Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

5 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 390 — #NoStress
Nem értem, miért akarsz mindent görcsösen mindent annak beállítani, ez csak a Stockholm-szindrómás társadalom esete egy nárcisztikus szociopatával.
r.baggio
Nem próbálok semmit semminek beállítani, csak értelmezem(?), magyarázom(?), véleményezem(?), és ezáltal kontextusba helyezem azt, amit te úgy egyszerűsítesz, hogy egy Stockholm-szindrómás társadalom esete egy nárcisztikus szociopatával, más úgy, hogy a túlzott empátia nyugdíjas rokonokkal vagy régi barátokkal, megint más meg úgy, hogy ennél nincs lejjebb, ez az erkölcsi, etikai mélypont, miközben az én "görcsös beállításom" szerint egy globális korszellem globális megnyilvánulási formája, melyben társadalmak stockholm-szindrómásodnak el, nárcisztikus szociopatákat istenítenek, szektásodnak, führerprinzipálódnak, hellyeahsednek, skibidisednek, ésatöbbi egyszerre, nem pedig "csak".
Nem önmagukban gáz, független események garmadájáról van szó, hanem egy -hamár szómágiásat játszunk akkor röviden posztmodernnek hívott- rendszerről, ami kihat ennek a -ha ennyire zavar ez a kifejezés, akkor mondjuk Pelevin által gipszkornak nevezett- korszaknak a globális folyamataira.

5 hónapja
Toto21 Chicago Bears 8 649
Hajrá iráni nép!
warr_b

Sjoelleer van de Vrij
kozben meg legalabb 500 halott van mar ott, es egyre durvabb lesz ez.
csebi
Az elmúlt 48 órában óvatos becslések szerint 2000 embert öltek meg.
Sjoelleer van de Vrij
Trump kommandó mikor indul? vagy elég lesz ha lebombázzák Hameinit?
Josszi
Trump épp Nato vs USA műveletre készül... Van olyan forgatókönyv, hogy leváltják?
5 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 128 — no es importante
Nem értem, miért akarsz mindent görcsösen mindent annak beállítani, ez csak a Stockholm-szindrómás társadalom esete egy nárcisztikus szociopatával.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
5 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 390 — #NoStress
Méghogy nem posztmodern...



5 hónapja
SBL Green Bay Packers 2 900
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
5 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 698 — Steelers fan
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
Haynaunak is volt egy rosszul sikerült gyárlátogatása Angliában. A Barclay & Perkins sörfőzdében 😊

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
5 hónapja
JC6 (Mr. Miele) Denver Broncos 9 279
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
5 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
 telex.hu/kulfold/2026/01/14/mar-tobb-mint-2500-halottja-van-az-irani-tunteteseknek
NB2
Minek keménykednek a rendvédelmi szervekkel???

/S
Negritis, a vajda
miert szulettek oda? csak ok tehetnek rola.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 000 — The Mathematician
 telex.hu/kulfold/2026/01/14/mar-tobb-mint-2500-halottja-van-az-irani-tunteteseknek
NB2
Minek keménykednek a rendvédelmi szervekkel???

/S

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
NB2 New England Patriots 29 050 — nabege2@yahoo.com
 telex.hu/kulfold/2026/01/14/mar-tobb-mint-2500-halottja-van-az-irani-tunteteseknek
5 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 309 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid


ezek teljesen betegek.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
5 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
|  scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/614588071_122144426720987308_1708638997733067993_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=127cfc&_nc_ohc=APyU_9JeRmIQ7kNvwFIM23J&_nc_oc=Adn6MjzdUf6FoYlgaXSl7ptk4LqPxPLZ4jM0_Z9eqh6jlyXxVyLen9nY_Kp1Oroi1lU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_gid=UibpVnZ3VLNz8rRZZIWBGQ&oh=00_Afo62jjETENi4CkmoZPTxjtpsBacHIg9RMyQ-1zzVRAjaQ&oe=696C1204 |
Sjoelleer van de Vrij
ez hol van?
resistance is futile
iran
no
Tehetántól délre a Kahrizak hullaház, kicsit túltelítődve 😕
warr_b
szerencsétlenek 😕

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Tudom most nem annyira érdekes. Lengyelország lecseréli a még szovjet időkből származó Kilo osztályú tengeralattjáró flottáját, méghozzá a Saab termékeire.

Ezek valószínűleg A26-os Belkige osztályú AIP (Air Independent Propulsion) tehát Sterling hibrid meghajtású szörnyek lesznek. Ez ugyanaz a technológia, mint a Gotland, ami kilőtte a Ronald Reagent és díszes kompániáját azon az elhíresült hadgyakorlaton, és ami miatt a Navynek doktrínát kellett módosítani.
Ezek is hetekig tudnak a felszín alatt maradni, de miután nincs reaktorhűtés, nem kell típustól függően 800- 1400 láb mélyre menniük az aktív szonárok miatt. Ezek csodálatosan el tudnak rejtőzni a Balti Tengerben, amely legmélyebb bontja alig 500 méter. Brutális tűzereje van a torpedóiknak.

