Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 000 — The Mathematician
És persze kiderült a venezuelai akció valódi oka 😀
 444.hu/2026/01/16/trump-vegul-megszerezte-a-venezuelai-ellenzeki-vezeto-odaadta-neki-a-nobel-bekedijat
Dzsokijuing
és az óriáscsecsemő elérte a célját 😀
Josszi
ezért volt fura eleve hogy ő kapta
de hát ez a béke nobel eleve vicc

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 054 — zászló zászló szív
Mondjuk úgy, hogy eddig az USA újraiparosítása nem jött be.

 www.washingtonpost.com/business/2026/01/15/trump-manufacturing-jobs-tariffs/?utm_source=semafor

Érdekesség a cikkből:

"Industries producing more technologically complex goods such as aircraft and semiconductors also are paying an outsize price, according to Gary Winslett, director of the international politics and economics program at Middlebury College. Makers of semiconductors, for example, shed more than 13,000 jobs since April."

Szóval a helyzet az, hogy pont ellentétesen működik, mint ahogy Trump szerették volna. Ki látta ezt? Ja, mindenki.

5 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
És persze kiderült a venezuelai akció valódi oka 😀
 444.hu/2026/01/16/trump-vegul-megszerezte-a-venezuelai-ellenzeki-vezeto-odaadta-neki-a-nobel-bekedijat
Dzsokijuing
és az óriáscsecsemő elérte a célját 😀

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
A legjobb amit a ruszkikhoz írtak 😀

Törökök gondolom maradnának a helyükön, vagy ők sem Európa?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
Kösz, nem kell a sziget, még ha nem is függenénk az orosz olajtól, mert lenne geotermikus energia.
slowmotion
Én gondolkodás nélkül költöznék.
Mikey
Ahova mostani lakohelyemet tettek oda én is azonnal

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
5 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 309 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
982 Vörös Erik
2026 Narancssárga Donald

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
5 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Kösz, nem kell a sziget, még ha nem is függenénk az orosz olajtól, mert lenne geotermikus energia.
slowmotion
Én gondolkodás nélkül költöznék.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
És persze kiderült a venezuelai akció valódi oka 😀
 444.hu/2026/01/16/trump-vegul-megszerezte-a-venezuelai-ellenzeki-vezeto-odaadta-neki-a-nobel-bekedijat

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
slowmotion Dallas Cowboys 28 159 — Cowboys fan

Negritis, a vajda
Húbaszki, magunkat észre sem vettem. Mondom hogy sikerült úgy felosztani a kontinenst, hogy egy népet eltüntettek?

Mondjuk abba szerintem elég sok eu-s ország belemenne, ha minket felpakolnának oda a halál fszára 😊

Kösz, nem kell a sziget, még ha nem is függenénk az orosz olajtól, mert lenne geotermikus energia.
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 000 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 www.theguardian.com/uk-news/2026/jan/15/dutch-far-right-influencer-eva-vlaardingerbroek-banned
És még a pocakkirály is beletrollkodott.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
5 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
 telex.hu/kulfold/2026/01/15/izland-egyesult-allamok-nagykovet-vicc

A Leif Eriksson probléma megoldása.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
5 hónapja
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀
Josszi
Végül is az indiánok is visszakérhetnének pár államot.
Mikey
amíg az avarok nem jönnek elő addig alszunk csak nyugodtan
Josszi
Remélemz! Avarok!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
5 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀
Josszi
Végül is az indiánok is visszakérhetnének pár államot.
Mikey
amíg az avarok nem jönnek elő addig alszunk csak nyugodtan
Josszi
De Fico bármikor visszaadhatja azt a fehér lovat
ozibozi
azt már visszaadták 😊

Josszi
Ráadásul épen a f@szával együtt
5 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀
Josszi
Végül is az indiánok is visszakérhetnének pár államot.
Mikey
amíg az avarok nem jönnek elő addig alszunk csak nyugodtan
Josszi
De Fico bármikor visszaadhatja azt a fehér lovat
ozibozi
azt már visszaadták 😊

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
ozibozi New York Giants 21 722
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀
Josszi
Végül is az indiánok is visszakérhetnének pár államot.
Mikey
amíg az avarok nem jönnek elő addig alszunk csak nyugodtan
Josszi
De Fico bármikor visszaadhatja azt a fehér lovat
5 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀
Josszi
Végül is az indiánok is visszakérhetnének pár államot.
Mikey
amíg az avarok nem jönnek elő addig alszunk csak nyugodtan

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
Mikey Cincinnati Bengals 21 827
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀
Josszi
Végül is az indiánok is visszakérhetnének pár államot.

KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION

A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
5 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
vagy Minesottát, a Vikingeké nem? 😀

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
5 hónapja
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.
Jan
Szerintem őt ez nem érdekli, mert az ő álláspontja szerint az USA erőből meg tudja védeni a területét és ez Trump vezérgondolata. Ha el tudod venni és meg tudod védeni akkora a tiéd.
5 hónapja
warr_b Washington Commanders 30 391 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Izlandiak benyújthatnák akkor az igényüket Leif Erikson miatt 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
5 hónapja
Jan Pittsburgh Steelers 5 698 — Steelers fan
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …
csebi
Akkor gondolom az sem számít, hogy Amerikának melyik részén ki mikor kötött ki 😊

Egyébként a dánok helyében már megtrollkodtam volna, hogy persze nyitottak vagyunk, érdekel a deal. Odaadjuk Grönlandot, mondjuk Floridáért cserébe.

Ezt ilyen tök komolyan, hivatalosan előadnák, megnézném Donald arcát.

Hungary has for some time felt like two different worlds running in tandem.

On Sunday night, those two worlds collided, and only one was real.

P.Kirby BBC 2026.04.13.
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 000 — The Mathematician
nah közbe a lengyelek is bírságot kaphatnak

 www.politico.eu/article/polish-president-karol-nawrocki-tech-bill-veto-eu-fine/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
5 hónapja
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 27 967 — Lucas Scott
Geccc 😀
Trump elment valami gyárlátogatásra, ahol az egyik munkás elkezdte a lenti szintről szidalmazni.
Trump állt egy darabig majd a mutató ujjával rámutatott a csávóra, aztán pár másodperc múlva megint, majd séta közben a középső ujjat 😆😆😆😆😆
Lincoln meg a többi nagy elnök forog a sírjában .
JC6 (Mr. Miele)
„Nem tudom, ő kicsoda, de ez nagy baj lesz neki” – így reagált Trump arra, hogy a grönlandi miniszterelnök Dániát választaná az USA helyett.

A következő Béke Nobel-díj legnagyobb esélyese.
SBL
Legújabb kedvencem h szerinte az nem számít h 500 éve egy dán hajó kötött ki ott éppen először …

Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
5 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 000 — The Mathematician
Méghogy nem posztmodern...



Őszentsége Sobri Jóska
a posztmodern az hogy pofán röhögi
ez a fajta kisgyerekes hiszti már a post truth része

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!