Las Vegas Raiders

37 feliratkozó

több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
 profootballtalk.nbcsports.com/2017/03/06/raiders-secure-las-vegas-financing-from-bank-of-america/

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 657
olvassatok

 www.reddit.com/r/nfl/comments/5x9xpa/32_teams32_days_day_17_the_oakland_raiders/

choose life
több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
babyreggie munkába állt!

Első FA célpontjai: Calais Campbell és Dont'a Hightower!

Draft célpont: Ryan Switzer

Ha Holmes nem térne vissza, akkor szívesen látnám a TC-ben Mack Hollinst, akit eddig UDFA-nak jelöltek. ST-ben már a North Carolinan is aprított és amikor végig játszotta a szezont, idén egy bordasérülés miatt csak 7 meccsen szerepelt. Jó méretekkel rendelező(6'4/221) játékos akit meg kell még tanítani játszani, de mint ST tag megnézném mit tud.

Van pár név, akit azt hiszem kihúzhatunk a draft boardról:

Joe Mixon RB
DeVonte Fields DE
Dede Westbrook WR
Dalvin Cook RB

Nekik volt rendőrségi ügyük nőkkel szemben.

Egy szakértő elképzelhetőnek TARTJA, hogy hozzánk jó lenne A.J. Klein, MLB, Panthers. Én nem hiszem, hogy Riley-nál jobb lenne, max korban, de ellenünk is égett coverben, ilyen játékosunk van.

Amúgy eddig semmi pletyka nem került ki, hogy kit kereshetünk majd, illetve, hogy kit tarthatunk meg a lejárók közül, bár pont most olvasom, hogy a Jags és a Raiders érdeklődik Martellus Bennett iránt... na rá sem pazarolnék sok pénzt. Én nem hiszek abban, hogy oda fogja tenni magát a következő csapatában.

több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
Egy kis RB körültekintő:

Murray egyre több csapatnál kerül képbe(állítólag). Eddig szóba hozták a Seahawksszal és a Packersszel, de miután a Minnesota elengedte Petersont, már náluk is. Nálunk Carr mellett Irvin is szeretné ha maradna. Reggie azt nyilatkozata, hogy a saját játékosokat szeretné megtartani, szóval van némi esély a maradására(megfelelő áron).

Peterson olyan csapatba akar igazolni, ahol van esélye a gyűrűre, így a Giants, a Packers, a Patriots és a Broncos is felmerült, de már minket is bedobtak a kalapba, főleg, mert a rendszerünkbe nagyon illene Adrian. Felmerült még a Buccaneers is és természetesen a Vikings is.

A Combine mérlegelésen is túl van egy-egy rendszerünkbe illő RB:

Fournette: 240
Perine: 233
Conner: 233
Foreman: 233, sokat fogyaszthatott, mert majd 250-re volt belőve eddig a súlya.

Ted Thompson nagyon elismerően beszélt volt beosztottjáról, Reggie McKenzieről.

több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 8 118 — Deion Sanders for president!
167 Millió $ lett az idei Cap!
peterbadbone
A kiegyenlített erőviszonyokért!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
167 Millió $ lett az idei Cap!

Itt van minden csapatra kivetítve:


peterbadbone
Nem tudom miért de nálunk kerek 175 millió van írva, ahogy látom egyik csapatnál sincs ilyen szép kerek szám. Mivel én is pénzügyi vonalon dolgozok, nagyon tetszik, hogy ebben is a Raiders áll legközelebb az én elképzelésemhez, hogy pont kerek összegből indulunk ki. 😊 Bocs ez kikívánkozott belőlem!
több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
167 Millió $ lett az idei Cap!

Itt van minden csapatra kivetítve:


több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Az a baj, hogy én túlságosan bízom abban, hogy Mario és Aldon is jövőre teljes pompájában fog tündökölni a falban vagy a front sevenben, így azt gondolom, hogy egy cover LB kellene hogy legyen az elsődleges célunk, illetve ha valamelyik CB-t kivágjuk, amiatt, hogy szabaduljon fel pénz, akkor akár a CB első kört sem tartom elképzelhetetlennek, csak nekem az valahogy nem tetszene. Persze Aldon valszeg nem fog nálunk játszani jövőre és akkor már egészen más a dolog.

Mondjuk eléggé csapongok ezen a téren, de nincs kedvem/időm összedobni egy offseason mock-ot, mert fölösleges időkidobásnak érzem, mivel kurvára nincs elképzelésem arról, hogy az FO-ban hogy látják a dolgokat.

Mindenesetre jelenlegi helyzetben a legnagyobb need-ünk az LB, de ez változhat nagyon sokat még a draftig.
Bruce
Én Aldonnal egyenlőre nem kalkulálok. Nálam Ő nem létezik. A jó hír viszont, h Mack és Irvin elegendők Edge rusher posztra szerintem és a Calhoun, Cowser páros megfelelő lehet, mint depth.
Aldon sztem inkább csak bónusz, ha jön...

