Draft értékelő VI. - AFC South

Így draftolt a Texans, a Jaguars, a Colts és a Titans.

Draft értékelő VI. - AFC South

Houston Texans

1/27: DeAndre Hopkins, WR (Clemson)
Nem volt túl sok égetően sürgős feladata a Texansnak a drafton, de a legfontosabb az volt, hogy az öregedő Andre Johnson mögötti tulajdonképpen üres elkapósort feltöltsék. Hopkins kész, érett receiver, aki megfelelő a feladatra, de első ránézésre nincs semmi extra benne. Na nem mintha Kevin Walterben lett volna, Hopkins az első meccstől kezdve előrelépés lehet, és még feljebb sem kellett menni érte.

2/25 (57.): DJ Swearinger, S (South Carolina)
Swearinger lehet a hosszútávú megoldás valamelyik safety posztra. Mind Manning, mind Reed öregszik, van tehát ráció az utánpótlás beszerzésében. Itt azonban már zavaró, hogy a lyukas linebacker-sor befoltozását nem tekintette a csapatvezetés fontosabbnak.

3/27 (89.): Brennan Williams, OT (North Carolina)
Derek Newton volt a leggyengébb pontja a támadófalnak tavaly, mellé-mögé érkezett egy tehetséges, ám rendkívül nyers játékos. Lehetett volna jobb értéket is találni itt (bár Williams jól illik a rendszerbe), és a front seven gondjai nagyobbak, mint a támadófal problémái, de közel sem katasztrófa ez a húzás.

3/33 (95.): Sam Montgomery, DE/OLB (LSU)
Elkezdődött tehát a front seven frissítése is, de nem éppen így képzeltem. Montgomery hatalmas tehetség, de egyrészt igen komoly problémái vannak a pályán kívül és a motivációja sem a legjobb, másrészt pedig nem igazán illik 3-4-be. Meglepne, ha sokat látnánk a pályán 2013-ban.

4/27 (124.): Trevardo Williams, OLB (UConn)
Williams egy fokkal reményteljesebb játékos 3-4-be, 4. körben elég jó mélyítés. De a belső linebacker poszt itt már égetően ignorálva van.

6/8 (176.): David Quessenberry, OL (San Jose State)
Nekem ez a húzásuk tetszik leginkább, Quessenberry minden falposzton hasznos beugró lesz már első évében, hosszabb távon pedig akár kezdő is lehet. Hatodik körben ajándék.

6/27 (195.): Alan Bonner, WR (Jacksonville State)
Érkezett egy returner is, elkélt tulajdonképpen. ILB sehol.

6/30 (198.): Chris Jones, NT/DE (Bowling Green)
Egy projekt a védőfalba, az edzők szerint nem tökéletes méretei ellenére nose tackle lesz. Munka lesz vele bőven, de akár be is jöhet, kemény, pörgős játékos.

6/33 (201.): Ryan Griffin, TE (UConn)
James Casey blokkoló utódja, kis képzéssel hozhatja is azt, amit elődje.

Értékelés: C+
Quessenberry volt az egyetlen igazán szép pick, a többi mind helyén érkezett, Montgomery pedig kifejezetten nem tetszik ebbe a rendszerbe. De ezzel még nem is lenne baj, viszont Brian Cushing mellé nem szereztek senkit, márpedig a WR mellett ez volt a legfontosabb hiányposzt. Ha már luxuspickekkel operáltak többnyire, akkor húzhattak volna jobb értékeket is.


Jacksonville Jaguars

1/2: Luke Joeckel, OT (Texas A&M)
A Jaguárok csukott szemmel sem tudtak volna igazán rossz helyre draftolni, mindenhol tátongó lyukak vannak a csapatban. Joeckel szerintem a draft legjobb játékosa, úgyhogy ilyen szempontból szép is a húzás, más kérdés, hogy vak oldali tackle az pont van Eugene Monroe személyében. Joeckel így RT lesz, nincs kétségem afelől, hogy ott is kiválóan fog teljesíteni.

2/1 (33.): Jonathan Cyprien, S (Florida International)
Vaccaro után szerintem a második legtehetségesebb safety, már első évében jobb lehet, mint Dawan Landry volt tavaly. Máshová is lehetett volna húzni persze, de teljesen korrekt érték Cyprien itt.

