Las Vegas Raiders

37 feliratkozó

több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
A csodálatos 2007-es drafton, a 3. körös választottunk, Quentin Moses(DE) meghalt, egy otthoni tűzesetben. Ugye ő volt az a játékos, aki nem került az 53as keretbe sem 2007-ben! Kis arizóniai kitérő után a Miaminál töltött 4 évet. Én nagyjából akkor kezdtem fórumozni, ezért emlékszem erre. Szegénynek nem csak az NFL pályafutása sikerült rövidre. Nyugodjék Békében!

több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Megszületett JDR szerződéshosszabbítása. Eredetileg 2018-ig élt az előző, most megtoldották még 2 évvel. Összegek még nem kerültek nyilvánosságra.
peterbadbone
Akkor 2020ig a HC és a GM is fixálva van.
Következik majd a fr.QB és a fr.pass rusher fixálása is nemsokára.
Aztán már "csak" egy stadiont kéne fixálni már...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Megszületett JDR szerződéshosszabbítása. Eredetileg 2018-ig élt az előző, most megtoldották még 2 évvel. Összegek még nem kerültek nyilvánosságra.
peterbadbone
Jó lenne ha a koordinátorok felé is ilyen lenne/lehetne a bizalom.
több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
Megszületett JDR szerződéshosszabbítása. Eredetileg 2018-ig élt az előző, most megtoldották még 2 évvel. Összegek még nem kerültek nyilvánosságra.

több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Elég nehéz kérdés ez az RB dolog így. A csapattársak is kardoskodnak mellette, meg a teljesítményével sincsen igazából gond. A fumble-k közül is csak az egyik volt igazából fumble, mert a másik az a pálya szélén volt és esély sem volt arra hogy megszerezze az ellenfél.
Sajnos az a baj, hogy nincs meg benne az az átütő erő, amiért nagy pénzt kellene áldozni, mert ezt a teljesítményt évi 3 millióért is megkaphatjuk.
több mint 7 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 657
Tay abszolút pótolható szerintem, nem tartom olyan fontos elemnek az offenseben, mint AC/DC-t. Let him go.
Amadeus91
azt ne feledjük, hogy Murray top 5 az RB-k közül passzblokkolás terén. nem véletlenül kardoskodik ennyire Carr amellett, hogy tartsuk meg.

choose life
több mint 7 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 726
Tay abszolút pótolható szerintem, nem tartom olyan fontos elemnek az offenseben, mint AC/DC-t. Let him go.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Folytatnám a "sorozatomat" a futókkal.

RB:
2016-os depth chart: Latavius Murray, Jalen Richard, DeAndre Washington, Taiwan Jones

Az elmúlt szezonban egyértelműen Latavius Murray volt a csapat kezdő futója, de a 2015-ös évből tanulva (Derek Carr volt a második legtöbb yardot termelő futónk) komoly erősítés érkezett Murray mögé. Az erősítés egyik fele a draftról érkezett az ötödik körben DeAndre Washington személyében, míg a rotáció harmadik tagja Jalen Richard csak a draft után, illetve a fő UDFA igazolások után érkezett, mint próba játékos. Taiwan Jones, ahogy már megszokhattuk tőle szinte csak, mint ST játékos került keretre 2016-ban is.



Murray a break out 2015-ös évéhez képest több tekintetben is javult, de bizonyos szempontból maradt ugyan az a futó. Sikerült „mélyebben” futnia, a vállait és a felső testét sokkal lentebb hoznia, ennek köszönhetően az ütközések során jobban ki tudta használni 230 fontos súlyát. Ez a fejlődés elsősorban a futott TD-i számának megduplázásában tűnhet fel annak, aki nem nézte annyira alaposan amúgy Murray-t. Az 1000 yardot túlszárnyaló 2015-ös évéhez képest visszalépett 788 yardra, de sérülés miatt kihagyott 2 meccset is, illetve Washington és Richard jó mennyiségű cipelést átvállalt tőle idén, míg tavaly nem igazán volt kivel leváltani TayTrain-t. Átlagot tekintve maradt a 4.0-ás szinten 2016-ban is, amivel egy közepes értéket ért el a legalább 50 próbálkozással rendelkező futók között.  www.sportingcharts.com/nfl/stats/rush-yards-per-attempt/2016/ (a táblázat pontossága itt megkérdőjelezhető, mert Richard és Washington is hiányzik pl róla)