Mario-ban én is nagyon bízom, illetve én azért Ward-ban is bízom még, mert nem véletlenül húzták ki RM-ék ennyire korán gondolom. Ha ők ketten jövőre aprítanak, akkor nem kell ide DT draft, elég visszahozni McGee-t és megnézni Williams mennyire veszi komolyan a felkészülést.

Ha viszont Ward jövőre se tud jó szintet hozni, ami a rookie játéka alapján bőven benne van a pakliban gondban lehetünk és ha Mario megint lesérülne megint szarban ücsörögnénk nyakig.
Emiatt is gondolom, hogy egy veterán DT jó megoldás lehetne még, h Ward ne kelljen annyira vagy Mario esetleges kidőlése esetén se dőljön ránk minden.

CB cut sztem nem lesz már, bár még holnap-holnap után lehet Smith-en spórolni...

Cover LB a legnagyobb need nálam is.
Rolni
Első körben én LB-t hoznék a mai állapotok alapján. Aztán egy RB-t, utána egy CB-t. A többi körben meg jöhetne egy TE/WR/DT/OT aztán lefőtt.

Az RB és a CB prospectek is elég jók idén, így akár még 2-3. körben is tudunk találni potenciális kezdőjelöltet ezeken a posztokon.

Szerkesztette: Bruce
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Az a baj, hogy én túlságosan bízom abban, hogy Mario és Aldon is jövőre teljes pompájában fog tündökölni a falban vagy a front sevenben, így azt gondolom, hogy egy cover LB kellene hogy legyen az elsődleges célunk, illetve ha valamelyik CB-t kivágjuk, amiatt, hogy szabaduljon fel pénz, akkor akár a CB első kört sem tartom elképzelhetetlennek, csak nekem az valahogy nem tetszene. Persze Aldon valszeg nem fog nálunk játszani jövőre és akkor már egészen más a dolog.

Mondjuk eléggé csapongok ezen a téren, de nincs kedvem/időm összedobni egy offseason mock-ot, mert fölösleges időkidobásnak érzem, mivel kurvára nincs elképzelésem arról, hogy az FO-ban hogy látják a dolgokat.

Mindenesetre jelenlegi helyzetben a legnagyobb need-ünk az LB, de ez változhat nagyon sokat még a draftig.
Bruce
Én Aldonnal egyenlőre nem kalkulálok. Nálam Ő nem létezik. A jó hír viszont, h Mack és Irvin elegendők Edge rusher posztra szerintem és a Calhoun, Cowser páros megfelelő lehet, mint depth.
Aldon sztem inkább csak bónusz, ha jön...

Mario-ban én is nagyon bízom, illetve én azért Ward-ban is bízom még, mert nem véletlenül húzták ki RM-ék ennyire korán gondolom. Ha ők ketten jövőre aprítanak, akkor nem kell ide DT draft, elég visszahozni McGee-t és megnézni Williams mennyire veszi komolyan a felkészülést.

Ha viszont Ward jövőre se tud jó szintet hozni, ami a rookie játéka alapján bőven benne van a pakliban gondban lehetünk és ha Mario megint lesérülne megint szarban ücsörögnénk nyakig.
Emiatt is gondolom, hogy egy veterán DT jó megoldás lehetne még, h Ward ne kelljen annyira vagy Mario esetleges kidőlése esetén se dőljön ránk minden.

CB cut sztem nem lesz már, bár még holnap-holnap után lehet Smith-en spórolni...

Cover LB a legnagyobb need nálam is.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Az a baj, hogy én túlságosan bízom abban, hogy Mario és Aldon is jövőre teljes pompájában fog tündökölni a falban vagy a front sevenben, így azt gondolom, hogy egy cover LB kellene hogy legyen az elsődleges célunk, illetve ha valamelyik CB-t kivágjuk, amiatt, hogy szabaduljon fel pénz, akkor akár a CB első kört sem tartom elképzelhetetlennek, csak nekem az valahogy nem tetszene. Persze Aldon valszeg nem fog nálunk játszani jövőre és akkor már egészen más a dolog.

Mondjuk eléggé csapongok ezen a téren, de nincs kedvem/időm összedobni egy offseason mock-ot, mert fölösleges időkidobásnak érzem, mivel kurvára nincs elképzelésem arról, hogy az FO-ban hogy látják a dolgokat.

Mindenesetre jelenlegi helyzetben a legnagyobb need-ünk az LB, de ez változhat nagyon sokat még a draftig.
több mint 7 éve
TST Las Vegas Raiders 1 449 — "The fire that burns brightest in the Raiders organization."
Azért Poe vagy olcsóbban egy Fairley érkezés és Mario visszatérés eléggé megkönnyítené az LB sor és a Sec dolgát... Ne adja az ég elsőben meg valami faintosabb MLB-t húzna a csapat aki képes normálisan tömni a lyukakat és nem lenne cover-ben olyan balf@sz mint Malcolm akkor a sec se tűnne olyan fosnak...
Nincs mese, a LOS-nél kell eldönteni a meccseket!!!! 😊
O oldalon megvan, most a D-t kell összerakni!
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Defensive Line:

Strong side DE:

2016 depth chart irreleváns szerintem a köv szezonra vonatkozóan így ezt most kihagyom.