3/2 (64.): Dwayne Gratz, CB (UConn)
Kellett cornerback a csapatba (mi nem?), de Gratz saját, nem túl erős csapatának is csak második legjobb cornere volt tavaly. A vezetők állítólag sokat látnak fizikumában annak ellenére, hogy nem egy behemót. Mivel más opció nemigen van, akár kezdhet is, szóval megláthatjuk, Kendall Wrighték ellen mire elég pusztán az atletikusság.

4/4 (101.): Ace Sanders, WR (South Carolina)
Sanders kiváló elkapó slotba, más kérdés, hogy fiatal elkapó van elég a keretben. Nagyon erős edzőtáborral még így is simán kezdhet majd, de lehetett volna máshol is erősíteni, értékre viszont jó húzás.

5/2 (135.): Denard Robinson, QB/RB/WR (Michigan)
Az egyetemi bajnokság egyik legkedveltebb játékosa, rendkívül atletikus, kár, hogy NFL-be nagyon kevés irányítónak. Szóval rohangászási tapasztalatát futóként és visszahordóként kamatoztathatja, és gondolom már íródnak rá a playbook új fejezetei, alig várom a trükkök százait Jacksonville-ben.

6/1 (169.): Josh Evans, S (Florida)
Bár a safety posztot megoldották már a 2. körben, Evans így is korrekt húzás. Rendkívül atletikus játékos, aki safety-társa, Matt Elam árnyékában nem kapott elég figyelmet, csak ezért lett 6. körös. Nickel backként is szóba jöhet már az első játéknaptól.

7/2 (208.): Jeremy Harris, CB (New Mexico State)
Bár 4 körrel hátrébb lett behúzva, szeptemberre akár Gratz elé kerülhet a corner-versenyben. De valószínűbb, hogy dimeback vagy inkább special teamer lesz.

7/4 (210.): Demetrius McCray, CB (Appalachian State)
Copy-paste az előző húzás, nyilván arra bazíroznak, hogy valamelyik magas cornerből lehet is NFL-matériát csinálni.

Értékelés: B
Nem rossz ez, de szinte mindenhol vagy az értékben (Gratz, Robinson), vagy pedig a posztban (Joeckel, Sanders) van egy kis gond. Egy szinte üres keretbe jobb erősítéseket is lehetett volna hozni, de mint írtam, nagyon nem lehetett mellényúlni, nem is sikerült.


Indianapolis Colts

1/24: Björn Werner, DE/OLB (Florida State)
Werner minden európai rajongó kedvence, és a berlini srác objektíven is elég jó értéknek tűnik az első kör vége felé. Az azonban nem tiszta, hogy 3-4-ben hogy fog boldogulni, nem tűnik elég robbanékonynak. Talán lett volna ennél fontosabb hiányposzt is, nem igazán hiszek a Werner-projektben.

3/24 (86.): Hugh Thornton, G (Illinois)
Az idei kiemelkedő guard class-ban ugyan szürkének tűnhet, de egyébként nagyon nagy tehetség, és akár rögvest kezdő is lehet egy jó edzőtáborral. Nincs vele semmilyen különösebb probléma, atletikus, erős, tapasztalt, egy szóval tökéletes húzás a gyengécske falba.

4/24 (121.): Khaled Holmes, C (USC)
Vele már sokkal több a gond, rendkívül erőtlen, ha pályára kerül első évében, akkor a Colts szurkolói a playoff-várás helyett mémgyártásba kezdhetnek. Ide sokkal jobb embert sokkal fontosabb hiányposztra is lehetett volna húzni.

5/6 (139.): Montori Hughes, NT (Tennessee-Martin)
Josh Chapman versenytársat kapott, ráadásul egy kiváló adottságokkal rendelkező tuskót. Ha sikerül megnevelni, nagyon nagy húzás lehet, vesztenivaló nincs sok vele, remek pick.

6/24 (192.): John Boyett, S (Oregon)
Egy sérülékeny, de rendkívül atletikus játékos a secondary mélyítésére itt már elfogadható. Bethea egyelőre azért nem retteg.

7/24 (230.): Kerwynn Williams, RB (Utah State)
Egy törpe sprinter, harmadik futónak akár már idén is használható lehet.

7/48 (254.): Justice Cunningham, TE (South Carolina)
Egy alulméretezett blokkoló TE, előreláthatóan karrierje csúcspontja, hogy Mr. Irrelevant lehetett.

