Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

USA és a világ

32 feliratkozó

6 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 59 011 — The Mathematician
ez megint mi a faszom?
 techcrunch.com/2025/12/10/marco-rubio-bans-calibri-font-at-state-department-for-being-too-dei/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
6 hónapja
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Most, hogy a determinisztikus, illetve sztohasztikus-kritikus hangok talán kicsit alábbhagytak- a nagy sikerre való tekintettel Railgun hírek.

Japán az eredeti ATLA megállapodásnak megfelelően átadta a Railgun technológiát Franciaországnak és Németországnak.
6 hónapja
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 769
Nem lehetne, hogy trumpelnökúr ilyen vehemensen csapna oda az orosz árnyékflottának erre ajrópa felé is?

"12.11.2025
Update on the Tanker seized by the United States.
On December 10th, 2025, US military forces seized a sanctioned oil tanker called the M/T Skipper that was heading from Venezuela to Cuba. The Tanker was filled with Venezuelan oil in the days before it was seized at the Jose Terminal in Puerto La Cruz.
The seizure was carried out by the U.S. Coast Guard who are required to lead the operation because of the authorities used to seize the ship. The Coast Guard was supported by Special Forces as well as The Marines. The crew that seized the ship repelled onto the deck of the ship with two MH-60 Seahawks launched from the aircraft carrier USS Ford (CVN-78).
This ship (called the Adisa at the time) was sanctioned by the US Treasury in 2022 because of its alleged role in an oil smuggling network that helped fund the Iranian Revolutionary Guard Corps and Hezbollah in Lebanon. According to the Treasury the ship is controlled by sanctioned Russian oil magnate Viktor Artemov through a Nigeria-based management company Thomarose Global Ventures LTD.
Venezuela responded to this event in a statement saying that they "strongly denounces and repudiates what constitutes a shameless robbery and an act of international piracy."
The government of the country of Guyana said the ship is falsely sailing under the Guyanese flag.
Please Like, Share, and Follow so you don't miss any future updates.
Sources
CBS NEWS
Reuters
TankerTracker.com
MaritimeTracker"

6 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
És ugye az igazi "atomot" ne felejtsük el, hogy a legtöbb USA államkötvényt kínaiak birtokolják, és ennek igen jelentős részét maga a Párt az Állam.
Gyurma Pappa
A legtöbb kötvényt emlékeim szerint Japán birtokolja, utána a britek és után kína 800 milliárd dollár körül (1). Amit ráadásul mindkét fél építget lefele évek óta, érthető okokból. Csak viszonyításul a teljes államadásság valahol 36-38 ezer milliárd körül van, tehát a kínai rész olyan 2% körüli. Ha hirtelen Kína meg akarna szabadulni ettől, az nylván valamekorra gond lenne, de azért bőven kezelhető, főleg onnan nézve, hogy a legagyobb hitelező, aki bármikor be tud avatkozni - a FED. Másrészt egy ilyen "atom" ledobása, pont olyan lenne, mint az igazié - Kína is eléggé szarul járna. (2)
MC12
(1) True, kimaradt az "egyik" . Köszi a korrekciót.

(2) Ja, ezért is hívja "nuclear option"-nak a szaksajtó. Én továbbra sem hiszek benne, hogy ez reális forgatókönyv, csak emlékeztetni akartam, hogy egyetlen, eddig bizonyított fék Trump rendszerén az a kötvénypiac.
Gyurma Pappa
Az Egyesült Államok (38,3 billió dollár) és Kína (18,7 billió dollár) a két legnagyobb államadóssággal rendelkező ország, és együttesen a világ teljes adósságának valamivel több mint feléért felelősök (110,9 billió dollár).
Josszi
Igen, csak ugye sok mindennel lehet vádolni a kínai központi bankot, csak épp függetlenséggel nem, és ez kevésbé teszi kitettnek külső hatásokra a kínai adósság állományt. Nem véletlenül akarja Trump maga alá gyűrni a FED-et

6 hónapja
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 4 755
És ugye az igazi "atomot" ne felejtsük el, hogy a legtöbb USA államkötvényt kínaiak birtokolják, és ennek igen jelentős részét maga a Párt az Állam.
Gyurma Pappa
A legtöbb kötvényt emlékeim szerint Japán birtokolja, utána a britek és után kína 800 milliárd dollár körül (1). Amit ráadásul mindkét fél építget lefele évek óta, érthető okokból. Csak viszonyításul a teljes államadásság valahol 36-38 ezer milliárd körül van, tehát a kínai rész olyan 2% körüli. Ha hirtelen Kína meg akarna szabadulni ettől, az nylván valamekorra gond lenne, de azért bőven kezelhető, főleg onnan nézve, hogy a legagyobb hitelező, aki bármikor be tud avatkozni - a FED. Másrészt egy ilyen "atom" ledobása, pont olyan lenne, mint az igazié - Kína is eléggé szarul járna. (2)
MC12
(1) True, kimaradt az "egyik" . Köszi a korrekciót.

