USA és a világ
32 feliratkozó
6 hónapja
Ezek, amiket írtál, nagyon úgy néznek ki, mint egy paradigmaváltási időszak. Nem állítom, hogy erről van most szó, de elképzelhető. Az ugyanis, hogy az eddig bevált módszerek nem írják le jól a jelenségeket, nem feltétlenül jelentik, hogy a jelenségek, és ami mögöttük van, eleve nem ismerhetők meg. Azt is jelenthetik, hogy az eddigi tudományos módszer nem elég cizellált, de majd jön olyan, ami a most megmagyarázhatatlan dolgokat is meg tudja magyarázni. Végül is, ez a tudománytörténet, amióta világ a világ.De ebben mi a posztmodern? Amióta világ a világ, így van.Szerintem nem.
Assurbanapli
A posztmodern előtt voltak ismerhető, kutatható bizonyosságok, amik a kimenetelek valószínűszégét -mondjuk így- kordában tartották. Voltak konvenciók, össztársadalmi alapvetések, alapnormák, gazdasági törvnyszerűségek, tervezhető kockázatok, kizárható következmények, stb., és persze fekete hattyú események, emberek.
A posztmodernben ez annyira megváltozott, mintha csak fekete hattyúk lennének, és ha ez nincs is így, annyi már a fekete hattyú, hogy a nagy kavalkádban minden összezagyválódik, bármikor bármi megtörténhet.
Pl. Egy Bushnál, Reagennél, Nixonnál nem volt opció se egy harmadik ciklus, se egy polgárháború, vagy az, hogy királlyá koronáztatják magukat, de még egy botrány esetén a lemondás is kalkulálható volt.
Trumpnál (a posztmodernben) tudod mi várható 29-ben?
Neki volt már több olyan sztorija, amihez a Watergate ügy semmiség, mondott akkora faszságokat a Covid-idején, amik után mégis simán visszatérhetett, lehet bármi az Epstein-aktákban, mégse kalkulálható, hogy mi lesz rá a reakció, ésatöbbi.
De ha csak Magyarországra nézel, és összeveted az elmúlt 10 évet bármelyik korábbival, akkoris tudsz ezer olyan történést, amik csak a posztmodernben tudtak úgy alakulni, ahogy alakultak. Amióta világ a világ nem.
Őszentsége Sobri Jóska
Én ugyan nem tudom, hogy Trumpnál mi várható, de lehet, hogy van, aki tudja. Ez a posztmodernezés kényelmes pozíció, de a történelem pont azt mutatta, hogy bármennyire is érthetetlennek és értelmetlennek tűnnek a dolgok, előbb-utóbb minden leírható, megfejthető, csak egy kicsit fejlődnie kell a tudománynak.
6 hónapja
😀 kell a szar is hogy értékelni tudd a jótinkább az derül ki egyre látványosabban, hogy az emberi hülyeség, irracionalitás és manipulálhatóság mindig is ott volt a rendszer közepén, csak ma gyorsabban, nagyobbat csattan, és sokkal jobban dokumentáljuk.Chip Kellyt, Samurait, és Baalket kihagytad. Őket tényleg senki sem tudta előre jelezni 😊
a posztmodern előtt volt rend, kiszámítható kimenetek? ugyanmár.. Ha visszanézel: 1914, 1933, Hitler hatalomra jutása, ’56, olajválság, stb.stb...ezek mind olyan szintű rendszer-szintű törések, amik az adott korban ugyanúgy felfoghatatlan, modellből „kilógó” események voltak, mint ma Trump, Orbán, Brexit vagy bármi más.
