Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

2 hónapja
szaba Los Angeles Chargers 12 899
Srácok, offolok egyet: jelenleg mi a vélemény a Milei féle argentin gazdaságról?
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsian várom, most is olyan gyorsan követik-e a hazai üzemanyagárak a világár esését, ahogy az emelkedését is követték...
Mikey
Te nem hatósági árral tankolsz? 😉
r.baggio
Btw kapják be. Múltkor mikor tankoltam, néztem a nem védett árakat, a 95-ös volt valami 720, a 100-as 790.
Mondom wtf, 70 ft-tal drágább a százas, amikor ilyen 30-40-nel szokott csak. Kérdeztem is fizetésnél a kasszást, erre csak mosolyogva kezét széttárva annyit mondott, hogy hát ez nagyon jó kérdés, állambácsit kéne megkérdezni...
Szóval gondolom suttyomban még rákúrtak valami plusz jövedéki cuccot a prémiumra, hogy a védett áras szar felé nyomják az embereket. Ja, amúgy prémium dízel pl nem is volt.
warr_b
Vagy a benzinkút üzemeltetője emelte meg a prémium árát, hogy azon valamennyit visszahozzon a hatósági ár miatti veszteségből. Emlékeim szerint volt már ilyen Covid idején.
Mikey
Nem tűnik logikusnak, szerintem százalékosan elhanyagolhatók az olyanok, mint te, akik a jóval magasabb áron is a prémiumot tankolják, ha még emelnek az árán, még kevesebben fogják azt választani. Aztán persze lehet tévedek, nem vagyok se benzinkutas, se közgazdász 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsian várom, most is olyan gyorsan követik-e a hazai üzemanyagárak a világár esését, ahogy az emelkedését is követték...
Mikey
Te nem hatósági árral tankolsz? 😉
r.baggio
Btw kapják be. Múltkor mikor tankoltam, néztem a nem védett árakat, a 95-ös volt valami 720, a 100-as 790.
Mondom wtf, 70 ft-tal drágább a százas, amikor ilyen 30-40-nel szokott csak. Kérdeztem is fizetésnél a kasszást, erre csak mosolyogva kezét széttárva annyit mondott, hogy hát ez nagyon jó kérdés, állambácsit kéne megkérdezni...
Szóval gondolom suttyomban még rákúrtak valami plusz jövedéki cuccot a prémiumra, hogy a védett áras szar felé nyomják az embereket. Ja, amúgy prémium dízel pl nem is volt.
warr_b
Vagy a benzinkút üzemeltetője emelte meg a prémium árát, hogy azon valamennyit visszahozzon a hatósági ár miatti veszteségből. Emlékeim szerint volt már ilyen Covid idején.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 379 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsian várom, most is olyan gyorsan követik-e a hazai üzemanyagárak a világár esését, ahogy az emelkedését is követték...
Mikey
Te nem hatósági árral tankolsz? 😉
r.baggio
Btw kapják be. Múltkor mikor tankoltam, néztem a nem védett árakat, a 95-ös volt valami 720, a 100-as 790.
Mondom wtf, 70 ft-tal drágább a százas, amikor ilyen 30-40-nel szokott csak. Kérdeztem is fizetésnél a kasszást, erre csak mosolyogva kezét széttárva annyit mondott, hogy hát ez nagyon jó kérdés, állambácsit kéne megkérdezni...
Szóval gondolom suttyomban még rákúrtak valami plusz jövedéki cuccot a prémiumra, hogy a védett áras szar felé nyomják az embereket. Ja, amúgy prémium dízel pl nem is volt.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
2 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsian várom, most is olyan gyorsan követik-e a hazai üzemanyagárak a világár esését, ahogy az emelkedését is követték...
Mikey
Te nem hatósági árral tankolsz? 😉
r.baggio
Nem. 😊 De nem a személyes előnyei miatt írtam, hanem a jelenség kapcsán.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 122 — no es importante
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsian várom, most is olyan gyorsan követik-e a hazai üzemanyagárak a világár esését, ahogy az emelkedését is követték...
Mikey
Te nem hatósági árral tankolsz? 😉


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
2 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsian várom, most is olyan gyorsan követik-e a hazai üzemanyagárak a világár esését, ahogy az emelkedését is követték...

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
A legkisebb gyerek epsegben itthon. Persze sosincs megallas, ez ilyen es a baj keresve van.

Mielott barmi biztos lenne:

Nem is sok ertelme van irni rola, mivel annyira keplekeny es tavoli a ket orszag allitasai, hogy kiderithetetlen most mi lett/lesz a megoldas.

