Politika

46 feliratkozó

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 967 — #NoStress
Ez a jéghegy csúcsa.
Ezek azok a tételek, lehetőségek, amikről beszéltem.
Ha szerinted valamelyik törvénytelen, akkor indíts pert.
Ki fog derülni, hogy teljesen törvényes, és jogszerű mind. Biztos vagyok benne.Sobri Jóska
Én is. De mintha valami spórolásról is szó esett volna......apeszos
Na zágson, nem sikerült. De megpróbálták legalább. 😊

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
Oké, elhiszem neked. És ez?
apeszos
mit csináljak vele?

Ti azt mondjátok jogosan, hogy nem az előző kormányt véditek, amikor ezeket szidjátok
Én meg azt mondom, hogy ha kicsit árnyalom a képeteket a mostani kormányról, attól még nem védem ugyanezek disznóságait.

Sőt, sokszor írtam ide, már a kormányváltás előtt is, hogy a politikusok nem lesznek csak azért tisztességesek, mert a Fideszben ülnek. Csak abban bíztam, bízom, hogy összességében beérik kevesebbel és az állam valamint a gazdaságpolitika irányításában jobb munkát végeznek majd.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ez a jéghegy csúcsa.
Ezek azok a tételek, lehetőségek, amikről beszéltem.
Ha szerinted valamelyik törvénytelen, akkor indíts pert.
Ki fog derülni, hogy teljesen törvényes, és jogszerű mind. Biztos vagyok benne.Sobri Jóska
Én is. De mintha valami spórolásról is szó esett volna......
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 967 — #NoStress
Oké, elhiszem neked. És ez?
apeszos
Ez a jéghegy csúcsa.
Ezek azok a tételek, lehetőségek, amikről beszéltem.
Ha szerinted valamelyik törvénytelen, akkor indíts pert.
Ki fog derülni, hogy teljesen törvényes, és jogszerű mind. Biztos vagyok benne.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Oké, elhiszem neked. És ez?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
Az tény, hogy a nyugdíjmizériából úgy lehet eredményesen kimászni, ha az általa nyújtott lélegzetvételnyi idő jól használják ki és nem tökvakarással, ne adj Isten a pénz felélésével töltik az időt és csak élvezik a hatalmat.atapapa
Most mi mást tesznek?apeszos
A Széll Kálmán terv 3 év alatti 2500 milliárdos lefaragását annál azért többnek hívnám, ha szerkezeti reformnak nem is.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az tény, hogy a nyugdíjmizériából úgy lehet eredményesen kimászni, ha az általa nyújtott lélegzetvételnyi idő jól használják ki és nem tökvakarással, ne adj Isten a pénz felélésével töltik az időt és csak élvezik a hatalmat.atapapa
Most mi mást tesznek?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
btw, széll kálmán terv = pótköltségvetés, csak az kevésbé fancy.gabtsi
nem igazán, mivel 2011-re abból a tervből nem nagyon lesz költségvetési tétel, csak 2012-től.

a zárolt 250 milliárdot inkább lehetne annak nevezni

egyetértek, de azt az 5-6 évet hívnám én kívánatos középtávon-gondolkodásnak. persze értem, hogy probléma, hogy ez túlmutat a cikluson. én radikális vagyok, de akkor is számtalan olyan pontja van a túlköltekező rendszerünknek amit sokkal meg lehetne vágni, és elindulni az egyensúly felé. amit nyilvánvalóan fent is lehetett volna tenni, mert az EU felé is csak elszámolási kérdésről vitáztunk, nem konkrét összegről.gabtsi
Az tény, hogy a nyugdíjmizériából úgy lehet eredményesen kimászni, ha az általa nyújtott lélegzetvételnyi idő jól használják ki és nem tökvakarással, ne adj Isten a pénz felélésével töltik az időt és csak élvezik a hatalmat.

