NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...
gabokocka
Lesz olyan szerinted ebben az esetben? Miért kell ez a hangulatkeltés, sosem fogom megérteni, ahogy azt sem muért kell szépen kidomborítani hogy a "mi kis diktátorunk". Broáf
davemayer
Nem tudom, nem látok a jövőbe.
És igen, ez nemzetközi szinten qrvara kellemetlen, hogy mikozben egy elmebeteg fasz humanitarius katasztrofat idez elo Europaban, konkretan a szomszedunkban, mi a kis rezsiharcunkat vivjuk, ami egyebkent is hazugsag, mert az egy dolog, hogy a gazszamladon nem 12e hanem 10e Ft szerepel, de azt a 2e Ft kulonbozetet ezer es egy helyen megfizeted mas formaban.

Es a masik 3 orszagnak is kellemetlen, de en nem nemet, olasz, vagy ciprusi vagyok, hanem magyar, igy az engem kepviselo balfasz velemenye jobban zavar.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Németországot és Olaszországot érted?
Kampman
Németek vannak talán a legjobban összefonódva az oroszokkal, ez nekik fájna a legjobban, talán még őket értem. Az olasz már más kérdés, arra nincs jó magyarázatom.
Nomac
Az olasz ipar nagyban függ az orosz gáztól

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...
gabokocka
Neked.
Viktorunk szerintem akkor lenne igazán boldog. Amögé lehetne megint valami szabadságharcos narratívát felépíteni.
Szerintem egy plakátkampány is beleférne gyorsan.
Bazzani
Haboruban is megvedjuk a rezsicsokkentest.
Vrij6
Ezt lényegében már kimondta, hogy célja. 😀 Sikerült megragadnia a lényeget neki is.
Mikey
És szépen végig is ért a hangulatkeltő hullám 🤣🤣🤣

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...
gabokocka
Lesz olyan szerinted ebben az esetben? Miért kell ez a hangulatkeltés, sosem fogom megérteni, ahogy azt sem miért kell szépen kidomborítani hogy a "mi kis diktátorunk". Broáf

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Mi is ez a Swift network?
Pár szóban elmondaná valaki?
Bazzani
Banki tranzakciók nemzetközi kódrendszere. Ha neked nincs, nincs semmilyen tranzakció.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Német, olasz akkor nem diktátor? Őket érted?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 587
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...
gabokocka
Neked.
Viktorunk szerintem akkor lenne igazán boldog. Amögé lehetne megint valami szabadságharcos narratívát felépíteni.
Szerintem egy plakátkampány is beleférne gyorsan.
Bazzani
Haboruban is megvedjuk a rezsicsokkentest.
Vrij6
Ezt lényegében már kimondta, hogy célja. 😀 Sikerült megragadnia a lényeget neki is.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 426 — Слава Україні! Героям слава!
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...
gabokocka
Neked.
Viktorunk szerintem akkor lenne igazán boldog. Amögé lehetne megint valami szabadságharcos narratívát felépíteni.
Szerintem egy plakátkampány is beleférne gyorsan.
Bazzani
Haboruban is megvedjuk a rezsicsokkentest.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...
gabokocka
Neked.
Viktorunk szerintem akkor lenne igazán boldog. Amögé lehetne megint valami szabadságharcos narratívát felépíteni.
Szerintem egy plakátkampány is beleférne gyorsan.

több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 974 — balazs.t85@gmail.com
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Németországot és Olaszországot érted?
Kampman
Németek vannak talán a legjobban összefonódva az oroszokkal, ez nekik fájna a legjobban, talán még őket értem. Az olasz már más kérdés, arra nincs jó magyarázatom.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 587
Miről tárgyalnak ma? Miről akarnak még holnap is tárgyalni?
Egy utolsó valamire való cégnél is van kockázatelemzés. Itt is volt. Biztos, hogy minden eshetőséget számba vettek. Miért nincs instant válasz? Miért egyeztetnek még mindig?
Rég kellene, hogy legyen A)B)C)D)E) forgatókönyvre megoldás, amit csak aktiválni kell.
clbass
Szerintem egész egyszerűen ennyire balfaszok és meglepődtek hogy az oroszok tényleg elkezdték a háborút. Annyi minden máson kiderült már, hogy töketlenek, lassúak, határozatlanok, ez csak egy újabb bizonyíték.
több mint 2 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 286 — Keep pounding
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Nem nez ki jol, de igazan kellemetlen akkor lesz amikor mi leszunk a listan egyedul...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Cyprus is officially the third largest foreign investor in the Russian economy; most of foreign direct investments from Cyprus are in fact, Russian capitals hidden offshore for tax and legal protection purposes.

 en.m.wikipedia.org/wiki/Cyprus%E2%80%93Russia_relations

több mint 2 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 27 968
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Németországot és Olaszországot érted?
több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 974 — balazs.t85@gmail.com
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Mi is ez a Swift network?
Pár szóban elmondaná valaki?
Bazzani
Mi a SWIFT és miért fontos?
A SWIFT egy biztonságos kommunikációs platform, amelyet a bankok, brókercégek és más pénzügyi intézmények használnak információ küldésére és fogadására, például a tengerentúli átutalások vagy az értékpapírügyletek elszámolása során.