Kina-oroszorszag es barmelyik orszag aki dedelget almokat hogy elfoglal bizonyos teruleteket, amit eddig a papir vedett az lelkesen vigyorog az usa mint a vilag rendore cselekedetein/kijelentesein. Felhaborito volt az usa fenyegetozese, de senkit nem lephetett meg, par napja irtam hogy nem sok hely maradt a fenyegetozesnek csak retorikaban es elment a falig vele. A falig!!

Itt van egy katonailag gyenge orszag es jelenleg ugy nez ki hogy gyozott. Persze trump elmondja, hogy katonailag/konvencionalisan az usa eltiporta irant. Iran celjai es ennek elereseben jelenleg semmit nem gyengult, es meg nyert olyanokat amire enelkul a balhe nelkul sok eselye nem lett volna.

Ez megint tanitva lesz csak sajnos megint a rossz iskolaban, hogy nem szabad haboruzni.

Az idozites es a politika lehetetlen helyzetet teremtett. Amugy azert erdemes megnezni es nem nyilvanosan lesznek adat hegyek es osszeallitasok a penz es a felhasznalasanak a hatekonysagarol, de ezek sosem szolnak civileknek, meg moralis/erkolcsi kerdest csinalnanak belole. De lebanon-ban mar annyi civil halt meg mint mindenhol mashol egyuttesen.

Ha iran visszakerul a gazdasagi verkeringesbe, akkor oroszorszag duplan mosolyog. Es europa persze nem lesz pragmatikus es kimarad majd az uzletbol es trumpnal is gyulik a fekete pont.

Elmeletben
Az egyetlen ertelmes erv az usa szempontjabol, hogy atom ne legyen iran kezeben. Ezt elvileg megoldotta tavaly, es az elso 5 napban is rakontrazott erre. Ha ott gyozelmet kiallt ki jobban jott volna ki es semmi nem tortent volna, iran terfelen pattogott volna a labda es nem csinaltak volna semmit. Fenyegetozni lehetett volna hogy annyiszor ismetlik ezt meg ahanyszor kell.

De....

| Trump amugy a zaszlo ors elerol mar le lett volna valtva ilyen cselekedetek es kinyilatkoztatasok utan |
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 974 — The Mathematician
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Irán is tud róla?
Negritis, a vajda
Most mar igen
Lúdas Solymi
mondjuk izrael meg úgy látszik nem

 www.timesofisrael.com/liveblog_entry/israel-continuing-to-strike-in-iran-despite-ceasefire-announcement-security-official-tells-toi/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 9 503
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Irán is tud róla?
Negritis, a vajda
Most mar igen
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 974 — The Mathematician
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Irán is tud róla?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
dancogo Minnesota Vikings Iowa Hawkeyes 2 679 — Big Penix Energy
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Ez már a civilizáció elpusztítása utáni?
2 hónapja
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 259 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Két hét tűzszünet, azt írta donald
r.baggio
Kíváncsi vagyok Vitya mikor ír rá valamit

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
2 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 122 — no es importante
Két hét tűzszünet, azt írta donald


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 974 — The Mathematician
 www.nbcnews.com/world/iran/live-blog/live-updates-iran-war-trump-deadline-hormuz-infrastructure-ceasefire-rcna267039

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 259 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
 24.hu/kulfold/2026/04/07/iran-kozel-kelet-haboru-hirfolyam-2/#trump-szerint-egy-egesz-civilizacio-hal-meg-ma-este-ha-iran-nem-kot-megallapodast

Inkább ezt a barmot tüntetnék el valahová minthogy a pincsijét ideküldi...
kapitnono
Ezek után kíváncsian várom mennyire tüntetik el azt a civilizációt.
Mikey
Lesz olyan barom, hogy atomot vessen be?

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 974 — The Mathematician
 24.hu/kulfold/2026/04/07/iran-kozel-kelet-haboru-hirfolyam-2/#trump-szerint-egy-egesz-civilizacio-hal-meg-ma-este-ha-iran-nem-kot-megallapodast

Inkább ezt a barmot tüntetnék el valahová minthogy a pincsijét ideküldi...
kapitnono
Ezek után kíváncsian várom mennyire tüntetik el azt a civilizációt.
Mikey
ez nem néz ki jól

 www.reuters.com/world/middle-east/israel-strikes-irans-petrochemical-complex-asaluyeh-defence-minister-says-2026-04-06/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
 24.hu/kulfold/2026/04/07/iran-kozel-kelet-haboru-hirfolyam-2/#trump-szerint-egy-egesz-civilizacio-hal-meg-ma-este-ha-iran-nem-kot-megallapodast

Inkább ezt a barmot tüntetnék el valahová minthogy a pincsijét ideküldi...
kapitnono
Ezek után kíváncsian várom mennyire tüntetik el azt a civilizációt.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
2 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 10 354 — WHO DAT!!!!
 24.hu/kulfold/2026/04/07/iran-kozel-kelet-haboru-hirfolyam-2/#trump-szerint-egy-egesz-civilizacio-hal-meg-ma-este-ha-iran-nem-kot-megallapodast

Inkább ezt a barmot tüntetnék el valahová minthogy a pincsijét ideküldi...