de abban egyetértek hogy a mai elemzések,módszertanok nem tudják már azt mondani hogy nugi nyugi ez lesz vagy az lesz hanem azt mondják, ezek a valószínűbb pályák, ilyen kockázatokkal, ilyen intézményi háttérrel, tehát a bizonytalanság amit érzékelünk az abbój is jön hogy kurva sokat infó árad a pofánkba és képtelenek vagyunk szelektálni,aztán hogy ezzel az irányító hatalmak (államok, multiválallatok, politikusok vagy nevezzük őket elitnek akkor, vissza is élnek, a technikai fejlődéssel nem vagyunk képesek élni, de nemtom majd a legujjabb Harrari könyben elolvasom mit kell gondolonom 😀 bocsi a sok editért de összecsokiztam a billentyüzetem
Josszi
Helmut Zimmer
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
6 hónapja
inkább az derül ki egyre látványosabban, hogy az emberi hülyeség, irracionalitás és manipulálhatóság mindig is ott volt a rendszer közepén, csak ma gyorsabban, nagyobbat csattan, és sokkal jobban dokumentáljuk.Chip Kellyt, Samurait, és Baalket kihagytad. Őket tényleg senki sem tudta előre jelezni 😊
a posztmodern előtt volt rend, kiszámítható kimenetek? ugyanmár.. Ha visszanézel: 1914, 1933, Hitler hatalomra jutása, ’56, olajválság, stb.stb...ezek mind olyan szintű rendszer-szintű törések, amik az adott korban ugyanúgy felfoghatatlan, modellből „kilógó” események voltak, mint ma Trump, Orbán, Brexit vagy bármi más.
de abban egyetértek hogy a mai elemzések,módszertanok nem tudják már azt mondani hogy nugi nyugi ez lesz vagy az lesz hanem azt mondják, ezek a valószínűbb pályák, ilyen kockázatokkal, ilyen intézményi háttérrel, tehát a bizonytalanság amit érzékelünk az abbój is jön hogy kurva sokat infó árad a pofánkba és képtelenek vagyunk szelektálni,aztán hogy ezzel az irányító hatalmak (államok, multiválallatok, politikusok vagy nevezzük őket elitnek akkor, vissza is élnek, a technikai fejlődéssel nem vagyunk képesek élni, de nemtom majd a legujjabb Harrari könyben elolvasom mit kell gondolonom 😀 bocsi a sok editért de összecsokiztam a billentyüzetem
Josszi
6 hónapja
Nem a 19% a fontos, hanem, hogy mikor tör ki, a hogyan tör ki és milyen elemek hatására, és meddig tart. Egyelőre csak a degradáció látszik. Hangsúlyozom trend fordító inflexiót várnak, mert a degradáció folyamatosságát le tudják írni, de a trendfordulást nem. Április20-án 4 modell összeveszett 1 nem jelzett trendfordulást 3 igen. Azon is vita volt, hogy az 1 hónapos emelkedés majd a zuhanás 2 trendfordulást jelent e, vagy nem állt be változás.A jéghegy csúcsa. A példabeli 1-2-3. nak nem ismerem az eloszlását pl és azt sem tudom, hogy diszkrét, vagy folytonos nem tudom a határértékeit, és a fundamentumait. Nem tudok semmit, ezért figyeljük meg és elemezzük. Az én világomban, ami a gépgyártástechnológia, gyártás egy adott mért érték következő elemét elég jól tudom tippelni - meg tudom mondani, hogy az életgörbéje mely szakaszában jár, és azt is tudom milyen eloszlás írja le a folyamatot, és meg tudom határozni az eseménytérképen a bekövetkezések valószínűségét- ugyanez vonatkozik a kvantumtér eseményeire. Ezek leírhatóak. De ez sem volt mindig így. Sokat dolgozott rajta rengeteg hatalmas koponya.Ebben egyetértek, csak leegyszerűsítve arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy míg az általad leírt példákban léteznek egzakt elemek, paraméterek, megalapozott valószínűségek, prognosztizálható folyamatok, addig az emberek viselkedésében, manipulálásában, a posztmodern kommunikáció tereiben meg nem. És erre vonatkozott az alapkérdésem is.
Helmut Zimmer
Míg a tudomány úgy változik, hogy nő az ismeretanyag, csökkennek a terra incogniták, addig a politika pont ellenkezőleg, egyre inkább a káosz, a random vagy irracionális impulzusok azok, amik eluralkodnak, skálázhatatlan mind a helyi, mind a globális politika. Utólag persze mindig meg lehet magyarázni mi miért történt, mik voltak az okai, a szükségszerűségei, de előre tudományos alapossággal, precizitással meg nem. Homály és köd.
Két példa.
1) Nekem a 26-os magyarországi választások lesz a 9. amin részt vehetek.