(2) Ja, ezért is hívja "nuclear option"-nak a szaksajtó. Én továbbra sem hiszek benne, hogy ez reális forgatókönyv, csak emlékeztetni akartam, hogy egyetlen, eddig bizonyított fék Trump rendszerén az a kötvénypiac.
Gyurma Pappa
Az Egyesült Államok (38,3 billió dollár) és Kína (18,7 billió dollár) a két legnagyobb államadóssággal rendelkező ország, és együttesen a világ teljes adósságának valamivel több mint feléért felelősök (110,9 billió dollár).

¯\_(ツ)_/¯ Csak egészség legyen, meg kerozin a repcsibe!
6 hónapja
Brouwerij van de Vrij Baltimore Ravens 14 315 — Слава Україні! Героям слава! Vreugde van eeuwigheid
a meggyilkolt holland csávó (a neve nem ugrik be)Dzsokijuing
Pim Fortuyn
r.baggio
Jörg Haidert már el is felejtettük.
resistance is futile
6 hsz-szel lentebb írta Dzsoki, neked válaszolva.

'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
6 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
a meggyilkolt holland csávó (a neve nem ugrik be)Dzsokijuing
Pim Fortuyn
r.baggio
Jörg Haidert már el is felejtettük.
6 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
És ugye az igazi "atomot" ne felejtsük el, hogy a legtöbb USA államkötvényt kínaiak birtokolják, és ennek igen jelentős részét maga a Párt az Állam.
Gyurma Pappa
A legtöbb kötvényt emlékeim szerint Japán birtokolja, utána a britek és után kína 800 milliárd dollár körül (1). Amit ráadásul mindkét fél építget lefele évek óta, érthető okokból. Csak viszonyításul a teljes államadásság valahol 36-38 ezer milliárd körül van, tehát a kínai rész olyan 2% körüli. Ha hirtelen Kína meg akarna szabadulni ettől, az nylván valamekorra gond lenne, de azért bőven kezelhető, főleg onnan nézve, hogy a legagyobb hitelező, aki bármikor be tud avatkozni - a FED. Másrészt egy ilyen "atom" ledobása, pont olyan lenne, mint az igazié - Kína is eléggé szarul járna. (2)
MC12
(1) True, kimaradt az "egyik" . Köszi a korrekciót.

(2) Ja, ezért is hívja "nuclear option"-nak a szaksajtó. Én továbbra sem hiszek benne, hogy ez reális forgatókönyv, csak emlékeztetni akartam, hogy egyetlen, eddig bizonyított fék Trump rendszerén az a kötvénypiac.

6 hónapja
MC12 New Orleans Saints Kennesaw State Owls 7 556
És ugye az igazi "atomot" ne felejtsük el, hogy a legtöbb USA államkötvényt kínaiak birtokolják, és ennek igen jelentős részét maga a Párt az Állam.
Gyurma Pappa
A legtöbb kötvényt emlékeim szerint Japán birtokolja, utána a britek és után kína 800 milliárd dollár körül. Amit ráadásul mindkét fél építget lefele évek óta, érthető okokból. Csak viszonyításul a teljes államadásság valahol 36-38 ezer milliárd körül van, tehát a kínai rész olyan 2% körüli. Ha hirtelen Kína meg akarna szabadulni ettől, az nylván valamekorra gond lenne, de azért bőven kezelhető, főleg onnan nézve, hogy a legagyobb hitelező, aki bármikor be tud avatkozni - a FED. Másrészt egy ilyen "atom" ledobása, pont olyan lenne, mint az igazié - Kína is eléggé szarul járna.

