Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

3 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Meglátjuk, láttam hogy tegnap meg ma nem ment a járat, múlt héten viszont végig ment a Pest meg a csatlakozó járatom is. Átfoglalás sajnos nem nagyon opció, még októberben lett minden lefoglalva, kifizetve.
kapitnono
Az átfoglalás alatt egy másik légitársaságot értek, mi a Qatart kezeljük, ugye ott pl minden törölve van egész márciusban, sok utast irányítottak át Turkishre. Emirates skyteam partner és tudtommal most ingyenes a rebooking.
r.baggio
Ahogy olvastam átfoglalni Emiratesnél jelenleg csak ugyanarra az útvonalra lehet max április 30-ig terjedő időszakra, jegyet meg akkor adják vissza ha törölve van valamelyik járat.
kapitnono
Közben megint lőtték az Emirátusokat, szóval lehet tényleg jobban jársz ha megoldod, bár ahogy nézem pl. a mai budapesti járat már Szaúd-Arábia felett jár. Érdekes hogy ma elindították.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
3 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 10 355 — WHO DAT!!!!
Meglátjuk, láttam hogy tegnap meg ma nem ment a járat, múlt héten viszont végig ment a Pest meg a csatlakozó járatom is. Átfoglalás sajnos nem nagyon opció, még októberben lett minden lefoglalva, kifizetve.
kapitnono
Az átfoglalás alatt egy másik légitársaságot értek, mi a Qatart kezeljük, ugye ott pl minden törölve van egész márciusban, sok utast irányítottak át Turkishre. Emirates skyteam partner és tudtommal most ingyenes a rebooking.
r.baggio
Ahogy olvastam átfoglalni Emiratesnél jelenleg csak ugyanarra az útvonalra lehet max április 30-ig terjedő időszakra, jegyet meg akkor adják vissza ha törölve van valamelyik járat.


3 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 123 — no es importante
Meglátjuk, láttam hogy tegnap meg ma nem ment a járat, múlt héten viszont végig ment a Pest meg a csatlakozó járatom is. Átfoglalás sajnos nem nagyon opció, még októberben lett minden lefoglalva, kifizetve.
kapitnono
Az átfoglalás alatt egy másik légitársaságot értek, mi a Qatart kezeljük, ugye ott pl minden törölve van egész márciusban, sok utast irányítottak át Turkishre. Emirates skyteam partner és tudtommal most ingyenes a rebooking.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
3 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Pedig a zsidók szépen f@szra húzták Trump urunkat. Ez napról napra világosabb. Pontosan tudják/tudták, hogy nem lesz rezsim váltás—náluk jobban senki nincs ezzel tisztában ráadásul nekik elemi érdekük a megosztott öböl megmaradása—de elhitették azzal a marhával hogy támadják csak meg közösen, mert vegyi fegyverek atombomba.
Most elvitetik a balhét is vele, hiába akar már kifordulni.
ozibozi
ezt a chatgpt írta? (emdash)
Negritis, a vajda
nem hinném hogy ilyen mocskos a szája 😀

