Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Lassan szerintem kezdhetünk rátérni a Jets-re. Hogy látjátok az esélyeket azok után, hogy otthon kikaptak a 'Fins-től? Én személy szerint kicsit talán még jobban is aggódok ezek után, mert nehezen tudom elképzelni, hogy ez a Jets 5 vereséget szenvedjen el az alapszakaszban. :/vassadi27
Ez a Jets a liga leginkább túlértékelt csapata...undisputedly
Jó, de mer ti aláztatok, az nem biztos közel se, hogy mi meg nem szoppódunk le tőlük.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 931 — SuperBowl Champions 2013/2014
Lassan szerintem kezdhetünk rátérni a Jets-re. Hogy látjátok az esélyeket azok után, hogy otthon kikaptak a 'Fins-től? Én személy szerint kicsit talán még jobban is aggódok ezek után, mert nehezen tudom elképzelni, hogy ez a Jets 5 vereséget szenvedjen el az alapszakaszban. :/vassadi27
Ez a Jets a liga leginkább túlértékelt csapata...
több mint 13 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Lassan szerintem kezdhetünk rátérni a Jets-re. Hogy látjátok az esélyeket azok után, hogy otthon kikaptak a 'Fins-től? Én személy szerint kicsit talán még jobban is aggódok ezek után, mert nehezen tudom elképzelni, hogy ez a Jets 5 vereséget szenvedjen el az alapszakaszban. :/
több mint 13 éve
xtaki Pittsburgh Steelers 3 358
85!
Miért is nem számít az MAFL?!!Helmut Zimmer
Csak vélemény, nincs nagy háttértudásom a sport otthoni fejlődéséről és ez már tényleg nem pittsburgh topik, de ha már szóba került megválaszolom: nem hiszem hogy néhány évnyi MAFL foci túlságosan megnövelné egy ember belelátását a sportba - no offense, de amit itthon fociként csinálnak az mondjuk inkább hobbiszint jelenleg mint profi már amennyire én látom, bár kétségkívül nagyon profinak akar tűnni.
A játékosok nagy része már felnőttként kezdett el kíváncsiságból játszani és közülük is elég sokan nem rendelkeznek túl nagy atlétamúlttal, épp ezért nincs túl magas technikai képzettségük, felteszem (de erről tényleg nem tudok semmit) edzés sincs több max heti 4-nél.
A meccsek nagy részén vagy 70-0-ra veri el a fővárosi nagyágyú egy vidéki alakulatot vagy játszanak egy jó szoros meccset ahol az irányítóknak kb minden 5. passzkísérlete talál elkapót. Nem akartam megbántani senkit aki itthon focizik, nyilván egy jó sport tehát játszani is jó lehet de itt Magyarországon még nagyon gyerekcipőben jár a dolog.

Nagyjából ezért mondtam azt, hogy nem hiszem hogy Soldados mondjuk 2-3 éves MAFL múltja (ha lenne) miatt értené és látná át ennyire a játékot. A stílus ahogy néha ő megnyilvánul (megintcsak no offense) olyan mintha egy több éve profi játékos/edző oktatna ki egy kezdő szurkolót, amire néhány év MAFL (ha lenne) nem "jogosítaná fel".85
azt gondolom, hogy a legtobben meg csak eloben sem lattunk NFL szintu jatekot...egeszen megdobbento egyebkent a sebessegkulonbseg akar csak az osztrak jatekosok es a magyar jatekosok kozt is. DE! Szerintem annak is erdemes lemenni egy magyar meccsre, aki csak NFL-t szeret nezni...mert egesz mas ulni a palya szelen es hallani a csattanasokat. Altalanossagban igaz, hogy a hazai focsi gyerekcipoben jar, de ettol meg ember ember ellen, csapat csapat ellen, igazi ferfias kuzdelem tobbnyire. Aki egyszer mar kiprobalta, hogy milyen muvelni ezt a jatekot, az egesz mas szemmel nezi akar a tv-t is. Arrol mar nem is beszelve, hogy kicsit hazabeszeljek, hogy probalj meg beallni bironak es aztan szidd a birokat 😊 Szerencsemre en mindket oldalt kiprobaltam, latom, hogy milyen nehez jatszani es milyen borzaszto, ha egy hibasnak tuno biroi dontes miatt 'veszteseget erzunk', de hoztam magam is ilyen dontest. Mindenkinek van sajat velemenye es minel tobb nezopontbol nezzuk a dolgot, valoszinuleg annal tisztabb lesz a kep.
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan