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
zinedine: az utolsó bekezdéseddel nagyon egyetértek, főként annak tükrében, hogy itt tényleg _bármit_ meg lehet tenni, amit csak szeretnének, senki nem ugathat bele.

btw, széll kálmán terv = pótköltségvetés, csak az kevésbé fancy.

szerk: ata: egyetértek, de azt az 5-6 évet hívnám én kívánatos középtávon-gondolkodásnak. persze értem, hogy probléma, hogy ez túlmutat a cikluson. én radikális vagyok, de akkor is számtalan olyan pontja van a túlköltekező rendszerünknek amit sokkal meg lehetne vágni, és elindulni az egyensúly felé. amit nyilvánvalóan fent is lehetett volna tenni, mert az EU felé is csak elszámolási kérdésről vitáztunk, nem konkrét összegről.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
akkor már csak annyi kérdésem volna, hogy szerinted a nyugdíjvagyon bevonása, vagyis a második pillér eltörlése milyen hatással lesz az implicit államadósságra ?
gabtsi
A manyupok fenntartása még kb. 5-6 évig negatívan hatott volna az államadósságra, úgy évi mínusz 300 milliárddal és ennek kamataival. Ha az onnan beeső pénz meghatározó része tényleg az államadósság törlesztésére megy, akkor az sokat segíthet az államháztartáson, mivel az a hitelek és kamatok nélkül amúgy is szufficites.
Gondolom Orbán a hitelből való nyugdíjazás elkerülése miatt tervezi most azt, hogy csak a nyugdíjkasszából lehessen nyugdíjat fizetni és ide a nyugdíjjárulékon kívül máshonnan ne lehessen pénzt átrakni. Hogy miként oldja meg ezt ilyen korfa mellett, arra én is kíváncsi vagyok.

Ettől függetlenül - ahogy sokszor leírtam már - a manyupos húzást ebben a formájában nem tartom jó ötletnek. Az EU is fasz volt, amikor nem engedte a nyáron a manyupba fizetett pénzek adósságon felüli elszámolását, majd ahogy Orbánék rátenyereltek a pénzekre, tele lett a nadrág és a lengyeleknek rögtön felmentést adtak.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 248 — Ajmo Vatreni
akkor már csak annyi kérdésem volna, hogy szerinted a nyugdíjvagyon bevonása, vagyis a második pillér eltörlése milyen hatással lesz az implicit államadósságra ?

mert én inkább azt látom most h pénzre volt szükség és kérdés nélkül eladósítottak egy 5 ciklussal későbbi kormányt, mert hogy a manyupok által kifizetésre most már nem kerülő nyugdíjrészre semmilyen fedezet nincs/nem lesz mert azt most szépen elköltjük.

most nagyon faszán mutatna a diagram, de távolról sincs így.gabtsi
Egyetértve veled, ne felejtsük el, hogy a nagy lóvé bevonása mellett reform az most sem lesz.
Ergo az Mszp az államadosságot növelve, a Fidesz pedig egy plusz lóvét bevonva sem csinál szerkezeti reformot. A manyup lóvé bevonása mellett két hónappal a költsévetés után pedig 250 milliós megtakarítást csinálni, nem hozzáértést sugall.

És ami még szerintem fontos, hogy a jelenlegi kormány kritikája, nem menti az előzőt. Akik itt kritizálják a kormányt, köztük én is, nem az előzőt dicsérik, hanem a jelenlegi intézkedésivel nem értenek egyet.
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
akkor már csak annyi kérdésem volna, hogy szerinted a nyugdíjvagyon bevonása, vagyis a második pillér eltörlése milyen hatással lesz az implicit államadósságra ?

mert én inkább azt látom most h pénzre volt szükség és kérdés nélkül eladósítottak egy 5 ciklussal későbbi kormányt, mert hogy a manyupok által kifizetésre most már nem kerülő nyugdíjrészre semmilyen fedezet nincs/nem lesz mert azt most szépen elköltjük.

most nagyon faszán mutatna a diagram, de távolról sincs így.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
az a baj, hogy most ott a temérdek (nyugdíj)pénz és én még egy a nagy állami elosztórendszereket komolyan érintő reformot se láttam.

és abban sem hiszek, hogy a fidesznek nagyobb felelősségérzete van az államadósság kérdéskörben, mert itt pártszínektől függetlenül mindenkinek egy célja van: a következő választáson nyerni, itt eszközökben senki nem válogat, ami a nép számára eladható, azt kell vinni, kerül amibe kerül.gabtsi

én ebben pont hiszek.
2002-ig nagyjából nem volt kérdés a politikai életben, hogy a választásokért nem áldozzák fel a hosszútávú fejlődést. voltak persze választási költségvetések, de azok nem mentek túl a "nehezen visszafordíthatóság" határán.
Ha lett volna Medgyessy, de főleg Gyurcsány idején olyan államadóssági fék az alkotmányban, mint amire most készülnek Orbánék, akkor ma nem lenne ilyen szar helyzetben az ország.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
akkor miért az volt az eredeti terv, hogy ne kelljen tartani a hiánycélt ?
gabtsi
az egyértelműen rövid táv lett volna (kb. másfél év), cserébe olyan reformokért (és nem hitelre alapított száznapos pénzszórásért), amelyek pont hogy fenntarthatóvá tették volna az államháztartást.atapapa
az a baj, hogy most ott a temérdek (nyugdíj)pénz és én még egy a nagy állami elosztórendszereket komolyan érintő reformot se láttam.

