USA és a világ
32 feliratkozó
5 hónapja
Közben azért emlékezzünk meg a tudomány és technika világának idei minden bizonnyal legnagyobb áttöréséről... és még csak Január eleje van. Szóval a Donut Lab megcsinálta a nagyüzemi körülmények közt gyártható -végig tesztelt- működő, stabil szilárd test akkumulátort.Már lehet rendelni ilyen akksival elektromos motort.
Eddig valószínűleg ez a legnagyobb gamechanger talán ebben az évezredben.
www.youtube.com/watch?v=ns3QJin_0W4
A Donut Lab becsült értéke.... megbecsülhetetlen. Én azért vagyok óvatos, mert várhatóan jönnek még ki európai műhelyekből alternatívák. 😊
Gratulálok a finn tudománynak és mérnököknek - illetve oktatási rendszernek. Kezd beérni nagyon a beletett munka és energia.
Én csak egy picit szeretnélek Titeket bíztatni. Rengeteg pénz és energia ment mind alapkutatásokba mind származtatott kutatásokba. Rengeteg pénz és energia ment az oktatásba és képzésbe számos országban.
Akik valóban részesei nagy gyártócsoportok, kutatóegyetemek, mérnöki irodák, a CERN kiemelt projetjeinek, azok tudják, hogy nagyon komoly munka folyik.
😊
Helmut Zimmer
Hagyományossal 30 ezer dollár, szilárdtest akksi extraként rendelhető hozzá 5000 dollár felárért.
www.sportmotor.hu/magazin/verge-ts-pro-2026
Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.
On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.
P.Kirby BBC 2026.04.13.
5 hónapja
x.com/i/status/2009958610672161060Elképesztően sok ilyen felvétel van fent a neten. Teljesen kontrollálatlanok.
5 hónapja
Közben azért emlékezzünk meg a tudomány és technika világának idei minden bizonnyal legnagyobb áttöréséről... és még csak Január eleje van. Szóval a Donut Lab megcsinálta a nagyüzemi körülmények közt gyártható -végig tesztelt- működő, stabil szilárd test akkumulátort. Eddig valószínűleg ez a legnagyobb gamechanger talán ebben az évezredben.
www.youtube.com/watch?v=ns3QJin_0W4
A Donut Lab becsült értéke.... megbecsülhetetlen. Én azért vagyok óvatos, mert várhatóan jönnek még ki európai műhelyekből alternatívák. 😊
Gratulálok a finn tudománynak és mérnököknek - illetve oktatási rendszernek. Kezd beérni nagyon a beletett munka és energia.
Én csak egy picit szeretnélek Titeket bíztatni. Rengeteg pénz és energia ment mind alapkutatásokba mind származtatott kutatásokba. Rengeteg pénz és energia ment az oktatásba és képzésbe számos országban.
Akik valóban részesei nagy gyártócsoportok, kutatóegyetemek, mérnöki irodák, a CERN kiemelt projetjeinek, azok tudják, hogy nagyon komoly munka folyik.
😊
5 hónapja
Akkor békésebb vizekre:És de szép lesz majd ránézve a jövőben, amikor az Orbán Viktor kifejezés macskakörmözve/áthúzva lesz és odaírják, hogy Putyin bábjainak intézkedései.
www.rfi.fr/en/international/20260109-eu-countries-green-light-mercosur-trade-deal-despite-france-s-opposition
Orbán Viktor bemanifesztálta, Brüsszel megalkotta, és a Mercosur deal lesz jelképe annak az Európának, ahol a nemzetállamok érdekei és kavarásai másodlagosak lesznek.
Köszi Viktor, hogy végre elintézted, és tököt növesztett az európai vezetés. Most, hogy ez a deal jó-e vagy sem, az mindegy is. Az, hogy ez az egész folyamat pozitív vagy negatív azt pedig nem lehet eldönteni jelenleg. Változás, az biztos.
Lépéskényszerben volt az Unió, és ebbe a kényszerbe a megváltozott politikai környezet vitte be, és meglátásom szerint nem kis részben Orbán Viktor folyamatos kavarása vezetett ide.
