USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Toszt ezt a lényt hogy szólítod meg?

 index.hu/mindekozben/poszt/2021/07/11/kasztralt-sarkannya-operaltatta-magat-a-hiv-pozitiv-bankar/
#JC6
Hello.
Vagy le se szarom, ha nem érdekel.

Valójában ez az ember egy alapvetően kellemes, kényelmes, polgári, konzumer létből pikk-pakk a halál torkában találta magát (benne van a cikkben, akkor kattant meg, amikor HIV pozitívnak diagnosztizálták), amire így reagált.
Némi együttérzéssel és empátiával belátható az összefüggés egy váratlan halálos betegség beszakadása, és egy deviáns, szokatlan vagy értelmetlen viselkedésmód kialakulása között.
Én sajnálom ezt a pasit, de vajon Jézus mit gondolna róla? És az vajon az én sajnálatomhoz vagy a te undorodhoz van közelebb?
Sobri Jóska
távozz tőlem sátán
#JC6
megy ez eredeti nyelven is, ne szerénkedj


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 788
Toszt ezt a lényt hogy szólítod meg?

 index.hu/mindekozben/poszt/2021/07/11/kasztralt-sarkannya-operaltatta-magat-a-hiv-pozitiv-bankar/
#JC6
Hello.
Vagy le se szarom, ha nem érdekel.

Valójában ez az ember egy alapvetően kellemes, kényelmes, polgári, konzumer létből pikk-pakk a halál torkában találta magát (benne van a cikkben, akkor kattant meg, amikor HIV pozitívnak diagnosztizálták), amire így reagált.
Némi együttérzéssel és empátiával belátható az összefüggés egy váratlan halálos betegség beszakadása, és egy deviáns, szokatlan vagy értelmetlen viselkedésmód kialakulása között.
Én sajnálom ezt a pasit, de vajon Jézus mit gondolna róla? És az vajon az én sajnálatomhoz vagy a te undorodhoz van közelebb?
Sobri Jóska
távozz tőlem sátán
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
Toszt ezt a lényt hogy szólítod meg?

 index.hu/mindekozben/poszt/2021/07/11/kasztralt-sarkannya-operaltatta-magat-a-hiv-pozitiv-bankar/
#JC6
Hello.
Vagy le se szarom, ha nem érdekel.

Valójában ez az ember egy alapvetően kellemes, kényelmes, polgári, konzumer létből pikk-pakk a halál torkában találta magát (benne van a cikkben, akkor kattant meg, amikor HIV pozitívnak diagnosztizálták), amire így reagált.
Némi együttérzéssel és empátiával belátható az összefüggés egy váratlan halálos betegség beszakadása, és egy deviáns, szokatlan vagy értelmetlen viselkedésmód kialakulása között.
Én sajnálom ezt a pasit, de vajon Jézus mit gondolna róla? És az vajon az én sajnálatomhoz vagy a te undorodhoz van közelebb?

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 16 735
Süsü?
több mint 2 éve
- JC6 Denver Broncos 6 788
Toszt ezt a lényt hogy szólítod meg?

 index.hu/mindekozben/poszt/2021/07/11/kasztralt-sarkannya-operaltatta-magat-a-hiv-pozitiv-bankar/
több mint 2 éve
Peszinter Ferenc 766 — 中国加油
Jon veled szembe ez a nonek kinezo bilogiai ferfi. Koszonsz neki "jo napot holgyem". Elmegy melletted, ki van irva a hatara, hogy "transz vagyok, ferfikent szulettem, most mar nonek tekintem a tarsadalmi nemem", majd visszafordul a szemely es megkerdi, hogy a hatan levo info fenyeben ujrafogalmaznad-e a koszonesed.
undisputedly
Ezért kellene ezeknek, akiket már az is triggerel, hogy hogyan szólítják meg őket, a homlokukra tetováltatni ezt. Így elkerülhetőek lennének az ilyen "kellemetlen félreértések" (és lehetne látni kiket érdemes nagy ívben elkerülni).
Mondjuk Blair White legalább valamennyire nőnek néz ki, az az admirális meg erősen kisminkelt férfinak. Kb. "It's ma'am" kategória.
Aztán lehet tök mindegy, hogy valaki tényleg nőnek néz ki, mert kiderül hogy ő egy genderfluid nonbinary vízisiklóként azonosítja magát és hogy merészeled ezt nem tudni róla.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
Komoly topiktrigger lett itt a gendervita, a bolgár AB is állásfoglalt az ügyben:  telex.hu/kulfold/2021/10/27/a-bolgar-alkotmany-nem-ismeri-el-a-biologiai-nemtol-fuggetlen-tarsadalmi-nemet