és abban sem hiszek, hogy a fidesznek nagyobb felelősségérzete van az államadósság kérdéskörben, mert itt pártszínektől függetlenül mindenkinek egy célja van: a következő választáson nyerni, itt eszközökben senki nem válogat, ami a nép számára eladható, azt kell vinni, kerül amibe kerül.gabtsi
Megfogtad a lényeget. A cél a húsos fazék közelsége.
több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
akkor miért az volt az eredeti terv, hogy ne kelljen tartani a hiánycélt ?
gabtsi
az egyértelműen rövid táv lett volna (kb. másfél év), cserébe olyan reformokért (és nem hitelre alapított száznapos pénzszórásért), amelyek pont hogy fenntarthatóvá tették volna az államháztartást.atapapa
az a baj, hogy most ott a temérdek (nyugdíj)pénz és én még egy a nagy állami elosztórendszereket komolyan érintő reformot se láttam.

és abban sem hiszek, hogy a fidesznek nagyobb felelősségérzete van az államadósság kérdéskörben, mert itt pártszínektől függetlenül mindenkinek egy célja van: a következő választáson nyerni, itt eszközökben senki nem válogat, ami a nép számára eladható, azt kell vinni, kerül amibe kerül.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Tudom, hogy ez nem fajsúlyos probléma, de szerintem poén!

http://index.hu/belfold/2011/03/17/bulgariaban_keszult_a_valassz_magyart_kampany-cd/




több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
akkor miért az volt az eredeti terv, hogy ne kelljen tartani a hiánycélt ?
gabtsi
az egyértelműen rövid táv lett volna (kb. másfél év), cserébe olyan reformokért (és nem hitelre alapított száznapos pénzszórásért), amelyek pont hogy fenntarthatóvá tették volna az államháztartást.

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
akkor miért az volt az eredeti terv, hogy ne kelljen tartani a hiánycélt ?

amit aztán lerúgott brüsszel, aki ugye nekünk nem diktál.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
Azt viszont tudomásul kell venni, sajnos a jelenlegi kormány teljesen mást tesz, mint amit kommunikált az emberek felé. apeszos
persze az ideális eset a tettek és a kommunikáció összhangja lenne, de ennek hiánya döntő többségében ma nem baj, mert az a néhol kommunizmusba hajló, populista duma tettekbe építve elég gáz lenne.

haszi, a Megyó féle 100 napos osztogatást a Fidesz is megszavazta igennel, még Vitya is megnyomta a gombot. petey
Mindezt kormányzati felelősség nélkül.
Azt jegyezzük meg, hogy amennyiben a Fidesz annyira akarta volna a száznaposakat, akkor 3 hónappal korábban, a saját kormányzásuk idején megszavazzák, és úgy megnyerik a választásokat, mint a huzat.
Az eladósodás terén bennük nagyobb a felelősség, mint azóta bárkiben volt, erre jó példa a közpénzügyi fejezet is az alkotmánytervezetben.

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
haszi, a Megyó féle 100 napos osztogatást a Fidesz is megszavazta igennel, még Vitya is megnyomta a gombot. Tudjuk hogy mindkét oldal egyforma nagyjából, de most hogy 8 évig ömlött a szar a szájukból hogy nemzethalááál meg nem kell reform, párdon megszorítás, akkor a zemberek jogosan várják el hogy valami elinduljon. Én nem vagyok Fidesz szavazó, de örültem hogy akkor most tessék, meg lehet mutatni 2/3-al. 1 év elment, de a fiúk nem mutattak semmit. Lett NER, magyar és székely himnusz éneklés a Parlamantben, Pintér BM megint, mindenféle biszbasz habiszti intézkedés, 1000000 munkahely 10 év alatt(haha) ésatöbbi ésatöbbi...a szocik meg ott qrták el hogy mikor lehetőségük lett volna ütni a narancsokat akkor csak ültek és néztek ki a fejükből.
Az meg a részedről demagógia hogy üres kasszát hagytak. Még átadásnál jött ugye a csontváz ügy, hát kiba sokat talált Szíjjártó Petike meg Kósa, jól beégtek a barmok.petey
Nem kell bemutatnod őket, ha a saját fizujuk emelése a cél, akkor nincs aki nemmel szavazzon, világos-

Reform: ezt aszót nem ismeri Lendvai Ildikó, hiába mondogatta, és a többi faszfej sem. Náluk az a reform, ha megszorítják az ember tökét, azért mert elcsalták a pénzeket.

