USA és a világ
32 feliratkozó
3 hónapja
Hát, tudod azt hittem, h itt főleg felnőtt emberek kommentelnek, akik képesek utána nézni dolgoknak, ha esetleg vmiben kételkednek a leírtak kapcsán. De majd legközelebb észben tartom, h nem mindig van így. 😉Magam nevében beszélek: nem mindig van kedvem google-özni, és sokat dob, ha van egy link. Mondjuk ha csak link van, az meg a másik véglet 😀
rob3r7o

3 hónapja
Hát, tudod azt hittem, h itt főleg felnőtt emberek kommentelnek, akik képesek utána nézni dolgoknak, ha esetleg vmiben kételkednek a leírtak kapcsán. De majd legközelebb észben tartom, h nem mindig van így. 😉Hát, tudod, valid vagy hiteles link, forrás ellenében ez így csak egy iromány lenne.Kamu, ja.Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Linket (haha) meg a nyuszi hozza?
rob3r7o
Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy kamu...
Lúdas Solymi
www.tagesspiegel.de/berlin/16-jahrige-mutmasslich-vergewaltigt-neukollner-jugendclub-und-jugendamt-schalteten-polizei-nicht-ein--trotz-hinweisen-15340562.html
www.t-online.de/nachrichten/panorama/gesellschaft/id_101178770/vergewaltigung-in-jugendzentrum-in-berlin-neukoelln-ausmass-wohl-groesser.html
www.bz-berlin.de/polizei/verdaechtige-aus-neukoellner-jugendzentrum-wurden-vor-polizei-geschuetzt
Ha kevésnek érzed a Google a barátod, nem olyan bonyolult használni.
rob3r7o
Szóval mindig érdemes linket mellé rakni 😉
Lúdas Solymi
„History is a set of lies agreed upon.”
“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
3 hónapja
Hát, tudod, valid vagy hiteles link, forrás ellenében ez így csak egy iromány lenne.Kamu, ja.Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Linket (haha) meg a nyuszi hozza?
rob3r7o
Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy kamu...
Lúdas Solymi
www.tagesspiegel.de/berlin/16-jahrige-mutmasslich-vergewaltigt-neukollner-jugendclub-und-jugendamt-schalteten-polizei-nicht-ein--trotz-hinweisen-15340562.html
www.t-online.de/nachrichten/panorama/gesellschaft/id_101178770/vergewaltigung-in-jugendzentrum-in-berlin-neukoelln-ausmass-wohl-groesser.html
www.bz-berlin.de/polizei/verdaechtige-aus-neukoellner-jugendzentrum-wurden-vor-polizei-geschuetzt
Ha kevésnek érzed a Google a barátod, nem olyan bonyolult használni.
rob3r7o
Szóval mindig érdemes linket mellé rakni 😉
3 hónapja
Kamu, ja.Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Linket (haha) meg a nyuszi hozza?
rob3r7o
Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy kamu...
Lúdas Solymi
www.tagesspiegel.de/berlin/16-jahrige-mutmasslich-vergewaltigt-neukollner-jugendclub-und-jugendamt-schalteten-polizei-nicht-ein--trotz-hinweisen-15340562.html
www.t-online.de/nachrichten/panorama/gesellschaft/id_101178770/vergewaltigung-in-jugendzentrum-in-berlin-neukoelln-ausmass-wohl-groesser.html
www.bz-berlin.de/polizei/verdaechtige-aus-neukoellner-jugendzentrum-wurden-vor-polizei-geschuetzt
Ha kevésnek érzed a Google a barátod, nem olyan bonyolult használni.
„History is a set of lies agreed upon.”
“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
3 hónapja
Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Linket (haha) meg a nyuszi hozza?
rob3r7o
Csak aztán nehogy kiderüljön, hogy kamu...
3 hónapja
Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Hasonló esetek vannak a svédeknél is. Ez a szép új világ. Ha nem tetszik el lehet költözni a marsra.
Neukölln botrány: egy 16 éves lány megerőszakolása és az eltussolás
2025 novemberében egy 16 éves török-kurd lányt megerőszakolt egy arab fiatal a neuköllni önkormányzati ifjúsági klub kertjében, az elkövető le is filmezte a tettet és ezzel zsarolta az áldozatot. Januárban nyolc fiatal szexuálisan is zaklatta ugyanott a lányt.