Azért szedem szét a defensive end pozíciót két részre, mert a mi sémánkban ez jobban eltér, mint egy hagyományos 4-3 vagy 3-4 esetén. A strong side DE elnevezést használtam a LeftDE helyett, mert felállástól függően jobb oldalra is átkerülhet ez a szerepkör. Ennél a SSDE pozíciónál a lényeg, hogy ez a pozíció nagymértékben hasonlít egy 3-4DE feladatkörre, abból is a 2 gap-es verzióra. Ez a játékos alapvetően 5tech pozícióból indul és elsődleges feladata a RT két oldalának őrzése a futás ellen. A sémánkból adódóan a SSDE játékos beforog DT posztra nickel és dime csomagokban, hogy onnan a sebességét kihasználva generáljon pass rush-t.



Mario Edwards Jr. a kulcs ebben a pozícióban. Sajnos a 2016-os szezonja kvázi kiesett, mert a 2015-ös szezon végén összeszedett nyaksérülése megfúrta az offseason munkájának jó részét, aztán pedig egy szerencsétlen csípősérülést szedett össze szezon nyitány előtt, ami szinte egész évre ledöntötte. Vele kapcsolatban komoly kérdés, félelem az, hogy vajon injury prone játékos-e vagy csak egymás után kétszer volt balszerencséje. A stáb és a Raider Nation erősen bízik a második verzióban, hiszen Edwards rettentő sokat tud dobni a védelmünkön egészségesen.

Edwards iszonyat erővel rendelkezik méretéhez képest és nagyon atletikus is. Ennek köszönhetően a futás ellen hatékonyan tudja felvenni a harcot az OT-k ellen és komoly gondot tud okozni pass rush terén a belső falemberek számára. Mérete és skill set-je alapján MEJr. prototípusa ennek a DE\DT játékosnak, akire nekünk ezen a poszton szükségünk van.



Denico Autry RFA státusszal rendelkezik, de szerintem vissza fog térni egy 2. körös tenderrel. Autry 2015-ben robbant be a képbe, miután Tuck és A.Smith is kiesett a kezdőből és kellett az ember Mack és Mario mellé. Igen bíztatóan mozgott, mint DE és főleg, mint belső siettető. A 2016-os szezonja elég lassan indult be és bár javult év végére nem igazán tudott a 2015-ös évéhez képest előre lépni.

Ebbe persze az is hátráltatta, hogy gyengébb társakkal játszott, hiszen nem volt mellette Edwards és a 2016-os Dan Williams\Justin Ellis duo lényegesen gyengébb volt, mint a 2015-ös verziójuk. Emiatt is gondolom azt, hogy érdemes lenne visszahozni legalább még egy évre és megnézni, hogy mire képes. Szerintem Edwards back upjának tökéletes megoldást jelenthet és főleg, mint nickel DT rotációban komolyabb snap számot is összeszedhet. Ha nem hozzuk vissza Autry-t, akkor abszolút várható egy pass rusher DT\DE érkezése korán sztem.

Branden Jackson az év vége felé jutott némi szóhoz, de egyenlőre inkább csak camp body-nak és PS tölteléknek tűnik ezen a SSDE poszton számomra. Ha Denico-t valamiért mégis szélnek eresztjük, akkor felmerülnek kérdések a poszt kapcsán. Jihad Ward kerül ide Edwards mögé vagy érkezik új prospect a draftról? Amíg Autry marad szerintem rendben van a poszt.


Weak side DE:

2016 depth chart: Khalil Mack, Shilique Calhoun, James Cowser


A gyenge oldali DE pozíciónk feladat köre eltér az erős oldalitól, de Khalil Mack zsenialitása miatt mégsem akkora mértékben, mint várni lehetne. Itt a DE kicsit kintebb áll fel jellemzően 7tech környékén és onnan rohamozza az OT szélső oldalát. Futás ellen elsődleges feladat a szélső sáv megtartása, a futó befele kényszerítése és erről a posztról várják a folyamatos pass rusht is.



Khalil Mack olyan klasszis, hogy Ő erről a posztról is tud 2gap-et játszani a futás ellen, illetve sokszor nem is 2 gap-et játszik, hanem teljesen betolja az OT-t és gyakorlatilag megszünteti a gap-eket 😊

Mack a liga egyik legjobb EDGE RUSHER-e, egyszerre remek futás ellen és pass rush terén is. Érdekes módon kell neki egy kis idő év elején mire belendül a siettetésbe, de ha felveszi a fonalat, akkor az egyik legdominánsabb D játékos a ligában. Nem véletlenül lett az év védőjátékosa 2016-ban. Mack váltogatja az jobb és bal oldalt, nickel és dime felállásokban szinte csak a bal oldalról rohamoz, míg a base felállásokban jobb oldalon is megfordul rendszeresen. Olyan játékos akire extra embert és figyelmet szentelnek a támadók mind futás, mind passz esetén.