A 4-es átlag elfogadható, a 12 TD megsüvegelendő és Murray esetében ki kell emelni, hogy nagyon jó pass protectionben is (PFF-nél TOP 5), valamint használható elkapások területén is. A 195 futására 2 fumble jutott, ami még szintén elfogadható. Murray legnagyobb fegyvere továbbra is a sebessége, ami bizonyos szempontból furcsa egy 6’3 magas és 230 font súlyú futónál. Ha kikerül nyitott területre, akkor életveszélyes és méreténél fogva secondary játékosok már nem tudják könnyen levinni a földre.

Egy-egy játékban, amikor sikerül a megfelelő lyukat megtalálnia és azon sebességből átrobbannia elit RB-nek tűnik, de az összkép szerintem igen távol áll ettől. Murray nem lát jól ugyanis a pályán és emiatt csak erős OL mögött, nagy lyukakkal tud hatékonyan működni szerintem. Bizonyos szempontból Darren McFadden-re emlékeztet, aki szintén életveszélyesen gyors volt, de csak bivaly OL mögül tudott hatékony lenni és méretéhez képest könnyen volt leszerelhető. Tay sajnos rendszerint belefut a falba és némi tolongás után jönnek az 1-2 yardok, pedig lenne lyuk csak kicsit odébb. Amikor megvan a lyuk, sokszor érkeznek a hosszabb futások és a nagy játékok, de kicsit ilyen „hit or miss” a játék képe LT-nél és emiatt nem alkalmas arra, hogy egy csapatot a hátára tegyenek és folyamatosan hozzon jó yardokat.

Musgrave időnként indokolatlanul hanyagolta a futásokat, de többször pont amiatt, mert Murray párszor lepattant a saját falától és 3&long szitukba rekedtünk. Ezután amikor elkezdett a passz működni sokszor már nem is ment vissza a futáshoz Mustár, részben emiatt nem tudtunk meccseket „eltenni”, nem futtattuk szépen ki az órát, hanem végig passzal operáltunk. Murray egy rotációban hasznos játékos szerintem, ahogy idén is jól működött ez a trio, de arra szerintem nem alkalmas, hogy feature back legyen.

Szerződése nálunk lejár, UFA státusszal rendelkezik. A nagy kérdés ott lesz, hogy Reggie McKenzie elképzelése, illetve LT&ügynökének elképzelése találkozik-e a fizetés tekintetében (sztem nem fog). Lamar Miller tavaly meggyőzőbb első 4 év után, de valamennyire mégis hasonló státusszal (fiatal, jó felépítésű, gyors, relatív alulhasznált, kezdő potenciállal) tudott egy 4éves 26M dolláros szerződést kiharcolni magának a szabad piacon. Chris Ivory kicsit idősebben és hasonló teljesítményre kapott tavaly szintén 6M\év feletti szerződést a piacon. Azt gondolom, hogy ha Murray és ügynöke a Miller, Ivory dealekkel szemez, illetve azt gondolják, hogy lesz aki többet fizet, mint Reggie, akkor igen könnyen valóban a piacon találhatják magukat, mert nem hiszem, hogy RM nekiállna licitálgatni, versenyezni. Giovanni Bernard 5M\év körüli visszaigazolás vagy CJ Anderson 4,5M\év-es visszaigazolása lehetne valósabb tárgyalási alap, de mivel elég szegényes ez a RB FA class, simán érthető lenne, ha Murray és ügynöke kivágyna a piacra legalább körbenézni, mielőtt aláírnak valamit nálunk. Nehéz kérdés ez, mert jelenleg még jól állunk cap space-el és ha megtartjuk Murray-t, akkor mondjuk a drafton nem kell RB-t hozni, de a Carr-Mack hosszabbítások kapcsán lehet, hogy ez a szerződés lenne mondjuk később gátja egy Gabe Jackson visszaigazolásnak. Én főleg emiatt kiengedném Murray-t a piacra, aztán ha valaki „túlfizeti” menjen csak, de lehet szerencsénk lesz és korrekt áron visszatér, ha a piaca nem lesz annyira forró.

