Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 12 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 207 — Steelers fan
Másfél oldal óta olvasom a postokat és gyúrom az ekszelt, hogy kövesselek benneteket. 😀 Átlagok itt, jó/rossz teljesítmények ott, Ájk volt-e szar vagy az offense volt-e szar, marha érdekes amúgy. Érdekes elemezgetni, hogy jó volt-e egy csapatrész, hogy a saját idényátlagához képest hány pontot engedett vagy csinált. Csak aztán visszagondolok a meccsre, és nem nagyon tudom mindezt beleilleszteni az egyenletbe. Végülis a csapat mégsem a saját átlagával meccsel, hanem az ellenféllel. Egy PO meccsen az dönt, hogy él-e a csapat az adott meccsen a momentumaival, vagy nem él. És az az érzés van bennem, hogy a Denver meccsen nem élt, se az O, se a D. Mindkét oldalon megvolt a lehetőség a meccs eldöntésére, de az O amikor igazán kellett vóna, nem bírt a pályán maradni, nem bírt összehozni egyik félidő végén se pontokat, a D meg elcseszte a taktitkát. Lehet, hogy amúgy az a taktika volt a logikus, de ha a meccsen több alkalommal is csődöt mond, akkor módosítani kell. Az is része a gémnek, hogy egy játékosnak szar napja van, és ha egy csapat győzni akar, akkor ezt is le kell tudni reagálni.

Összességében tényleg lehet, hogy egyszerűen csak elfogytatok. Ennyi maradt a szuszból.peterk2005
Nem hiszem, hogy az lenne a kérdés, hogy Ike (D) vagy a z offense volt-e a szar. Úgy gondolom, hogy a D megítélése erre a mérkőzésre elég egyértelmű. Inkább csak annyi volt (van) a vita tárgya, hogy az O-tól elvárható lett volna-e több. Én még nem is a pontokat hiányolom. Ha a 2. negyedben az első három play-ben nem 1 hanem 2-3 1st Down-t hoznak akkor eleve nincs annyi ideje a Broncos-nak ergo kevesebb pontot hoznak össze.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Ha az O szerzett +20 pontot, mindig nyertünk. Soldados
kivéve a második Varnyúmeccset, ccccccccccccccccccccccccccccccc
ime kinn is eljutnak a felismerésekig
http://www.behindthesteelcurtain.com/2012/1/17/2711445/steelers-2011-season-review

"The Patriots didn't need Brady's six touchdowns passes. Two were enough."
erről kezdődött az egész, nem teccik érteni? Mindkét meccs első negyedéről, dominancia O és D oldalon egyaránt csak az egyik skór 6 a másik meg 14 - és erről pofázunk. Az hogy hiányzik a potenciál az O-tól. Az elsőnegyedben hol volt Ájk, tecc érteni miről beszélünk?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem arra készíted, de miután a második negyedben főleg simán verte meg embere 1 az 1-ben, csak nem hagynád OT első plaében is egyedül rajta. Még ha közben mondogatod is, hogy de az alapszakaszban megcsinálta... Mert bizony aznap nem csinálta meg. És itt kellett volna edzőileg segíteni Ike-nek.Deny
Erről már lehetne vitatkozni, hogy kellett volna-e váltani. Én nem váltottam volna, de elfogadom, ha vki igen. Én bíztam volna Ike-ban és ugyanúgy rábasztam volna, mint Tomlin és LeBeau. Ha váltasz, tehát safety hátul marad besegíteni, akkor nagyobb teret adsz a futásnak, márpedig 10-14 pontos hátrányban azzal kivégzed magad. Úgyhogy inkább bíztam volna Ike-ban továbbra is. De elhiszem, hogy sokan váltottak volna.Soldados
Ez érthető valamilyen szinten részedről is. Én el is fogadom ezt a dolgot egészen a második félidőre, de ott tartották, hiszen nem engedhették, hogy a Broncos sokat fusson a labdával, le kellett őket parancsolni minél előbb. De gondolom ment a folyamatos elemzés, és látták, hogy nincs teljesen rendben ez az 1v1 ma Ike esetén. Erre jön a hosszabbítás, ahol egyetlen dolgot kell tenni, megállítani Broncost. Mindegy, hogy 10 perc alatt vagy 20 másodperc alatt, mert ha csak rúgásig futkároznak el, akkor is jöhet ez elvileg "cluthc" offense. De megtette a védelem azt, amivel esélyt sem adott az O-nak, hogy megmentse őket. Értem én az edzői szemszögből, hogy miért hagyta Iket egy az egyben Thomason, de másrészről mégsem értem, hogy az új OT szabályoknál mért nem az a célszerű, hogy a TD-t elkerüljem. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy prevent D, mert az butaság lenne, meg hogy engedjék innentől a futásokat, csak azért valamivel biztosítanám magam. De persze itt már sok a ha, és a találgatás.
Mindenesetre szerintem sokakkal ellentétben, én elfogadom az érved, és értem, miért maradhatott Ike Thomason egyedül.Deny
Ez csak egy része, hogy Ike egy az egyben maradt, hogy lehetett volna-e változtatni, azt elfogadom, ha vki szerint kellett volna. De itt megint oda jutottunk, hogy a D és Ike miatt kaptunk ki. És innen indult az egész. Ha az O szerzett +20 pontot, mindig nyertünk. Most nem, mert a D nem hozta azt, ami tőle elvárható volt.

