USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
elvileg a lengyelek vesznek 2-300 merkavat.
Amadeus von Dollárbaloldal
"Lengyelek" 😉
Nomac
ja, Putyin vicces volt, mikor mondta, hogy az ukránoknak már nincs semmije. Kimaradt a képletből, hogy fél Európa nekik szàllít.
Amadeus von Dollárbaloldal
Határozottan aktív hetet tol Fideszék kedvence.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
elvileg a lengyelek vesznek 2-300 merkavat.
Amadeus von Dollárbaloldal
"Lengyelek" 😉
Nomac
ja, Putyin vicces volt, mikor mondta, hogy az ukránoknak már nincs semmije. Kimaradt a képletből, hogy fél Európa nekik szàllít.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Nomac New England Patriots 2 970 — balazs.t85@gmail.com
elvileg a lengyelek vesznek 2-300 merkavat.
Amadeus von Dollárbaloldal
"Lengyelek" 😉
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
elvileg a lengyelek vesznek 2-300 merkavat.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem probléma, csak fölösleges. A 6-os főúton a Baranya Vármegye tábla alá oda van írva ugyanakkora betűkkel, hogy Baranjska Zupanija, és Komitat Branau. Mert hogy szerbek, horvátok, rácok, sokacok stb... valamint svábok is jelentős számban éltek/élnek a megyében, és el tudják olvasni, és biztos jól esik nekik, hogy az ő nyelvükön is ki van írva. Ennek van értelme. Annak, hogy kiírják olyan írással, amit az emberek 90+ %-a nem tud elolvasni, annak szvsz nincs.
Jan
Nekem is elsősorban ez a "bajom" a rovásírással. Bajom? Nincs vele bajom, de időnként erőltetett módon van használva. Olyan, mintha mondjuk a győri várostáblát matyó hímzéssel vennék körbe. Ha Mezőkövesden csinálják, az természetes, Győrben erőltetett. A rovásírással ugyanez. Ha székelyföldön írják ki (hiszen a székely rovásírást szokták leggyakrabban használni), tegyék, ott helyazonos. De mondjuk Dunakilitin erőltetett, hiszen a környéken sose használták.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!


ez nagyon baszó.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Csak kis sztori a hagyományainkról: német ismerősünk jött látogatóba hozzánk. Valamelyik város szélén meglátta a rovásírásos helységnév táblát, megkérdezte hogy mi az? Mondtam neki, hogy a régi, latin előtti magyar írás. Teljesen belelkesült, hogy nálunk van ilyen, és elkezdett érdeklődni. Mondtam hogy jobbról balra, ugyanaz van rá írva, mint fölötte a hivatalos helység táblára.
És akkor mi tudunk így írni? Hát nemigen.
De azért el tudjuk olvasni? Nem.
De ugye az országban vannak elég sokan, akik el tudják olvasni? Nagyon kevesen.
Akkor tulajdonképpen kinek írják oda, ezzel a fajta írással ? Hát ez nagyon jó kérdés...
Jan
Hagyományőrzés.
Problémát nem látok benne, mert késztethet gyerekeket, embereket arra, hogy jobban megismerjék a történelmünket. Bár félek, hogy ez elmenne a jelenleg is divatos szittyamagyar-ismerősarcok-wassalbert irányba.

Btw., nem tudom, hogy Wass Albert miért olyan felkapott, anno olvastam és meg is van több regénye, némelyik érdekes és jó, de többnyire olyan mint egy Dosztojevszkij vagy Kafka regény, hogy folyamatosan csak a szereplők szenvedése, szenvedtetése és nyomorúsága jön át belőle.