Az előző nyolcnál 4 hónappal előtte mindig tudtható volt, hogy lesznek választások. Mondjuk 95 százalékos bizonyossággal. Antall halála után is, Gyurcsány lemondása után is, a NER-ben is. Most hány százalékot adsz, hogy lesznek 26-ban tiszta, demokratikus választások? Megtippelhetetlen.
2) 30-20-10 éve ha egy államtitkár, gyakorlatilag egészségügyi miniszter bazdmegelve lehülyéz, letrolloz egy random gyerekéért aggódó választót, a saját oldaláról lelkesen dícsérték volna, vagy eldugják egy hátterintézmény nulla nyilvános szerepléssel járó pozíciójába?
Ha egy hatalomban lévő amerikai elnök napi hangulatok, és személyiségszerkezeti tudatállapotok közt csapongva szarrálövet hajókat, kitoloncol 20 éve ott élő embereket, kinevez egy középkori szinten is felvilágosulatlan hülyét az egészségügy vezetőjévé és aktívan támogat a Capitoliumot megostromló agyhalottakat, gondolnád, hogy a fél ország, de a hangosabb része bizonyosan tapsikol ennek? Következik ebből bármi arra nézve, hogy mi lesz egy év múlva? Szerintem ez is prognosztizálhatatlan.
Szerintem a társadalomtudományok válságban vannak annak tekintetében, hogy a posztmodernben nincs semmi olyan alaptudásuk, bizonyosságuk, mint neked az ilyen és ilyen acél ilyen és ilyen körülmények közötti anyagfáradása tekintetében.
Ezért kérdeztem, hogy miért fontos, hogy a net approval ratingje most -19%.
De ezügyben nem okosítottál ki.
Őszentsége Sobri Jóska
Itt olyan kérdésekre keresik a választ, hogy tényleg elképzelhető e hogy a normál eloszlású folyamat átfordul, és akkor ez emlékezetnélküliséget ír le, vagy csak megváltozó de szisztematikus mechanizmust. És az egyes csoportoknál, rétegeknél miért, vagy miért nem. Ezt ez a görbe természetesen nem mutatja, de elképzelhetetlen mennyiségű bázismutatón tesztelhető a rétegekben. Szóval nem a 19% a fontos, hanem, hogy mikor lesz trendfordító kitörés, és ezt tudjuk e előre jelezni.
6 hónapja
inkább az derül ki egyre látványosabban, hogy az emberi hülyeség, irracionalitás és manipulálhatóság mindig is ott volt a rendszer közepén, csak ma gyorsabban, nagyobbat csattan, és sokkal jobban dokumentáljuk.a posztmodern előtt volt rend, kiszámítható kimenetek? ugyanmár.. Ha visszanézel: 1914, 1933, Hitler hatalomra jutása, ’56, olajválság, stb.stb...ezek mind olyan szintű rendszer-szintű törések, amik az adott korban ugyanúgy felfoghatatlan, modellből „kilógó” események voltak, mint ma Trump, Orbán, Brexit vagy bármi más.
de abban egyetértek hogy a mai elemzések,módszertanok nem tudják már azt mondani hogy nugi nyugi ez lesz vagy az lesz hanem azt mondják, ezek a valószínűbb pályák, ilyen kockázatokkal, ilyen intézményi háttérrel, tehát a bizonytalanság amit érzékelünk az abbój is jön hogy kurva sokat infó árad a pofánkba és képtelenek vagyunk szelektálni,aztán hogy ezzel az irányító hatalmak (államok, multiválallatok, politikusok vagy nevezzük őket elitnek akkor, vissza is élnek, a technikai fejlődéssel nem vagyunk képesek élni, de nemtom majd a legujjabb Harrari könyben elolvasom mit kell gondolonom 😀 bocsi a sok editért de összecsokiztam a billentyüzetem
Szerkesztette: Josszi
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
6 hónapja
A jéghegy csúcsa. A példabeli 1-2-3. nak nem ismerem az eloszlását pl és azt sem tudom, hogy diszkrét, vagy folytonos nem tudom a határértékeit, és a fundamentumait. Nem tudok semmit, ezért figyeljük meg és elemezzük. Az én világomban, ami a gépgyártástechnológia, gyártás egy adott mért érték következő elemét elég jól tudom tippelni - meg tudom mondani, hogy az életgörbéje mely szakaszában jár, és azt is tudom milyen eloszlás írja le a folyamatot, és meg tudom határozni az eseménytérképen a bekövetkezések valószínűségét- ugyanez vonatkozik a kvantumtér eseményeire. Ezek leírhatóak. De ez sem volt mindig így. Sokat dolgozott rajta rengeteg hatalmas koponya.Ebben egyetértek, csak leegyszerűsítve arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy míg az általad leírt példákban léteznek egzakt elemek, paraméterek, megalapozott valószínűségek, prognosztizálható folyamatok, addig az emberek viselkedésében, manipulálásában, a posztmodern kommunikáció tereiben meg nem. És erre vonatkozott az alapkérdésem is.