De ha csak azt a tartományt hozza a D, amit tomi ír (tehát az átlaghoz képes +50%-ot enged), akkor is nyerünk. De dupla annyit szívott azaz 100 %-os romlás. Ezt nem bírtuk elvielni. Ike pedig kb 7-8-szor annyit engedett, mint szokott. Ezen ment el a meccs.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 686 — The only discipline that lasts, is self discipline
Másfél oldal óta olvasom a postokat és gyúrom az ekszelt, hogy kövesselek benneteket. 😀 Átlagok itt, jó/rossz teljesítmények ott, Ájk volt-e szar vagy az offense volt-e szar, marha érdekes amúgy. Érdekes elemezgetni, hogy jó volt-e egy csapatrész, hogy a saját idényátlagához képest hány pontot engedett vagy csinált. Csak aztán visszagondolok a meccsre, és nem nagyon tudom mindezt beleilleszteni az egyenletbe. Végülis a csapat mégsem a saját átlagával meccsel, hanem az ellenféllel. Egy PO meccsen az dönt, hogy él-e a csapat az adott meccsen a momentumaival, vagy nem él. És az az érzés van bennem, hogy a Denver meccsen nem élt, se az O, se a D. Mindkét oldalon megvolt a lehetőség a meccs eldöntésére, de az O amikor igazán kellett vóna, nem bírt a pályán maradni, nem bírt összehozni egyik félidő végén se pontokat, a D meg elcseszte a taktitkát. Lehet, hogy amúgy az a taktika volt a logikus, de ha a meccsen több alkalommal is csődöt mond, akkor módosítani kell. Az is része a gémnek, hogy egy játékosnak szar napja van, és ha egy csapat győzni akar, akkor ezt is le kell tudni reagálni.