Lehangoló és lélekromboló...
Lúdas Solymi
Nem probléma, csak fölösleges. A 6-os főúton a Baranya Vármegye tábla alá oda van írva ugyanakkora betűkkel, hogy Baranjska Zupanija, és Komitat Branau. Mert hogy szerbek, horvátok, rácok, sokacok stb... valamint svábok is jelentős számban éltek/élnek a megyében, és el tudják olvasni, és biztos jól esik nekik, hogy az ő nyelvükön is ki van írva. Ennek van értelme. Annak, hogy kiírják olyan írással, amit az emberek 90+ %-a nem tud elolvasni, annak szvsz nincs.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
 rtl.hu/fokusz/2023/06/18/magyar-katonak-ukran-front-traski-viktor?fbclid=IwAR18c-NmnKMI58r9lkVQJPAr5dBHeLx7SLLd0aMCpBe0hJOdWcfXUjih9jo

Hőseink.

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
A napokban zajlott Szentpéterváron a hetedik Nemzetközi Gazdasági Fórum, amelyre az Orosz Érdekekért Felelős Miniszter, Szíjjártó Péter is kiutazott eligazításra.

Az esemény egyik látványos része volt, hogy a felhúzták a fekete-arany-fehér orosz birodalmi zászlót, a szovjet lobogót és az Orosz Föderáció most használatban lévő fehér-kék-piros színeit is.

A Kreml szóvivője, Dimitrij Peskov így nyilatkozott: “Ez pontosan szimbolizálja az orosz államiságunk folytonosságát.”

A mai moszkvai gondolkodásban tehát - meglepetéééés - a cári idők birodalmi logikája, az orosz érdekszféra különösen sikeres kiterjesztése a szovjet időkben és a putyini Oroszország egymás logikus következményei, egymás folytatásai.
A Kreml álláspontja szerint tehát nincsen olyan, hogy "az már régen volt", meg azok "szovjetek voltak és nem oroszok", hanem csak egy dolog létezik, a Moszkvából irányított orosz imperializmus.

Egy olyan eszme, amely világosan megmutatta a világnak és nekünk magyaroknak is, hogy a saját hatalmán kívül semmilyen más szempontot nem fogad el, elvárja a behódolást és az engedelmességet, ennek hiányát pedig pusztítással, népirtással és intézményesített nyomorral torolja meg.

Az európai szabad világra ahogy az elmúlt évszázadokban számtalanszor, most is Moszkva jelenti a legnagyobb veszélyt. Jelenleg olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a fertőzést megállították az ukrán sztyeppén és minden erejének összegyűjtésére kényszerítik.

Az ukrán hadsereg és nép ellenállása hosszú idő óta elhozhatja azt a pontot, amikor a saját dekadenciája, korrupt és tolvaj államszervezete, a teljesítmény nélküli fennsőbbrendű gőgje alatt roskadozó orosz birodalmi álmok talán végleg összeomolhatnak.

A Vörös Hadsereg veresége Zaporizzsjában, Herszonban és a Donbaszban felszínre hozhatja az orosz rendszer feszítő ellenmondásait, melyet az elnyomás és a terror dögszagú enyve tart egyben. Oroszország 200 önálló nemzetisége joggal gondolhatja azt, hogy miután a fiaik értelmetlen halált haltak Európa küszöbén Oroszország Anyácska kedvéért, talán el jött az ideje az önrendelkezésnek és a föderációnak csúfolt gyarmati birodalom felbontásának.

Leninre még mondhatjuk kedvtelésből, hogy élt, él és élni fog, de az orosz birodalomra már inkább ne használjuk a jövő időt. Reméljük, hogy a jelen rémálma nem tart már sokáig.

 www.facebook.com/photo/?fbid=599697672292343&set=a.408074548121324

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 22 595 — Lucas Scott
Defense Ministry: Russia redeploying troops from the south to the east of Ukraine, near Bakhmut.