Valójában azonban nem mozgat, nem tart pénzt vagy értékpapírokat.

Tegyük fel, hogy egy német vállalat orosz földgázt vásárol, amiért fizetnie kell. A német vállalat a bankszámlájáról a címzett számlaszáma és a SWIFT-kód megadásával pénzt utalhat át az orosz cég bankjába.

A német cég ezután német számlájáról a SWIFT-en keresztül üzenetet küld az orosz banknak arról, hogy átutalás érkezett. Amikor a pénz elektronikus formában megérkezik, hozzáférhetővé válik az orosz cég számára.

A SWIFT szabványosított kódjai, amelyek az utasításokhoz kapcsolódnak, lehetővé teszik a bankok számára a kifizetések gyors feldolgozását.

Több mint kétszáz országban és régióban mintegy 11 000 pénzintézet használja a SWIFT-et. A platform idén több mint tízmilliárd üzenetet fog feldolgozni, ami több billió dollárnyi, határokon átnyúló utalást tesz lehetővé.

A SWIFT előtt ha a bankok pénzügyi információkat akartak átadni egyik helyről a másikra, a régi távíróáramkörökön alapuló telexrendszert használták. Ez azonban lassú és nehézkes volt, és nem is biztonságos.

Ezért 1973-ban létrehozták a SWIFT-et.
több mint 2 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.
Nomac
Mi is ez a Swift network?
Pár szóban elmondaná valaki?

több mint 2 éve
Nomac New England Patriots 2 974 — balazs.t85@gmail.com
Germany, Italy, Hungary and Cyprus are blocking a decision to disconnect Russia from the SWIFT network.

A mi kis diktátorunk ott segít ahol tud. Ciprust nem értem.

Szerkesztette: Nomac
több mint 2 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 838 — Patriot
Azért tegyünk rendet:
Ki is ez a Zelenszkij?
Sokan nem tudják de ő csak egy színész /annak nem is volt rossz/
Majd egy oligarcha strómanja.
Kb egy faszi a barátok köztből, amit vlk finanszíroz.
Legyen ő egy Berényi miklós.
Csinálnak egy viccet és bejött, megválasztották. Mint ha Miki nyerne a választásokon.
Szerintem orbán Viki sem venné komolyan berényi mikit,
akkor miért kellene putykónak komolyan venni ezt a bohócot?
Ezt ma demonstrálták is, hogy ez egy másik kávéház.
ozibozi
Mondjuk amikor utoljára színész volt az ellenfél, akkor összecsuklott a Szovjetunió, de biztos születni kell erre a pozicióra.
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 034 — Egyéb témák lakó
MZP leginkább kussolhatna már. Ja várj, dehogyis 🤣

Erről beszélni, ezt firtatni komoly politikai célt sejtet, azért hozta fel ezt a témát MZP hogy kiprovokáljon valami kreténséget a kormány részéről.
davemayer
Marci kérdezte meg a Partizánba, mire MZP egyébként magához képest teljesen normálisan reagált: ha a NATO dönt valamit, követjük, ha kell küldünk katonákat, mert NATO tagként kötelességünk. Aztán ugyanazt megismételte a ATV-n. Mindkétszer újságírói kérdésre.

Nyilván, ha az ellenzék nyer áprilisban a kérdés jogos, hiszen majd neki kell dönteni. Ebből csinált felhajtást a kormány propaganda, aminek a "névtelen" szárnya osztja az orosz propagandát azóta is...

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Erről beszélni, ezt firtatni komoly politikai célt sejtet, azért hozta fel ezt a témát MZP hogy kiprovokáljon valami kreténséget a kormány részéről.
davemayer
Nem pont fordítva volt hogy a mer sajtó kérdezte ezt tőle?
Negritis
Lehet, én ezt nem láttam úgyh ezt nem tudom. Bárhogy is jött ez igy fel, gáz, ha igy kérdezték akkor az.
davemayer
ahogy nézem Egon kérdésére hangzott el valami hasonló
 videa.hu/videok/origo-videorovat/hirek-politika/marki-zay-nato-tamogatas.-wpPWpigS5Q2FoLrr?start=17.025301
 www.origo.hu/itthon/20220224-marki-zay-elragadtatta-magat-es-haborus-konfliktusba-is-belesodorna-magyarorszagot.html
 www.origo.hu/itthon/20220223-marki-zay-peter-haboruba-kuldene-a-magyar-katonakat-video.html