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
3 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 978 — The Mathematician
Pedig a zsidók szépen f@szra húzták Trump urunkat. Ez napról napra világosabb. Pontosan tudják/tudták, hogy nem lesz rezsim váltás—náluk jobban senki nincs ezzel tisztában ráadásul nekik elemi érdekük a megosztott öböl megmaradása—de elhitették azzal a marhával hogy támadják csak meg közösen, mert vegyi fegyverek atombomba.
Most elvitetik a balhét is vele, hiába akar már kifordulni.
ozibozi
ezt a chatgpt írta? (emdash)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
no Baltimore Ravens 8 886
Én azt nem értem hogy az USA és Izrael melyik tévét nézte a támadás előtt?
Már tavaly is arról szólt a fáma, hogy kurvasok drónja van Iránnak és, hogy ők tanulnak az Ukrán-Orosz háborúból.
Felannyi rakétát adtak volna drónelhárításért cserébe az ukránoknak, mint amit ellőttek itt a drónokra, már mindkét háború jobban álna…
Toca
A dron nem ellenfel. Ilyen egyszeru. Es nem is lehet kiiktatni sem. Pontosan ezert van a baj a szorosban is. De tenyleg egyszeruen nezd izrael szempontjabol. Ezek a funyirok nem alkalmasak a tamadasukra es meg ha el is arasztanak oket sem okozna "akkora" kart. Az ellencsapasrol ne is beszeljunk.
no
Vannak már elég fasza elhárítódrónok. Amik olcsobbak és jobb mint egy patriot rakétát kilőni rájuk.
Toca
Itt nem a kilott dronra irtam, hanem az usa nem tudja szetbombazni. Gyarat raktarat igen, de 20 perc mulva tudjak ujra kezdeni a gyartasat.
3 hónapja
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 10 355 — WHO DAT!!!!
Megint találat érte a DXB-t, most egy üzemanyagtartályt találtak el véletlenül.
Fel is függesztették a reptér működését ismét, így az EK111 sem jön ma.

Nem arról volt szó, hogy kizárólag amerikai katonai célpontokat támadnak a békés irániak?
Mikey
Pénteken repülnék Emiratessel Dubaji átszállással, remélem aznap pont nem terveznek bombázni mert a csatlakozó járat is megy már szerencsére egy ideje.
kapitnono
Hát én azt igyekeznék átfoglalni, mert lehet nem lesz belőle semmi
r.baggio
Meglátjuk, láttam hogy tegnap meg ma nem ment a járat, múlt héten viszont végig ment a Pest meg a csatlakozó járatom is. Átfoglalás sajnos nem nagyon opció, még októberben lett minden lefoglalva, kifizetve.


3 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Pedig a zsidók szépen f@szra húzták Trump urunkat. Ez napról napra világosabb. Pontosan tudják/tudták, hogy nem lesz rezsim váltás—náluk jobban senki nincs ezzel tisztában ráadásul nekik elemi érdekük a megosztott öböl megmaradása—de elhitették azzal a marhával hogy támadják csak meg közösen, mert vegyi fegyverek atombomba.
Most elvitetik a balhét is vele, hiába akar már kifordulni.
3 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Unalmas ez a vedekezes: “de en csak nem ertek egyet”. Az altalam megemlitettek nem pusztan kritikat fogalmaznak meg, hanem zsigerbol mindenert egy nepcsoportot tesznek felelosse, orultnel orultebb osszeeskuves-elmeleteket felerositve, bizonyitekok nelkul.

Kritizaljak oket, de ha minden masnap onmaguknak ellentmondva tortenelemhamisitanak es alufolias sisakos elmeleteket hangoztatnak, akkor ne az legyen a valasz, hogy “en csak kritizalok”, mert ha nem tesznek kozze bizonyitekot, akkor bizonyon csak gyulolkodnek, ami most roppant kifizetodo grift mindket oldalon.
undisputedly
miért kerülöd a zsidó szót? az ciki? vagy nem pc?

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
3 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
gondolom neki megvoltak az infók mennyire volt komolyan vehető az az izraeli álhír hogy 2 hétre van irán az atombombától..
Josszi
O az alacsonyabb rangu tisztviselok egyike es az izolacionalista blokk (JD Vance, Tulsi Gabbard) resze a MAGA-koalicioban. Az elso feleseget 2019-ben sziriaban ISIS terroristak felrobbantottak, amiert a zsidosagot okolja (hogy miert azt o tudja).

Van a jobboldali influenszer/megmondoember korben egy blokk amelyik atcsapott naciba ilyen-olyan okokbol. Tucker Carlson (katari es irani penzen el es az o szocsovuk), Megyn Kelly (most nagy nezettseget eredmenyez az antiizraeli allaspont ezert klikkvadaszkodik), Candace Owens (aki az uj Alex Jones, tehat meggyozodesbol hulye), MTG akit nem tamogatott Trump a szenatusba ezert beallt a naci blokkba sertodottsegbol.

