NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

ACC figyelő 8.

Egy meglepetés, és egy kiizadt Seminoles siker mellett csupa könnyed győzelmet hozott a 7. játékhét.

A hét mérkőzése

Boston College @ Florida State 19-24

Annak ellenére nyerte meg zsinórban ötödik meccsét a Seminoles, hogy Christian Ponder 4 labdaeladással zárt. A védelem azonban kihúzta a bajból, 4 FG mmellett egyetlen TD-t sem engedtek, a BC másik 7 pontját a két labdaszerzést is összehozó safety, Jim Noel picksixe után jött össze. A liga sack királyai az eddigi 26 mellé újabb négyet dobtak rá, a másodéves DE, Brandon Jenkins duplázott, így már 7 van neki a szezonban. Baljósan is kezdődött a találkozó a hazaiak számára. Montell Harris hagyományosan nagyot játszik az FSU ellen, most az első playre egy 78 yardos rohanást mutatott be. Ezt a számot 168-ra tornázta fel a szünetig, a második félidőben azonban sikerült kikapcsolni, csak 23 további egységgel tudta megtoldani. A karrierje egyik legrosszabb meccsét játszó Ponder a hibák mellett azért két TD-t is összekapart; előbb a fullback Lonnie Pryort, majd az első félidő végén a TE, Beau Relifordot találta meg pontot érően. Chase Rettig, a bostoniak QB-ja így sem tudta felülmúlni ellenfelét, az újonc QB második kező meccsén csupán 95 passzolt yardhoz segítette társait, de legalább vigyázott a labdára. A győztes TD-t 19-17-es állásnál Bert Reed futotta egy 42 yardos reverse-ből.

A hétvégén megjelent első hivatalos BCS rangsorban a Noles a 17. helyen szerepel, ezzel az ACC konferencia legtöbbre taksált gárdája.

A hét kötelező győzelme

Middle Tennessee State @ Georgia Tech 14-42

A szezon előtt a Sunbelt konferencia esélyesének hittük a MTSU gárdáját, ehelyett azonban 2-4 már a mérlegük ezzel a vereséggel. Kiváló scrambler adottságokkal bíró QB-juk, Dwight Dasher az első négy drive-ból háromszor interceptionnel zárta le az akciót, végül négy labdaeladással zárt, amiből kettőt a ballhawk safety, Jerrard Tarrant kaparintott meg. Hírnevét megőrizendő, azért csapata két touchdownját ő futotta meg. A hazaiaknál Joshua Nesbitt az első félidőben megszenvedett a passzjátékkal, hol ő dobta túl WR-eit, hol az elkapók ejtették el a biztosnak tűnú passzt. Futásban így is összejött neki 106 yard, így már csak 45 kell neki, hogy ő legyen a konf legeredményesebb scrambler-je. A dolog pikantériája, hogy mindez a Clemson ellen jöhet össze, amelynek színeiben Woodrow Danztler jelenleg tartja a rekordot. Anthony Allen egy fumble után a harmadik negyedben kétszer is touchdownt szerzett, ezzel akkora előnyt szerzett csapata, hogy Nesbittet az utolsó 15 percben már pihentette Paul Johnson mester.

A hét meglepetése

North Carolina State @ East Carolina 27-33 (OT)

Állami riválisát fogadta Greenville-ben az ECU, rekordnézőszám előtt (50 410 fő). A ritka fordulatos találkozót a hazaiak kezdték jobban, 21-0-ra vezettek egy negyed után, de a szünetre ez 3 pontra olvadt. A második félidőben nem is láthattak a nézők touchdownt, Josh Czajkowski két mezőnygóljával pedig a Wolfpack vezetett már, amikor Michael Barbour 64 másodperccel a lefújás előtt hosszabításra mentette a mérkőzést. A Pirates kezdett, egy 1 yardos Dominique Davis futással, ami után kihagyták az XP-t, de mivel Damon Magazu megszerezte a labdát Russell Wilsontól a NC State drive-jában, a keleti csapat örülhetett a hangzatos sikernek. Mondhatni magának tette nehézzé a meccset az East Carolina, amely 10 büntetést és 2 fumble-t ajándékozott ellenfelének. Wilson megint átlépte a 300 yardos lépcsőt, de a korábbi évek labdabiztossága most sem látszódott rajta. Két TD mellett (egyik futva) három pick és egy handoff fumble került fel a stat lapjára, ellenben Davis makulátlan maradt turnover ügyben, és 376 passzolt yardjával a mezőny legjobbja lett.