“Kafka nem kitalálta az abszurdot, hanem először írta le, hogy működik a modern világ”
6 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.
Őszentsége Sobri Jóska
De az x, y, z, w értékek bármelyikéből nem lehet random a, b, c, d érték. Egyszerűen csak te még nem jöttél rá arra, hogy milyen törvényszerűség alapján állnak be az egyes értékek. Amikor meg majd rájössz, akkor verni fogod a fejed a falba, hogy de hiszen ez magától értetődő.
Assurbanapli
Pedig ha a -19% -ból lehet konszolidáció és több ICE raid egyaránt, akkor ez a mi megismerési szintünkön full randomnak számít.
Mi a te állításod?
Nincs posztmodern? Vannak értelmezhető trendek, tendenciák, szabályszerűségek?
Ezekból a pársoros kis ellentmondásokból nem körvonalazódik számomra, hogy mit próbálsz közölni a témáról.
Helmut Zimmert értem, Gyurma Pappát is, csak nem mindenben értek velük egyet.
De nálad nem áll össze a kép. Ha összefoglalod, megköszönöm.
Őszentsége Sobri Jóska
Jó, összefoglalom. Nem tudom, mit jelent nálad az, hogy posztmodern. Mert létezik ilyen a tudományelméletben, de nekem úgy tűnik, te nem ebben az értelemben használod. Hanem lényegében mindenre. Más ízű a kávé, mint tegnap volt? Ez posztmodern jelenség neked. Nem értesz valamit, amiben nem mélyültél el? Ennek oka a posztmodern nálad. Nem megy rá a gyerekre a tavalyi csizma, mert kinőtte. Ez szerinted a posztmodern megnyilvánulása.
Nem érted, mi mozgatja Trumpot? Posztmodern. Más kampányfogások működnek ma, mint húsz évvel ezelőtt? Posztmodern. Lényegében minden hozzászólásodban szerepel a szó, akár fociról, akár politikáról, akár művészetről stb. van szó.
Ezt ebben a formában én értelmetlennek látom. Az odáig oké lenne, hogy szorongást okoz benned az, hogy nem érted, milyen törvényszerűségek szerint működik a világ. Ez az egzisztencializmus alapállása. Azt is megértem, hogy ha eddig úgy érezted, érted a világ működését, most meg nem, az még nagyobb frusztráció. És azt is értem, hogy erre az első reakció az, hogy akkor biztos a világgal van a baj, az mostantól érthetetlen lett. De ez nem a posztmodern. A posztmodern csak a nagy, univerzális viágmagyarázatokat veti el, szó sincs benne arról, hogy egyáltalán nincs értelme semminek, mert bármiből bármi lehet. Az anything goes posztmodern jelszó éppen arról szól, hogy ha képes valamiféle magyarázatot adni egy elmélet, akkor használható. Nem azt jelenti, hogy innentől törölhető a racionalitás.

És ha jobban átgondolod, felettébb valószínűtlen, hogy a világ mostantól értelmetlen lett. Eddig értelmes volt, mostantól meg értelmetlen. Nem, hanem lehet, hogy csak más módszerek kellenek az elemzéséhez. Ezt írtam pár hsz-szel korábban: lehet, hogy paradigmaváltás kell.
Assurbanapli
Köszi.
A posztmodern egy olyan világ jelzője, ahol rengeteg korábban megszokott, bevett metodika nem működik. Mert már "nincsenek tények", mert egy állam is simán "meghackelhető", mert amiről ma az a kommunikació, hogy piros, arrol holnap lehet az, hogy zöld, miközben kék. Vagy piros. Vagy zöld. Vagy narancssárga.
Nyilván van értelme mindennek -a maga módján közegében, logikájában-, de ez már nem a 20. századi vagy a kétezres évek logikája.
De hogy a konkretumokról is írj, mi a -19% net approval rating konklúziója számodra nem posztmodern megközelítéssel?
Őszentsége Sobri Jóska
Azt nem tudom, hogy az én megközelítésem.posztmodern vagy nem posztmodern, de konkrétum tekintetében én kb azzal értek egyet, amit Gyurma írt. Szerintem is befolyásolja az approval rating alakulása Trumpék cselekedeteit, és ha csökken, az arra sarkallja őket, hogy változtassanak. Neki személy szerint hiába utolsó ciklusa, szeretné, ha az ő szellemi örökösei lennének hatalmon őutána, a csapata meg végképp szeretne maradni. (Mellesleg én nem vagyok abban sem teljesen biztos, hogy neki utolsó ciklusa.)
6 hónapja
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 131 — no es importante
a meggyilkolt holland csávó (a neve nem ugrik be)Dzsokijuing
Pim Fortuyn


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
6 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Talán ideírom.