Kent a ket blokk kozotti atmenet... volt ezidaig. Az most az elmeletuk, hogy Trump izraeli ugynok vagy csak egyszeruen hagyta, hogy izrael behuzza oket a haboruba es titkon mindent ok iranyitanak.

Btw. ezert favorizaljak sokan mostanaban Rubiot 2028-ra, mert JD Vance annak ellenere nem volt hajlando elitelni nyilvanosan Tuckert, hogy teljesen iszlamista/naci propagandat visz, raadasul a fia a stabjaban dolgozik es csak annyit mondott, hogy a fiu nem felelhet azert amit az apa tesz.

Holnap mar a balos es jobbos antiszemita podcastekben fog nyilatkozni, ugyanis ezen a ponton talalkozik a patkon a szeljobb es a szelbal, az ismet trendi "mindenrol izrael tehet" allasponton. Ha megnezed, mind a ket csoport eppen oromtuzeket gyujt, mivel ezzel "onigazoltak" az osszeeskuveselmeletuket.

Nyilvan izrael sok f@szsagot csinal, de amikor biznyitani kellett volna az elmeletuket, hogy igazabol minden az izraeli szolgalatok manipulacioja, meg Trump is izrael kezeben van stb, akkor nem tudtak bizonyitekot eloallitani. Van keves igazsag az alap tezisben, mi szerint izrael gyakorlatilag most mindent megtesz, hogy berantsa amerikat es barki mast, mivel nekik igazabol rosszabb mar csak akkor lehet, ha iran atomot allit elo, ezert kvazi most vagy soha alapon mindent megtesznek es tettek a haboru kiszelesiteseert, de ez a ket tabor a patko ket szelen fullban tolja a kretent anelkul, hogy barmelyik allitasukat igazoltak volna. Vagyis, most ezzel a Kent nyilatkozattal onigazoltak sajat magukat.
undisputedly
„náciba átcsapott jobboldali blokk”
Tucker Carlson,Megyn Kelly,Candace Owens
erősen Izrael-kritikusak lettek az utóbbi időben ok, vagy talán azok is voltak csak elrejtették a szekrénymélyén a KKK vagy ss uniformist? 😀
gyakran összeesküvéses vagy túltolt narratívákat is nyomnak ez igaz, de „nácik” ez inkább retorikai túlzás és mnem tényszerű leírás
ne legyen már náci aki kritizálja Izraelt vagy az USA izrael barát politikáját

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
3 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 123 — no es importante
Megint találat érte a DXB-t, most egy üzemanyagtartályt találtak el véletlenül.
Fel is függesztették a reptér működését ismét, így az EK111 sem jön ma.

Nem arról volt szó, hogy kizárólag amerikai katonai célpontokat támadnak a békés irániak?
Mikey
Pénteken repülnék Emiratessel Dubaji átszállással, remélem aznap pont nem terveznek bombázni mert a csatlakozó járat is megy már szerencsére egy ideje.
kapitnono
Hát én azt igyekeznék átfoglalni, mert lehet nem lesz belőle semmi


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
3 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
gondolom neki megvoltak az infók mennyire volt komolyan vehető az az izraeli álhír hogy 2 hétre van irán az atombombától..
Josszi
O az alacsonyabb rangu tisztviselok egyike es az izolacionalista blokk (JD Vance, Tulsi Gabbard) resze a MAGA-koalicioban. Az elso feleseget 2019-ben sziriaban ISIS terroristak felrobbantottak, amiert a zsidosagot okolja (hogy miert azt o tudja).

Van a jobboldali influenszer/megmondoember korben egy blokk amelyik atcsapott naciba ilyen-olyan okokbol. Tucker Carlson (katari es irani penzen el es az o szocsovuk), Megyn Kelly (most nagy nezettseget eredmenyez az antiizraeli allaspont ezert klikkvadaszkodik), Candace Owens (aki az uj Alex Jones, tehat meggyozodesbol hulye), MTG akit nem tamogatott Trump a szenatusba ezert beallt a naci blokkba sertodottsegbol.