Nézzük azokat, akik miatt amúgy szóba kerülhet az, hogy Murrayt nyugodt szívvel el lehetne engedni, vagyis a Törpéket!



Az évet Jalen Richard kezdte hátrább a depth charton, de év közben egyértelműen Ő került előrébb a sorrendben. Élete első rendes NFL meccsen történt futása egy 75yardos TD lett, ami persze sokat nem jelent, de rögtön az első idei meccsen beindította a hypetrain-t a TayTrain mellett magának. Hasznos returnernek bizonyult az év során, de ami ennél is fontosabb igen jó rotációs RB-nek is tűnik a 23 éves játékos. 83 próbálkozásból 491 yardot termelt 5.9!-es átlaggal, ami Murray 4.0-hoz képest azért komoly ugrás. Több meccsen is megmutatta, hogy elkapás terén is lehet rá számítani, bár dolgoznia kell a droppokon. Jól lát a pályán és remekül manőverezik a LOS körül, minden játékában benne van a big play lehetősége. Meglepően jól dolgozott a középső futások esetén is, többször bújt onnan ki a „szabadba”.



DeAndre Washington szezonjában volt némi törés, mert a bye week után igen mellőzött státuszba került, de az évet igen szép hajrával zárta és végül 5.4-es átlaggal és 467 yarddal zárt, ami a 3. helyre volt elegendő csapaton belül Murray és Richard mögött. Voltak szenvedős meccsei neki is, de igen bíztatóan mozgott a pályán többnyire. Elkapásban is hasznos és Richardhoz hasonlóan eddig a labdabiztonságára sem lehetett komoly panasz (1fumble).

Taiwan Jones egy-egy próbálkozáson kívül se futóként, se elkapóként nem jutott szerephez, igazából csak az ST szerepéért volt rosteren. Komoly kérdés lesz, hogy jövőre is rosterre fér-e még, mint ST only játékos.


Én jelenleg azt gondolom, hogy Latavius Murray távozik a csapattól és a Törpék mellé fog Reggie keresni egy erő(s) futót FA piacon vagy draftról. Ha nem akarunk a draftig várni lenne egy WildCard jelöltem.



Eddie Lacy 5’11 ~230 exGB RB, aki azután, hogy tavaly év végén a „kutyaházba” került GB-ben, elvileg komolyan edzett, de hamar lesérült és IR-re került. A Green Baynek lesz pár komoly FA-je idén és szokás szerint nincsenek komolyan elengedve cap space terén, így elképzelhető, hogy Lacy-t engedik piacra lépni, mert nem bíznak már benne, mint feature back-ben és\vagy nem akarnak komolyabb összeget invesztálni belé. Ha nem lesz komoly piaca, akkor szerintem egy prove it deal esetében igazán csábító célpont lehetnénk számára, ha esetleg GB-be, mondjuk sértődés miatt nem akar visszatérni rövidtávú szerződéssel. Nálunk lenne lehetősége egy elég potens offenseben kezdő poszton játszania és egy bivaly OL mögött komoly statokat összeszednie. Összességében nem látok sok esélyt erre, de ha piacra kerül Lacy sztem érdemes lenne ránézni milyen állapotban van, mik az elképzelései.

A sokkal valószínűbb forgatókönyv szerintem az, hogy a drafton igyekszünk majd hozni egy futót a középső körök valamelyikéből. Elég mély az idei draft class és lenne bőven olyan játékos, aki a mi 3fejű futóegységünkben rögtön hasznos tag lehetne és mégse kerülnek sokba, illetve magas draft pickbe.
Draft keretében jelöltjeim lennének: Samaje Perine 5’10 235, Donta Foreman 6’1 249, Jamaal Williams 6’0 211, DeVeon Smith 5’11 220, Corey Clement 5’10 221, Brian Hill 6’0 219

A 2017-es szezonban RB poszton szerintem Jalen Richard, DeAndre Washington és egy rookie power RB fog rotálni és yardokat, TD-ket termelni, míg Taiwan Jones jó eséllyel még egy évig marad, mint ST játékos.