Összességében tényleg lehet, hogy egyszerűen csak elfogytatok. Ennyi maradt a szuszból.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Az alapján, hogy 16 meccsből 14-szer legfeljebb 20 pontot kapott a Steelers. 😉 Tehát a tartományodba érthetetlenül szerepel 21 pont, hiszen nem kap annyit ez a csapat, hanem csak 20-at.Soldados
Statisztikailag ez lényegtelen, átlagtól való átlagos eltérésre még kijöhet a 7 pont.
Ezért mondják, hogy statisztikusnak lenni a legjobb dolog, hisz azt hozol ki belőle, amit akarsz.Deny
Ezért mondtam, hogy számomra nem is meggyőző ez az érvelés. De felteszem a kérdést, ha egy D 16-ból 14-szer tartja legfeljebb 20 ponton az ellenfelet, és 13 ellenfélből 12-t, akkor az szted nem egyenletesen hozza a kiváló teljesítményt?Soldados
Szerintem az, tomi-tomi szerint nem. És szigorúan nézve, statisztika alátámasztja őt. Az megint más kérdés, hogy tényleg a statisztika azért jó, mert úgy alakítod, ahogy te szeretnéd.
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
1. Kockázati tényező mindig van. A nullához konvergált az idény alapján. Jobb QB-k és jobb WR-k ellen is megoldotta MINDIG Ike. Sztem nem volt 60-70 yardnál rosszabb meccse. 😉 Nincs miről beszélni.Ha 16-szor sikerül, nem arra készíted a game plant, hogy húúú most egyszer egy szarabb csapat ellen ezt beszívhatjuk 😉Soldados
Nem arra készíted, de miután a második negyedben főleg simán verte meg embere 1 az 1-ben, csak nem hagynád OT első plaében is egyedül rajta. Még ha közben mondogatod is, hogy de az alapszakaszban megcsinálta... Mert bizony aznap nem csinálta meg. És itt kellett volna edzőileg segíteni Ike-nek.Deny
Erről már lehetne vitatkozni, hogy kellett volna-e váltani. Én nem váltottam volna, de elfogadom, ha vki igen. Én bíztam volna Ike-ban és ugyanúgy rábasztam volna, mint Tomlin és LeBeau. Ha váltasz, tehát safety hátul marad besegíteni, akkor nagyobb teret adsz a futásnak, márpedig 10-14 pontos hátrányban azzal kivégzed magad. Úgyhogy inkább bíztam volna Ike-ban továbbra is. De elhiszem, hogy sokan váltottak volna.Soldados
Ez érthető valamilyen szinten részedről is. Én el is fogadom ezt a dolgot egészen a második félidőre, de ott tartották, hiszen nem engedhették, hogy a Broncos sokat fusson a labdával, le kellett őket parancsolni minél előbb. De gondolom ment a folyamatos elemzés, és látták, hogy nincs teljesen rendben ez az 1v1 ma Ike esetén. Erre jön a hosszabbítás, ahol egyetlen dolgot kell tenni, megállítani Broncost. Mindegy, hogy 10 perc alatt vagy 20 másodperc alatt, mert ha csak rúgásig futkároznak el, akkor is jöhet ez elvileg "cluthc" offense. De megtette a védelem azt, amivel esélyt sem adott az O-nak, hogy megmentse őket. Értem én az edzői szemszögből, hogy miért hagyta Iket egy az egyben Thomason, de másrészről mégsem értem, hogy az új OT szabályoknál mért nem az a célszerű, hogy a TD-t elkerüljem. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy prevent D, mert az butaság lenne, meg hogy engedjék innentől a futásokat, csak azért valamivel biztosítanám magam. De persze itt már sok a ha, és a találgatás.
Mindenesetre szerintem sokakkal ellentétben, én elfogadom az érved, és értem, miért maradhatott Ike Thomason egyedül.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ezt csak most vettem észre. 14+7=21. Csal a f@szom! Illetve nem. 😊 (Ha nem érted az egészet, akkor mi alapján csalózol?!)tomi-tomi
Az alapján, hogy 16 meccsből 14-szer legfeljebb 20 pontot kapott a Steelers. 😉 Tehát a tartományodba érthetetlenül szerepel 21 pont, hiszen nem kap annyit ez a csapat, hanem csak 20-at.Soldados
Statisztikailag ez lényegtelen, átlagtól való átlagos eltérésre még kijöhet a 7 pont.
Ezért mondják, hogy statisztikusnak lenni a legjobb dolog, hisz azt hozol ki belőle, amit akarsz.Deny
Ezért mondtam, hogy számomra nem is meggyőző ez az érvelés. De felteszem a kérdést, ha egy D 16-ból 14-szer tartja legfeljebb 20 ponton az ellenfelet, és 13 ellenfélből 12-t, akkor az szted nem egyenletesen hozza a kiváló teljesítményt?


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
1. Kockázati tényező mindig van. A nullához konvergált az idény alapján. Jobb QB-k és jobb WR-k ellen is megoldotta MINDIG Ike. Sztem nem volt 60-70 yardnál rosszabb meccse. 😉 Nincs miről beszélni.Ha 16-szor sikerül, nem arra készíted a game plant, hogy húúú most egyszer egy szarabb csapat ellen ezt beszívhatjuk 😉Soldados
Nem arra készíted, de miután a második negyedben főleg simán verte meg embere 1 az 1-ben, csak nem hagynád OT első plaében is egyedül rajta. Még ha közben mondogatod is, hogy de az alapszakaszban megcsinálta... Mert bizony aznap nem csinálta meg. És itt kellett volna edzőileg segíteni Ike-nek.Deny
Erről már lehetne vitatkozni, hogy kellett volna-e váltani. Én nem váltottam volna, de elfogadom, ha vki igen. Én bíztam volna Ike-ban és ugyanúgy rábasztam volna, mint Tomlin és LeBeau. Ha váltasz, tehát safety hátul marad besegíteni, akkor nagyobb teret adsz a futásnak, márpedig 10-14 pontos hátrányban azzal kivégzed magad. Úgyhogy inkább bíztam volna Ike-ban továbbra is. De elhiszem, hogy sokan váltottak volna.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
(Mondjuk itt rögtön nem értem miért csalsz 21 pontra a tartományodban 😛) Soldados
Ezt csak most vettem észre. 14+7=21. Csal a f@szom! Illetve nem. 😊 (Ha nem érted az egészet, akkor mi alapján csalózol?!)tomi-tomi
Az alapján, hogy 16 meccsből 14-szer legfeljebb 20 pontot kapott a Steelers. 😉 Tehát a tartományodba érthetetlenül szerepel 21 pont, hiszen nem kap annyit ez a csapat, hanem csak 20-at.Soldados
Statisztikailag ez lényegtelen, átlagtól való átlagos eltérésre még kijöhet a 7 pont.
Ezért mondják, hogy statisztikusnak lenni a legjobb dolog, hisz azt hozol ki belőle, amit akarsz.
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
(Mondjuk itt rögtön nem értem miért csalsz 21 pontra a tartományodban 😛) Soldados
Ezt csak most vettem észre. 14+7=21. Csal a f@szom! Illetve nem. 😊 (Ha nem érted az egészet, akkor mi alapján csalózol?!)tomi-tomi
Az alapján, hogy 16 meccsből 14-szer legfeljebb 20 pontot kapott a Steelers. 😉 Tehát a tartományodba érthetetlenül szerepel 21 pont, hiszen nem kap annyit ez a csapat, hanem csak 20-at.