Kent a ket blokk kozotti atmenet... volt ezidaig. Az most az elmeletuk, hogy Trump izraeli ugynok vagy csak egyszeruen hagyta, hogy izrael behuzza oket a haboruba es titkon mindent ok iranyitanak.

Btw. ezert favorizaljak sokan mostanaban Rubiot 2028-ra, mert JD Vance annak ellenere nem volt hajlando elitelni nyilvanosan Tuckert, hogy teljesen iszlamista/naci propagandat visz, raadasul a fia a stabjaban dolgozik es csak annyit mondott, hogy a fiu nem felelhet azert amit az apa tesz.

Holnap mar a balos es jobbos antiszemita podcastekben fog nyilatkozni, ugyanis ezen a ponton talalkozik a patkon a szeljobb es a szelbal, az ismet trendi "mindenrol izrael tehet" allasponton. Ha megnezed, mind a ket csoport eppen oromtuzeket gyujt, mivel ezzel "onigazoltak" az osszeeskuveselmeletuket.

Nyilvan izrael sok f@szsagot csinal, de amikor biznyitani kellett volna az elmeletuket, hogy igazabol minden az izraeli szolgalatok manipulacioja, meg Trump is izrael kezeben van stb, akkor nem tudtak bizonyitekot eloallitani. Van keves igazsag az alap tezisben, mi szerint izrael gyakorlatilag most mindent megtesz, hogy berantsa amerikat es barki mast, mivel nekik igazabol rosszabb mar csak akkor lehet, ha iran atomot allit elo, ezert kvazi most vagy soha alapon mindent megtesznek es tettek a haboru kiszelesiteseert, de ez a ket tabor a patko ket szelen fullban tolja a kretent anelkul, hogy barmelyik allitasukat igazoltak volna. Vagyis, most ezzel a Kent nyilatkozattal onigazoltak sajat magukat.
undisputedly
Napinácizás meg volt. Aki nem szopja be a jelenkori usa izrael politikát(bel és kül) és nem ért vele egyet az náci? Sőt ha undorodik attól a politikától amit a két fentebb említett állam folytat az vérnáci?
pfefe8
Unalmas ez a vedekezes: “de en csak nem ertek egyet”. Az altalam megemlitettek nem pusztan kritikat fogalmaznak meg, hanem zsigerbol mindenert egy nepcsoportot tesznek felelosse, orultnel orultebb osszeeskuves-elmeleteket felerositve, bizonyitekok nelkul.

Kritizaljak oket, de ha minden masnap onmaguknak ellentmondva tortenelemhamisitanak es alufolias sisakos elmeleteket hangoztatnak, akkor ne az legyen a valasz, hogy “en csak kritizalok”, mert ha nem tesznek kozze bizonyitekot, akkor bizonyon csak gyulolkodnek, ami most roppant kifizetodo grift mindket oldalon.
3 hónapja
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 293
közben az ötszörös univerzum békedíjas azt akarja hogy a média hagyjon fel az iráni háború kritikájával. aki nem változik meg és kritizál azok elveszíthetik vagy nem újítják meg az engedélyeiket😊 Nesze neked demokrácia😊

Steelers fan
3 hónapja
ThundersNFL AntiHarcosKlubAlapító New England Patriots 19 259 — !SuPeR6BoWL!Vrabel.......
Mondom én , hogy ez a parókás köcsög fogja hábórúba taszítani a világot....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
3 hónapja
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 293
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
Ebben lehet hogy az USAt tekintve igaza van, viszont nem lehet eltekinteni attól a többezer kivègzett perzsától ès rendszerellnes embertől akik a jelenlegi rezsim miatt tènyleg meghaltak. Ha mást miatt nem, emiatt muszáj volt valamit tenni....az egy másik dolog hogy nem biztos hogy az USA szempontjából a legjobb megoldás született.
dande2
A 100-adik demokráciaexport sem jött be. Valszeg (a példák alapján) akkor lesz kevesebb áldozat ha a jelenlegi rezsim marad. Ha elbuknak akkor szétesik irán és egy végeláthatatlan polgárháború veszi kezdetét hadurakkal az élen. Látjuk milyen jól működik szíriában hogy egy véreskezű terroristát segítettek hatalomra. Ha rossz napjuk van akkor elmennek feszültséget levezetni egy kis öldökléssel a helyi kisebbségek kárára.