😂
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ettől függetlenül szvsz (és ez nem bántás), Te is ugyanúgy "szakmázol", de nem mindig helyesen (nem fogom visszakeresni, de pl Lambert és Ham viszonylatában asszem Lambertre írtad, hogy coverben milyen jó volt és ezzel megújította az LB-posztot, holott éppen Hamnél nemigen volt jobb cover LB, sőt sokak minden idők legösszetettebb legsokoldalúbb LB-jének tartják Hamet, épp ezért furcsáltam is, hogy Te pl nem tetted 100-as listádra, pedig Ham újat hozott az OLB posztba, annyira zseniális volt coverben) . Ugyanúgy egzakt kijelentéseket teszel, erre jó példa volt a TOP100 sorozat. Ott pl jó pár dologgal nem értettem egyet, de ez ilyen, különböző emberek különböző véleményei.Soldados
Erről szívesen beszélgetek, de szerintem a "régi idők"-ben lenne a helye.
A "szakmázás"-t meg úgy általában mondtam, nem kifejezetten rád.deacon75
Nyugodtan menjünk át. 😊 Érdekel a véleményed.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
85!
Miért is nem számít az MAFL?!!Helmut Zimmer
Csak vélemény, nincs nagy háttértudásom a sport otthoni fejlődéséről és ez már tényleg nem pittsburgh topik, de ha már szóba került megválaszolom: nem hiszem hogy néhány évnyi MAFL foci túlságosan megnövelné egy ember belelátását a sportba - no offense, de amit itthon fociként csinálnak az mondjuk inkább hobbiszint jelenleg mint profi már amennyire én látom, bár kétségkívül nagyon profinak akar tűnni.
A játékosok nagy része már felnőttként kezdett el kíváncsiságból játszani és közülük is elég sokan nem rendelkeznek túl nagy atlétamúlttal, épp ezért nincs túl magas technikai képzettségük, felteszem (de erről tényleg nem tudok semmit) edzés sincs több max heti 4-nél.
A meccsek nagy részén vagy 70-0-ra veri el a fővárosi nagyágyú egy vidéki alakulatot vagy játszanak egy jó szoros meccset ahol az irányítóknak kb minden 5. passzkísérlete talál elkapót. Nem akartam megbántani senkit aki itthon focizik, nyilván egy jó sport tehát játszani is jó lehet de itt Magyarországon még nagyon gyerekcipőben jár a dolog.

Nagyjából ezért mondtam azt, hogy nem hiszem hogy Soldados mondjuk 2-3 éves MAFL múltja (ha lenne) miatt értené és látná át ennyire a játékot. A stílus ahogy néha ő megnyilvánul (megintcsak no offense) olyan mintha egy több éve profi játékos/edző oktatna ki egy kezdő szurkolót, amire néhány év MAFL (ha lenne) nem "jogosítaná fel".85
Ezzel azért nem értek egyet, mert tök mindegy milyen szinten játszanak itthon a csapatok, sok edző nagyon sok foci elméletet tanul amit megpróbál nap mint nap implementálni a saját csapatába. Nyilvánvalóan ezek az emberek, lehet, hogy jobban átlátják a történéseket mint valaki aki nem foglalkozik stratégiával, technikával, elemzéssel napi szinten.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ettől függetlenül szvsz (és ez nem bántás), Te is ugyanúgy "szakmázol", de nem mindig helyesen (nem fogom visszakeresni, de pl Lambert és Ham viszonylatában asszem Lambertre írtad, hogy coverben milyen jó volt és ezzel megújította az LB-posztot, holott éppen Hamnél nemigen volt jobb cover LB, sőt sokak minden idők legösszetettebb legsokoldalúbb LB-jének tartják Hamet, épp ezért furcsáltam is, hogy Te pl nem tetted 100-as listádra, pedig Ham újat hozott az OLB posztba, annyira zseniális volt coverben) . Ugyanúgy egzakt kijelentéseket teszel, erre jó példa volt a TOP100 sorozat. Ott pl jó pár dologgal nem értettem egyet, de ez ilyen, különböző emberek különböző véleményei.Soldados
Erről szívesen beszélgetek, de szerintem a "régi idők"-ben lenne a helye.
A "szakmázás"-t meg úgy általában mondtam, nem kifejezetten rád.
több mint 13 éve
85 Cincinnati Bengals 363
85!
Miért is nem számít az MAFL?!!Helmut Zimmer
Csak vélemény, nincs nagy háttértudásom a sport otthoni fejlődéséről és ez már tényleg nem pittsburgh topik, de ha már szóba került megválaszolom: nem hiszem hogy néhány évnyi MAFL foci túlságosan megnövelné egy ember belelátását a sportba - no offense, de amit itthon fociként csinálnak az mondjuk inkább hobbiszint jelenleg mint profi már amennyire én látom, bár kétségkívül nagyon profinak akar tűnni.
A játékosok nagy része már felnőttként kezdett el kíváncsiságból játszani és közülük is elég sokan nem rendelkeznek túl nagy atlétamúlttal, épp ezért nincs túl magas technikai képzettségük, felteszem (de erről tényleg nem tudok semmit) edzés sincs több max heti 4-nél.
A meccsek nagy részén vagy 70-0-ra veri el a fővárosi nagyágyú egy vidéki alakulatot vagy játszanak egy jó szoros meccset ahol az irányítóknak kb minden 5. passzkísérlete talál elkapót. Nem akartam megbántani senkit aki itthon focizik, nyilván egy jó sport tehát játszani is jó lehet de itt Magyarországon még nagyon gyerekcipőben jár a dolog.

Nagyjából ezért mondtam azt, hogy nem hiszem hogy Soldados mondjuk 2-3 éves MAFL múltja (ha lenne) miatt értené és látná át ennyire a játékot. A stílus ahogy néha ő megnyilvánul (megintcsak no offense) olyan mintha egy több éve profi játékos/edző oktatna ki egy kezdő szurkolót, amire néhány év MAFL (ha lenne) nem "jogosítaná fel".