Értékelés: B-
Nincs sok bajom a drafttal, de az első három húzásból kettő nem tetszik (Werner és Holmes). Lyukak pedig maradtak még a csapatban, úgyhogy luxusból sem engedhették meg maguknak ezeket a baklövéseket. A többiek viszont jók lehetnek.


Tennessee Titans

1/10: Chance Warmack, G (Alabama)
A draft legjobb guardja, Levitre túloldalán betöm egy lyukat. Guardot nem illik húzni ilyen korán, de a támadósorban messze ez volt a legnagyobb hiányposzt, Warmack pedig az első pillanattól kezdve színvonalas játékot hozhat. Ha egy egykori támadófalember a vezetőedző, nem meglepő, hogy először a fal lyukait tömi be.

2/2 (34.): Justin Hunter, WR (Tennessee)
Egy felcserélés keretében sikerült ezt a választást megejteni, ami elég meglepő, hiszen az elkapósorral sok gond nem volt. De Hunter a helyi egyetemről érkezik, és talán a legjobb hagyományos elkapó az idei drafton, értékben tehát nincs mellényúlás.

3/8 (70.): Blidi Wreh-Wilson, CB (UConn)
Egy első körös tehetség, Gratz jobbik fele. Ezzel elég mély lett a cornerosztag Nashville-ben, más kérdés, hogy minőségben nem biztos, hogy eleget javult.

3/35 (97.): Zaviar Gooden, OLB (Missouri)
Zach Brown klónja, kiváló, robbanékony OLB. De a védőfalat inkább kellett volna mélyíteni, még akkor is, ha McCarthy egészsége nem a legjobb.

4/10 (107.): Brian Schwenke, C (California)
Az egyik legjobb center az idei drafton, csak az a kérdés, hogy az egyébként nem rossz és fiatal Velasco mögé minek kellett.

5/9 (142.): LaVar Edwards, DE (LSU)
Végre egy pass rusher, de ő már az egyetemen is csak a rotáció 3. tagja volt (igaz, az egy kiváló rotáció volt). Nem ő fogja megoldani a védőfal súlyos problémáit.

6/34 (202.): Khalid Wooten, CB (Nevada)
Egy gyors cornerback a speciális csapatrész erősítésére. Vagy a következő Finnegan, ki tudja.

7/42 (248.): Daimion Stafford, S (Nebraska)
És egy lassú special teamer zárja a sort, a secondary tömve van most már a Tennessee-nél.

Értékelés: B+
Az első négy húzás értékre mind kiváló, és utána sincs említésre méltó hiba. Az azonban problematikus, hogy a vékony és alulteljesítő védőfal erősítése tulajdonképpen elmaradt. Ezt leszámítva viszont szinte tökéletes első négy kör után nem lehet rossz osztályzatot adni.

 

Rajnai Gergely (Rajna)


Hozzászólások

több mint 10 éve
DC Houston Texans 5 — Texans fan
Jó lesz látni, ahogy a Texans a divisio "leggyengébb" draftjával ismét csoport első lesz.
több mint 10 éve
pakesz Tennessee Titans 7 — Titans fan
Amikor láttam, hogy utolsóként értékeled a Titans-t tudtam, Te vagy az Rajna.(Nem kellett megnézni ki írta) 😀 Nem csoda, hogy a miénk a legjobb osztályzat. 😛 Jól van tudom, hogy "elfogultság" nélkül írtad. Egyetértek amúgy. Védőfalba lesz még erősítés. 😉

Titans szurkolói oldal https://m.facebook.com/tennesseetitansmagyarorszag/?ref=bookmarks
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 241 — No es importante
DC, az adott év draftja általában igen kevés hatással van a szezonbeli teljesítményre 😉 a Steelers pl. 2008-ban a franchise történetének talán legrosszabb draftját produkálta, aztán megnyerték a Super Bowlt... egy-két elbaltázott class hosszabb távon jelent(het) problémát


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
DC Houston Texans 5 — Texans fan
DC, az adott év draftja általában igen kevés hatással van a szezonbeli teljesítményre 😉 a Steelers pl. 2008-ban a franchise történetének talán legrosszabb draftját produkálta, aztán megnyerték a Super Bowlt... jjncaa
Hát azt hiszem ezzel mi is kiegyeznénk 😊
Egyébként egyet lehet érteni a megállapításoddal, azzal a megjegyzéssel, hogy azért egy jól eltalált irányító draft óriási hatással lehet egy franchise életére, már akár az első évben is (igaz, erről most nincs szó).