A Steelers D pedig egyenletesen szállította azt a szintet, amit vártunk. Ha nem így lett volna, akkor nem lett volna Number One scoring és total D. Qrva egyenletes volt, mert 13 ellenfeléből 12-t legfeljebb 20 ponton tartott és a 16 meccséből csak 2-szer engedte a riválist 20 pont fölé, s ehhez az Offense turnoverei kellettek

Ez piszkosul egyenletes. 😉

A játékot érteni kell. A Steelers komfort zónája a low scoring game. Ezért azokat megnyerjük többnyire, s nem az van, hogy akkor bármi lehet. De szívesen megnézném pl a 2008-as adatokat is. Sztem ott is hasonló lenne, mint most. Mégis SB-t nyertünk. Ha az Off szerez 20 pontot és nem csinál sok TO-t, akkor ennek a csapatnak nyernie kell. S ez idén is igaz volt. Meg írtál vmi olyasmit, hogy Ike eddig emberfelettit teljesített. Akkor Revis is emberfelettit teljesít? Ugyan már. Ike 16-ból 16-szor lehozta a meccset, akkor ez a standard tőle. Ha csak szimplán szar önmagához képest, akkor megintcsak nyerünk, de 7-8-szor annyit engedett, mint ami a standardja. Ha standardot hozza, akkor 23-9 (-2 TD és -180 yd) És akkor meg is van az a stat, ami etől a D-től várható lett volna a szezon alapján. Az a baj, hogy Te kiveszed a számokat a környezetükből, s onnan hideg egyszerű számokként kezeled, nem egy sport statisztikájaként, majd számításaid után visszahelyezed. De ez nem működik. Van a szezonátlag (14), ha a Pats az ellenfél, akkor tisztában vagyok vele, hogy ennél várhatóan rosszabb számok fognak kijönni a meccsen, nem elvárás, hogy 14 ponton tartsuk a Patset. Ha 20 alatt marad a Pats (vagy NO, GB), akkor van királyság és akár még a 25 is beleférhet. De ha a Broncos az ellenfél, akkor inkább jobb számokra van esély, de az átlag hozása elvárás. És ha csak szimplán szarok vagyunk, akkor is megnyerjük a meccset, de katasztrofálisak voltunk. Nem kívülállóként nézd a számokat, úgy nem fogsz közelebb kerülni a játékhoz. 😉 Akkor nem fogod megérteni sosem, hogy a mai pass heavy ligában is miért fontosabb a rush Defense. 😉 Mert ehhez már globálisan érteni kell a játékot.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
(Mondjuk itt rögtön nem értem miért csalsz 21 pontra a tartományodban 😛) Soldados
Ezt csak most vettem észre. 14+7=21. Csal a f@szom! Illetve nem. 😊 (Ha nem érted az egészet, akkor mi alapján csalózol?!)

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
http://plus.sites.post-gazette.com/index.php/pro-sports/steelers/114441-ed-an-interview-with-art-rooney INTERYOU!
"-- On Negatives:

ROONEY: We need to be more consistent on offense, i think that's one of the goals we need to have. We need to take fewer sacks. I think we finished 21st in the league in scoring, obvioulsy that's something we have to improve on. So I think on that side of the ball we know th ekinds of things we want to imporve on.

And on defense, the things that stuck out were the lack of turnovers and the lack of sacks. Those are areas we want to try to be better at next year.