FB:
2016 depth chart: Jamize Olawale



Jamize Olawale volt 2016-ban az egyetlen FB kereten, miután Reece eltiltás miatt előbb lemaradt az aktív keretről, majd az eltiltása letöltése után elküldte RM&JDR. Azt gondolom, hogy Jamize igen szépen belenőtt a FB szerepkörben, megérte Reece mögött tartani évekig. Megbízhatóan blokkol, bár run blocking terén elég hullámzó a teljesítménye és alap ST ember. Ha kell rövid yardos szituációkban futást is rá lehet bízni és mivel a posztjához képest iszonyat atletikus időről időre passz szituációkban is lehet veszélyesen használni, elég csak a Texans elleni 75yardos elkapott TD-re gondolni.

Élő szerződése van, aminek keretében jövőre 1,79M-t keres majd, ha sérülés nem jön közbe az FB poszt megoldottnak tekinthető szerintem.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Köszi TST 😊


Kíváncsi leszek, hogy idén bevállaljuk e azt amit tavaly Nate Allen-nel:
 www.silverandblackpride.com/2017/2/7/14542384/raiders-marquette-king-michael-crabtree-contracts-fully-guaranteed-for-2017-this-week
Bruce
Se King, se Cras nem szolgált rá egy cut-ra, mint tavaly Allen sztem, illetve nem lehetne őket olcsóbban visszahozni sztem.


A Mario Edwards Jr.-Aldon Smith és a pass rush téma igen érdekes lesz majd valóban. Bennem a legnagyobb kérdések:
-Mariora mennyire lehet számítani egészségileg? Menelik Watson 2.0? Chaz Schillens 2.0? Vagy csak volt két egymástól független szerencsétlen sérülése, amiken már túl van és nem lesz több gondja?
Ha Ő sérülés mentesen vissza tudna térni az nagyon komoly fegyver tény lenne. Egy minőségi kezdő DL embert kapnánk, aki komoly segítséget tudna nyújtani a belső pass rushban.

-Smith kapcsán a legnagyobb kérdés, hogy lesz-e olyan balhéja, ami miatt újra elmeszelik? Benőtt végre a feje lágya és valóban visszatér? Ha ezt kipipáltuk akkor jön a másik kérdés, miszerint mit várhatunk tőle reálisan? A 49ers-es korai önmagát biztosan nem. A nálunk 2015-ben mutatott önmagát sztem szinte biztosan. Ha azt tudja teljes offseason munkával feljavítani, akkor az azért már komoly segítség lehet. Az 16 meccs alatt azért 7-8 sackre és egy jó adag pressure-re jó lehetne. Ha ez pedig úgy tudna jönni, h Bruce Irvin is tud mondjuk 5-6 sacket még hozzátenni és Mack hozza a 10+-at, akkor azért sokkal jobb lehetne a helyzet.

Nagyon érdekes lesz sztem, hogy a DT pozíciót hogyan közelíti meg RM. Hoz-e komolyabb pass rush opciót vagy bíznak Marioban és Ward fejlődésében? Hoz-e komolyabb NT opciót Williams helyére, mellé?

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
TST Las Vegas Raiders 1 449 — "The fire that burns brightest in the Raiders organization."
Nagyon kíváncsi vagyok hogy Aldon Smith és Mario Edwards Jr visszatérésével mennyivel javul a pass rush. Arra számítok, hogy Mario hoz egy normális belső nyomást + Aldon és Irvin megfelelő rotációjával Mack-re kevesebb figyelem hárul, így jövőre lubickolhat a T-k ellen. Úgy gondolom hogy ha ezek mind bejönnének, akkor azért sokat javulna a secondary teljesítménye is, így a TE védekezést kell orvosolni elsősorban.

Aztán hogy mit látnak az edzők, mint orvosolandó probléma az már más kérdés. Sok változás lehet még a keretben is addig, de úgy gondolom az alapkövek, akiket fent említettem meglesznek és a várakozások is meglesznek feléjük.

