Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
Honvédő háború az olvasatomban azt jelenti, amikor egyik ország a másik országot
- el akarja törölni a föld színéről,
- a lakosságot ki akarja pusztítani vagy rabigába hajtani,
- nyersanyagjait, gyárait el akarja kobozni,
- rejtett erőforrásait zsákmányolva csatlós állammá formálni
- stb.

Ennek hatására a másik országban élő civilek a hadsereg mellett minden egyes négyzetcentiméterért öldöklő harcot folytatva áldozzák fel életüket a hazájukért.

Ez nem az. Ez nem honvédő háború.
SZERINTEM
#JC6
mikor Lavrov ilyeneket mond:

A tárcavezető elmondta, Oroszország nem ismeri el a jelenlegi ukrán kormányt demokratikusként.
Lavrov kijelentette: az orosz kormány azt szeretné, hogy az ukrán emberek függetlenek legyenek.

akkor hogy-hogy nem csatlos allamot akarnak Ukrajnabol csinalni?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Honvédő háború az olvasatomban azt jelenti, amikor egyik ország a másik országot
- el akarja törölni a föld színéről,
- a lakosságot ki akarja pusztítani vagy rabigába hajtani,
- nyersanyagjait, gyárait el akarja kobozni,
- rejtett erőforrásait zsákmányolva csatlós állammá formálni
- stb.
(Ld.: II. világháború)

Ennek hatására a másik országban élő civilek a hadsereg mellett minden egyes négyzetcentiméterért öldöklő harcot folytatva áldozzák fel életüket a hazájukért.

Ez nem az. Ez nem honvédő háború.
SZERINTEM

Szerkesztette: JC6 (Mr. Miele)
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 29 047 — nabege2@yahoo.com
Én a kárpátaljai menekülttel sem nagyon értek egyet, pontosan nem tudom idézni, és lusta is vagyok visszagörgetni, de az volt a mondanivalója hogy "elmenekül, mert ez a kijeviek ügye, ők ráncigálták az oroszlán bajszát évek óta, ők kényszerítették ki a háborút, provokálták a ruszkikat, várható volt hogy háború lesz és ezért meccseljék le ők, nem a mi dolgunk."

Hagyjuk már baszki, feltételezem hogy egy átlag ukrán civilnek, aki kőkeményen beszopta ezt a helyzetet semmi köze ehhez, és ugyanúgy kivan a pöcse az egésszel, mint ahogy pl. nekem sincs semmi közöm ahhoz hogy Orbán éppen milyen faszságot csinál.
eaglesmcnabb
az ukránok nem szeretik a magyarokat és ha besorozzák őket, akkor ők lesznek az első sorban
és mivel úgy érzik, hogy nem az ő ügyük (mert tényleg kurvára nem az), ők nem akarnának ezért az ügyért meghalni
több mint 4 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487

baj lesz így a március 15tte
készülünk Paskyievich poszterekkel is?
sutianap
leforditanad? amugy legfeljebb atmennek a masik gyulesre a lengyelek 😉
csebi
koros a lengyelem, 😀 de beszélt Zöldséggel és a kievi bombázás terrorista akció, mondom terrorista akció


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 877 — Sworn to the Dark
thread egy Lengyelországba menekülő ukrántól. buszokat, autókat megállították az ukrán katonák és sok 18-60 év közötti ukrán menekülő férfit kiszállítottak, és besorozták őket. 25 kilométeres sor volt a lengyel határ előtt, sokaknak kifogyott az üzemanyag az autójából, kénytelen voltak gyalog továbbhaladni. többek között idősek, anyák kis gyerekkel.


built for this shit

több mint 4 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Én a kárpátaljai menekülttel sem nagyon értek egyet, pontosan nem tudom idézni, és lusta is vagyok visszagörgetni, de az volt a mondanivalója hogy "elmenekül, mert ez a kijeviek ügye, ők ráncigálták az oroszlán bajszát évek óta, ők kényszerítették ki a háborút, provokálták a ruszkikat, várható volt hogy háború lesz és ezért meccseljék le ők, nem a mi dolgunk."