James Cowser-t teszem ide, mint elsődleges back up-ot egyenlőre. Csak Calhoun sérülése után jutott igazán szóhoz, viszont onnantól szerintem jobban teljesített ebben a szerepkörben. Futás ellen nem merném sűrűn kitenni a srácot egyenlőre, de pass rush csomagokban használhatónak tűnik.



A WildCard opciónk pedig Aldon Smith ugyebár. Továbbra is kérdéses, hogy valaha lép-e még pályára, illetve az is, hogy ezt Raiders mezben teszi-e. Egy darabig úgy festett, hogy nincs semmi akadálya, hogy jövőre visszatérjen, de azóta bejárta az internetet egy új rendőrségi nyomozás híre vele kapcsolatban, ez pedig lehet beteszi a kaput végleg. A hírek szerint valamilyen családon belüli ügy kapcsán nyomoznak, de még arról sincs hír, hogy Smith valóban kapcsolható-e az ügyhöz. Meglássuk mi lesz így a márciusra várt Goodell féle engedélyezéssel, illetve azt is érdemes várni, hogy valóban történt-e bármi családi csetepaté, ugyanis Mark Davis köztudottan nem tolerálja a nők bántalmazását. Ha bármilyen módon nőt bántott volna Aldon nálunk tuti lefőtt neki a kávé, de gyaníthatólag Goodell is elmeszeli „for good”. Gondolom a draft előtt okosabbak leszünk majd vele kapcsolatban. Az esetleges visszatérése komoly lökést adhatna a pass rushnak, hiszen mind Mack, mind Bruce Irvin pozíciójába be tudna kapcsolódni a rotációba.

Én Aldon nélkül is megoldottnak érzem ezt a posztot Mack-el, hiszen Cowser mellett Bruce Irvin és Shilique Calhoun is be tud segíteni, akiket majd a SLB posztnál tárgyalok.

NT:

2016 depth chart: Dan Williams, Justin Ellis, Stacy McGee


A 2015-ös évben igen jó párost alkotott Dan Williams és Justin Ellis nemcsak NT poszton, hanem gyakorlatilag NT és DT poszton. 2015-ben elég sokat játszottak egymás mellett is, de ez 2016-ban teljesen eltűnt a playbook-ból. Részben azért, mert Dan Williams és Jelly is a 2015-ös szintjük alatt teljesítettek, részben pedig azért, mert Stacy McGee és később Darius Latham is egyre több játékidőt vett el tőlük. Az NT poszton jellemzően 1 vagy 0 techben áll fel nálunk a falember és bírkózik a Centerrel és\vagy vmelyik Guarddal, alapvetően 2gap-es feladatkörrel.



Dan Williams a 2016-os szezont a padon kezdte, miután formán kívül, jelentős túlsúllyal érkezett TC-be. Az év elején nagyon gyengén játszott és bár az év vége felé visszaszerezte a kezdő posztot és javított is a játékszínvonalán összességében csalódást okozott.

Williams 20-30 snap körül tud egy meccsen érdemben játszani és az elmúlt szezonban sajnos ez a 20-30 snap sem volt éppen komoly pozitív hatással a csapatra. Ehhez társul egy 4,5M-s fizetés 2017-re, ami garantált tartalommal már nem rendelkezik. Ezek együtt pedig azt eredményezik, hogy Dan Williams az egyik legsűrűbben cut-olt játékos a különböző mock offseason-ok során. Mivel nincs semmilyen olyan időpont, ami garantálná bármekkora részét a szerződésének én azt gondolom, hogy csak akkor küldjük el, ha kell a 4,5M-s hely más szerződéshez. Ha ez nem szükséges szerintem TC-ig megtartjuk, hogy ott kiderüljön ki mit tud.



Justin Ellis egy igazi 2 down NT, aki futás ellen megállja a helyét, de pass rush terén nem tud igazán semmit hozzátenni a játékhoz. Tavaly is többször pályán volt nickel csomagokban, ami szerintem nem ideális. Ellis jövőre még rookie szerződése alatt játszik és szerintem, mint 10-15 snap-es 2 down NT van is helye a csapatnál, de ideális esetben csak base és short yardage szituációkban.



Stacy McGee egy igen érdekes figura, hiszen a 2016-os év előtt nem igen tudott komolyabban szóhoz jutni, viszont tavaly igen jó szinten játszott, amikor egészséges volt. Futás ellen az év elején az egyetlen stabil belső falemberünk volt Jelly mellett és kvázi a legtöbb belső nyomást is Ő generálta az év során. Sajnos csak 9 meccsen tudott pályára lépni, ami kevés, viszont egyúttal adhat nekünk egy jó lehetőséget is szerintem. Mivel a korábbi szezonjai semmit se mutatnak igazából, összesen ez a 9 jó meccse van profiként, amivel komoly szerződést nem igen kaphat mástól. A lehetőség adott számunkra, hogy visszaigazoljuk hosszabb távra vagy egy „prove it” szerződéssel egy évre.