Úgyhogy én egyre jobban hajlok arra, hogy OT legyen az első körben a választásunk.
Bruce
Igen szerintem is hatalmas ugrás lenne egy megfelelő RT. Valahogy úgy érzem, hogy az a poszt miatt nem áll rendesen össze az O fal futásnál.

Bár adná az ég, hogy megfelelő szinten, nagy formahanyatlás nélkül térne vissza a két jámán! Hatalmas segítség lenne! Én elsősorban MLB-t várok meg egy hegyomlást középre (draft, FA), Mario meg a többiek rohamoznának és úgy a sec/sack-nek is ugye jóval könnyebb lenne ha már béndzsák...
Az O-ba meg RT, RB, TE.

Amm nem lesz itt gáz. Idén is csak azért nem nyerték meg az SB-t mert Goddell meg a sleppje illetve a Pats (bocsi 😊 ) folyamatosan döfködték a Carr Voodoo bábut.
Jövőre nem engednek 1 sack-et sem azt csá!

Rolni szerintem én és még jópáran nagyon örülünk az írásaidnak. Én is tenném csak nincs már időm/energiám így belemenni a részletekbe. Úgy érzem eléggé objektív vagy és sokat segítesz a saját véleményem kialakításában, szóval én várom az ilyen litániákat! Seggnyalás vége, NO HOMO! 😊
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Nagyon kíváncsi vagyok hogy Aldon Smith és Mario Edwards Jr visszatérésével mennyivel javul a pass rush. Arra számítok, hogy Mario hoz egy normális belső nyomást + Aldon és Irvin megfelelő rotációjával Mack-re kevesebb figyelem hárul, így jövőre lubickolhat a T-k ellen. Úgy gondolom hogy ha ezek mind bejönnének, akkor azért sokat javulna a secondary teljesítménye is, így a TE védekezést kell orvosolni elsősorban.

Aztán hogy mit látnak az edzők, mint orvosolandó probléma az már más kérdés. Sok változás lehet még a keretben is addig, de úgy gondolom az alapkövek, akiket fent említettem meglesznek és a várakozások is meglesznek feléjük.

Úgyhogy én egyre jobban hajlok arra, hogy OT legyen az első körben a választásunk.
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Kíváncsi leszek, hogy idén bevállaljuk e azt amit tavaly Nate Allen-nel:
 www.silverandblackpride.com/2017/2/7/14542384/raiders-marquette-king-michael-crabtree-contracts-fully-guaranteed-for-2017-this-week
több mint 7 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A QBkre specko szabaly van. O a 46. jatekos a 45-bol. Lehet meccs kozben is aktivalni harmadikat. De utana mar nem lehet visszatenni elso kettot, szoval meg kell gondolni.
ulpianus
A 3. QB a 47. a 46-ból. Be lehet cserélni így is a meccsen, de az 53-as keret tagja kell legyen (rajta kell lennie a meccsnapi inaktív listán). PS-ból nem lehet pályára lépni még az irányítónak sem.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 885 — Circus Maximus
A QBkre specko szabaly van. O a 46. jatekos a 45-bol. Lehet meccs kozben is aktivalni harmadikat. De utana mar nem lehet visszatenni elso kettot, szoval meg kell gondolni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Összességében azt gondolom, hogy a csapat legfontosabb posztján rendben vagyunk és leszünk is a következő években ezzel a Derek Carr-Connor Cook párossal. Rolni
Rolni, nagyon jó írás és én is úgy vélem, hogy Cook személyében tavaly a hosszú távú backup QB érkezett a drafton. Csak egy kérdésem lenne, hogy szerinted 2 QB-val vágunk neki a szezonnak, vagy ha nem is veterán, de egy UDFA játékost tartunk majd az 53as keretben? esetleg csak PS-en tartogatunk egy tehetséget?