Deputy Defense Minister Hanna Maliar also said that the Ukrainian forces are gradually advancing in the south, but the Russian troops are putting up a strong resistance.
Amadeus von Dollárbaloldal
amúgy ezt nem értem, a ruszkiknak miért jó már ott beleállni a harcba a védelmi vonaltól kb 20km-re? annyit izmoznak hogy elégetik a tartalékaikat lassan. plusz az ukránok a picsába lövik őket. tegnap is kilőttek 5 Msta-t ami nagyon fájdalmas a ruszkiknak.
petey
Mondjuk a kiemelt részt olvastam már egy éve is, fél éve is, de baszki, mégiscsak az oroszokról van szó.
Sokféleképpen képesek szopatni magukat, de azt nehezen hiszem el, hogy a ruszkiknál bármi is el tudna fogyni. Pénz, anyag, humánerőforrás. Elvégre annyian vannak mint az oroszok.
Őszentsége Sobri Jóska
... és az oroszok még nem vesztettek szárazföldi háborút saját területen.
Dzsokijuing
Miért kerül elő pár havonta ez a marhaság? 😂

 247wallst.com/special-report/2023/04/03/19-wars-russia-has-lost-from-ivan-the-terrible-to-vladimir-putin/amp/
warr_b
"saját területen"

Persze kell némi rugalmasság a "saját terület" értelmezéséhez, de lehet úgy hajlítani, hogy igaz legyen.
peterk2005 udvari bolond
Ja, hát ha hajlítgatjuk, akkor persze 😁
warr_b
A ruszkik annyi hazai háborút vesztettek el a Nyugat ellen, hogy a középkor óta ugyanazt a civilizációs berendezkedést működtetik némi modernizációs mázzal leöntve.
Dzsokijuing
Már melyiket? Amelyiket megdöntötték IV. Iván halála után a mongolok?

Azt, amelyikben 150 évig Moszkva lengyel város volt? Vagy amit Nagy Péternek kellett tűzzel-vassal megreformálnia a XVIII. században?
Amadeus von Dollárbaloldal
Mongolok jöttek-mentek, lengyelek jöttek-mentek, Nagy Péter jött és ment, Napóleon, Hitler.
Az a háborús vereség, mikor a megszálló a civilizációdat alakítja át döntően.
Nálunk is jött a tatár, jött a török, jött a Habsburg, nem lettünk se sztán, se muszlim, se nyugatos. Talán Trianon a kivétel, utána lettünk bezárkozóak és a homogén nemzetből fakadóan bizalmatlanok az idegennel.
Dzsokijuing
már 48-ban is seggfejek voltak Kossuthèk a nemzetiségekkel. Trianon nem ok, hanem következmény.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ez igaz, de ok is, a mai idegenellenes hangulat oka, akkor alakult ki a magyar identitású nemzet, eltűntek a nagy létszámú kisebbségek és azóta nincsen az anyaországiaknak együttélési tapasztalata nem magyarokkal.
Dzsokijuing
mondok egy erőset: nincs olyan, hogy magyar nemzet. Magyarul beszélők közjogi közössége van. A nemzettudat szerintem megszűnt.
Amadeus von Dollárbaloldal
Ezért mit fogsz te kapni...
Mikey
szerintem mélyen legbelül érzi ezt mindkét tábor. Minimum kettő párhuzamos Magyarország lètezik, egymástól folyamatosan távolodó világlátással.
Amadeus von Dollárbaloldal
Amúgy ez egy nagyon érdekes kérdés. És tok érdekes otthon ezt látni meg egy olyan helyen ami 1970es évekig elnyomásban élt és kimaradt a 19. Századi majd a 20. Század eleji nacionalizmusbol és nemzet építéséből.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Btw., nem tudom, hogy Wass Albert miért olyan felkapott, anno olvastam és meg is van több regénye, némelyik érdekes és jó, de többnyire olyan mint egy Dosztojevszkij vagy Kafka regény, hogy folyamatosan csak a szereplők szenvedése, szenvedtetése és nyomorúsága jön át belőle.