Steelers fan
3 hónapja
pfefe8 Pittsburgh Steelers 1 293
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
gondolom neki megvoltak az infók mennyire volt komolyan vehető az az izraeli álhír hogy 2 hétre van irán az atombombától..
Josszi
O az alacsonyabb rangu tisztviselok egyike es az izolacionalista blokk (JD Vance, Tulsi Gabbard) resze a MAGA-koalicioban. Az elso feleseget 2019-ben sziriaban ISIS terroristak felrobbantottak, amiert a zsidosagot okolja (hogy miert azt o tudja).

Van a jobboldali influenszer/megmondoember korben egy blokk amelyik atcsapott naciba ilyen-olyan okokbol. Tucker Carlson (katari es irani penzen el es az o szocsovuk), Megyn Kelly (most nagy nezettseget eredmenyez az antiizraeli allaspont ezert klikkvadaszkodik), Candace Owens (aki az uj Alex Jones, tehat meggyozodesbol hulye), MTG akit nem tamogatott Trump a szenatusba ezert beallt a naci blokkba sertodottsegbol.

Kent a ket blokk kozotti atmenet... volt ezidaig. Az most az elmeletuk, hogy Trump izraeli ugynok vagy csak egyszeruen hagyta, hogy izrael behuzza oket a haboruba es titkon mindent ok iranyitanak.

Btw. ezert favorizaljak sokan mostanaban Rubiot 2028-ra, mert JD Vance annak ellenere nem volt hajlando elitelni nyilvanosan Tuckert, hogy teljesen iszlamista/naci propagandat visz, raadasul a fia a stabjaban dolgozik es csak annyit mondott, hogy a fiu nem felelhet azert amit az apa tesz.

Holnap mar a balos es jobbos antiszemita podcastekben fog nyilatkozni, ugyanis ezen a ponton talalkozik a patkon a szeljobb es a szelbal, az ismet trendi "mindenrol izrael tehet" allasponton. Ha megnezed, mind a ket csoport eppen oromtuzeket gyujt, mivel ezzel "onigazoltak" az osszeeskuveselmeletuket.

Nyilvan izrael sok f@szsagot csinal, de amikor biznyitani kellett volna az elmeletuket, hogy igazabol minden az izraeli szolgalatok manipulacioja, meg Trump is izrael kezeben van stb, akkor nem tudtak bizonyitekot eloallitani. Van keves igazsag az alap tezisben, mi szerint izrael gyakorlatilag most mindent megtesz, hogy berantsa amerikat es barki mast, mivel nekik igazabol rosszabb mar csak akkor lehet, ha iran atomot allit elo, ezert kvazi most vagy soha alapon mindent megtesznek es tettek a haboru kiszelesiteseert, de ez a ket tabor a patko ket szelen fullban tolja a kretent anelkul, hogy barmelyik allitasukat igazoltak volna. Vagyis, most ezzel a Kent nyilatkozattal onigazoltak sajat magukat.
undisputedly
Napinácizás meg volt. Aki nem szopja be a jelenkori usa izrael politikát(bel és kül) és nem ért vele egyet az náci? Sőt ha undorodik attól a politikától amit a két fentebb említett állam folytat az vérnáci?

Steelers fan
3 hónapja
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
gondolom neki megvoltak az infók mennyire volt komolyan vehető az az izraeli álhír hogy 2 hétre van irán az atombombától..
Josszi
O az alacsonyabb rangu tisztviselok egyike es az izolacionalista blokk (JD Vance, Tulsi Gabbard) resze a MAGA-koalicioban. Az elso feleseget 2019-ben sziriaban ISIS terroristak felrobbantottak, amiert a zsidosagot okolja (hogy miert azt o tudja).