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 17 537 — StuG Life
A mai nap legabszurdabb története:
A CNN riportere kérdezte a repülőtéren a katonáktól: Igaz hogy a repülőteret elfoglalták az oroszok?
Igen. Mondták a katonák.
Honnan tudják? Kérdezte a riporter.
Mert mi vagyunk az oroszok. Hangzott a válasz.
ozibozi
Jeges likes this

több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Látom Hollandia nincs elèg közel.... Ukrajnához.....komolyan nem èrtem, mi a szart lehet ezen relativizálni....milyen mentsèget okot lehet bárkinek is felhozni Putin mellett??? Ja hogy amerika hányszor agrersszor meg hülye volt? Akkor a ruszkiknak is szabad....komolyan mint a Bibliában, (bocs szakmai ártalom) nèzvèn nèznek de nem látnak hallván hallanak de nem èrtenek...ez meg hogy jajj be ne avatkozzunk de messziről azèrt drukkolunk...ahogy az a szerencsètlen anyuka is mondta a telex videóban...rohadtul ki vannak segítve vele...sajna nekem nincsenek illúzióim...bárcsak úgy lenne, hogy Putin megelègszik a demilitarizálással...de az is bőven több mint amit engedni kellene
dande
Lol, ki védte Putint? Én biztos nem.

Dande mit szeretnél mit csinaljon a nato? Támadjon, egy nem nato ország miatt? Ki relativizált?
davemayer
Akkor bocs rèszedről vmit fèlre olvastam, kèső van 😉 de egyébként sokan azt teszik, arra írtam igazából. Annak viszont hogy kit hogyan vèdünk meg nem annak kellene meghatároznia hogy Nato tagország vagy sem, különösen ha minden ok nélkül támadták meg ilyen módon...de lehet nincs igazam...
dande
A minden ok nélkül sztem már nem helyes, az oroszoknak tengernyi oka volt erre. Az a probléma hogy eleve Ukrajna akkora orosz befolyás alatt állt, annyira összefonódott a két ország (ha jól tudom az ukránok tekintélyes hanyada pl orosz állampolgár is + a nyelvükben is kvázi semmi különbség nincs) hogy számomra nem is létezett nagyon Ukrajna, pláne nem a 8 évvel ezelőtt kialakult állapotok után. És itt jött be a képbe hogy Ukrajna szeretne a nato-ba kerülni, ezt megakadályozandó történik az ami. A kistestvér szeretne elszakadni végleg a nagyobb meg visszarántja, erővel.

Sajnos komoly harcok nélkül ezen az állapoton válroztatni nem lehet, óriási kockázat lenne megtámadni Oroszországot jelenleg.
Amúgy tegyük fel hogy megteszik, és a best case scenario szerint az oroszok a vereségüket elismerve visszakullognak az eredeti területeikre - a 2 elcsatolt terület, azon határokkal mi lesz? Vagy azért is akkor már induljon csata nemzetközi részvétellel? És ha sikerül is a 8 évvel ezelőtti, eredeti állapotokat visszállítani, hogy garantálható hogy ez nem vezet világhaborúhoz?

Pontosan tudja Putin hogy Ulrajnáért nem fog kockáztatni a nyugat, ezért teszi így amit tesz.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
davemayer Chicago Bears 14 712 — "Grammar maci"
Erről beszélni, ezt firtatni komoly politikai célt sejtet, azért hozta fel ezt a témát MZP hogy kiprovokáljon valami kreténséget a kormány részéről.
davemayer
Nem pont fordítva volt hogy a mer sajtó kérdezte ezt tőle?
Negritis
Lehet, én ezt nem láttam úgyh ezt nem tudom. Bárhogy is jött ez igy fel, gáz, ha igy kérdezték akkor az.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 2 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 41 128 — Így remélem megfelelek nektek.....
Látom Hollandia nincs elèg közel.... Ukrajnához.....komolyan nem èrtem, mi a szart lehet ezen relativizálni....milyen mentsèget okot lehet bárkinek is felhozni Putin mellett??? Ja hogy amerika hányszor agrersszor meg hülye volt? Akkor a ruszkiknak is szabad....komolyan mint a Bibliában, (bocs szakmai ártalom) nèzvèn nèznek de nem látnak hallván hallanak de nem èrtenek...ez meg hogy jajj be ne avatkozzunk de messziről azèrt drukkolunk...ahogy az a szerencsètlen anyuka is mondta a telex videóban...rohadtul ki vannak segítve vele...sajna nekem nincsenek illúzióim...bárcsak úgy lenne, hogy Putin megelègszik a demilitarizálással...de az is bőven több mint amit engedni kellene
dande
Lol, ki védte Putint? Én biztos nem.

Dande mit szeretnél mit csinaljon a nato? Támadjon, egy nem nato ország miatt? Ki relativizált?
davemayer
Akkor bocs rèszedről vmit fèlre olvastam, kèső van 😉 de egyébként sokan azt teszik, arra írtam igazából. Annak viszont hogy kit hogyan vèdünk meg nem annak kellene meghatároznia hogy Nato tagország vagy sem, különösen ha minden ok nélkül támadták meg ilyen módon...de lehet nincs igazam...
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 555 — The Mathematician
Erről beszélni, ezt firtatni komoly politikai célt sejtet, azért hozta fel ezt a témát MZP hogy kiprovokáljon valami kreténséget a kormány részéről.
davemayer
Nem pont fordítva volt hogy a mer sajtó kérdezte ezt tőle?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!