Ill. ha már elsősorban az USA-ról szokás itt beszélni, kiadták a jenkik az első gendersemleges útlevelet:  444.hu/2021/10/28/az-usa-ban-kiallitottak-az-elso-gendersemleges-utlevelet
empty taxi
A komment címe lehetne az akár az is, hogy a "világok találkozása".
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
Nem lenne jobb mindenkinek, ha a saját dolgaikkal törődnének az emberek? 😁
warr_b
Általánosságban és nem a fórum tagjaira értve: de jobb lenne, viszont mindenki jobban ért a másik ember dolgaihoz, mint a saját magáéhoz. 😊
Mikey
- Milyen jól megy magának! Mivel foglalkozik?
- A saját dolgommal. Önnek is ezt javaslom.
Lecsó
Húúú ezt meg kell csináltatnom munkáspólóra feliratnak. 😀😀😀
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Némileg témába vág, ez is szép történet:
 24.hu/elet-stilus/2021/10/24/hosszu-haj-fiuk-iskola-betiltva-nembinaris-diak-felfuggesztes-per-texas-usa/
warr_b
A hosszú haj az nem LMBTQ bűn, az már az én ifjonc koromban is közösség ellenesnek számított. 😊
peterk2005
Azt vállalom 😂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 685 — The only discipline that lasts, is self discipline
Némileg témába vág, ez is szép történet:
 24.hu/elet-stilus/2021/10/24/hosszu-haj-fiuk-iskola-betiltva-nembinaris-diak-felfuggesztes-per-texas-usa/
warr_b
A hosszú haj az nem LMBTQ bűn, az már az én ifjonc koromban is közösség ellenesnek számított. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Komoly topiktrigger lett itt a gendervita, a bolgár AB is állásfoglalt az ügyben:  telex.hu/kulfold/2021/10/27/a-bolgar-alkotmany-nem-ismeri-el-a-biologiai-nemtol-fuggetlen-tarsadalmi-nemet

Ill. ha már elsősorban az USA-ról szokás itt beszélni, kiadták a jenkik az első gendersemleges útlevelet:  444.hu/2021/10/28/az-usa-ban-kiallitottak-az-elso-gendersemleges-utlevelet

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 079
Nem lenne jobb mindenkinek, ha a saját dolgaikkal törődnének az emberek? 😁
warr_b
Általánosságban és nem a fórum tagjaira értve: de jobb lenne, viszont mindenki jobban ért a másik ember dolgaihoz, mint a saját magáéhoz. 😊
Mikey
- Milyen jól megy magának! Mivel foglalkozik?
- A saját dolgommal. Önnek is ezt javaslom.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 586
Nem lenne jobb mindenkinek, ha a saját dolgaikkal törődnének az emberek? 😁
warr_b
Általánosságban és nem a fórum tagjaira értve: de jobb lenne, viszont mindenki jobban ért a másik ember dolgaihoz, mint a saját magáéhoz. 😊
több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
a twitter facebook cenzúránál ez sztem sokkal veszélyesebb

 www.youtube.com/watch?v=2VD22NQKJkA

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
Én azt nem értem, miért érzi mostanában mindenki okvetlenül szükségesnek, kötelezőnek, hogy a többi emberre mindenáron ráerőltesse a véleményét, világnézetét, ízlését.

Ha meg ellenvélemény van, azonnal habzó szájjal ordítva mocskolni, gyalázni, betiltani, ellehetetleníteni, megbüntetni. De az a minimum, hogy szánakozóan, megvetően lehülyézni.