Én gy gondolom, hogy lesz az 53ban 3 QB, mert kettővel nekivágni a szezonnak nagyon kockázatos dolog lenne. Ráadásul azon sem lepődnék meg, ha ellőnénk egy 6-7. körös picket erre a posztra, ha olyan "értéket" látnak még ott, akit nem akar McKenzie veszni hagyni egy esetleges UDFA liciten.
peterbadbone
Köszi!
Én simán el tudom képzelni a 2 QB-t az 53-as kereten. Cook szinte egész évben inaktív volt meccs napokon...olyan, h egy meccs alatt kidől a kezdő és a back up is kurva ritka. Sztem elég a PSben tartogatni 1 vagy 2 QB-t, aztán ha beüt a szar akkor aktiváljuk köv hétre. Olyan embert úgyse tudunk 3. számú QBnak kereten tartani akivel ne lenne bazi nagy szarban a csapat, ha játszania kell...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 828 — Apu ökölbeszorított keze
Randiztak is az edzők ha jól emlékszem Webb-el a Seniorbowlon.

több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
Összességében azt gondolom, hogy a csapat legfontosabb posztján rendben vagyunk és leszünk is a következő években ezzel a Derek Carr-Connor Cook párossal. Rolni
Rolni, nagyon jó írás és én is úgy vélem, hogy Cook személyében tavaly a hosszú távú backup QB érkezett a drafton. Csak egy kérdésem lenne, hogy szerinted 2 QB-val vágunk neki a szezonnak, vagy ha nem is veterán, de egy UDFA játékost tartunk majd az 53as keretben? esetleg csak PS-en tartogatunk egy tehetséget?

Én gy gondolom, hogy lesz az 53ban 3 QB, mert kettővel nekivágni a szezonnak nagyon kockázatos dolog lenne. Ráadásul azon sem lepődnék meg, ha ellőnénk egy 6-7. körös picket erre a posztra, ha olyan "értéket" látnak még ott, akit nem akar McKenzie veszni hagyni egy esetleges UDFA liciten.

több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Arra gondoltam, hogy nekifogok egy csapatot értékelő, áttekintő írásnak, ahol posztonként tervezek végighaladni a kereten.
A meglévő játékosok eddigi teljesítményén, azon, hogy mit várhatunk tőlük, illetve, hogy az adott poszt mennyire van rendben.

Bízom benne, hogy untatok majd senkit halálra ezekkel, ha mégis szóljatok rám és magamba tartom az írásokat 😊

A "sorozatot" a QB poszttal kezdem.

QB:
2016-os depth chart: Derek Carr, Matt McGloin, Connor Cook

Ez egyértelműen a legfontosabb poszt az amerikai fociban és amúgy a szabályozások, játék alakulásával folyamatosan nő a poszt jelentősége. Amelyik csapatnak nincs rendes megoldása erre a posztra nem igazán tud érvényesülni manapság és folyamatosan a TOP csapatok között csak azok a gárdák tudnak ott lenni, akiknek van franchise irányítója.

A jó hír az, hogy Derek Carr személyében megvan a franchise QB-nk.


Fontos, hogy a szezont ideje korán lezáró sérülése nem egy komplikált, a további teljesítményére kiható sérülés volt, így a következő évben is erős teljesítményt várhatunk tőle. Carr márciusban lesz 26 éves, így elvileg a QB poszton a csapat a következő évtizedben rendben lesz. Derek javított a pontosságán és 2016-ban már 63,8%-os mutatóval zárta az évet. 3937 yardot termelt 15 meccsen 7.0-ás átlaggal, így a yardok tekintetében nem sikerült a 2015-ös számán (3987) javítania, de ennek fő oka, hogy egy meccsel kevesebbet játszott. A 7.0-ás átlag megegyezik a tavalyival, ami idén a kezdő QB-k között a 18-ik helyre sorolja Dereket.  www.sportingcharts.com/nfl/stats/player-passing-yards-per-attempt-statistics/2016/