1 milla munkehylre nem tudok mit mondani, aki elhitte, meg emiatt szavazott rájuk és most szívja a fogát az meg is érdemli. Ez akkora populista hazugség, mint a megcsináltuk szlogen.

Az meg nem demagógia, hogy megint nem maradt semmi, mert dübörgött a gazdaság, a világválság ide úgyse jön be, aztán kiderült, hogy hazudtak, hazudtak, hazudtak. A pénz eltűnt, legyen reform, ami zacskószorítás. A válság bejött, még több zacsifogás. Hol a pénz? Ki tudja, hmm? Az, hogy nem akarnak dőlni a csontvázak az is nyilván annak köszönhető, hogy nem is volt semmi ilyen susmus. De akkor hol a pénz, ismér kérdezhető... ööö

A téma viszont nem ez volt, hanem az, hogy jajj, fasizmus van. Kis hitlerrel az élen, ahogy a belügyeseknél szokták hívni.

(s igen, amikor meghallottam, hogy újra Pintér, újra Martonyi,,, levert a víz és káromkodtam erősen... bár ez se annyira meglepő, nyilván Pintér eleget tud ahhoz, hogy sakkban tartson ezt+azt, vagy lehet tovább vinni a gondolatot: mindenki benne van. Akárcsak az olajszőkítési botrányban...)

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 18 381 — Csodabogár
haszi, a Megyó féle 100 napos osztogatást a Fidesz is megszavazta igennel, még Vitya is megnyomta a gombot. Tudjuk hogy mindkét oldal egyforma nagyjából, de most hogy 8 évig ömlött a szar a szájukból hogy nemzethalááál meg nem kell reform, párdon megszorítás, akkor a zemberek jogosan várják el hogy valami elinduljon. Én nem vagyok Fidesz szavazó, de örültem hogy akkor most tessék, meg lehet mutatni 2/3-al. 1 év elment, de a fiúk nem mutattak semmit. Lett NER, magyar és székely himnusz éneklés a Parlamantben, Pintér BM megint, mindenféle biszbasz habiszti intézkedés, 1000000 munkahely 10 év alatt(haha) ésatöbbi ésatöbbi...a szocik meg ott qrták el hogy mikor lehetőségük lett volna ütni a narancsokat akkor csak ültek és néztek ki a fejükből.
Az meg a részedről demagógia hogy üres kasszát hagytak. Még átadásnál jött ugye a csontváz ügy, hát kiba sokat talált Szíjjártó Petike meg Kósa, jól beégtek a barmok.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Pedig még akár azt is írhattad volna, hogy jobb volt. Bizonyos embereknek biztosan, csakhogy annak olyan ára volt, amit még sok*sok nemzedéken át fog nyögni ez az ország. Nem azt tartom rinyálásnak, hogy tele a púpod xy zé zsé és azok felmenőivel, lemenőivel stb., hanem azzal, hogy úgy tesznek egyesek, mintha a jelenlegi kúrmány lenne az ország jelenlegi állapotáért az egyszemélyes felelős, hovatovább egy egyetlen pusztító vész, amitől Allah mentsen meg minket, mert mert...
A jelenlegi nemzedékből meg nem tudom mi lesz, de ha azt veszem alapul, hogy nálunk az volt a menő, aki mondjuk sört ivott 16 évesen, és most mi a menő az ennyi idősek között, akkor én nem fűzök hozzá sok reményt . . . .kishaszi
Na ezért nem írtam, hogy jobb volt. Azt viszont tudomásul kell venni, sajnos a jelenlegi kormány teljesen mást tesz, mint amit kommunikált az emberek felé. A kormánynak jelen esetben OV a vezére, tehát őt teszik felelőssé, talán nem alaptalanul. Szélsőségesek mindkét oldalon vannak, és lesznek is. Hál' Istennek ők vannak kevesebben, csak nagyobb a hangjuk. Neked ezzel van tele a púpod, nekem azzal hogy örökké hátrafelé mutogatnak és nem tesznek semmit. A véleményünknek hangot adtunk, mi jól el polemizáltunk ezen, de érdemben semmi sem változik. Ezért bízom a mai fiatalokban, mert szerintem igenis van kivétel. Ezen a fórumon pl. elég sok van. Ismerek egy-két politikust, akik az egyetemekről indultak. Az egyiket úgy hívják, Orbán Viktor. Azt hiszem másban nem is nagyon lehet bízni, csak az elhivatott fiatalokban, hátha nem a rossz irányba indulnak, mint OV. Mert egyébként kiben láthatna jövőt a magamfajta? A lányom és a fiam révén is ismerek egyetemistákat, van olyan aki nem a bulizást tartja szem előtt elsődlegesen. Muszáj hinnem ebben, mert ha nem, akkor csak az az alternatíva marad: el kell hagyni az országot, és akkor a jelenlegi gazdag és tovább gazdadodó rétegnek nem lesz kit szipolyozni, nem lesz aki fölött uralkodjanak. Mert ha az embereknek semmi sem marad miből vesznek el?
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 994 — #neverpunt
A marketing jól sikerült, megnyerték.Sobri Jóska
Engem meg ez a mondat zavar... mert ha korabban is ilyen zsenialisan tudtak kommunikalni, az elmult 12 honapban miert volt minden heten 2-3 nevetseges PR baki...
Igor
Sajnos eltart egy ideig, míg a fiúk 8 év felelősség nélküli ágyúval tüzelés után megszokják, hogy most éppen lézerkéssel dolgoznak a betegen.