Lehangoló és lélekromboló...
Lúdas Solymi
Ezt Dosztojevszkij és Kafka távollétében én kérem ki magamnak helyettük 😊
somoskovig
Annyiban hasonlít, hogy nyomasztó szenvedéstörténetek, de végülis a szigetfocin meg az NFL-ben is fociznak, és a hasonlóság is kb. ennyi. Ahogy Wass könyveiben is betűk, meg szavak vannak, csak el lehetne valahogy tartalmasabban és értelmesebben is helyezni azokat.
Őszentsége Sobri Jóska
Nem emeltem őket egy szintre, még mielőtt...
több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Btw., nem tudom, hogy Wass Albert miért olyan felkapott, anno olvastam és meg is van több regénye, némelyik érdekes és jó, de többnyire olyan mint egy Dosztojevszkij vagy Kafka regény, hogy folyamatosan csak a szereplők szenvedése, szenvedtetése és nyomorúsága jön át belőle.

Lehangoló és lélekromboló...
Lúdas Solymi
Ezt Dosztojevszkij és Kafka távollétében én kérem ki magamnak helyettük 😊
somoskovig
Annyiban hasonlít, hogy nyomasztó szenvedéstörténetek, de végülis a szigetfocin meg az NFL-ben is fociznak, és a hasonlóság is kb. ennyi. Ahogy Wass könyveiben is betűk, meg szavak vannak, csak el lehetne valahogy tartalmasabban és értelmesebben is helyezni azokat.
Őszentsége Sobri Jóska
Jó, baszki, a prerifarkas szempontjabol a kengyelfuto gyalogkakukk is nyomasztó szenvedéstörténet…

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 075 — #NoStress
Btw., nem tudom, hogy Wass Albert miért olyan felkapott, anno olvastam és meg is van több regénye, némelyik érdekes és jó, de többnyire olyan mint egy Dosztojevszkij vagy Kafka regény, hogy folyamatosan csak a szereplők szenvedése, szenvedtetése és nyomorúsága jön át belőle.

Lehangoló és lélekromboló...
Lúdas Solymi
Ezt Dosztojevszkij és Kafka távollétében én kérem ki magamnak helyettük 😊
somoskovig
Annyiban hasonlít, hogy nyomasztó szenvedéstörténetek, de végülis a szigetfocin meg az NFL-ben is fociznak, és a hasonlóság is kb. ennyi. Ahogy Wass könyveiben is betűk, meg szavak vannak, csak el lehetne valahogy tartalmasabban és értelmesebben is helyezni azokat.

több mint 1 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Btw., nem tudom, hogy Wass Albert miért olyan felkapott, anno olvastam és meg is van több regénye, némelyik érdekes és jó, de többnyire olyan mint egy Dosztojevszkij vagy Kafka regény, hogy folyamatosan csak a szereplők szenvedése, szenvedtetése és nyomorúsága jön át belőle.

Lehangoló és lélekromboló...
Lúdas Solymi
Ezt Dosztojevszkij és Kafka távollétében én kérem ki magamnak helyettük 😊

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Csak kis sztori a hagyományainkról: német ismerősünk jött látogatóba hozzánk. Valamelyik város szélén meglátta a rovásírásos helységnév táblát, megkérdezte hogy mi az? Mondtam neki, hogy a régi, latin előtti magyar írás. Teljesen belelkesült, hogy nálunk van ilyen, és elkezdett érdeklődni. Mondtam hogy jobbról balra, ugyanaz van rá írva, mint fölötte a hivatalos helység táblára.
És akkor mi tudunk így írni? Hát nemigen.
De azért el tudjuk olvasni? Nem.
De ugye az országban vannak elég sokan, akik el tudják olvasni? Nagyon kevesen.
Akkor tulajdonképpen kinek írják oda, ezzel a fajta írással ? Hát ez nagyon jó kérdés...
Jan
Hagyományőrzés.
Problémát nem látok benne, mert késztethet gyerekeket, embereket arra, hogy jobban megismerjék a történelmünket. Bár félek, hogy ez elmenne a jelenleg is divatos szittyamagyar-ismerősarcok-wassalbert irányba.

Btw., nem tudom, hogy Wass Albert miért olyan felkapott, anno olvastam és meg is van több regénye, némelyik érdekes és jó, de többnyire olyan mint egy Dosztojevszkij vagy Kafka regény, hogy folyamatosan csak a szereplők szenvedése, szenvedtetése és nyomorúsága jön át belőle.