Erre egyfelől lehet azt mondani, hogy Musgrave rendszere nagyon sok rövid passzt használ és emiatt rengeteg LOS mögötti, körüli passza volt Carr-nak, másfelől Carr amúgy is hajlamos gyorsan check down opciónak lepasszolni a labdát. Ezzel nekem komoly gondom nincs, amíg nem megöli a támadásokat, de azért a mostani szezonban is volt a kelleténél több 3&out, ami részben ehhez is köthető szerintem. Ezen a területen kellene, hogy Carr lépjen előre majd azért szerintem. Érdemes például megnézni a mostani alapszakaszt melyik két QB zárta az élen…igen, igen Matt Ryan (9.26) és Tom Brady (8.23) voltak azok. (forrás fentebb)

Meglássuk, hogy Todd Downing mennyire tudja ebben Carr-t segíteni majd a következő év(ek)ben. Nagyon kíváncsi leszek, hogy a Musgrave által összerakott sémát mennyire variálják majd át. Én azt gondolom (remélem), hogy alapjaiban a rendszer marad, de Downing az offensive stábbal és Derek Carr-al közösen alaposan átnézik, hogy melyik playek voltak, amik nagyon ültek és mik voltak, amik nagyon nem működtek. Én bízom benne, hogy egy kis gyomlálás után egy még jobb rendszert tudnak összerakni és ez segíti majd Carr átlagát is feljebb tornászni.

A 28-6-os TD-INT arány igen szép teljesítmény, a 4.7-es TD-INT mutató a liga 5. helyére volt jó idén Brady, Prescott, Rodgers és Ryan mögött. (forrás ugyanúgy a sportingcharts.com)

A 96.7-es QB rating egyfelől látványos javulás 2015-höz képest (91.1), másfelől abszolút értékben is szép eredmény, hiszen ezzel a liga 8. legjobb irányítója Carr QB rating alapján. (sportingcharts.com)

Carr előtt egy igen jó fal dolgozott az év során, aminek eredménye az lett, hogy összesen csak 16 sacket nyelt be, ami mondjuk végül pont eggyel bizonyult többnek, mint ami belefért. Carr gyors labda elengedése azért sokszor kisegítette a falat, főleg annak jobb oldalát, elég csak megnézni, hogy Cook-ot 1,5 meccs alatt ötször zsákolták be, miután McGloint is igen hamar kiütötték, de összességében megnyugtatóan dolgozott a Carr Insurance.


Carr eddig minden évében tudott fejlődni, előrébb lépni. Fontos lenne, hogy a következő szezonra is tudjon még javulni, mert vannak még bőven lehetőségek a játékában. Ami annak fényében, hogy már most is a liga egyik legjobb alapszakasz offensét vezette és MVP szavazatokat is kapott (6db) igen izgalmasan hangzik számomra. David Carr valahol már lenyilatkozta, hogy Downing alatt még nagyobb szabadságot kap majd Carr a LOS-nál, ami segíthet neki abban, hogy még jobb QB-vá érjen. Ha tud ezúttal is fejlődni Carr, akkor szerintem végképp a liga elitjébe léphet fel, ami a csapat jövője számára roppant fontos és bíztató lenne.

Derek rookie szerződésének utolsó évébe fordul, de mindenhonnan azt lehet olvasni, hogy Reggie McKenzie aktívan dolgozik azon, hogy a mostani offseason során meglegyen a hosszabbítás. Erre megvan a cap space is, illetve ez lenne a megnyugtató megoldás mindenkinek. Andrew Luck nyári 24,5M-s átlaggal rendelkező szerződése mellett szerintem Joe Flacco, Aaron Rodgers és Russell Wilson 22M-s átlag körüli szerződéseit érdemes nézegetni. Ezek a srácok mind többet tettek le az asztalra (főleg) playoff szereplés kapcsán mielőtt aláírták a szerződéseiket, viszont folyamatosan növekednek a szerződések, az átlagok, illetve Carr sérülése után láthattuk, hogy mennyire meg voltunk lőve nélküle. Derek fiatal, franchise QB, a felfelé jövő Raiders alapköve, ennek megfelelően komoly szerződést fog kapni és ez így is van rendben.