-- Offense, where is solution:

ROONEY: For the most part I would say we feel we have the people in the building who can do the job. That's not to say we won't be trying to get better as we prepare for the offseason, and the draft is always something we look at as an opportunity to get better, so that will be a key component of it. But it's not a situation where we're looking to sort of tear things apart and start over. There are a lot of key pieces to the puzzle and young players on offense that I think will get better, the receivers being a particular bright spot. We have a couple good young offensive linemen. we have our franchise quarterback. So I think the pieces are there to get beter. We just hvae to do what we need to do to build on that."

óóó, valóban?!?! És Miszta Solda mitszót hozzá? Hogy engedte ki eztaz interjút? Hivatalos ez egyáltalán? Ez csak a magánvéleménye?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
Na igen,van úgy,hogy az ember kiesik a szerepéből...😊

"a csapatok egymás elemzésekor"

Itt van a dög elföldelve.

Hozzánk a legközelebbi NFL csapat is 10000 mérföldre van.Mi tv-n nézzük őket.Úgy hívnak: szurkoló.
Urambocsá: rajongó

Tehát nem gyártok statokat,nem méricskélek,csak nézem.

Persze,a magam véleménye megvan pl: a steelers d-ről,és a pats o-ról,és a rams st-ről stb.
De nem próbálom meg felrajzolni,mint valami egzakt tudit,mert semmi értelme.
Az élet mindíg érdekesebbé teszi a dolgot,mint az elme,szerencsére..😊

Magyarán: minden tisztelt statisztikával együtt,a denvert meg kellett volna verni,de nem tettük,mert aznap a statok szabin voltak,és beküldték maguk helyett taylort,aki ezen meglepődött és elment rajta a meccs.

És nem az offensen,ez látszott..😊

Na,további jókat!Blitzburgh
csak mások láttak még Télor mögött mozogni valakiket, meg előtte is, vazz ez hogy lehet?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Na igen,van úgy,hogy az ember kiesik a szerepéből...😊

"a csapatok egymás elemzésekor"

Itt van a dög elföldelve.

Hozzánk a legközelebbi NFL csapat is 10000 mérföldre van.Mi tv-n nézzük őket.Úgy hívnak: szurkoló.
Urambocsá: rajongó

Tehát nem gyártok statokat,nem méricskélek,csak nézem.

Persze,a magam véleménye megvan pl: a steelers d-ről,és a pats o-ról,és a rams st-ről stb.
De nem próbálom meg felrajzolni,mint valami egzakt tudit,mert semmi értelme.
Az élet mindíg érdekesebbé teszi a dolgot,mint az elme,szerencsére..😊

Magyarán: minden tisztelt statisztikával együtt,a denvert meg kellett volna verni,de nem tettük,mert aznap a statok szabin voltak,és beküldték maguk helyett taylort,aki ezen meglepődött és elment rajta a meccs.

És nem az offensen,ez látszott..😊

Na,további jókat!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Visszaolvasva,még szerencse,hogy hús-vér játékosok mennek fel a pályára,és nem statisztikák,egyenletek,miegymás.

Vagy az is lehet,hogy így van,csak Elinek nem szóltak a hétvégén,hogy úgyis a sajtosok győznek,mert minden stat mutatóban jobbak...😊


Persze értem,offseason,uncsizunk,de ennek tényleg nincs értelme/má'persze szerintem/.

Béke.Blitzburgh
Béke!
A statisztika nem játszik - szerencsére. 😊 De vakuljak meg, ha a csapatok egymás elemzésekor beérik annyival például, hogy BigBen kurva jó, Tebow meg sokat térdepel a pálya szélén.
Ha mondanál néhányat a két Def. tekintetében.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Blitzburgh Pittsburgh Steelers Notre Dame Fighting Irish 1 255 — Hunt for 7.
Visszaolvasva,még szerencse,hogy hús-vér játékosok mennek fel a pályára,és nem statisztikák,egyenletek,miegymás.

Vagy az is lehet,hogy így van,csak Elinek nem szóltak a hétvégén,hogy úgyis a sajtosok győznek,mert minden stat mutatóban jobbak...😊


Persze értem,offseason,uncsizunk,de ennek tényleg nincs értelme/má'persze szerintem/.

