Mind a négy csapat kikapott a csoportban, valamelyik reménytelen játékkal, valamelyik sok hibával tarkítva. Lássuk a részleteket.

Atlanta Falcons – Arizona Cardinals: 41-7
Denver Broncos – Seattle Seahawks: 31-14
Oakland Raiders – St. Louis Rams: 16-14
San Francisco 49ers – New Orleans Saints: 22-25

Arizona Cardinals
Totális szétesés. Röviden így lehetne összefoglalni a Cards múlt vasárnapi teljesítményét. A támadók betlijét már az első héten is láthattuk. A Falcons ellen ismét gyenge teljesítményt nyújtottak. Derek Anderson pontatlan, a támadó fal nem blokkol megfelelően, az elkapók labdákat ejtenek el és még folytathatnánk. Az egyetlen szép mozzanat Tim Hightower 80 yardos TD futása volt a második negyedben. A védelem egy hét alatt a támadók szintjére süllyedt. A futójátékot sem sikerült ezúttal megállítani, de ha véletlenül sikerült harmadik kísérletre kényszeríteni az Atlantát, akkor azt passzjátékkal megoldották. Ha ehhez még hozzávesszük a rengeteg szabálytalanságot és elhibázott szerelést, akkor összegezve egy nagyon gyenge teljesítményt kaptunk.
Ennél mindenképpen több kell a továbbiakban.

Seattle Seahawks
Nem sikerült az újabb bravúr, köszönhetően a rengeteg hibának, amiket a lehető legrosszabbkor követett el a Seahawks. Az első drive-al szépen végigmentek a pályán, de az egy yardoson jött két szabálytalanság, majd Hasselbeck első INT-je. A továbbiakban szintén sok hibát vétett a Seattle. A futás néha működött, néha nem, a passzjáték akadozott és Hasselbeck két redzoneban elkövetett labdaeladása sem segítette a csapatot. A védelem passz elleni teljesítménye kritikán aluli volt, főleg a Denver harmadik kísérleteit illetően. Ez nagyban köszönhető a pass rush teljes hiányának, Ortonnak tengernyi ideje volt majdnem minden alkalommal. A futás ellen jó ez a védelem (főleg a védő fal), de ez nem elég, ha nem tudnak nyomást gyakorolni az ellenfél irányítójára. A sok labdavesztés és fegyelmezetlen játék (szabálytalanságok) megbosszulta magát. És ha még ez sem lett volna elég, a rendkívüli meleg is megkeserítette a játékosokat.

St. Louis Rams
Ismét kevés ponton múlt a vereség a Kosoknak. Az első félidőben viszonylag jól játszottak csak pár hiba és szabálytalanság miatt nem vezettek többel. Sam Bradford pontosan passzolt két negyeden keresztül és a futások is működtek, valamint a védelem is jól teljesített. A második félidőben csak a szabálytalanságok folytatódtak, a támadás és a védelem jobb teljesítménye nem. Összegezve van potenciál a csapatban, de valami hiányzik. Bradford első félidei teljesítménye kifogástalan volt, a második már hagyott némi kívánnivalót maga után. Steven Jackson még mindig a alappillére ennek a csapatnak. Sajnos sérülések tömkelege tizedeli, a csapatot ez sem segíti az első győzelmük megszerzését. Pedig fontos lenne relatív gyorsan megszerezni, mivel a szurkolók már megunták a várakozást.

San Francisco 49ers
A Hétfő esti rangadó keretein belül kezdte meg hazai szereplését a 49ers. Izgalmas mérkőzést vívtak a Saints-el. Alex Smith a két eladott labda ellenére elég magabiztosan játszott. Frank Gore kiemelkedett, sok segítséget kapott a támadó faltól is. A védelem magas hőfokon égett, a New Orleans-i futójátékot teljesen kikapcsolták és Breest is elfogadható értékeken tartották. A mérkőzés végén egy nagy hibát vétett Singletary és az egész csapat. Remek egyenlítő drive-ot vittek végig a pályán, de túlságosan is figyeltek az órára, így sok időt hagytak (1:19) a Saints-nek a fordításra. Sok hibát vétettek a játékosok és mondhatjuk, hogy a 49ers saját magát verte meg. Viszont látható fejlődés volt tapasztalható az első héthez képest. Kérdés, melyik arcukat láthatjuk a harmadik héten.

A kórteremből jelentik:
Ismét a Ramsnél találhatunk hosszabb sérült listát. Craig Dahl agyrázkódás miatt hagyta el idő előtt a pályát, a harmadik heti játéka még kérdéses. Darell Scott bokasérülés miatt már biztosan kihagyja a Washington elleni mérkőzést. Billy Bajema több hétre, a hírek szerint 2-4 hétre dőlt ki térdszalag húzódás miatt.
A Seahawksnál csak LeRoy Hill vádli sérülését hozta le a sajtó és Carroll edző azt nyilatkozta, hogy pár hetet kell majd kihagynia linebackerének.
A két maradék csapatnál nem volt említésre érdemes sérülés.

A hét támadó játékosa: Frank Gore (RB, 49ers)
Összesen 168 yard (112 futott és 56 elkapott), 2 TD (egy-egy futott és elkapott)
Remek 5,6 yardos átlagot hozott futásonként, plusz a passzjátékoknál is jól használta Smith. Valamint ne feledjük az irányító megvédésénél mutatott teljesítményét, remek blokkokat osztott ki.

A hét védekező játékosa: Patrick Willis (LB, 49ers)
9 tackle (8 solo, 1 assist), 1 sack
Meglepő? Nem hiszem. Willis, mint azt megszokhattunk, bejátszotta az egész pályát oldalvonaltól oldalvonalig. Futások ellen és az irányító siettetésében is kivette a részét. Azon se csodálkozzon senki, ha nem először és utoljára találkozhat P-Will nevével ennél a díjnál.

A hét újonca: Golden Tate (WR, Seahawks)
Egy elkapás 52 yard, 2 punt visszahordás 82 yard
Azután, hogy az első héten inaktív volt, a másodikon már részt vett. Walter Thurmond elejtett puntjának köszönhetően a további visszahordásokat Tate kapta. Az első egyből 63 yardosra sikeredett. Szép bemutatkozás és még csak most kezdődött a szezon.

Előretekintő:
A harmadik heti menüben található három hazai illetve egy idegenbeli mérkőzés. A múlt heti Monday Night mérkőzésen résztvevő San Francisco a Chiefs otthonába látogat. A St. Louis házigazdaként lép pályára a Redskins ellenében, az Arizona a Raiders ellen száll harcba, míg a Seahawks a Chargerst fogadja a Qwest Field-en.