Mind az ifjúsági klub, mind a kerületi gyámhivatal tudott az esetről - mégis hónapokig nem értesítették a rendőrséget. Eskü alatt tett nyilatkozatból kiderült, hogy a döntés tudatos volt: az indoklás szerint a muszlim fiúkat nem akarták további “stigmatizációnak” kitenni, mert “már így is túl sok negatív figyelem éri őket.”
A gyámhivatalért és az ifjúságvédelemért felelős kerületi tanácsnok Sarah Nagel (Linke), aki a hivatal vezetőjeként teljes körűen tájékoztatva volt az esetről.
A CDU azonnali leváltási indítványt nyújtott be Nagel ellen. A Zöldek ezt “pártpolitikai színjátéknak” minősítették és megvédték Nagelt. Az SPD csendben maradt. Nagel egyelőre a helyén marad.
Egy megerőszakolt 16 éves lány ügye hónapokig porosodott egy fiókban - ideológiai megfontolásból. A felelősök pedig politikai védettséget élveznek.
És kis kiegészítés: a fiú a videóval akarta rávenni a megerőszakolt lányt, hogy vonja be a húgát is ebbe az egészbe.
Mehetne a sztori akar a gyulolkodjunk topicba is, de ha nem lenne elég megdöbbentő, elkeserítő és elképesztő az egész történet önmagában is, szerintem rátesz egy lapáttal a baloldali partok hozzáállása, akik folyamatosan a morális felsobbrenduseguket hangoztatják, de teljesen simán a busz elé dobnak egy szerencsétlen megerőszakolt 16 éves lányt, ha a története nem illeszkedik az ő kis vilagkepukbe. Már előre várom mikor hoz le a közmédia egy cikket arról, hogy a Merz által keltett arabok elleni gyűlölet és iszlamofobia sarkallta tettük elkövetésére a fiukat.
Meg arra is kiváncsi lennék mi lenne a partok és a médiumok reakciója, ha ezt egy nemet fiúkbol álló társaság követte vna el. Fogadni mernek, hogy minden tele lenne azzal, h neonáci fiúk erőszakoltak meg egy török-kurd lányt a származása miatt.
rob3r7o
Steelers fan
3 hónapja
Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Nem leváltani kell, hanem feljelenteni a picsát foglalkozás körében elkövetett mittoménmivel.
Neukölln botrány: egy 16 éves lány megerőszakolása és az eltussolás
2025 novemberében egy 16 éves török-kurd lányt megerőszakolt egy arab fiatal a neuköllni önkormányzati ifjúsági klub kertjében, az elkövető le is filmezte a tettet és ezzel zsarolta az áldozatot. Januárban nyolc fiatal szexuálisan is zaklatta ugyanott a lányt.
Mind az ifjúsági klub, mind a kerületi gyámhivatal tudott az esetről - mégis hónapokig nem értesítették a rendőrséget. Eskü alatt tett nyilatkozatból kiderült, hogy a döntés tudatos volt: az indoklás szerint a muszlim fiúkat nem akarták további “stigmatizációnak” kitenni, mert “már így is túl sok negatív figyelem éri őket.”
A gyámhivatalért és az ifjúságvédelemért felelős kerületi tanácsnok Sarah Nagel (Linke), aki a hivatal vezetőjeként teljes körűen tájékoztatva volt az esetről.
A CDU azonnali leváltási indítványt nyújtott be Nagel ellen. A Zöldek ezt “pártpolitikai színjátéknak” minősítették és megvédték Nagelt. Az SPD csendben maradt. Nagel egyelőre a helyén marad.
Egy megerőszakolt 16 éves lány ügye hónapokig porosodott egy fiókban - ideológiai megfontolásból. A felelősök pedig politikai védettséget élveznek.
És kis kiegészítés: a fiú a videóval akarta rávenni a megerőszakolt lányt, hogy vonja be a húgát is ebbe az egészbe.