Ugye tőzsdés (és kriptós) körökben egyre többször kerül elő, hogy állítólag az USA-t háttérbeszélgetéseken elkezdték fenyegetni az európaiak, hogy amennyiben az USA kitáncol Ukrajna mögül, akkor ők meg lesznek olyan kedvesek, és piacra dobják azt a néhány 1000 milliárd USD értékű kötvényt, amit tartanak.

Hogy ez igaz vagy sem, nem tudom megítélni, és nem is akarom. Könnyen lehet, hogy csak spekulánsok terjesztik, ezzel akarva megfogni a BTC esését vagy akármi, mindegy is.

Csak azért írtam le, mert ugye áprilisban is láttuk: hiába szakadtak a tőzsdék, le sem szarták, amint elindultak felfelé a kötvényhozamok, azonnal behúzta a féket a kormányzat. Sokszor szóba került már, hogy korlátozza-e valami Trump hatalmát, és a helyzet az, hogy ha erre nem is mindig képes a GOP vezette törvényhozás, a kötvénypiacok elég komoly és áthatolhatatlan tűzfalat jelentenek az WH mozgásterében.

És ugye az igazi "atomot" ne felejtsük el, hogy a legtöbb USA államkötvényt kínaiak birtokolják, és ennek igen jelentős részét maga a Párt az Állam.

6 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights

FuckYoElonMusk
Nem meglepő, a Fideszt leszámítva az összes jobbszéli populista párt melegbarát, gyakran meleg vezetőkkel.
Dzsokijuing
Ernst Röhm
resistance is futile
Jörg Haider, az AFD-s csajszi, a meggyilkolt holland csávó (a neve nem ugrik be), hosszú a sor.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
6 hónapja
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838

FuckYoElonMusk
Nem meglepő, a Fideszt leszámítva az összes jobbszéli populista párt melegbarát, gyakran meleg vezetőkkel.
Dzsokijuing
Ernst Röhm
6 hónapja
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 32 527

FuckYoElonMusk
Nem meglepő, a Fideszt leszámítva az összes jobbszéli populista párt melegbarát, gyakran meleg vezetőkkel.
Dzsokijuing
Gondolom a mainstream ballib pártok muszlim bevándorlást támogató politikája is sok meleg gondolkodását befolyásolta 😊
6 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.
Őszentsége Sobri Jóska
De az x, y, z, w értékek bármelyikéből nem lehet random a, b, c, d érték. Egyszerűen csak te még nem jöttél rá arra, hogy milyen törvényszerűség alapján állnak be az egyes értékek. Amikor meg majd rájössz, akkor verni fogod a fejed a falba, hogy de hiszen ez magától értetődő.
Assurbanapli
Pedig ha a -19% -ból lehet konszolidáció és több ICE raid egyaránt, akkor ez a mi megismerési szintünkön full randomnak számít.
Mi a te állításod?
Nincs posztmodern? Vannak értelmezhető trendek, tendenciák, szabályszerűségek?
Ezekból a pársoros kis ellentmondásokból nem körvonalazódik számomra, hogy mit próbálsz közölni a témáról.
Helmut Zimmert értem, Gyurma Pappát is, csak nem mindenben értek velük egyet.
De nálad nem áll össze a kép. Ha összefoglalod, megköszönöm.
Őszentsége Sobri Jóska
Jó, összefoglalom. Nem tudom, mit jelent nálad az, hogy posztmodern. Mert létezik ilyen a tudományelméletben, de nekem úgy tűnik, te nem ebben az értelemben használod. Hanem lényegében mindenre. Más ízű a kávé, mint tegnap volt? Ez posztmodern jelenség neked. Nem értesz valamit, amiben nem mélyültél el? Ennek oka a posztmodern nálad. Nem megy rá a gyerekre a tavalyi csizma, mert kinőtte. Ez szerinted a posztmodern megnyilvánulása.
Nem érted, mi mozgatja Trumpot? Posztmodern. Más kampányfogások működnek ma, mint húsz évvel ezelőtt? Posztmodern. Lényegében minden hozzászólásodban szerepel a szó, akár fociról, akár politikáról, akár művészetről stb. van szó.
Ezt ebben a formában én értelmetlennek látom. Az odáig oké lenne, hogy szorongást okoz benned az, hogy nem érted, milyen törvényszerűségek szerint működik a világ. Ez az egzisztencializmus alapállása. Azt is megértem, hogy ha eddig úgy érezted, érted a világ működését, most meg nem, az még nagyobb frusztráció. És azt is értem, hogy erre az első reakció az, hogy akkor biztos a világgal van a baj, az mostantól érthetetlen lett. De ez nem a posztmodern. A posztmodern csak a nagy, univerzális viágmagyarázatokat veti el, szó sincs benne arról, hogy egyáltalán nincs értelme semminek, mert bármiből bármi lehet. Az anything goes posztmodern jelszó éppen arról szól, hogy ha képes valamiféle magyarázatot adni egy elmélet, akkor használható. Nem azt jelenti, hogy innentől törölhető a racionalitás.