Én pl nagyon szeretem a májat meg mindenféle belsőséget, de nem akarom senkire rátukmálni vagy meggyőzni, hogy egyen ilyesmit, tudom hogy rengeteg embernek a bele kifordul tőle.
Arról sem kezdek hitvitát, hogy milyen fasza egy kis atmoszférikus black metál olykor, vagy hogy másoknak csak a max 50 kilós csajok jönnek be, netán mehet-e a seggből szájba. Ahogy sokaknak a nyaralás csúcsa és elképzelhető legjobb opciója a görög tengerpart, én meg ha fizetnének se mennék oda izzadni, ahogy Tunéziába se. Ezerszer inkább Skócia vagy Skandinávia.

Szóval nem értem, ki a faszt érdekel, hogy mások mit gondolnak és mit tartanak jónak, elfogadhatónak? 😄
warr_b
Figy: mert amit írsz, az ízlés kérdése. Ízlésen meg nem vitatkozunk, ez alap.

Egyébként meg mióta világ-a-világ álláspontok ütköznek. van aki ezt szereti. Pl. én.
Gyurma Pappa
Jó, hát kell egy hobbi 😁

Ízlés, vélemény, mi a különbség?
Írhatnánk azt is hogy valaki katolikus, muszlim, buddhista vagy egyáltalán nem hisz semmi ilyesmiben.

Vagy utálja a négereket, vagy az arabokat, netán a kék szeműektől töri ki a frász, vagy a hosszú hajú pasiktól.

Esetleg nem tartja természetesnek a melegek dolgait, vagy mondjuk a kommunistákat üldözné világgá, mások meg 98 éves vénasszonyokat citálnak bíróság elé, mert 75 éve titkárnők voltak egy táborban.

Nem lenne jobb mindenkinek, ha a saját dolgaikkal törődnének az emberek? 😁
warr_b
próbálnak, csak sajnos sok a kretén

fordítsuk ki kicsit, azt nézzük úgy

Főszereplőnk Sobri, egyrészt nem sértődik meg, másodrészt pöngeélesen ismert a véleménye a dologról.

Szóva furfangos Sobri eccer lemén az erélyirül, kószál két sarkot azt beleütközik egy baszom nagy templomba, hát eztmek mineképítették ide, avíttos bornírtságból, hogy büszkék legyenek rá, hogy most már az agyhalottságnak is vannak mindenhun bábeltornyai, hát kettőt megyek azt mindenhun egy ilyen faszomság, abba ajvíkolnak, hogy kiéljék a saját agyhalottságukat, dehát nem tudnák eztet kevésbé pofábatoló módon hódolni a privát kis vallási eszementségüket, mér kell a legnagyobb tereken, kerezsteződésekben ezt elémtolni, hirdetni. Ezé be is irja a habzó véleményit: minek csinájják ezt ezek, hiszen senki se születik vallással, minden kurva csecsemő vallásmentes, a természetesség és az igazság nevében mondom ne hagyjátok, hogy eluralkodjon rajtatok a vallásosok tébolya...

nalássa, az undi féle papolmány lényege, hogy van a vélemény, de annál van egy még igazabb, eredeti, egy véleményebb


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 834 — Bla, bla, bla
Nem lenne jobb mindenkinek, ha a saját dolgaikkal törődnének az emberek? 😁
warr_b
Az olyan uncsi...😉😁



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Én azt nem értem, miért érzi mostanában mindenki okvetlenül szükségesnek, kötelezőnek, hogy a többi emberre mindenáron ráerőltesse a véleményét, világnézetét, ízlését.

Ha meg ellenvélemény van, azonnal habzó szájjal ordítva mocskolni, gyalázni, betiltani, ellehetetleníteni, megbüntetni. De az a minimum, hogy szánakozóan, megvetően lehülyézni.

Én pl nagyon szeretem a májat meg mindenféle belsőséget, de nem akarom senkire rátukmálni vagy meggyőzni, hogy egyen ilyesmit, tudom hogy rengeteg embernek a bele kifordul tőle.
Arról sem kezdek hitvitát, hogy milyen fasza egy kis atmoszférikus black metál olykor, vagy hogy másoknak csak a max 50 kilós csajok jönnek be, netán mehet-e a seggből szájba. Ahogy sokaknak a nyaralás csúcsa és elképzelhető legjobb opciója a görög tengerpart, én meg ha fizetnének se mennék oda izzadni, ahogy Tunéziába se. Ezerszer inkább Skócia vagy Skandinávia.