Oszinten szolva nem hinnem, hogy olyan nagyon kellett kommunikalni/marketingezni barmit is tavaly tavasszal.. egy halottat/kutyat is beszavaztak volna a Fidesz szineiben a valasztokeruletek 80%-aban. (Most eszembe jutott a Dzsentlemanus errol 😀)Igor
A példa remek. És a legtöbben arról feledkeznek meg, hogy ez nem azért valósulhatott meg, mert a Fidesz olyan jó ellenzék volt.

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Pedig még akár azt is írhattad volna, hogy jobb volt. Bizonyos embereknek biztosan, csakhogy annak olyan ára volt, amit még sok*sok nemzedéken át fog nyögni ez az ország. Nem azt tartom rinyálásnak, hogy tele a púpod xy zé zsé és azok felmenőivel, lemenőivel stb., hanem azzal, hogy úgy tesznek egyesek, mintha a jelenlegi kúrmány lenne az ország jelenlegi állapotáért az egyszemélyes felelős, hovatovább egy egyetlen pusztító vész, amitől Allah mentsen meg minket, mert mert...
A jelenlegi nemzedékből meg nem tudom mi lesz, de ha azt veszem alapul, hogy nálunk az volt a menő, aki mondjuk sört ivott 16 évesen, és most mi a menő az ennyi idősek között, akkor én nem fűzök hozzá sok reményt . . . .

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
De értem. Egyébként írhatnám, hogy igenis jobb volt a Kádár idejében, mert éltem és dolgoztam akkor. De nem írom, mert nem lenne igaz, ráadásul akkor fingom sem volt a politikáról. Nevetni fogsz, de írhatnám, hogy engem haj de nagyon üldöztek, mert sem úttörő, sem Kisz tag, sem párt tag nem voltam. Még 84-ben a katonaságnál sem, pedig ott elvileg kötelező volt. Nem írom, mert nem üldöztek. Viszont az élet sem volt jobb mint most. 86-ban alapítottam családot, nem sokkal a rendszerváltás előtt. Nagyjából azóta állok a f@sz rossz oldalán, és ez igencsak átível pár kormányt. Sosem voltam elkötelezett egy párt oldalán sem, de még csak ideológiai oldalon sem. Csak és kizárólag azért "rinyálok", mert azokkal, akiknek a hatalmukat köszönhetik nem törődnek a választási időszak után. Fejős tehenek lettünk a szemükben, semmi más. Tiszteletben tartom a véleményed, akár narancsos akár nem, de nem hívom "rinyálásnak", és ha egyszer elszakad a cérna, akkor elszakad. Ha most akkor most. Voltam türelemmel eleget, átéltem egy rendszerváltást és pár kormányt. Egyik sem volt jó. Most sem látom, hogy a jövőben jó lehetne nekem, neked, bárkinek. Ezenkívül csak erősen bízni tudok a jelenkori egyetemistákban, hogy talán kinevelődik egy olyan nemzedék, akik végre elfelejtik a "posztkommunista" kifejezést, nem a komcsi üldözést tartják szem előtt, hanem próbálnak tenni az országért, az emberekért, a mai fiatalokért. Hogy nekik lehessen jövőjük.