NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Arizona-Carolina Összefoglaló

Carolina Panthers 25-10 Arizona Cardinals

Írta: Kocsis Gábor (gabokocka)

A mérkőzés előtti bemelegítés során kiderült, David Carr nem tudja vállalni a játékot, így a majd 44 éves Vinny Testaverde-re várt a nemes feladat, hogy győzelemre vezesse a Carolina Panthers csapatát az Arizona Cardinals otthonában. A hazaiakat a szintén nem éppen fiatal Kurt Warner írányította, sajnos nem sokáig. Hét és fél perc után, mikor a második sacket szenvedte el meccs során, elejtette a labdát, s ahogy megpróbált rávetődni egy szerencsétlen mozdulat után Julius Peppers alá szorult az irányító bal keze. Egyből a könyökéhez kapott, megvizsgálták az orvosok és arra a döntésre jutottak, hogy ebben az állapotban Warner nem képes a játékra, így jöhetett a Testaverde-hez hasonlóan a héten igazolt Tim Rattay. A történtek szemmel láthatóan megzavarták a hazai csapatot, két labdavesztés után 6-0-ás vezetéshez jutott a Panthers. Ekkor jött Edgerrin James, aki legszebb napjait idézte és egy szép drive végén ért el touchdownt, amivel a Cardinals csapatát juttatta egy pontos előnyhöz. A félidő végéig több pont már nem esett, a punterek és a védelmek jeleskedtek a támadók helyett. A harmadik harmad elején ismét a Carolina kezdett jobban, eljutottak az arizonaiak 7 yardosáig, Innen azonban már csak egy yardra voltak képesek, így ismét Kasay következett, harmadszor sem hibázott, 9-7 lett az eredmény a Panthers javára. Rögtön érkezett a Cardinals válasza, gyakorlatilag egy passzal eljutottak mezőnygól távolságba, Rackers pedig 50 yardról is pontos volt, 10-9, ismét előny a hazaiaknál. Testaverde kezdte elkapni a fonalat, sikerült megint egy szép támadást vezetnie, Kasay azonban tőle szokatlananul hibázott 45 yardról, lélektani előnybe került a negyedik negyed elején a Cardinals. Ekkor azonban az ő tudományuk is megállt, egy punt után jöhettek újra a vendégek. Az történt ezeben a pillanatokban, mint a második félidő végén, megmerevedtek a frontvonalak, egymás után három puntot is láthatott a közönség. Aztán jött a mindent eldöntő tizenkét másodperc. Testaverde előbb Colbertet vette célba, ekkor csak szabálytalanul tudták megakadályozni az elkapásban, majd következő alkalommal Steve Smith volt a célpont, az akció vége meg egy 65 yardos touchdown lett. 15-10-nél két pontos kísérlettel próbálkozott a Carolina, azonban nem sikerült ezt végrehajtani. Ez volt az utolsó sikerélménye az Arizonának, mert innentől kezdve nekik semmi, míg a vendégekenk minden sikerült. Rattay passzát Ken Lucas kaparintotta meg, ezt követően Kasay javított 45 yardról, 18-10. Rattay tovább próbálkozott tovább becsülettel, azonban ez nem az ő napja volt, Cooper is szerzett egy nem minden nap látható interceptiont. Ekkora már a hazai védelem is elfáradt, ezt pedig DeAngelo Williams használta ki két nagyszerű futással, a másodikkal egészen az endzone-ig jutott, beállítva ezzel a 25-10-es végeredményt. Sok nem maradt már a meccsből, Rattay még egyszer hibázott, ezúttal is Deke Cooper volt az, aki a védők közül elkapta rossz passzkísérletet. A negyedik negyedben nyújtott teljesítményével teljes mértékben megérdemelt győzelmet aratott a vendégcsapat a két sérülésektől tizedelt gárda összecsapásán.

A Panthers (4-2) védelme kezd magára találni, Peppers megszerezte első sackjeit, azonban a bye weeket kihasználva még van fejlődnivalója bőven a Charlotte-i alakulatnak. A Cardinals (3-3) Warner hiányában jóval kisebb eséllyel szállna harcba a rájátszásba kerülésért, azonban még kérdéses, hogy mennyit kell kihagynia a rutinos irányítónak, tehát reménykedhetnek az arizonai drukkerek.

A meccs embere Vinny Testaverde (QB - Carolina Panthers). Bár nagyon jól játszott Steve Smith, remekelt a védelemben Beason, Peppers és Cooper is, a meccslabda egyértelműen a vendégek irányítóját illeti. Szerdán gyakorlatilag az utcáról beesve vett részt az edzésen, majd NFL rekordot állított fel a hétvégén, mivel ő lett a legidősebb kezdő QB, aki győzelemre vezette csapatát. 43 éves és 335 napos volt vasárnap, a kérdés most az, hogy átírja-e még ezt a rekordot a szezon későbbi részében.

4. negyed:
05:40 Steve Smith (65 yardos passz, Vinny Testaverde. Sikertelen 2P kísérlet) 15-10
04:26 John Kasay (45 yardos mezőnygól) 18-10
02:07 DeAngelo Williams (13 yardos futás. Sikers XP) 25-10