Szóval nem értem, ki a faszt érdekel, hogy mások mit gondolnak és mit tartanak jónak, elfogadhatónak? 😄
warr_b
Figy: mert amit írsz, az ízlés kérdése. Ízlésen meg nem vitatkozunk, ez alap.

Egyébként meg mióta világ-a-világ álláspontok ütköznek. van aki ezt szereti. Pl. én.
Gyurma Pappa
Jó, hát kell egy hobbi 😁

Ízlés, vélemény, mi a különbség?
Írhatnánk azt is hogy valaki katolikus, muszlim, buddhista vagy egyáltalán nem hisz semmi ilyesmiben.

Vagy utálja a négereket, vagy az arabokat, netán a kék szeműektől töri ki a frász, vagy a hosszú hajú pasiktól.

Esetleg nem tartja természetesnek a melegek dolgait, vagy mondjuk a kommunistákat üldözné világgá, mások meg 98 éves vénasszonyokat citálnak bíróság elé, mert 75 éve titkárnők voltak egy táborban.

Nem lenne jobb mindenkinek, ha a saját dolgaikkal törődnének az emberek? 😁

Szerkesztette: warr_b


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 030 — Egyéb témák lakó
Én azt nem értem, miért érzi mostanában mindenki okvetlenül szükségesnek, kötelezőnek, hogy a többi emberre mindenáron ráerőltesse a véleményét, világnézetét, ízlését.

Ha meg ellenvélemény van, azonnal habzó szájjal ordítva mocskolni, gyalázni, betiltani, ellehetetleníteni, megbüntetni. De az a minimum, hogy szánakozóan, megvetően lehülyézni.

Én pl nagyon szeretem a májat meg mindenféle belsőséget, de nem akarom senkire rátukmálni vagy meggyőzni, hogy egyen ilyesmit, tudom hogy rengeteg embernek a bele kifordul tőle.
Arról sem kezdek hitvitát, hogy milyen fasza egy kis atmoszférikus black metál olykor, vagy hogy másoknak csak a max 50 kilós csajok jönnek be, netán mehet-e a seggből szájba. Ahogy sokaknak a nyaralás csúcsa és elképzelhető legjobb opciója a görög tengerpart, én meg ha fizetnének se mennék oda izzadni, ahogy Tunéziába se. Ezerszer inkább Skócia vagy Skandinávia.

Szóval nem értem, ki a faszt érdekel, hogy mások mit gondolnak és mit tartanak jónak, elfogadhatónak? 😄
warr_b
Figy: mert amit írsz, az ízlés kérdése. Ízlésen meg nem vitatkozunk, ez alap.

Egyébként meg mióta világ-a-világ álláspontok ütköznek. van aki ezt szereti. Pl. én.

több mint 2 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 547 — The Mathematician
Én azt nem értem, miért érzi mostanában mindenki okvetlenül szükségesnek, kötelezőnek, hogy a többi emberre mindenáron ráerőltesse a véleményét, világnézetét, ízlését.

Ha meg ellenvélemény van, azonnal habzó szájjal ordítva mocskolni, gyalázni, betiltani, ellehetetleníteni, megbüntetni. De az a minimum, hogy szánakozóan, megvetően lehülyézni.

Én pl nagyon szeretem a májat meg mindenféle belsőséget, de nem akarom senkire rátukmálni vagy meggyőzni, hogy egyen ilyesmit, tudom hogy rengeteg embernek a bele kifordul tőle.
Arról sem kezdek hitvitát, hogy milyen fasza egy kis atmoszférikus black metál olykor, vagy hogy másoknak csak a max 50 kilós csajok jönnek be, netán mehet-e a seggből szájba. Ahogy sokaknak a nyaralás csúcsa és elképzelhető legjobb opciója a görög tengerpart, én meg ha fizetnének se mennék oda izzadni, ahogy Tunéziába se. Ezerszer inkább Skócia vagy Skandinávia.