Hagyjuk már baszki, feltételezem hogy egy átlag ukrán civilnek, aki kőkeményen beszopta ezt a helyzetet semmi köze ehhez, és ugyanúgy kivan a pöcse az egésszel, mint ahogy pl. nekem sincs semmi közöm ahhoz hogy Orbán éppen milyen faszságot csinál.
eaglesmcnabb
költözzön ide és élvezze a NER-t akkor.
több mint 4 éve
eaglesmcnabb Cleveland Browns Virginia Tech Hokies 23 452 — je suis poloska
Én a kárpátaljai menekülttel sem nagyon értek egyet, pontosan nem tudom idézni, és lusta is vagyok visszagörgetni, de az volt a mondanivalója hogy "elmenekül, mert ez a kijeviek ügye, ők ráncigálták az oroszlán bajszát évek óta, ők kényszerítették ki a háborút, provokálták a ruszkikat, várható volt hogy háború lesz és ezért meccseljék le ők, nem a mi dolgunk."

Hagyjuk már baszki, feltételezem hogy egy átlag ukrán civilnek, aki kőkeményen beszopta ezt a helyzetet semmi köze ehhez, és ugyanúgy kivan a pöcse az egésszel, mint ahogy pl. nekem sincs semmi közöm ahhoz hogy Orbán éppen milyen faszságot csinál.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 4 éve
dancogo Minnesota Vikings Iowa Hawkeyes 2 679 — Big Penix Energy

baj lesz így a március 15tte
készülünk Paskyievich poszterekkel is?
sutianap
leforditanad? amugy legfeljebb atmennek a masik gyulesre a lengyelek 😉
csebi
drónok lakóházakra vetnek bombákat, emberek halnak meg. Ez nyilvánvalóan egy terrorcselekmény, hogy megtörjék őket lelkileg. Mindazonáltal óriási az elszántság a főváros megvédésére

forrás: 444
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Na de te a magad neveben beszelsz, az ukran sracnak viszont az orszagat epp bekebelezik.

Felreertes ne essek, en nem foglalok allast a temaban, mert igazabol baromira nehez lenne donteni es oszinten, mindket oldalt meg tudnam erteni.

Csak arra reflektaltam ra, hogy a te szemszogedbol kivulallokent agyalsz a dolgon, hogy miert nem, mikozben o nem kivulallo. Es forditva.
Stez
De Stez, ez nem egy tipikus honvédő háború, ez nagyhatalmi játszma. Mondd meg, mi értelme annak, hogy egy képzetlen ukrán “informatikus”, “pék”, stb. fegyvert fog az oroszokra? 3mp helloszia. Értelmetlen. Inkább mentse a családját. Ez nem hazaszeretet kérdés..
#JC6
ha ez nem honvedo haboru akkor mi az?
csebi
Hogy lehetne egy nem létező országban honvédő háború?

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 4 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Na de te a magad neveben beszelsz, az ukran sracnak viszont az orszagat epp bekebelezik.

Felreertes ne essek, en nem foglalok allast a temaban, mert igazabol baromira nehez lenne donteni es oszinten, mindket oldalt meg tudnam erteni.

Csak arra reflektaltam ra, hogy a te szemszogedbol kivulallokent agyalsz a dolgon, hogy miert nem, mikozben o nem kivulallo. Es forditva.
Stez
De Stez, ez nem egy tipikus honvédő háború, ez nagyhatalmi játszma. Mondd meg, mi értelme annak, hogy egy képzetlen ukrán “informatikus”, “pék”, stb. fegyvert fog az oroszokra? 3mp helloszia. Értelmetlen. Inkább mentse a családját. Ez nem hazaszeretet kérdés..
#JC6
ha ez nem honvedo haboru akkor mi az?
csebi
engedd el
több mint 4 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 127 — no es importante
„Oroszország nem fogja megtámadni Ukrajnát, ezt egy hülye is tudja”

 444.hu/2022/02/24/oroszorszag-nem-fogja-megtamadni-ukrajnat-ezt-egy-hulye-is-tudja

Ó az a csodálatos szellemi erőfölény


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
Na de te a magad neveben beszelsz, az ukran sracnak viszont az orszagat epp bekebelezik.

Felreertes ne essek, en nem foglalok allast a temaban, mert igazabol baromira nehez lenne donteni es oszinten, mindket oldalt meg tudnam erteni.