Gyurma Pappa
5 hónapja
Nem hivjak mar ugy a mai korban. De oriasi visszalepes tortent europaban a legtobb dologban. Hivhatjak aminek akarjak, lehet melegebb szinnel is korbeirni de a teny teny marad. Gibbon joggal hivta ugy mert az o idejeben ugy tunt, ma mar egyre tobb dolgot fedeznek fel, talalnak meg de a visszaugras vagy a fejlodes gorbejet nehez tagadni legyen szo barmirol. Angliaban peldaul nagyobb volt a visszaeses mint a mai franciaorszagban, mert sokkal de sokkal kevesebb irasos anyag maradt, aminek termeszetesen konnyen magyarazhato oka van. A sotet-dark kor egyszeruen pejorative es nem hasznaljak.Teljesen egyetértek.jah és a felvétel elvileg nem bodycam, hanem telefonAz mindegy is szerintem, tény, hogy ettől a felvételtől nem lett szimpatikusabb az áldozat, na de mennyire végtelenül elszomorító már, hogy vannak magukat értelmesnek gondoló emberek, akik ezt az esetet látva hátradőlnek és azt mondják "igen, megérdemelte a nő, hogy HÁROMSZOR FEJBELŐJÉK".
nem kis különbség
Negritis, a vajda
Öles léptekkel haladunk vissza a sötét középkor felé.
r.baggio
(De nem volt sötét a középkor, ez egy felvilágosodás kori tévhit, amit az akkori nagy történészek terjesztettek (Gibbon pl, meg Voltaire is). Szőrszálhasogatok, de nem tudtam megállni.
Ettől függetlenül a világszellem egy újfajta modern barbarizmusnak is nevezhető valami felé halad.
Sjoelleer van de Vrij
5 hónapja
TRUMP: „Ha nem csináljuk meg, akkor Oroszország vagy Kína átveszi Grönlandot, és nem fogjuk azt akarni, hogy Oroszország vagy Kína legyen a szomszédunk. Rendben?”tény hogy ez az ember befogja írni magát a világtörténelembe, ki emlékszik majd Reagenre egy Bushra ha itt lesz ez a bohóc
„Szeretném megcsinálni ezt könnyű módon. De ha nem megy a könnyű módon, akkor megcsináljuk a nehéz módon.”
„Dánia rajongója vagyok… de tudják, az a tény, hogy ötszáz évvel ezelőtt egy hajójuk kikötött ott, nem jelenti azt, hogy ők birtokolják a földet.”
„A NATO-nak meg kell értenie ezt. Én teljes mértékben a NATO mellett állok. Én mentettem meg a NATO-t. Ha én nem lennék, akkor most már nem lenne NATO.”
ozibozi
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
Teljesen egyetértek.jah és a felvétel elvileg nem bodycam, hanem telefonAz mindegy is szerintem, tény, hogy ettől a felvételtől nem lett szimpatikusabb az áldozat, na de mennyire végtelenül elszomorító már, hogy vannak magukat értelmesnek gondoló emberek, akik ezt az esetet látva hátradőlnek és azt mondják "igen, megérdemelte a nő, hogy HÁROMSZOR FEJBELŐJÉK".
nem kis különbség
Negritis, a vajda
Öles léptekkel haladunk vissza a sötét középkor felé.
r.baggio
(De nem volt sötét a középkor, ez egy felvilágosodás kori tévhit, amit az akkori nagy történészek terjesztettek (Gibbon pl, meg Voltaire is). Szőrszálhasogatok, de nem tudtam megállni.
Ettől függetlenül a világszellem egy újfajta modern barbarizmusnak is nevezhető valami felé halad.
Szerkesztette: Brouwerij van de Vrij
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
5 hónapja
Európa és a világ:Az alábbi cikk jelent meg.
ecfr.eu/article/the-trouble-with-fcas-why-europes-fighter-jet-project-is-not-taking-off/
Nem jók a hírek 😕
5 hónapja
TRUMP: „Ha nem csináljuk meg, akkor Oroszország vagy Kína átveszi Grönlandot, és nem fogjuk azt akarni, hogy Oroszország vagy Kína legyen a szomszédunk. Rendben?”Tudom, nem szexi ma már nem trash tartalmat megosztani, de hajlamosak vagyunk elfeledni róla, hogy nem mindenki akkora pöcs az USA-ban:
„Szeretném megcsinálni ezt könnyű módon. De ha nem megy a könnyű módon, akkor megcsináljuk a nehéz módon.”
„Dánia rajongója vagyok… de tudják, az a tény, hogy ötszáz évvel ezelőtt egy hajójuk kikötött ott, nem jelenti azt, hogy ők birtokolják a földet.”