Helmut Zimmer
Míg a tudomány úgy változik, hogy nő az ismeretanyag, csökkennek a terra incogniták, addig a politika pont ellenkezőleg, egyre inkább a káosz, a random vagy irracionális impulzusok azok, amik eluralkodnak, skálázhatatlan mind a helyi, mind a globális politika. Utólag persze mindig meg lehet magyarázni mi miért történt, mik voltak az okai, a szükségszerűségei, de előre tudományos alapossággal, precizitással meg nem. Homály és köd.
Két példa.
1) Nekem a 26-os magyarországi választások lesz a 9. amin részt vehetek.
Az előző nyolcnál 4 hónappal előtte mindig tudtható volt, hogy lesznek választások. Mondjuk 95 százalékos bizonyossággal. Antall halála után is, Gyurcsány lemondása után is, a NER-ben is. Most hány százalékot adsz, hogy lesznek 26-ban tiszta, demokratikus választások? Megtippelhetetlen.
2) 30-20-10 éve ha egy államtitkár, gyakorlatilag egészségügyi miniszter bazdmegelve lehülyéz, letrolloz egy random gyerekéért aggódó választót, a saját oldaláról lelkesen dícsérték volna, vagy eldugják egy hátterintézmény nulla nyilvános szerepléssel járó pozíciójába?
Ha egy hatalomban lévő amerikai elnök napi hangulatok, és személyiségszerkezeti tudatállapotok közt csapongva szarrálövet hajókat, kitoloncol 20 éve ott élő embereket, kinevez egy középkori szinten is felvilágosulatlan hülyét az egészségügy vezetőjévé és aktívan támogat a Capitoliumot megostromló agyhalottakat, gondolnád, hogy a fél ország, de a hangosabb része bizonyosan tapsikol ennek? Következik ebből bármi arra nézve, hogy mi lesz egy év múlva? Szerintem ez is prognosztizálhatatlan.
Szerintem a társadalomtudományok válságban vannak annak tekintetében, hogy a posztmodernben nincs semmi olyan alaptudásuk, bizonyosságuk, mint neked az ilyen és ilyen acél ilyen és ilyen körülmények közötti anyagfáradása tekintetében.
Ezért kérdeztem, hogy miért fontos, hogy a net approval ratingje most -19%.
De ezügyben nem okosítottál ki.
6 hónapja
Figyi!Teljesen jól látod (ment is a like) és itt megközelítőleg sem ennyi adatról van szó. Itt csak azt játsszuk, hogy lesz e kitörés.A matek?!Rendben, csak az ezzel a gond, hogy bizonyos fokú bonyolultsággal bíró rendszereknél már nem lehet hatékony modelleket készíteni, pláne ezekből prognosztizálni vagy alkalmazni. (Mint pl. az időjárás.) Csak úgy, ha itt egyszerűsítesz, ott általánosítasz, amott feltételezel, másutt axiómákat állítasz megalapozatlanul.
Nem gondolnám pont erről szól a kutatások jelentős része amit a társ tudományos kollegák csinálnak. 😊
Szerintem túl "pszeudoracionális" a megközelítésetek, stabil, kiszámítható környezettel matekoztok, és kb. végtelen változót ezáltal ignoráltok. Vagy csak kettőt, de ez nem tudható, mert ez a politikaikonzumer agyhalottakból álló tömeg kiszámíthatatlan és irracionális. Egyénenként is, és tömegként is egyaránt.Helmut Zimmer
"Mindig és elkerülhetetlenül mindenki alábecsüli a létező ostoba egyének számát."