Csak arra reflektaltam ra, hogy a te szemszogedbol kivulallokent agyalsz a dolgon, hogy miert nem, mikozben o nem kivulallo. Es forditva.
Stez
De Stez, ez nem egy tipikus honvédő háború, ez nagyhatalmi játszma. Mondd meg, mi értelme annak, hogy egy képzetlen ukrán “informatikus”, “pék”, stb. fegyvert fog az oroszokra? 3mp helloszia. Értelmetlen. Inkább mentse a családját. Ez nem hazaszeretet kérdés..
#JC6
Akkor definiald mar a honvedo haborut ha ukran szemszogbol ez nem....

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
Na de te a magad neveben beszelsz, az ukran sracnak viszont az orszagat epp bekebelezik.

Felreertes ne essek, en nem foglalok allast a temaban, mert igazabol baromira nehez lenne donteni es oszinten, mindket oldalt meg tudnam erteni.

Csak arra reflektaltam ra, hogy a te szemszogedbol kivulallokent agyalsz a dolgon, hogy miert nem, mikozben o nem kivulallo. Es forditva.
Stez
De Stez, ez nem egy tipikus honvédő háború, ez nagyhatalmi játszma. Mondd meg, mi értelme annak, hogy egy képzetlen ukrán “informatikus”, “pék”, stb. fegyvert fog az oroszokra? 3mp helloszia. Értelmetlen. Inkább mentse a családját. Ez nem hazaszeretet kérdés..
#JC6
ha ez nem honvedo haboru akkor mi az?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 309 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
Szumit elfoglalták az oroszok.

A városban megállt az élet, orosz páncélosok járőröznek az utcákon. Ha az emberek nem nyitnak tüzet az orosz katonákra, azok nem lőnek vissza. A város lakói a pincékben és óvóhelyeken töltötték az éjszakát, és mindenki fél.

Szerkesztette: Brouwerij van de Vrij

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 4 éve
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Na de te a magad neveben beszelsz, az ukran sracnak viszont az orszagat epp bekebelezik.

Felreertes ne essek, en nem foglalok allast a temaban, mert igazabol baromira nehez lenne donteni es oszinten, mindket oldalt meg tudnam erteni.

Csak arra reflektaltam ra, hogy a te szemszogedbol kivulallokent agyalsz a dolgon, hogy miert nem, mikozben o nem kivulallo. Es forditva.
Stez
De Stez, ez nem egy tipikus honvédő háború, ez nagyhatalmi játszma. Mondd meg, mi értelme annak, hogy egy képzetlen ukrán “informatikus”, “pék”, stb. fegyvert fog az oroszokra? 3mp helloszia. Értelmetlen. Inkább mentse a családját. Ez nem hazaszeretet kérdés..
több mint 4 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 848 — Víí veeer dö cseempjönsz.
Az, aki ezt nem gondolja gyávaságnak, az hazug. Persze érthető, hiszen az életösztön az erős, de gondolom, ha pénzt osztogatnának, akkor nem az ellenkező irányba sietne. Nem kell szépítgetni a dolgokat, ilyen a világ.
ender1112
Ez de gáz ember. Mert, mit érne veled vagy velem a magyar hadsereg? Néha lovoldozok a haverokkal, huha, biztos megállítanám az ellenséget.. amikor a nagyhatalmak egymással marakodnak és méregetik a farkukat egy harmadik országban, melynek az állampolgára vagyok, miért lenne kötelességem puszta civilként feláldozni magam? Az első orosz leszedne, na bumm, sokat értek velem.
Teljesen más kérdés lenne, amikor az orosz hadsereg azért indulna meg Budapest felé mert be akarná kebelezni az országom vagy a nyersanyagra pályáznának vagy ujra elérne a kommunizmus szelleme és csatlós államot akarnának Magyarországból, vagyis face to face megtámadnák az országot.
Az első lennék aki fegyvert fog.
Más esetben viszont ugyanígy cselekednék, mint a lent említett ukrán ismerős..
#JC6
Nem egészen értem azt, amit írsz. Mármint, ha te fegyveresen is védenéd Budapestet, akkor ez az ukrán miért ne védhetné Kijevet fegyverrel? Hogy jön ide egy harmadik ország? Arról nem is beszélve, hogy a lőni nem tudó frissen behívott katonáknak bőven akadhat más feladat is.
több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 877 — Sworn to the Dark
Ukránok Kherszonnál azért komolyan szétütöttek pár orosz konvojt, ezek már nem több éves fake felvételek az fix.
Hanni
Muti
#JC6