I have been a Bengals fan for as long as I remember
so I'm used to the season being over in November
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
[. Lehet nagyképűnek tartani, de a Steelers-re kicsit nagyobb rálátásom van, mint itt bárkinek, elvégre 95 óta követem ezt a csapatot egyre nagyobb energiaráfordítással.Soldados
Hát figyelj, én szoktam olvasni ezt a fórumot és nagyon durva amit sok -általában szerkesztő- megenged magának. Azt hiszik sokan, hogy szakmáznak, holott csak a need-eket, a draftspot-okat meg az ilyeneket fújják, míg magáról a fociról fingjuk sincsen, de hát hogyan is lehetne, mivel soha nem foglalkoztak (tisztelet a kivételnek) focival, csak a fotelből. Márpedig onnan nehéz a "szakmát" megtanulni. Máshonnan is, de onnan a legnehezebb.
Amiről itt általában szó van az az igazi rajongói hozzáállás mindenféle igazi insight nélkül. Ezzel nem is lenne igazán probléma, ha nem "szakmázás" néven menne a dolog.

Egyébként meg csak annyit, hogy ha nagyobb rálátásod van a steelers-re, akkor hogyhogy azt sem tudtad, hogy mi a Stunt 43? A Wikipedia teljesen fals infoját másoltad be amikor szóba került véletlenül a "töri" topicban. Tudom az csak egy eset volt, de hidd el, ha szakmázunk és főleg védelemről ( ami a Steelers arculatát adta mindíg is), akkor ott tudnálak megfogni ahol akarlak (ez személyeskedés volt, bocs).

Fociban elmélyedni nem azt jelenti, hogy fújod a neveket meg az adatokat meg a statokat... azt pont MINDENKI be tudja seggelni. Az összefüggéseket kell látni, az meg hosszú évek kemény melója és legritkábban lehet elsajátítani egy szobában.deacon75
Egyrészt én nem "szakmázok", ezt sosem állítottam. Hanem pontosan azt csinálom, amit írtál, needeket sorolok, rosterhelyzetet elemzek és globálisan nézem egy franchise alakulását, összefüggeseket keresek cselekmények és következmények között. 😉 Ami a Steelersnél folyik, arra szvsz elég jó rálátásom lett az évek folyamán.

Mint gyakorló edző nyilvánvalóan meg tudnál fogni játékelméleti kérdésekben. Viszont információéhes laikusként, aki 95 óta nézem, bújom és olvasom ezt a játékot, meg tudom pl állapítani, hogy Gay jól játszik-e vagy sem. Ehhez nem kell edzőnek lenni. Az erős túlzás lenne, hogy fogalmam sincs a Stunt 43-ról, de nyilvánvalóan Te sokkal mélyebbre hatóan ismered mind játékelméleti oldalról, mind a tekintetben, hogy mit eredményezett, milyen hatásai következményei voltak. Viszont kétségtelenül lusta voltam, amikor wikiről bemásoltam neked egy szösszenetet.

Ettől függetlenül szvsz (és ez nem bántás), Te is ugyanúgy "szakmázol", de nem mindig helyesen (nem fogom visszakeresni, de pl Lambert és Ham viszonylatában asszem Lambertre írtad, hogy coverben milyen jó volt és ezzel megújította az LB-posztot, holott éppen Hamnél nemigen volt jobb cover LB, sőt sokak minden idők legösszetettebb legsokoldalúbb LB-jének tartják Hamet, épp ezért furcsáltam is, hogy Te pl nem tetted 100-as listádra, pedig Ham újat hozott az OLB posztba, annyira zseniális volt coverben) . Ugyanúgy egzakt kijelentéseket teszel, erre jó példa volt a TOP100 sorozat. Ott pl jó pár dologgal nem értettem egyet, de ez ilyen, különböző emberek különböző véleményei.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 216 — én ezt meguntam
Nem csodálom, hogy nem tudta mi az a Stunt 43, de ez a Ti vitátok
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
[. Lehet nagyképűnek tartani, de a Steelers-re kicsit nagyobb rálátásom van, mint itt bárkinek, elvégre 95 óta követem ezt a csapatot egyre nagyobb energiaráfordítással.Soldados
Hát figyelj, én szoktam olvasni ezt a fórumot és nagyon durva amit sok -általában szerkesztő- megenged magának. Azt hiszik sokan, hogy szakmáznak, holott csak a need-eket, a draftspot-okat meg az ilyeneket fújják, míg magáról a fociról fingjuk sincsen, de hát hogyan is lehetne, mivel soha nem foglalkoztak (tisztelet a kivételnek) focival, csak a fotelből. Márpedig onnan nehéz a "szakmát" megtanulni. Máshonnan is, de onnan a legnehezebb.
Amiről itt általában szó van az az igazi rajongói hozzáállás mindenféle igazi insight nélkül. Ezzel nem is lenne igazán probléma, ha nem "szakmázás" néven menne a dolog.

Egyébként meg csak annyit, hogy ha nagyobb rálátásod van a steelers-re, akkor hogyhogy azt sem tudtad, hogy mi a Stunt 43? A Wikipedia teljesen fals infoját másoltad be amikor szóba került véletlenül a "töri" topicban. Tudom az csak egy eset volt, de hidd el, ha szakmázunk és főleg védelemről ( ami a Steelers arculatát adta mindíg is), akkor ott tudnálak megfogni ahol akarlak (ez személyeskedés volt, bocs).