Béke.
több mint 12 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 298 — capitaine du château de Vienne 1487
akkor megalkotom az egyszerűsítő egyenletet
az alapszakaszban a D átlag 14 pontot enged
az alapszakaszban az O átlag 20,3-at rak le ( nem huszonhármat, majd mingyá meglátod )
az alapszakaszban a skór különbsége közeliti az 1 TD-t, de inkább azon belüli
( a skór lengéselemzését Tomi.nak köszönettel 😉 )
Tehát a Tomi-féle állítás igaz, miszerint igencsak ergyán néz ez ki átlagos meccs átlagos győzelmi mutatónak, ami a magyarázata az ennek ellenére elért 12 győzelemnek, hogy az AFC Nort sorsolása - khmm - hogyismondjam gyengécske.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
1. Kockázati tényező mindig van. A nullához konvergált az idény alapján. Jobb QB-k és jobb WR-k ellen is megoldotta MINDIG Ike. Sztem nem volt 60-70 yardnál rosszabb meccse. 😉 Nincs miről beszélni.Ha 16-szor sikerül, nem arra készíted a game plant, hogy húúú most egyszer egy szarabb csapat ellen ezt beszívhatjuk 😉Soldados
Nem arra készíted, de miután a második negyedben főleg simán verte meg embere 1 az 1-ben, csak nem hagynád OT első plaében is egyedül rajta. Még ha közben mondogatod is, hogy de az alapszakaszban megcsinálta... Mert bizony aznap nem csinálta meg. És itt kellett volna edzőileg segíteni Ike-nek.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Üdv a klubban újra! 😊
Azt elhiszem, hogy Neked 100%-os volt a Steelers Off!
Ha citálnál egy Steelers Off-t vagy Def-t nem önmagához mérő hasonlatot, mondatot, légy oly kedves!tomi-tomi
Még véletlenül se készülök vitázni, nem citálok semmit, el se olvastam amiket írtatok, nem is láttam, ott se voltam.
Csak felmérve miről folyik a polemizálás megszültem a saját véleményemet, és beillesztettem a hsz-hömpölybe.
Nekem mindegy milyen volt a Steelers O, mert nem találkoztak Tebow-al, valamint BB is nagy kedvencem, valamint teljesen objektív összegzést adtam, mindenféle személyes felhang nélkül.

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Üdv a klubban újra! 😊
Azt elhiszem, hogy Neked 100%-os volt a Steelers Off!
Ha citálnál egy Steelers Off-t vagy Def-t nem önmagához mérő hasonlatot, mondatot, légy oly kedves!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 090 — #NoStress
Úgy gondolom, hogy nehéz összehasonlítani az elefántot a kisbaltával, vagy a zsemlét a lavórra.
Persze megoldható, biztos van közös inerciarendszer, de eléggé kifacsart lenne józan paraszti ésszel.
Másként: a Steelers D-jét okos dolog a Steelers D-jéhez hasonlítani, a Steelers O-t pedig a Steelers O-hoz.
Persze lehet a Steelers D-jét a Rams O-hoz, vagy a Pats D-hez, vagy a Notre Dame egyetem Special Teamjéhez is hasonlítani, csak kissé feleslegesnek tűnik.
Ezen preambulum után pedig a konklúzió:
A Steelers O a Denver ellen jó volt. Nem volt elég jó, mert akkor nyertek volna, de magukhoz képest jók voltak, az elvárásokat kb 100%-ban teljesítették.
A Steelers D a Denver ellen szar volt. 30-50%-on teljesítettek, ki is kaptak.
A Denver D kurva jó volt, dehát ott játszott Tebow, nem is részletezem, felülmúlták magukat, győztek.
A Denver D közepes volt, de ebben a konstellációban ez elég volt.
Ez az én vitazáró elemzésem. 😊