Őszentsége Sobri Jóska
Lehet most Trump net approval ratingje +30, attól még fél év múlva -35, vagy fordítva, egyszerűen ezen adatok nem elégségesek kábé semmire sem.
És akkor csak ismételni tudom a kérdésem, hogy miért fontos ez? (Pláne nála, akinek ez az utolsó ciklusa. Hacsak nem kiálltja ki a királyságot.) Mondjuk számodra. Úgy véled, hogy a jelenlegi -19% jelent valamit? Mármint valamit biztos jelent, de ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy te tudsz? Mert én csak azt látom, hogy a posztmodeen politikában még egy trendvonal, egy tendencia megjelenítéséből se lehet messzemenő következtetéseket levonni.
Te tudományos gonsolkodású (képzettségű) ember vagy, így tudod, hogy egy egyszerű 1-2-3-4-5-x sorozatnál is lehet az x=6, de lehet 10, 15 vagy 737366 is akár. És ha nem tudható a sorozatképzés képlete (plusz 1 hatos számrendszerben?, négyszer plusz egy, minden ötödikre plusz 5? vagy 737361?), akkor felesleges megtippelni a következő elemet.
Vagy szerinted nem így van?
Őszentsége Sobri Jóska
Bizonyos elveket a társadalomtudományokkal foglalkozó szakembereknek, az azt támogató statisztikusok támogatásával át kell értékelni- de nem a matematikai alapvetéseket, azokon nincs mit, hanem a feltételrendszereket.
A jéghegy csúcsa. A példabeli 1-2-3. nak nem ismerem az eloszlását pl és azt sem tudom, hogy diszkrét, vagy folytonos nem tudom a határértékeit, és a fundamentumait. Nem tudok semmit, ezért figyeljük meg és elemezzük. Az én világomban, ami a gépgyártástechnológia, gyártás egy adott mért érték következő elemét elég jól tudom tippelni - meg tudom mondani, hogy az életgörbéje mely szakaszában jár, és azt is tudom milyen eloszlás írja le a folyamatot, és meg tudom határozni az eseménytérképen a bekövetkezések valószínűségét- ugyanez vonatkozik a kvantumtér eseményeire. Ezek leírhatóak. De ez sem volt mindig így. Sokat dolgozott rajta rengeteg hatalmas koponya.
Pont 100 éves a rádiózás Budapesten. Miközben szólt a rádió azt tanították az ELTE elméleti Fizika tanszékén, hogy a Plank féle megközelítés egy "érdekes elmélet".
Pont 110 éve a fizika eredeti vagy szilárdtest- fizikai- mechanikai modelljével képtelenség volt megmagyarázni az atommodellt, a kovalens kötést, és a kémiát ahogy van.
A tudomány ilyen fejlődik és halad, egyre több az adat, és fejlődnek az eszközök.
Mindig lesz olyan része a valóságunknak, amire éppen nem tud a tudomány magyarázatot adni, mert vagy rosszul közelítette, vagy valamit nem vett észre. De ez nem jelenti azt, hogy nem lesz rá megoldás.
Jelenleg volt kollegáim már ahhoz képest is űrtechnológiával dolgoznak, mint mikor én ott voltam 14 éve és döbbenetes mennyiségű adatot dolgoztatnak fel, és kapcsolatelemzési modellek százait tesztelve, mert tudják, hogy ami 10 éve működött, az ma nem működik, viszont a kitörési modelljeik el kezdtek működni, csak várnak egy ellenpontot, olyan eseményláncot, ami trendfordító inflexiós pont. Azt is nagyon szépen tudták jelezni már (a mieink) , hogy hol áll meg a kék fal. Nem tökéletes, de van előrelépés.
6 hónapja
De ebben mi a posztmodern? Amióta világ a világ, így van.Szerintem nem.
Assurbanapli
A posztmodern előtt voltak ismerhető, kutatható bizonyosságok, amik a kimenetelek valószínűszégét -mondjuk így- kordában tartották. Voltak konvenciók, össztársadalmi alapvetések, alapnormák, gazdasági törvnyszerűségek, tervezhető kockázatok, kizárható következmények, stb., és persze fekete hattyú események, emberek.
A posztmodernben ez annyira megváltozott, mintha csak fekete hattyúk lennének, és ha ez nincs is így, annyi már a fekete hattyú, hogy a nagy kavalkádban minden összezagyválódik, bármikor bármi megtörténhet.