2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 974 — The Mathematician
Nah szóval akkor japán, dél korea és Ausztrália is troger
Bezzeg Kim dzsoni

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 722 — Vikings fan
 telex.hu/kulfold/2026/04/06/trump-egesz-irant-el-tudnank-foglalni-egy-ejszaka-alatt-es-ez-lehet-hogy-a-holnapi-lesz

Béke meg big wins.
somoskovig
Verseng Putyinnal hogy kitudja hamarabb elfoglalni 1 nap alatt az ellenalló országot.
1 hónap alatt majdnem elfoglalták már csak 1 nap.
Toca
És Grönland már nem is kell?!
Olyan szomorú, amikor valaki ilyen könnyen feladja az álmait...
Őszentsége Sobri Jóska
Prioritási listán lentebb került.
Biztos arra 3 napot becsült, meg most ott hideg van Venezuelaban meg Iránban meleg. Majd nyáron.
2 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 904 — capitaine du château de Vienne 1487
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?
Lecsó
Hát ja, azt szerintem elég pontosan ki lehet számolni, hogy hol van az a pont amikor megéri azt mondani, hogy jó, akkor ti se. Ha elérjük azt a pontot, akkor kilőnek pár iráni tankert, és lehet kezdeni a matekozást.

Konkrétan arra gondolok, hogy ha kialakul egy olyan szintű globális olaj-válság, hogy az iráni tankerek kapacitása már nem oszt- nem szoroz, akkor semmi értelme átengedni őket.
Jan
Rosszul nezitek, de igazandibol az irani tankereknek zero szerepe van. Az olaj amit iran elad az "ellenseghez" megy igy is ugy is. Az olajkiviteluket kb egy repulonyi bombaval a tizedere lehetne csokkenteni.
De a lenyeg a valasz lenne megint irantol.

A brutalitas es a megegyezes a ketto veglet es minden kozbenso eset a mostanival lesz hasonlo. Persze elszakadhat a cerna, de az nem tervezheto.

Ez van amikor az objective rosszul van meghatarozva
no
Iránnak miből van pénze, nem az eladott olajból? Ha ezt a pénzcsapot elzárnák, ugyanúgy kitartana a rendszer? Nem vagyok benne biztos.
Jan
Erre volt a szankcio es borzaszto volt bizonyos szempontbol a helyzet, ettol a rezsim nem bukott meg.

Most egyszeruen a gazdasagi nyomas rajtunk a nagyobb es nem az irani rendszeren.

Termeszetesen az irani koveteles kozott van a szankcio felemelese es valoszinuleg el is fogjak erni, ha a kiegyezes lesz a megoldas.

Ha az olajpenzt akarnad elvenni, ahogy irtam nem a tankereit kellene tamadni, van sokkal hatekonyabb megoldas, de a valaszlepes sem maradna el.

De megint az objective a fo kerdes. Ez nem valtozhat minden masodik napon.
no
Trampuramról beszélünk, az objective úgy fog változni, hogy a végén elérhessen, és big WIN, huge WIN-ként lehessen eladni
slowmotion
persze csak megkővárni a tőzsdenyitást, van egy ki bennfentes kereskedelmi jellege a Donaldféle politikának


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
2 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 155 — Cowboys fan
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?
Lecsó
Hát ja, azt szerintem elég pontosan ki lehet számolni, hogy hol van az a pont amikor megéri azt mondani, hogy jó, akkor ti se. Ha elérjük azt a pontot, akkor kilőnek pár iráni tankert, és lehet kezdeni a matekozást.

Konkrétan arra gondolok, hogy ha kialakul egy olyan szintű globális olaj-válság, hogy az iráni tankerek kapacitása már nem oszt- nem szoroz, akkor semmi értelme átengedni őket.
Jan
Rosszul nezitek, de igazandibol az irani tankereknek zero szerepe van. Az olaj amit iran elad az "ellenseghez" megy igy is ugy is. Az olajkiviteluket kb egy repulonyi bombaval a tizedere lehetne csokkenteni.
De a lenyeg a valasz lenne megint irantol.

A brutalitas es a megegyezes a ketto veglet es minden kozbenso eset a mostanival lesz hasonlo. Persze elszakadhat a cerna, de az nem tervezheto.