Mehetne a sztori akar a gyulolkodjunk topicba is, de ha nem lenne elég megdöbbentő, elkeserítő és elképesztő az egész történet önmagában is, szerintem rátesz egy lapáttal a baloldali partok hozzáállása, akik folyamatosan a morális felsobbrenduseguket hangoztatják, de teljesen simán a busz elé dobnak egy szerencsétlen megerőszakolt 16 éves lányt, ha a története nem illeszkedik az ő kis vilagkepukbe. Már előre várom mikor hoz le a közmédia egy cikket arról, hogy a Merz által keltett arabok elleni gyűlölet és iszlamofobia sarkallta tettük elkövetésére a fiukat.
Meg arra is kiváncsi lennék mi lenne a partok és a médiumok reakciója, ha ezt egy nemet fiúkbol álló társaság követte vna el. Fogadni mernek, hogy minden tele lenne azzal, h neonáci fiúk erőszakoltak meg egy török-kurd lányt a származása miatt.
rob3r7o
3 hónapja
Újabb gyönyörű berlini eset a Linke és a zöldek kapcsán (Claude-al foglaltam össze a sztorit, en most reggel lusta voltam):Neukölln botrány: egy 16 éves lány megerőszakolása és az eltussolás
2025 novemberében egy 16 éves török-kurd lányt megerőszakolt egy arab fiatal a neuköllni önkormányzati ifjúsági klub kertjében, az elkövető le is filmezte a tettet és ezzel zsarolta az áldozatot. Januárban nyolc fiatal szexuálisan is zaklatta ugyanott a lányt.
Mind az ifjúsági klub, mind a kerületi gyámhivatal tudott az esetről - mégis hónapokig nem értesítették a rendőrséget. Eskü alatt tett nyilatkozatból kiderült, hogy a döntés tudatos volt: az indoklás szerint a muszlim fiúkat nem akarták további “stigmatizációnak” kitenni, mert “már így is túl sok negatív figyelem éri őket.”
A gyámhivatalért és az ifjúságvédelemért felelős kerületi tanácsnok Sarah Nagel (Linke), aki a hivatal vezetőjeként teljes körűen tájékoztatva volt az esetről.
A CDU azonnali leváltási indítványt nyújtott be Nagel ellen. A Zöldek ezt “pártpolitikai színjátéknak” minősítették és megvédték Nagelt. Az SPD csendben maradt. Nagel egyelőre a helyén marad.
Egy megerőszakolt 16 éves lány ügye hónapokig porosodott egy fiókban - ideológiai megfontolásból. A felelősök pedig politikai védettséget élveznek.
És kis kiegészítés: a fiú a videóval akarta rávenni a megerőszakolt lányt, hogy vonja be a húgát is ebbe az egészbe.
Mehetne a sztori akar a gyulolkodjunk topicba is, de ha nem lenne elég megdöbbentő, elkeserítő és elképesztő az egész történet önmagában is, szerintem rátesz egy lapáttal a baloldali partok hozzáállása, akik folyamatosan a morális felsobbrenduseguket hangoztatják, de teljesen simán a busz elé dobnak egy szerencsétlen megerőszakolt 16 éves lányt, ha a története nem illeszkedik az ő kis vilagkepukbe. Már előre várom mikor hoz le a közmédia egy cikket arról, hogy a Merz által keltett arabok elleni gyűlölet és iszlamofobia sarkallta tettük elkövetésére a fiukat.
Meg arra is kiváncsi lennék mi lenne a partok és a médiumok reakciója, ha ezt egy nemet fiúkbol álló társaság követte vna el. Fogadni mernek, hogy minden tele lenne azzal, h neonáci fiúk erőszakoltak meg egy török-kurd lányt a származása miatt.
Szerkesztette: rob3r7o
„History is a set of lies agreed upon.”
“Auf dem Weg zurück nach Europa kann Ungarn auf Deutschland zählen.”
3 hónapja
Valahol ezt hívják oknyomozó újságírásnak, nem semmi munka. youtu.be/xjo0iLssbI8?si=p8aD2zzLR0lk0kIK
3 hónapja
Ahhoz nem, de 15 perccel az elnöki beszéd előtt shortolni az olajat és longolni a határidős s&p-t 😀Bátortalan voltam, csak a "háború" kirobbanása utáni olaj long-ot kaptam el, utána zártam a pozit. Mondjuk azt legálabb tisztességesen. De ehhez azért olyan nagy ész nem kellett, előtte 2 nappal nekem, mint egységsugarú hobbi-kereskedőnek is összeállt, hogy az olaj ki fog lőni mint a szar.Akkor MC ezért volt ilyen csendes mostanában, várt a megfelelő pillanatot a tőzsdén... 😀Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé
bobi0092
MC12