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Jaj, Soldi, ne vegyél már mindent támadásnak!
Leírtam: nem tudja már a Def. egyenletesen hozni az elit szintet. Voltak rettenetesen jó meccsek (hány nullázása, 3-6 pontos meccse volt a D-nek?), de voltak a Steelers korábbi szintjén elfogadhatatlan meccsek. Úgy teszel, mintha rendszeresen hoztátok volna a 10-12 engedett pontos meccseket, de már nem képes erre a Def. Te írtad: mélyről indult és mélyre is érkezett (a Steelers eddig megszokott szintjéhez képest) - szükségszerűen, teszem hozzá.
Ha minden páratlan héten engedsz 28 pontot, s minden páros héten nullát, akkor az átlagod 14 lesz és az átlagtól való átlagos eltérésed is 14 lesz. Szélsőséges teljesítményre képes a Def. A Steelers Def idén szélsőséges volt (az átlagától +-50%-kal tért el átlagosan, rengeteg!), más szóval inkonzisztens, durván: megbízhatatlan. Az Off. ebben a tekintetben is hasonlóan rossz. +-40%.
A mérlegetek 12-4, de a győzelmetekhez valamelyik egységeteknek átlagosnál jobbat, kiemelkedőhöz közelit kell alkotnia. Ha a Def. engedi a saját "legrosszabb" átlagos értékét (21 pont környéke), akkor már az Off-nek a saját átlagánál jobban kell teljesítenie a győzelemhez. (S ez igaz vica versa is!) Nézd meg a Pats értékeit (számold ki a tavalyi Steelers-ét, nem nagy durranás, az Excel megcsinálja, az is hasonló lesz szerintem)! Ha a Def és az Off egyszerre hozza a statisztikailag várható legrosszabb teljesítményét, még akkor is 26-25-re győz.
Abban igazad van, hogy eddig a Steelers-nek elég volt 20-25 szerzett pont a győzelemhez. Meg mutatós is, hogy csak a Ravens szerzett 20+ pontot ellenetek. Viszont 7 meccsen szereztek 17-20 pontot, ami már fájdalmasan közel van az Off. átlagához. (Bármi történhet, ugye) A teljes képhez és a kilengés megértéséhez: 6 meccsen pedig 10 pont alatt tartottátok az ellenfelet.
Két dolgot állítok: 1. Ebben az évben a Def. már nem tudta megbízhatóan, egyenletesen szállítani a Steelers megszokott, sztenderd teljesítményét. Ez nem a PO-ban derült ki, már az alapszakaszban is nyilvánvaló volt. Ld. "kilengések". (Véleményem szerint erre az edzői stáb számított is.) 2. Az Off. nem hozta az elvárt fejlődést, képtelen volt megbízhatóan kiegyenlíteni a Def - viszonylagos - gyengülését. Ez szintén nem a PO-ban derült ki. (Véleményem szerint erre viszont nem számított az edzői stáb.)
Ha Te ragaszkodsz ahhoz, hogy Ike leolvadása miatt kaptatok ki (ami egy meccsre nézve is vitatható), akkor én kénytelen vagyok azt mondani, hogy a számok alapján Ike az idényben teljesített emberfeletti módon erőn felül. S akkor szükségszerű, hogy a legjobban megfeszített húr fog az utolsó utáni csavaráskor elpattanni.
Bónusz állítás: Ha az első negyedben bevertek legalább egy TD-t, akkor ez az egész egy héttel később vált volna (még fájdalmasabban) nyilvánvalóvá. 😉

PO-ban győzelemhez kívánatos pontszámok. Ne nyissunk újabb frontot, míg ezt be nem fejezzük. 😊

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Tudom, véletlenül jött össze a Number One scoring D, Number One total D, a Number One pass (!) D (yd/attempt alapján is), vagy éppen a 4. def. QB-rating... A Steel Curtain 2.0 legendájába bőven belefér ez az év. A teljes évet nézve számos dologban nem volt ennél jobb egység, pedig mélyről indultunk nagyon. (Ettől még nem volt a liga legjobbja, mert 15 TO az félelmetesen kevés, emiatt olyan 4-5. hely körül lehetett a saját, szubjektív rangsoromban mondjuk SF, BAL, HOU mögött) Ez a Defense erős Defense volt, amely semmilyen körülmények között nem kaphatott volna 29 pontot és 450 yardot egy közepesnél rosszabb O-tól, vagy csak akkor, ha az O csinál 4-5 TO-t, de nem csinált csak egyet.

Ezt a kilengéses dolgot nem tudom hogyan számoltad, de nem érzem - elsőre - meggyőzőnek. (De pl ezt nem titulálom faszságnak, alaposabban ki kellene számolnom és veséznem a pontokat. Mindenesetre annyiban mindenképpen hibás a teória, hogy érdekes módon 12-4 lett a mérlegünk, pedig sokszor esett gondolom az általad írt tartományba mind a szerzett, mind a kapott pontok száma, tehát erős túlzás, hogy ilyenkor bármi lehet. Ilyenkor többségében van egy 14-9 mondjuk a javunkra. 😊, a Te eltérő tartományotokkal eggyel jobb mérleget hoztatok, 13-3, azaz számomra ezért nem meggyőző ez. Amúgy megvan ennek is az oka. A low scoring Game-ben a Steelers mozog otthonosan ezért azokat nagyon jó százaékbn megnyeri, mert ilyet általában az erősebb D nyeri, míg a Pats a high scoring Game-ben mozog otthonosan, ezért azokat nyeri meg, ha önmagához képest alacsonyan maradnak a pontok veszíteni fog.)