Szóval nem értem, ki a faszt érdekel, hogy mások mit gondolnak és mit tartanak jónak, elfogadhatónak? 😄
warr_b
only at the heat of the moment

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 296 — capitaine du château de Vienne 1487
és hogy miért is probléma az uszítás bebújtatása a szólásszabadság joga mögé

ippeg három éve Pittsburghben a zsinagógai lövöldözés, nevezett Robert Bowers
fehér
férfi
altrightos

mer az még csak a habja ami a fészen meg a twitteren megy


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 692 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Én azt nem értem, miért érzi mostanában mindenki okvetlenül szükségesnek, kötelezőnek, hogy a többi emberre mindenáron ráerőltesse a véleményét, világnézetét, ízlését.

Ha meg ellenvélemény van, azonnal habzó szájjal ordítva mocskolni, gyalázni, betiltani, ellehetetleníteni, megbüntetni. De az a minimum, hogy szánakozóan, megvetően lehülyézni.

Én pl nagyon szeretem a májat meg mindenféle belsőséget, de nem akarom senkire rátukmálni vagy meggyőzni, hogy egyen ilyesmit, tudom hogy rengeteg embernek a bele kifordul tőle.
Arról sem kezdek hitvitát, hogy milyen fasza egy kis atmoszférikus black metál olykor, vagy hogy másoknak csak a max 50 kilós csajok jönnek be, netán mehet-e a seggből szájba. Ahogy sokaknak a nyaralás csúcsa és elképzelhető legjobb opciója a görög tengerpart, én meg ha fizetnének se mennék oda izzadni, ahogy Tunéziába se. Ezerszer inkább Skócia vagy Skandinávia.

Szóval nem értem, ki a faszt érdekel, hogy mások mit gondolnak és mit tartanak jónak, elfogadhatónak? 😄


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 030 — Egyéb témák lakó
1. Az, hogy hogyan szolitom meg attol a logikai lancolattol fugg amit te nem vagy halando megerteni, mert szamodra nem letezik elteres a genderizmusbol, vagyis letezik, csak az mar gyuloletbeszed.undisputedly
Ez nem igaz. Én transzneműektől "tanultam" a témáról, és kiváló videóban elemzi pl. ContraPoints, amikor egy látványosan férfinek kinéző transz hisztizik, hogy ő pedig nő, az bizony gáz. Nekem azzal van a bajom, hogy a jobboldali Ben Shapiro-k és társaik (és úgy tűnik, hogy te is) csak azért misgenderingel embereket. És nem tudom megérteni, hogy mondjuk Blair White (aki hangsúlyoznám egy konzervatív megmondó ember), miként lehet Sir vagy He, mert a gender expression alapján egyértelműen nő.

2. Ha valaki elolvassa a gendertudomanyok ujitasait, arrol kap informaciot, hogy a biologiai nem mellett letezik tarsadalmi nem is. Majd elsetal mellette az altalad sokadszor hivatkozott transz ember (igy hivtak oket a gendertudomanyok elott, btw).

Jon veled szembe ez a nonek kinezo bilogiai ferfi. Koszonsz neki "jo napot holgyem". Elmegy melletted, ki van irva a hatara, hogy "transz vagyok, ferfikent szulettem, most mar nonek tekintem a tarsadalmi nemem", majd visszafordul a szemely es megkerdi, hogy a hatan levo info fenyeben ujrafogalmaznad-e a koszonesed.

A te hitrendszered szerint ilyenkor nincs mas valasztasa az illetonek, mint a tarsadalmi neme szerint koszonteni, mert amugy ez misgendering meg hate speech. Es te ezutan meg leirod, hogy a genderstudies nem kenszerit senkit semmrie.undisputedly
De ez az egész egy gondolatkísérlet, és ha valaki éveket végigküzd, hogy nőként élhessen, nem fog mindent elkövetni, hogy tudatosítsa a világgal, hogy ő valaha férfi volt. A politika ezt mire használja, attól most tekintsünk el.