Én a 2016-ban látottak alapján Stacy McGee-t szívesen megtartanám NT szerepkörben, jó eséllyel kvázi Dan Williams helyén, Jelly előtt a DC-n. Az is lehet opció, hogy Williams-t elengedjük, McGee-t nem hozzuk vissza és a FA piacon próbálunk egy komoly NT-t megcsípni. Ebben az esetben szóba jöhet: Dontari Poe, Brandon Williams, Johnathan Hankins, Bennie Logan, Chris Baker

Én visszahoznám McGee-t, adnék egy esélyt Williams-nek arra, hogy bizonytsa a formáját OTA-kon és drafton későn hoznék Jelly-nek egy versenytársat, utódot, ha Williams nem bizonyít. Drafton kései jelölt lehet: Stevie Tuikolovatu, Josh Tupou, D.J. Jones

DT:

2016 depth chart: Stacy McGee, Darius Latham, Jihad Ward


A DT szerepben játszó emberünk jellemzően 3tech-ről dolgozik futás ellen 2gap-es felelősséggel. Ahogy említettem McGee szerintem inkább NT posztra alkalmas a mi sémánkban és bár 2016-ban elég sokat játszott DT poszton, én ezt limitálnám a jövőben.



Darius Latham UDFA rookie létére igen hasznosan játszott a szezon második felében. Mind futás ellen, mind pedig pass rush terén voltak szép megmozdulásai. A kérdés az, hogy ez mennyire lesz jó a stáb szemében, mennyire fix a helye, mennyire akarnak elé embert hozni. Én azt gondolom, hogy egy veterán DT kell elé, mert nem lehet egy bíztató UDFA srácra alapozni az egyik kezdő poszttal.



Jihad Ward számomra csalódás eddig, pedig én nem voltam azok között, akik első éves brillírozást vártak tőle. Ward egy nagyon nyers prospect volt, aki Mario sérülése miatt idő előtt került tűzvonalba és meg is égett rendesen.

Én azt gondolom, hogy a DT poszt jobban feküdne neki, mint a tavalyi DE, mert nem volt elég atletikus a szélen. Erőben nagyon sokat kell viszont fejlődnie, ahhoz, hogy belül hatékony lehessen és ami kritikus még szerintem, hogy mentálisan kellene sokkal keményebbnek lennie. Remélhetőleg ebben az offseasonban Mario Edwards tud vele kicsit ilyen téren is foglalkozni, mert az a keménység, ahogy Mario dolgozik követendő lenne szerintem.

Cherry Demetrius személyében van egy camp body-nak tűnő DT még rosteren, de a lényeges kérdéseket nem Ő fogja megválaszolni.

Én DT poszton a Latham-Ward fiatal páros elé, mellé megpróbálnék hozni egy rutinos veteránt. A gond, hogy nem nagyon lesz olyan. Jared Odrick szóba jöhet szerintem, aki a hírek szerint örülne, ha újra DT-t játszhatna. Persze azt is lehet, hogy McGee-t tartjuk meg előttük DT-nek és akkor rá nem az NT poszton számítunk.

Reggie, JDR és a stáb ki kell, hogy találja mekkora szerepet szánnak a fiataloknak DT poszton, mit terveznek Williams-sal, illetve azt is, hogy Stacy McGee mit ér számukra. Ha elengedik McGee-t és elküldik Williams-et, akár egy erősen megújuló DT\NT rotációnk is lehet 2017-ben, de az is benne van a pakliban, hogy külső szemlélő számára túlzott bizalmat fektetnek Ward, Latham fejlődésében, megtartjuk McGee-t és Williams egy erős offseason után visszatér 2015-ös formájához és egy nagyrészt ismerős arcokból álló, de feljavult egységet látunk majd szeptember körül.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Surda Las Vegas Raiders 3 293
 www.raiders.com/news/article-1/Oakland-Raiders-2016-Draft-Class-Recap/e80d7697-8dc4-4b77-b3bb-cb9394d6693d
végre nem egy amijosólda 😉
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
A Chiefses Laurent Duvernay-Tardif (RG) most kapott 5 évre $41.25M-t, lehet Gabe Jacksont mi sem ússzuk meg sokkal olcsóbban, ha itt akarjuk tartani. Én azért remélem, hogy nem lesz 8millió felett a fizetése, de szerintem igencsak 7 körül fog kérni.
peterbadbone
Olcsóbban? 😊
Gabe sztem egy szinttel simán a kanadai fölött van és itt is megtartásról volt szó nem FA deal. Ennél többe lesz Gabe jövőre...