Ez van amikor az objective rosszul van meghatarozva
no
Iránnak miből van pénze, nem az eladott olajból? Ha ezt a pénzcsapot elzárnák, ugyanúgy kitartana a rendszer? Nem vagyok benne biztos.
Jan
Erre volt a szankcio es borzaszto volt bizonyos szempontbol a helyzet, ettol a rezsim nem bukott meg.

Most egyszeruen a gazdasagi nyomas rajtunk a nagyobb es nem az irani rendszeren.

Termeszetesen az irani koveteles kozott van a szankcio felemelese es valoszinuleg el is fogjak erni, ha a kiegyezes lesz a megoldas.

Ha az olajpenzt akarnad elvenni, ahogy irtam nem a tankereit kellene tamadni, van sokkal hatekonyabb megoldas, de a valaszlepes sem maradna el.

De megint az objective a fo kerdes. Ez nem valtozhat minden masodik napon.
no
Trampuramról beszélünk, az objective úgy fog változni, hogy a végén elérhessen, és big WIN, huge WIN-ként lehessen eladni
2 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?
Lecsó
Hát ja, azt szerintem elég pontosan ki lehet számolni, hogy hol van az a pont amikor megéri azt mondani, hogy jó, akkor ti se. Ha elérjük azt a pontot, akkor kilőnek pár iráni tankert, és lehet kezdeni a matekozást.

Konkrétan arra gondolok, hogy ha kialakul egy olyan szintű globális olaj-válság, hogy az iráni tankerek kapacitása már nem oszt- nem szoroz, akkor semmi értelme átengedni őket.
Jan
Rosszul nezitek, de igazandibol az irani tankereknek zero szerepe van. Az olaj amit iran elad az "ellenseghez" megy igy is ugy is. Az olajkiviteluket kb egy repulonyi bombaval a tizedere lehetne csokkenteni.
De a lenyeg a valasz lenne megint irantol.

A brutalitas es a megegyezes a ketto veglet es minden kozbenso eset a mostanival lesz hasonlo. Persze elszakadhat a cerna, de az nem tervezheto.

Ez van amikor az objective rosszul van meghatarozva
no
Iránnak miből van pénze, nem az eladott olajból? Ha ezt a pénzcsapot elzárnák, ugyanúgy kitartana a rendszer? Nem vagyok benne biztos.
Jan
Erre volt a szankcio es borzaszto volt bizonyos szempontbol a helyzet, ettol a rezsim nem bukott meg.

Most egyszeruen a gazdasagi nyomas rajtunk a nagyobb es nem az irani rendszeren.

Termeszetesen az irani koveteles kozott van a szankcio felemelese es valoszinuleg el is fogjak erni, ha a kiegyezes lesz a megoldas.

Ha az olajpenzt akarnad elvenni, ahogy irtam nem a tankereit kellene tamadni, van sokkal hatekonyabb megoldas, de a valaszlepes sem maradna el.

De megint az objective a fo kerdes. Ez nem valtozhat minden masodik napon.
2 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 696 — Steelers fan
Csak azért írtam, hogy nem kell semmilyen fizikai akadályoztatás a lezáráshoz, akna vagy ilyesmi. Elég a puszta fenyegetés. És a szép az egészben az, hogy ezt a jövőben bármikor újra be lehet lengetni. A saját hajókat meg átengeded, és egyedül te keresel az ott áthaladó forgalmon. Mit tud csinálni bárki? Megtámadja az iráni tankereket?
Lecsó
Hát ja, azt szerintem elég pontosan ki lehet számolni, hogy hol van az a pont amikor megéri azt mondani, hogy jó, akkor ti se. Ha elérjük azt a pontot, akkor kilőnek pár iráni tankert, és lehet kezdeni a matekozást.

Konkrétan arra gondolok, hogy ha kialakul egy olyan szintű globális olaj-válság, hogy az iráni tankerek kapacitása már nem oszt- nem szoroz, akkor semmi értelme átengedni őket.
Jan
Rosszul nezitek, de igazandibol az irani tankereknek zero szerepe van. Az olaj amit iran elad az "ellenseghez" megy igy is ugy is. Az olajkiviteluket kb egy repulonyi bombaval a tizedere lehetne csokkenteni.
De a lenyeg a valasz lenne megint irantol.

A brutalitas es a megegyezes a ketto veglet es minden kozbenso eset a mostanival lesz hasonlo. Persze elszakadhat a cerna, de az nem tervezheto.

Ez van amikor az objective rosszul van meghatarozva
no
Iránnak miből van pénze, nem az eladott olajból? Ha ezt a pénzcsapot elzárnák, ugyanúgy kitartana a rendszer? Nem vagyok benne biztos.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.