3 hónapja
Bátortalan voltam, csak a "háború" kirobbanása utáni olaj long-ot kaptam el, utána zártam a pozit. Mondjuk azt legálabb tisztességesen. De ehhez azért olyan nagy ész nem kellett, előtte 2 nappal nekem, mint egységsugarú hobbi-kereskedőnek is összeállt, hogy az olaj ki fog lőni mint a szar.Akkor MC ezért volt ilyen csendes mostanában, várt a megfelelő pillanatot a tőzsdén... 😀Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé
bobi0092
“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
3 hónapja
Akkor MC ezért volt ilyen csendes mostanában, várt a megfelelő pillanatot a tőzsdén... 😀Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé
3 hónapja
ki kell írni, hogy irónia? 😀Ő eddig nem volt?na, egy-két ilyen, és meg is vagy életed végéig.Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé
Gyurma Pappa
warr_b
Gyurma Pappa

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
3 hónapja
ki kell írni, hogy irónia? 😀Ő eddig nem volt?na, egy-két ilyen, és meg is vagy életed végéig.Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé
Gyurma Pappa
warr_b

3 hónapja
Ő eddig nem volt?na, egy-két ilyen, és meg is vagy életed végéig.Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé
Gyurma Pappa

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
3 hónapja
na, egy-két ilyen, és meg is vagy életed végéig.Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
JéBé

3 hónapja
Piacok:Hvg szerint olyan 50 milliardot10 percen belul. 😀
Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...
Gyurma Pappa
3 hónapja
Piacok: Trump bejelenti, hogy van egy terve. Közben a tengerészgyalogosok úton vannak. Hogy reagál a piac? MINDENT vesznek, az olaj meg zuhan 😊 tegnap beálltam olaj ár esésre... másfél hónap múlvára 😀 sajnos meg kell tanulnom kecskebélből Trump beszédeket előrejelezni..
mondjuk nem fogok meglepődni, ha ezen is keresett valaki némi aprót...

3 hónapja
www.euronews.com/2026/03/25/russian-drone-strikes-estonia-power-plant-chimney-authorities-sayNa ez fasza...
Nolite iudicare, ut non iudacemini. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
3 hónapja
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
Nálam is.Na mi van, lekapcsolták? Nem elèrhető az X(Twitter)-másnak se?nálam megy
dande2
Negritis, a vajda
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
3 hónapja
Na mi van, lekapcsolták? Nem elèrhető az X(Twitter)-másnak se?nálam megy
dande2
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
3 hónapja
Na mi van, lekapcsolták? Nem elèrhető az X(Twitter)-másnak se?
3 hónapja
legjobb:hahaha 😀
www.wsj.com/livecoverage/iran-war-us-israel-news-updates-2026/card/iran-foreign-ministry-denies-talks-with-u-s--CMqZsraRHSyrBiS7jHCa
a cikk elejében már ott van hogy nem beszéltek ők senkivel
Negritis, a vajda
3 hónapja
www.politico.eu/article/italy-pm-giorgia-meloni-set-to-narrowly-lose-referendum/
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!