Fociban elmélyedni nem azt jelenti, hogy fújod a neveket meg az adatokat meg a statokat... azt pont MINDENKI be tudja seggelni. Az összefüggéseket kell látni, az meg hosszú évek kemény melója és legritkábban lehet elsajátítani egy szobában.
több mint 13 éve
Helmut Zimmer Buffalo Bills Oregon Ducks 6 216 — én ezt meguntam
Egyébként annyira felesleges ez a flamelés. Soldi úgyse fog megváltozni, meggyőzni nem lehet, engem se fog, és amúgy se értek hozzá.tenorx
Annyira nem értesz hozzá, amennyire egyikünk sem... .

85!
Miért is nem számít az MAFL?!!

Az RG fontosságáról vitatkozni szerintem felesleges. Baromi fontos poszt az övé is. A kérdés pusztán az, hogy hol vannak a hangsúlyok. Sold folyamatosan arról beszél, hogy a Steelers a D-ről szól tradicionálisan, ha az rendben van, akkor nagy baj nem lehet. Emlékezzetek mi volt tavaly, amikor a D nem hozta a meccseket, és az O nem tudott minden meccsen felnőni a feladathoz. Akkor is mekkora hirig volt, nem, inkább úgy mondanám az volt csak egy szép parázs....
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
1st% 20+ 40+ FUM
1 Pittsburgh Steelers 13 15.2 198 267 20.5 781 2.9 60.1 4 24 43 16.1 1 0 4

Futás elleni védekezés. Nehéz erre szavakat találni, s mindezt úgy, hogy a meccsek felén egyik kezdő DE-nk se volt a pályán...Soldados
3.0 yard alatti atlag mindig igencsak korrekt 😊 kivancsi vagyok megcsinaljatok-e azt a bravurt mint a 2000-es Ravens D (1000 yard alatt maradni), igaz az atlag teren meg lehet kicsit javulni 😉 (2.68 volt nekunk)
Ez egy nagyon popec D lett az iden is.. meg egy-ket shutoutot belenyomtok ev vegere akar az elit szot is rasutom 😊 (felreertes ne legyen, a futas elleni vedekezes mar most az)Igor
Áh, Igor, sztem nem elit. Elit a futás ellen, annak ellenére, hogy Aaron Smith kiesett, meg Keisel is gyakran sérült. Passz ellen viszont baromi sebezhetők vagyunk. Emiatt én nem mondom, hogy elit, vagy a legjobb lenne, viszont ezen hiáynosságot valamennyire tudja kompenzálni a front7 és Troy. A 2.68 már nem lesz meg, ahhoz kevés a meccs, ez teljesen világos.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nem akarok én is beszállni a vitába, de egy dolgot nagyon nem értek Soldi. Az honnan jött, hogy az RG a legkevésbé fontos pozíció a támadófalban? Nem vagyok szakértője a témának, de ahol eddig olvastam erről a kérdésről, ott azt találtam hogy a belső falemberek közül pont ez a legfontosabb pozíció, mert szinte mindig egy az egyben kell felvennie a DT-t, DE-t felállástól függően.F.Schleck
Ez igaz. Az RG dolga nehezebb, mint az LG-é. De kisebb hatása van a csapatra, mert nem a vakoldalon van. Ha onnan jön a nyomás, azt látja a QB és BB mobilitásával ez könnyen áthidalható probléma. A Steelersnél nem gyakorol túl nagy hatást az OL pass protectionjére az RG. Ez tisztán látszik idén is. Tök mindegy, hogy Essex, vagy Foster bénázik ott, ez simán elviselhető, ellenben pl a Pats ellen látszott, hogy mit okoz, ha a fal bal oldala fos.

A 2008-as bajnokcsapat ki volt az RG? emlékszik még vki rá? Darnell Stapleton, egy undrafted rookie. Szar volt. És? Volt hatása a csapatra? Nem igazán. Most van csapata? Nincs. Mégis működött a rendszer, egyszerűen az RG nehezebb dolga van, mint az LG-nek, de kisebb hatása van a csapatra nézve.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Egyébként annyira felesleges ez a flamelés. Soldi úgyse fog megváltozni, meggyőzni nem lehet, engem se fog, és amúgy se értek hozzá.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Nem akarok én is beszállni a vitába, de egy dolgot nagyon nem értek Soldi. Az honnan jött, hogy az RG a legkevésbé fontos pozíció a támadófalban? Nem vagyok szakértője a témának, de ahol eddig olvastam erről a kérdésről, ott azt találtam hogy a belső falemberek közül pont ez a legfontosabb pozíció, mert szinte mindig egy az egyben kell felvennie a DT-t, DE-t felállástól függően.

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
De Soldi, nem ez a személyeskedés, hanem ez:

Tisztában vagyok vele, hogy nagy need a CB, és nagy need a DE poszt is, de akkor is meg kell védenünk BBt, különben baszhatjuk.

Te írod, hogy egy RGtől nem javulna a fal, de ez nem igaz. Egyébként rosszul fogalmaztam, nem csak az RGre gondoltam, OTre is ugyanúgy szükségünk van, szóval OL draftot szeretnék. Ha esetleg felépül Colon még ő is beállhat Gnek, és még Flo is maradhat egy évig RT, hogy tanuljon a rookie, aztán valamelyikük helyett beállhat. Ha viszont Colon nem épül fel, akkor ott lesz nagyobb lyuk.

