Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
 telex.hu/kulfold/2026/04/06/trump-egesz-irant-el-tudnank-foglalni-egy-ejszaka-alatt-es-ez-lehet-hogy-a-holnapi-lesz

Béke meg big wins.
somoskovig
Verseng Putyinnal hogy kitudja hamarabb elfoglalni 1 nap alatt az ellenalló országot.
1 hónap alatt majdnem elfoglalták már csak 1 nap.
Toca
És Grönland már nem is kell?!
Olyan szomorú, amikor valaki ilyen könnyen feladja az álmait...

2 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?
Lecsó
Hát ja, azt szerintem elég pontosan ki lehet számolni, hogy hol van az a pont amikor megéri azt mondani, hogy jó, akkor ti se. Ha elérjük azt a pontot, akkor kilőnek pár iráni tankert, és lehet kezdeni a matekozást.

Konkrétan arra gondolok, hogy ha kialakul egy olyan szintű globális olaj-válság, hogy az iráni tankerek kapacitása már nem oszt- nem szoroz, akkor semmi értelme átengedni őket.
Jan
Rosszul nezitek, de igazandibol az irani tankereknek zero szerepe van. Az olaj amit iran elad az "ellenseghez" megy igy is ugy is. Az olajkiviteluket kb egy repulonyi bombaval a tizedere lehetne csokkenteni.
De a lenyeg a valasz lenne megint irantol.

A brutalitas es a megegyezes a ketto veglet es minden kozbenso eset a mostanival lesz hasonlo. Persze elszakadhat a cerna, de az nem tervezheto.

Ez van amikor az objective rosszul van meghatarozva
2 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
 telex.hu/kulfold/2026/04/06/trump-egesz-irant-el-tudnank-foglalni-egy-ejszaka-alatt-es-ez-lehet-hogy-a-holnapi-lesz

Béke meg big wins.
somoskovig
Verseng Putyinnal hogy kitudja hamarabb elfoglalni 1 nap alatt az ellenalló országot.
1 hónap alatt majdnem elfoglalták már csak 1 nap.
Toca
Már csak egy pár centi hiányzik nekik.

| Egy világtérképen. |
2 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 722 — Vikings fan
 telex.hu/kulfold/2026/04/06/trump-egesz-irant-el-tudnank-foglalni-egy-ejszaka-alatt-es-ez-lehet-hogy-a-holnapi-lesz

Béke meg big wins.
somoskovig
Verseng Putyinnal hogy kitudja hamarabb elfoglalni 1 nap alatt az ellenalló országot.
1 hónap alatt majdnem elfoglalták már csak 1 nap.
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
 telex.hu/kulfold/2026/04/06/trump-egesz-irant-el-tudnank-foglalni-egy-ejszaka-alatt-es-ez-lehet-hogy-a-holnapi-lesz

Béke meg big wins.

2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?
Lecsó
Hát ja, azt szerintem elég pontosan ki lehet számolni, hogy hol van az a pont amikor megéri azt mondani, hogy jó, akkor ti se. Ha elérjük azt a pontot, akkor kilőnek pár iráni tankert, és lehet kezdeni a matekozást.

Konkrétan arra gondolok, hogy ha kialakul egy olyan szintű globális olaj-válság, hogy az iráni tankerek kapacitása már nem oszt- nem szoroz, akkor semmi értelme átengedni őket.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
Lecsó Denver Broncos 3 401
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?

Szerkesztette: Lecsó
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
Valójában nem Irán zárja le, hanem a biztosító társaságok. Ha a szoroson való áthaladásra innentől nem vonatkozik a biztosítás, akkor nem indulnak el a hajók, tök mindegy, hogy hány akna van vagy nincs ott…
Lecsó
És miért nem vonatkozik biztosítás? Irán miatt


Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
resistance is futile
Szimplán annyi volt h vazeg Venezuelánal is a forgatókönyvben nagyobb áldozattal számoltak a szakértők meg nem túl magad sikerrel aztán Donaldek mégis megnyomtak a gombot.
Aztán a sikeren felbuzdulva úgy voltak vele h szarnak a szakértőkre Irán kapcsán. Mert hat sok mindent el tudok képzelni de azt nem h az USA szakik nem első helyek egyikére tettek volna a szoros lezárását mint válasz. Aminek feloldására vazeg leírtak h nem nagyon van megoldás, rövid távon.
Big win.
csebi
Az jelezhet vmit, hogy nincsenek kereskedelmi műholdjelek ma estétől Irán környéki légi és vízi hajózási útvonalakról?
Légicsapások on?
Willie Parker
Lehet volt vmi terv de nem volt semmi nagy végül