Pl. Egy Bushnál, Reagennél, Nixonnál nem volt opció se egy harmadik ciklus, se egy polgárháború, vagy az, hogy királlyá koronáztatják magukat, de még egy botrány esetén a lemondás is kalkulálható volt.
Trumpnál (a posztmodernben) tudod mi várható 29-ben?
Neki volt már több olyan sztorija, amihez a Watergate ügy semmiség, mondott akkora faszságokat a Covid-idején, amik után mégis simán visszatérhetett, lehet bármi az Epstein-aktákban, mégse kalkulálható, hogy mi lesz rá a reakció, ésatöbbi.
De ha csak Magyarországra nézel, és összeveted az elmúlt 10 évet bármelyik korábbival, akkoris tudsz ezer olyan történést, amik csak a posztmodernben tudtak úgy alakulni, ahogy alakultak. Amióta világ a világ nem.
6 hónapja
A matek?!Rendben, csak az ezzel a gond, hogy bizonyos fokú bonyolultsággal bíró rendszereknél már nem lehet hatékony modelleket készíteni, pláne ezekből prognosztizálni vagy alkalmazni. (Mint pl. az időjárás.) Csak úgy, ha itt egyszerűsítesz, ott általánosítasz, amott feltételezel, másutt axiómákat állítasz megalapozatlanul.
Nem gondolnám pont erről szól a kutatások jelentős része amit a társ tudományos kollegák csinálnak. 😊
Szerintem túl "pszeudoracionális" a megközelítésetek, stabil, kiszámítható környezettel matekoztok, és kb. végtelen változót ezáltal ignoráltok. Vagy csak kettőt, de ez nem tudható, mert ez a politikaikonzumer agyhalottakból álló tömeg kiszámíthatatlan és irracionális. Egyénenként is, és tömegként is egyaránt.Helmut Zimmer
"Mindig és elkerülhetetlenül mindenki alábecsüli a létező ostoba egyének számát."
Őszentsége Sobri Jóska
Lehet most Trump net approval ratingje +30, attól még fél év múlva -35, vagy fordítva, egyszerűen ezen adatok nem elégségesek kábé semmire sem.
És akkor csak ismételni tudom a kérdésem, hogy miért fontos ez? (Pláne nála, akinek ez az utolsó ciklusa. Hacsak nem kiálltja ki a királyságot.) Mondjuk számodra. Úgy véled, hogy a jelenlegi -19% jelent valamit? Mármint valamit biztos jelent, de ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy te tudsz? Mert én csak azt látom, hogy a posztmodeen politikában még egy trendvonal, egy tendencia megjelenítéséből se lehet messzemenő következtetéseket levonni.
Te tudományos gonsolkodású (képzettségű) ember vagy, így tudod, hogy egy egyszerű 1-2-3-4-5-x sorozatnál is lehet az x=6, de lehet 10, 15 vagy 737366 is akár. És ha nem tudható a sorozatképzés képlete (plusz 1 hatos számrendszerben?, négyszer plusz egy, minden ötödikre plusz 5? vagy 737361?), akkor felesleges megtippelni a következő elemet.
Vagy szerinted nem így van?
6 hónapja
De ebben mi a posztmodern? Amióta világ a világ, így van.Mert a midterms-ön amúgy is büntetik a választók a regnáló elnök pártját, de minél népszerűtlenebb, annál jobban. És az sem mindegy, hogy 3 év múlva a GOP bárki is indít, az -19%-ról indul, így pl. Vance esélyei 0-ra csökkennek.322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
A képviselőknél a helyi ügyek felülírhatnak egy-egy ilyen helyzetet, de elég veszélyes lehet, főleg amit mély vörös Tennessee-ben láttunk, hogy +21-ről +9-re esett a GOP. Ami nem tűnik gáznak, de ha mondjuk +12-ről már ugye 0-re esnek, ha arányosan nézzük (nyilván nem, és épp ez a gond, ahol Trump +10-12-vel nyert, ott már könnyen lehet -2-3).
Ezért számít.