És ha jobban átgondolod, felettébb valószínűtlen, hogy a világ mostantól értelmetlen lett. Eddig értelmes volt, mostantól meg értelmetlen. Nem, hanem lehet, hogy csak más módszerek kellenek az elemzéséhez. Ezt írtam pár hsz-szel korábban: lehet, hogy paradigmaváltás kell.
Assurbanapli
Köszi.
A posztmodern egy olyan világ jelzője, ahol rengeteg korábban megszokott, bevett metodika nem működik. Mert már "nincsenek tények", mert egy állam is simán "meghackelhető", mert amiről ma az a kommunikació, hogy piros, arrol holnap lehet az, hogy zöld, miközben kék. Vagy piros. Vagy zöld. Vagy narancssárga.
Nyilván van értelme mindennek -a maga módján közegében, logikájában-, de ez már nem a 20. századi vagy a kétezres évek logikája.
De hogy a konkretumokról is írj, mi a -19% net approval rating konklúziója számodra nem posztmodern megközelítéssel?

6 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.
Őszentsége Sobri Jóska
De az x, y, z, w értékek bármelyikéből nem lehet random a, b, c, d érték. Egyszerűen csak te még nem jöttél rá arra, hogy milyen törvényszerűség alapján állnak be az egyes értékek. Amikor meg majd rájössz, akkor verni fogod a fejed a falba, hogy de hiszen ez magától értetődő.
Assurbanapli
Pedig ha a -19% -ból lehet konszolidáció és több ICE raid egyaránt, akkor ez a mi megismerési szintünkön full randomnak számít.
Mi a te állításod?
Nincs posztmodern? Vannak értelmezhető trendek, tendenciák, szabályszerűségek?
Ezekból a pársoros kis ellentmondásokból nem körvonalazódik számomra, hogy mit próbálsz közölni a témáról.
Helmut Zimmert értem, Gyurma Pappát is, csak nem mindenben értek velük egyet.
De nálad nem áll össze a kép. Ha összefoglalod, megköszönöm.
Őszentsége Sobri Jóska
Jó, összefoglalom. Nem tudom, mit jelent nálad az, hogy posztmodern. Mert létezik ilyen a tudományelméletben, de nekem úgy tűnik, te nem ebben az értelemben használod. Hanem lényegében mindenre. Más ízű a kávé, mint tegnap volt? Ez posztmodern jelenség neked. Nem értesz valamit, amiben nem mélyültél el? Ennek oka a posztmodern nálad. Nem megy rá a gyerekre a tavalyi csizma, mert kinőtte. Ez szerinted a posztmodern megnyilvánulása.
Nem érted, mi mozgatja Trumpot? Posztmodern. Más kampányfogások működnek ma, mint húsz évvel ezelőtt? Posztmodern. Lényegében minden hozzászólásodban szerepel a szó, akár fociról, akár politikáról, akár művészetről stb. van szó.
Ezt ebben a formában én értelmetlennek látom. Az odáig oké lenne, hogy szorongást okoz benned az, hogy nem érted, milyen törvényszerűségek szerint működik a világ. Ez az egzisztencializmus alapállása. Azt is megértem, hogy ha eddig úgy érezted, érted a világ működését, most meg nem, az még nagyobb frusztráció. És azt is értem, hogy erre az első reakció az, hogy akkor biztos a világgal van a baj, az mostantól érthetetlen lett. De ez nem a posztmodern. A posztmodern csak a nagy, univerzális viágmagyarázatokat veti el, szó sincs benne arról, hogy egyáltalán nincs értelme semminek, mert bármiből bármi lehet. Az anything goes posztmodern jelszó éppen arról szól, hogy ha képes valamiféle magyarázatot adni egy elmélet, akkor használható. Nem azt jelenti, hogy innentől törölhető a racionalitás.