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Lecsó Denver Broncos 3 401
Valójában nem Irán zárja le, hanem a biztosító társaságok. Ha a szoroson való áthaladásra innentől nem vonatkozik a biztosítás, akkor nem indulnak el a hajók, tök mindegy, hogy hány akna van vagy nincs ott…
2 hónapja
NB2 New England Patriots 29 039 — nabege2@yahoo.com
Szoroslezárás=nem biztonságos hajó közlekedés
1. aknásítás
2. gyors motorcsónakok bombával megrakva
3. drónok a hegyekből indítva
2 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
Valaki elmagyarázná hogy tudja Irán lezárni a szorost?
Nem lehet oda hadihajókat, fregattokat, rombolókat, tengeralattjárókat vezényelni?
+plusz nem lehet szarrá bombázni a kikötőket meg a hadihajójikat ?
Dagobert bácsi
Nem lehet olyan védelmet létrehozni az áthaladó teherhajók körül, hogy rakétákkal, dronokkal ne lehessen támadni őket szarazfoldrol. Ez már más háború, nem haditengerészetek vívják a tengeren.
somoskovig
egyszeruen nem
Aldozatokkal igen ami nagy lesz mind penzben es/vagy embereletben. Annal meg a "vam" is olcsobb. Itt irannal kell kiegyezni ami sokfelekeppen mukodhet.

A tavolsag/domborzat/hajout keskenysege miatt a belohetosege alommelo irannak.
2 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
resistance is futile
Szimplán annyi volt h vazeg Venezuelánal is a forgatókönyvben nagyobb áldozattal számoltak a szakértők meg nem túl magad sikerrel aztán Donaldek mégis megnyomtak a gombot.
Aztán a sikeren felbuzdulva úgy voltak vele h szarnak a szakértőkre Irán kapcsán. Mert hat sok mindent el tudok képzelni de azt nem h az USA szakik nem első helyek egyikére tettek volna a szoros lezárását mint válasz. Aminek feloldására vazeg leírtak h nem nagyon van megoldás, rövid távon.
Big win.
csebi
Az jelezhet vmit, hogy nincsenek kereskedelmi műholdjelek ma estétől Irán környéki légi és vízi hajózási útvonalakról?
Légicsapások on?
Willie Parker
mindig on, nem alltak le eddig sem, a kulonbseg a target kivalasztas. De peldaul a "loszer" meg arulkodo, ma peldaul "bunkerromboloval" felszerelkezve repultek a uk-bol a madarak.
2 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
resistance is futile
Szimplán annyi volt h vazeg Venezuelánal is a forgatókönyvben nagyobb áldozattal számoltak a szakértők meg nem túl magad sikerrel aztán Donaldek mégis megnyomtak a gombot.
Aztán a sikeren felbuzdulva úgy voltak vele h szarnak a szakértőkre Irán kapcsán. Mert hat sok mindent el tudok képzelni de azt nem h az USA szakik nem első helyek egyikére tettek volna a szoros lezárását mint válasz. Aminek feloldására vazeg leírtak h nem nagyon van megoldás, rövid távon.
Big win.
csebi
vagy a helyben jobban képben lévő moszad etette őket meg, hogy jaj itt minden simán összefog omlani, izrael igy kiiktatja ősellenségét, usa meg trump meg elviszi a balhét

Szerkesztette: Josszi

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Valaki elmagyarázná hogy tudja Irán lezárni a szorost?
Nem lehet oda hadihajókat, fregattokat, rombolókat, tengeralattjárókat vezényelni?
+plusz nem lehet szarrá bombázni a kikötőket meg a hadihajójikat ?
Dagobert bácsi
Nem fizikailag zárják le, hanem viszonylag messziről ki tudnak lőni a szorosban haladó hajókat.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 567 — Chiefs GM
Valaki elmagyarázná hogy tudja Irán lezárni a szorost?
Nem lehet oda hadihajókat, fregattokat, rombolókat, tengeralattjárókat vezényelni?
+plusz nem lehet szarrá bombázni a kikötőket meg a hadihajójikat ?
Dagobert bácsi
Nem lehet olyan védelmet létrehozni az áthaladó teherhajók körül, hogy rakétákkal, dronokkal ne lehessen támadni őket szarazfoldrol. Ez már más háború, nem haditengerészetek vívják a tengeren.