Sima, simább, legsimább

Miami @ Duke 28-13

Maryland @ Clemson 7-31

Wake Forest @ Virginia Tech 21-52

North Carolina @ Virginia 44-10

A Miami 5 interceptiont és 2 fumble-t erőszakolt ki a Duke-tól, így rendkívül simán győzte le az egyik legjobb passz offense-szel bíró gárdát. A liga 4. legjobb passz elleni védelmével bíró egyletben Vaughn Telemaque két picket is fogott, míg a DT, Miceanor Regis return TD-vel jelentkezett. A meccsenként egyaránt 6 elkapás fölötti átlaggal bíró Donovan Varner-Conner Vernon duó hatástalan volt. Sean Renfree 5 INT-je mellé egy snapet is fumble-re váltott. Érdekesség, hogy valójában nem is ő kezdett (bár starter helye megkérdőjelezhetetlen), hanem Brandon Connette, mivel egy fumble után az ellenfél 8-asáról indult a Duke első drive-ja, Connette pedig scrambler mivolta végett veszélyesebb ilyen szituációkban. Most ő sem volt az. A Miamiben Jacory Harris passzolt és futott TD-vel is megörvendeztette szurkolóit az első félidőben. A csoportutolsó Duke defense számos 4. kísérletet benyelt, például egy fake puntot is.

A tavalyi ACC év játékosa díj győztesének, CJ Spillernek a 28-as számú meze visszavonultatásáról marad emlékezetes a múlt szombat Clemsonban. Marylandi részről pedig egy sikeres trükkös játékról, amiben a RB, Da'Rel Scott adott TD passzt a QB, Danny O'Briennek. Sokáig nem örülhettek, hiszen a kickoffot azonnal TD-re váltotta Andre Ellington, akinek a 3. negyedben futott touchdownja is volt. A védelemből Xavier Brewer (CB) 61 yardos INT return TD-je volt a meccs utolsó pontszerzése, míg Da'Quan Bowers (DE) három sacket hajtott végre, a szezonban ezzel már kilencnél jár. A védelem és a special team dominanciájának hála 213 totál offense yard is elég volt a Tigers-nek a 24 pontos győzelemhez.

A Hokies győzelmének egyértelműségéről mindent elmond, hogy 49 pontot az első félidőben vittek be, 8 labdabirtoklásból hétszer pontokat szerezve. Jellemző, hogy az olykor 100 passzolt yardot is nehezen átlépő VT-ben ezúttal ketten is átlépték a 100 elkapott yardos határt - Danny Coale (103) és Dyrell Roberts (134). Tyrod Taylor egy futott mellett három passzolt TD-vel zárt, Coale mellett Jarrett Boykin és a csereirányító, Logan Thomas voltak a célpontjai. Futásban David Wilson vitte a prímet 104 yarddal, de a három közeli TD-t nem ő, hanem Darren Evans vitte be mind. Ebből kitalálható, hogy Ryan Williams még mindig nem egészséges. A védelmet dícséri, hogy Tanner Price mindössze 3 complete passzt tudott bemutatni egész idő alatt. Futás ellen nem ment ilyen jól, Josh Harris ugyanis 20 carry-ből 241 yardot és 2 TD-t jegyzett. Hiába a 31 pontos vereség, ilyen számokkal nem lehet más a meccs embere.

Győzelmének és ACC-beli veretlenségének hála, a Virginia Tech ismét rangsorolt csapatnak mondhatja magát. A top25 utolsó helyére pont sikerült odaférkőzni a többiek botlásainak köszönhetően.

1981 óta 14 meccset veszített el a North Carolina a Scott Stadiumban, most viszont már az első play megmutatta, hogy győzelem vár a vendégekre. Dwight Jones kapott el egy slant passzt, amit 81 yardos TD-re is tudott azonnal váltani, a meccset pedig kettő híján 200 yarddal tudta le. Eddigi karrierje során 104 elkapott yardja volt, a Virginia ellen az első félidőben pedig 188...

Az eltilottak közül Linwan Euwell (DE) visszatérhetett a csapatba, akárcsak Ryan Houston (RB), de őt végül nem vetették be. Friss hír, hogy a két sztár CB közül Kendric Burney még az eheti, Miami ellen esedékes találkozón nem játszhat, míg Charles Brown az egész szezont kénytelen kihagyni. Nélkülük is sikerül 4 interceptiont szerezni, az egyiket Kevin Reddick pontokra is váltotta. TJ Yates ismét ihletett formában volt, 325 yardnak, és 3 TD-nek örülhetett, kettőt Jones, egyet pedig az a Zach Pianalto kapott le, akit lábtörés miatt ugyancsak az oldalvonalon kívül láthatunk már csak idén. A Cavaliers egyetlen touchdownját megint Keith Payne szerezte, akire ezúttal sem lehetett panasz (23 carry, 107 yard).