És ha jobban átgondolod, felettébb valószínűtlen, hogy a világ mostantól értelmetlen lett. Eddig értelmes volt, mostantól meg értelmetlen. Nem, hanem lehet, hogy csak más módszerek kellenek az elemzéséhez. Ezt írtam pár hsz-szel korábban: lehet, hogy paradigmaváltás kell.
6 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.
Őszentsége Sobri Jóska
De az x, y, z, w értékek bármelyikéből nem lehet random a, b, c, d érték. Egyszerűen csak te még nem jöttél rá arra, hogy milyen törvényszerűség alapján állnak be az egyes értékek. Amikor meg majd rájössz, akkor verni fogod a fejed a falba, hogy de hiszen ez magától értetődő.
Assurbanapli
Pedig ha a -19% -ból lehet konszolidáció és több ICE raid egyaránt, akkor ez a mi megismerési szintünkön full randomnak számít.
Mi a te állításod?
Nincs posztmodern? Vannak értelmezhető trendek, tendenciák, szabályszerűségek?
Ezekból a pársoros kis ellentmondásokból nem körvonalazódik számomra, hogy mit próbálsz közölni a témáról.
Helmut Zimmert értem, Gyurma Pappát is, csak nem mindenben értek velük egyet.
De nálad nem áll össze a kép. Ha összefoglalod, megköszönöm.

6 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.
Őszentsége Sobri Jóska
Elbeszélünk egymás mellett.

negatív net rating azt mutatja, hogy amit csinálnak, azt nem szereti a nép többsége, és ezt ők olvassák így, nem én. ezét változtatnak, adakoznak, fenyegetnek, erőt mutatnak mindegy is, és várják mi fog történni. Ha jó, ami történik, de ha visszafordul a trend, akkor azt fogják tovább csinálni.

Nem én gondolom úgy, hogy egy szar rating kinyírja egy következő repi esély jelöltjét, hanem az amerikai politika gondolja így, ezért igyekeznek megváltoztatni a trendet, keresik az inflexiós pontot.

De nem tudom megmondani, hogy mit fognak tenni. Legalábbis információhiányom van, ha lenne több infóm, akkor egyébként egészen pontosan is meg lehet jósolni mondjuk a,b,c,d forgatókönyvből, hogy melyiket válasszák.

6 hónapja
Assurbanapli Denver Broncos 2 007
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.
Őszentsége Sobri Jóska
De az x, y, z, w értékek bármelyikéből nem lehet random a, b, c, d érték. Egyszerűen csak te még nem jöttél rá arra, hogy milyen törvényszerűség alapján állnak be az egyes értékek. Amikor meg majd rájössz, akkor verni fogod a fejed a falba, hogy de hiszen ez magától értetődő.
6 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...
Gyurma Pappa
Vagyis van egy számunk, ami látványos, csak nem tudjuk mi következik belőle, mert bármi következhet. Oké.
De akkor miért nem mindegy, hogy ez a szám 10, 20, vagy 6547?
Hiszen bármelyikból következhet ugyanaz a bármi, mint a másikból, és ami -a posztmodern szabályátirás miatt- semmit nem árul el az alapszám hasznosságáról.
Formalizálva:
Ha x,y,z,w értékek bármelyikéből random lehet a,b,c,d érték, akkor 1) tökmindegy, hogy x vagy w a kiindulópont, hiszen attól még bármi lehet az output, és 2) az is mindegy c vagy d jött ki, mert bármiből kijöhetett, akármi lehetett az input.
Vagyis egy ilyen rendszer annyira kaotikus, hogy erőforráspazarlás megismerni x-t, y-t, stb., tippelgetni a-t, b-t, mert nem hordoznak valid információt a várható kimenetelről, vagy az előnyös kiindulópontról.
Magyarul:
Lófaszt se számít ez a net app rating, mert ahogy te írtad: "bármit jelenthet".
Ezzel egyetértek.