Gyurma PappaEz "USA és a világ" topic. Ezek meg a tracker adatai.Ez 20.századi megközelítés, de mindenképpen posztmodern előtti.
www.economist.com/interactive/trump-approval-tracker
Azt nézzük, hogy lesz e trendfordító inflexiós pont.
A többit lejjebb kibeszéltük Gyurmával.
Helmut Zimmer
A posztmodernben ennek nem sok jelentősége van, két nap alatt változhat bármi, ami ráadásul nem is logikus, hogy pont amiatt változik bármi. És az is lehet, hogy valami, amiről úgy hiszi mindenki, hogy trendfordító, az nyom nélkül elmúlik.
Pl. Az Epstein aktákba simán bele lehet bukni, de ügyes populista, posztmodern kommunikációval fel is lehet tornászni a népszerűségi indexet.
Szerintem túl "pszeudoracionális" a megközelítésetek, stabil, kiszámítható környezettel matekoztok, és kb. végtelen változót ezáltal ignoráltok. Vagy csak kettőt, de ez nem tudható, mert ez a politikaikonzumer agyhalottakból álló tömeg kiszámíthatatlan és irracionális. Egyénenként is, és tömegként is egyaránt.
"Mindig és elkerülhetetlenül mindenki alábecsüli a létező ostoba egyének számát."
Őszentsége Sobri Jóska
6 hónapja
A matek?!Nem gondolnám pont erről szól a kutatások jelentős része amit a társ tudományos kollegák csinálnak. 😊
Mert a midterms-ön amúgy is büntetik a választók a regnáló elnök pártját, de minél népszerűtlenebb, annál jobban. És az sem mindegy, hogy 3 év múlva a GOP bárki is indít, az -19%-ról indul, így pl. Vance esélyei 0-ra csökkennek.322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
A képviselőknél a helyi ügyek felülírhatnak egy-egy ilyen helyzetet, de elég veszélyes lehet, főleg amit mély vörös Tennessee-ben láttunk, hogy +21-ről +9-re esett a GOP. Ami nem tűnik gáznak, de ha mondjuk +12-ről már ugye 0-re esnek, ha arányosan nézzük (nyilván nem, és épp ez a gond, ahol Trump +10-12-vel nyert, ott már könnyen lehet -2-3).
Ezért számít.
Gyurma PappaEz "USA és a világ" topic. Ezek meg a tracker adatai.Ez 20.századi megközelítés, de mindenképpen posztmodern előtti.
www.economist.com/interactive/trump-approval-tracker
Azt nézzük, hogy lesz e trendfordító inflexiós pont.
A többit lejjebb kibeszéltük Gyurmával.
Helmut Zimmer
A posztmodernben ennek nem sok jelentősége van, két nap alatt változhat bármi, ami ráadásul nem is logikus, hogy pont amiatt változik bármi. És az is lehet, hogy valami, amiről úgy hiszi mindenki, hogy trendfordító, az nyom nélkül elmúlik.
Pl. Az Epstein aktákba simán bele lehet bukni, de ügyes populista, posztmodern kommunikációval fel is lehet tornászni a népszerűségi indexet.
Szerintem túl "pszeudoracionális" a megközelítésetek, stabil, kiszámítható környezettel matekoztok, és kb. végtelen változót ezáltal ignoráltok. Vagy csak kettőt, de ez nem tudható, mert ez a politikaikonzumer agyhalottakból álló tömeg kiszámíthatatlan és irracionális. Egyénenként is, és tömegként is egyaránt.
"Mindig és elkerülhetetlenül mindenki alábecsüli a létező ostoba egyének számát."
Őszentsége Sobri Jóska
6 hónapja
Mert a midterms-ön amúgy is büntetik a választók a regnáló elnök pártját, de minél népszerűtlenebb, annál jobban. És az sem mindegy, hogy 3 év múlva a GOP bárki is indít, az -19%-ról indul, így pl. Vance esélyei 0-ra csökkennek.322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
A képviselőknél a helyi ügyek felülírhatnak egy-egy ilyen helyzetet, de elég veszélyes lehet, főleg amit mély vörös Tennessee-ben láttunk, hogy +21-ről +9-re esett a GOP. Ami nem tűnik gáznak, de ha mondjuk +12-ről már ugye 0-re esnek, ha arányosan nézzük (nyilván nem, és épp ez a gond, ahol Trump +10-12-vel nyert, ott már könnyen lehet -2-3).