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
peterbadbone Las Vegas Raiders USC Trojans 1 619 — Sin City Raiders fan
A Chiefses Laurent Duvernay-Tardif (RG) most kapott 5 évre $41.25M-t, lehet Gabe Jacksont mi sem ússzuk meg sokkal olcsóbban, ha itt akarjuk tartani. Én azért remélem, hogy nem lesz 8millió felett a fizetése, de szerintem igencsak 7 körül fog kérni.

Szerkesztette: peterbadbone

több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Nem lehet reális középtávú terv, hogy a Penn visszavonulás után KO megy ki LT posztra? Így nem kellene ellőni premier picket rizikós LT-re, KO szerződése azért eléggé vaskos guardnak, és a két fiatal OG közül idén kiderülhet, hogy jövőre ki lehet kezdő, ha KO kimegy szélre.

Plusz így maradna egy premier pick idénre.
somoskovig
Nekem is megfordult ez a fejemben, mert egy az egyben LT fizetése van KO-nak és ez még most belefért a tervekbe idén és talán jövőre is befog, de amikor már Mack-el is és Gabe Jackson-nal is hosszabbítani kell, akkor már nem biztos, hogy egy olyan falat meg fogunk tudni fizetni, ahol a két OG és a C is nagy pénzt visz el.

Ahogy Rolni írta is, az egyik fiatal (mondjuk Vadal Alexander) át tudja venni KO helyét és ő pedig kimegy LT-nek. Viszont ettől függetlenül RT mindenképpen kelleni fog hamarosan.

2017-ben: Penn - KO - Hudson - Gabe - Howard
2018-ban: KO - Vadal - Hudson - Gabe - Howard (vagy egy draftolt T)

Így kvázi visszaesés nélkül tud működni a falunk, persze azért 2018-ban ez a fal is kurva sokba fog kerülni... főleg ha Howard marad
Osmele: 10 200 000 (2018-ban)
Alexander: 649 000
Hudson: 8 350 000
Gabe: új szerződés, ami tuti, hogy lesz 4-5 millió/év
Howard: 6 900 000

Ez 30 millió alaphangon + Carr 22-25 millió + Mack, Irvin 28-30 millió + Cooper, Crabs 15 millió
A két CB-nk is a jelenlegi helyzet alapján leakaszt 15-t. Ez összesen már 110 millió fölött van és 12 emberről beszélünk.

Persze biztos nem így lesz, ahogy most én leírom, mert Mack-nek még 2018-ban is újonc szerződése lesz. A CB-k közül ezekkel a szerződésekkel nem lesznek mindketten a csapatban
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Nem lehet reális középtávú terv, hogy a Penn visszavonulás után KO megy ki LT posztra? Így nem kellene ellőni premier picket rizikós LT-re, KO szerződése azért eléggé vaskos guardnak, és a két fiatal OG közül idén kiderülhet, hogy jövőre ki lehet kezdő, ha KO kimegy szélre.

Plusz így maradna egy premier pick idénre.
somoskovig
Benne van a pakliban, de szerintem inkább csak vész megoldásként vagy rövid távra.
Szerintem idén nem túl reális a premier pick elhasználása, mert Penn simán tolja még és megoldott végülis az RT poszt is. Ha viszont vmi miatt magasan BPA lesz vmelyik OT, akkor benne lehet a pakliban az idei OT pick.

Jövő offseasonban lesz majd érdekes igazán az OL szerintem.
Donald Penn szerződése lejár és jövő ilyenkor erősen a 35 felé közelít majd már. Jó eséllyel ez a mostani lesz az utolsó éve nálunk.
Gabe Jackson szintén UFA lesz, akit fontos volna megtartani, viszont a Hudson-KO-Gabe fizetési halomba biztos nem férne be komoly LT pénz, még ha lenne is a piacon elérhető ember.

Jövőre ha a drafton nem sikerül jó LT-t hozni vagy csak olyan embert tudunk hozni, akinek mondjuk kell 1 év rákészülés az NFL-re, akkor lehet sztem realitása annak, hogy KO kimegy LT-nek és Vadal Alexander mondjuk beáll LG-nek, ahol azért KO és Hudson között elkaristolhat. De ehhez azért nagyon kéne Gabe Jackson vissza, mert egy olyan fal ahol KO a LT és új az LG és az RG is, az már necces volna.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 10 268 — 49ers GM
Nem lehet reális középtávú terv, hogy a Penn visszavonulás után KO megy ki LT posztra? Így nem kellene ellőni premier picket rizikós LT-re, KO szerződése azért eléggé vaskos guardnak, és a két fiatal OG közül idén kiderülhet, hogy jövőre ki lehet kezdő, ha KO kimegy szélre.

Plusz így maradna egy premier pick idénre.

több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Offensive Line:

OT:

2016 depth chart: Donald Penn, Menelik Watson, Austin Howard, Vadal Alexander

Donald Penn képviselte az állandóságot a bal oldalon, míg a Menelik Watson-Austin Howard duo forgott a jobb oldalon, mint a szélkakas több, kevesebb sikerrel. Vadal Alexander is belekostólt kényszerből az RT posztba, de szerintem neki inkább benn lehet keresnivalója.