6 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Egyrészt abszolút nem értek egyet azzal, hogy nem lehet pl. előre jelezni például az időjárást (írtál ilyet), csak nem mindegy, hogy milyen megbízhatósági szint mellett kalkulálunk vele.
Gyurma Pappa
Pedig nem lehet. Nemhogy egy vagy fél évre előre, de még egy hónapra, vagy két hétre is teljes vakrepülés. Az meg, hogy tíz perc múlva mi lesz 50 százalékos valószínűséggel az nem előrejelzés.
(James Glelck - Káosz című könyvének első kb. 80 oldala ezt fejti ki ennél kb. 80 oldallal hosszabban.) Őszentsége Sobri Jóska
Nem 50%-os valószínűséggel jeleznek előre, de igazából azt, hogy mi számít előrejelzésnek nem szűkíthetjük be ennyire. Ha egy modell 70% feletti százalékkal megmondaná előre a S&P szintjét 1 mp-pel előre, két hét alatt lennék milliárdos. Ha 60%-kal akkor 6 hónap. Ha 80 felett akkor 3 óra. Rohadtul sokat számít, ha jól határozod meg, hogy mit szeretnél, mikorra előrejelezni.

És igen is lehet előrejelezni, csak tudni kell, hogy milyen valószínűségek, hibahatárok és főleg milyen szórás mellett kell értelezni az eredményeket (emiatt gondolom pl. hogy a NER simán félrenézheti a saját kutatásait is, elképesztő szóródás lehetséges).
Gyurma Pappa
Akkor jelezd előre, hogy lesznek e szabad, demokratikus választások 26-ban itthon.
Mert az se előrejelzés, hogy 50 százalékos valószínűséggel lesz, 50 százalékos hibahatárral.
A posztmodern miatt valóban két kimenetel lehetséges, de fingunk nincs milyen valószínűséggel, ezért írom, hogy ha már ezügyben se lehet megbízható prognózist adni, akkor az a fekete hattyúk kora, a káoszé, hisz bármi lehet és annak az ellenkezője is, és nem 99.9 vs 0.1 valószínűségekkel.

Őszentsége Sobri Jóska
Ez így megint egy olyan sarkítás, ami nem a posztmodern függvénye. Modellek nem működnek, ha átírod a szabályokat menet közben, ez evidens, de ehhez nem kell a posztmodern.

De amit te most írsz az jóslás, nem előrejelzés vagy becslés. Erre soha nem volt képes senki. Persze, ha úgy vesszük, hogy bármikor át lehet írni a szabályokat, akkor minek becsülni bármit? Ebben persze igazad van, de ennek semmi köze nincs ahhoz, amiről az approval rating szól. Abban a keretrendszerben van értelme, amiben tényleg használják is, lásd lentebb

De ezzel elviszed a fókuszt a mondanivalóról, fekete hattyú események jóslása nem statisztikai probléma,így az feloldani sem tudja.

Az approval rating egy hangulatmutató, azt mutatja meg, hogy a vizsgált sokaság nagyrésze mit gondolom a kormányzatról. És mivel tudható, hogy a kabinet erősen figyeli, ezért az ő döntéseiket befolyásolja, tehát fontos, hogy milyen intézkedések hatására kezd el visszafordul, megmozdulni, hol jön az inflexiós pont, röviden: mit kell tennie Trumpnak, hogy újra népszerű legyen.
Gyurma Pappa
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?
Őszentsége Sobri Jóska
Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy változtatnak a policyn. Ez bármit jelenthet, ők is kísérleteznek, és nézik mi fordítja meg. Simán lehet több ICE raid a következő hipotézis...

6 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 408 — #NoStress
Egyrészt abszolút nem értek egyet azzal, hogy nem lehet pl. előre jelezni például az időjárást (írtál ilyet), csak nem mindegy, hogy milyen megbízhatósági szint mellett kalkulálunk vele.
Gyurma Pappa
Pedig nem lehet. Nemhogy egy vagy fél évre előre, de még egy hónapra, vagy két hétre is teljes vakrepülés. Az meg, hogy tíz perc múlva mi lesz 50 százalékos valószínűséggel az nem előrejelzés.
(James Glelck - Káosz című könyvének első kb. 80 oldala ezt fejti ki ennél kb. 80 oldallal hosszabban.)