Hanni
 i.imgur.com/ufR1lP0.jpg

built for this shit

több mint 4 éve
Stez SMU Mustangs 49 092 — Whoops, looks like something went wrong.
Az, aki ezt nem gondolja gyávaságnak, az hazug. Persze érthető, hiszen az életösztön az erős, de gondolom, ha pénzt osztogatnának, akkor nem az ellenkező irányba sietne. Nem kell szépítgetni a dolgokat, ilyen a világ.
ender1112
Ez de gáz ember. Mert, mit érne veled vagy velem a magyar hadsereg? Néha lovoldozok a haverokkal, huha, biztos megállítanám az ellenséget.. amikor a nagyhatalmak egymással marakodnak és méregetik a farkukat egy harmadik országban, melynek az állampolgára vagyok, miért lenne kötelességem puszta civilként feláldozni magam? Az első orosz leszedne, na bumm, sokat értek velem.
Teljesen más kérdés lenne, amikor az orosz hadsereg azért indulna meg Budapest felé mert be akarná kebelezni az országom vagy a nyersanyagra pályáznának vagy ujra elérne a kommunizmus szelleme és csatlós államot akarnának Magyarországból, vagyis face to face megtámadnák az országot.
Az első lennék aki fegyvert fog.
Más esetben viszont ugyanígy cselekednék, mint a lent említett ukrán ismerős..
#JC6
Na de te a magad neveben beszelsz, az ukran sracnak viszont az orszagat epp bekebelezik.

Felreertes ne essek, en nem foglalok allast a temaban, mert igazabol baromira nehez lenne donteni es oszinten, mindket oldalt meg tudnam erteni.

Csak arra reflektaltam ra, hogy a te szemszogedbol kivulallokent agyalsz a dolgon, hogy miert nem, mikozben o nem kivulallo. Es forditva.

több mint 4 éve
Hanni Seattle Seahawks Army Black Knights 8 737 — Poloska confirmed
Ukránok Kherszonnál azért komolyan szétütöttek pár orosz konvojt, ezek már nem több éves fake felvételek az fix.
Hanni
Muti
#JC6
több mint 4 éve
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Az, aki ezt nem gondolja gyávaságnak, az hazug. Persze érthető, hiszen az életösztön az erős, de gondolom, ha pénzt osztogatnának, akkor nem az ellenkező irányba sietne. Nem kell szépítgetni a dolgokat, ilyen a világ.
ender1112
Ez de gáz ember. Mert, mit érne veled vagy velem a magyar hadsereg? Néha lovoldozok a haverokkal, huha, biztos megállítanám az ellenséget.. amikor a nagyhatalmak egymással marakodnak és méregetik a farkukat egy harmadik országban, melynek az állampolgára vagyok, miért lenne kötelességem puszta civilként feláldozni magam? Az első orosz leszedne, na bumm, sokat értek velem.
Teljesen más kérdés lenne, amikor az orosz hadsereg azért indulna meg Budapest felé mert be akarná kebelezni az országom vagy a nyersanyagra pályáznának vagy ujra elérne a kommunizmus szelleme és csatlós államot akarnának Magyarországból, vagyis face to face megtámadnák az országot.
Az első lennék aki fegyvert fog.
Más esetben viszont ugyanígy cselekednék, mint a lent említett ukrán ismerős..
több mint 4 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
egy közelebbi kép a fel nem robbant Szmercs rakétáról Harkovban:

 i.imgur.com/q7Bi1nn.jpeg
deyell
tisztán kivehető az eltalált katonai célpont.
több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott


félek ez durva lesz.
deyell
innen lesz az, hogy az oroszok mindenre lőnek ami mozog
NB2
es elvalik az is, hogy Kijev lesz-e az uj Groznij.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 4 éve
NB2 New England Patriots 29 047 — nabege2@yahoo.com


félek ez durva lesz.
deyell
innen lesz az, hogy az oroszok mindenre lőnek ami mozog
több mint 4 éve
deyell Las Vegas Raiders 12 877 — Sworn to the Dark


félek ez durva lesz.

built for this shit

több mint 4 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
Putyin is allitolag szankciokat vet ki a nyugatra. vajon ok is bevonultak Ukrajnaba?

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.