Lehangoló és lélekromboló...

Szerkesztette: Lúdas Solymi
több mint 1 éve
Jan Pittsburgh Steelers 5 071 — Steelers fan
Csak kis sztori a hagyományainkról: német ismerősünk jött látogatóba hozzánk. Valamelyik város szélén meglátta a rovásírásos helységnév táblát, megkérdezte hogy mi az? Mondtam neki, hogy a régi, latin előtti magyar írás. Teljesen belelkesült, hogy nálunk van ilyen, és elkezdett érdeklődni. Mondtam hogy jobbról balra, ugyanaz van rá írva, mint fölötte a hivatalos helység táblára.
És akkor mi tudunk így írni? Hát nemigen.
De azért el tudjuk olvasni? Nem.
De ugye az országban vannak elég sokan, akik el tudják olvasni? Nagyon kevesen.
Akkor tulajdonképpen kinek írják oda, ezzel a fajta írással ? Hát ez nagyon jó kérdés...
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 938
Kép: Szovjet zászló: Van baj.
Zsellértelkes Vrij
Ugyan, kb. ugyanaz mint nálunk a Nagy Magyarországos matrica vagy mikor a minielnök ilyen sálban fotózkodik.
Nem csodálkoznék, hogyha nálunk is felhúznák hamarosan.
Lúdas Solymi
De itt nemcsak szovjet zászló van, hanem a Romanov zászló is. Azaz mintha nálunk a Tanácsköztársaság jelképei is kinn lennének a Nagy Magyarország jelképei mellett. Káosz és ostobaság együtt 😀
ender1112
Gondolom úgy tekintenek mindegyik egymásnak ellentmondó jelképre, hogy azok az orosz nagyság és a dicső történelem szimbólumai, még ha egymást nem is szerették.
Kampman
Jaja, a cári Oroszország romantikája, mint nálunk a Sissi, Habsburg és Monarchia romantika.
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 952
Kép: Szovjet zászló: Van baj.
Zsellértelkes Vrij
Ugyan, kb. ugyanaz mint nálunk a Nagy Magyarországos matrica vagy mikor a minielnök ilyen sálban fotózkodik.
Nem csodálkoznék, hogyha nálunk is felhúznák hamarosan.
Lúdas Solymi
De itt nemcsak szovjet zászló van, hanem a Romanov zászló is. Azaz mintha nálunk a Tanácsköztársaság jelképei is kinn lennének a Nagy Magyarország jelképei mellett. Káosz és ostobaság együtt 😀
ender1112
Gondolom úgy tekintenek mindegyik egymásnak ellentmondó jelképre, hogy azok az orosz nagyság és a dicső történelem szimbólumai, még ha egymást nem is szerették.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Ukrainian forces have pushed out the Russian army from P'yatykhatky, Zaporizhzhia Oblast.

Fights are continuing along the perimeter of the town, especially in direction of Zhereb'yanky.
Amadeus von Dollárbaloldal
Pyatykhatky tobb forras alapjan valoszinuleg megvan. Az oroszok a tokmaki iranyt eroditik, igy esetleg megint Vuhledar kornyeket lehetne majd jobban eroltetni.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
Ukrainian forces have pushed out the Russian army from P'yatykhatky, Zaporizhzhia Oblast.