„A NATO-nak meg kell értenie ezt. Én teljes mértékben a NATO mellett állok. Én mentettem meg a NATO-t. Ha én nem lennék, akkor most már nem lenne NATO.”
ozibozi
vm.tiktok.com/ZNRrcjBb9/
Zsebi, Pilla, Szuszi, Pizsi, Pulcsi, Bolka, Bendegúz, Tihamér, Lolka és Pacsi
5 hónapja
A legszomorúbb, hogy George Foid miatt le se fog égni Minneapolis. Az illegális szomáliai quality learing center kalózok pont le se szarják, hogy az ő becsületüket védve lövette szét magát valami LARPoló fehér szélsőlib leszbó.Az írástudatlan jobbágyok is pont le se szrták a Felvilágosodást és a francia forradalmat, aztán most itt túrhatnánk a földet.
Cubehor
Szerkesztette: Dzsokijuing
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
TRUMP: „Ha nem csináljuk meg, akkor Oroszország vagy Kína átveszi Grönlandot, és nem fogjuk azt akarni, hogy Oroszország vagy Kína legyen a szomszédunk. Rendben?”És ez az az ember, aki a születésnapján ketrecharcot rendez a Fehér Házban.
„Szeretném megcsinálni ezt könnyű módon. De ha nem megy a könnyű módon, akkor megcsináljuk a nehéz módon.”
„Dánia rajongója vagyok... de tudják, az a tény, hogy ötszáz évvel ezelőtt egy hajójuk kikötött ott, nem jelenti azt, hogy ők birtokolják a földet.”
„A NATO-nak meg kell értenie ezt. Én teljes mértékben a NATO mellett állok. Én mentettem meg a NATO-t. Ha én nem lennék, akkor most már nem lenne NATO.”
ozibozi
Biztosan van átmenet egy Krasznahorkai felolvasóest vonósnégyessel és eközött.
Szerkesztette: Dzsokijuing
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
TRUMP: „Ha nem csináljuk meg, akkor Oroszország vagy Kína átveszi Grönlandot, és nem fogjuk azt akarni, hogy Oroszország vagy Kína legyen a szomszédunk. Rendben?”„Szeretném megcsinálni ezt könnyű módon. De ha nem megy a könnyű módon, akkor megcsináljuk a nehéz módon.”
„Dánia rajongója vagyok… de tudják, az a tény, hogy ötszáz évvel ezelőtt egy hajójuk kikötött ott, nem jelenti azt, hogy ők birtokolják a földet.”
„A NATO-nak meg kell értenie ezt. Én teljes mértékben a NATO mellett állok. Én mentettem meg a NATO-t. Ha én nem lennék, akkor most már nem lenne NATO.”
Szerkesztette: ozibozi
5 hónapja
Ráadásul maszkban, állig felfegyverkezve, azonosító nélkül intézkednek.Mintha ilyen szerencsés kombó grasszált volna valamikor a budapesti utcákon is 2 évtizede
pfefe8
Az mindegy is szerintem, tény, hogy ettől a felvételtől nem lett szimpatikusabb az áldozat,Annál biztosan szimpatikusabb lett, mint amikor a MAGA-brancs domestic terroristként aposztrofálta és szándékos gázolási kísérlettel vádolta.
r.baggio
5 hónapja
jah és a felvétel elvileg nem bodycam, hanem telefonAz mindegy is szerintem, tény, hogy ettől a felvételtől nem lett szimpatikusabb az áldozat, na de mennyire végtelenül elszomorító már, hogy vannak magukat értelmesnek gondoló emberek, akik ezt az esetet látva hátradőlnek és azt mondják "igen, megérdemelte a nő, hogy HÁROMSZOR FEJBELŐJÉK".
nem kis különbség
Negritis, a vajda
Öles léptekkel haladunk vissza a sötét középkor felé.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
5 hónapja
Akkor békésebb vizekre: www.rfi.fr/en/international/20260109-eu-countries-green-light-mercosur-trade-deal-despite-france-s-opposition?fbclid=IwY2xjawPOYlhleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETAybGNrYWhJZ2g4Y2hucHpTc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHrM3vQPbudLQ-zYcAua4wePJFNIRmqpmLdZIbrmGCYDAxJXsln76aZAILd7b_aem_opn8LazdZJ4SqlUhcdksTA
Orbán Viktor bemanifesztálta, Brüsszel megalkotta, és a Mercosur deal lesz jelképe annak az Európának, ahol a nemzetállamok érdekei és kavarásai másodlagosak lesznek.