A 70es években volt egy Bradshawnk, egy Franco Harrisünk, egy Stallworthünk meg egy Lynnünk azért. Nyilván a defense nyerte a bajnokságokat, nem is azt mondom, hogy teljesen hanyagoljuk el, a 2. körben szeretnék CBt illetve a 3. ban DEt ugyanúgy, csak erősebb neednek érzem azt, hogy megvédjük az egyik legfontosabb nyerőemberünket.

Jah és még hozzáteszem, én nem szeretnék összeveszni veled, mert én egyébként is szeretek vitatkozni (egy jó vitatkozásnál nincs is jobb a világon ismeretszerzésre), de a személyeskedést nem szeretem, és szerintem szükség sincs rá azért, mert én máshogy látom a legnagyobb needünket.tenorx
Te konkrétan OG-t írtál, az pedig facepalm. 😉 OT az jöhet.

Most van egy Ben, Ward, Wallace/Holmes/Burress, illetve Fast Willie/Mendenhall, Miller. Skill posztokon most is megvagyunk, ezért vagyunk képesek kihasználni azt, hogy a védelem meccsben tart. Erre épül ez a csapat. Mindenhol nem tudsz tökéletes lenni, ez a csapat a gyengébb OL-t tudja ellensúlyozni. A gyengébb D-t (ahogy tavaly láttuk), nem.

Colon jövőre nem lesz nálunk, nem Ben a nyerőember, hanem a D, nem a QB (és megvédése) a létkérdés, hanem a D, Bent 5 éve nem törték össze, hiába várja és jósolja mindenki, az RG poszt a legjelentéktelenebb QB megvédése szempontjából, épp ezért e tekintetben nem is javulna a falunk túl sokat. Az OG facepalm... Ellenben nincs cornerünk 2011-re.

Próbálj ne az orrodig látni, akkor reálisabb képet kapsz Gayről, a cornerekről, az OL-ről, az egész franchise-ról, vagy az egész játékról.Soldados
Elnézést előre hogy beleszólok, nincs semmi közöm hozzá, de az egész fórumra úgy ahogy van igaz az, hogy van itt néhány "veterán" aki valami Paul Brownnak érzi magát és úgy viselkedik mintha ő lenne maga a foci és akár szándékosan akár nem, de lenéz és hozzászólásaiban nevetségessé tesz más hozzászólókat. Nem tudom a te MEGLÁTÁSAID miért lennének feltétlen jobbak mint bárki másé, javíts ki ha tévedek, de ha jól sejtem te sem vagy fociedző vagy akár tapasztalt játékos (no offense de a MAFL-t ebbe nem számolnám). Azt sem hiszem hogy napi telefonkapcsolatban vagy coach Tomlinnak, pedig elég sokszor úgy beszélsz mintha valami bennfentes pittsburghi lennél. Ismét javíts ki ha tárgyi tévedéseket vétenék valamely kijelentésemmel.

Lényeg a lényeg, ha valaki nem ért veled egyet az nem hülye, csak más véleményen van.

Elnézést a személyeskedésért, csak talán itt a legszembetűnőbb - nem Soldados ellen akartam beszélni, hanem az egész fórumon jellemző jelenség ellen.85
Valóban, sem edző, sem játékos nem vagyok. De ettől vannak olyan vélemények, amelyek hülyeségek. Pl ha vki azt mondaná, hogy pocsék szar a Steelers rush D. (Direkt sarkítok) Ez nyilvánvaló ostobaság. Persze lehet bárkinek ez a véleménye, de ez ettől még ostobaság. És én már csak olyan ember vagyok, aki ezt igyekszik megcáfolni.

Jelen esetben pl sok meglátást, véleményt el lehet fogadni, pl ha DL-t vagy OT-t mond vki. Én akkor is elmondanám, hogy a corner fontosabb, de kétségtelen, hogy OT és DL is nagy need. De az OG az facepalm 1. körre.

A véleménye ettől még lehet ez, én meg előbb finoman érvekkel leírom, hogy miért látja rosszul, de amikor erre szintén fals érvek, vagy amolyan maszlagok (a D nem bírhatja ezt a nyomást, BB össze fog törni, stb.), nem bírom ki, hogy ne tartsam nyíltan ostobaságnak. Ez az én hibám, ezért ismételten elnézést kérek a fórumozók közösségétől. Vitatkozni lehet, véleményeket el tudok fogadni a CB-n kívül mást is, de azt nem, hogy OG kellene elsődleges a Steelers-nek, vagy hogy Gay szarul játszana nickelként, vagy hogy Pouncey Pro Bowler lenne már most és még sorolhatnám azt a sok zöldséget, amiket olvastam tőle. Én SAJNOS kötelességemnek érzem ezek kijavítását. Lehet nagyképűnek tartani, de a Steelers-re kicsit nagyobb rálátásom van, mint itt bárkinek, elvégre 95 óta követem ezt a csapatot egyre nagyobb energiaráfordítással.

Igor: szvsz 1000 yd alatt maradunk, a kérdés az, hogy az yd/carry 3,0 alatt marad-e. Mindenesetre nagyon durva az idei rush D. Főleg a két kezdő DE 6 meccses hiányában.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
De Soldi, nem ez a személyeskedés, hanem ez:

Tisztában vagyok vele, hogy nagy need a CB, és nagy need a DE poszt is, de akkor is meg kell védenünk BBt, különben baszhatjuk.