De akkor mondok én is egy tényt: az alapszakasz során egyetlen csapatnak sikerült +20 pontot (tehát húsznál többet) szereznie. (Mondjuk itt rögtön nem értem miért csalsz 21 pontra a tartományodban 😛) Igaz neki mindkétszer, ez a Baltimore Ravens. De ehhez jó sok turnover is kellett a Ravens D-től. 😉 Ez a tény. Emellett 6-szor a 10 pontot sem érte el a rivális. Ennek fényében az a 23 pont különösen jó az O-tól, amit Denverben letett az asztalra.

Sőt, továbbmegyek, igazából abszolút mellettem szól, pontosabban egy másik többször hajtogatott mondatom mellett a fentebb általam említett tény. Ha elérjük a 20 pontot, akkor ennek a Steelers-nek nyernie kell. Nem nyertünk. Miért? Mert ez a Steelers D becsődölt. Nem az O, a Defense csődölt be, pontosabban szegény Ike. Ezt a Steelers-re szoktam mondani, általánosságban pedig úgy használom, hogy ha a PO-ban eléred a 20 pontot, akkor nagy valószínűséggel nyertél, ha a 25-t, akkor szinte biztos. (Igazából a mostani PO-ban ennek csak az SF-NO mond ellent, ott még elit D mellett is több kellett, bár ezt a többet a D biztosította a rengeteg TO-val 😉 - NO-DET meccset hagyjuk, garbage time)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Soldi,
megértem, hogy nehéz szabadulni a Steel Curtain 2.0 legendájától. Ez az év már csak arról szólt, hogy egy-egy meccsen megmutatták, hogy milyen is volt ez fénykorukban. De már nem ez volt a sztenderd.
Az illusztrálás kedvéért kiszámoltam a Pats Def. átlagtól való átlagos eltérését. Csak négy pont 21-es átlagnál. Szarabb az átlag, de arra sokkal biztosabban számíthatunk, nincs benne nagy kilengés. 17-25 engedett pont várható tőlük, a Steelers Nomber One Def-től 7-21 pont. Alsó értékben jelentős különbség, de felül már elég közel van az okádék Def-étől. Ezt a felső értéket nem tudja megbízhatóan ellensúlyozni a "senkire el nem cserélném" (ne is cseréljétek!) QB és WR állományú Off. Ez a gond, s ezt mondják többen. A Def. a mindenki által várt leszálló ágában van, de ezzel párhuzamosan nem történt meg az Off. szintén mindenki által várt megfelelő mértékű fejlődése.
A Steelers Off. adatai 20-as átlag 8(!) átlagos eltéréssel 12-28 szerzett pont várható, a Pats-é: 32-es átlag, 6 átlagos eltéréssel, 26-38 pont szerzett pont várható.
A Steelers várható átlagos értékei szinte teljesen fedik egymást; egy statisztikailag átlagos meccsen bármi megtörténhet. Minden további nélkül simán kikaphattok. (A Pats-nél egyáltalán nincs ilyen átfedés; egy statisztikailag átlagos meccsen a Pats mindig győz. Biztos vagyok benne, hogy a tavalyi Steelers inkább ezt tudta.)
Nem kétséges, a Steelers távlati célja, hogy ismét a Def. legyen a koronaékszere. De ha ennek kicsiszolásáig megelégedtek ezzel az Off. teljesítménnyel, akkor addig nagyon csúnya év(ek) jön(nek).

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Na de beszéljünk értelmes dolgokról.

Nagy valószínűséggel Suishamet cutoljuk (vagy legalábbis jó esély van rá) június 1. után, mert 1,6 millát zabálni a capből, ami luxus egy ilyen ergya rúgóra. Pl K draft is elképzelhető sztem idén.

Art Rooney II beszélt pár dologról. Szavai szerint 25 millával vagyunk cap felett, s ő fogalmazott úgy, hogy soha ekkora cap problémával még nem néztek szembe. Arról nyilván nem beszélt, hogy kik lehetnek az áldozatok. Az off-season elsődleges prioritásának azt nevezte, hogy Wallace-szal megállapodjanak egy hosszútávú szerződésben. Mendyvel kapcsolatban, aki utolsó évébe lép, azt mondta, hogy "wait and see", ergó ebben az off-seasonban nem kap új szerződést. Arról is beszélt, hogy az edzői stábból többen a visszavonulásukat fontolgatják, de nem nevezte meg őket.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!