A Typ212-n is gondoloztak, de az inkább támadó felfogású műszer, ami olyan mélyre megy mint semmi legendás Lira Proto 705 szovjet szörny óta, de az még titánvázas volt. Egyébként a Typ 212 kibaszott veszélyes predátor. Becsülhetően 700 méteren még jól elvan. Az széthájpolt és valóban fantasztikus Seawolf úgy 550 méteren már horpad az Ohio meg 300-on igaz azok böhöm nagy atommeghajtású hajók nyakig felfegyverezve, és azoknak a hűtése elég halk. Azok nagyon más kategória. Mindenesetre reméljük nem lesznek éles bevetésen soha.

 www.saab.com/newsroom/press-releases/2025/sweden-and-saab-selected-for-polands-new-submarines
Helmut Zimmer
Az a Kilo flotta az pontosan egy darab tengót jelent 😄 az is többször van meghibásodva, mint nem...
Ettől függetlenül az irány jó, bár 2035 előtt szerintem ebből nem lesz sok minden.
warr_b
Szerintem 2 lesz az, mert van egy gyakorló is, csak az a Tengerészeti Akadémia (Kadétképzőé) tulajdona 😀
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Tudom most nem annyira érdekes. Lengyelország lecseréli a még szovjet időkből származó Kilo osztályú tengeralattjáró flottáját, méghozzá a Saab termékeire.

Ezek valószínűleg A26-os Belkige osztályú AIP (Air Independent Propulsion) tehát Sterling hibrid meghajtású szörnyek lesznek. Ez ugyanaz a technológia, mint a Gotland, ami kilőtte a Ronald Reagent és díszes kompániáját azon az elhíresült hadgyakorlaton, és ami miatt a Navynek doktrínát kellett módosítani.
Ezek is hetekig tudnak a felszín alatt maradni, de miután nincs reaktorhűtés, nem kell típustól függően 800- 1400 láb mélyre menniük az aktív szonárok miatt. Ezek csodálatosan el tudnak rejtőzni a Balti Tengerben, amely legmélyebb bontja alig 500 méter. Brutális tűzereje van a torpedóiknak.

A Typ212-n is gondoloztak, de az inkább támadó felfogású műszer, ami olyan mélyre megy mint semmi legendás Lira Proto 705 szovjet szörny óta, de az még titánvázas volt. Egyébként a Typ 212 kibaszott veszélyes predátor. Becsülhetően 700 méteren még jól elvan. Az széthájpolt és valóban fantasztikus Seawolf úgy 550 méteren már horpad az Ohio meg 300-on igaz azok böhöm nagy atommeghajtású hajók nyakig felfegyverezve, és azoknak a hűtése elég halk. Azok nagyon más kategória. Mindenesetre reméljük nem lesznek éles bevetésen soha.

 www.saab.com/newsroom/press-releases/2025/sweden-and-saab-selected-for-polands-new-submarines
Helmut Zimmer
Az a Kilo flotta az pontosan egy darab tengót jelent 😄 az is többször van meghibásodva, mint nem...
Ettől függetlenül az irány jó, bár 2035 előtt szerintem ebből nem lesz sok minden.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Tudom most nem annyira érdekes. Lengyelország lecseréli a még szovjet időkből származó Kilo osztályú tengeralattjáró flottáját, méghozzá a Saab termékeire.

Ezek valószínűleg A26-os Belkige osztályú AIP (Air Independent Propulsion) tehát Sterling hibrid meghajtású szörnyek lesznek. Ez ugyanaz a technológia, mint a Gotland, ami kilőtte a Ronald Reagent és díszes kompániáját azon az elhíresült hadgyakorlaton, és ami miatt a Navynek doktrínát kellett módosítani.
Ezek is hetekig tudnak a felszín alatt maradni, de miután nincs reaktorhűtés, nem kell típustól függően 800- 1400 láb mélyre menniük az aktív szonárok miatt. Ezek csodálatosan el tudnak rejtőzni a Balti Tengerben, amely legmélyebb bontja alig 500 méter. Brutális tűzereje van a torpedóiknak.

A Typ212-n is gondoloztak, de az inkább támadó felfogású műszer, ami olyan mélyre megy mint semmi legendás Lira Proto 705 szovjet szörny óta, de az még titánvázas volt. Egyébként a Typ 212 kibaszott veszélyes predátor. Becsülhetően 700 méteren még jól elvan. Az széthájpolt és valóban fantasztikus Seawolf úgy 550 méteren már horpad az Ohio meg 300-on igaz azok böhöm nagy atommeghajtású hajók nyakig felfegyverezve, és azoknak a hűtése elég halk. Azok nagyon más kategória. Mindenesetre reméljük nem lesznek éles bevetésen soha.