Te írod, hogy egy RGtől nem javulna a fal, de ez nem igaz. Egyébként rosszul fogalmaztam, nem csak az RGre gondoltam, OTre is ugyanúgy szükségünk van, szóval OL draftot szeretnék. Ha esetleg felépül Colon még ő is beállhat Gnek, és még Flo is maradhat egy évig RT, hogy tanuljon a rookie, aztán valamelyikük helyett beállhat. Ha viszont Colon nem épül fel, akkor ott lesz nagyobb lyuk.

A 70es években volt egy Bradshawnk, egy Franco Harrisünk, egy Stallworthünk meg egy Lynnünk azért. Nyilván a defense nyerte a bajnokságokat, nem is azt mondom, hogy teljesen hanyagoljuk el, a 2. körben szeretnék CBt illetve a 3. ban DEt ugyanúgy, csak erősebb neednek érzem azt, hogy megvédjük az egyik legfontosabb nyerőemberünket.

Jah és még hozzáteszem, én nem szeretnék összeveszni veled, mert én egyébként is szeretek vitatkozni (egy jó vitatkozásnál nincs is jobb a világon ismeretszerzésre), de a személyeskedést nem szeretem, és szerintem szükség sincs rá azért, mert én máshogy látom a legnagyobb needünket.tenorx
Te konkrétan OG-t írtál, az pedig facepalm. 😉 OT az jöhet.

Most van egy Ben, Ward, Wallace/Holmes/Burress, illetve Fast Willie/Mendenhall, Miller. Skill posztokon most is megvagyunk, ezért vagyunk képesek kihasználni azt, hogy a védelem meccsben tart. Erre épül ez a csapat. Mindenhol nem tudsz tökéletes lenni, ez a csapat a gyengébb OL-t tudja ellensúlyozni. A gyengébb D-t (ahogy tavaly láttuk), nem.

Colon jövőre nem lesz nálunk, nem Ben a nyerőember, hanem a D, nem a QB (és megvédése) a létkérdés, hanem a D, Bent 5 éve nem törték össze, hiába várja és jósolja mindenki, az RG poszt a legjelentéktelenebb QB megvédése szempontjából, épp ezért e tekintetben nem is javulna a falunk túl sokat. Az OG facepalm... Ellenben nincs cornerünk 2011-re.

Próbálj ne az orrodig látni, akkor reálisabb képet kapsz Gayről, a cornerekről, az OL-ről, az egész franchise-ról, vagy az egész játékról.Soldados
Elnézést előre hogy beleszólok, nincs semmi közöm hozzá, de az egész fórumra úgy ahogy van igaz az, hogy van itt néhány "veterán" aki valami Paul Brownnak érzi magát és úgy viselkedik mintha ő lenne maga a foci és akár szándékosan akár nem, de lenéz és hozzászólásaiban nevetségessé tesz más hozzászólókat. Nem tudom a te MEGLÁTÁSAID miért lennének feltétlen jobbak mint bárki másé, javíts ki ha tévedek, de ha jól sejtem te sem vagy fociedző vagy akár tapasztalt játékos (no offense de a MAFL-t ebbe nem számolnám). Azt sem hiszem hogy napi telefonkapcsolatban vagy coach Tomlinnak, pedig elég sokszor úgy beszélsz mintha valami bennfentes pittsburghi lennél. Ismét javíts ki ha tárgyi tévedéseket vétenék valamely kijelentésemmel.

Lényeg a lényeg, ha valaki nem ért veled egyet az nem hülye, csak más véleményen van.

Elnézést a személyeskedésért, csak talán itt a legszembetűnőbb - nem Soldados ellen akartam beszélni, hanem az egész fórumon jellemző jelenség ellen.85
ez itt a kulcs mondat,ez néha tényleg eszedbe juthatna Soldi.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
85 Cincinnati Bengals 363
De Soldi, nem ez a személyeskedés, hanem ez:
Te azért akarsz OG-t, mert nem látod át ezt a játékot, képtelen vagy rostert elemezni, globálisan nézni egy csapatot, depth-szel és minden egyébbel együtt. Te látsz egy hibát, felkúrod magad és azt mondod az kell. De ez nem így működik...
Tisztában vagyok vele, hogy nagy need a CB, és nagy need a DE poszt is, de akkor is meg kell védenünk BBt, különben baszhatjuk.

Te írod, hogy egy RGtől nem javulna a fal, de ez nem igaz. Egyébként rosszul fogalmaztam, nem csak az RGre gondoltam, OTre is ugyanúgy szükségünk van, szóval OL draftot szeretnék. Ha esetleg felépül Colon még ő is beállhat Gnek, és még Flo is maradhat egy évig RT, hogy tanuljon a rookie, aztán valamelyikük helyett beállhat. Ha viszont Colon nem épül fel, akkor ott lesz nagyobb lyuk.

A 70es években volt egy Bradshawnk, egy Franco Harrisünk, egy Stallworthünk meg egy Lynnünk azért. Nyilván a defense nyerte a bajnokságokat, nem is azt mondom, hogy teljesen hanyagoljuk el, a 2. körben szeretnék CBt illetve a 3. ban DEt ugyanúgy, csak erősebb neednek érzem azt, hogy megvédjük az egyik legfontosabb nyerőemberünket.