Van a jobboldali influenszer/megmondoember korben egy blokk amelyik atcsapott naciba ilyen-olyan okokbol. Tucker Carlson (katari es irani penzen el es az o szocsovuk), Megyn Kelly (most nagy nezettseget eredmenyez az antiizraeli allaspont ezert klikkvadaszkodik), Candace Owens (aki az uj Alex Jones, tehat meggyozodesbol hulye), MTG akit nem tamogatott Trump a szenatusba ezert beallt a naci blokkba sertodottsegbol.

Kent a ket blokk kozotti atmenet... volt ezidaig. Az most az elmeletuk, hogy Trump izraeli ugynok vagy csak egyszeruen hagyta, hogy izrael behuzza oket a haboruba es titkon mindent ok iranyitanak.

Btw. ezert favorizaljak sokan mostanaban Rubiot 2028-ra, mert JD Vance annak ellenere nem volt hajlando elitelni nyilvanosan Tuckert, hogy teljesen iszlamista/naci propagandat visz, raadasul a fia a stabjaban dolgozik es csak annyit mondott, hogy a fiu nem felelhet azert amit az apa tesz.

Holnap mar a balos es jobbos antiszemita podcastekben fog nyilatkozni, ugyanis ezen a ponton talalkozik a patkon a szeljobb es a szelbal, az ismet trendi "mindenrol izrael tehet" allasponton. Ha megnezed, mind a ket csoport eppen oromtuzeket gyujt, mivel ezzel "onigazoltak" az osszeeskuveselmeletuket.

Nyilvan izrael sok f@szsagot csinal, de amikor biznyitani kellett volna az elmeletuket, hogy igazabol minden az izraeli szolgalatok manipulacioja, meg Trump is izrael kezeben van stb, akkor nem tudtak bizonyitekot eloallitani. Van keves igazsag az alap tezisben, mi szerint izrael gyakorlatilag most mindent megtesz, hogy berantsa amerikat es barki mast, mivel nekik igazabol rosszabb mar csak akkor lehet, ha iran atomot allit elo, ezert kvazi most vagy soha alapon mindent megtesznek es tettek a haboru kiszelesiteseert, de ez a ket tabor a patko ket szelen fullban tolja a kretent anelkul, hogy barmelyik allitasukat igazoltak volna. Vagyis, most ezzel a Kent nyilatkozattal onigazoltak sajat magukat.
3 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
gondolom neki megvoltak az infók mennyire volt komolyan vehető az az izraeli álhír hogy 2 hétre van irán az atombombától..

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
3 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 317 — Így remélem megfelelek nektek.....
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
Ebben lehet hogy az USAt tekintve igaza van, viszont nem lehet eltekinteni attól a többezer kivègzett perzsától ès rendszerellnes embertől akik a jelenlegi rezsim miatt tènyleg meghaltak. Ha mást miatt nem, emiatt muszáj volt valamit tenni....az egy másik dolog hogy nem biztos hogy az USA szempontjából a legjobb megoldás született.
dande2
És nekik segített valamit az hogy a rezsim maradt ?
Negritis, a vajda
Ez már eldöntött? ha igen, akkor valóban gáz..........
3 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 58 978 — The Mathematician
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
Ebben lehet hogy az USAt tekintve igaza van, viszont nem lehet eltekinteni attól a többezer kivègzett perzsától ès rendszerellnes embertől akik a jelenlegi rezsim miatt tènyleg meghaltak. Ha mást miatt nem, emiatt muszáj volt valamit tenni....az egy másik dolog hogy nem biztos hogy az USA szempontjából a legjobb megoldás született.
dande2
És nekik segített valamit az hogy a rezsim maradt ?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
Willie Parker Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 17 699
Ha az oroszoknak nem lenne atomja, ennek a haborunak mar reg vege lenne. De van, igy a harcter nem mozoghat at oroszorszagba jelentosen. Ha Iran ekkora immunitast kapna, a kozel-keleti fronton is beallna egy elkepeszto, emberi eletek millioit kovetelo allohaboru, mert a rezsimet nem lehetne tamadni. Es ez meg a legoptimalisabb forgatokonyv, ami azzal szamol, hogy iran nem hasznaéna az atomot tamadolag, ami szerintem kiszamithatatlan, leven vallasi fanatikusok akik mar az atom-immunitas elerese elott is tamadtak izraelt a proxikon keresztul.