Donald Penn a liga jobb LT-i közé tartozik még mindig és korát meghazudtolva jobban játszott 2016-ban, mint tette 2015-ben. Remekül dolgozott pass protectionben és az egyik legjobb futás blokkoló OT volt a PFF szerint. A következő szezonra még legalább megbízható megoldást nyújt Carr vak oldalára szerintem, de RM el kell, hogy kezdje nézegetni a pótlását, hiszen fiatalabb nem lesz már.



Menelik Watson remek srác és remek méretekkel, erővel rendelkezik, de nem tud egészséges maradni. Idén sem tudott 10 meccsnél többet vállalni és bár amikor pályán van vállalhatóan teljesít, sajnos úgy fest nem válik be, mint hosszútávú megoldás egyik OT poszton sem. UFA és szerintem a maradásra az egyetlen esélye, ha egy „prove it” deal-t bevállal olcsón.



Austin Howard idén gyengébb volt, mint tavaly, de mint szezon végén kiderült sérülten játszott szinte végig. Év elején láb problémái voltak, ami miatt meccset is hagyott ki, de ami ennél is komolyabb, hogy váll sérüléssel játszotta le az egész évet. Valószínűleg ennek volt köszönhető leginkább a visszaesése, de a hírek szerint TC-re vagy legkésőbb szezon kezdésre 100%-os lehet a válla. Az Ő neve kapcsán nagyon gyakran felmerül a cut lehetősége, mert 2017-ben 4,9M-ért játszana és sokan rajta szeretnének spórolni. Én azt gondolom, hogy Őt elküldeni csak akkor fogjuk, ha a lábadozása rosszul halad és sikerül drafton vhogy egy potenciális kezdő beszereznünk, amit jelenleg kétlek. Láttuk 2015-ben, hogy egészségesen kimondottan jól is tud játszani ebben a sémában és bár a speed rusherekkel mindig gondja lesz, de megbízható opció. Ő lehet oka Watson könnyű elengedésének is szerintem, hiszen még van 2 éve hátra a szerződésből és nem volt rosszabb igazán, mint Watson. Mögé is lehetne hozni olyan fiatalt, aki átveheti majd tőle a stafétát.

OG:

2016 depth chart: Kelechi Osemele, Gabe Jackson, Denver Kirkland, Vadal Alexander

A Kelechi Osemele-Gabe Jackson páros a liga legjobb OG párosai között van, míg a Denver Kirkland-Vadal Alexander duo szerintem megfelelő mélységet ad.



Kelechi Osemele remek igazolásnak bizonyult, hiszen a liga egyik legjobb OG-je volt egész évben. Mind pass protection, mind run block terén a legjobbak között van, igazi domináns játékos. LT posztra is ki kellett csúsznia rövid ideig, ahol megállta a helyét. Penn-el karöltve az egyik legjobb bal oldalt alkotják NFL szinten és alapvető építőkockái a Raiders sikereinek.



Gabe Jackson rookie-ként is első napos kezdő volt már és az első két éve alatt az egyik legjobb fiatal OG-vé nőtte ki magát. 2016-ban KO érkezése miatt átkerült a jobb oldalra és a szezon elején láthatóan küzdött kissé a váltással, de folyamatosan javult és év végére utolérte magát és ismét remekül dolgozott már. Mérete ellenére a pass protection az erősebb oldala Gabe-nek, de futás blokkolás terén is lehet számítani a munkájára jó szinten. Vele kapcsolatban az lesz majd komoly kérdés, hogy meg tudjuk-e tartani Hudson és KO mellett, de ez valószínűleg csak a következő offseasonban kerül terítékre, bár én titkon bízom benne, hogy Carr mellett vele is hosszabbítunk még idén.

Denver Kirkland és Vadal Alexander személyében van két olyan fiatal OL játékosunk, akik már rookie évükben aktívan hozzá tettek a csapat sikeréhez és emiatt a következő évekre szerintem legalább, mint megbízható depth tudunk velük kalkulálni. Alexander kezdőként is pályára lépett, míg Kirkland szinte csak 6.OL emberként tudott pályára kerülni, de erejük, méretük mindkettőjüknek megvan ahhoz, hogy Mike Tice szakértő kezei alatt akár kezdő posztig is eljussanak (ha mégsem tudjuk megtartani Gabe-et).

OC:

2016 depth chart: Rodney Hudson, Jon Feliciano

Rodney Hudson mögött idén nem jutott szóhoz Jon Feliciano, aminek mind joggal örülhettünk, hiszen kettejük között komoly különbség van.