Jah és még hozzáteszem, én nem szeretnék összeveszni veled, mert én egyébként is szeretek vitatkozni (egy jó vitatkozásnál nincs is jobb a világon ismeretszerzésre), de a személyeskedést nem szeretem, és szerintem szükség sincs rá azért, mert én máshogy látom a legnagyobb needünket.tenorx
Te konkrétan OG-t írtál, az pedig facepalm. 😉 OT az jöhet.

Most van egy Ben, Ward, Wallace/Holmes/Burress, illetve Fast Willie/Mendenhall, Miller. Skill posztokon most is megvagyunk, ezért vagyunk képesek kihasználni azt, hogy a védelem meccsben tart. Erre épül ez a csapat. Mindenhol nem tudsz tökéletes lenni, ez a csapat a gyengébb OL-t tudja ellensúlyozni. A gyengébb D-t (ahogy tavaly láttuk), nem.

Colon jövőre nem lesz nálunk, nem Ben a nyerőember, hanem a D, nem a QB (és megvédése) a létkérdés, hanem a D, Bent 5 éve nem törték össze, hiába várja és jósolja mindenki, az RG poszt a legjelentéktelenebb QB megvédése szempontjából, épp ezért e tekintetben nem is javulna a falunk túl sokat. Az OG facepalm... Ellenben nincs cornerünk 2011-re.

Próbálj ne az orrodig látni, akkor reálisabb képet kapsz Gayről, a cornerekről, az OL-ről, az egész franchise-ról, vagy az egész játékról.Soldados
Elnézést előre hogy beleszólok, nincs semmi közöm hozzá, de az egész fórumra úgy ahogy van igaz az, hogy van itt néhány "veterán" aki valami Paul Brownnak érzi magát és úgy viselkedik mintha ő lenne maga a foci és akár szándékosan akár nem, de lenéz és hozzászólásaiban nevetségessé tesz más hozzászólókat. Nem tudom a te MEGLÁTÁSAID miért lennének feltétlen jobbak mint bárki másé, javíts ki ha tévedek, de ha jól sejtem te sem vagy fociedző vagy akár tapasztalt játékos (no offense de a MAFL-t ebbe nem számolnám). Azt sem hiszem hogy napi telefonkapcsolatban vagy coach Tomlinnak, pedig elég sokszor úgy beszélsz mintha valami bennfentes pittsburghi lennél. Ismét javíts ki ha tárgyi tévedéseket vétenék valamely kijelentésemmel.

Lényeg a lényeg, ha valaki nem ért veled egyet az nem hülye, csak más véleményen van.

Elnézést a személyeskedésért, csak talán itt a legszembetűnőbb - nem Soldados ellen akartam beszélni, hanem az egész fórumon jellemző jelenség ellen.


I have been a Bengals fan for as long as I remember
so I'm used to the season being over in November
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 321 — No 1 Zhang Yufei fan
1st% 20+ 40+ FUM
1 Pittsburgh Steelers 13 15.2 198 267 20.5 781 2.9 60.1 4 24 43 16.1 1 0 4

Futás elleni védekezés. Nehéz erre szavakat találni, s mindezt úgy, hogy a meccsek felén egyik kezdő DE-nk se volt a pályán...Soldados
3.0 yard alatti atlag mindig igencsak korrekt 😊 kivancsi vagyok megcsinaljatok-e azt a bravurt mint a 2000-es Ravens D (1000 yard alatt maradni), igaz az atlag teren meg lehet kicsit javulni 😉 (2.68 volt nekunk)
Ez egy nagyon popec D lett az iden is.. meg egy-ket shutoutot belenyomtok ev vegere akar az elit szot is rasutom 😊 (felreertes ne legyen, a futas elleni vedekezes mar most az)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
De Soldi, nem ez a személyeskedés, hanem ez:
Te azért akarsz OG-t, mert nem látod át ezt a játékot, képtelen vagy rostert elemezni, globálisan nézni egy csapatot, depth-szel és minden egyébbel együtt. Te látsz egy hibát, felkúrod magad és azt mondod az kell. De ez nem így működik...
Tisztában vagyok vele, hogy nagy need a CB, és nagy need a DE poszt is, de akkor is meg kell védenünk BBt, különben baszhatjuk.

Te írod, hogy egy RGtől nem javulna a fal, de ez nem igaz. Egyébként rosszul fogalmaztam, nem csak az RGre gondoltam, OTre is ugyanúgy szükségünk van, szóval OL draftot szeretnék. Ha esetleg felépül Colon még ő is beállhat Gnek, és még Flo is maradhat egy évig RT, hogy tanuljon a rookie, aztán valamelyikük helyett beállhat. Ha viszont Colon nem épül fel, akkor ott lesz nagyobb lyuk.

A 70es években volt egy Bradshawnk, egy Franco Harrisünk, egy Stallworthünk meg egy Lynnünk azért. Nyilván a defense nyerte a bajnokságokat, nem is azt mondom, hogy teljesen hanyagoljuk el, a 2. körben szeretnék CBt illetve a 3. ban DEt ugyanúgy, csak erősebb neednek érzem azt, hogy megvédjük az egyik legfontosabb nyerőemberünket.