És igen is lehet előrejelezni, csak tudni kell, hogy milyen valószínűségek, hibahatárok és főleg milyen szórás mellett kell értelezni az eredményeket (emiatt gondolom pl. hogy a NER simán félrenézheti a saját kutatásait is, elképesztő szóródás lehetséges).
Gyurma Pappa
Akkor jelezd előre, hogy lesznek e szabad, demokratikus választások 26-ban itthon.
Mert az se előrejelzés, hogy 50 százalékos valószínűséggel lesz, 50 százalékos hibahatárral.
A posztmodern miatt valóban két kimenetel lehetséges, de fingunk nincs milyen valószínűséggel, ezért írom, hogy ha már ezügyben se lehet megbízható prognózist adni, akkor az a fekete hattyúk kora, a káoszé, hisz bármi lehet és annak az ellenkezője is, és nem 99.9 vs 0.1 valószínűségekkel.


Az approval rating egy hangulatmutató, azt mutatja meg, hogy a vizsgált sokaság nagyrésze mit gondolom a kormányzatról. És mivel tudható, hogy a kabinet erősen figyeli, ezért az ő döntéseiket befolyásolja, tehát fontos, hogy milyen intézkedések hatására kezd el visszafordul, megmozdulni, hol jön az inflexiós pont, röviden: mit kell tennie Trumpnak, hogy újra népszerű legyen.
Gyurma Pappa
Vagyis akkor te azt a választ adod az alapkérdésemre, hogy azért fontos, mert minél nagyobb a mínusz, annál inkább normalizálódni, visszakonszolidálni fog Trump és csapata?

6 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Nem építek tovább piramist.

Egyrészt abszolút nem értek egyet azzal, hogy nem lehet pl. előre jelezni például az időjárást (írtál ilyet), csak nem mindegy, hogy milyen megbízhatósági szint mellett kalkulálunk vele. Ugyanez a helyzet a társadalomtudományokkal. Nagyon egyszerű rámondani, hogy "ááh, nem lehet megjósolni mi fog történni". Pontosan megjósolta pl. Nate Silver az előző választás eredményét is, csak épp az nem az első, hanem a második legnagyobb valószínűségű eredmény volt, az elsőnek 28% esélyt adott, a másodinak 27-t. Sajnos a közemberek képtelenek esélyekben gondolkodni.

A másik, hogy amiről beszélsz, az egyének szintjén jelentkezik, viszont nem veszed figyelembe, hogy az egyének, a posztmodern társadalomban az alapján hoznak döntéseket, hogy mi az anticipált döntése a hozzájuk hasonlóknak. Szóval, ha azt érzékeli maga körül egy választó, hogy a hozzá hasonlók utálják Trumpot, akkor ő is utálni fogja, még akkor is, ha esetleg neki személy szerint nincs rá különösebb oka. Ezért is fontos, hogy a kutatócégek elkezdték intenzíven mérni és közzétenni a demográfiai adatokat, mert ezzel sokkal egyszerűbben lehet előrejelezni hogy mi fog történni.

És igen is lehet előrejelezni, csak tudni kell, hogy milyen valószínűségek, hibahatárok és főleg milyen szórás mellett kell értelezni az eredményeket (emiatt gondolom pl. hogy a NER simán félrenézheti a saját kutatásait is, elképesztő szórás lehetséges).

Az approval rating egy hangulatmutató, azt mutatja meg, hogy a vizsgált sokaság nagyrésze mit gondolom a kormányzatról. És mivel tudható, hogy a kabinet erősen figyeli, ezért az ő döntéseiket befolyásolja, tehát fontos, hogy milyen intézkedések hatására kezd el visszafordul, megmozdulni, hol jön az inflexiós pont, röviden: mit kell tennie Trumpnak, hogy újra népszerű legyen.

A magyar közvéleménykutatásokban is sokkal fontosabb a pártpreferenciánál, hogy mennyire elégedett az ország a kormánnyal, mint hogy kit preferál. Ha 50% körül van ez a mutató, akkor minden bizonnyal a Fidesz is nyerni fog. Ez a logika érvényesül Trumpéknál is, nem véletlenül jött már a mai hírekben, hogy Trump és csapat ráfordult a megélhetési kérdések kezelésére vagy hogy 11 mrd dollárt dobnak hozzá a farmerekhez.

Szerkesztette: Gyurma Pappa

6 hónapja
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights

FuckYoElonMusk
Nem meglepő, a Fideszt leszámítva az összes jobbszéli populista párt melegbarát, gyakran meleg vezetőkkel.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)