Ezért számít.
Gyurma Pappa
Ez "USA és a világ" topic. Ezek meg a tracker adatai.Ez 20.századi megközelítés, de mindenképpen posztmodern előtti.
www.economist.com/interactive/trump-approval-tracker
Azt nézzük, hogy lesz e trendfordító inflexiós pont.
A többit lejjebb kibeszéltük Gyurmával.
Helmut Zimmer
A posztmodernben ennek nem sok jelentősége van, két nap alatt változhat bármi, ami ráadásul nem is logikus, hogy pont amiatt változik bármi. És az is lehet, hogy valami, amiről úgy hiszi mindenki, hogy trendfordító, az nyom nélkül elmúlik.
Pl. Az Epstein aktákba simán bele lehet bukni, de ügyes populista, posztmodern kommunikációval fel is lehet tornászni a népszerűségi indexet.
Szerintem túl "pszeudoracionális" a megközelítésetek, stabil, kiszámítható környezettel matekoztok, és kb. végtelen változót ezáltal ignoráltok. Vagy csak kettőt, de ez nem tudható, mert ez a politikaikonzumer agyhalottakból álló tömeg kiszámíthatatlan és irracionális. Egyénenként is, és tömegként is egyaránt.
"Mindig és elkerülhetetlenül mindenki alábecsüli a létező ostoba egyének számát."
6 hónapja
Ez "USA és a világ" topic. Ezek meg a tracker adatai.322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
www.economist.com/interactive/trump-approval-tracker
Azt nézzük, hogy lesz e trendfordító inflexiós pont.
A többit lejjebb kibeszéltük Gyurmával.
6 hónapja
Mert a midterms-ön amúgy is büntetik a választók a regnáló elnök pártját, de minél népszerűtlenebb, annál jobban. És az sem mindegy, hogy 3 év múlva a GOP bárki is indít, az -19%-ról indul, így pl. Vance esélyei 0-ra csökkennek.322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
A képviselőknél a helyi ügyek felülírhatnak egy-egy ilyen helyzetet, de elég veszélyes lehet, főleg amit mély vörös Tennessee-ben láttunk, hogy +21-ről +9-re esett a GOP. Ami nem tűnik gáznak, de ha mondjuk +12-ről már ugye 0-re esnek, ha arányosan nézzük (nyilván nem, és épp ez a gond, ahol Trump +10-12-vel nyert, ott már könnyen lehet -2-3).
Ezért számít.

6 hónapja
egy sajtótájékoztatót alig bír ki ébrenkérdés mennyire enerválja le a republikánus szavazókat, már ha kibírja ébren a hátralévő 3 évet ugye?322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
Josszi
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
6 hónapja
kérdés mennyire enerválja le a republikánus szavazókat, már ha kibírja ébren a hátralévő 3 évet ugye?322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
6 hónapja
kérdés, hogy a MAGA mennyiben azonosul a személyével, azaz van-e közte és a MAGA között Orbán-Fidesz kapcsolat avagy sem.322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
Őszentsége Sobri Jóska
Kiindulva a GOP környéki fejleményekből hajlok rá, hogy nem. Tramp urunk jó eséllyel kisebbségben fogja befejezni a ciklusát, ami egy ilyen nárcisztikus majomnál nem sok jót jelent.
6 hónapja
Kiégett322 days into Donald Trump's termElvesztette az öltözôt 😁
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
sapka
Lesz ez még így se!
6 hónapja
322 days into Donald Trump's termDe ez miért fontos?
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Utolsó ciklusa, úgyse indulhat újra.
6 hónapja
322 days into Donald Trump's termElvesztette az öltözôt 😁
The president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
Helmut Zimmer
Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
6 hónapja
322 days into Donald Trump's termThe president's net approval rating is -19%,
down 0.6 points since last week.
38% approve, 57% disapprove, 4% not sure
Last updated on December 8th 2025
6 hónapja
Netflix bevásárolelég game over lesz a streaming piacon.
edition.cnn.com/2025/12/05/media/netflix-deal-warner-bros
Helmut Zimmer
6 hónapja
merce.hu/2025/12/05/mamdani-elso-honapja-aligha-lesz-itt-voros-new-york/
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)