnagyobb eséllyel elzavarja ezeket. Ha ez az MSZP akkor oda, ha az E14, akkor oda, ha za LMP akkor oda. Bárki, kivéve a jobbik.
De ha konkrétan Bajnaira vagy kiváncsi, akkor bizakodásra ad okot, ahogy a gazdaságot és a hitelességet helyrehozta (nagyjából és egy év alatt) GYF után.

És ami még fontos nem gondolom azt, hogy de facto csak aza két lehetőség van, amit te folyamatosan nyomsz. (Fidesz vagy Fidesz /Jobbik)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 029 — Egyéb témák lakó
Valóban? És mi az alapja a bizakodásodnak?hajdu
És a tiédnek?apeszos
Ez elég gyenge volt... hetedik a. hajdu
Tényleg nem tudjátok leírni, hogy:
1) én azért bízok bennük, mert...
2) én meg azért nem mert...

Többször kifejtettem, mivel csak egy szavazatom van, én azt szeretem elvek szerint leadni. Az is leírtam már, nem szavazok a Fideszre, mert nem bírom a paternalista és populista pártokat, és nem tudok hinni egy emberben, főleg ha az politikus, de a Fidesz erre épül, sőt meggyőződésem, hogy jelenleg kevés köze van a Fidesznek a jobbközéphez.
Én a E2014-re szintén nem szavaznék, és ha a E2014 arról fog szólni, hogy "Bajnai, Bajnai, Bajnai", akkor rájuk sem fogok szavazni, szintén nem érdekel, hogy higgyek egy másik politikusban.
Az MSZP-t hagyjuk, igazából ha ők lennének és a Fidesz a választási lehetőség, akkor engem annyira nagyon nem látnának szavazni.
Amit a Jobbik képvisel, az számomra minden rossz kb.
Jelenleg a LMP a számomra egyetlen elfogadható alternatíva, ők is a legkisebb rossz elv alapján, illetve magam is hiszek abban, hogy szükség van egy zöld pártra.

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Csak úgy záporoznak a konkrét érvek 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...