 www.saab.com/newsroom/press-releases/2025/sweden-and-saab-selected-for-polands-new-submarines
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
|  scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/614588071_122144426720987308_1708638997733067993_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=127cfc&_nc_ohc=APyU_9JeRmIQ7kNvwFIM23J&_nc_oc=Adn6MjzdUf6FoYlgaXSl7ptk4LqPxPLZ4jM0_Z9eqh6jlyXxVyLen9nY_Kp1Oroi1lU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_gid=UibpVnZ3VLNz8rRZZIWBGQ&oh=00_Afo62jjETENi4CkmoZPTxjtpsBacHIg9RMyQ-1zzVRAjaQ&oe=696C1204 |
Sjoelleer van de Vrij
ez hol van?
resistance is futile
iran
no
Tehetántól délre a Kahrizak hullaház, kicsit túltelítődve 😕


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
no Baltimore Ravens 8 894
|  scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/614588071_122144426720987308_1708638997733067993_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=127cfc&_nc_ohc=APyU_9JeRmIQ7kNvwFIM23J&_nc_oc=Adn6MjzdUf6FoYlgaXSl7ptk4LqPxPLZ4jM0_Z9eqh6jlyXxVyLen9nY_Kp1Oroi1lU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_gid=UibpVnZ3VLNz8rRZZIWBGQ&oh=00_Afo62jjETENi4CkmoZPTxjtpsBacHIg9RMyQ-1zzVRAjaQ&oe=696C1204 |
Sjoelleer van de Vrij
ez hol van?
resistance is futile
iran
5 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
|  scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/614588071_122144426720987308_1708638997733067993_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=127cfc&_nc_ohc=APyU_9JeRmIQ7kNvwFIM23J&_nc_oc=Adn6MjzdUf6FoYlgaXSl7ptk4LqPxPLZ4jM0_Z9eqh6jlyXxVyLen9nY_Kp1Oroi1lU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_gid=UibpVnZ3VLNz8rRZZIWBGQ&oh=00_Afo62jjETENi4CkmoZPTxjtpsBacHIg9RMyQ-1zzVRAjaQ&oe=696C1204 |
Sjoelleer van de Vrij
ez hol van?
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 24.hu/kulfold/2026/01/12/oroszorszag-ormenyorszag-katonai-hadmuvelet-tiltakozo-jegyzek/

nahát
resistance is futile
Ez egyértelműen Brüsszel hibája!
És a háttérben azt hiszem felsejlik a Magyar Péter-szál is...
warr_b
Meg az örmény nácik, azt ki ne felejtsük...
Jan
Jaja.

 en.wikipedia.org/wiki/Armenian_Legion

 en.wikipedia.org/wiki/Hosank


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 698 — Steelers fan
 24.hu/kulfold/2026/01/12/oroszorszag-ormenyorszag-katonai-hadmuvelet-tiltakozo-jegyzek/

nahát
resistance is futile
Ez egyértelműen Brüsszel hibája!
És a háttérben azt hiszem felsejlik a Magyar Péter-szál is...
warr_b
Meg az örmény nácik, azt ki ne felejtsük...

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
5 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 309 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
|  scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/614588071_122144426720987308_1708638997733067993_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=127cfc&_nc_ohc=APyU_9JeRmIQ7kNvwFIM23J&_nc_oc=Adn6MjzdUf6FoYlgaXSl7ptk4LqPxPLZ4jM0_Z9eqh6jlyXxVyLen9nY_Kp1Oroi1lU&_nc_zt=23&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_gid=UibpVnZ3VLNz8rRZZIWBGQ&oh=00_Afo62jjETENi4CkmoZPTxjtpsBacHIg9RMyQ-1zzVRAjaQ&oe=696C1204 |

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
5 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
közben egy kis gonoszkodás a FED elnöke ellen 😀
https://www.reuters.com/world/us/us-federal-prosecutors-open-inquiry-into-us-fed-chair-powell-nyt-reports-2026-01-12/
Josszi
Amúgy Powell nálam nagy legenda lett. Amit ő elbír és tol Trumppal szemben példamutató.
Akkor lehet nagy lejtmenet mikor ő elngedi majd a gyeplőt és az utódja meg Trump haver.
Toca
eddigi Trump move-ok tekintetében haver várható, kérdés a piac mennyire fogja ezt beárazni, Powell-nek van töke az tény

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
 24.hu/kulfold/2026/01/12/oroszorszag-ormenyorszag-katonai-hadmuvelet-tiltakozo-jegyzek/

nahát
resistance is futile
gondolom a beke jegyeben.

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
5 hónapja
Toca Minnesota Vikings 20 723 — Vikings fan
közben egy kis gonoszkodás a FED elnöke ellen 😀
https://www.reuters.com/world/us/us-federal-prosecutors-open-inquiry-into-us-fed-chair-powell-nyt-reports-2026-01-12/
Josszi
Amúgy Powell nálam nagy legenda lett. Amit ő elbír és tol Trumppal szemben példamutató.
Akkor lehet nagy lejtmenet mikor ő elngedi majd a gyeplőt és az utódja meg Trump haver.
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan
 24.hu/kulfold/2026/01/12/oroszorszag-ormenyorszag-katonai-hadmuvelet-tiltakozo-jegyzek/

nahát
resistance is futile
őket mondjuk lehet le is tudnák győzni