Pont a lényeget veszik el. A társadalmi nem, egészen pontosan a társadalmi nemi bemutatás külsőségeken alapul. Pont. Nőként akar élni, ezért nyilván bántja/sérti/zavarja, ha férfiként hivatkoznak rá.

Blair White nőnek néz ki, ha találkoznék vele, nőként tekintenék rá, nőként hivatkoznék rá, és nem jutna eszembe Uramozni. Innentől kezdve nem értem, hogy általad felvázolt logikai keret hogy jön a képbe.

Nőnek néz ki, nőként viselkedik, női hangja is van (hormonkezelés durva cucc), milyen logikai keretre van még szükség? Mi visz rá arra, hogy férfiként hivatkozz Blair White-ra? Mit nyersz ebből?

Ha viszont rájössz arra, hogy ő valaha férfi volt, és innentől kezdve te elkezded férfiként kezelni, miközben láthatóan, tapasztalhatóan nőként él, úgy fejezi ki magát, úgy viselkedik, akkor annak mi oka van? Mi a szándékod vele? Lázadni a rendszer ellen, és akkor ezt úgy kell megoldani, hogy egy egyént elkezdesz csakazért is félrenemezni ( bocsánat 😀 )?

Nehéz ezt másképp értelmezni, mint hogy polgárpukkasztás/szándékos uszítás/gyűlöletkeltés a szándék vagy a másik megalázása, szándékos sértegetése. Nehéz belátom, hogy mi egyéb célja lenne vele.

A social média és a média torzít, felnagyít, kiemel, hergel, és ezt mondtam, ennek nem szabad felülni. Én továbbra is tiltás ellenes vagyok, mert kontraproduktív, érdektelen, és mivel a Twitter nem egy valóságos hely, így az ott történtek sem számítanak. Ami ott zajlik, az maga a gyűlöletkeltés, maga az uszítás és egy pusztító, okádék hely. Mindegy melyik oldal.

De ha a konkrét ügyet nézzük, nehéz másképp értelmezni a képviselő megmozdulását, mint hogy politikai ügyet akart csinálni, egy amúgy ténylegesen, számomra genderista számára is értelmezhetetlen hírből. Pontosan tudta, hogy miért megy oda, és a célja pontosan ez volt, ami most történik. Innentől kezdve nem a misgendering ténye az uszítás, hanem a helyszín, a szavak és az egész megmozdulás célja nehezen elképzelhetően volt más, mint a figyelem felkorbácsolása. Ha csak a véleményét akarta volna elmondani, akkor azt nem így tette volna, hiszen ezt megtehette volna a Twitter policy megsértése nélkül is. (Az, hogy a twitter policy szar, egy másik kérdés)

3.) Igen, a gendertudomanyok maga ala gyurte a nojogi es egyeb kerdeseket, amik a szociologia es egyeb human/tarsadalomtudomanyok keretein belul mar korabban is leteztek. TEljesen felesleges idekeverned ezeket, mert nem arrol van szo.

Teljesen felesleges tovabba azt hajtogatnod, hogy "jobboldal blablabla". Ez erdemben nem eszrevetel. Be kellene zarni az uljbalos youtubevideokat egy kicsit, aztan talan elfogadnad a fenti logikai lehetosegeket is.
undisputedly
Nem értjük egymást, mert valószínűleg nem ugyanarról beszélünk. Azért nem értem meg a logikai meneted, mert egyszerűen életszerűtlen, és csak olyan helyeken fordulhat elő, mint a twitter, amit én meg nem tekintek valós helynek, sőt igazából nem tartom fontosnak sem azt, ami ott zajlik.

Dave Chapelle nagy vihart kavart Closerjében van egy mondat, amit a transz barátja mondott, amikor Dave azt mondta neki, hogy nem érti miről beszél. Ő erre azt válaszolta, hogy nem is várja ezt el, csak azt akarja, hogy fogja fel, hogy ez egy "human experience". Engem ez sokkal jobban érdekel, mint hogy a Twitter mob mit gondol.