Jah és még hozzáteszem, én nem szeretnék összeveszni veled, mert én egyébként is szeretek vitatkozni (egy jó vitatkozásnál nincs is jobb a világon ismeretszerzésre), de a személyeskedést nem szeretem, és szerintem szükség sincs rá azért, mert én máshogy látom a legnagyobb needünket.tenorx
Te konkrétan OG-t írtál, az pedig facepalm. 😉 OT az jöhet.

Most van egy Ben, Ward, Wallace/Holmes/Burress, illetve Fast Willie/Mendenhall, Miller. Skill posztokon most is megvagyunk, ezért vagyunk képesek kihasználni azt, hogy a védelem meccsben tart. Erre épül ez a csapat. Mindenhol nem tudsz tökéletes lenni, ez a csapat a gyengébb OL-t tudja ellensúlyozni. A gyengébb D-t (ahogy tavaly láttuk), nem.

Colon jövőre nem lesz nálunk, nem Ben a nyerőember, hanem a D, nem a QB (és megvédése) a létkérdés, hanem a D, Bent 5 éve nem törték össze, hiába várja és jósolja mindenki, az RG poszt a legjelentéktelenebb QB megvédése szempontjából, épp ezért e tekintetben nem is javulna a falunk túl sokat. Az OG facepalm... Ellenben nincs cornerünk 2011-re.

Próbálj ne az orrodig látni, akkor reálisabb képet kapsz Gayről, a cornerekről, az OL-ről, az egész franchise-ról, vagy az egész játékról.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
GombiÁdám Pittsburgh Steelers 276 — Pittsburgh Steelers / ManUtd fan
Tényleg sok a vita, de jobbára Soldinak van igaza.
Ez itt Pittsburgh itt a védelem az első, CB kell legfőképpen.
Utána egyértelműen O és D fal.

Nem kell ezt túl beszélni.

több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
50 Greatest Plays/Games - Steelers

17. Branch can't get out of bounds
Dátum: 1976. január 4.
Ellenfél: Oakland Raiders
Főszereplő: Mel Blount


"The Raiders found themselves at the Pittsburgh 24-yard line, third down and 2 yards to go, with 18 seconds left in the game. They opted to have George Blanda kick a 41-yard field goal to pull the deficit to 6 points. Then Marv Hubbard recovered the ensuing onside kick with 9 seconds remaining to give Oakland one last attempt to win the game. Cliff Branch then caught a 37-yard reception, but he was stopped at the Pittsburgh 15-yard line by Mel Blount before he could get out of bounds and the clock ran out."



http://www.youtube.com/watch?v=kSwP1HNU8aQ 6:58-tól!

16. Bleier's 27-yard touchdown catch
Dátum: 1974. december 22.
Ellenfél: Buffalo Bills
Főszereplő: Rocky Bleier


"Rocky Bleier's touchdown catch led to a scoring outburst and a 1974 AFC divisional playoff win againts the Buffalo Bills."



http://www.youtube.com/watch?v=Yu8wGkSlhn8 0:07-től!

15. Finks-to-Nickel play action pass
Dátum: 1954. október 23.
Ellenfél: Philadelphia Eagles
Főszereplő: Jim Finks, Elbie Nickel


"This infamous Jim Finks-to-Elbie Nickel touchdown pass ranked as the franchise best play before the Immaculate Reception."



Egy elég obskurus play a Steelers régmúltjából, de több okból is érthető előkelő helye.

1. Az ellenfél. Az 1950-es években még az Eagles számított a Steelers legfőbb riválisának. Egy csoportban küzdöttek és persze két pennsylvaniai csapatról beszélünk.

2. A körítés. A meccsen rekordszámú néző látogatott ki a Steelers akkori otthonába a Forbes Fieldre. Ez ugyan alig volt több, mint 30000, de a kor mércéjével mérve nem volt csekély szám.

3. A Steelers irányítója. Jim Finks-et jobban ismerhetjük a Vikings, a Bears és a Saints front office-ában végzett tevékenységéért, ebben a minőségében lett Hall of Famer, de nem szabad megfeledkezni róla, hogy ő hajdanán aránylag sikeres játékos volt. Az aktuális play alatt ráadásul törött állkapoccsal játszott.

4. A játékhelyzet és a játékhívás. A Steelers 3-0-ra vezetett, amikor az Eagles 40-esénél, 4. és 1-nél egy play action passzal lepték meg riválisukat.

5. A meccs végkifejlete. A 17-7-es győzelemmel a Steelers 4-1-es mérlegre tett szert, és ezzel holtversenyben vezette a csoportját. (Végül 5-7-tel fejezték be a szezont.)

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 613
Nehéz meccsre számítottunk (a legtöbben), az elején akadozott is a gépezet, de aztán Troy INT RET TD-je fordulópontot jelentett, onnantól kezdve nagyon simává vált a mérkőzés.

Egyre inkább azt gondolom, hogy habár Troy nem God Mode-ban nyomta végig az évet, lehet idén megkapja a Def MVP címet.Soldados
Troy tegnap ISTENI volt. :cool: Ezek után már én is nagyon remélem, hogy ő lesz a defensive MVP, ha a hátralévő három alapszakasz-meccsen is úgy játszik, mint az utóbbi néhány találkozón, akkor abszolút esélyessé is előléphet. 😉

A nagy vitához részemről annyit, hogy szerintem az O-line-ban van nagyobb szükség az erősítésre, ennek ellenére első körben én is CB-t húznék, a támadófalba tapasztalt játékos(oka)t kellene hozni.