Köszi Viktor, hogy végre elintézted, és tököt növesztett az európai vezetés. Most, hogy ez a deal jó-e vagy sem, az mindegy is. Az, hogy ez az egész folyamat pozitív vagy negatív azt pedig nem lehet eldönteni jelenleg. Változás, az biztos.
Lépéskényszerben volt az Unió, és ebbe a kényszerbe a megváltozott politikai környezet vitte be, és meglátásom szerint nem kis részben Orbán Viktor folyamatos kavarása vezetett ide.

5 hónapja
Pedo adminwww.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/congress-epstein-department-of-justice-b2897757.html
www.theguardian.com/us-news/2026/jan/06/epstein-files-release-justice-department
Negritis, a vajda
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
a szexuális bűnöző, csak továbbra is mutatja hogy nem érdekli a konszenzuswww.cnbc.com/2026/01/09/trump-greenland-military-denmark-nato.html
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
A legszomorúbb, hogy George Foid miatt le se fog égni Minneapolis. Az illegális szomáliai quality learing center kalózok pont le se szarják, hogy az ő becsületüket védve lövette szét magát valami LARPoló fehér szélsőlib leszbó.ha a szélsőjobbosok képviselőknek olyan biztos bizonyítékai vannak mint amikkel kampányolnak, akkor miért nem fordultak a hivatalos szervekhez? mer ugye az törvénysértés
Cubehor
de hát így akarják behúzni a kormányzóságot
vagy mégse olyan biztos mint aminek tűnik? akkor nagy a baj
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
kiváncsi leszek ez hogy zajlik majdwww.reddit.com/r/law/comments/1q8kysx/law_enforcement_sheriff_and_da_in_philadelphia/
www.washingtonexaminer.com/news/4412447/philadelphias-district-attorney-warns-ice-agents/
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
Supreme Court ContextTöbb helyen is leírták már itt élő, és hozzáértőnek látszó emberek(értsd ex rendőrök pl), hogy ami a videón van az védhetetlen... Minden csak nem jogos önvédelem.
While not a numbered rule, courts repeatedly rule that:
An officer cannot manufacture a deadly-force scenario and then claim self-defense.
This is known legally as “officer-created jeopardy.”
sanyi
sutianap
Kocsit sem állíthat meg pl -csak nagyon ritka esetben- fegyverrel lövöldözve. Ez nem tartozik közéjük.
5 hónapja
ha már a polgárháborús veteránjainak is megadtaSupreme Court ContextAz ICE-os valszeg kegyelmet kap Trumptól, ha odáig fajul a helyzet.
While not a numbered rule, courts repeatedly rule that:
An officer cannot manufacture a deadly-force scenario and then claim self-defense.
This is known legally as “officer-created jeopardy.”
sanyi
sutianap
ender1112
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
Supreme Court ContextAz ICE-os valszeg kegyelmet kap Trumptól, ha odáig fajul a helyzet.
While not a numbered rule, courts repeatedly rule that:
An officer cannot manufacture a deadly-force scenario and then claim self-defense.
This is known legally as “officer-created jeopardy.”
sanyi
sutianap
5 hónapja
Supreme Court Contextvárjá azé, mer ez most más SC
While not a numbered rule, courts repeatedly rule that:
An officer cannot manufacture a deadly-force scenario and then claim self-defense.
This is known legally as “officer-created jeopardy.”
sanyi
sutianap
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
Supreme Court ContextWhile not a numbered rule, courts repeatedly rule that:
An officer cannot manufacture a deadly-force scenario and then claim self-defense.
This is known legally as “officer-created jeopardy.”
sanyi

Aki nem hiszi, annak utánajárnak
5 hónapja
azért jelentős, mert sok agyhalott politikai kommentátor már tolja hogy "there is the thud" mikor a telefont elengedi a lövések előttjah és a felvétel elvileg nem bodycam, hanem telefonAz összes jelenleg látható felvétel telefonon készült, itt a legjobb link, még egyszer:
nem kis különbség
Negritis, a vajda
www.nytimes.com/video/us/100000010631041/minneapolis-ice-shooting-video.html
ender1112
de látszik hogy nem csattant az autóval, hanem elengedi a telefont és az csattan mer valszeg valamivel fel van függesztve
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!