Rodney Hudson idén is a liga egyik legjobb centere volt és ami szintén fontos, hogy idén nem hagyott ki sérülés miatt mérkőzést. A támadó fal agya, sokszor emlegetik a társai úgy, mint egy kvázi második QB. Nagyon jól lát a pályán, érti és remekül olvassa a védelmeket és jól igazítja el a társait. Carr-al remek viszonyban vannak, jól megértik egymást. Volt egy igen szerencsétlen labda feladás, átvétel ami erősen rányomta a bélyegét a szezonunkra, de a következő évre még akár bizakodásra is adhat okot. Amikor Carr kisujja eltört, nagyban át kellett alakítanunk a játékunkat, mert onnantól nem tudtunk under centerből játszani, az év hátralévő részén csak shotgun vagy pistol formációból dolgozott Carr és a támadó szekció. Ennek ellenére sikerült a PO részvételt összehozni és ennek ellenére maradtunk a jobb offense-ek között. Jövőre ismét teljes playbookkal vághatunk neki a szezonnak és ennek az egyik megbízható alapja lesz Rodney Hudson.

Jon Feliciano mindhárom belső posztra bevethető mind csere játékos, emiatt szerintem a következő szezonban is tagja lesz a OL egységnek.


Összességében a csapat támadó fala a liga legjobbjai között végzett 2016-ban annak ellenére, hogy a jobb oldali tackle poszton nagy átjáró ház és folyamatos sérülések nehezítették a helyzetet. Én komoly változást nem várok a következő szezonban sem és a Donald Penn-Kelechi Osemele-Rodney Hudson-Gabe Jackson-Austin Howard OL-t gondolom megbízható kezdő fogatnak. A belső pozíciókra szerintem a depth is megvan fiatal játékosokkal, teendő igazából csak OT poszton akad, főleg, ha Watsont elengedjük. Oda jó lenne találni drafton egy olyan fiatalt, aki jövőre vagy 2 év múlva valamelyik OT posztra előre tud majd lépni. Mellé kellene majd jövőre megint hozni majd egy OT-t és így lehetne két év alatt megfiatalítani a széleket.

Drafton csak OT-ben gondolkodnék, illetve max olyan emberkében még aki OT/OG, de reális OT potenciállal. Fontos lenne az is, hogy csak olyan emberre lőnék el draft picket, aki komoly potenciállal rendelkezik.
Ryan Ramczyk és Cam Robinson lehetnének olyan wild card opciók, akik egy csúszás után akár szóba jöhetnének, mint potenciális LTotF, aki kezdhet RT poszton, amíg Penn bírja a strapát. Taylor Moton lehet még esetleg érdekes a 2. körben, de Ő inkább csak RT lehet, de legalább egy potenciális Gabe Jackson pótlónk is lenne házon belül, ha Vadal, Kirkland vagy Feliciano nem tudja átvenni a helyét.

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Gyorsba nyomtam egy 4. körös draftot a fanspeak.com-on:

24: R1P24
OT RYAN RAMCZYK
WISCONSIN
56: R2P24
LB RAEKWON MCMILLAN
OHIO STATE
88: R3P24
TE JAKE BUTT
MICHIGAN
130: R4P23
RB COREY CLEMENT
WISCONSIN
Bruce
Nem csak a Big Tenből ér ám draftolni 😉
empty taxi
Erre nem is figyeltem! 😊
Bár szívem szerint TE-t nem húztam volna, de ő volt ott olyan játékos, akit érdemes volt behúzni sztem. CB vagy S-ben gondolkodtam, de ott nem volt olyan akinél nem lett volna jobb választás Butt.
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 309 — Lájkold a zsűrit!
Gyorsba nyomtam egy 4. körös draftot a fanspeak.com-on:

24: R1P24
OT RYAN RAMCZYK
WISCONSIN
56: R2P24
LB RAEKWON MCMILLAN
OHIO STATE
88: R3P24
TE JAKE BUTT
MICHIGAN
130: R4P23
RB COREY CLEMENT
WISCONSIN
Bruce
Nem csak a Big Tenből ér ám draftolni 😉


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Gyorsba nyomtam egy 4. körös draftot a fanspeak.com-on:

24: R1P24
OT RYAN RAMCZYK
WISCONSIN
56: R2P24
LB RAEKWON MCMILLAN
OHIO STATE
88: R3P24
TE JAKE BUTT
MICHIGAN
130: R4P23
RB COREY CLEMENT
WISCONSIN
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Raekwon McMillan! 😊 Őt mondom már mióta! 😊
Bruce
Elég lesz Ő coverben is Bruce?
Rolni
Ha második körben jön akkor nem érdekel annyira hogy coverben gyengébb. Majd fejlődik.
több mint 7 éve
Rolni Las Vegas Raiders 9 651 — Raiders fan
Raekwon McMillan! 😊 Őt mondom már mióta! 😊
Bruce
Elég lesz Ő coverben is Bruce?

WIN LOSE OR TIE...RAIDER FAN 'TIL I DIE!!
több mint 7 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 492 — Sic semper tyrannis!
Raekwon McMillan! 😊 Őt mondom már mióta! 😊