Fights are continuing along the perimeter of the town, especially in direction of Zhereb'yanky.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 277 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Kép: Szovjet zászló: Van baj.
Zsellértelkes Vrij
Ugyan, kb. ugyanaz mint nálunk a Nagy Magyarországos matrica vagy mikor a minielnök ilyen sálban fotózkodik.
Nem csodálkoznék, hogyha nálunk is felhúznák hamarosan.
Lúdas Solymi
De itt nemcsak szovjet zászló van, hanem a Romanov zászló is. Azaz mintha nálunk a Tanácsköztársaság jelképei is kinn lennének a Nagy Magyarország jelképei mellett. Káosz és ostobaság együtt 😀
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 952
mondok egy erőset: nincs olyan, hogy magyar nemzet. Magyarul beszélők közjogi közössége van. A nemzettudat szerintem megszűnt.
Amadeus von Dollárbaloldal
FAM-nak is volt egy ilyen mantrája, amikor a jobboldalon terjedő Putyin-szimpátiát próbálta magyarázni. Szerintem ez kissé túlzás. Vannak még bőven összetartó elemek, még ha ezek nem is tűnnek túl lényegesnek (közös nyelv, zászló, ünnepek).
Kampman
az a közös nyelv amit az ország egy része nem tanult meg rendesen, egy része rühell és még egy része vegyíti azzal amit külföldi meló során meg social mediában magába szívott?
azok az ünnepek amiken folyamatosan tüntikézés megy vagy a kormány mellett vagy ellene, és a legtöbb ember azért jegyzi meg mert aznap nem kell bemenni a munkába szenvedni?
a zászlót meg hagyjuk
Negritis, a vajda
Közös nyelv alatt azt értem, hogy mind magyarul beszélünk elsősorban. Nincs másik hivatalos nyelv, sem törekvés, hogy ír módra elveszítsük az eredeti nyelvünket és átálljunk egy másik hivatalos nyelvre, pl. angolra vagy németre, vagy valamelyik szlávra.
Az ünnepek alatt lehet, hogy sok a tüntetés meg az anyázás, de az sem merül fel sehol, hogy március 15. vagy augusztus 20. ne lennének azok. Legfeljebb máshol vannak a hangsúlyok egyik vagy másik oldalon.
Mindkét oldal elsősorban magyarként azonosítja magát, a honfoglalás óta itt élő magyar nemzet részeként, egyik se talált még ki magának hungarus/közép-európai/budapesti, stb. identitást, ami alapján akár szeparatista programot hirdethetne.

Szóval ezekért mondom azt, hogy van még közösség. Megosztottan és nem valami fényes állapotban, de van.
több mint 1 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 423 — Слава Україні! Героям слава!
Hat igen. Sajnos. Amig ezekrol a piros betűs unnepekrol nincs minimal konszenzus, addig nehezen jelentheto ki, hogy lennenek kozos ügyeink, melyek osszefognak minket. Koszonhetoen az aktualpolitikai dolgoknak nyilvan ez jol at is van politizalva, a hatalomnak ugyis az emberek megosztasa a fontos minel tobb front menten.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 545 — The Mathematician
mondok egy erőset: nincs olyan, hogy magyar nemzet. Magyarul beszélők közjogi közössége van. A nemzettudat szerintem megszűnt.
Amadeus von Dollárbaloldal
FAM-nak is volt egy ilyen mantrája, amikor a jobboldalon terjedő Putyin-szimpátiát próbálta magyarázni. Szerintem ez kissé túlzás. Vannak még bőven összetartó elemek, még ha ezek nem is tűnnek túl lényegesnek (közös nyelv, zászló, ünnepek).
Kampman
az a közös nyelv amit az ország egy része nem tanult meg rendesen, egy része rühell és még egy része vegyíti azzal amit külföldi meló során meg social mediában magába szívott?
azok az ünnepek amiken folyamatosan tüntikézés megy vagy a kormány mellett vagy ellene, és a legtöbb ember azért jegyzi meg mert aznap nem kell bemenni a munkába szenvedni?
a zászlót meg hagyjuk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 952
mondok egy erőset: nincs olyan, hogy magyar nemzet. Magyarul beszélők közjogi közössége van. A nemzettudat szerintem megszűnt.
Amadeus von Dollárbaloldal
FAM-nak is volt egy ilyen mantrája, amikor a jobboldalon terjedő Putyin-szimpátiát próbálta magyarázni. Szerintem ez kissé túlzás. Vannak még bőven összetartó elemek, még ha ezek nem is tűnnek túl lényegesnek (közös nyelv, zászló, ünnepek).