2 hónapja
Dagobert bácsi 333
Valaki elmagyarázná hogy tudja Irán lezárni a szorost?
Nem lehet oda hadihajókat, fregattokat, rombolókat, tengeralattjárókat vezényelni?
+plusz nem lehet szarrá bombázni a kikötőket meg a hadihajójikat ?
2 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
resistance is futile
Szimplán annyi volt h vazeg Venezuelánal is a forgatókönyvben nagyobb áldozattal számoltak a szakértők meg nem túl magad sikerrel aztán Donaldek mégis megnyomtak a gombot.
Aztán a sikeren felbuzdulva úgy voltak vele h szarnak a szakértőkre Irán kapcsán. Mert hat sok mindent el tudok képzelni de azt nem h az USA szakik nem első helyek egyikére tettek volna a szoros lezárását mint válasz. Aminek feloldására vazeg leírtak h nem nagyon van megoldás, rövid távon.
Big win.
csebi
Az jelezhet vmit, hogy nincsenek kereskedelmi műholdjelek ma estétől Irán környéki légi és vízi hajózási útvonalakról?
Légicsapások on?
2 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 954 — Lucas Scott
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
resistance is futile
Szimplán annyi volt h vazeg Venezuelánal is a forgatókönyvben nagyobb áldozattal számoltak a szakértők meg nem túl magad sikerrel aztán Donaldek mégis megnyomtak a gombot.
Aztán a sikeren felbuzdulva úgy voltak vele h szarnak a szakértőkre Irán kapcsán. Mert hat sok mindent el tudok képzelni de azt nem h az USA szakik nem első helyek egyikére tettek volna a szoros lezárását mint válasz. Aminek feloldására vazeg leírtak h nem nagyon van megoldás, rövid távon.
Big win.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
resistance is futile
Hat, lehet latta ezt a videot, aztan beindult a fantaziaja…

https://static.cdninstagram.com/rsrc.php/v4/yD/r/R0fBIMurK8v.png
Instagram
Create an account or log in to Instagram - Share what you're into with the people who get you.
2 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.
no
Emberünk azt hitte, hogy Irán Venezuela.
2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Hu baszki ennek tényleg elmentek otthonról. És még putykora mondják hogy őrült.
Geci a végén tényleg kirobbantja 3.at

 24.hu/kulfold/2026/04/05/trump-hormuzi-szoros-irani-haboru/
KB23
Ki mondja Putyinra?
Gecinek geci, de őrült sose volt.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát, amilyen elképzelései vannak az oroszoknak a világban betöltött szerepéről, ő se teljesen százas.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 374 — #NoStress
Hu baszki ennek tényleg elmentek otthonról. És még putykora mondják hogy őrült.
Geci a végén tényleg kirobbantja 3.at

 24.hu/kulfold/2026/04/05/trump-hormuzi-szoros-irani-haboru/
KB23
Ki mondja Putyinra?
Gecinek geci, de őrült sose volt.

2 hónapja
KB23 Seattle Seahawks Washington Huskies 1 955
Hu baszki ennek tényleg elmentek otthonról. És még putykora mondják hogy őrült.
Geci a végén tényleg kirobbantja 3.at

 24.hu/kulfold/2026/04/05/trump-hormuzi-szoros-irani-haboru/

Szerkesztette: KB23
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 telex.hu/kulfold/2026/04/05/nemetorszag-sorkatonai-szolgalat-kulfoldre-utazas-engedely


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
Az elmult hetek legnagyobb tanulsagai nem valami fergetegesek es nem is ujak.
- Macron eleg kemenyen visszaszolt trumpnak
- Trump meg mindig csak az erobol valo fenyegeteshez ert, de azt nem latja hogy mikor nem hasznalhato
- Politikusok/civilek meg mindig olomkatonakkal jatszo kisgyerekek mikor a haboru barmelyik elemerol van szo, cserebe senkire nem hallgatnak
- Iran jelenleg minden teren veri az usat, pedig sarokba van szoritva, pont ezert felhaborito hogy nem lattak ezt jonni. Vagyis azt a katonat meg az inditas elott levaltottak.
- A nato meg mindig egy eszkoz a fenyegetozeshez trumpnak amit lassan mar csak egy uj elnok tud szavakkal visszaallitani.
- terv kb volt 5 napig, de nem kialtott gyozelmet utana. Iran mar mockolja az usat.
- Trumpnak a szava semmit nem er es a kommunikacio az egesz felsovezetestol errol mar nevetseges szinten mozog. Talan szerencsere mert a hatarido lejarta a nyakunkon megint es mar nincs hova fokozni annak a merteket csak retorikaban.
- A crew kimentesebol H-i film lesz, sajnos megint rosszul mint a Lone S. eseten.
- A szovetsegesek kezelese verforralo, de az is latszik mennyivel gyengul a kepessege az usanak nelkule.