Hát, pedig igen is fontos, hogy a befogadó milyen előfelvetésekkel érkezik egy beszélgetésbe, és amíg rajtam számonkéred, hogy left biased vagyok, megsértődsz azon, ha szerintem te meg right biasad vagy.
Szerintem meg neked kellene több, a témát jobban ismerő videót nézned. ¯\_(ツ)_/¯

több mint 2 éve
Lecsó Denver Broncos 3 079
undisputedly
Rossz hírem van, a társadalmi nem a régi világ, ha úgy tetszik, a konzervativizmus terméke.
Az az attitűd, ami belekényszeríti a biológiai férfit a társadalmi férfi szerepbe, a biológiai nőt a társadalmi női szerepbe. Ez a gender. A társadalmi nem. Ezt nem találta ki senki, ez kifejlődött.
A gender tudomány annyit tett, mint amit Jóska is leírt, hogy fókuszba rakta, és megpróbálta megérteni, hogy a modern világban miért nem működnek ezek az ócska sztereotípiák, vagy miért kontraproduktívek, hogy aki nem érzi jól magát ezekben (persze vannak, akik igen, nincs ezzel baj, vakkomondor és társai), az mit tehet vagy tegyen ez ellen. Te itt a nemátalakító műtétekre, meg a semleges névmásokra hegyezed ki a gender elméletet, de ez csak melléktermék.
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 339 — Cowboys fan
2) Emberünket - ezzel talán nem sértem meg - valójában nem valós katonai teljesítményért tüntették ki, hanem egy nemi szerep felvállalásáért.

Lehet, hogy nem tájékozódtam az önéletrajzában, de ő mit is tett le az asztalra?
Willie Parker
a zusákoknál ez amúgy elég gyakori - mármint hogy magas rangú egészségügyi tisztviselőket admirálisnak neveznek ki. a mostani tisztifőorvos is főtiszti rangot kapott, meg az eü miniszterhelyettes is (ugye ő az, akin most a polémia megy).
meg lehet nézni:
 en.wikipedia.org/wiki/Assistant_Secretary_for_Health
 en.wikipedia.org/wiki/Surgeon_General_of_the_United_States

az meg, hogy ki hogyan kerül a pozícióba... az politika, de ugye ott nem érdemes kérdezni, hogy ki miért. emberünknek ez van odabiggyesztve az életrajzához:
She is a professor of pediatrics and psychiatry at the Penn State College of Medicine, and previously served as the Pennsylvania physician general from 2015 to 2017, then as secretary of the Pennsylvania Department of Health from 2017 to 2021.
amúgy nem emeli ki semmi a többiek közül (már persze azon kívül), de ha csak szakmai oldalról nézzük, abszolút védhető a kinevezése - sokan lehettek volna EÜMH-k, de ebben a halmazban ő is benne volt
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 077 — #NoStress
A gendertudomany letrehozta a tarsadalmi nem kategoriajat.
undisputedly
Hát nem.
Nem létrehozta, hanem detektálta.
Ettől tudomány, és nem szekta.
Ahogy a kvarkokat se a fizika hozta létre, csak a 20. századra megismerte, még ha előtte többezer évig el is voltunk nélküle, és a newtoni világmodell is szinte teljesen jól leírta a világunkban működő folyamatokat.
A biológia is szinte teljesen jól leírja.
Szinte.
És Amerikát se Kolombusz hozta létre, csak a felfedezése után került be a köztudatba, de teljesen jól elvoltak ezen tudás előtt is az európai civilizációk. De attól még Amerika létezett és létezik.
Ilyen a világ, mindig jönnek új infók, és ezek egy része felülírja az addigiakat, de a begyöpösödött konzervatívok mindig azt hiszik, hogy amikor ők 30+ évesek, akkor kerek a világ, akkor van fejlődése csúcsán, és már minden dolog ismert és tudott.
Ezt gondolták 420-ban, 1420-ban, 1820-ban vagy 1920-ban is, és ezt gondolják most is.
De a világ megismerése nem áll meg, soha, csak ezt nehéz konzervatív attitűddel, empátia nélkül elfogadni.
(Ezen faszságoknak a kommunikációs eszközkészlete a "bezzeg az én időmben", a "régen minden jobb volt", a "megérett a világ a pusztulásra" és társai.)