undisputedly
Ezt a narratívát felejtsük már el. Nem azért nincs vége a háborúnak, mert Oroszországnak van atomja. Pakisztánnak is van, Indiával és most már Afganisztánnal is vígan lövik egymást, senkiben merült fel reális alternatívaként, hogy az atomot használni fogja bármelyik fél.

Azért nincs vége, mert:
1) Európai közvélemény háborúellenes, és egyik politikai szereplő sem engedheti meg magának, hogy nyílt háború legyen a kontinens boldogabbik felén (értsd az Unióban)
2) Az oroszok gazdasági csápjai nagyon messze elérnek nyugaton (és most nem csak az államra gondolok)
3) Az 1) pontot Putyin felerősítette azzal, hogy proxy pártokat hozott létre/pénzelt, ezek a pártok viszont tűzfal mögött vagy épp scapegoatként működnek (eltekintve ugye 1 db szereplőtől...)
4) Az USA Obama-Trump 1.-Biden vonalon az 1 háború doktrinát vette elő, a korábbi 2 háborús stratégia helyett. Hogy ez jó-e vagy sem, az más kérdés. Továbbá az USA-nak 0 érdeke volt az oroszokkal nyílt konfliktusba kerülni. Nem az atom miatt (továbbra sem reális forgatókönyv egy atomháború), hanem úgy egyébként se. Ezt Putyin is jól tudja, végig erre játszott, Biden időszak alatt is alapvetően kerülte az amcsik nyílt provokálását.
5) és talán legfontosabb: Európa katonai ereje védekezésre van berendezkedve, nem nyílt beavatkozásra. Plusz nem is volt elég forrás a hadiipar mögött.

Semmi köze nincs atomhoz, sokszor mondtam már, nem csak én, az atomháború nem egy reális forgatókönyv, egyik fél esetében sem.
Gyurma Pappa
Nem mertek Ukrajnában állomásoztatni nagyobb amerikai kontingenst, pedig a baltiak és a lengyelek pusholták már 5 éve.
Az lett volna a big test a ruszkiknak, ha elindulnak-e, így már marad a daráló.
3 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
Ebben lehet hogy az USAt tekintve igaza van, viszont nem lehet eltekinteni attól a többezer kivègzett perzsától ès rendszerellnes embertől akik a jelenlegi rezsim miatt tènyleg meghaltak. Ha mást miatt nem, emiatt muszáj volt valamit tenni....az egy másik dolog hogy nem biztos hogy az USA szempontjából a legjobb megoldás született.
dande2
Ebben igazad van, de ne tegyünk úgy, mintha trump a fentiek miatt vágott volna bele, pont telibeszarta.

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
3 hónapja
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 48 317 — Így remélem megfelelek nektek.....
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant
bogjosi
Ebben lehet hogy az USAt tekintve igaza van, viszont nem lehet eltekinteni attól a többezer kivègzett perzsától ès rendszerellnes embertől akik a jelenlegi rezsim miatt tènyleg meghaltak. Ha mást miatt nem, emiatt muszáj volt valamit tenni....az egy másik dolog hogy nem biztos hogy az USA szempontjából a legjobb megoldás született.

Szerkesztette: dande2
3 hónapja
bogjosi New England Patriots 2 296
hopp
 telex.hu/kulfold/2026/03/17/lemondott-az-amerikai-terrorizmus-elleni-kozpont-vezetoje-szerinte-izraeli-nyomasra-tamadtak-meg-irant

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
3 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 merce.hu/2026/03/14/fakat-rendoroket-vagy-lakberplafont-onkormanyzati-valasztas-franciaorszagban/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)