Sajnos az utolsó két meccsünkön kiderült mennyire fontos lehet a csereirányító személye egy sérülés esetén. Arra persze szinte egyik csapatnak sincs megoldása, ha a kezdő QB-ja dől ki egész szezonra (kivétel, mint pl. anno Pats\Brady, idén Boys\Dak erősíti a szabályt), de arra kell, hogy készüljön minden csapat, hogy 1-1 kihagyott meccs alatt azért ne ússzon el például a szezon, POba jutás.

Matt McGloin volt idén az elsőszámú csere, de minden jel szerint kilép az FA piacra és máshol próbál majd szerencsét. Ezt amúgy, elnézve az év végi szükségszerű beugrását szerintem nem igazán kell bánnunk. A Red Rifle egy igen kedvelt figura volt sok szurkoló számára (én is nagyon bírtam), mert egy nagyon sötét időszakban mutatott anno némi fényt, reményt, de nem ér annyit, hogy komoly back up szinten megfizessük. McKenzie azért szerencsére már tavaly is foglalkozott ezzel a kérdéssel, így a drafton Connor Cook személyében hozott potenciális megoldást.


A 2017-es szezonban tehát a várakozások szerint Connor Cook lesz a csapat back up QB-ja, aki mellé szerintem inkább csak camp arm érkezik majd az offseason idejére. Van aki vár veterán QB igazolást is, de én ezt nem érzem igazán. Cook a Denver ellen padról beszállva elfogadhatóan játszott szerintem és bár a playoffban a liga egyik legjobb védelmét felvonultató Texans ellen nagyon rosszul szerepelt, nem hiszem, hogy ez igazán meghatározza az Ő 2017-es szerepét negatív irányban, főleg, hogy az év nagy részében még aktív kerettag sem volt és minimális időt tudott a fallal, elkapókkal készülni. Ez a két meccs alatt Cook-ot ötször sackelték és főleg a Texans ellen az elkapói is összevissza droppoltak csak leginkább, hiányzott a chemistry minden oldalról és a futójáték is csak szenvedett. Fiatal srác, aki rendelkezik olyan képességekkel, ami miatt a 4. körben feltradelés után kiválasztottuk tavaly, szerintem megkapja a lehetőséget arra, hogy belenőjön a back up szerepbe.

Összességében azt gondolom, hogy a csapat legfontosabb posztján rendben vagyunk és leszünk is a következő években ezzel a Derek Carr-Connor Cook párossal.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
 twitter.com/Jimmy_Durkin/status/828699072437497856
több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
Nehéz sorsolásunk lesz:
 www.silverandblackpride.com/2017/2/6/14525660/2017-nfl-strength-of-schedule-raiders-with-leagues-toughest-schedule
Bruce
Én ennek örülök! Kell is, hogy kemény meccseket játszunk egész évben, mert fejlődniük kell a fiataloknak és megélni sok nehéz helyzetet, hogy a playoffban is harapjanak a srácok és ne sz@rják össze magukat. A csoportunk amúgy is garantál 6 jó meccset és szerintem az sem baj, ha a maradék tíz meccsből négyet-ötöt keményebb csapatokkal kell megvívni.

több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Nehéz sorsolásunk lesz:

 www.silverandblackpride.com/2017/2/6/14525660/2017-nfl-strength-of-schedule-raiders-with-leagues-toughest-schedule
több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
Murryt a SEA környékezi?
olvastam egy ilyen pletykát.
Surda
Pont a Seahawks? Murraynek kell, hogy utat nyissanak, különben jönnek az 1-2 yardos "futások". Persze, ha hirtelen találnak egy jó futásblokkoló falat, akkor érteném, hisz szerencsétlen Rawls mindig sérült.

Bennett, mint lehetseges FA TE?
Pari
FA TE szerintem nem fog érkezni és Bennett meg ne is jöjjön! Eddig csak a Patsben mutatott kiemelkedő teljesítményt.

több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Nem hiszem, h a nagy penz, illetve a BB-TB fele vasfegyelem hianya sokat segitene neki...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Cubehead Las Vegas Raiders USC Trojans 2 507
Bennett, mint lehetseges FA TE?
Pari
Neeee



több mint 7 éve
Pari Las Vegas Raiders 3 636 — Rise My Nation!
Bennett, mint lehetseges FA TE?

Szerkesztette: Pari